90.- Franse prostituees kerken uitgejaagd Ik had vrijheid van handelen 'g Soestdijk-actie verliep lang niet vlekkeloos N KVP en ARP eens met spreidingsplannen VREDELING IN TWEEDE KAMER: 99 99 Socia 1 e verzekeringsraacl „Recht op WW beperken" Lof voor prins Hel weer Europa in .OOM Bek middenstand in staking MONSTERPROCES IN ARNHEM Rapport - Weinreb dit jaar openbaar Com lékker slank te blijven} binnenland buitenland AN O'S I AN O'S -PIANO'S id van 9-6 uur. nd van 7-9 uur. van Estonia, r, Rich. Weber. STEN rkt. r CITROEN ver. bescherming ongeboren kind LAAT LEVEN Knoeiwerk pan, braadpan pannen use wijze in /oor op atuurlijk met WOENSDAG 11 JUNI 1975 WAARDE 3500.- zonder aanbetaling r maand p.l. WAARDE 4900.- WAARDE 6200.- ïg. Vijf jaar garan- geheel Nederland. SINDS 1898 ROTTERDAM M 36 35 00 week. of kantoorwerk moe? tot vertegenwoordiger jeen colportage. Geen el)ing direct vast loon plaatsen. Beroep en Tevens mogelijkheid met uw adres, leef- ord. Geheimh. verze- ireau v. d. blad. het faillissement van TMC Designing and onsulting Engineers te ilze aan de Aalstraat 1 ?eft de Rechter-Comm.is- ris bepaald dat: de indiening der schuld vorderingen moet plaats hebben uiterlijk op 26 september 1975; de verificatievergade ring zal worden gehou den op donderdag 16 oktober 1975 om 14.00 uur in het gerechtsge bouw aan de Kloosler- laan 46, alhier. De curator, Mr. P. Kooijinaii, oofdstraat Postbus 39, Rijen. itterzuiger. Minstens 2 3og loon - voordelig niën. St.-Jannette, neren 014/215770 en Br leven en niet tje hoeven om- heerlijk zijn... 'rouw. Ga bijver- 3S. Schrijf eens "toe gezellig en enste kan zijn. bon naar renstraat 14 - (Van onze correspondent) PRIJS Dinsdagmorgen is de Franse politie op bevel van de minister van binnen landse zaken de kerken en kapellen in Parijs, Lyon, Marseille, Nice, Grenoble, Valance en Saint Etieime ontruimd waarin honrerden prostituees sedert een week toevlucht gezocht hadden. Hier en daar is het daarbij tot heftige incidenten geko men, met name in Lyon, waar de befaamde Ulla de leidster van de plaatselijke prostituees (bekend zowel om haar opvallende aantrekke lijkheid a>ls wegens haar in drukwekkende intelligentie - zij doorliep de universiteit) een zenuwtoeval kreeg en naar een ziekenhuis overge bracht moest worden. De bezetting begon in Lyon waar de politie als gevolg van een aantal beschuldigin gen meende haar reputatie te moeten verbeteren door een scherp optreden tegen de tal- r'ike prostituées, die deze stad altijd geteld heeft. Als gevolg van zeer merkwaardi ge en dubbelzinnige wetsbe palingen, die in Frankrijk niet de prostitutie verbieden maar de uitvoering daarvan op allerle' wijzen belemmert was het de politie mogelijk de vrouwen herhaaldelijk, soms meerdere keren per dag hoge boeten op te leggen. De prostituées eisen dat zij „nor maal" behandeld worden, dat de uitvoering van baar be roep niet meer belemmerd wordt, sociale voorzieningen en de mogelijkheid om haar kinderen behoorlijk op te voeden. Dit laatste wordt haar inet name volgens haar uitlatingen verhinderd door dat zij veelal opgebracht en enige tijd ooigesloten worden. In beginsel keren zij zich tegen de wet, die haar be roep niet onwettig verklaart, maar de uitvoering daarvan niettemin verbiedt. In al de kerken waarin zij bij wijze van protest toevlucht zoch ten, hebben zij van de ker kelijke autoriteiten, die in sommige gevallen haar eisen niet onredelijk verklaarden weinig moeilijkheden on dervonden. In de kerk Sint 'Nizier, die zij als eerste „be zetten" verzocht de pastoor de gelovigen evenwel zondag hun mis elders te gaain ho ren. Gen groep heeft zich gericht tot de officiële ombudsman om in de aangelegenheid te bemiddelen. Dit onder meer naar aanleiding van de wei gering om tussen beiden te komen van de minister voor vrouwelijke aangelegenhe den, mevrouw Francoise Gi- roud, die verklaarde datde zaak van de prostituées niet onder haar ministerie ressor teert. maar onder dat van haar collega van justitie. De burgemeester van Lyon. die verklaarde in ziin jonge la ren „van de diensten van deze dames gebruik gemaakt te hebben" is van oordeel dat de wet huichelachtig js, dat er geen oplossing voor de prostitutie bestaat en dat men de prostituees vrijeliik haar beroep moet laten uit oefenen ofwel alle mannen ter wereld hun „zizi" moet afsnijden. DEN HAAG (ANP) De Tweede - Kamerfracties vati KVP en ARP zijn het eens met de regeringsplannen om bijna 7.000 ambtenaren dan wel ar beidsplaatsen van ambtenaren te spreiden. Tijdens de behandeling van de regeringsnota's ..Spreiding rijksdiensten" zeiden de woordvoerders van de twee confessionele regeringspartij en dlat zij de doelstelling van het •s -o- rrnrnm w BRUSSEL (ANP) Van daag staakt de gehele Belgi sche middenstand. Naar het „Algemeen Verbond van de zelfstandige arbeid" en het „Gemeensehapjielijk Front van de middenstandsorganisaties" verwachten, zullen vrijwel al le winkels gesloten blijven. Ook de eet- en drinkgelegen- heden blijven dicht en de taxichauffeurs sluiten zich eveneens bij deze actie aan. Ze zulten alleen een „nood dienst" onderhouden om zie ken, ouden van dagen enz. te verloeren. Ook notarissen, apothekers en artsen liehhen zich aangesloten. (ADVERTENTIE) (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Vredeling van Defensie heeft gisteren in de Tweede Kamer ontkend, dat hij bij zijn aan vaarding van het ministersambt al gedwongen was tot een keuzebepaling van een der Amerikaanse toestellen als op volger van de Starfighter. „Ik had voor honderd procent vrijheid van handelen", zei hij tegen het Kamerlid Walt- mans van de PPR, die om heropening van het debat over de F-lfi had gevraagd. „Ik heb geen enkel voldongen feit aangetroffen en er is van geen enkele beïnvloeding sprake geweest" aldus de minister. Hij deelde de kamer ook mee, dat hij in overleg met minister Lubbers van Econo mische Zaken, zo snel moge lijk contact zal opnemen met zijn Belgische collega om te spreken over 'n gezamenlijke inspanning tot ontwikkeling van 'n Europese luchtvaart industrie. Waltmans had de minister er op gewezen, dat, België van plain is de tegen waarde van de optie op 14 F- 16 jagers te bestemmen voor een fonds ten behoeve van de ontwikkeling van een Europe se luchtvaartindustrie. Walt mans wil dat de Nederlandse regering dit met de tegen waarde op de optie van 18 toestellen niet zal doen, omdat de ontwapeningsonderhande lingen in Wenen deze ontwik kelinig wel eens overbodig zouden kunnen maken. Zou de regering nu al beslissen met de andere landen een Europe se jager te ontwikkelen, dan zou dit de bewapeningswed loop opnieuw bevorderen. Met grote meerderheid g-af de Tweede Kamer gisteren haar goedkeuring aan de rege ringsbeslissing om 34 gevechts vliegtuigen van het Ameri kaanse type F-16 te kopen, waarmee een bedrag is gemoeid van 2,3 miljard gul den. Tegen deze beslissing stemden alleen de fracties van de PvdA, de PSP, de CPN, de PPR en Inikamp als enige van de fractie van D'66. Ook alle moties tegen de koop, waaron der de PvdA-motie, werden verworpen. De socialistische motie kreeg alleen maai- de steun van de PSP. De PPR was tegen deze motie, omdat zij zich alleen maar richtte tegen het. Amerikaanse ge vechtsvliegtuig en niet tegen (Van onze parlementaire redactie) DUN IIAAG Het recht op uitkeringen krachtens de werk loosheidswet (WW) moet worden beperkt en de hoogte van die uitkeringen kan in sommige gevallen lager wor den. Dit beveelt de sociale verzekeringsraad (SVR) in een rapport over oneigenlijk gebruik van de sociale verze keringswetten aan. Deze stu die heeft staatssecretaris Mer- tens (Sociale Zaken) gisteren 'er kennisneming aan de Tweede Kamer gestuurd. Volgens de SVR werken de l>epalingen van de werkloos heidswet misbruik en-of frau de in de hand omdat zij te ruim zijn gesteld. Vooral het ontbreken van uitzonderings bepalingen voor werknemers die slechts bii wijze van uit zondering of toevallig werken on het begrip „dienstbetrek king" hebben de mogelijkhe den 'ot oneigenlijk gebruik vergroot, aldus de SVR. Werk nemers. die alleen in uitzon derlijke gevallen werken en directeuren van besloten ven nootschappen die alle of de ■heeste aandelen bezitten, heb ben nu alle kansen om van de werkloosheidswet te profite ren. In het rapport wamt gepleit om de uitkering te beperken voor werknemers die regelma tig bij dezelfde werkgever werken en geen kostwinners jjfjn. Deze werknemers aious de SVR zijn in de perioden, waarin zij hun werk onderbre ken, eigenlijk niet werkloos, wanneer zij toch recht hebben op een uitkering, dan moet de hoogte van hun uitkering net zoals bij seizoenarbeiders worden verlaagd, zo beveelt ae SVR aan. Om het oneigenlijk gebruik van cle werkloosheidswet ver der te beperken stelt de SVR voor geen uitkering te geven aan werknemers, die door on werkehike eisen te stellen voor een nieuwe baan geen werk kunnen vinden. Als an dere voorbeelden van newust oneigenlijk gebruik maken van cie werkloosheidswet noemt cle sociale verzekerings raad- Het toestaan van arbeids tijdverkorting voor rekening van de WW V e>-vroegde pensionering van werknemers door hen de laatste 2V2 jaar voor hun pen sioen onder de zgn. non-aetivi- teiten-regelin-g te brengen, Bedrijfsrisico's afwentelen op de WW door personee-l met regelmatige onderbreking in dienst te nemen. de vervanging van de Star- figther als zodanig. Ook de li berale motie Ploeg, waarin aangedrongen werd om de op tie op no-g 18 gevechtsvliegtui gen om te zetten in een defi nitieve bestelling werd ver worpen. Morgen komt de defensie commissie van de Tweede Ka mer op verzoek van het ka merlid Waltmans (PPR) bij een om over de positie van Inspecteur-generaal der strijd krachten te spreken. Dit in verband met de Northrop-af- faire. Minister Vredeling heeft de Kamer toegezegd de be trokken stukken van de Ame rikaanse senaatscommissie over de affaire Northrop en het Rapport van de Nederland se ambassadeur ter beschik king te zullen stellen. Het partijbestuur van de PvdA stet'cle partijraad die vrijdag en zaterdag in Amsterdam bijeenkomt voor „teleurstelling en afkeu ring" uit te spreken over het besluit van het kabinet de Starfighter te vervangen dooi de F-16. Dit voorstel van het partij bestuur is neergelegd in een conceptresolutie, waarover de partijraad zaterdagochtend zal beslissen. Over de behandeling van de F-16-zaaik in het Belgische parlement schrijft onze corres pondent in Brussel het volgen de: De Belgische regering heeft gisteren ten overstaan van het parlement (zowel kamer van volksvertegenwoordigers als senaat) de keuze van de Ame rikaanse F 16 toegelicht en verdedigd. Premier Tindemans en defensieminister Vanden Boeynants zeiden in een ui terst rumoerige kamervergade- rig dat de F 16 boven de Mirage werd verkozen, omdat er geen alternatieve Europese oplossing' mogelijk was en om- dal de F 16 operationeel beter en bovendien aanzienlijk goedkoper is dan de Franse concurrent. Premier Tindemans werd herhaaldelijk door de oppositie (Socialisten en Volksunie) on derbroken. Woedend waren vooral de socialisten omdat hele alinea's van Tindemans' rechtvaardiging tegenover het parlement al 's morgens in het dagblad La Libre Belgique te lezen stonden. Het Belgische parlement zal vandaag over de F-16 aankoop debatteren en donderdag volgt de stemming. Vandaag zullen de parle mentsleden over de F 15-aan- koop kunnen debatteren, maai de gang van zaken gisteren heeft al aangetoond dat er van een technisch debat geen spra ke zal zijn. maai- dat integere deel de koehandel tussen rege ring en Rassemb'te- ment Wallon de voornaamste inzet van het debat zal vor men. Over de vraag welk type vliegtuig België best had kun nen kiezen, wordt in Brussel allang met meer gesnroken. BIJ Saragossa in Spanje is maandagavond tijdens een on weer het hefschroefvliegtuig verongelukt waarmee door gaans prins Juan Carlos van Spanje werd vervoerd. Vier inzittenden kwamen om het leven. (ADVERTENTIE) verleent hulp Telefoon 020-730510 073-562608 Wordt lid wnimum f 12,50 per jaar Steun onze vereniging Giro 2585780. N. Lid, postbus 2, Nieuwkuijk Rond het Arnhemse Paleis van Justitie werden gisteren uitgebreide veiligheidsmaat regelen getroffen in verband met het proces tegen de achttien Zuidmolukkers. Van een van onze verslaggevers) ARNHEM Een onwezenlij ke sfeer. Zo kam men de eer ste p-rocesd-ag de situatie in de Arnhemse rechtzaak wellicht het best definiëren. Muisstil hoonde gisteren een stampvolle tribune - waarop onder meer een zestigtal Zuid Molukkers zaten - aan hoe president mr. E. Wijtema greep probeerde te krijgen op de onwaarschijnlij ke gang van zaken, die tot dit proces aanleiding had gegeven. 18 Zuid Molukkers staan te recht wegens het samenzwe ren tegen de „vrijheid van de regerende koningin", een de lict dat ook zonder dat de feitelijke uitvoering is begon nen krachtens artikel 96 van het wetboek van strafrecht „goed" is voor een maximum straf van tien jaar. De doorgaans zeer timide ver dachten kregen van de presi dent telkens weer de verbijs terde vraag voorgelegd of ze „no-u wel wisten wat zij van plan geweest waren?". Een plan, dat inhield dat zij in de nacht van drie op vier maart met in totaal acht ploegen van negen man het paleis Soesdijk had-den m-oelen bestormen, de koningin hadden moeten over meesteren en mee moeten ne men naar de telefooncentrale. Aldaar zou men dan - nadat alle lijnen op een na waren doorgesneden - met de konin gin onder schot, onderhande lingen met de Nederlandse re gering hebben moeten begin nen teneinde de erkenning van een vrije republiek Am- bon te verkrijgen. Aan deze eis waren dan nog twee subsi diaire wensen toegevoegd en wel straffeloosheid voor de daders van de beraamde aan slag en vrijlating van alle Zuid Molukkers. die in Neder land al op grond van eerdere delicten gavangen zaten. „Had dit krankzinnige plan niet tot een zinloos bloedbad moeten leiden", zo vroeig de president aain de eerste verdachte de 65- jarige oud militair Jered W. uit Delfzijl. Jered had samen met de 52-jarige ex-predikant F. F. D. uit Eist een groot aandeel gehad in de organisa tie achter de schermen. Zij hadden ondeT meer werkteke ningen gemaakt van het paleis en de tuinen aan de hand va-n een fraaie kleurentekening in een populair damesblad. Daa.r had men zicht op een „open gewerkte" illustratie van het paleis waar alle gangen en vertrekken duidelijk op terug te vinden waren. Betuigde W. al spijt over de hele actie („Ik heb met mijn vrouw gebeden dat het. zou mislukken"), de ex-predikant was wat lakonieker. Misschien speelt daarin in mee, dat hij al in 1970 is veroordeeld voor ongeoorloofd bezit en handel in wapens onder meer ten be hoeve van de o-verval op de Indonesische ambassade in Waasenaar, waarbij een hoofd agent om het leven kwam. De organisatie van de Soesl- dijkactie was overigens niet vlekkeloos verlopen, mede omdat er teveel mensen van de plannen op de hoogte wa ren. „Gelukkig was het knoei werk", zoals president Wijte ma nu kom constateren, nadat de hele actie op net laatste nippertje was afgelast. Eem besluit dat niet genomen was o-mdat de samenzweerders het laakbare vam hun daden waren gaan inzien, ma-ar omdat de politie het koninklijk huis scherper was gaan bewaken, nadat enkele leden vam het complot na aanhouding hadden doorgeslagen. Zij hadden bij een routinecontrole op weg naar Lunteren - verzamelpunt van de strijdkrachten - een stopteken genegeerd en waren er met "hun snelle Toyota vaindoor gegaan. Na een wilde achtervolging klem gereden, bleken zij zwaar bewapend te zijn. Een van hen sloeg ver vol-gems tijdens het verhoor door. Beetje bij beetje kreeg de president tijdens de eerste zit- tingdag eruit, dat de onderlin ge rancunes van de groep evenzeer vertragend hadden gewerkt. Rancunes, die er wel opkwamen, nadat de predikant er niet itn geslaagd was geld voor wapens te leveren dan wel zelf een bestelling van „honderd pistolen, vijftig ma chinegeweren twee kisten handgranaten en 50 SAM ra ketten tesamen voor zo'n 65.00-0 koopwaar" te organise ren. Uiteindelijk hadden de uitvoerders van het plan ge noegen moeten nemen met een reeks handwapens van een eenvoudiger snit. „L dat rr maar goed ook", aidus presi dent Wijtema „Je moet er niet aan denken wat er met zo'n overvloed aan rotwapens alle maal ellende had kunnen ge beuren". Dit laatste zei hij niet zozeer tegen de samenzweerders ach ter de schermen als wel tegen de hoofduitvoerder van het plan, de 25 - jarige kantoorbe diende Jack W„ zoon van de eender genoemde initiatiefne mer uit Delfzijl. Hij stond aan het hoofd van 'n groep van ne gen mam. die - met achterla ting van de andere strijdkrach ten in de paleistuin - de ko ninklijke vertrekken had moe ten binnendringen om hare Ma jesteit gevangen te nemen. In tegenstelling tot de ouderever- dachten die achter de scher men hebben gewerkt deed Jack weinig poging zich schoon te wassen, door ande ren de schuld te geven. Hij kwam er frank voor uit dat hij het commando zou hebben gehad, dat hij niettemin blij was dat het allemaal niet was doorgegaan en dat het in ieder geval in de bedoeling bad ge legen dal een of amder zonder bloedvergieten zou zijn verlo pen. „Maar als men niet op nw eisen was ingegaan", aldus de president. „Wat h-ad u dan gedaan met de koningin in uw midden". „Volgens Jack was het in ieder geval niet de bedoeling geweest de koningin ze-lf te verwonden Iaat sta-an te doden, m-aa-r hij sloot niet uit dat. er dan paleispersoneel of politiemensen zouden heb ben kunnen sneuvelen. Maar, zo verklaarde hij, over deze concrete gevolgen van hun plan had hij tijdens de voor bereidingsperiode niet zo na gedacht. Dat was de verant woordelijkheid van de uitein delijke bevelhebber, de giste ren eveneens terecht staande 47- jarige bedrijfseconoom Max R. Deze man, die weinig werkzaam aandeel had gehad, bleek als politieke led dei- op de achtergrond grote invloed te hebben. D-it bleek sterk van deze mam afhanke lijk te zijn geraakt. In hem zag hij een nieuwe leider, na dat zijn vertrouwen in de te- genpresident Tamaela - die op zijn beurt het presidentschap van Manusa-mi was geschokt Donderdag, de derde zittings dag komen de officier en de advocaten aan het woord- beleid volledig steunen: ver mindering van de druk op de randstad (gebrek aan ruimte, verstoppingsverschijnselen), in het bijzonder het gebied rond Den Ha-ag, en verbetering van de sociaal-economische situatie in noorden, oosten en zuiden van Nederland. „De industrialisatie in noorden en zuiden komt ui terst moeizaam op gang. Veel gekwalificeerde schoolverla ters trekken naar elders, om dat zij in hun geboortestreek n-iet aan bun trekken kunnen komen- Als dit proces niet tot staan wordt gebracht, zal de bevolking vergrijzen en zullen verpaupering en verwaarlozing deze provincies blijven teiste ren", aldus Bremen (KVP). Hij wordt hierin gesteund door zijn collega De Boer (ARP). Deze wees op de be hoefte aan hoogwaardige ar beid in het noorden („volle stoelen) en de behoefte aan h oogw-a-ard-ige arbeidsplaatsen („lege stoelen) in het zuiden. Volgens De Boer kan het wes ten die arbeidsplaatsen best missen. Wel is enige voorzich tigheid geboden wat betreft de werk-gelege-nihe-idssituatie in Den Haag. Beide woordvoerders vinden de regelingen die voor de te spreiden ambtenaren getroffen zijn voldoende. Wat de vrij willigheid betreft worden de voorwaarden zeer goed ge noemd. „Het vetorecht is net niet in ha-nden van de betrok ken ambtenaren gelegd", aldus Bremen. (Vervolg van pag. 1) Lof bracht hij aan prins Bernhard, die onmiddellijk de aantijgingen van Luns tot de juiste proporties terugbracht. „Wij zijn het eens met diege nen die zeggen dat een secre taris-generaal van de NAVO, die zulke blunders begaat en zich zo partijdig opstelt, niet meer te handhaven is". De liberale senator mr. ff van Riel, Met tijdens het debat weten d-ait zijn fractie „aange naam en met instemming" het beleid va» minister van der Stoel steunt. Zelfs de begro ting van de bewindsman van ontwikkelingssamenwerking, drs. J. Pronk, zal door de WD worden goedgekeurd, hoewel men eerst van plan was daar tegen te stemmen, gezien het beleid vaat Pronk. Ma-ar omdat diens porte feuille onder Buitenlandse Za ken ressorteert en Van der Stoel het in liberale c-ge-n zo voortreffelijk doet, is men van standpunt veranderd. We-1 vroeg hij minister Van der Stoel diens collega Vrede ling van Defensie eens tot de orde te roepen, want de man bemoeit zich volgens Van Riel met zaken waar hij ook niets mee te maken heeft. Het bui tenlands beleid moet in één hand blijven en dan liefst (als het toch niet anders kan) in die va-n mr. Van der Stoel. Met name de NAVO-uitspra- ken van Vredeling hebben bij de liberalen nogail wat erger nis verwekt. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het rapport, dat liet rijksinstituut voor oor logsdocumentatie over de acti viteiten van Weinreb tijdens de bezettingsjaren aan het op stellen is, zal waarschijnlijk in dit jaar worden gepubli ceerd. Minister Van Agt van Justitie heeft laten weten geen bezwaar te hebben tegen openbaarmaking. Onlangs beklaagde directeur dr. L. de Jong van liet rijksin stituut voor oorlogsdocumenta tie zich erover dat staatssecre taris dr. Klein van weten schappen bezwaren naar voren had gebracht tegen pabl'katie van het rapport. Dr. Klein, onder wiens verantwoordelijk heid het rijksinstituut werkt heeft nu meegedeeld het rap port Weinreb te beschouwen als een zaak van justitie. Oud- minister Polak van Justitie heeft in 1970 opdracht gege ven tot het samenstellen van een nieuw rapport over Wein reb. die in 1963 en 1969 zip memoires publiceerde en zich daarin fel verzette tegen 'iin veroordeling wegen-s ver raad. De middenstanders bij onze zuiderburen sluiten vandaag allen hun teilten, ómdat ze staken. Protest tegen de prijs- stop en nog zowat. En als u denkt, daar zullen die bakkers en slagers niet mee zitten want dan gaan ze gewoon een gezellig pintje pakken, dan hebt ge het mis, want de kas teleins staken mee. De kleine zelfstandige ten onzent heeft het ook moeilijk, behalve de bakkers, de warme clan. Die floreren, terwijl de broodfabrieken het nu juist moeilijk hebben. De krijgen een koekje (en de rest) van eigen deeg. Het is elke maand weer een gekke zaak met die werkloos heidscijfers door de z.g. correc ties voor het seizoen. Dan krijg je berichten als: de werkloosheid is vorige maand onvoldoende gedaald, m.a.w. ze is gestegen. Overigens, vele groeten aan de werkloze lezers. Met dit weer is liet nog wel uit te houden, niet? Maar da's een dunne pleister op de wonde voor velen van u, denk ik. AR-fraclieleider Aantjes (Wim voor prof. dr. Piel Steenkampkeek maandaga vond tijdens een CDA-bijeen- komst in Breda een, beetje schichtig rond toen hij beken de, dat hij het VARA-radio- programma „In de Rooie Haan" een „verrukkelijk" pro gramma vindt. Maar ja, wat wil een mens. Wim is er dan ook al drie keer in te gast geweest. Vaste Haan-klant dus? Nee, dat (nog) niet. Want wat zei Wim er letterlijk achter? Citaat: „Ik eou niet graag nog eens uitgenodigd worden. Want als ik er in zou struike len, zou ik het niet zo leuk meer vinden". Inderdaad Wim, wie staat zie toe dat hij niet valle. Overigens, Aantjes wil wél nog een keer. Want hij zei ook, dat hij het sportief zou vinden als de hele Rooie Haan eens één keer ter beschikking van de CDA zou worden ge steld. Goed idee. En dan onder de (om)roepnaam „In de Rooien Aan". Dat zal het vooral in het Zuiden, waar ze altijd over de „h" struikelen, erg goed doen. Ouwdoe, éééj'.t MERIJN Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split n Stockholm Wenen Zurich Las Palmas onbew. 19 gr. onbew. 25 gr. geh. bew. 22 gr- zw. bew. 20 gr. half bew. 27 gr. onweer 25 gr. zw. bew. 22 gr. regenbui 25 gr- onbew. 18 gr. regenbui 17 gr. licht bsw. 24 g"- onbew. 20 gr. half bew. 23 gr. licht bew. 24 gr. geh. bew. 23 gr. motregen 17 gr. licht bew. 20 gr. zw. bew. 24 gr. regen J8 gr. regen 21 gr. onbew. 24 g"- half bew. 25 gr. half bew. 23 gr. si ontvangen onbew. 23 gr. zw bew. 20 gr. regenbui 19 gr. zw. bew. 23 gr. (ADVERTENTIE) ii ii i.i mi,mbw—wmmf j

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 9