Gasvoorziening N eder land in gevaar bij strenge koude UIT DE PvdA-FRACTIE GEKLAPT lid ir: NEDERLANDSE GASUNIE IN JAARVERSLAG: LERAAR WEIGERDE EXAMENLIJST TE ONDERTEKENEN ZUINIG OP DE VLOER Haagse Post volgde drie weken gesloten bijeenkomsten „Oorlogsmachine Arabieren streeft NAVO voorbij" Iraanse schenking voor Jaar van de Vrouw KZHMRS redde in 150 jaar 5.000 schipbreukelingen iSSKSTENT TEP I jaar is jeugdaftrek 'l overheidspersoneel ï-stand binnenland VREEMDE BIJWERKING NA GEBRUIK BENZYD AMINE Industrie Fusie in de ongehuwde moederzorg papier' oor uw pen Slechts dertig procent van jeugd gezond •a METZLER- bril: ieders oogmerk! Kaasboertjes Mooie show V adermoordenaar ISRAËLISCHE MINISTER PERES Onze Tjeerd Alternatieve reisroutes Elly Spoor liftbijnavoor nop met de tienertoer. (mnl./vrP Iken KrbeidsvoOr- fen Deschrijve ledrijfsleven, Tictie aan leidsbureaus. Ine opleiding, lard is an in pnele ervaring, ede ervaring ln pleiding en |ntie- f 45,- per maand. Irmelding van linkerbovenhoek Ian de Is Mauritslaan 1. lingsschap Meren phandicapte werkne- lezit van een diploma Iherapie of daaraan pg met mensen eidinggevende kapa geven van Instruktie jaar neester minimum I.- bruto per maand Iswet. i tot de selektiepro- dagen na het ver- l/'e richten aan het |nderdelen als idere wagen. >r 100% aan 38.000 16.000 42.000 59 000 65.000 40.000 32.000 85.000 55.000 55.000 52.000 42.000 53 500 58 000 35.000 11800 117.000 25.000 42.000 ZATERDAG 21 JUNI 1975 GRONINGEN (ANP) De installatie voor vloeibaar maken en opslaan van aard gas zal zeker niet voor de winter 1976-1977 gereed zijn, wat reeds een vertraging van twee jaar betekent. Indien verdere moeilijkheden bij de afgifte van vergunningen zouden optreden moet ern stig rekening worden gehou den met verder uitstel. Door deze vertraging zal de gas voorziening voor de Rand stad bij strenge koude ge vaar lopen, zo blijkt uit het jaarverslag van de Neder landse Gasunie. In verband hiermee heelt de maatschappij in 1974 reeds pnige onderdelen van het bouwprogramma 1975 uitge- UTRECHT (ANP) Bij het bureau bijwerkingen ge neesmiddelen van het ministe rie van Volksgezondheid is een tiental meldingen binnen gekomen over bijwerkingen van het geneesmiddel benzy- damine (handelsnaam tan tum). Dit geneesmiddel heeft een zogenaamde anti-inflam- matoire werking en wordt ge bruikt om infecties tegen fe gaan bij operaties en kneuzin gen. Het is geen middel dat voor alle soorten infecties kan worden gebruikt. De arts R. Meijboom van het bureau schrijft in het „Pharmaceutisch Weekblad" dat de geconstateerde ver- sohijnsellen door patiënten zijn beschreven als het zien van sterretjes of lichtgevende gol vende en zigzaglijnen, dubbel beelden en spinnewebben voor de ogen. Soms gingen deze beelden gepaard met sensaties „alsof de handen waren be hangen met zwarte draden" of dat de voorwerpen „spookach tige diubbele contouren had den,,. Psychische verschijnse len waren praatzucht, opwin ding, uitzonderlijk welbevin den, gedadhtenvludht en afge nomen kritisch vermogen. Ook klaagde men over duizeligheid en ernstige slapeloosheid. On der de patiënten waren twee artsen, die spraken van amfe- tamine-achtige effecten. De heer Meijboom meent dat de symptonen wijzen op een prikkeling van het centra le zenuwstelsel, om meer ze kerheid over de bijwerkingen te krijgen, dring hij aan op melding bij het bureau van de verschijnselen in verhouding tot het gebruik van het ge neesmiddel. voerd. Het betreft hier circa 120 km leiding. Desondanks blijft het de vraag of de capaciteitsproble men die ziieh de eerstkomende jaren bij strenge koude in West-Nederland zullen voor doen volledig kunnen worden opgelost, aldus het verslag. De hoofddirectie van NV Nederlandse Gasunie verwacht dat de totale verkoop van gas in 1975 circa 97 miljard m3 zal belopen, wat een stijging van ongeveer 17 pet t.o.v. de 83 miljard m3 in 1974 zou betekenen. De capaciteit van het leidingsysteem voor het Groningse gas zal aan de ver wachte groei worden aange past, aldus het jaarverslag. NV Nederlandse Gasunie zegt verder in het jaarverslag dat ze de industrie nog slechts aardgas willen leveren voor hoogwaardige toepassingen. Verder is aanpassing van de aardlgasprijzen ook voor klein verbruikers noodzakelijk om tot een zuinig beheer van de aard-gasreserves te komen. Wat de te verminderen levering van aardgas aan de industrie betreft zegt hoofddirecteur Krijgsman dat voor ondervu- rinig waarvoor een redelijk al ternatief in de vorm van stookolie bestaat in het alge meen geen aardgas meer kan worden geleverd. „De leverin gen voor de elektriciteitspro- duktie zullen tot de reeds af gestoten contracten beperkt blijven. Indien door onderlinge verschuiving tussen centrales een doelmatiger toepassing van aardgas mogelijk is zal de Gasunie dit bevorderen. In de toekomst zal elektriciteit via andere brandstoffen zoals stookolie, kolen en kernener- MEXICOSTAD (AFP) De zuster van de sjah van Iran, prinses Asjraf Pahlevi, heeft aan VN-secretaris-gene- raal Kurt Waldheim een che que van een miljoen dollar overhandigd ais bijdragen aan het internationale jaar van de vrouw. De prinses, die aan het hoofd staat van de Iraanse de legatie naar de internationale conferentie van de vrouw in Mexico, zei dat eenzelfde be drag zou worden geschonken als de conferentie besluit in Iran een internationaal insti tuut op te richten ter bestude ring van problemen van da vrouw (Van onize onderwijsredacteur) ARNHEM Omdat hij de kandidaten niet wilde benade len, heeft de leraar aan het Veluws College in Apeldoorn drs. H. J. M. Lenferink gisteren -geweigerd de lijst van eindex- amencijfers voor het vak eco nomische wetenschappen 2 van het VWO te ondertekenen. Het iis de eerste keer dat zo iets gebeurt. Op aanwijzing van de directeur van de school is de lijst nu ondertekend door een andere leraar. De heer Lenferink weigerde zijn handtekening te zetten, nadat de mede-onderteken-aar, de gecommitteerde, te kennen had gegeven dat het eindcij fer bepaald diende te worden volgens de zg. bindende nor men. De heer Lenferink wens te zich echter te houden aan het advies van de Verenigde Sociale Wetenschappen om de tweede van de drie opgaven van het centraal schriftelijk eindexamen buiten beschou wing te laten voor de bepaling van het eindcijfer. Deze opga ve over de ag. optimale be- stelserie" was namelijk niet opgenomen in het ..interne programma", dat onder auspi ciën van het ministerie is opge steld en had derhalve volgens de VSW niet gesteld mogen worden. Vandaag bij de uitreiking van de diploma's krijgen de kandi daten naast de officiële cijfer lijst, die dus gebaseerd is op de bindende normen, een brief waarin de cijfers worden ver meld zoals die geluid zouden hebben op basis van het ad vies van de VSW. Deze brief is ondertekend door alle leden van de examencommissie, die daarmee hun instemming met het standpunt van hun collega Lenferink kenbaar willen ma ken. In de brief wordt het verschil tussen beide cijferlijs ten verduidelijkt. De geslaag den kunnen deze brief laten zien bij overgang naar institu ten van hoger onderwijs af eventuele sollicitaties bij het bedrijfsleven. Over deze zaak zijn inmiddels ook vragen gesteld in de Tweede Kamer. gie moeten worden opgewekt' aldus de heer Krijgsman. Hogere euergieprijzen zuilen tot een beperking van het energieverbruik bijdragen, zo is de visie van ds directie. Aanpassing van de aardgas- prijzen aan het algemene prijsniveau is noodzakelijk om tot een zuinig beheer van de aardgasreserves te komen. De prijs voor grootverbruikers zal in 1975 circa 5 cent per m3 hoger zijn dan in 1974. Na d,e aanpassing voor de kleinver bruikers vanaf 1 januari met eveneens 5 cent per m3 zuilen echter in de toekomst verdere verhogingen moeten plaatsvin den. ROTTERDAM (ANP) De Koninklijke Zuid-Hollandsche Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen (KZHMRS) in Rotterdam heeft in de 150 jaar van haar bestaan meer dan 5.000 schip breukelingen gered. Vorig jaar, zo schrijft de maatschap pij in haar jaarverslag, zijn 122 personen behouden aan wal gebracht. Van hen was 89 procent watersporters. Uit de annalen is niet op te maken hoeveel mensen in die anderhalve eeuw zijn gered. Zij vermelden 4.973 personen en 29 bemanningen. Hoe groot die bemanningen waren is niet in de boeken genoteerd. Het reddingswerk wordt vanuit diverse havens langs de kust verricht. Hoek van Hol land heeft hierin het grootste aandeel met 2J54 geslaagde reddingen en 1600 mensen, die behouden aan wal kwamen. Daarna volgt Breskens met 156 reddingen en 841 schip br enkelingen. DEN HAAG (ANP) De drie landelijke organisaties voor hulpverlening aan alleen staande ouders, die zich oor spronkelijk slechts met de hulp aan ongehuwde moeders bezig hielden, gaan per 1 juli samen om beter hun taken te kunnen vervullen. Reden is het werk naar buiten toe dui delijker herkenbaar en bereik baar te maken en om hiermee een basis te vormen voor ver dere ontwikkelingen. De orga nisaties hebben dit donderdag in Den Haag meegedeeld. De fusie zal hoegenaamd geen gevolgen hebben voor het ongeveer 800 man tellend personeel, dat in ons land werkt in 31 bureaus en 15 tehuizen. Duurzame vloerbedekkingen kermen hoe langer hoe meer voor, en daarmee bedoelen we dan niet zozeer de kostbare en praktisch onverslijtbare ka merbrede tapijten, maar par ketvloeren en tegel- of plavui- zenvloeren. Vooral voor laatst genoemd materiaal is de be langstelling sterk stijgende. Een plavuizenvloer (of an der steenachtig materiaal) heeft weinig of nagenoeg geen onderhoud nodig. Alles wat erop gemorst wordt, is zo toe-er afgenomen, en er moet al iets heel zwaars op vallen, wil er een beschadiging ont staan. Direct na het leggen van een tegelvloer is een grondige schoonmaakbeurt nodig, om de „cementsluAer"een heel dun laagje specie dat bij het in- wassen van de voegen is ont staan, weg te nemen. Wacht men daarmee te lang, dan wordt het hoe langer hoe moeilijker om het weg te krij gen. Het bakt als het ware aan de tegels vast. Ook na verloop van tijd heeft een tegelvloer wait extra onderhoud nodig. Een perfect middel om het hele oppervlak weer als nieuw te krijgen, is een behandeling met HG Extra, dat de tegel- handel kan leveren. Het wordt vooral gebruikt voor het ver wijderen van de al genoemde cementsluier. Als afwerklaag, die vervuiling tegengaat, is HG Golf Polish, een sterke coating. Meer problemen kan een al wat jaren in gebruik zijnde parketvloer opleveren. Wie er in een driftige schoonmaakim- puls snel even een kwast met lak overheen zet, krijgt beslist narigheden. In de eerste plaats worden de talloze kleine be schadigingen des te beter zichtbaar, maar de nieuwe lak- laag houdt het ook vast niet erg lang uit. Het is beslist nodig om j alle vuil en ook de eventuele waslaag weg te nemen, voor dat er opnieuw gelakt kan worden. En dat is een karwei dot wren moeizaam werk vraagt. Was moet met een sterk oplosmiddel worden ver wijderd. Begin niet onver hoeds aan het afschrappen van de vloer, of een behandeling met een bandschuurmachine. Die kun je voor dit werk er gens huren, maar het gebeurt niet zelden dat de vloer dan eerder lelijker dan mooier wordt. Als de planken niet geheel gelijk (vlak) liggen, komeai er smalle banen waar het hout wel geraakt, en ge deelten waar de schuurband net niet kon komen, omdat ze dieper liggen. Het veiligste is' wel de is-ele vloer met staalwol „op te halen", ook al zo'v kar wei om eerst eens diep adem te halen voordat je eraan begint. Op een goed gereinigde en waar nodig van putten en krassen herstelde vloer kan een sterke nieuwe laklaag worden aangebracht. Dat is dan het leuke deel van het werk. Raadpleeg bij het maken van plannen tot renovatie van parket zo mogelijk trouwens altijd eerst de leverancier. Hij kan het beste advies geven. Want de ene parketvloer is echt de andere niet. Brieven voor deze rubriek moet«n niet volledige naam en adre» worden ondertekend. Bij publikatife zullen deze vermeld worden. Slechts bij hoge uit zondering zal van deze regel worden afgeweken. Naam en adres zijn dan bij de redactie bekend. Publikatie van brie ven (verkort of onverkort) betekent niet dat de redactie het in alle gevallen eens is met inhoud, c.q. strekking. AMSTERDAM (ANP) Vol gens een proefschrift over „Jeugd, tewerkstelling en ge zondheid," waarop de heer H. W. A. Nijenhuls uit Den Haag aan de universiteit van Amsterdam is gepromo veerd tot doctor in de genees kunde. is slechts 30 procent van de jongens en meisjes „gezond", dat wil zeggen: bij hen werden geen negatieve bevindingen bij een uitgebreid keuringsonde rzoek vastge steld. Het proefschrift is een ver slag van een door de Cargo (commissie voor arbeddsge- neeskundiig onderzoek) geïni tieerd epidemiologisch onder zoek, daterend uit 1967-68. Daarbij werd de gezondheid stoestand van 8.000 Neder landse jongens en meisjes in de leeftijd van 14 tot en met 18 jaar onder de loep geno men De lichamelijke gezondheids toestand van „gezonde adoles centen, die willen gaan wer ken, bleek volgens dit proef schrift aanleiding te geven tot bezorgdheid: 20 procent van de jeugdigen had afwijkingen, die de bedrijfsarts beslist moet weten, wil hij in staat zijn een verantwoord alge meen bedrijfsgeneeskundig plaatsingsadvies te geven. Daarnaast had 30 pet uit alge meen gezondheidsikundig en-of bedrijfsgeneeskundig oogpunt belangrijke bevindingen gehad en 20 pet. minder belangrijke bevindingen. (ADVERTENTIE) )van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Drie weken lang mocht Haagse Post jour nalist Kees Tamboer grasdui nen in de Tweede-Kamerfrac ties van de grootste regerings partij: P.v.d.A. Als een soort spion" mocht hij alle besloten bijeenkomsten bijwonen in de tijd dat de partij in hevige beroering was over zaken als de aanschaf van de F-16 en de affaire Glastra-van Loon. Zijn relaas onthult uitspraken, die de socialisten nooit in het openbaar gedaan zouden heb ben zonder hun zaak ernstige schade te hebben toegebracht. Maar centraal staat toch wel de onderlinge haat en nijd binnen de fractie, die als een soort rode draad door zijn er varingen lopen. Er korte bloemlezing, te be ginnen met de aanschaf van de F-16. Direct na het kabinetsbesluit vergadert het partijbestuur om de taktiek te bespreken, die men moet volgen bij het Ka merdebat over de F-16. Premier Den Uyl laat zich ontvallen: „We hebben de beslissing ver schillende keren uitgesteld, maar dat kost geld. Ik vind het belazerd genoeg". Defensiespecialist Klaas de Vries krijgt opdracht (hoe meer rotzooi, hoe beter") con tact op te nemen met de links- socialistische partij in Noor wegen (een van de vier lan den waar Nederland mee in zee is gegaan bij de aankoop van de F-16) die de regering daar gedoogt en tegen de F-16 is. De Vries wil zo voorkomen dat het kabinet bij z'n besluit blijft. Van Thijn Kamerlid Piet Dankert leigt de fractie z'n speech voor over de F-16. Grote verbazing alom, Mevrouw Epema .,Als ik het 'stuk van Piet Dankert voor de fractie lees, dan denk ik - we moeten die F-16 juist hebben". Vondeling neemt af stand van het fractie-stand punt. Kombrink wil een motie waarin wordt gedreigd met een eenzige afstoting door Ne derland van een aantal NA- VO-taken. Fractievoorzitter Ed van Thijn verzet zich. Kombrink valt boos uit naar van Thijn: „Ik begrijp niet waar jij mee bezig bent jon gen. Volgens mij wil jij alsnog rotzooien". Van Thijn ontploft en loopt ..pisnijdig" weg. De „eenzijdige afstoting" verdwijnt uit de motie. Glastra-van Loon: de hele fractie is woedend op Van Agt, behalve kamervoorzitter Vondeling: „Moeten we sym pathie hebben voor Glastra?. Ik vind dat onzin. Dat hele interview van hem is een bre vet van onvermogen, die man is gewoon ongeschikt. Als ik partij zou moeten kiezen, zou 't voor Mulder zijn (de secre taris-generaal op justitie, waarmee Glastra in de clinch lag, red.) Bovendien wanneer een minister niet met z'n staats secretaris kan opschieten, moet de staatssecretaris weg. Het ka- binet-Cals viel voortijdig, maar anders was hetzelfde gebeurd met Hoefnagels,- mijn staatsse cretaris. Binnen de fractie blijkt vol gens Tamboer erg veel onder linge nijd te heersen. „De fractie", zegt kamerlid Patijn, ,.is een drukke winkelstraat met 43 kleine kaasboertjes. Met het naderen van de ver kiezingen neemt de nijd toe". Paul Janssen (ex-KVP en ex- PPR-kamerlid „Ik ging vroe ger in de kamer graag op de vuist met tegenstanders, nu moet je eerst in je eigen kring op de vuist". Nel Barendregt over het vragen stellen:,.lullig gemillimeter bij schriftelijke vragen die door soms wel drie vier man worden onderte kend". De regelmatig terugkerende oorlogjes binnen de fractie commissies: eind 1972 stapte Gerda Brautigam als consu mentenbewaakster op. Onder ling gekrakeel over wie haar winkeltje zou overnemen. De Ruiter „Kolthoff vond het standwerk van Gerda maar niks. Hij is meer geïnteres seerd in de samenstelling van de stichting informatieve eti kettering dan in warme brood- Vondeling jes. De kiezers vinden warme broodjes natuurlijk belangrij ker". Kolthoff daarentegen: „Ik ben niet vies van stand- werk. Met al die reclame voor suikerhoudend snoepgoed heb ik fraaie nummers ge maakt, al zeg ik 't zelf". De wens van kamerlid Van der Hek om een parlementaire en quête naar de rol van de olie maatschappijen tijdens de oliecrisis is in de fractie meer malen bevochten. Interne sa menwerking en de uitlatingen van Vondeling in notabene het werkgeversblad (Van der Hek maakt er alleen maar een mooie show van) resulteerden ln twee ..onbeholpen" hoorzit tingen, die verder door alles wat rechts was, werd gesabo teerd. Niettemin heeft van der Hek „grootmoederig een azijn- pisserig stuk" in zijn eindrap port over de tegenwerking van zijn geestgenoten voor publi catie geschrapt. Het „getraineer" van het partijbestuur hangt veel ka merleden al lang de keel uit. Of, zoals Wieringa zich krach tig uitdrukt: „Het PB loopt ons nogal eens voor de poten met verklaringen, die ons een stuk beslissingsvrijheid ontne men. Het jaar van de waarheid: ,.Uit zijn bevindingen heeft De Haagse Post de conclusie ge trokken. dat het kabinet dit jaar een aantal hobbels" moet nemen wil het 1975 als regering overleven. Die hob bels zijn: grond- en inko menspolitiek en democratise ring van de ondernemingen. Worden die hobbels niet over wonnen dan zit er een kabi netscrisis in. Van Thijn is be reid veel van het kabinet te nemen („Ed is geen vader moordenaar"), maar hij wil niet dat Den Uyl zich opstelt als een „kleurloze vader des vaderlands". Laban: „Ik solidaseer me met de fractie, maar velen erin voe len zich gemanipuleerd" Kortom PvdA's eigen mini Watergate, met dat verschil dat er weinig politieke onrust door deze onthullingen zal ontstaan. Hooguit bij een aan tal kleinere fracties en dan nog over het ruwe taalgebruik, dat nu ook in het Nederlandse parlement z'n intrede heeft gedaan, zij het (.nog) achter officieel gesloten deuren. Zomer in Amsterdam. De Dam wacht weer voor binnen- en buitenlandse toeristen. De bloemen in de bloembak ken staan in volle glorie te pronken. JERUZALEM (Reuter) Volgens de Israëlische minis ter van defensie, Peres, bou wen de Arabieren aan een oorlogsmachine die die van de NAVO voorbijstreeft. Op een bijeenkomst van het Jewish Agency in Jeruzalem zqi Peres dat het Arabische arsenaal binnen afzienbare tijd alle NAVO-landen samen naar mankracht en kwaliteit en kwantiteit van wapens, voor bij zou streven. Egypte alleen al heeft vol gens hem sinds de oorlog van juni 1967 voor 25 miljard dol lar wapens aangeschaft. Daar komen nog de aankopen door Syrië, Libië, Irak en Saoedi- Arabië bij. Israël ziet voor een oplos sing in het Midden-Oosten geen alternatief voor een stapsgewijze benadering, zei de minister, omdat de Arabi sche landen het onder elkaar maai niet over een algemene vredesregeling eens kunnen worden. Het is bereid risico's te aanvaarden voor een tus sentijdse regeling met Egypte, maar gezien zijn kleine bevol king moet Israël staan op de- fensiegrenzen en een doeltref fend waarschuwingssysteem wanneer besloten zou worden tot nog meer troepenterugtrek kingen in het bezette Snaï- gebied. Peres herhaalde dat „met onze Amerikaanse vrienden' niet alles koek en ei was. Amerika en Israsl zijn het eens over prioriteiten, zei hij,u maar de „partiële exclusivi teit" die Israël® voormalige verhouding met de Verenigde Staten kenmerkte, "komt nooit meer terug". Minister Peres zei dat zelfs al® Egypte en Israël een nieuw tussentijds akkoord zouden bereiken, Israëls problemen niet allemaal zouden worden opgelost. ,De Verenigde Staten zullen niet ophouden met hun pogin gen hun positie in de Arabi sche landen te verbeteren. Ik klaag niet, ik constateer alleen maar een feit", zei Peres. Hil voegde eraan toe dat ook Mos kou in het Midden-Oosten niet stil zou zitten. Peres snra.k de h0nr> uit dat het Amerikaanse „tweeling- doel". Tsraë 1 steunen en aan invloed winnen in de Arahi sehe wereld, de matp van vriendschan tussen Trnël en de Verenigde Staten niet zou aan tasten Het gaat verkeerd met Tjeerd. Een best ministerie, dat van Verkeer en Water staat, maar wat er zit zit ver keerd. Als ik het goed heb geteld zijn we er al: twaalf wetsontwerpen en dertien on gelukken. Het dertiende onge luk trof mr- Pieter, die nu keurig met een keursalaris van de Autokeuring de W.W. in glijdt. Minister Tjeerd ver telde laatst in een interview, dat hij in de politiek is „ge rold", omdat hij toevallig eens in Straatsburg was, toen er in de Nederlandse delegatie nie mand in staat wias een stukje uit het Frans, Duits of Enigels in het Enigels,Duits of Frans te vertalen, iets wat hij wel kon. Hij is er toen maar meteen blijven hangen, als ik het wel heb als de kampioen-vragen steller. Of was dat die andere coryfee genaamd Vredeüng? Met dat vragenstellen gang het dus wel. maar bij V. en W. gaat het om antwoorden en waarom vertelt niemand hem nu, dat hij bij V. W. steeds maar aan het zich vertillen blijft en hij beter maar weer aan het vertalen kan slaan. Ons volk i= nu todh al omge turnd tot een troep helm- en gordeldieren met als enige uit zondering ons buideldier Duy- senberg, dat sinds deze week met een lege buidel rondloopt en daarin een sluikse kans ziet de inkomensnivellering tein fa veure van werknemers en ten nadele van de overige bevol- kings-steuntrekkers te bevor deren door het loslaten van de bankbiljettenpers. Zo gaat het nu eenmaal met een ka binet dat werkt volgens het enigjeeconomische principe, dat de socialisten kennen: „Uitgaven op een rijtje, tekort bepalen, ander ervoor op laten draaien", terwijl er ten slotte hij die productieve anderen niets meer te halen valt. BREDA E. CAMPERT In de bijlage ..Vrij-uit" van zaterdag 14 juni werden een aantal alternatieve reisroutes beschreven voor automobilis ten die tijdens vakantie in de richting Frankfurt rijden. Hoewel vermeld wend dat het adviezen betrof welke door de ANWB en ADAC zijn verstrekt, moet ik toch wel een opmerking plaatsen. De plaats Reddingen bestaat niet, zodat er ook niet gespro ken kan worden van Reddin gen Kreuz. Bedoeld wordt Kreuz Recklinghausen. Ver keer komende uit de richting Arnhem of Nijmegen rijden tot Kreuz Oberhausen daar afslaan richting Hannover (E- 3). Tot Kreuz Recklinghausen daar afslaan richting Bochum. Rijden tot Kreuz Bochum- Witten, afslaan richting Dort mund. Rijden tot Kreuz Dort- mund/Witten afslaan richting Frankfurt. Misschien voor de minder er varen rijder wat gecompli ceerd, en daarom het volgende advies: Verkeer komende uit de richting Arnhem of Nijme gen rijden tot Kreuz Oberhau sen daar afslaan richting Han nover (E-3). Rijden tot Kreuz Dortmund/Nordwest en diaar de afslag Frankfurt nemen Mensen uit onze regio mo gen gewezen worden op de mooie (en stille) weg Gorkum - Tiel - Arnhem, maar ze moeten ook weten dat de Sau- erland - Linie bij riecht weer (mist, regen enz.) tot een van de gevaarlijkste gerekend wordt. Daartegenover staat dat het een pracht stuk weg is dat door een mooi stuk natuurge bied loopt- OOSTERHOUT J.C. VOGT (ADVERTENTIE) Zo'n tienertoer kost f 32,50. En daarvoor mag ze acht dagen lang onbeperkt door Nederland treinen. En daarnaast nog 'ns 5096 reduktie op interlokale bussen. Voor die prijs ga je toch zeker niet met je duim omhoog langs de weg staan? De tienertoer is in juni, juli en augustus op ieder station te koop. Pasfoto en identiteits bewijs (waaruit blijkt datje niet ouder dan 19 bent) meebrengen. Tienertoer: acht dagen reizen op 'n koopje. tfitiitMni'ilf

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 11