Fraaie tweede plaats voor Van Prooijen Receptie van Sluis JUDOWEDSTRIJDEN IN SOUBURG EEN SUCCES DE CALUWÉ WINT BIJ JEUGDRENNERS Korfbalploeg Zuid-Beveland grijpt titel DE WILDE SNELSTE IN BOSCHKAPELLE Koers Oostburg Deelname van zeven clubs Uilslag Uitslag sport VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 16 JUNI 1975 10 VAN HOUTE SUPERIEUR IN MIDDELBURGSE MIJLENLOOP (Van onze sportmedewcrker) MIDDELBURG Wies van Houte heeft zijn constant goede vorm waarin hij het laatste jaar verkeert ook in de 10 Engelse Mijlenloop van Dynamo '70 in Middelburg kun nen handhaven. De atleet van RKHAV won zonder moeite eigenlijk deze vierde editie en ging lachend en met zo'n 75 meter voorsprong op zijn naaste concurrent Marien van Prooyen door de finish. Toch wilde Wies van Houte zoals vele anderen trouwens, wel kwijt na afloop, dat de wat drukkende warmte ook hem parten had gespeeld. Van Houte: „Alleen de eer ste 5 kilometer ging het lek ker voor me, maar wanneer je de koppositie inneemt stimu leert dat je natuurlijk wel om fanatiek door te gaan. Maar een scherpe tijd zit er uiter aard niet in wanneer je je niet in alle kilometers voluit kan geven". Het feit dat er voor de aan vang werd gesuggereerd dat Van Houte wel eens dicht in de buurt zou kunnen komen van het nationaal record op de 10 Engelse mijlen, dat met 49.06 op naam staat van de Groninger Kalf deed eerst ge noemde lachend af met: „Zo ver ben ik nog lang niet en met deze gedadhte in miin met deze gedachte in mijn hoofd ben ik zeker niet naar Middelburg gekomen. Wan neer het wat koeler was ge weest, desnoods had geregend, had ik eens kunnen denken aan het Zeeuwse record dat met 49.50 op naam staat van Piet Vonck, maar ook daarover koester ik geen illusie bij dit weer". Van Houte die reeds 50 meter na het vertrek de lei ding nam bij deze 10 Engelse mijlen en deze positie niet meer zou afstaan had bij de eerste omloop van 4 kilometer (daarna volgde nog een ronde van 12 km) nog niet meer dan 50 meter winst on Van Prooy en, terwijl kort daarop Guust Bours, de Eindhovenaar Pulles en Koos Oggel volgden. Daar na verloren zijn concurrenten snel terrein vooral het trio Bours. Pulles en Oggel. Alleen Van Prooygn gaf niet zo veel krimp. Hij noteerde na 10 kilometer 30 seconden achterstand ter wijl de anderen al op een minuut zaten. Van l'rooyen kwam zelfs 2 kilometer voor het einde nog vrii dicht bij Van Houte, maar bleef op 25 meter hangen. De Thoolse at leet kreeg toen opnieuw last van ziin lever die c.en steken de pijn veroorzaakt bij een lange afstand ah deze. Van Prooyen: „Ik heb ge ducht op de tanden moeten bijten op 't laatst maar die tweede plaats wildp ik toch vasthouden". Guust Bours kon in de slotfase Pulles niet achter zich houden en werd van de derde plaats verdrongen ter wijl Koos Oggel nog werd voorbijgestreefd door de Noord-Hollander Kreppes. Toch was die zesde plaats van Oggel een fraaie prestatie. Hij bleef zelfs voor de winnaar van 1973 Henk van Rasteren, die met een achtste plaats te leurstelde. Cor Vriend die vo rig jaar won en Piet Bonck die in 1972 triomfeerde waren niet van de partij. Van de 76 vertrekkers kwam als laatste binnen G.W. Jongenotter uit Barendrechl die een tijd no teerde van 82.20. De uitslag was: 1 W. van Houte (RKHAV Hulst) 51.19.6, 2 M. van Prooyen (AV'56) 51.53.8, 3 J. Pulles (Eindhoven) 52.41.8, 4 G. Bours (RKHAV) 52.48.7. 5 B. Kreppes (Den Helder) 53.58.1, 6 K. Oggel (AV'56) 54.15, 7 De Sloovere (Brugge) 54.22, 8 H. van Rasteren (Schiedam) 55.15, 9 C. Eindhoven (Bleijs- wijk) 55.18, 10 R. Jansen (Roosendaal) 55.28. 11 C. Ver hoeven (Eindhoven) 55.57. 12 P. Vermeerson (Brugge) 55.33, 13 J. v.d. Lee (Nieuwkuijk) 55.59, 14 A. Kuzee (Marathon) 56.32, 15 C. Koenders (Eindho ven) 56.35. 16 J. Oele (Goes) 56.37, 17 K. Strijbos (Terneu zen) 56.40. 18 P. Fritz (Rotter dam) 56.44. 19 C. Markusse (AV'56) 56.59, 20 L. Dinge- manse (Vlissingen) 57.12. Wies van Houte gaat als eerste door de finish in de 10 Engelse Mijlenloop in Middelburg (Van onze suortmedewerker) SLUIS Zaterdagavond heeft de voetbalvereniging Sluis onlangs naar de vier de klasse z,aterdagvoetbal ge promoveerd, door kampioen te worden in de eerste klasse afdelingsvoetbal een receD- nn. ..'/z t'A tie gehouden in hotel Centraal te Sluis Tal van delegaties van vere nigingen uit Sluis en Zeeuwsclr-Vlaanderen waren hier aanwezig om de geluk wensen aan de vereniging over te brengen. Ook afge vaardigden van de sportraad in Sluis waren aanwezig, evenals burgemeester mr. H.P.L. van de Beid, die de aanwezigen toesprak. De heer D'Haens, als vertegenwoordi ger van de KNVB, afdeling Zeeliaind overhandigde de be ker aan Sluis op deze avond Ook de voorzitter van de voet balvereniging Sluis, de heer H. van Dijk, liet zich niet on betuigd en sprak de circa 100 aanwezi/gen toe. (Van onze sDortmedewerker) SOUBURG Zaterdag hield de judo-vereniging Kiai uit Souburg interessante jeugdwedstrijden voor jongens van 10-13 jaar in de Van Dui venvoorde-sportzaal. Er waren 82 deelnemers die deel uit maakten van de volgende ver enigingen: Shinkoku (Nieuw- land), Hontenisse, Clinge, Del ta, Schore. Nieuwdorp en Kiai. De supervisor van de tech nische commissie bij Kiai J. de Ruiter heeft wat betreft de voorbereiding voor dit toer nooi de handen 'vol gehad maar dit ligt hem toen uitste kend. De organisatie was per fect en de publieke belangstel ling was goed. Overigens had men graag gezien dat meerde re Zeeuwse clubs present wa ren geweest. Opvallend was het bijvoorbeeld dat clubs uit de naaste omgeving (Middel burg en Vlissingen) verstek lieten gaan. Herenmodemaga zijn Jakobsen te Souburg stel de «11e prijzen (48 medailles) beschikbaar. Een geste die bij zonder werd gewaardeerd. De prijzen werden uitgereikt door voorzitter dokter Brons van Kiai en zijn mede-bestuursle den C. Vermondt, R. Verduijn Lunel en C. Priester. De uit slagen in de categorie 12-13 jarigen waren: klas 6 (55 kg en hoger: 1 Eddy de Nooyer (Shinkoku): 2 Jos Ivens (Hontenisse), 3 Ko Kwekke- boom (Shinkoku). Klas 5 tot 55 kg: 1 Rinus de Bruijne (Kiai), 2. Marcel van Peenen (Shinkoku), 3 Robbie Brood (Staf de Moor). Klas 4 tot 48 kg: 1 Hans Vermondt (Kiai), 2 Pascal van Weeiden (Kiai), 3. Jaap Tramper (Shinkoku), 4 Lanrens Boone (Shinkoku). Klas 3 tot 43 kg: 1 Arthur Patteer (Kiai), 2. Paul Kole (Kiai), 3. ALbert Scliillemans (Staf de Moor), 4. Hugo Kerk- harp (Hontenisse). Klas 2 tot 39 kg: 1 Ad Dingemanse (Kiai), 2. Hans Lindhout (Schore), 3 Jacco van Eenen- naam (Shinkoku), 4. Marcel Schriemer (Hontenisse). Klas 1 lot 36 kg: 1. David v. cl. Tol (Kiai), 2. Cor de Rijke (Kiai), 3 Eric van Goethem (Honte nisse), 4 Marco de Vos (Kiai). Categorie 10-11-jarigen: klas 6 tot 42 kg en hoger: 1 Corné Jacobs (Shinkoku). 2 Pim van Ahrend (Shinkoku), 3 Paul v.d. Velde (Staf de Moor). Klas 5 tot 42 kg: 1 Marcel Kreuz (Shinkoku), 2 Mas Mulder (Idem 3 Jos Mols (idero), 4. Benny Franse (Nieuwdorp). Klas 4 37 kg: 1 Ferdinand Broekmeijer (Hon tenisse), 2 Han Buwalda (Hontenisse), 3 Kees Steen- dijk (Schore), 4 Eric Boot (Hontenisse). Klas 3 (34 kg): 1 Pierre v. d. Bulck (Hontenis se), 2 Ruud Carol (Kiai), 3 Paul Willems (Hontenisse), 4 Bart Vosveld (Hontenisse). Klas 2 tot 31 kg: 1 Walither v.d. Weege (Kiai), 2 Menno Claris- se (Kiai), 3 Martin Nieuwlan- d<> (Shinkoku), 4 Martin Vink (Hontenisse). Klas 1 tot 28 kg: 1 Marco Verduijn Lunel (Kiai). 2 Marcel Posthumus (Kiai), 3. Jos Gaspers (Kiai), 4 T. v.d. Hoef (Kiai). Wim de Wilde, de Storm-coureur die zie h de sterkste toonde in de amateurronde van Boschkapelle. Spelmoment uit de finalewedstrijd tussen Zuid-Beveland en Walcheren. (Van onze korgbalmedewerker) WILLEMSTAD-ROOSEN- DAAL Het rayon-twaalftal van Zuid-Bev,eland mag zich kampioen noemen van de af deling Zuid-West van bet Ko ninklijk Nederlands Korfbal- verbond. Ii\ de junioren afde ling ging deze titel naar het regio-team van Walcheren. Zuid-Beveland plaatste zich bij dfi senioren in de finale als winnaar van poule A„ door winst op Dordrecht 2 en de Zuid Hollandse Eilanden en een gelijk spel tegen Schou- wen-Dulveland. Walcheren kwam in de finale door winst op Dordrecht 1, West-Brabant en dr Alblasserwaard. De finale lns9en Zuid-Beve land en Walcheren werd een spannende aangelegenheid om dat deze wedstrijd in een 33 gelijkspel eindigde. Het ne men van strafworpen ging Zuid-Beveland beter af. wat hen de kampioenstitel oplever de. De finale bij de junioren ging tussen de regio-teams van West-Brabant en Walche ren en werd gewonnen door Walcheren met 52. Het was de eerste keer. dat bij wijze van proef, de afdeling Zuid West van het KNKV een der gelijk toernooi organiseerde. Competitie-leider Nieuwdorp en afdelingsbestuurslid A. Doornebosch, waren aan het einde van het toernooi van mening dat de proef bijzonder goed geslaagd was. De heer Doornebosch ::ei toe het afde lingsbestuur voor te stellen, (Van onze sportredactie! BOSCHKAPELLE De jeugdlicentiehouders van de Zeeuwse wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen en nieo Middelkamp leverden gister middag strijd in Boschkapelle, als voorwedstrijd van de 25ste amateursronde van Boschka pelle. De weersomstandighe den waren bijzonder slecht: gestaag neerkletsende regen. De categorie 8- en 9-jarigen, die het eerst werden wegge schoten door jeugdbestuurslid Rudie Cleinniinck moesten vijf kilometer (twee ronden) af leggen. Opnieuw won Charles de Caiuwé uit Sluiskil. Bij de 10- en 11-jarigen ging Carlo Steel uit Axel met de hoogste eer strijken. Jam mer was het dat het parkoers niet bijzonder veilig te noe men was. Zodra de eerste ren ner de streep was gepasseerd kon iedereen het parkoers op komen. zelfs auto's reden op het parkoers en nog wel tegen de renners in. Hierdoor wer den Jan Eversdijk en Ronnie Schoremans bijna aangereden. Bij de 12- en 13-iari"on toon de Fooald H--te uit M'-' M» jarigen reden samen met de 12- en 13-jarigen, maar moes ten vijf kilometer meer afleg gen. Hier was Peter Scher- beijn uit Oostburg goed voor een eerste plaats. Bij de 12- en 13-jarigen reed Jan van Doppel uit Tilburg mee, Van Doppel was met vakantie in Zeeuwsch-Vlaanderen en kon zodoende toch nog zijn weke lijkse koers rijden. Pech was er voor Ab Verplanke, zoon van jeugdvoorzitter Willem Verplanke, die kwam te vallen en zodoende een kans op een goede klassering verspeelde. Ook Wim Hamelink had pech: hij reed plat. De wedstrijd in Boschkapelle telde opnieuw mee voor het A en O-klasse ment. De uitslagen luiden: Categorie 8- en 9-jarigen: 1. Charles de Caiuwé Sluiskil, 2 Kurt van Overmeeren Terneu- zen, 3. Robert Smink Middel burg, 4. Edwin Enthoven Ste kene België, 5. Ruben van Overmeeren Terneuzen. 6 Bri gitte Tieleman Kloosterzande, i Bert-Jan Harte Middelburg, 8. Jacqueline Schoremans Axel. Categorie 10- en 11-jarigen 1 Carlo Steel Axel, 2 Jean burg zich de rapste. De 14-1 Luc Groosman IJzendijke, 3 Mario Rammeloo Philippine, 4. Marc de Dobbelaere IJzendij ke, 5. Robbie de Vos Philippi ne, 6. Henk Smits Axel, 7. Ronme Cornelisse Westdorpe, 8. Stanny var Overmeeren Terneuzen, 9. Jos Eversdijk Kapelle, 10. Ronnie Schore mans Axel, 11. Wim Hamelink Hansweert, 12. Patrick de Beer Axel. Categorie 12- en 13-jarigen: 1. Ronald Harte Middelburg, 2. Arnold Claeys IJzendijke, 3. Adrie de Maesschalek Axel. 4. Frank Pijcke Sas van Gent, 5. Jan van Doppel Tilburg, 6. Karei van Goethem Klooster zande. 7. Co Eversdijk Kapel- Ie, 8. Johnny van Hoorn Kloe- tinge, 9. Peter van Acker Koe wacht, 10. Bennie Tieleman Kloosterzande. 11. Ronnie van Overveld Middelburg. 12. Ab Verplanke IJzendijke, 13. Johnny Steel Axel, 14. Wim Hamelink Terneuzen. Categorie 14-jarigen: 1. Pe ter Scherbeijn Oostburg, 2. Jan Maayen Kloosterzande, 3. Werner Wieme IJzendijke, 4. Alex van Boven Sas van Gent, 5. Brigitte van Goethem Kloosterzande. 6. Rudie van der Hout Theo Mildelkamp. (Van onze sportmedewerkeri BOSCHKAPELLE Met een machtige eindsprint won Wim de Wilde vóór ploegge noot Gaby Minneboo zondag de 25ste Ronde van Boschka pelle. Samen met Rinus Ver boom hadden de twee renners van de Storm-ploeg tien kilo meter voor het einde een klein voorsprong opgebouwd. Peter Gödde moest niet nog tien ki lometer te rijden van fiets wisselen. Dit was voor Wim de Wilde het uitgelezen mo ment om het tempo te verho gen. Gaby Minneboo. Rinus Verboom en Ger St. Nicolaas volgden hem. De grote slag was gemaakt. Toch leek het er even op dat Peter Gödde de achter stand van circa 20 seconden die hij met de fietswisseling had opgelopen zou gaan- goed maken. Hij had echter de pech dat Gaby Minneboo uit de kopgroep demarreerde. Rinus yerboom zette meteen de ach tervolging in. Deze tempover- hcuging vooraan bezegelde het lot van favoriet Gödde. Ger Sint Nicolaas, zijn BlC-ploeg- genoot, die zich uit de kop groep had laten vallen deed wat hij kon, maar meer dan een vierde en vijfde plaats was er voor hen niet wegge legd- Met nog twee ronden te koersen ginig Rinus Verboom aan de h-aal. Hoewel Minneboo en De Wilde even aarzelden slaagde ook deze ontsnapping niet. Wim de Wilde ging ten slotte met één lengte voor- sprong op Gaby Minneboo en Rinus Verboom door de finish. Even later won Peter Gödde de sprint van het achtervol gende groepje voor Ger Nico laas eri Wim van Steen-is. De eerste ontsnappingspoging kwa-m reeds na twee ronden. Raaymaikers en Tolhoek gin gen aan de haal. Na twee ron den vooraan te hebben gere den, werden ze door het in hoog tempo fietsende peloten teruggepakt. Na veertig kilo meter probeerde Tolhoek het opnieuw. Zij n medevluchters waren nu Terry Carroll en Verheezen. Gedrieën bouwden ze een voorsprong op van 15 seconden. De reactie uit het peloton kwaim van Hobo en Schenk. Toen ook Van Steenis en Gödde zich voorin het pelo ton nestelden was het snel ge daan met de drde koplopers. Door deze demarrages werd het peloton in verschillende groepjes gesplitst. Sr.-volks- koerser Fons Schelfhout uit Hengstdijk, die zijn debuut maakte, had tot dan toe keurig meegedraaid in het peloton Nu werd hij met vele anderen naar achteren geworpen. De volgende ontsnapping kwam op naam van Van Dijk en Verboom. De Wilde en Sint Nicolaas reageerden. Er vorm de zich een sterke kopgroep van zeven man, te weten Ver boom, De Wilde, Nicolaas Gödde, Van Steenis. De Smit en Minneboo. Het koren was van het kafgescheiden en de werkelijke finale kon gaan be ginnen. Door pech van Gödde bleven er op het laatst maar drie renners over. De Wilde zegevierde met een geweldig eiridschot. Hij ontving van de ronde-miss de bloemen, de be ker en de Benelux-kus. Voor de wedstrijd werd Albert de Laos gehuldigd als 25-jarig bestuurslid. Uit handen van voorzitter H. Dobbelaer ont ving hij een heri-nneringsbo- kaal. Ook wethouder Everaert sprak item toe, alvorens het startschot te geven van een dergelijk toernooi een jaarlijks evenement te ma. ken. Uitslag senioren: Zuidh. Ei landen Dordrecht 2 41, Zuid Beveland Schouwen- Duiveland 22, Walcheren - Dordrecht 2—1, Alblasser waard - West-Brabant 04, Schouwen-Duiveland - Zuidh. Eilanden 3—1, Dordrecht 2 - Zuid Beveland 23, West Brabant - Walcheren 02, Dordrecht 1 - Alblasserwaard 11. Schouwen Duiveland - Dordrecht 2 62. Zuid Beve land - Zuidh. Eilanden 70, West-Brabant - Dordrecht 1 22, Alblasserwaard - Wal cheren 0—7. Dqrdrecht 2 - Al blasserwaard 51. Zuidh. Ei landen - Dordrecht 1 4—3, Schouwen Duiveland - West Brabant 53, Zuid-Beveland - Walcheren 33 (Zuid Beve land wint na strafworpen). Eindstand Senioren: 1 Zuid Beveland, 2 Walcheren, 3 Schouwen Duiveland. 4 West Brabant. 5 Zuidh. Eilanden, 6 Dordrecht 1 ,7 Dordrecht 2, 8 Alblasserwaard. Uitslag junioren: Dordrecht 2 - West Brabant 0Schou wen Duiveland - Zuid Beve lend 12, Walcheren - Alblas serwaard 2—1, Dordrecht 1 - Zuidh. Eilanden 21. Zuid Beveland - Dordrecht 2 22. West Brabant - Schouwen Duiveland 43, Zuidh. Eilan den - Walcheren 03, Alblas serwaard - Dordrecht 1 1—2, Zuid Beveland - West-Brabant 23, Schouwen Duiveland - Dordrecht 2 14, Zuidh. Ei landen - Alblasserwaard 3—1, Dordrecht 1 - Walcheren 2—2, Schouwen Duiveland - Alblas serwaard 02, Zuid Beveland - Zuidh. Eilanden 5—2, Dor drecht 2 - Dordrecht 1 36, West Brabant - Walcheren 2— 5. Eindstanden junioren: 1 Walcheren, 2 West-Brabant. 3 Dordrecht 1, 4 Dordrecht 2> 5 Zuid Beveland, 6 Zuidh. Ei landen. 7 Alblasserwaard. 8 Schouwen Duiveland. 1. W. de Wilde (Oudelan- de). 100 km. in 219.05; 2. G. Minneboo (Geervliet): 3 R. Verboom (Ellcwoutsdijk) 4. op 15 sec. P. Gödde (Koe wacht); 5. G. Sint-Nieolaas ('s Gravenpolder) 6. W. van Steenis (Hoog-Bloklaod); 7. T. Verheezen (Bergen op Zoom); 8. J. van Dijk (Uden- hout); 9- op 40 sec. P. Helle- mons (Halsteren); 10:. J. Ma rijs (Arnemuiden) 11. C. Vervaert (Walsoorden); }2. Ch. de Smit (Biervliet): 13. C. Stoutjesdijk (St. Maar tensdijk); 14. J. van Tilburg (Roosendaal) 15 A. van Trei- jen (Halsteren); 16. C. Ficto- ric (Bergen op Zoom) 17 E. Broesder (Dordrecht); 18. P. Hobo (Breda); 19. K. Wit kam (Goes) 20. R. Petit (Halsteren). (Van onze soortmede werker) OOSTBURG Een massa- eindspurt heeft gistermiddag de winnaar van de plaatselijke wielerronde voor nieuwelingen in Oostburg moeten aanwijzen. Een eindspurt, waarin Jac. van Dijk uit Roosendaal zich de snelste toonde, waarmee hij rappe mannen als Hooijdonk, Van Voord en de uiterst snelle Belg De Clerck naar de res pectievelijk tweede, derde en vierde plaats verwees. Het werd voor de toeschouwers gistermiddag in Oostburg een aantrekkelijke wie' middag, want net zoals in de voorbije wedstrijden was er ook nu weer volop strijd. Reeds na enkele ronden kwamen de eerste ontsnappin gen, maar van een echte sprong was geen moment sprake. Vooraan hielden ren ners zoals Van Dijk, Van Voord. De Clerck en Vermeu len uit Kloosterzande elkaar bijzonder goed in het oog, waardoor de vluchters ook niet meer dan zo'n tiental me ster kregen. Bij de liefhebbers gin" de "O? naar Van der PLeg uit KwaJei.,":;.ninie, Samen met Van Driessen, Wielhouder en Van Dongen viel ruim halfweg de wed strijd de beslissende ontsnap ping- In de eindspurt was Van der Ploeg de snelste, al was het peloton toen al dicht gena derd. Lepoeter won de spurt van het peloton, vóór Tonny de Waele uit Axel, die hier mee zijn zesde plaats veilig stelde. Uitslagen nieuwelingen: 1- J. van Dijk, (Roosendaal); 2. R. Hooijdonk (Roosendaal): 3. J. van Voord (Roosendaal); 4. M. de Clerck (België): 5 A - Lcurs 6. J Vermeulen (Kloosterzande); 7.P. Hofland (Roosendaal); 8- N. Messing (Poeldijk); 9. G: Dekkers (Eindhoven); 10. J. Beers. Uitslag liefhebbers: G. v.d. Ploeg (Kwadendam- me); 2. L. v. Driessen (Oude Tonge); 3. W- Wielhouwcr iSommersdiik); 4. S. van Dongen (Middelharnis); 5. J. Lep >eter (Oost-Souburg) 6. T. de Waele (Axel): 7. A. Ge zel (Naaldwijk); 8. M. v.d. Ke-khof (Dordrecht); 9 T t -.-i p., ui'ddelharnis): 10 R. Pools (Oei.ft).

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 10