Axel ontvouwt scholenplan G.S. kiezen voor model C-3 H. de Feijter eerste in Survilliers-vlucht Graauw: opleven of verdwijnen OR-Vitrite neemt het op voor Spaanse collega's RAAD MOET NOG OORDELEN COMPARTIMENTERIING OOSTERSCHELDE Brandweer korps Goes stelde nieuwe functionarissen zelf voor Vierdaagse Hontenisse afgelopen Werkgroep renovatie boos op bouw vereniging Extra raads vergadering in Sint-Niklaas UGBLIK stad streek Hoofdplaat Sluiskil Aardenburg Na faillissement ZUIDDORPE KOEW4CHT OVERSLAG Activiteiten tijdens kennis 250 wandelaars Deelnemers avond vierdaagse Clinge worden feestelijk onthaald Hulst Aardenburg Westdorpe _y VRIJDAG 13 JUNI 1975 3 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Gedejiu teerde Staten van Zeeland vinden dat bij de comparti mentering van tie Oosterschel- de gekozen moet worden voor he'. model C.-3, kanaal door Zuid-Bcveland. G.S. vragen Provinciale Staten toestem ming de minister van Verkeer en Waterstaat dienovereen komstig te berichten. In een voorstel aan de sta ten overwegen gedeputeerden onder meer dat bij keuze van de oplossing C-3 de oesteidam r.o ver mogelijk naaa- het oos ten kan worden gelegd, wat van belang is voor de visserij - cultures. Bovendien wordt hierbij het minst ingegrepen in de bestaande infrastructuur (geen nieuwe doorsnijdingen van de zogenaamde hals van Zuid-Beveland) wordt op aan vaardbare wijze het huidige milieu in de Oosterse1-"lde be houden, de belange: an de scheepvaart, in het -onder van de duwvaart uit het wes telijk deel van de westerschel- de is er het best mee gediend, de zoetwaterlozing op de Wes- terschelde is het geringst en, zo zeggen Gedeputeerde Sta ten de werken tot verbetering van het kanaal door Zuid-Be veland kunnen onafhankelijk van de compartimenterings werken worden uitgevoerd. In een uitvoerig voorstel wijzen Gedeputeerde Staten nog op de gevolgde procedure inzake de keuze en memoreren zij zowel voor- als tegenstan ders. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG -r- Ontslag, respectievelijk schorsing, als gevolg van het voeren van een gerechtvaardigde actie voor verbetering van arbeidsvoor waarden is een onaanvaardba re zaak. Dit hebben el gekozen leden van de ondernemings raad van Vitrite in Middel burg geschreven in een brief aan de raad van bestuur van Philips Eindhoven. Vitrite is hiervan een dochteronderne ming. Hiermee kanten de Middel burgse ondernemingsraadsle den zich tegen de gang van zaken rond de loononderhan delingen die zijn gevoerd bij Philips miniwatt in Barcelona. Bij dit bedrijf hebben loonon derhandelingen en daarmee gepaard gaand? acties aan tien Spaanse arbeiders hun- baan gekost, terwijl een aantal an deren werd geschorst. De briefschrijvers betreuren het dat Philips Barcelona de tus senkomst van de Spaanse Staatspolitie heeft ingeroepen. Zeshonderd arbeiders werden hierdoor van het bedrijf ver wijderd toen zij in staking waren. De Middelburgse on dernemingsraadsleden, wier motie niet moet worden gezien als een wantrouwen tegen de plaatselijke directie van Vitri te, verzoeken de Raad van Be stuur een zo spoedig mogelijk hei-stel van het dienstverband van de ontslagen werknemers en origedaanmaking van de opgelegde schorsingen. Ook vragen zij een zo spoedig mo gelijk herojienen van het over leg over verbetering van ar beidsvoorwaarden. In een brief refereren de onderne mingsraadsleden aan „De rechten van de mens" en doen zij een humanitair beroep op do Raad van Bestuur. markten GOES-KRABBENDIJKK, 12 juni Groene kruisbessen: exp. 154, industrie 40 Golden Delicious: KI I 80-90 87, 70-80 87, 65-70 72 KI. II: 80-90 78— 81, 70-80 72—78, 65-70 64—66, 60-65 56, 55-60 35. Winston: KI. I: 75-80 104, 70-75 113 115, 65-70 113. 60-65 104—106, 55-60 57; KI. 11' 80-90 93, 75- 80 100, 55-80 53—58. KAPELLE-TERNEUZEN 12 juni Kruisbessen export 154. klein 40, aardbeien p. doosje van 200 gram: I 140- 156. IIX 126—137, II 62—78, aardbeien in 2 kg krat p. kg.: I 530—570, IIX 410—480, II 440, rode bessen p- doosje van 150 gram: I 180. MIDDELBURG, 11 juni Aardappelen: Koopmansbl. gr 18, Bintjes bo 19. gr 1417. Eerstelingen gr 151185, clriel 118—147, kriel 111—129, Furo re gr 12, bloemen: Hang gera nium 57100, Fuchsia 3637, Paprika st. groen 3742, aardbeien: p.d. 133150. fram boos p.d. 192—201, Jonathan: 60-70 83—86, 70-80 110. 55-60 35. tomaten: I: A 239244, B 231—138, C 210—218, CC 134—138, II: A 231—235, B 222, C 209 CC 123, groenten: sla I 46—51, sla II 23—41. spina-ie II 2641, andijvie II 67—75, snijboon 217—296. snijboon krom 148200, bos- peen 134161. waspeen 189 191, bo9tii 58—62. ui kg. 27. prei 2025 selderij pb 652, boskroot 72104, kasorins 473487. peterselie p.k. 251 376, rabarber 7494, radijs 29—42, spitskool 7881. poste leln 125128, ramenas 1720. komkommers: I: 61-76 4952, 51-61 49, 41-51 35. II: 76-91 41, 51-76 39—42. 51-61 33—34. 41 51 25—28. 36-41 22. stek grof 4244. bloemkool II' 6 138 172, 8 52—115, 10 43—61, 12 43—45. (Van een onzer verslaggevers) GOES Op uiterst demo- craetische wijze heeft het per soneel van het brandweer korps Goes inspraak gekregen bii de benoeming van een aan tal nl uwé functionarissen. Zoals bekend zal comman dant Taekema de brandweer dienst verlaten, terwijl voorts wegens leeftijd of afkeuring nog 25 andere brandweerlie den hun taak moeten neerleg gen Tijdens een bijeenkomst in de brandweerkazerne konden de aanwezige brandweerlieden zelf stemmen over wie welke functie moet gaan bezetten. De voordrachten die op deze wij ze tot stand kwamen, zullen besproken worden in een z.g. stafgroep, waarin zitting heb' ben burgemeester Huber, brandweercommandant Taeke- ma en zijn plaatsvervanger Broekstra. Gaat de stafgroep akkoord, dan zal de voor dracht worden doorgezonden aan b. en w. zo niet dan komt men met de voordrachten weer terug bij het personeel. De voordrachten zien er al volgt uit: Groepscommandant: W, Taekema, 2. Van Dole, plv groepscommandant: 1. Van Dale, 2 Tramper, brandweer materieel: 1. Bredouw, 2 Tramper, 3 Verdonk, brand- weerrreester-hulpverlening: 1. Bouwer. 2. Tramper, 3. De Boer Twee onderbrandmees- tersl De Jong en Verdonk. Tijdens de bijeenkomst in dt brandweerkazerne zijn on der leiding van burgemeester Huber ook de eommun catie stoornissen besproken die tij dens de laatste grote brand in Goes tussen politie en brand- wee: zijn opgetreden. De brandweer was er niet zo blij me? dat do voorlichting uit sluitend via de politie was ge schied Tijdens het gesprek werden een aantal misverstan den uit de weg geruimd, zo werd gisteren meegedeeld. Af gesproken werd dan voortaan bij persconferenties e.d, waar- bi) de brandweer is betrok ken, deze laatste niet meer buitenspel gezet wordt. Film Vanavond (vrijdag) begint om 20.00 uw in de zaal van café Het West-end een filmavond, waarop alle Hoofd- platena-ars welkom zijn. Ver toond wordt de film die is opgenomen tijdens de viering van bevrijdingsdag 1975. De deebiemers van de toen ge houden zeskamp kunnen als zij dat willen. vanavond noe zij tijdens deze strijdge weerd hebben. Afscheid De katholieke Mavo uit Terneuzen heeft afge topt r week een afscheidsfeest - uw gezet in dc bar disco- heek Atlanta" te Sluiskil. De presentatie en de organisatie ?an deze avond was in de handen van een tweetal mavo- leerlingen Voor volgend jaar is er opnieuw een soortgelijk feest. Museumbezoek Het ge meentelijk museum te Aar denburg werd in de lop van de maand mei bzocht door 491 personen, waaronder 393 Ne derlanders, 70 Belgen, 25 Duit sers en 3 Zweden. Luchtbuksclub De lucht buksvereniging „De Missers" hield in het sportpaviljoen de jaarlijkse feestavond voor de leden. Begonnen werd met een diner, daarom vond de prijsuit reiking plaats van de afgelo pen competitie 1974-1975. Clubkampioen werd Th. Koc- kuyt met een gemiddelde van 68,20 punten, 2: L. van Kruijs- sen, 8. A. van Laan, 4 C. van Harmen, 5. K, de Keijer, 6. J. de Ridder, 7. N. Kolmeijer. De 2e klassers kwamen daarna aan de beurt voor hun prijs. Zij vormden de groep met een gemiddelde beneden 160 pun ten. Kampioen werd B. Houg met 159,27. F.r werden 10 schutters in deze categorie ge- klasseer. Allen ontvingen een prijs uit handen van voorzitter A. Ballegeer. (Van onze correspondent). HONTENISSE Gistera vond werd de laatste etappe gewandeld in de avondvier daagse in Hontenisse. De avondvierdaagse was een enorm succes dit jaar. Er wa ren 290 deelnemers, wat een nieuw record betekende. Vanaf kwart over zeven werden de wandelaars vanaf de lagere school te Hengstdijk feestelijk ingehaald. leder kreeg door familie of kennis sen bloemen in de hand ge drukt. Zo werden de laatste vijfhonderd meter feestelijk en met muziek afgelegd. In de kantine van camping de Vogel werden om halfnegen de prijzen uitgereikt. De vereniging Bea trix SDO en Hontenisse kre gen een herinnering mee die aangaf hoe vaak ze als vereni ging aan deze vierdaagse had den deelgenomen. Iedere deel nemer die de tocht had uitge lopen kreeg een medaille. Er waren slechts twee uitvallers. De avondvierdaagse werd georganiseerd door de wandel- vereniging Hontenisse, SDO uit Lams waarde en Beatrix uit Terhole en het gemeenschaps- wenk Vogelwaarde. Er werd gewandeld in Terhole. Lams- waa-rde. Kloosterzande en Hengstdijk. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De werkgroep renovatie in Sas van Gent is verbolgen over de manier waarop ze door de wo ningbouwvereniging Sas van Gent-Vooruit behandeld wordt. Dat bleek gisteravond tijdens een vergadering van de werkgroep in gebouw De Rozelaer te Sas van Gent De werkgroep wacht n<xg steeds op antwoord op brieven die over de renovatiekwestie aan het bestuur van de wo ningbouwvereniging gestuurd zijn. In een nieuwe brief aan de woningbouwvereniging heeft de werkgroep een ter mijn van veertien dagen ge steld om antwoord te geven op de verzonden brieven. De werkgroep gaat verder ook de politieke partijen van Bas van Gent Inschakelen. (Van een onzer verslasgevers) SINT NIKLAAS Burge meester en schepenen van Sint Niklaas hebben voor vanavond (vrijdag) een speciale raads vergadering uitgeschreven, waarop men mededelingen wil doen over de stand rond de realisering van het Castropro- jeot. Zoals gemeld is de reali sering van dat project op losse schroeven komen te staan door een faillissement van de vast goedmaatschappij Immo-van der Stallen. Volgens de Belgi sche pers is de stad St.-Ni- klaas hierdoor in grote finan ciële moeilijkheden gekomen. Burgemeester F. van Dorpe heeft diit echter ontkend via uitlatingen in De Stem. De raadsvergadering begint om half zeven en wordt gehouden in het stadhuis. (Van een onzer verslaggevers) AXEL/ZUIDDORPE/KOEWACHT Als hel aan burgemeester en wethouders van Axel ligt komt er voor het gereformeerd onderwijs een nieuwe zesklassige basisschool op bet terrein tussen de Attleelaan, de Trumanlaan en de Karei Doormanlaan in Axel. Dat blijkt uit de nota van B. en W., die tijdens de ko mende raadsvergadering aan de os-de komt. Het gereformeerd onderwijs moet het nu nog doen met een viérklassige school in de Ma- rijkestraat. Men hoopt de ruimteproblemen voor deze school komend seizoen op te kunnen lossen door een nieuw te bouwen noodlokaal bij de gereformeerde kleuterschool in gebruik te geven totdat het nieuwe schoolgebouw is gerea liseerd. De gereformeerde kleuter- schooi, die nu nog maar uit een noodlokaal bestaat hoopt men later een permanent ka rakter te geven en aan de lagere school vast te bouwen. Het tijdstip daarvoor is afhan kelijk van de levensduur van de huidige huisvesting of van de mogelijkheid de huidige huis-vesting een andere ondei- wijsbestemmdng te geven. Andere punten uit de nota van B. en W. die voor Axel van belang zijn: De r.-k. kleuterschool de Zevensprong krijgt slechts een noodlokaal erbij, omdat men eraan twijfelt of de behoefte aan zo'n vierde lokaal blijvend zal zijn. Het openbaar gedeelte van de kleuterschool Kleinduimpje wil men niet uitbreiden zolang de andere openbare kleuter school Roodkapje nog opvang mogelijkheden heeft. Ten aan zien van het roomskatholiek onderwijs in Kleinduimpje wil men een zelfde gedragslijn vol gen. (Een nieuwe gymnastiek zaal voor de rooms-katholieke basisschool in Axel wordt overbodig geacht, gezien de aanwezige accommodatie in de kern van Axel. De plannen voor uitbreiding van de speel plaats kan het schoolbestuur nu verder uitwerken. In de toekomst moet reke ning worden gehouden met een tweede r.-k. basisschool m het plan Noordpolder te Axel. Bouw van een gemeen schapsruimte in de r.-k. basis school te Zuiddorpe vindt men dringend nodig. Maar men wil vervanging van de noodloka- len door permanente lokalen uitstellen tot de kwaliteit van de lokalen vervangen noodza kelijk maakt of totdat de loka len afgeschreven zijn. Men denkt voor de uitbreiding van deze school aan een 3-fase- plan: eerst de gemeen schappelijke ruimte realiseren, daarna twee permanente loka len erbij bouwen en nog later ruimte eraan vast bouwen voor de kleutersnhool. m B. en W. vinden de bouw van een gymnastieklokaal in Koewacht dringend nodig. Met behulp van subsidies van erm wil men van de gymnastiek zaal een gebouw maken, dat voor vele doeleinden kan worden gebruikt. In de toe komst moet rekening worden gehouden met samenvoeging van het r.-k. kleuter- en basis onderwijs in Koewacht. Volgens het college moet in de toekomst rekening worden gehouden met een mogelijke opheffing van de basisschool in Overslag. (Van een onzer verslaggevers) GRAAUW De belangrijk ste gebeurtenis op muzikaal gebied tijdens de kermis van Graauw wordt zaterdag en zondag het muziekfestival van de Graauwse fanfare Nooit Gedacht Het muziekfeest begint za terdagavond om zeven uur met een misviering waaraan de fanfare meewerkt. Daarna komen de fanfare Vrijheid Eendracht uit Lamswaarde en de fanfare De Scheldezonen uit Nieuw Namen in actie. Ze maken een rondgang door het dorp en zullen spelen op de kiosk. Zondag begint het fes tival om halfdrie. De muziek gezelschappen uit Clinge, Hei kant en Hulst trekken dan door het dorp en geven een concert op de kiosk. Andere activiteiten tijdens de kermis in Graiauw zijn on dermeer de volkskoers, die za terdag verreden wordt in de kom van het dorp en natuur lijk de schieting en de volks spelen voor de jeugd, zaterdag morgen om halftien. Uiteraard worden ook de nodige schietin gen gehouden. (Var. een onzer verslaggevers) CLINGE De deelnemers aan de negende avondvier daagse van Clinge worden vanavond tijdens de laatste honderden meters van hun tocht feestelijk begeleid. Alle deelnemers die op de vier avonden hebben meegelopen krijgen dan va* wethouder Blommaert een medaille bij het gemeenschapscentrum Maipertus. De drumband uit Hulst zal de wandelaars van avond vanaf negen uur bege leiden vanaf de Bisschoppen- dreef door de Gravenstraat, waar ze naar de organisators hopen, met bloeimen zullen worden overgoten door fami lie, kennissen en bewoners van de straat. De avondvier daagse ging dinsdag in Clinge traditiegetrouw met veel suc ces van start. Ongeveer 250 wandelaars, afkomstig uit heel het Land van Hulst en ook uit België vertrokken toen vanaf Ma'lpertuus. Jammer dat enkele onbe kenden verschillende route pijlen hadden omgezet, waar door meerdere deelnemers de verkeerde kant opliepen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De postdui venvereniging De Voorwaarts te Zaamslag-Veer nam met 142 duiven deel aan een wed vlucht vanuit Survilliers. Win naar van deze vlucht werd H. de Feijter uit Axei, wiens win nende duif tot een snelheid van 1197,8 meter per minuut kwam. Hij won ook de tiende prijs in dit moeilijk verlopen concours waar de prijzen lange tijd open stonde11. De verdere uitslag was als volgt: 2. F. Scheele, 3 en 9. W. de Putter, 4. J. Bakker uit Zaamslag, 5, 6 en 7 Combinatie Harms-Goossen uit Axel, 8. A. de Putter uit Axel. Vanuit diezelfde lossings plaats nam de postduivenver eniging Eendracht. Maakt Macht uit Terneuzen d-eel met 108 oude duiven, hoogste snelheid 1186.- mpm. 1 en 5. Gebroe ders Zegers. 2. W. van Hoeve, 3, 8 en 9. D. Deurwaarder uit Othene, 4.F. Verhelst, 6. P. Sheele, 7- A. de Bruijne uit Hoek, 10. J. Geense uit Spui. De Reisduif te Breskens met 75 duiven, snelheid van de eerste prijswinnende duif 1236,97 mpm, 1, 3, 5, 6 en 8. R. Versaevel, 2, 4 en 7. A. de Poorter 9. F. Scheele en zoon, 10. A. Ribbe. Wedvluchten vanuit Door nik: Met Moed Vooruit te Boschkapelle met 120 oude duiven. 1- A. Dobbedja-ar. 2 en 7. Th. van Vieberghen, 3, 4, 8 en 9. L. Lauret. 5. E. Pieters, 6. A. Nicolaas, 10. P. van Doorn uit Zaamslag,. Met 162 jonge duiven: I en 3. E. Pie ters, 2, 3 en 10. P. de Vos uit Zaamslag, 4 en 5. Th. van Damme, 8. E. Strooband, 7. Th. Fayette, 9. T. van Schaik. Jong Maar Moedig te Driewe gen met 28 oude duiven, hoog ste snelheid 1070,- mpm. 1 en 7. A. Jansens, 2, 5 en 8 B. van de Slikke, 3 en 6. J. Lip pens, 4 en 10. Klaeijsen-Von Hout, 9. A. den Hamer. Met 72 jonge duiven, hoogste snelheid 11S2.- mpm. 1. A den Hamer, 2, 4 en 7. A. Jansens, 3. J. Pladdet, 5, 6, 8 en 9. A. Engels, 10. J. Blaszyk. Recht voor Allen te Sluis met 175 jonge duiven, hoogste snelheid 1272.- mpm. 1 en 3. M. Baert, 2 en 6. J. Louiweret, 4 en 10. W. Ooppens, 5 en 8- J. Wage, 7. G. de Meijer, 9. E. Visser. Combinatie Axel-Stoppel dijk met 33 jonge duiven, snelheid eerste prijswinnende duif 1080,8 mpm. 1 en 8 D. Die- leman, 2 en 11. M. van Aren- thals, 3. F. van Acker, allen uit Axel: 4- P. de Poorter uit Stoppeldijk, 5, 6 en 9. G. Koekkoek, 7. H. de Wal, 10. G. Meijer, allen uit Axel: 12 P. van de Veke uit Stoppeldijk, 13 en 14. J. Nolet uit Axel .Met 83 oude duiven, hoogste snel heid 1085,8 mpm. 1 en 6. B. B-urm uit Stoppeldijk, 2- F. Michiels, 3 en 14. J. Verstrne- ten, 4 en 12. M. Klaassen, allen uit Axel; 5. A. Babijn uit Zaamslag, 7, 10 en 11. M. Dieleman', 8. F. van Acker bei den uit Axel, 9. L. Kerckaert uit Stoppeldijk, 13. Mevrouw Lippens, 15, J. Giele beiden uit Axel. De Reisduif te Sluiskil met 1-74 jonge duiven, hoogste snelheid 1094.1 mpm. Laatste prijwinnende duif 825.7 mpm. 1 en 3. A. van Kerckhove, 2, 4 en 5. Combinatie Sit-Verpoorte, 6 en 9. J. van Doeselaar. 7. A. Snoek, 8. J. de Wit, 10. F. van de Bergen. Uitslag van het Kringcon cours vanuit Moulins van de kring West-Z?euwsch-Vlaande ren en Walcheren, hoogste snelheid 050-30 mpm. 1. H. Calon uit Hoofdplaat, 2. J. Boeke en zoon uit Souburg, 3. snelheid 1056.30 mpm. 1. H Calon uit Hoofdplaat, 5. R. Velt- huizen uit Souburg, 6. R. Ver straten, 7..L. Risseeuw, 8. J. Bakker allen uit Oostburg, 9. A. van Peenen uit Souburg, 10. A. Duininck en zoon uit Cadzand, 11. Y. Verstraeten uit Breskens, 12. T. de Jonge uit Ocetburg, 13. J. Rottier uit Vldssingen, 14. Klaassen-Tail- 1ie uit Schoondijke. 15. A. van Peenen en zoon uit Souburg. GRAAUW We hebben maar een bank voor een man of tien om op te zitten. Dat bleek gisteravond tijdens de hoorzitting in Graauw een van de brandendste proble men door een van de bejaar den op energieke wijze naar voren gebracht. Zo'n zestig inwoners waren naar het Dorp.'tuis gekomen om voor dat dit weekeind de ker- mïsactlviteiten in Graauw losbarsten met een inspraak forum van gedachten te wis selen over de naar voren ge brachte wensen. De al jraren durende onze kerheid rond het Baalhoek- kanaal bleek hier volop re den tot discussie. „Als er dan toch een Bajalhoekikanaal moet komen moeten we daarvan gaan profiteren- Graauw moet opleven of ver dwijnen maar niet verpaupe ren", zo vond men. De helft van de aanwezigen wilden en daarover bleek het forum zeer verrast koste wat kost zware industrie langs een eenmaal aangelegd Baal- hoekkanaiail, onverschillig of Graauw daardoor van de kaart zou worden geveegd. Anderen vonden het, blij kens de tijdens de inspraak- vergadering geformuleerde wensen beter, wanneer het dorp zou worden „geïndustri aliseerd" middels kleine werkplaatsen. Andere wen sen die door de bevolking van Graauw in de afgelopen weken naar voren zijn ge bracht: De mogelijkheid scheppen dat oude woningen door de inwoners zelf worden ge kocht in plaats vain ze als vakantiehuis te laten gebrui ken. De weg Graauw-Hulst verbeteren en een fietspad ernaast aonleiggen. Dat is be langrijker dan een voetbal veld in Hulst, zo vindt men ln Graauw. Beter openbaar vervoer mogelijk maken. Desnoods buiten de ZVTM om. Bouwrijpe grond moet er altijd zijn. Liefst zoals de voormalige gemeente Graauw het heeft gepland. De gemeente moet meer hoorzittingen houden. De sociale voorzieningen tussen België en Nederland moeten worden gelijkgescha keld. Andere wensen: betere sportaccommodaties, speelac- commodaties, straatverlich ting, telefooncellen, betere en Juistere informatie door de gemeente, banken in overleg met bejaarden, boerderijen verplaatsen naar buiten de kem, verbetering van riole ring. Burgemeester Molthoff wees meerdere malen dank baar op de nieuwe aanwinst van Graauw, de door de be volking opgerichte dorpsraad, die aan de vervulling van al deze wensen zou kunnen werken. Oud-papieractie In verband met de schoolvakanties wordt de oud-papier-actie van de voetbalclub HW 24 in de maand juli stopgezet. De eer ste inzameling na j-uli vindt plaats in de week van 11 tot en met 15 augustus. De voet balclub hoopt dat de vaste ge vers hun oud papier tot die week willen vasthouden of ziah anders in verbinding wil len stellen via de telefoon nummers 4491 en 4206. De op brengst van de oud-papierac ties is bestemd voor het jeugdwerk binnen de voetbal club. Bliksemactie Harmonie Om de koste» van het uitgebreid feestprogramma te kunnen be talen. dat de koninklijke ste delijke harmonie Hulst in pet to heeft voor de viering van het 175-jarige besitaan volgend jaar. wordt tussen maandag 16 juni en woensdag 25 juni een bloksem-collecte gehouden in heel Hulst. De actie wordt muzikaal on dersteund door drumband, harmonie en boerenkapel, die in de twee betreffende weken door de diverse wijiken in Hulst zullen trekken. Het col lecteschema ziet er als volgt uit: maandagavond 16 juni Nieuw Hulst, donderdagavond 19 juni en vrijdagavond 20 juni Dullaertwijk. maandag 23 juni Statie en gedeelte binnen stad, woensdag 25 juni Tivoli en gedeelte binnenstad. Boiling Uitslag bolling A.B.C. met 20 deelnemers: 1. Mevr. Veldkamp-Beelaert, E. Rijckaert, 2. J. Goethals-R. Dhondt-P. v.d. Walle, 3. R. Goethals-A.v.d. Hagen-J.dc Vreeze, 4. G.Dhutschaever, R. Schoonacker M. de Lange, 5. F. Voet-R. Pieters-J. Hal. 6. P. Lampo-R. de Vriend-A. van Pa- melen. 7. M. Haegeman-R. van Rie-C. Staelens. Schieting Uitslag vijfde puntenschieting met 22 schut ters: oogvogel: Jac. vanlwaar- ters: hoogvogel: Jac. van Iwaar- den en J. Cattoor. Kallen: Jac van Iwaarden en J. Cattoor. Meeste kleine vogels (5): Jac van Iwaarden. Stand kampi oenschap: 1. Jac van Iwaarden 33 punten. 2. R. de Rijeke 27, 3. H. de Rijeke 23, 4. en 5. I. Puijenbroek en Jan van Iwaar den 22, 6 en 7 J. Jansen en H. Lampaert 19, 8. D. van Hormon 16, 9 en 10. R. de Clerck en P Lippens 4. Deblokvogel werd afgeschoten door R. de Wispe- laere en I. Puijenbroek. Festival Zowel de West- dorpse muziekvereniging „E- kels worden Bomen" als het majoretten-, tamboers- en trompetterkorps „De Flamin go's" zullen aanstaande zater dag deelnemen aan het ker- misfestival, dat in Zuiddorpe wordt gehouden. De trainer van de voetbal club Eindhoven vertelde het al aan Herman Kuiphof eergister avond: voetballen betekent allereerst aanvallen en vervol gens de aanvallen van de te genpartij afslaan. Kuiphof knikte ijverig ja en ik had ook weinig moeite met deze wijsheden. AVRO's Sportpanu- roma gisteravond liet via Pele zien dat er toch iets meer bij komt kijken: jongleren, drib belen en schieten en dat alle? om je één te voelen, met de baf. Voetballessen dus voor kinderen die dat allemaal al lang weten, gevolgd door een uitzending van amateur-foto grafen. Jaja, je ziet wat af op die zonnige voor-avonden. Was er iets opzienbarends te bekijken in VARA's Achter het Nieuws? Nou nee. alleen dat het team versterkt is met een medewerker van radio's Dingen van de Dag, Joop Daalmeijer. Een lichtgroen T- shirt en grijs haar. Op zijn leeftijd is dat toch een niet: te verwaarlozen teken. Ging VA RA's Achter het Nieuws niet in op het in het NOS-j-ournaal gemelde eis van zeven jaar tegen de gangmakers in de gijzelings-affaire door de Mo- lukkers, in VARA's Klaver weide stond een andere min derheidsgroep in het middel punt. In deze zesde aflevering Niet onder de sneeuw, ging het om de bekostiging van oma's begrafenis in Suriname. In vijftig minuten werden bo vendien twee liefdesverhou dingen verbroken en vervol gens gelijmd, viel een t.V- toeslel van de trap en kwam de naam Heineken meermalen in beeld. Drie uitspraken no teerde ik: „Waarom is het le ven zo vreselijk? Omdat de liefde bestaat" en „Weet je wel wat liefde is, dan ben je nooit alleen", en „eenzaamheid is geen probleem". De eerste en de derde zijn uit Klaver weide, de tweede is een regel uit een prachtig lied van Cor- rte en De Rekels, onderling verwisselbaar, dacht ik. Overigens stierf oma tijdens een feest, iets dat je onmid dellijk doet denken aan een aflevering van VARA's 't Wtl- helmina. waar de vrouw van Tjebbe onder gelijksoortige omstandigheden het leven liet. Daar moet door de VARA' toneelschrijvers octrooi op aangevraagd ziin. Er zijn be'c- re Klaverweides cp het scherm gebracht. Dank zii subsidie van CRM kan Stichting de Ombudsman volgend iaar gewoon doorgaan met het werk om onrechtvaar digheid in Nederland op te sporen. Posthus 3009 in Hil versum wordt ook tiidens dc vakantiemaanden gelidht. JOHAN DIEPSTRATEN

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2