ING N E s Gratis entree bij profkoers Sas van Gent CPC WEER SPONSOR Nooit op gerekend" Ruitersportvereniging Axel staat open voor iedereen PLANNEN VOOR EEN MANEGE Successen voor teams van Zeeuwse Honk 11 RAtffêH INJECTIE Wielerkampioen Der Weduwe GRAAUW 17 AUGUSTUS ENEN LST Titel voor Zuidwesters EFFERS 1.099,00 1.349,00 I.349,00 .149,00 769,00 899,00 II.054,00 1.315,00 DOOR: irijf sport Derde plaats Van der Sijpt Bestuur Wiehjesplakker DE STEM ADIO minus 100.0C 10 minus 200,00 )or 89)00 )or 79)50 r 99,50 699,00 999,00 voor 140-2800. 1140-2746. 40-2115. constructies, >1140-2802. 1147-367. DONDERDAG 12 JUN11975 19 (Van onze sportredactie) SAS VAN GENT - Kees Priem, Cees Bal, Jan Raas en Wim de Waal zijn de vier Zeeuwse vedetten die op het verlanglijstje staan van Johan de Block, secretaris-penningmeester van het wielercomité Sas van Gent, dat ook dit jaar weer een profkoers op het programma heeft staan. De tweede koers voor beroepsrenners, dank zij de enorme medewerking van sponsor CPC, dat na het succes van vorig jaar opnieuw graag bereid bleek diep in de buidel te tasten. Voorts heeft manager Jan Janssen van Johan de Block en zijn medewerkers nog een „keuze pakket" van renners meegekregen - genoemd zijn Roy Schuyten, Dieter Thureau, Tino Tabak, Freddy Maertens, Roger Swerts, Henny Kuiper, Walter Godefroot, Gerard Vianen en Gerrie Kneteman - waaruit zal worden geselecteerd. Natuurlijk beseft De Block ook wel dat niet al deze toppers in Sas van Gent aan de start kunnen komen. Sponsor CPC mag dan diep in de buidel tas ten. dat wil natuurlijk nog niet zeggen dat het helemaal een dolle vertoning gaat worden. Fabrieksdirecteur G.F de Co- mnck gaf tijdens een geani meerde persconferentie in de CPC-vergaderzaal een uiteen zetting over de beweegredenen van CPC om de profkoers op nieuw financieel te ondersteu nen. De Coninck - geflankeerd door hoofd personeelszaken C.H.M. Snijders („Ik heb geen bal verstand van wielrennen, het leuke vind ik dat ze allemaal verschillende truitjes aan heb ben. Dan kun je ze goed uit el kaar houden") - was vooral ge ïmponeerd door het succes van de eerste door CPC gesponsorde profkoers. Gentse feesten. Aangezien de profkoers ook nog in de feest- week van de middenstandsver eniging „Sas'70" valt, rekent het organisatiecomité op een massa publiek. De Block: „Ik kan rus tig zeggen dat we hier een pri meur hebben dat we geen entree heffen voor de profkoers. Het parkoers is vrij toegar met uitzondering van het stukje van de Stationsstraat waar de start en finish zijn geprojec teerd. Daar moet een rijksdaal der worden betaald. Op die ma nier zorg je er voor dat die plaats niet helemaal overbevolkt wordt. Zonder steun van CPC en le plaatselijke middenstand en die uit de naaste omgeving, zou zoiets natuurlijk niet mogelijk zijn". De organisators mikken op een rennersveld van zo'n vijftig man, waarbij gedacht wordt aan een dertigtal Nederlandse be roepsrenners en een twintigtal Belgische profs. De Block: „We zullen er zeker in slagen een aantrekkelijk rennersveld te formeren. We willen de zaak langzaam maar zeker uitbou wen. Je moet ook niet te hoog grijpen. We denkan aan de toekomst. We willen er ieder jaar een schepje bovenop doen, dat lijkt ons verstandigste", hetgeen fraag wordt beaamt door CPC- irecteur De Coninck. Werd vo rig jaar alleen met profs gere- Wim de Waal, de Axelse coureur die dit seizoen nog geen enkele profkoers m Zeeiavsch- Vlaanderen heeft gereden -hl] moest van ploegleider Peter Post steeds elders starten-komt in Sas van Gent vrijwel zeker aan het vertrek. den, het Sasse wielercomité heeft als voorprogramma een koers voor dames op het pro gramma staan Hier eveneens een deelnemersveld met Belgi sche en Nederlandse dames. De Block „In overleg met consul Ben Usebaert hebben we toe stemming gekregen ook Belgi sche dames te laten vertrekken in Sas van Gent. Dat maakt de zaak er alleen maar aantrekke lijker op". De dames beginnen om 14 00 uur aan een rit over 45 kilometer (27 ronden) en de be roepsrenners starten om 16 00 uur Zij rijden 115 kilometer (70 ronden) Het parkoers, met een lengte van 1600 meter, ziet er als volgt uit Stationsstraat (start) - Westkade - Kloosterlaan - Westdam - Poelstraat - Statio nsstraat (finish) TON KOOMEN De Coninck: „We hebben een tijd terug al eens een profkoers gehad in Sas van Gent. Dat zaakje is toen doodgebloed. Er was dringend een injectie nodig. Die financiële injectie hebben wij willen geven. Het geeft een gevoel van verbondenheid van CPC met de leefgemeenschap. Het draagt mede bij tot een aan gename leefsfeer in het grensge bied. Met deze profkoers willen we Sas van Gent nog meer ca chet geven. We willen dat de strijd om de Grote CPC-prijs meteen met Sas van Gent in ver band gebracht wordt". Het wielercomité Sas van Gent - dat behalve uit secretaris-penningmeester Jo han de Block bestaat uit W H F Colsen (voorzitter), H Peters, J Sanderse, J Torbijn en Hilaire Coens - is dit jaar uitgeweken naar een latere datum De prof koers zal nu op zondag 27 juli worden gehouden, de eerste zondag na de Tour de France Een gunstige datum, want het is tevens de laatste dag van de bouwvakvakantie en m België is het tevens de laatste dag van de (Van onze sportmedewerker) ST.-JANSTEEN - George der Weduwe uit St. Jansteen had het even moeilijk toen hij gehuldigd werd na de provinciale wieler kampioenschappen in Wemel- dinge. In Wemeldinge stond hij onverwacht in het middelpunt van de belangstelling, de 16- jarige knaap, die op dal moment de titel had gegrepen bij de nieuwelingen, een categorie waar hij preeies een jaar en elf dagen in opgetreden was. Be grijpelijk dat het succes hem even aangreep, want hij was in zijn nog prille loophaan nog nooit verder gekomen dan een achtste plaats en dan nu ineens een provinciale titel voor de Steense coureur. George der Weduwe, nog be duusd van het succes: „Ik had daar nooit op durven te rekenen Ik had gehoopt op een vijfde plaats tn je stoutste dromen peins je natuurlijk weieens over zo'n eerste plaats, maar je bent nuchter genoeg om dat meteen te vergeten" In de huiskamer van de familie Der Weduwe hebben de kampioensmedaille en de linten een fraaie plaats ge kregen Moeder Der Weduwe, evenals de kersverse kampioen nog onder de indruk van het succes zegt: „We konden het fewoon niet geloven dal Georgé ampioen was geworden toen we een telefoontje van hem kre gen. Mijn man zei meteen, ik wil hem eerst met de spullen zien thuiskomen, dan pas geloof ik het". Vader Der Weduwe werd niet teleurgesteld... De buurt liep uit om de nieuwe Zeeuwse nieuwelingen-kampioen te feli citeren. George der Weduwe: „Hij was voor mij een grote ver rassing Ais nieuweling net een jaar op de fiets, had hij nog met voor schokkende zaken kunnen zorgen. Hij had de grootste moeite mee te kunnen komen in het peloton En nu ineens dit. Der Weduwe „Precies twee we ken geleden slaagde ik er voor (Van onze sportredactie) GRAAUW - De wielerkoers voor amateurs en liefhebbers, die normaal gepland was voor zondag 27 juli ui Graauw gaat op die dag niet door. Mede in verband mei hei feit dat het wie lercomité Sas van Gent dit jaar de profkoers op zondag 27 juli houdt heefl het Graauwse wie lercomité besloten de amateur- koers en die van de liefhebbers te verzetten naar zondag 17 au gustus. De koers in Graauw, die mee telt voor het Vlaanderen- Skolklassenenl heeft twaalf iaat achtereen gedraaid op de laatste zondag in juli De orga nisators hopen volgend jaar weer op die vertrouwde datum te kunnen rekenen (Van onze sportredactie) KOEWACHT - De Koe- wachtse nieuweling Ronnie van der Sijpt heeft een fraaie derde plaats behaald in een nieuwe- lingenkoers in het Belgische Oostakker. Winnaar van de 45 kilometer lange etappe werd de Belg Pa trick de Hert. die de spurt won van een kopgroepje van dne renners dat een voorsprong had van ruim vijftig seconden op het peloton De klassementspremie ging eveneens naar de attent rij dende Van der Slipt Er waren in Oostakkei 51 vertrekkers (Van onze sportredactie) AXEL - „Een eliteclub zijn we beslist niet. ledereen kan lid worden van onze vereni ging, of ie nu directeur is of een doodgewone arbeider. De sfeer is voor ons bepalend, en niet het aantal nullen achter zijn inkomen", zegt Jan den Doelder, voorzitter van de Axelse Ruitersportvereniging, het overkoepelend orgaan van (Van onze sportredactie) Het bestuur van de actieve en kerngezonde ruitersport- vereniging Axel is als volgt samengesteld: A J. Schieman (ere-voorzitter), J. J den Doel der (voorzitter), C J. Cijsouw tvice-voorzitterJac de Feij- ter (secretaris) J M Murre (penningmeester), A den Ex- ter, mevrouw P Scheele-De Feijter en E de Thetje de landelijke rijvereniging „De Oranjeruiters" en de po nyclub „De Kleppertjes". Dat het etiket elitesport er steeds meer afgaat - hoewel het ten opzichte van andere takken van sport een geldverslin dende bezigheid is - bewijst wel het enorme enthousiasme dat de jeugd opbrengt voor de paardesport. De jeugd heeft een speciale voorkeur voor de pony. en de ruitersportvereni ging Axel (de oudste rijvereni ging in Zeeuwsch- Vlaanderen) is dat niet ont gaan. Alleen al in het afgelo pen seizoen groeide het leden tal met de helft. Grote man achter de Ruiter- sportveremging Axel is Ko de Feijter. die samen met zijn vrouw Mina bergen werk ver zet Praten met Ko en Mina de Feijter, betekent automatisch praten over paardesport Ko de Feijter staat vrij realistisch tegenover de nationale slogan, dat paardesport een „volks sport" zou zijn De Feijter „Het is natuurlijk een mooie kreet, maar in de praktijk komt daar mets van tereent. Het zal nooit zover komen dat iedereen paard kan rijden. Kijk iedereen is volgens mij wel m staat een paard te ko pen Auto's worden er ook plenty verkocht Maar onder houden is andere thee Zij, die geen beschikking hebben ovei een stukje grasland bij huis of bij kennissen zijn altijd m het nadeel Zij zullen hun paard of pony moeten stallen En dal loopt aardig in de papieren Vooi een pony kan je dan pei jaar aan onderhoud een be drag tussen de vijftienhonderd en tweeduizend gulden neer tellen Bij een paard loopt dat zelfs op tot om en nabij de driedui zend gulden. Dat tippelt er aardig in. Daarom is het on mogelijk te stellen dal de paardesport een „volkssport" genoemd kan worden, hoewel dat niets te maken heeft met onze instelling dat iedereen lid kan worden van onze vereni ging", zegt Ko de Feijter, De ponyclub „De Kleppertjes", een onderdeel van de Ruiter sportvereniging Axel, in actie tijdens hel internationale concours htppique dat op tweede pinksterdag in Are! werd gehouden „De Kleppertjes" verzorgt tal van demonstraties in Nederland en België en mijn vrouw nemen de po ny's voor hun rekening" Bestuurslid George van Re- mortele uit Terneuzen heeft de langs de leden die buiten Axel wonen rijdt Gratis vervoer voor de leden van de Axelse club Ga d'r maar aanstaan. hoofdinstructeur van de rui tersportvereniging Axel. De instructie heeft een enorme groei doorgemaakt mede door de enorme toeloop van nieuwe leden Ko de Feij ter „Organisatorisch gaat ei enorm veel werk inzitten Ie dere beoefenaar van de paar desport heeft immers instruc tie nodig Momenteel zijn ei vijf mensen beschikbaar dn instructie geven bij onze ver enigmg Vier voor de pony's en mijn persoontje voor de paar den Piet Kielman, Ko den Hamer. Nel Scheele-de Feijtei grootste waardering voor het werk van Ko en Mina de Feij ter, de noeste werkers van het eerste uur Van Remortele „Deze mensen zijn goud waard voor de vereniging Ze doen al les vrijwel voor nul centen, ze staan altijd klaar voor de Rui tersport vereniging Axel" Zo gaat trouwens veel in zijn werk bij de Axelse club De in structeurs werken tegen een kleine onkostenvergoeding en dan is er nog Etienne den Theije die iedere zaterdag de dag waarop de leden instructie krijgen - met een veewagen De Ruitersportvereniging Axel maakt nu een periode van grote bloei door. maar dal is ook anders geweest Ko de Feijter: „in 1937 zijn we be gonnen met de landelijke rij vereniging De Oranjeruiters De huidige ere-voorzittei Schieman was toen de eerstt voorzitter Beste tijd was di periode nel na de oorlog, om dal de hezeUers hier flink wai paarden achter gelaten had den. In die tijd hadden we noga wat Zaamslagse leden, die toen een eigen vereniging be gonnen, „De Julianaruiters" Dat duurde tot de jaren zestig Toen kwam er een geweldige terugslag Zowel de Oranjerui ters als de Julianaruiters lagen „op sterven", tot de oprichting van de ponyclub „De Klepper tjes" de redding aankondigde van de uitstervende Axelse club. De ponyclub werd een daverend succes Het was een fecombineerd Axels- aamslags initiatief. De Ju- lianaruiters zijn even later op gehouden te bestaan Het res- tantje aan leden kwam weei over naar de Ruitersportver- eniging Axel". Belangrijk evenement dat de Axelse ruitersportvereniging jaarlijks op het programma heeft staan is het grote inter nationale concours hippique op tweede pinksterdag Een evenement dal ook dit jaai weer duizenden paardesport- liefhebbers naar Axel trok Voorts heeft de ponyclub „De Kleppertjes" grote vermaard heid gekregen door de talrijke demonstraties die verzorgd worden en die een welkome aanvulling vormen van de kasgelden Momenteel is de Ruitersportveremging Axel bezig met serieuze plannen uil ie werken om een manege te bouwen op hei concourster rein Voorzitter Jan den Doel der besluit „Hel is nog in hei prille beginstadium, maai ik boop toch dal het plan binnen -■nkele jaren verwezenlijkt kan worden, al komt er natuurlijk veel bij kijken" het eerst in mee te kunnen ko men in het peloton Daarvoor moest ik steeds lossen Vanaf dat moment is hel steeds beter ge gaan In Kloosterzande zat er al vooruitgang in, maar ik had daar de pech dat de stang van mijn trapper afbrak Met We meldinge in hel vooruitzicht voelde ik me veel optimistischer, maar voor zo'n stunt reken je na tuurlijk niet" Over de titelstrijd zelf zegt de dolgelukkige Der Weduwe: „Op hel moment dal we Ludwig Kouijzer terugpakten - hij reed in dil kampioenschap zo'n zes ronden alleen aan de leiding (red.) - had ik nog de nodige kracht in mijn benen. Ik reed bijzonder gemakkelijk. Twee ronden voor het einde, toen het peloton even stil viel. ben ik weggesprongen. Ik kreeg Hol leman aan mijn wiel. Die deed geen meier kop werk. Ik heb al les zelf moeten opknappen. Ge lukkig kon ik hem in de eind sprint duidelijk achter me la ten". George der Weduwe is dol op wielrennen. Hij is met zijn zes tien jaar al getekend door vele schaafwonden op armen en be nen. maar de pijn voell hij niet. zo oei na hel behalen van de ti tel. Der Weduwe: „Ik ben nog een nieuweling die nel koml kij ken in de wielersport. Wielren nen is een harde sport. Wil je iets bereiken, dan moet je er naar le ven. Jezelf de nodige discipline opleggen is heel belangrijk". De nieuwelingenkampioen leeft voor zijn sport. Elke dag traint hij zo'n 35 kilometer, terwijl er op de woensdagen 65 kilometers worden afgelegd Hij is nu bezig met de voorbereiding op het Ne derlands kampioenschap voor nieuwelingen, dat op 15 juni in het Limburgse Berg en Terblijt wordt afgewerkt. Daarnaast zou hij graag eens willen schitteren in eigen woonplaats. Al is het dan natuurlijk wel zaak dat het wielercomité in St. Jansteen een nieuwelingenkoers uitschrijft (Van onze korfbalmedewerk ster) TERNEUZEN - Bij de kam pioenswedstrijden van de korf balafdeling „Zuid-West" te 's Gravendeel hebben de Zeeuwse teams met wisselend succes deelgenomen. Bij de Senioren speelden eerst PKC IV uit Pa- pendrecht en E.L.K.V. II uit Etten-Leur een beslissingswed strijd om een plaats in de reser veklas van de districtscompeti tie. E.L.K.V. bleek hier met 4-6 de sterkste, waardoor zij pro moveren. Zij kwamen daardoor ook uit tegen Zuidwesters om het afdelingskampioenschap te betwisten. E.L.K V dal de ver moeienissen uit de eerste wed strijd nog wat in de benen had, maakte tegen de sterke Soubur gers geen kans. Al snel namen zij een 2-0 voorsprong door aanvoerder Versluijs en J Engelse-Tange. Nadat E.L.K V had tegenge- scoord liepen ze verder uit door Sinke, Marijke Schat en Kamp huis naar 5-1 (ruststand 4-1) Na rust hetzelfde beeld Na 5-2 werd het door Versluijs en Sinke 7-2 Na 7-3 via een strafworp maakte Cal jouw er nog 8-3 van Bij de junioren waren de uit slagen wisselvallig. Albatros ging tegen Snel ruimschoots ten onder De Zwtjndrechtenaren moesten met niet minder dan 2-6 hel onderspit delven. Tegen Tjoba deden ze het heel wat be ter In een spannende wedstrijd bleef het bij 4-4, waardoor Snel uit Dordrecht aan een gelijkspel tegen Tjoba genoeg had Het leek geheel anders uit te pakken. Tjoba nam snel een '2-0 voor sprong tegen de Dordtenaren. Ze speelden daarna echter zo ongeïnteresseerd dat Snel terug kon komen. Via 2-2 werd het 3-2 en toen was het voor Tjoba te laat om de bakens nog te ver zetten Snel dus kampioen met promotie naar de districtscom petitie. Bij de adspiranten bleek Deetos de stei ksteploeg te heb ben. Tegen H K.C kwam dat nog niet zo naar voren. Ze won nen die wedstrijd wel, maar met slechts 3-2 H K C liet Tjoba Al zien dat ze nog heel wat te leren hebben. De groen-witte ploeg maakte met 3-1 geen kans en toen was Deetos vrijwel kampi oen Ze namen tegen Tjoba geen risico en gingen er fel tegen aan. Dat bleek voor Tjoba te veel. Deetos won verdiend met 3-1, waardoor zij mogen deelnemen aan het toernooi der „sterken" dat op zaterdag in Amsterdam wordt gehouden. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN - De sofbal- meisjes en de honkbalheren van Het Zeeuwse Honk uit Terneu zen hebben een succesvol wee keinde achter de rug. De soft- halsters versloegen het Ant werpse Luchthui in een lastige uitwedstrijd en de honkballers deden hetzelfde tegen het Ant werpse Burgerhout. Borgerhout is voor vele ploe gen een moeilijk te bespelen tegenstander Dat ondervond ook Het Zeeuwse Honk, al kon den de Terneuzenaren in de eer ste slagbeurl door punten van Tim van Beesi en Ruben van Bockhove een 0—2 voorsprong nemen Borgerhout vocht fel te rug In de eerste vier innings hield de Antwerpse ploeg de verdediging verder gesloten en scoorde zelf vijf punten, daar mee een 5-2 voorsprong ne mend In de vijfde, zesde en ze vende inning kwam hei Zeeuwse Honk fraai terug door goed slagwerk van Dio van Uytrechl en Tim van Beest Toch behield Borgerhout nog een geringe voorsprong 8-7 Het Zeeuwse Honk wist dat ei tn de reste rende twee innings doorgedrukt moest worden en ging er nog eens energiek tegenaan Via dne punten inde achtste en vier pun ten in de negende inning liep de Temeuzense ploeg vooral door knap werk van de beste slagman deze middag. Huub Merce - uit naai 8-14 Borgerhout zelf scoorde niet meer doordal het veld van Hel Zeeuwse Honk. met pitcher Ko Doorns op de heuvel, hermetisch geloten bleef Een verdiende 8-14 eind stand dus De soft halsters speelden tegen Luchtbal eveneens een sterke wedstrijd Mei pilchei Heslher Spanner op de heuvel en aan slag uitblinkster Fabienne Mi- chielsen werd korte metten ge maakt met het Lucht bal team Het Zeeuwse Honk zegevierde in dit duel met 11-15, wat de softbalmeisjes. net als de honk ballers een tweede plaats op de ranglijst opleverde Zondag middag om drie uur speelt het honkbalteam tegen Schoten De softbalmeisjes spelen om hal feen een wedstrijd - eveneens thuis - tegen lijstaanvoerder Brasschaat. Stand Schelde-Delta klas sement na de ronde van Nieuw-Vossemeer 1. P Maas (Roosendaal) 43 punten. 2. W Lugtenburg (Zuidland) 38 p 3 B Broere (Oudenbosch) 37 p„ 4 A. Tak (Oud-Gastel) 35 p 5 J Jon kers (Oud-Gastel) 33 p.. 6 G. v 't Geloof (Oudenbosch) 28 p„ 7 B Geense (St -Philipsland) 26 p., 8 A Verstijlen (St.- Willebrord) 21 p., 9 A Gevers (Schijnde!) 20 p„ 10 J Damen (Ulvenhout) 20 p11 A. v Overveld (Zegge) 19 p„ 12 G d. Wit (s-Gravendeel) 19 p., 13 M Verboom (Ellewoutsdijk) 18 p 14 P Gódde(Koewacht) 18 p.. 15 K St. Nicolaas (Dordrecht) 18 p, 18 C. Be rkhouwer (Stolwijk) 18 p., 17 G Sl Nicolaas (Dordrecht) 17 pIB W v Stems (H Blok land) 17 p 19 M Venix (Ze- venbergschenhoek) 17 p., 20 A. Kraus (Oudenboseh) 17 p Stand Oranje Klassement na de ronde van Prinsenbeek. 1 A v Overveld (Zegge) 25 p„ 2 L d Hartigh (Blaaksedtjk) 24 p 3 P Franken (Ooster hout) 24 p„ 4 A Pnneen (Raamsdonksveer) 20 p.. 5 H. Jacobs (Nes ad Amstel)20p„ 6 F Pirard (Breda) 20 p.. 7 L. Boo.se(Hellcvoctsluis) I9p.,(8 P Zijderveld (de Kwakel) 19 p, 9 P Grutegoed (Rotter dam) 19 p 10 P d Jong (Rot terdam) 19 p., II W de Wilde (Goes) 18 p 12 R Groen (Gie thoorn) 18 p., 13 T Huijzen (Kloetmge) 17 p., 14 B Geense (St -Philipsland) 17 p., 15 s. Berkhout (Den Hoorn) 16 p.. 16 J Kettems (Den Haag) 16 C 17 J Akkermans (Zeven ergen) 15 p, 18 J v Veen (Werkendam) 15 p.. 19 W Liebregts (Vlaardingen) 14 p., 20 P Kievtts (Breda) 14 p., G. de Wit s-Gravendeel) 14p„ L. v Nieuwkerk ('s- Gravenzande) 14 p

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 21