DUIVEN KOZEN HET LUCHTRUIM Braderie in Terneuzen had een warme start Avondvierdaagse Oostburg 'Si Colleges van GS zullen Agger-k weslie uitdiepen De Stem/De Vrije Zeeuw Veel geheimzinnigheid bij Zeeuwse havenschappen ilLiPS G.S. hebben standpunt over Schelde 'k stad streek Je Terneuzen Kschool komt van de grom 1 TRAVERSE IN DE RAAI) Sas var» Gent Tennisclub in Sluiskil Advies over kabel-U v. Nleuw-Namen alle nummers: 083841 alle nummers: 037431 alle nummers: 077383 alle nummers: 029798 alle nummers: 026646 alle nummers: 044175 alle nummers: 080916 s eindigende op: 7247 rs eindigende op: 166 eindigende op: 326 s eindigende op: 765 s eindigende op: 562 ■s eindigende op: 65 eindigende op: 81 s eindigende op: 9 na de derde trekking volgende loterij begint loterijkantoren, gehouden. JE HP 1119 per seheerhoofden, tare tondeuse, schakelaar, iraalsnoer, ige cassette. i (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In Ter- neuzen ging gistermiddag om twee uur de tiende ach tereenvolgende braderie van start. Het startsein werd tra ditiegetrouw gegeven door burgemeester J. C. Aschoff van Terneuzen. Onder het toeziend oog van tientallen kooplustigen opende hij aan de kop van de Noordstraat- promenade een tweetal dui- vcnmanden, tegelijkertijd de levende inhoud de vrijheid teruggevend. In een korte toespraak wen ste de burgemeester de winke liers van Terneuzen veel ge luk met het tweede lustrum van hun braderie. Hij zei de durf van de middenstan ders te prijzen en achtte de braderie in het belang van de hele gemeenschap Terneuzen. Ma hem sprak de heer J.J. Verlinde namens de winke- iers in Terneuzen. Hij legde vooral de nadruk op de streekfuncite en het belang van de braderie voor die rol die Terneuzen naar zijn me ning in Zeeuiwseh-Vlaanderen speelt. Ook de heer J.F. Rouw, ceremoniemeester, makelaar en WV-voorzitter richtte zich nog tot de aanwezigen. Hij dankte allerlei instanties voor de verleende med/werking. Vervolgens trok de burge meester als een volleerd dui venmelker de deksel van de duivenmanden open. De dieren spoedden zich ijlings weg. Terneuzen ,.het trefpunt van de wereld", achter zich latend. Dat laatste is het verheven motto waarmee de Terneuzen- st braderie 1975 getooid is. Mens erger Burgemeester Aschoff opent met korven de braderie. niet Burgemeester Aschoff ver richtte gisteren nog een twee de officiële handeling. Als start van de wereldreeordpo- ring „mens erger je niet" gooide bij de eerste steen. De recordpoging wordt onderno men door de twee jonge ï'er- neuzenaren Paul van de Velde en Jos de Mul. Het is de bedoeling dat ze in de Noord- straat ter hoogte van liet voor malige stadhuis achtenveertig uur pionnetjes gaan zitten schuiven. Vele duizenden mensen, kooplustig, en kijklustig. be zochten gasteren het braderie- gebeuren, aangetrokken door het goede weer en wellicht ook de verkoeling gevende speciaal aangelegde terrasjes en uitbouiwjtes voor de win kels. Die uitbouwtjes waren de gemeentepolitie van Ter neuzen trouwens een doorn in het oog. Op sommige plaatsen was de Noordstraatpromenade 'e smn" geworden om een auto door te laten, laat staan in geval van nood een brandweer auto. Overigens kregen de Ter- neuzense winkeliers bij hun rerkoopactivitedten van giste ren nog een zetje in de rug van hun Belgische collega's 'ra een bijzander soort solida riteit: een staking. Het feit dat gisteren de Belgische winkels dicht waren noodde veel Bel gen uit om eens een kijkje in Terneuzen te nemen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Geheimzin nigheid vierde gisteren hoogtij op de vergaderingen van het Havenschap Vlissingen en liet Havenschap Terneuzen, Toen burgemeester rar. Wolters van Middelburg tijdens de -niet bestaande- rondvraag perspu- blikaties over een eventuele vestiging van de Italiaanse pe- tro-chenrische reus Montedison aan de orde wilde stellen kon dit niet omdat de vergadering volgens voorzitter A. Kaland al gesloten was. „Dit is een zeer onbevredigende situatie", aldus burgemeester Wolters. „Er is geen rondvraag, dat we ten we allemaal. Dat is zo vastgesteld", aldus de beer Kaland. „Het zou de vergade ring wel ten goede komen", repliceerde de heer Wolters. De heer Wolters sprak er zij" verwondering over uit dat bij de mededelingen van het da gelijks bestuur niets werd ge zegd over de plannen van Montedison (Zie De Stem van 22 februari). ..Ik kom niet voor 10 minuten hamerstuk ken behandelen naar Terneu zen" zei de heer Wolters. De heer Kaland zei er geen bezwaar tegen te hebben nog even na te praten op voor waarde dat persvertegenwoor digers de zaal zouden verlaten. Er kwam dus een besloten ver gadering. De heer Wolters licht te ons nog toe dat hij wilde weten wat er waar is van de krantenberichten. „Als be stuurder ben ik verplicht te weten hoe de zaak in elkaar zit. Als ik in mijn college terugkeer moet ik toch een antwoord hebben". Na de be sloten vergadering bleek de heer Wolters geen behoefte meer te hebben publiekelijk iets over de plannen van Mon tedison te zeggen. Voorzitter A. Kaland zei dat in dit stadium nog niets mee gedeeld kon worden. -,r zijn altijd twee partijen in geding en dan kan een partij niet iets gaan meedelen". Qwerigens ontweek hij de vraag hoever het met Montedison, nu stond. Het haverschap Terneuzen deed nog korter over het open baar gedeelte van zijn vergade rinig. zegge en schrijve 7 min. Toen Purgemeester Aschoff nog een vraag „vreemd aan de orde" van de dag' wilde stel len, werd hem ijlings de mond gesnoerd. Tijdens de hierna besloten vergadering over welk onderwerp werd niet ge zegd- kon hij zijn zegje nog doen ,zo bleek. Tjdens de vergaderingen werden de jaarrekeningen 1974 van Terneuzen goedge keurd en ging men akkoord met het aanstellen van techni sche medewerkers. Het be stuur van het havenschap Vlissingen besloot een stuk "rond te verhuren aan de Zeeuwse Offshore Combinatie N.V (Van een onzer verslaggevers) DEN BOSCH De staten van Zeeland zullen zich op 22 juin uitspreken over het rap port van de CCO. De Zeeuwse commissaris der koningin, dr. C. Boertien. die woensdag met zijn G.S.-college in Den Bosch op bezoek was, deelde mee, dal G.S. van Zeeland hun standpunt al hebnen be- paafu. Dai is op het ogeubiiu per bnef oniuerweg naar de Zeeuwse statenleden", zei hij, „en daarom vind ia bet niet elegant het. nu mee te delen. Ik kan wel zeggen dat bij hearings in Zeeland een voor keur is geDieken voor net compartimenlermgsmodel CS Dat wil zeggen: een storm- stuwcaissondam ter (halve) afsluiting van de Oosterschel- de. de aanleg van de oestei- daim in de Oosterscheïde juist westelijk van het Schelde- Rijnkanaal, de aanleg van de Philipsdam tussen St. Philips- land en de Greveliragendam en een verbreed kanaal door Zuid-Beveland. Dat is het eni ge model waarbij volgens de C.C.O. de aanleg van het Rei- inerswaaLplan mogelijk blijft. De kustvaart op Bergen op Zoon: zou twee sluizen moeten passeren. Afscheid Op donderdag 6 juni nemen de oudste kleuters van de kleuterschool „De To verfluit" afscheid. Voor die gelegenheid is er een speciaal programma opgesteld door de leidsters en de oudercommis sie. Het hele feestprogramma staat in het teken van het verhaal van de rattenvanger van Hameien. De start van het feest is 17.30 uur. Gevonden voorwerpen Aan het bureau van de ge meentepolitie te Terneuzen kunnen inlichtingen worden ingewonnen over de volgende gevonden voorwerpen: een aantal sieraden, een veilig- heidsbril, portemonnees, een tas met boodschappen, een trouwring, een radiosonde met balloon, auto- en huissleutels, een siervelg van een personen auto, een regenbroek en een kussen van een bankstel. mle-h"" i Van een onzer verslag,ge vers) TERNEUZEN-MIDDEL BURG De Streekschool Zeeland te Middelburg is nog steeds in een opbouw periode. Dit blijkt uit het jaarverslag van de stichting voor beroeps begeleidende opleiding en vor ming van werkende jongeren in Zeeland. In het atgelope» jaar is er verder een aanzet gemaakt tot het samengaan met het Interiieven.sbeschou- welijk Vormingsinstituut. Die aanzet leidde inmiddels tot een samenwerkingsproject. Iu dit verband zijn er op het. ogenblik besprekingen gaande oni tot een verdergaande sa menvoeging van beide onder wijssoorten te komen. In het project zijn ook de twee dagen onderwijs voor partieel leer plichtigen ingevoegd. Het sa menwerkingsproject startte op T oktober 1974 met ongeveer deelnemers. De begeleiding 1!? in banden van een speciale commissie gevormd uit leden v,an beide besturen, directies en staven. In het schoolge- Pouw van de Streekschool ^rden het afgelopen j'aar een j^rtal practicLiimlokalen vol en in gebruik genomen. Starl van de avondvierdaagse in Oostburg. i Van een onzer verslaggevers) start- voor hun dagelijkse ooht. in het kadei van de OOSTBURG P—iij- avondvierdaagse in Ostburg. door uitermate goed weer gi Rond 18.30 uur is het, met een] gen gisteravond weer rond 7501 dergelijk groot aantal wande-1 deelnemers en deelneemsters laars, rond sporthal de Veer-| in alle leeftijdsklassen van hoek ook een drukte van be- een speldje. Voor diegenen die (Vn een onzer verslaggevers) ZAAMSEAG Er komt schot iu de geplande recon structie van de traverse in Zaamslag. Tijdens een verga dering met het contactorgaan Zaainslag heeft wethouder R. Barbé van openbare werken toegezegd dal liet college van b. en tv. binnenkort met een. voorstel in de gemeenteraad komt om de doorsteek door Zaainslag te verbeteren. Als al les meeloopt is het mogelijk dat de verbeteringen nog dit jaar gereed komen. Het ligt in de bedoeling dat het klinkerwegdek wordt ver vangen door een asfaltloag. Hiermee wordt liet stoten door putten in bet wegdek voorkomen. Door die putten en het er overheen denderen de zware verkeer is langs de traverse al veel schade aan de huizen ontstaan. Verder kwam tijdens de vergadering naar voren dat wethouder L. van der Plas-Tanis in augustus een gesprek heeft met de werk groep die zich beijvert voor de speelgelegenheden in de om- geving van de Wilhelmina- slraat In Zaomslag'. lang. De terugkeer is niet zo massaal, er wordt namelijk over drie afstanden gelopen. Vanavond is de laatste avond en kunnen rij die de tofht volbracht hebben rekenen op om een of andere reden een der avonden niet hebben kun nen lopen, bestaat vrijdaga vond gelegenheid dit in te ha len. (Van een onzer verslaggevers» DEN BOSCH Het Bra bantse college van G-S. heeft woensdag de Zeeuwse colle ga's op bezoek gehad. Minder om zaken te doen- zoals de Brabantse commissaris i. van der Harten ua afloop tijdens een korte persconferentie zei. ais wel om over en weer In formatie uit te wisselen over zaken die beide provincies aangaan. Een van die aaken was de al lang hangende kwestie ovet de reorganisatie van „De Ag ger", een complex van water schappen die gedeeltelijk in Zuidwest-Brabant, gedeelte lijk in Zeeland liggen. De pro blemen bij die reorganisatie komen met name voort uit het feit, dat er twee provincies mee gemoeid zijn. Die problemen hadden goed deels opgelost kunnen zijn als in het advies aan de mmistei van Binnenlandse Zaken over grenswijzigingen tussen Zee land, Brabant en Zuid-Holland voorgesteld was ook in het zuidwesten de nieuwe Schel- de-Rijn verbinding als grena tussen Zeeland en Brabant aan te houden. De bewuste water schappen zouden dan allemaal pp Brabantse grond komen liggen. Om een of andere niet verklaarde reden is dat echter niet gebeurd. Gisteren is afge sproken. dat de twee Brabant se gedeputeerden die met die zaken gemoeid zijn en de Zeeuwse gedeputeerde mr. Sohlingeman, de Agger-kwes- tie „rerder zullen uitdiepen". „En wie weet", aldus de Bra bantse commissaris- „wat er dam met dat stukje grens ge- Peurt". Ten aanzien voïi de gewest- vormuig heeft commissaris Boertien laten weten, dat Tho- jen en St. Philipsland niet giraag bij welk Brabants ge bied dan ook worden inge deeld. Zammissaj is van dei- Harten neeft beloofd de daartoe irage stelde werkgroep wat meer snelheid te zullen vragen bij net zoeken naar een plaats, waar de zuiveringsinstallatie voor de Westbrabantse smeet- pijp gebouwd kan worden. Die is planologisch erg moei lijk fei te brengen", zei hij erbij. Tenslotte zijn er nog infor maties uitgewisseld over weg- verbindingen, het Baalhoefcka- naal en gezamenlijke acties te gen luchtvervuiling uit Bel gië. Scouting B&ndconconrs Scouting B-and Sas van Gent heeft deelgenomen aan het 2öe Scouting bandooncours in Den Helder. In totaal namen der tien bands aa.11 dit concours deel. De Lodewijibband moest 't opnemen tegen bands uit Rotterdam. Den Haag, Ensche de, Nijmegen en Vlaarduigen. De Lodewijlkband bestaat uit 23 tamboers. Zij behaalden met 258M> punten een ruime tweede prijs muziek en met 174 punten een tweede prijs stijl. De band mocht uit ban den van de wethouder Cultu- rele Zaken in Den Helder een beker in ontvangst nemen als derde prijs muziek in de alge mene rangsch'Jkkiwg van de divisie. Evenals vorige jaren behaalde de Lodewijfcband de Bandstand-aard. De Jeroen Bosch band uit Den Bosch be haalde de ereprijs in de eerste divisie. Het concours 1978 wordt gehouden in Enschede waarvoor de band oolk is uit genodigd BERGEN OP ZOOM Roxy 20.00 uur: Ralus, 18 j. Luxor 20.00 uur: De vurige meiden van Birkenhof. 18 j. Gemeentemuseum, Expositie „Potjes Latijn" keramiek uit de col-lectie Rust (t.m. 27 juli). Geopend ma. t.m. nrijd. 10.00- 12.00 en van 14.00-17.00 uur zut. en zond. gesloten. Het Markiezenhof, Expositie „Bouwen in Bergen" in het kader van M-75. Geopend werkd. 10.00-12.00 en van 14.00-17.00 uur. (t.m. 30 aiug.). GOES Museum voor Noord- en Zuid-Beveland „Prestatie van een mentaliteit door K.N.S. over het milieu, (t,m. 14 juni). Geopend di. t.m. zat. 10.00-12.00 uur en 13.30-17.00 uur. zon. en ma. gesloten. HOEK Bistro Don Quichotte Ex positie pentekeningen van de Vlaamse pentekenaar Gil van Geert. (Geopend 16.30 tot 20.00 uur (t.m. 20 iu-ni). HULST Stadhuis, Burgerzaal Kunst uit Zeeland (grafiek), Geo pend ma. t.m. za. van 8.30- 12.00 uur en van 13.30-17.00 uur (t.m. 22 juni). MIDDELBURG Citylheater 20 u: Geiodel pnder Tiroler rakjes. Zeeuws Museum, Middel buiig voor ti.jdens en na de verwoestingen 1940 (t.m. 31 auig.). Geopend ma. t.m. vrijd. van 10.00-12.30 uur en van 13.30-17.00 uur. Zeeus Kunste naarsmuseum, Frits Lensvelt, grafiek (t.m. 19 juni) Geopend di. t.m. za. 14.08-17.00 uur. ROTTERDAM De Doelen (Hal) 20.15 uur: Holland Festival. Poetry International. Schouwburg 20.15 uur: Holland Festival Sacraal Danstheater, Ball. VLISSINGEN Alhambra 20.00 u. Jefferson Balt-Karate expert 18 j. Tentenpaviljoen, naast Stad huisplein Expositie 46 old ti mers van Lips Autotron Dru- nen (t.m. 17 augustus). WESTDORPE Galerie Troutzaert*. Exposi tie werken vap Paula Thies (olieverven en tekeningen (t.m. 30 juni). Olieverven van Jacques Siegers. Lataster en Pierre van Soest. Verder aquarellen, tekeningen en pas tellen van Paul Citroen (t.m. 31 aug.). Geopend di. t.m. zat. van 9.00-18.00 uur zond. 14.00- 18.00 uur: maandag' gesloten. ijzendijke Molen, Expositie in en voor de molen: door Maurice De- baille. Miki van der Eecken, Joop Kroon. Guido Metsers, Matthy Murre. Ma-urits Por tier. Robert Roag, Rolf Schwarz, Pol Verheylezoon en Josephine Rutten. Geopend 10.00-17.00 uur, (t.m. 14 se (ft.). Streekmuseum. Markt 23 Zomerexpositie (geopend werkdagen van 10.00-17.00 uur. zaterdag en zon- en feest dagen van 14.00-17.00 uur), (t.m. 14 sept.) antwerpen k.N.S. 20.00 uur „Trijntje van Saardam" van Constantijn Huygens. Meirteater 20.30 uur: „Betalen zulten we mor gen wel" van Gaston Gheu- ens. gent Schouwburg 20.00 uur: „Mariken van Niemegihen" door N.T.G. (Van onze oorrespondent) SLUISKIL Sluiskil heeft sinds kort een eigen tennis club. De vereniging is een ini tiatief van een zevental inwo ners van Sluiskil, die inmid dels een voorlopig bestuur hebben gevormd. Sluiskil biedt weinig gele genheid voor het beoefenen van de tennissport. Veel Sluis- killenoren gaan nu nog buiten tiun woonplaats een balletje slaan. In de toekomst wil de tennisclub zich inzetten om te komen tot een mogelijke ac commodatie dichter bij Sluis kil Tijdens een eerste hijeen- komst van tennisldefhetobers schreven rich spontaan vijftig leden in. Op 17 juni vindt een algemene oprichtingsvergade ring plaats, in Iret Gildehuis- De aanvang van deze vergade ring is 20.00 uur. Belangstellen den bunnen ricih voor die tijd al schriftelijk in verbinding stellen met de heer H. Kips, via het Gildehuis. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN De com missie kabeltelevisie in Ter neuzen gaat b. en w. van Terneuzen op korte termijn ad viseren over het al of niet in zee gaan met het Rotterdamse bedrijf Multivisie. Het oordeel van de commissie over het ontwerpcontract komt tijdens de eerstvolgende vergadering op maandag 23 juni aan de orde. Het ziet er naar uit duf er nog weinig hinderpalen zijn op weg naar de goedkeuring van hot contract. De eindbeslis sing ligt vanzelfsprekend bij b en w. Tijdens een gisteren gehouden vergadering van de commissie werd afgesproken alle op- en aanmerkingen over het ontwenp-contract in de de finitieve lezing te verwerken. Die definitieve lezing komt dan op 3 juni aan de orde. Besloten werd verder om geen voorlopige offerte door Multivi sie te laten opmaken, maar eerst een definitieve overeen komst te realiseren. Juridisch is de gemeente Terneuzen al gebonden aain Multivisie via een uitspraak van de gemeen teraad. Boerenbond - Op zaterdag 28 en zondag 29 juni gaan de leden van de boerenbond te Nieuw Namen een weekeind- uitstapje maken naar Parijs. Men vertrekt 's morgens om zes uur en reist via Mons - Laon - Lachapet'le naar Parijs. De terugreis geschiedt via Rijssel en Kortrijk. Men hoopt 's avonds om 12 uur terug te zijn. Zaterdagmiddag wil men een rondrit maken door de Franse hoofdstad, 's Avonds wil men er een theater bezoe ken. De zondag wil men ge bruiken om de stad verder te verkennen. fHlszave Uitgeversmaatschappij De Stem B V Editie Zeeland RA V ON KANTURE N TERNEUZEN: Nieuwstraat .9. lel 01150 - 7920 (4 timen); HULST: Steenstiaat IA tel. 01140-3751 (3 lijnen): GOES: Klokstraat 1. tel. 01100 - 28030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag t.m. vrijdag 8.19- 12.30 en 13 30- 17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m. vrydag van 19.00 -20.00 uur, tel. 01600 - 22341; zondag van 20.00- 22.01 uur. tel 01600 22341 HEZt IRG KL A UHTEN Zeeuwseh-Vlaanderen tel. 01140 3751; Midden-Zeeland: te). 01100- 14944. REDACTIE Chef Zeeuwse redactie S. C Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9. Temeuzen tel 01150 7920; privé Lorentzlaan 50, Terneuzen. teL 01150 -6745: algemeen redacteni Zeeland: dra .1 Bouwman», kantoor Klokstraat Goes. tel. 01100-28030: privé Zuidvlietstraat 53, Goes. tel. 01100-28138: redacteur Midden-Zeeland: G. v. Ber- keL kantoor Klokstraat Goes, tel 01100-28030: privé Voor burcht 37. Kapelle. tel. 01102 - 2320; redacteui vooi Temeuzen en Kanaalzone: P de Schipper, kantooi Nieuwstraat 9. Terneuzen, tel. 01150 7920 privé Noordstraat 45. Hoek, tel 01154- 1556; redacteur voor Gast Zeeuwsch- Vlaanderen: H. Postrna, kantoor Steenstraat 4 Hulst tel 01140 3751: orivé Watmolenstraat 12. Hulst, tel 01141) 4159 Redacteur vooi Wesi-Zeeuwsch-Vlaanderen: R. van der Helm. Melkweg 40, Oostburg tel 01170 3370; foto-journalist voor Zee- 'and: C. J. de Boer kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel 01150 7920: privé Langs de Kreek 56, Temeuzen, tel. 01150 - 3137: sport redactie Zeeland: A Koomen. Troelstralaan 8. Axel, tel. 01155 - 259*. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE Inspecteur ".eeland: W Hendriks, tel. 01140-3751. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: C. Menu. tel. 01150 - 5839.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 5