Bennie W arnier voorzitter af TERNEUZENSE KARIN CLEMMINCK: Hard werken voor snelle z wemtij den Overwinning FC Niks ZWARE FIETSRALLY M NORIT OZO -bedrijfscompetitie ZONDAG LAATSTE DUELS KOT organiseert nationale biljarttitelstrijd AJAXÏÏ ARNTZ DE VLAEMIM BRILJANT De Smit sponsor Zeeuws record alkoholvrij en kaloriearm ibier Sterkste Hendrikse gaat naar Koewacht Goes tegen Feyenoord-C Toernooi zege Terhole t betrouwbare iw Briesje. Zonnet En een DINSDAG 17 JUNI 1975 (Van onze sportmedewerker) BIERVLIET De bekende Zeeuwsch-VIaamse amateur- wielrenner en rijwielzaak- eigenaar Charles de Smit uit Biervliet heeft de trimvereni- ging „Willem Beukels zoon" gesponsord, door middel van het schenken van een twintig tal shirts. Voor zijn rijwiel zaak overhandigde Charles de Smit de shirts aan de nog twin tig actieve leden van deze trimclub, die nu ongeveer een jaar bestaat. Charles de Smit kwam tot deze geste omdat hijzelf vond dat het de laatste tijd een beetje ontbrak aan animo in deze trimclub, en tracht nu mede door deze schenking de animo weer wat te vergroten. De shirts waar uiteraard de naam van de rij wielhandel Charles de Smit op staat zullen door de trimmers gedragen worden tijdens toer tochten en wedstrijden. (Van onze sportmedewerker) HULST - Bennie Warnier uit Hulst, die vele jaren als organi sator optrad van de verschil lende OZO- bedrijfsvoetbalcompetities die in eerste instantie op het veld van VV STEEN en later op de OZO-velden in Hulst werden gespeeld zal tijdens de komende bedrijfsvoetbalcompetitie die in augustus van start gaat niet meer als organisator c.q. voor zitter optreden. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN Een tijd van om en nabij de 1 minuut en vijf seconden moet mettertijd haalbaar zijn voor het zwemtalent Karin Clemminck van de Terneuzense zwemvereniging „De Schelde", op haar sterkste onderdeel de 100 meter vrije slag. Dit is een prognose van haar trainer, Kees Rijnhout, die deze tijd voor Karin Clemminck haalbaar acht in de komende twee jaar. Wel voegt hij daaraan toe, dat Karin dan intensief zal moeten blijven trainen, en dat doet ze dnn ook. Zo'n vier keer per week volgt ze plichtsgetrouw de trainingen van de zwemvereniging „De Schelde". Deze trainingen worden gehouden op maandagmor gen, dinsdag- en donderdagavond en zaterdagmorgen. Deze tijd van het jaar traint De Schelde in het overdekte zwembad „De Honte" in Ter- neuzen en zelfs een keer per week in het verwarmde buiten bad (op donderdagavond) in Sas (Van onze sportmedewer ker) DEN HAAG- TERNEUZEN - Op een doornatte en daardoor bijzonder zware baan van de atletiekvereniging „Olympia'48" in Den Haag, zijn de districts kampioenschappen voor vele Zeeuwse atletes bij zonder succesvol verlo pen. Op de 400 m voor B-meisjes werd het voor de beloftvolle Karin de Nijs van Schelde Sport uit Terneuzen nog een eerste plaats. Ze liet over de af stand een tijd afdrukken van S9.0 sec. Haar zusje Brigitte de Nijs werd fraai eerste op de 1500 meter voor dames in een tijd van 4.55.4 min. Een tijd die een verbete ring betekende van het Zeeuwse record met niet minder dan 20 seconden. M. de Jonge eveneens van Schelde Sport werd derde op de 200 meter voor A-meisjes in een tijd van 27.5 sec. Els Vader van Zeeland Sport greep de ti tel op de 100 m voor B-meisjes. Ze had er 12.4 sec. voor nodig. Op 400 m ging ze als derde door de finish in een tijd van 62.3 sec. Cora Hofman van AV'56 uit Goes tenslotte won de 200 meter voor dames in een tijd van 25.0 seconden. van Gent. Dit, omdat Terneuzen geen verwarmd buitenbad kent, hetgeen door trainer Kees Rijn hout bijzonder wordt betreurd. Rijnhout: „Het is enorm jammer dat Terneuzen geen verwarmd buitenbad heeft. Dat zou de mo gelijkheden om te trainen aan zienlijk vergroten. Nu is het niet mogelijk om in het buitenbad van Terneuzen te gaan trainen, want de temperatuur bedraagt er slechts zestien zeventien graden. Dit zou alleen maar na delige gevolgen hebben op de spieren van de zwemmers en zwemsters, als zij in dat bad gingen trainen. En het zou de conditie nadelig beïnvloeden." (ADVERTENTIE) in Zeeland in haar leeftijdscate gorie op het onderdeel honderd meter vrije slag. Een onderdeel waar - begrijpelijk - haar voor liefde naar uitgaat, en waar zij in overleg met haar trainer ook specifiek haar trainingen op af stemt. Maar al is zij momenteel in haar categorie - onder de veer tien jaar; een leeftijd die zij nu ook bereikt heeft - de sterkste op haar gespecialiseerde onder deel, als zij de overstap waagt naar de dames, dan kan zij ook daar behoorlijk meekomen, zo wijzen haar tijden nu al uit. Zelf zal zij er in ieder geval alles aan doen dit te bewerkstelligen. Karin Clemminck is op dit moment zwemster nummer één (Van onze sportredactie) AXEL-KOEWACHT - Koe wacht, uitkomend in de vierde klasse H van het Zeeuwse KNVB-voetbal, krijgt verster king het volgende seizoen. Ton- nie Hendrikse, ex-speler van Middelburg en de laatste twee jaar trainer van de zaterdag voetbalclub Kapelle heeft zich aangemeld bij Koewacht, Hendrikse heeft sinds kort een nieuwe job bij de gemeente Axel badmeester in Koewacht - en wil graag actief gaan voetballen. VOETBAL - Joao Havelange, de voorzitter van de FIFA, zal van 5 tot en met 7 juli een bezoek aan Nederland brengen De Braziliaan brengt het bezoek aan Nederland in het kader van een trip door Europa Karin Clemminck: „Voor me zelf weet ik dat nog maar aan het begin van mijn carrière sta Ik geloof dat ik nog twee jaar de tijd heb om mijn prestaties te verbeteren. Dus nog twee jaar dat ik mee kan draaien aan de top in Zeeland. Tenminste, daar ga ik van uit, want het is meestal zo, dat je tot je zestiende jaar je beste resultaten levert en het daarna minder gaat, hoewel dat natuurlijk niet in alle gevallen opgaat." „Ik heb nu nog steeds het ge voel dat de tijden die ik heb ge zwommen, voor verbetering vatbaar zijn. Met de Zeeuwse zwemkampioenschappen in het vooruitzicht, zal ik er alles aan doen die prestatiecurve op te voeren. Het is daarom hard wer ken geblazen de komende weken om enkele tienden van seconden van m'n beste tijden af te snoe pen. In het buitenbad is mijn be ste tijd tot nu toe - dat was tij dens de selectiewedstrijden voor het Zeeuwse kampioenschap in het buitenbad van Sas van Gent - 1.12.8. In het binnenbad is het me al gelukt 1.11.4 te zwemmen. Maar ik zeg het nogmaals, het zijn tijden die gemakkelijk ver beterd moeten kunnen worden. Karin Clemminck is afkom stig uit een rasechte zwemfami lie. Behalve zijzelf zwemt ook haar broer Ronny en vader Clemminck is gedurende een vijftal jaren trainer geweest van de zwemvereniging De Schelde, terwijl moeder Clemminck zich Tijdens een onlangs gehouden vergadering uitgeschreven door de deelnemende teams zelf, die gehouden werd in café „De Stadsherberg" in Hulst, waren de afvaardigingen van de di verse verenigingen unaniem van mening dat men het geheel zelf in eigen hand moet houden, en de komende competitie ook zelf moet gaan organiseren. Aanwe zig waren vertegenwoordigers van de verenigingen FC Niks uit Hulst, FC Het Centrum uit Hulst, FC Monkey uit Klooster- zande, Trimvereniging uit Hulst, FC de Roeck uit St. Jan steen, VV Stoffels uit Terneu zen, FC de Parochie-Bar uit De Klinge (B) en MOC'65 uit Ter neuzen, alsmede R. Heyens (ei genaar van de OZO-terreinen) en de heren B. Warnier, D van de Broek, A. Kindt en Th. Her mans. Er ontstonden tijdens de ver gadering diverse felle discussies over het al dan niet goed gaan van de nog lopende competitie tussen organisator Warnier en de rest van de aanwezigen. Waarnemend voorzitter H. Pluym was van mening dat de aanwezigen niet Warnier moes ten gaan bekritiseren maar aan de volgende competitie moesten raan bouwen. Hij deelde tevens le aanwezigen mede dat hij sa men met - dit namens de deel nemende verenigingen - de he ren Hermans en Kindt een be zoek aan eigenaar Heyens had lebracht om in de toekomst zelf le organisatie in handen te mo len nemen. De heer Heyens had lier mee ingestemd en was op deze vergadering dan ook aan wezig om zich te overtuigen van de eenheid van de verenigingen en het voortbestaan van de OZO-bedrijfsvoetbalcompetitie. Bij de verkiezing voor een voor zitter stelden H. Pluym, R. Buys- rogge en G. Steyns zich kandi daat. H. Pluym werd uiteinde lijk met vijf tegen vier stemmen voor R. Buysrogge als voorzitter gekozen. Voor de overige be stuursfuncties werden gekozen, C. Saman, H. van de Broeck, E. Rademakers en R. Buysrogge. Functies die op een later tijdstip zullen worden verdeeld. Voor de werkcommissie stelden zich be schikbaar B. Warnier, D. van de Broeck en A Kindt en worden hiervoor ook benoemd. In de stra (commissie werden geko zen, T. Hillaert, A. Pauwels, F. Verschueren, W. Verschuerenen N Bijl. Aangezien deze leden uit vijf verschillende verenigingen komen werd besloten dat als er een geschil bestaat waarbij één of twee verenigingen zijn be trokken waarvan ae strafcom- missieleden Ud zijn, deze leden niet stemgerechtigd zijn. Eige naar Heyens deelde verder nog mee dat er nog vier nieuwe kleedlokalen bij zullen komen, alsmede een vijfde speelveld. Door het nieuwe bestuur zullen voor de komende competitie nog een paar scheidsrechters wor den aangetrokken. Ook staan nieuwe reglementen voor toe treding van elftallen, wedstrijd reglementen en een algemeen reglement op het programma. Karin Clemminck: „Ik weet dat ik de komende twee jaar mijn tijd op de 100 meter vrije slag nog aanzienlijk scherper kan stellen" bezighoudt met de recreatieve zwemsport. Behalve Karin Clemminck heeft de zwem- en polovereniging De Schelde nog meer talenten volgens trainer Kees Rijnhout. Hij zegt. „We zitten echt niet slecht in de talenten, al kan het natuurlijk altijd beter Maar we hebben er wel beroerder voor gestaan. Zo hebben we een Niels van Neste, een jongen van twaalf jaar, die in zijn leeftijds categorie - op de 100 meter rugs lag - een topper is. Dan hebben we Miriam van Overdulme voor het zwaardere werk en Marjo lein van de Neste op de 100 me ter rugslag en de langere afstan den. Daarnaast hebben we nog enkele talentjes, die in feite nog te jong zijn om te vernoemen. Karin Clemminck is zoals je weet gespecialiseerd op de 100 meter vrije slag, maar toch neemt ze ook deel op de 200 me ter vrije slag en de rugslag. Te vens ligt het in de bedoeling, dat ze uit gaat komen op de iets lan gere afstanden in het bad". Het is wel duidelijk dat de in de zwemsport geïnteresseerden nog vrij vaak van Karin Clem minck zullen horen in de toe komst. (Van onze sportmedewerker) GOES - Het voetbalelftal van Groot Goes dat al eerder tegen Roda J.C. speelde ontvangt op zaterdag 2 augustus op het sportpark „Het Schenge" Feije- noord C. Deze wedstrijd begint om halfzeven. (Van onze sportmedewerker) HULST - Het veteranenteam van de voetbalvereniging Ter hole heeft voor een goed bezette publieke tribune in de sporthal Den Dullaert" in Hulst het grote „Spitters-Sport" zaal voetbaltoernooi op zijn naam geschreven. In de laatste wed strijd van Terhole, wat later ook de beslissende zou blijken, tegen het Belgische team van Van Mul- lem uit Den Doel schoot Emiel Saman zijn ploeg twee minuten voor het einde naar een 1—0 overwinning. Een stand die vol doende was omdat Terhole zich door een beter doclgemiddelde - 6-2 voor Terhole en 5-2 voor kantine Den Dullaert - al eindo verwinnaar kon noemen. Uitslagen Den Dullaert - Van Mullem 2-0, Politie - Radema kers 2-0, Lansu - Terhole 0-3, Van Mullem - Politie 1-1, Den Dullaert - Terhole 1-0, Rade- makers - Lansu 1-0, Den Dul laert - Politie 1-1, Van Mullem - Lansu 1-0, Rademakers - Ter hole 0-0, Den Dullaert - Lansu 1-1, Politie - Terhole 1-2, Van Mullem - Rademakers 0-3, Poli tie - Lansu 0-0, Den Dullaert - Rademakers 0-0, Van Mullem - Terhole 0-1 Eindstand 1 Vetr Terhole 7 pnt (6-2), 2. Kantine Den Dullaert Hulst 7 pnt (5-2), 3 FC Rademakers Hulst 6 pnt (4-2), 4. Politie Sportvereniging Axel 4 pnt. (5-4), 5 Van Mullem-Cars Den Doel (B) 3 pnt. (2-7), 6 Bouwbedr Lansu Clinge 2 pnt. (2-6). (Van onze sportredactie) TERNEUZEN De Terneu zense biljartvereniging KOT (Krijt Op Tijd) heeft het genoe gen de eerste Zeeuwse biljart vereniging te zijn die ooit een Nederlands kampioenschap in de ereklasse - de hoogste klasse - heeft mogen organiseren. KOT heeft de organisatie toegewezen gekregen van bet Nederlands kampioenschap anker kader 71-2. Het kampioenschap zal van 27 tot en met 31 november in het Zuid landthea ter in Terneu zen worden gehouden. KOT heeft zich in verband met de viering van het vijftigja rig bestaan ui de club kandidaat gesteld voor de organisatie van een Europees of wereldkampi oenschap in 1977 Om dit te kunnen realiseren stelt de Ko ninklijke Nederlandse Biljart Bond echter als voorwaarde dat betreffende vereniging eerst moet hebben bewezen in staat te zijn een nationaal kampioen schap in de ereklasse perfect te kunnen organiseren Die kans krijgt KOT dus dit jaar met het Nederlands kampioenschap ka der 71-2. TAFELTENNIS - Het Neder landse tafeltennisteam zal op 16 oktober zijn eerste wedstrijd in de tweede divisie voor de Euro pese competitie spelen tegen Luxemburg De overige speel- data zijn 11 december Neder land - Denemarken, 2 januari België - Nederland, 25 februari Nederland Engeland - Ierland, 4 maart Nederland. (Van onze sportmedewerker) HULST - In de vierde OZO-bedrijfsvoetbalcompeti die gespeeld wordt op de OZO-terreinen in Hulst en waarvan komende zondag morgen de laatste competi tiewedstrijden worden ge speeld, bleef een niet spelend (Van onze sportmedewerker) KNOKKE-SLUIS - Honder dnegentien trimmers, volks- koersers en vele anderen die het fietsen als een hobby zien, heb ben met succes de zware 400 ki lometer rally „De Derde Omloop Der Drie Vlaanderen" vol bracht. Zaterdagmiddag ging de veelkleurige rennerskaravaan in het Belgische Knokke met 128 deelnemers op de markt van start. Zondagmiddag rond de klok van twee uur arriveerde het hele gezelschap - er vielen slechts negen uitvallers te note ren - weer in Knokke. Velen doodop van de slaap - voor de deelnemers was er gedurende de nacht van zaterdag op zondag een tweetal uren rust, maar dol gelukkig dat men de finish had gehaald, namen velen onmiddel lijk een liggende houding aan. De organisatie van dit grote evenement, die in handen was van de wieier- en toerclub „De Wielertoerist" uit Sluis werd in alle opzichten een groot succes. Voorzitter Bram van Lare van De Wielertoerist. „Het was bij zonder zwaar, vooral met die kasseien en de regen." Toen het gezelschap zondagmorgen in alle vroegte in Den Doel (B) van start ging kregen de deelnemers af te rekenen met veel slechte weg en regen Maar volhoudend tot in Knokke gingen de moedi gen verder Dat alles bracht met zich mee dat er heel wat lekke banden vielen te noteren. De rit die voerde door geheel Zeeuwsch-Vlaanderen en een groot gedeelte van België, kende deelnemers uit Hulst, Parijs, Lisse, Oostburg, Sluis, enkele Duitsers en een massa Belgische deelnemers. Bijna alle Zeeuwsch-VIaamse trim- en toerclubs hadden deelnemers aan deze zware rally De Belgi sche vereniging „Sportvrienden Moens" kreeg voor de grootste deelnemende vereniging - 20 deelnemers - een extra beker Alle deelnemers zullen binnen enkele dagen een fraaie herinne ring thuis gestuurd krijgen. eerste elftal van de Trimver eniging Hulst aan de leiding. FC Niks 1, nog altijd kandi daat voor de titel, won zijn com petitiewedstrijd van FC Monkey II uit Kloosterzande met 3-1. Henk Maes schoot als eerste FC Niks naar een 1-0 voorsprong, maar net voor rust wist i. de Kort FC Monkey op gelijke hoogte te brengen. Na de rust een beter FC Niks. en door R. Buisrogge werd het al vrij vlug een 2-1 voorsprong. Toen rond het kwartier H. Dujardin FC Niks op een 3—1 voorsprong bracht geloofde FC Monkey er niet meer in. FC Niks drong ook niet meer aan. De overwinning was zonder meer verdiend te noemen. WS Terneuzen had in zijn duel tegen het tweede elftal van de Trimvereniging Hulst heel wat moeite om de zege helemaal veilig te stellen Na een felle strijd werd het uiteindelijk voor WS Terneuzen een krappe maar zonder meer verdiende 2-1 overwinning Toch zag er dat in de beginfase helemaal niet naar uit. De trimmers namen zelfs door J Zoetemelk een 1-0 voor sprong. Een voorsprong die men tot de rust wist vast te houden Na rust werd de druk van VVS Terneuzen voor de trimmers toch te groot, en na vijf minuten spelen was het Verschueren die er 1-1 van maakte Dat vroege doelpunt betekende voor een fa natiek verdedigend „trimmers elftal" ook wel de genadeklap, want enkele minuten tater schoot J Wiemens VVS Terneu zen naar een 2—1 voorsprong Het Terneuzense bednjrsteam bleef komen, maar zou m het verdere verloop van de strijd met meer scoren FC de Parochie-bar uit De Klinge (B) had het bijzonder makkelijk, tegenstander FC Niks II uit Hulst kwam met opdagen zodat het voor de Belgen een 5-0 overwinning werd FC De Stadsherberg uit Hulst speelde 4-4 gelijk in een vriendschappe lijk duel tegen een team van de KPJ uit Koewacht Voor FC De Stadsherberg scoorden, O Pop- pe, A Poppe, F Segers en W Esseling Voorde KPJ maakten H Baert, J van Grembergen en C. Mariens 2 x de doelpunten. Huidige stand in de OZO- bednjfsvoetbalcompelitie 1. Trimvereniging I Hulst 26 23 1 2 47 pnt (100-12), 2 FC Niks I Hulst 24 21 2 1 44 pnt (75-11), 3 FC Monkey I Kloosterzande 26 20 2 4 42 pnt (86-20), 4 FC Het Centrum I Hulst 25 17 3 5 37 pnt (90-28), 5 FC de Parochie-bar De Klinge (B) 25 16 3 5 35 pnt (84-32), 7 VVS Terneuzen 25 12 2 11 26 pnt (58-47), 6 FC Mon key II Kloosterzande 28 13 2 13 28 pnt (61-48), 8 FC Het Cen trum [I Hulst 26 12 2 12 26 pnt (58-52), 9 FC N!ks II Hulst 25 11 0 14 22 pnt (56-73), 10 FC Lampo Hulst 25 9 3 13 21 pnt (46-47), 11. Trimvereniging II Hulst 26 7 4 15 18 pnt (48-51) DINSDAG 17 JUt (Van onze sport DECAZEVILLl weekend heeft Moser, een 24-ja geman uit Trentc zich aangediend renner die in de jaren, het tijd Merckx, een belar kan gaan vervul grote wielerkoers Pyrenées Orient groepje nauwelij veerde rotsen na! van de Middellan Zuid-Frankrijk, Moser, dat hij kend klimmer, eei loos knappe speci| afdaling en ei sprinter is. De heeft zich ontwi een compleet rem de komende Tour (Van onze sportrt Peter Arntz, het jeu van Go Ahead Eagles jaar in de selectiegrc Nederlands elftal speeld, staat nog st( verlanglijst van Aja: week neemt Ajax con Go Ahead Eagles. LUGANO (SI) - Vlaeminck de were! veldrijden bij de pr streepte maandag op voortreffelijke vorm vijfde etappe in de Zwitserland te winm tekende zijn derde tq Hij hield aan zijn winst op de conci want in zijn spoor naaste rivalen Merel ninger meegetrokkei minck. die zijn zegetl verminderd voortzet - won hij onlangs ook a ten - sprintte het sn twintig man sterke die een voorsprong f seconden op net eerst het peleton, waarin nieuw Roy Schuitei Schuiten was niet dej derlander, want Bert zondag een fraaie r behaald, was evene kopgroep aanwezig, z De Vlaeminck en Me hoefde prijs te geven etappe, die over de S naar Lugano voerde, voor hen die zich E slecht weer thuisvoe passage van de Sim een geweldig noodwe De uitslag van etappe is: 1 Roger de (Bel) 221 kilometer naar Lugano) in 6 uu ten en 22 seconder (Zwi) z.t. 3. Paolini Fuchs (Zwi) z.t, 5. Z\ z.t. 6 Dierickx (I Merckx (Bel) z.t. 8. (Zwi) z.t. 9 Bortolo 10. Riccomi (Ita) z.tl (Ned), 15 Tabak (Nei dezelfde tijd als De 27. Thurau (Wdl) op| Schuiten (Ned) z.t. Hoek (Ned) op 3 39 HET ALGEMEE SEMENT ZIET VOLGT UIT: 1. De Vlaeminck 22 minuten en 7 si Merckx (Bel) op 24 s Pfennmger (Zwi) z.t (Ita) op 29 sec 5 Pro 1.01, 6 Dierickx (E min, 7 Thurau (Wdl Vercelli (Ita) op 3.17 (Ita) op 5 30, 10 Lu< 5.40,19 Tabak (Ned Schuiten (Ned) op 1 den Hoek (Ned) op (ADVERTENTIE)

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 12