NKV te over ie aan te stappen Kermis en muziekfestival in Zuidclorpe Terneuzense braderie overweldigend succes De Stem/De Vrije Zeeuw JUBILERENDE PASTOOR STOPPELDIJK GEHULDIGD Discount in Oostburg niet verantwoord Tiende fiets driedaagse NA AANVAL OP HULS TER WETHOUDERS Oplossing op komst voor situatie Rapenburg- tol American Gypsy in West dor pe Burgemeester Hontenisse: „Goede hoop op keuze voor weg ten westen van Kuitaart" TRAP NA PZEM-station in Cambronpolcler in bedrijf Aardenburg IJzendijke At -«fbjks, irf «ffi# r 'k iiks; II Commissies bijeen Vergader- drukte op Axels stadhuis Aardenburg MAANDAG 16 JUNI 1975 (Vau onze correspondent) STOPPELDIJK Gister- middag werd pastoor Baekx in het gemeenschapshuis van Vo gelwaarde gehuldigd, omdat hij zijn veertigjarig priesterju bileum vierde. Het gemeen schapshuis bleek te klein te zijn voor deze huldiging, zo overweldigend was de belang stelling. De voorzitter van het feest comité Jan de Block sprak de jubilaris als eerste toe namens alle parochianen. De heer De Block prees de pastoor om zijn eenvoud, gastvrijheid en dankbaarheid. Door deze ei genschappen heeft pastoor Backx de ruim dertien jaar dat hij in Stoppeldijk pastoor is zich bij zijn parochianen ge liefd en populair gemaakt. Om deze woorden kracht bij te zetten overhandigde de heer De Block de pastoor een kleu rentelevisie en een stereo-in- stallaitie. Hij dankte pastoor Backx ook omdat hij zo lang zijp gezondheid het toelaat pastoor van Stoppeldijk wilde blijven en sprak de hoop uit dat de vurige wens van de pastoor, het oprichten van een jongerenkoor, spoedig vervuld zou worden. Deken Blommerde van Zéér land feliciteerde de pastoor met zijn jubileum. Ook hij roemde de pastoor om zijn eenvoud. Hij vond de pastoor erg modern ondanks ziin 74- jarige leeftijd. Burgemeester Somers van Hontenisse bood pastoor Backx een boek over Zeeuwse dialecten aan. Hij wist dat de pastoor erg geïnteresseerd is in het Zeeuwse dialect. De heer Lambert bood namens het kerkbestuur en het paro chiaal een geschenkbon aan. Hij hoopte dat het rijk een subsidie beschikbaar zou stel len om de kerk op te schilde ren. Hij zou in ieder geval zijn best doen om de subsidie erdoor te krijgen. Namens de NCB en KVO bood de heer Verschuren een sierlijke herinnering aan de pastoor aan. Hij loofde de pas toor omdat hij altijd alle be langstelling toonde voor de problemen van de boeren. De afkomst van de pastoor was duidelijk te merken aan de goede adviezen die hij in ver gaderingen van de NCB naar voren bracht. Pater Backx, broer van de pastoor, overhandigde de pas toor namens de familie een nieuwe fiets. De kinderen van de lagere school fleurden de gehele middag op door eigen toneelstukjes en sketches te declameren. (Van onze correspondent WESTDORPE Voor ruim driehonderd muziekliefhebbers trad zaterdagavond in West- dorpe de groep „American Gypsy" op. Het optreden was georganiseerd door Disco Poly Pam De „American Gypsy" een békende naam in de wereld van popliefhebbers, oogstte veel succes met echte blues nummers als Lady Eleanor en Angels Eyes. Vooral het voor treffelijke solo-werk trok hier bij de aandacht van het pu bliek. Disco Poly Pam is inmiddels al bezig met de voorbereidin gen voor een vierdaags beat- festijn tijdens de kermisweek. In Westdorpe. Tijdens die vier dagen treden de volgende groepen op: 5 juli Kayak, 6 juli Lucifer, 7 juli Firefly, 8 juli Spooky and Sue. ("Van een onzer verslaggevers; HONTENISSE Burge meester M. Somers van Honte nisse heeft goede hoop, dat uiteindelijk gekozen zal wor den voor aanleg van een nieu we weg ten westen van Kui taart. Zoals bekend heeft het provinciaal bestuur zijn lichte voorkeur kenbaar gemaakt voor aanleg van de weg ten oosten van Kuitaart. „Toen we gedeputeerde Sten- vert tijdens een hoorzitting toevallig hoorden zoggen, dat Ue bewoners van Kuitaart voor een oostelijk tracé zouden zijn, waren we behoorlijk verbaasd. Ik weet niet hoe ze aan die wetenschap gekomen zouden moeten zijn", aldus burgemeester Somers, onderwijl erop wijzend, dat men in Hontenisse unaniem (zowel tijdens overleg met onder andere de landbouworganisaties en in cie raad) voor het westelijk tracé heeft gekozen. „De provincie heeft hierover met ons geen enkel contact gehad, ik had de indruk, dat ze bij Rijkswaterstaat toch ook wel voor het westelijke tracé zijn", aldus de fVan een onzer verslaggevers) SINT JANSTliEN Het bestuur van de NKV-centialc Sint Jansteen zal ernstig in overweging nemen zich uit het NKV-overlegorgaan Groot Hulst terug te trekken, wanneer het bestuur van het overlegorgaan haar vorige week ge lanceerde aanval op do beide Hulster wethouders B. de Keyzei en J. Bloimnaert niet herroept. Het bestuur van de Steense afdeling heeft dit be.toten tijdens een bestuursvergadering. In een felle verklaring van het NKV- Sint-Jansteen wordt vooral wethouder J. Blommaert in bescher ming genomen en wordi de heren Van Raamsdonck en Plas- schaert verweten met de dictatuursscepter te zwaaien binnen het overlegorgaan. Zoals gemeld is tijdens een bestuursvergadering van het overlegorgaan Groot Hulst be sloten hét vertrouwen in de wethouders De Key ze r er> Blommaert op te zeggen. Dit naar aanleiding van de weige ring van burgemeester en wei houders om een commissie in te stellen, die meet oordelen over verzoeken om bijstand. Tijdens de bestuursvergade ring van het overlegorgaan was wethouder J. Blommaert (zelf voorzitter van het over legorgaan en van de NKV- centraile Sint Jansteen) niet aanwezig, omdat hij verkeerd zou zijn voorgelicht over de plaats van vergadering. Volgens het NKV in Sint Jansteen was binnen het NKV afgesproken, dat men (ook al zou er geen bijstandscommis sie komen) geen agitatie zou voeren tegen de verantwoor delijke wethouder De Keyzer, „diaar men het uiterst dom vond om als arbeiders een an dere arbeider in moeilijkheden te brengen", en omdat dit „het NKV alleen maar in discrediet. kon brengen". Het NKV Sint Jansteen wijst daarnaast op de mededeling van wethouder Blomimaert. dat hij tijdens het b. en w.-overleg, gezegd heeft voor het instellen van een bii- standscommissie te zijn. „Wij willen niet zoals Van Raamsdonck en Plasschaert. ons met kletsmajoorachtige roddel bezighouden, doch de zaak zuiver stellen", zo ver klaart nu de NKV-centrah» Sint Jansteen. die zegt met „verbazing en verontwaardi ging" kennis te hebben geno men van hun namens liet overlegorgaan gedane uitlatin gen- De NKV centrale Sint Jansteen beschuldigt de heren Van Raamsdonck en Plas schaert er verder van. dat ze de heer Blommaert „nu hij 65 jaar wordt en zich geleidelijk aan uit de vele functies, die hij heeft, gaat terugtrekken op de meest onsportieve wijze een trap na willen geven". Volgens de NKV-centrale heeft de heer Van Raams donck opzettelijk nagelaten om de heer Blommaert ervan op de hoogte te stellen, dat de gewraakte vergadering elders dan eerst schriftelijk was meegedeeld, zou worden ge houden. ..Blijkbaar hebben de heren Van Raamsdonck en Plasschaert het niet nodig ge vonden om over zo'n belan grijke aangelegenheid de voor zitter Blomrhaert te gaan od- zoeken, maar spuwen ze liever hun heldengal uit over twee mensen, die meer verdiensten hebben voor de gemeenschap in het algemeen en de arbei ders in 't bijzonder, dan zij zelf nooit, maar dan ook nooit voor elkaar krijgen", aldus se cretaris De Poorter van de Steense afdeling. Het bestuurslid F. Plas schaert van het overlegorgaan ontkent deze beschuldiging. „Blommaert is een leugenaar, uit een telefonisch gesprek met mij, had hij best af kun nen leiden, waar de vengade- ring dan wel gehouden zou worden", zo zegt hij. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De N.V. PZEM is begonnen met de in- bedrijfstelling van een nienw 50 kV-schakelstation dat is ge bouwd in de ('ambronpolder in de gemeente Hontenisse. Sinds gisteren staat een eveneens nieuw gebouwde, 3 kilometer lange hoogspan ningskabel tussen Hulst en Gambron, onder een spanning van 50.000 volt. Aan de hand van een minutieus programma wordt het nieuwe station, dat de functie van het station „Hulst-Tivoli" gaat overne men, geheel in bedrijf ge bracht. De N-V PZEM wil de ze ingewikkelde operatie zo laten verlopen, dat de verbrui kers in Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren, voor wier elektriciteits voorziening het nieuwe station dient, niets van de overscha keling merken. Het gehele project „Cam- bron" omvat behalve de bouw van het nieuwe schakelstation en de 3 km verlenging van de hoogspanningslijn Westdorpe- Hulst, ook de aanpassing van de zgn. middel-spanningsnetten De totale kosten hebben on geveer f 8 miljoen bedra gen. Onderwijs Dc onderwijzeres van de r.-k. basisschool Aar denburg. zuster Sigeberta zal zich om gezondheidsredenen voorlopig terugtrekken uit het onderwijs. Door het schoolbe stuur wordt inmiddels uitge zien naar een vervangster met ingang van het nieuwe school-, jaar. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG In een rap- port dat is uitgebracht door liet centraal instituut voor midden- eu kleinbedrijf (CIMK) komt men tot de con clusie dat een discount, die ondergebracht zou worden in de ruimtes van „Buitenlust" in Oostburg onverantwoord is. „De vestiging werkt voor de overige vestingen in deze sec tor frusterend en leidt tot ver sterking van de reeds in min dere of meerdere mate aanwe zige overbewinkeling in deze sector. Het levert ook geen extra-bijdrage aan de bin- dinigskracht van het winkelap paraat in Oostburg en werkt zelfs storend op het consumen tengedrag. Het rapport van het CIMK wordt volgende week bespraken tijdens de vergade ring van de commissie voor het midden- en kleinbedrijf in Oostburg. Zoals bekend wil de Aardenburgse discount „Uw Belang" een vestiging planten in de horecaruimte, die verla ten zal worden. In het rapport ontkent men niet dat dit voor de betrokken ondernemer een verantwoorde zaak is, maar de gevolgen voor de rest van Oostburg worden als negatief beschreven. Erop gewezen wordt dat een vestiging aan de rand van Oostburg, de in valsweg vanuit Schoondijke, tot gevolg zal hebben dat de winkelgewoonten van de con sumenten zullen veranderen, omdat nu reeds aan de rand van het centrum inkopen ge daan kunnen worden. Overi gens willen wij erop wijzen dat vorige week zaterdag win keliersvoorzitter J- Boogaert zei het te betreuren dat A.H. zijn vestiging op het Veer- hoe-kplein had en dat daarvan de gevolgen in de kern zijn te merken. In het rapport wordt betoogd diat de huidige bedrij ven in de levensmiddelensec tor al zo'n 15 miljoen omzet nodig hebben, die er volgens het rapport in feite niet is. Kaas- en wijn-boetiek Donderdag opende Herman van Lierde in de Walstraat te IJzendijke een kaas- en wtju- boetiek- Een dergelijke zaak is voor IJzendijke zeker een goe de aanwinst voor het kapende publiek. Door een interieur verandering is het een leuke en vooral een intieme zaak geworden. Wie nu aan kaas denkt zal zeker niet hoeven te zoeken, want er zijn ruim 70 soorten voorhanden in alle denkbare smaken en merken. Dit geldt ook voor de vele wijnsoorten die er te vinden zijn. Herman en Marleen mochten bij de opening vele felicitaties en bloemen in ont vangst nemen. (Van een onzer verslaggevers) ZUIDDORPE In Zuid- dorpe heerste zaterdag een ech te feeststemming. De ingrediën ten van het feest waren de jaarlijkse kermis en een mu ziekfestival, georganiseerd door de drumband Ons Genoegen te Zuiddorpe. Een tiental Zeeuwsch- Vlaamse muziekgezelschappen traden tijdens het festival aan op het Dorpsplein. Ook maak ten de verenigingen nog een rondwandeling door het dorp. Muziekgezelschappen die aan het festival meededen waren achtereenvolgens Ons Genoe gen, Zuiddorpe, de harmonie van Koewacht, de gezelschap pen Hosanna en Thalia van Axel, de drumband en majoret- tenkorps de Arno's Sas van Gent, de drumband St. Jan St. Jansteen, muziekvereniging Heikant, muziekvereniging Nooit Gedacht Grauw, gezel schap Excelsior, Terhole, de fanfare Wel Doen Door Ver maak Clinge. TERNEUZEN De mid denstand van Terneuzen is dik tevreden. De tiende bra derie, die vanaf woensdag vorige week tot afgelopen zaterdag plaats vond is voor de winkeliers wat betreft be zoekers en ook financieel een groot succes geworden. Eén van de hoogtepunten van de braderie, het Schelde jazz-festival had eveneens niet te klagen over belang stelling. „Ik heb erg moeie voeten", aldus zaterdagavond een te vreden bestuurslid van de werkgroep Promenade, de heer G. Ververs. „Het is de beste braderie sinds een jaar of vijf. Vier dagen mooi weer", zo voegde hij eraan toe. Uit het succes van de braderie zei de heer Ververs te proeven „diait er weer meer leven komt onder de winkeliers". „Dat opent per spectieven voor volgend jaar", aldus de heer Ververs. De organisatie van de brade rie gaat het ijzer smeden als het heet is. In september, als het voorbije gebeuren nog vers in het geheugen ligt, wordt alweer gestart met de voorbereidingen voor vol gend jaar. Aan schattingen van aantallen bezoekers durfde de heer Ververs zich niet te wagen. „Het zijn er wel meer geweest dan vorig jaar", zo zei hij. De heer J. F. Rouw, voorzit ter van de I erneuzense VVV durfde wel een schatting aan. „Duidelijk meer dan vo rig jaar. Ik denk bij elkaar nu zo'n honderdduizend. Vooral de zaterdag en de woensdag waren drukke da gen", aldus de heer Rouw. Ook de stichting Jes, orga nisators van het achtste Schelde jazz-festival had geen reden tot klagen. Tij dens de openingsavond van vrijdag gingen vierhonderd kaarten over de toonbank bij Porgy en Bess, zaterdaga vond waren dat er vijf a zeshonderd. Ook de buitenac tiviteiten van het festival trokken veel belangstelling, vooral zaterdag toen de jazz musici met open wagens door de straten van Terneu zen trokken. (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE Vol gens burgemeester mr. M. So mers van Hontenisse wordt momenteel in samenwerking met de provincie bekeken op welke manier men het best een einde kan maken aan de gevaarlijke verkeerssituatie bij het kruispunt Rapenburg - Tol. De onoverzichtelijke situ atie bij dit kruispunt heeft, zoals bekend, ai verschillende mensenlevens gekost. Samen met de verbetering van de weg Rapenburg - Ra penburg - Tol wil men het kruispunt compleet verande ren. Hoe dat precies gaat ge beuren is nog niet helemaal duidelijk. De verbetering van de weg tussen Rapenburg en Rapenburg-Tol is inmiddels voor subsidiëring uit de werk- loosheidsbestrijdingspot voor gedragen. Aan de verbetering van de weg Hengstdijk - Delft en de complete herziening van de si tuatie op het Poolsplein te Kloosterzande is deze week een einde gekomen. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Liefst drie uit raadsleden geformeerde werk groepen (commissies) verga deren maandag op het stad huis van Axel. Aan de orde komen de voorstellen voor de komende gemeenteraadsverga dering. De bijeenkomsten zijn voor iedereen toegankelijk. A.B.C. Uitslag tweede ronde voor het koningschap van de Aardenburgse Boilers Club: 1. E. Rijckaert met 4 punten, 2. J. Focke met 3 punten, 3. P. de Geeter 2, 4. R. van Rie en F. Vet ieder 1 punt,. Stand na twee ronden: 1, E. Rijc kaert 6 punten, 2. J. Focke en G. de Geler 4, 4 J. de Ruijnk 3, 5. P. de Geeter 2, 6. W. Veld kamp met 2 punten. Nieuwe naam De ouders van de leerlingen van de r.-k. basisschool te Ardenburg zijn door het schoolbestuur uitge nodigd suggesties te doen met betrekking tot een nieuwe naam voor de uitgebreide school aan de Ennequinstraat. Tot heden heet de voormali ge meisjesschool aan de Peurstensstraat „H. Maria- sehool" en de voormalige jon gensschool aan de Ennequin straat St.-Jozefschool". Deze laatste school blijft in gebruik. (Van een onzer verslaggevers) HENGSTDIJK Vanuit de kantine van camping De Vogel te Hengstdijk gaat donderdag de tiende fietsdriedaagse van Hontenisse van start. Deelna me betekent volgens de orga nisators „drie avonden gezellig fietsen in de mooie omgeving van Hengstdijk en wel onge veer 20 kilometer per avond, plezierige opdrachten onder weg en leuke prijzen voor de winnaars". Iedereen van 12 jaar en ou der mag meedoen. Er wordt gefietst in koppels van twee. Inschrijving kan elke dag ge beuren vanaf 18.30 tot 19.30 uur in de kantine van De Vo gel. Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN: Nieuwstraat 9. tel 01150 - 7920 (4 liinen); HULST: Steenstraat 14. tel. 01140 - 3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1. tel. 01100 - 2803(1 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag t.m. vrijdag 8 15 - 12.30 en 13 30 - 17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m. vrijdag van 19.00 - 20 00 uur. tel. 01600 - 22341; zondag van 20.00 - 22 01 uur. tel. 01600 22341 BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140 3751; Midden-Zeeland: teL 01100- 14944. REDACTIE Chef Zeeuwse redactje S C Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9. Terneuzen tel 01150 7920; privé Lorentziaan 50, Terneuzen, tel. 01150 -6745. algemeen redacteui Zeeland: drs J Bouwmans. kantoor Klokstraat Goes. tel. 01100 28030; privé Zuidvlietstraat 53, Goes, tel. 01100-28138: redacteur Midden-Zeeland: G v. Bei- kel, kantoor Klokstraat I Goes. tel. 01100-28030: privé Voor burcht 37. Kapetie. tel. 01102 2320: redacteur voor Terneuzen en Kanaalzone: P de Schipper, kantoor Nieuwstraat 9. Terneuzen, tel. 01150 -7920 privé Noordstraat 45, Hoek, tel 01154 - 1556; redacteur voor Oost Zeeuwsch-Vlaanderen: H Postma, kantoor Steenstraat 14. Hulst tel 01140 3751; privé Walmolenstraat 12» Hulst tel. 01140 4169 Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen: R. van der Helm, Melkweg 40, Oostburg tel 01170 3370; foto-journalist voor Zee land: C. J de Boer kantoor Nieuwstraar 9. Terneuzen, tel 01150 7920: privé Langs de Kreek 56. Terneuzen, tel 01150 3137: sport redactie Zeeland: A. Koomen. Troelstralaan 8, Axel, tel. 0U55 - 2594. 5BONNEMENTEN-EXPLOITATIE Inspecteur -eeland: W Hendriks, tel 01140-3751. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: C Menu. tel. 01150-5839.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2