TITELHOUDER CEES PRIEM: NOG STEEDS LAST VAN MIJN RUG" Amateurkoers Schoondijke met veel favorieten TOINE VAN DE BUNDER FAVORIET BIJ AMATEURS tijdens ai Titelstrijd zwemmen in Vlissingen BC Yerlinde gewipt Si AVONDVIERDAAGSE RTC THEO MIDDELKAMP Trirptijd - rit Omloop PIET VONCK OPPERMACHTIG IN ROOSENDAAL De Tour Pech WIELRENNEN ver. bescherming ongeboren kind verleent hulp LAAT LEVEN ZATERDAG 21 JUNI 19/5 (Van onze sportredactie) GOES - „Je moet geluk heb ben. Ik had dat vorig jaar. maar nu zal dat wel anders zijn. Ze rijden nu meer op je wiel", zegt Cees Priem, de tweedejaars prof uit Goes, die zondagmiddag in Hoogerheide zijn nationale titel bij de beroepscoureurs pro beren te prolongeren De Frisol-coureur, die zich goed op de titelstrijd heeft geconcen treerd. weet dat het Nederlands kampioenschap een grote gok is. Iedereen wil winnen en er zijn tionale titel niet veel voor Nee, een overwinning in een flinke klassieker spreekt meer aan Als je bijvoorbeeld Luik- Bastenaken-Luik of Gent- Wevelgem op je naam schrijft, dan levert dat financieel goede contracten op Ik heb we) zin in de Tour Alleen op klimmen heb ik het niet voorzien. Ik ben geen klimmer Kan met moeite om hoog Kijk, als ik nou alles uit mijn tas zou rijden, zou ik mis schien vijftigste kunnen worden in de bergetappe Nou. laat mij het dan rustig aan doen, en als nu nog drie hoog zetelend m de Goese Appelstraat gaat binnen kort in Wemeldinge wonen. Priem: „Mijn vader bouwt daar een huis voor me Daar heb ik geluk bij" De Goesenaar ver wacht tn Hoogerheide een open kampioenschap met een verras sende winnaar „Het is best mo gelijk dat er een eenling profi teert van de tweestrijd tussen Fnsol en Raleigh die te ver wachten is Een man als Kar stens b.v Je kunt er in feite geen prognose over maken. Er zijn hele bosjes kanshebbers. Ieder een wil immers winnen...", be sluit Cees Priem. TON KOOMEN kanshebber genoeg. Priem boopt maar een ding, dat hij in ieder geval geen lust zal krijgen van rugpijn. Priem: „Dat is verschrikke lijk, wat ik af en toe meemaak. Na die valpartij, vorig jaar in de Tour de France, (Priem botste tegen een fotograaf op in de eindspurt van de vierde etappe. De fotograaf had niets te zoeken op het parkoers, maar de onge lukkige Priem liep een bekken breuk op, en was drie weken uit de roulatie; redis dat geko men. Soms krijg ik ineens last van enorme rugpijn. Het trekt door je hele lichaam een en je kunt geen meter verder meer. Laatst had ik het nog tijdens de training met Ko Blok samen. Ik was blij dat Blok er bij was, want anders weet ik niet hoe ik thuis had moeten komen En nu pas geleden, vlak voor het ver trek naar de Ronde van Luxem burg die ik wilde rijden als voorbereiding op het Neder lands kampioenschap. Die och tend van vertrek kor. ik me ge woon niet bewegen. Ik kon mijn broek niet eens aantrekken. Mijn vrouw heeft me moeten helden. De dokter heeft me een paar spuiten gegeven, toen ging het weer. Maar toch heb ik niet goed gereden in Luxemburg Pas de laatste twee dagen voelde ik me weer helemaal de oude. De doktoren weten niet precies wat het is, en dat is een ellende En het komt op de gekste momenten opzetten". Voor Priem is het te hopen dat hij nu wat meer geluk heeft in de komende Tour de France. Priem: „De tour is altijd interes sant. Als je daar een etappe overwinning boekt, dan spreekt dat internationaal aan Kijk. dat Nederlands kampioenschap dat ik vorig jaar behaalde, is natuur lijk leuk, maar om te zeggen dat je er veel wijzer van wordt fi nancieel, kan ik niet zeggen. In Nederland willen ze er je graag bij hebben in criteriums, dus dat is aantrekkelijk. Maar zodra je de grens overstapt, stelt die na- honderste finishen. Ik spaar mijn krachten liever voor de vlakke ritten. Daar zal de Fnsol-ploeg ook voornamelijk haar successen moeten boeken De 24-jarige Priem, vader van de bijna een jaar oude dochter Jackie heeft dit seizoen nog niet zoveel van zich laten horen. Priem: „Ik heb veel pech gehad in de klassiekers. Zowel in de Omloop van het Volk - Gent- Wevelgem als de ronde van Vlaanderen ben ik gevallen ter wijl ik in de goede groep zat. In Parijs Rouhaix zat ik vooraan toen ik de laatste kilometers moest afstappen weer door die akelige rugpijnen. Alleen de semi-klassieker (Dwars door België) heb ik ge wonnen daarom kan een over winning m het Nederlands kampioenschap nooit kwaad, al is het zwaar bij de be roepsrenners, tsjonge wat is dat een verschil met de amateurs. Als bij de profs 30 km voor het einde een paar minuten voor sprong hebt is er nog alle kans dat je wordt ingelojien door het peloton Bij de amateurs is daar geen sprake van Dat verschil is hemelsbreed. Dat weet Toine van de Bunder ook wel. Van mij durft die gewoon niet over te stappen naar de profs Ik heb die stap bewust genomen. Goed, het is een gok bij de beroepsrenners, maar toen ik overstapte wist ik wat ik deed Ik had bij de ama teurs niets meer te zoeken. Ik had alles gewonnen bij de ama teurs wat er maar te winnen was, dan is het gewoon beter die overstap te maken En ik kan al tijd nog terugvallen op mijn werk als timmerman dat ik nu ook nog steeds combineer met de profwielrennerij Goese Pnem die mikt op een tweede nationale titel rijdt het liefst in vier of vijfdaagse klas siekers. Priem „De Tour duurt me eigenlijk veel te lang. Nee, een dag of vier, vijf is net mooi Criteriums rijden is ook "niet mijn grootste hobby Je doet dat vooral voor de financiën. Priem, (Van onze sportmedewerker) GOES - De Tourafdeling van de R.T.C. Theo Middelkamp houdt vanaf maandag 23 tot en met donderdag 26 juni een avondvierdaagse per fiets, waaraan iedereen kan deelne men. Er wordt elke dag een andere route gereden van plm. 25 kilo meter. Iedereen krijgt voor het vertrek een routebeschrijving en mag zijn eigen tempu rijden. Ook is er geen enkel bezwaar tegen het rijden in groepsver band. Vorig jaar is in Walcheren, ondanks het ongunstige weer een dergelijke fietsvierdaagse een groot succes geworden en ook in Goes (start en finish zijn ■steeds bij de sporthal) rekent men op grote deelname Trou wens ook het VVV. wordt inge schakeld zodat er genoeg be kendheid zal worden gegeven aan deze 4-daagse Een bestuurslid van Theo Middelkamp vertelde ons dat men in het kader van Goes Sportstad '75 ook op het terrein van de Tourafdeling iets wilde doen. Men verwacht bij deze 4-daagse niet alleen Zeeuwen aan de start maar ook diverse vakantiegangers die men graag iets bieden wil op het gebied van mooie plekjes op Zuid-1 Beveland Ook de jeugd kan aan zijn trekken komen omdat de meeste scholen in die week reeds geslo ten zijn. Men kan elke avond tussen 6 en 7 uur inschrijven m het res taurant van de sporthal Het in schrijfgeld bedraagt f 5,- voor alle vier avonden Kinderen en gezinnen krijgen reductie. Iedereen die alle tochten uit rijdt ontvang! een herrine- ringsmedaille De eerste dag loopt de route langs Kattendijke naar Wemeldinge. Kapelle en Kloetinge en men keert via de Noordhoek naar Goes terug. Controlepost die eerste dag in Kapelle De tweede dag rijdt men vanaf Goes naai het Katse veer en dan via Oud-Sabbinge en Wolp- haartsdijk (controle) terug Op de derde avond trekt men via 's-Heer Arendskerke naar Heinkenszand (controle) en keert via het natuurgebied de Poel terug naar Goes Op de laatste dag neemt de binnenwe gen naar 's-Gravenpokder (con trole) en trekt via 's-Heer- Abtskerke en de Poel weer naar Goes. (Van onze atletiekmedewer- ker) ROOSENDAAL - Het meest boeiende nummer van de afgelopen donderdag voor de atletiekvereniging THOR op het Red Band Sportpark georganiseerde avondwed strijd, was zonder meer de 3000 meter heren gewonnen door de Hulster-atleet Piet Vonck in de zeer verdienste lijke tijd van 8.32.6 min. De kleine Zeeuws-Vlaming was naar de toch heus niet zo snel bekend staande Red Band- baan gekomen om weer wat in het wedstrijdritme te ko men, aangezien hij de laatste tijd volgens zijn zeggen te weinig wedstrijden had ge lopen. Alleen de THOR-man Chris Wouters kon hem enigszins par tij geven doch in de slotfase van de strijd moest ook hij het hoofd buigen. Nochtans was de Roos- endaler met de 8 44.0 mm welke hij achter zijn naam kreeg dui delijk tevreden Een hoogtepunt en dan ook vooral letterlijk ge zien vormde het polsstokhoog springen waar THOR-man Olaf Constandse zijn eigen zuidelijk record van 4.20 meter wist te evenaren. Goed deed het hier ook zijn clubgenoot Jan Ma- thijssen die met een sprong van 3.80 meter zijn persoonlijk beste prestatie verbeterde Overtui gend winnaar van de werpdne- kamp bij de heren werd THOR-man John Yzerman die op de nummers discus, speer en kogel tot een totaal van 1731 punten kwam. De springt wee kamp bij de dames kwam op naam van Jeanne Gobbens (THOR) met een score van 1390 punten Een 10 kilometer snel wandelen werd gewonnen door de Rotterdammer T. Ras in de voortreffelijke tijd van 48.44 min Uitslagen: (Ieren: 000 m.: 1 P. Vonck Hulst 8.32 6, 2. C. Wou ters THOR 8 44 0, 3 J Verbiest Hulst 9 02.8, 4 R de Kok THOR 9 04 2,5 G Bras AV56 9 07 6.6 W Maatjes THOR 9 15 0 10 km snelwandelen: 1. T Ras RWV 48 44. 2 R Kemna PAC54.59 6, 3 W v Wieringen RWV57 05.2 Werpdnekamp (discus-speer- kogel): 1. J Yzerman THOR 33 17.-49.10-11.50: punten 1731, 2 O Constandse id 31 93-47.32-10.11 1519, 3 J Mathtjssen id. 32.75-39 08- 10 78 1510. Dames: Springtweekamp (ver-hoog): 1. J Gobbens THOR 5.18-1.45: 3190, 2. H. Joossen ld 4.38-1.55: 1304, 3 J Tolenaars Groene Ster 4.72-1.40 1220 A-jongens: Werpdnekamp (discus-speer-kogel) 1 P God schalk THOR 32.38-34.10-11 80: 1511, 2. L. Houtekamer 26 18-27 20-11.55: 1233, 3 R. Constandse id 27.69-31.20- 9 05. 1159, polshoog: 1. J v.d Berg THOR 3.10, 200 m. I C Meester THOR 24.9, 2 J Vroeg- rijk id 25.1,3. A. Antens ld 25.3 B-jongens: Werpdnekamp (discus-speer-kogel) 1 C Aerts Achilles 36 80-38.46-11 49 1653, 2 P. v. Leeuwen THOR 32.87-38 54-10 00 1467, 3 T v.d. Lustdonk Groene Ster 28.83-32 40-11 44 1379 A-meisjes: Springtweekamp (ver-hoog): 1 F Joossen Thor 4 46-1.35 1094, 2 C v Oijen GroeneSter4.33-l 25 932,3 R Magilse Groene Ster 3.75-1.30 843 B-meisjes: Springtweekamp (ver-hoog). 1. J. v.d. Wijnaard THOR 4,65-1 45: 1261, 2 W Broeren ld 4 45-1 45 1211 (Van onze sportredactie) SCHOONDIJKE - In Schoondijke wordt zondagmid dag - op het moment dat in het Brabantse Hoogerheide de Ne derlandse beroepsrenners strij den om de nationale titel - een wielerronde voor amateurs ge houden. Het wielercomité Schoondijke is er in geslaagd een aantrekkelijk rennersveld samen te stellen. Er komen in totaal zo'n vijftig amateurs aan de start. Grote favoriet i^ de BIK-coureur Peter Gödde uit Koewacht, die ook vorig jaar ze gevierde in Schoondijke. Gödde kan op zware tegen stand rekenen van coureurs als Theo van de Brar.de (Heikant), Willy de Feber (Sluiskil), Ge rard van 't Geloof (Ouden bosch), Cees Spaans ('s- Gravenpolder), Wim Westdorp (Kapelle), Johnny Verbeke (1J- zendijke), Charles de Smit (Biervliet), Frans Verstraeten (Philippine), Witkam ('s- Heerenhoek) en Harinck uit 's- Heerenhoek. De amateurkoers over 104 ki lometer (14 ronden) begint om 14.30 uur. Het parkoers ziet er als volgt uit: Beatrixstraat (start) - Sasputsestraat - Gatte- nisseweg - Groeneweg - fiet spad provinciale weg Lfzendijke - Schoondijke - Landbouw- straat en de finish in de Beatrix straat tegenover de Landbouw- praktijkschool. (Van onze sportredactie) IJZENDUKE-Grootste troef voor de nationale titel bij de amateurs in Hoogerheide is za terdagmiddag ongetwijfeld Toine van de Bunder. De frele coureur uit Uzendijke mag dan in Olympia's Toer opnieuw niet geslaagd ziin - „Dat evenement ligt me niet. Ik lijk altijd pech te hebben in Olympia's Toer. Nu was het weer die valpartij" - dat neemt niet weg, dat hij in Hoog erheide als kanshebber nummer eén start. Toine van de Bunder heeft beslist geen terugslag, een morele opdoffer overgehouden aan zijn teleurstellende Olym pia's Toer die hij voortijdig moest beëindigen. Dat bewees hij in het Zeeuws kampioenschap dat hij op zijn naam schreef in Wemeldinge - hij klopte Tonnie Huijzen in de spurt - en zijn overwinningen in cfe koersen m Aardenburg en Zuiddorpe. Afgelopen zaterdag toonde hij zich bovendien de sterkste in een 140 kilometer lange koers over heuvelachtig terrein m Zwitserland. Hij bracht daarmee zijn totaal aan tal overwinningen in dit nog jonge seizoen op 20 Geen sine cure. Van de Bunder, sinds en kele dagen rondrijdend van koers naar koers in een gloed nieuwe Mercedes (kosten f 30 000) - „Ik moest wat klein geld opruimen Kom laat ik daar eens een Mercedes van kopen dacht ik" - ziet de zaken voor Hoogerheide optimistisch in. Van de Bunder: „Ik voel me in forme Al heb ik een paar dagen moeilijkheden gehad met de hit te Dat heb ik altijd met de over gang naar het warme weer. Ik hen dan ook vorige week twee keer voortijdig afgestapt. Ik kan slecht tegen de hitte Als het een paar weken achter elkaar warm is gaat het wel Ik hoop dan ook dat het in Hoogerheide zaterdag niet snikkend heet is Dat werkt in het nadeel van me Het par koers ligt me wel We gaan er met de Soka-Flandria-ploeg op tijd heen". Gisteren zijn de mannen van Jan van Erp al aangekomen om het parkoers te verkennen. Wie Toine van de Bunder als zijn be langrijkste belagers ziet? Van de Bunder: „Er zijn er zo'n stuk of tien Ad Gevers. Gerne van Ge- rwen, Frits Pirard, Olympia's Toer-winnaar Langereis, Has- sink en Peter Gödde niet te ver geten. Dat zijn de voornaamste concurrenten Gódde r.jit de laatste weken erg sterk Alleen weet ik met of h.j zich erg goed op dat parköers thuis zal voeien Gödde klimt met g'aag en het is niet allemaal plat Ik geef mezelf een goede kans Ik weet wat ik kan. Bovendien ben ik gebrand op de nationale titel Ik wil im mers ook graag schitteren tn het' wereldkampioenschap", besluit de Uzendijkse amateur, die on langs een profcontract van Flandna afsloeg, omdat er met genoeg te verdienen viel bij Briek Schotte Van de Bunder blijft liever amateur En wie hem ziet wonen tn zijn fraaie bungalow in Uzendijke en ziel rondrijden in zijn glanzende Mercedes kan hem moeü.jk on gelijk geven Er zijn heel wat be roepsrenners die er stukken be roerder aan toe zijn Toine van de Bunder: kanshebber. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Tijdens de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen zal in Terneuzen als afwachtingsprogramma een ploegentijdrit worden verreden voor formaties die hebben deel genomen aan de Tour du Flic. Het comité Tour du Flic, onder leiding van voorzitter Jan Roov- ers heeft positief gereageerd op het verzoek van het organisatie-comité Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen om dit trimelement op het afwach- tingsparkoers tg realiseren. Bovendien is het een fraaie test om uit te proberen of een ploegentijdrit eventueel iets is voor deTour du Flie van volgend jaar. Trimmers die aan de Tour du Flic hebben deelgenomen, kunnen zonder bezwaar deel nemen aan de „24 Uur van Oost burg", zonder dat dit conse quenties heeft voor deelnamee Tour du Flic volgend jaar. Van onze zwem mede wer ker) VLISSINGEN - Het zwaarste zwemtoernooi van bet jaar. zal het komende weekeinde in het zwembad te Vlissingen worden gehou den. Oan worden in totaal 56 finales-verdeeld over alle leeftijdsgroepen - voor de Zeeuwse zwemkampioen- schappen worden afgewerkt. De deelnemers hebben zich vanaf 17 mei kunnen plaat sen voor deze finales, die over drie dagen zijn ver deeld. Vrijdagavond om hal- facht worden de estafettes, de 4 x 100 meter wisselslag, de 4 x 100 meter vrije slag en de 5 x 50 meter vrije slag voor dames en heren ver- zwommen. Zaterdag- en zondagmiddag - er wordt dan om drie uur begonnen - staan de overige persoonlijke nummers op het programma. Jaap Keymel en Carla Wil- lems - beiden lid van de organi serende vereniging De Storm vogel uit Vlissingen - hebben zich weer kunnen plaatsen voor alle nummers waarop zij vorig jaar kampioen zijn geworden. Zij zullen deze titels dan ook met kracht verdedigen. Bij de overige verenigingen heeft men de leden start beperkingen opgelegd. Marjo lein van de Neste van De Schelde uit Terneuzen was van plan de 200 meter rugslag - een nummer waarop ze gezien het zware programma dat Carla Willems moet afwerken goede kansen heeft op de titel - te laten schieten, maar later is ze toch op dit besluit teruggekomen. Ze start nu wél. De overige leden, van deSchelde-ploeg zullen hun deelname beperken tot slechts enkele nummers per dag De re den hiervan is dat de Schelde- leden dan tot betere tijden den ken te komen, hetgeen theore tisch zeker niet uitgesloten is. Zeker zes heren staan zater dag en zondag gereed om de Vlissinger Jaap Keymel te klop pen. Doordat hij op zoveel nummers aan de start komt - vijf nummers per dag - heeft hij I zich wel kwetsbaardei gemaakt. Of de sterke en eerzuchtige Vlis singer het zover zal laten ko- ment hangt van zijn conditie af. De strijd op de vrije slag nummers bij de dames zal voor namelijk gaan tussen de Schelde-meisjes Marjolein van de Neste, Miriam Overdulve en Els van Tatenhove van De Braakman Wellicht kan de on berekenbare WUma Rozeboom van De Stormvogel hier een wig tussen drijven De rug- en vlin- derslagtitels zullen wel in Vlis singen terecht komen. Nettie Pladdet van De Braakman- recordhoudster op de 100 meter schoolslag - moet toch in staat worden geacht de schoolslagti- tels mee naar Hoek te nemen. De verwachting is dat er spannende wedstrijden zullen komen, met mogelijk- en dan vooral als de weersomstandigheden goed zijn - verbeteringen van de Zeeuwse records. Jengdkoers Terneuzen (Van onze sportredactie) TERNEUZEN - Op een par koers in de omgeving van het Zuidersportpark in Terneuzen wordt zaterdagmiddag de laat ste koers gehouden van jeugdli- centiehouders vai> de wielerver enigingen Zeeuwsch- Vlaanderen en Theo Middel kamp, meetellend voor het A 0-klassement. De wedstrijd, die om 15.30 uur begint kwam mede tot stand door de samenwerking van de jeugdafdeling van de wie lervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen met het comité Scheldecriteriuro in Terneuzen. De categorie 8- en 9-jarigen rijden vijf kilometer; de catego rie 10- en 11-jarigen 10 kilome ter; de 12- en 13-jartgen 15 ki lometer en de 14-jangen 20 ki lometer Na de jeugdkoers gaan de jeugdrenners en hun ouders naar café La Belle Vue van Jan van Tiel. waar een grote feesta vond wordt gehouden, waarbij tevens de pnjzen zullen worden uitgereikt van het A O-kiassement, door sponsor Jas de Caluwe Na de koers is er in La Belle Vue een koud buffet voor de ouders en begeleiders en de jeugdrenners Na afloop van het koud buffet zullen er films worden vertoond van de ver schillende jeugdkoersen, opge nomen door enkele enthousiaste amateurs en daarna volgt de „Miss-Glimlach-verkiezing". Miss-Glimlach zal als ronde miss fungeren tijdens de Zeeuwsch-Vlaamse jeugdtoer die in juli wordt gehouden en die georganiseerd is door de jeugd commissie van de wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen De belangstelling voor dit even ement is overweldigend Als ju ryleden bij de miss-verkiezing fungeren de zeven winnaars in de verschillende categorieën van het A O-klassement De jeugdleden kunnen zelf hun jonge kandidates aanmelder IVan onze snnrtmerfewerkert *- (Van onze sportmedewerker) AMSTERDAM - De biljart- combinatie Verlinde bestaande uit de spelers Theo Verlinde, Louis Dallinga en Theo Tas (in gevallen voor de ziek zijnde Tonnie van Eenennaam) hebben uivji von uc uujai auur net de boot gemist om zich tebinatie uit Den Haag Dan zot plaatsen voor de finale team- de combinatie-Verlinde door wedstrijden kader 38/2 voor het stoten naar de finale BSV kreeg kampioenschap van Nederland, echter drie verliespartijen te ïn- letwat ongelukkig moest de casseren De combinatie-Ver- Zeeuwsch-Vlaamse combinatie linde behaalde 12 matchpunten afscheid nemen van deze tot'tijdens deze halve finale dusver succesvol verlopen wed strijd. De biljartcombinatie BSV moest in de laatste ontmoeting van de halve finales slechts eer partij van de drie te spelen par tijen winnen van de biljartcom- (ADVERTENTIE) Telefoon 020-730510 073-562608 Wordt lid minimum f 12,50 per jaar Steun onze vereniging Giro 2585780. N Lid. postbus 2. Nleuwkiiijk J

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 26