Bl-onderwijs weer gemengd Burgemeester Sint-Niklaas wekt boosheid Nieuw Namen uitte ongerustheid ACTIEVE DRUMBAND ZUIDDORPE VIERT LUSTRUM MET FESTIVAL VANAF 1 AUGUSTUS Rijdende bommen stad 1 Burgerlijke stand O-Z-Vlaanderen Commissie kabel-t.v. vergadert in Terneuzen DEBAT IN RAAD Jongerenkoor Hulst besluit seizoen Orgelconcert in Hulst politierapport Axel C. de Volder overleden MARKT MOGELIJK GROTER WOENSDAG 11 JUNI 1975 - Broeder Arthur met een deel van zijn pupillen. [(Van een onzer verslaggevers) BOSCHKAPELLE - Ge trouwd: H. van Dijk en R, Boogaert. P. de Bakker en J. de Caluwe. L. Lambert en T. v.d. Veeken. CLINGE - Geboren: Joëlle dv R. Nafa en L. Cortvriendt. Wendy dv Th. Pardon en E. Wagenaer. Getrouwd: R. de Rijk en B Pleunis. R. Pardon en S. Snel- leman. Th Goossens en Y van Bogget. Overleden: J. v Eeltvelt ev J. de Beyn. F. Reunis we- duwn. van C. de Cock. P. Ros- saer ev C. Boons. J. Brugge- man P. Pilaet. GRAAÜVV - Getrouwd: P. d'Haens en T. Mangnus, E. Buysrogge en L. de Beide. HEIKANT - Getrouwd: V. Vonck en M. Lauwers. G. Piéssens tn L. Vereecken. Overleden: A. v. Rattingen ev L. Nauts. L. Vlassenrood ev. M Broeekaert. J. de Rech ter ev E. Stroobanit Th. v. d. Aa ev J. Bral A. de Bruyne. P. Ringoot weduwe van P. v.d. Bosch. J. de Bruyn. HENGSTDIJK - Getrouwd: K de Bakker en A. Dobbe laar. C. Leenknegt en W. Kav- ser HULST - Geboren: Carlo zv K. Hamelinck en Th. de Bruyn. Maarten zv W. Ever- aard en J. Lockefeer. Julien dv A. Pollet en F. Knibbeler. Timothy zv A. Cadzand en M. van Gessel. Charlotte dv J. Stolte en M. de Koek. Merne zv H. Maas en A. Sey. André en Emiel zv G. v. Eerdenburgh en A. Burm. Jean-Lou zv L. v.d. Wiele en L. Boogaert. Ni co zv P. Sponselee en M. v. Mullem. Patrick zv W. Bau- we-ns en M. Hermans. Raoul zv H. Rammelou en J. Ferket. Denis zv J. v. Wesemael en A. de Winne. Joyce dv P. Raats en H de Ridder. Mario zv H. Kotvis en C. de Jong. Marjan dv E. de Bruyn en A. v. Maele- Martin zv D. Rooms en J. van Laare. Getrouwd: K. Bosman en M. Ferket. E. Buysrogge en L. de Beule. J.P. Lemmens en J. de Maagt. R. Wojtal en J. Geleyn. H. Lammens en C. Pieters. W. de Gucht en H. v. Bavel. R. Hulshout en C. v. Vlierberghe. J. Valckx en S. Brandt. T. v. Kerkhoven en M. Smet. R. de Smit en M. de Poorter. H. KniPbeler en A. v. Esbr-oeck. E. v. Mullem en M. Berkel- mans. Overleden: C. Daalman N. Reytenbach weduwn van J. v. Meer J. Damen ev P. Crom- been. J. de Zaegher ev A. de Block. A. v. Gijsel ev C. v.d. Walle. J. v.d. Brande ev J. de Potter. KLOOSTERZANDE - Gebo ren: Tessa dv J. Geernaert en P. Nieuwenhuysen. Maikel zv R. Croossen en M. Kint. Babet- te dv P. Snahaan en A. Me- gens. Jozef zv J. Wullems en B. Picavet. Getrouwd: F. Voet en L. Everaert. R. Eggermont en J. v. Remortel. J. Joos en A. Ver mast. C. v.d. Bos en F. Sijne- saal. A. Freyzer en W. Ro- meyn. Overleden: A. Picavet ev A. de Maagt. J. Adriaanssens ev E. Baart. C. Daalman. M. de Bruijn weduwe van E. de Waal. KOEWACHT - Getrouwd: P. Kroes en M. van Hove. G. v.d. Vijver en A. Boodts, L. van Duijse en M. de Vliegher. H. Matthijs en H. de Brouwer. R. de Koeyer en S. d'Hert. Overleden-, A. van Nieulande, M. Remory en F. van Pottel- berghe, A. Vlijminck weduwe van A. v. d. Bilt, M. v. d. Bosch en H. Suy. LAMSWAARDE - Ge trouwd: A. Fassaert en R. Heydens, A. d'Hondt en M van Goethem. J. van Remortel en M. Eggermont. Overleden: A. Boogaert en R. de Bakker. NIEUW NAMEN - Ge trouwd: K. Bosman en M. Fer ket J. Bonne en J. Bolle. F. de Witte en E. v.d. Heyden J. van Acker en N. Jacobs. OSSENISSE - Geboren: Pas cal zv R. v. Poorten en L. DelJuert. Anja dv W. Verrassel en J. van Kamnen ST.JANSTEEN - Getrouwd K. Vergauwen en P. Leten. P. Bosman en T. Emeleer. J. Pleunis en M. Schelfhout. K. Gunster en J. Bartz. R. d'Hoogh en M. Gernaerdt. Overleden: G. Bussens, D. Cammaert. STOPPELDIJK - Getrouwd: A. Matthijs en H. de Brouwer. P. Vonck en M. Lauwers. Th. Hermans en D. Maas. Overleden: D. de Bakker (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In het Ter- neuzense gemeentehuis verga dert woensdag 11 juni de com missie kabeltelevisie. Onder werp van bespreking is de conceptovereenkomst, voor de aanleg van een kabelnet, met Muttivisie. Ds aanvang van de vergadering is 16.30 uur. Multivisie heeft inmiddels geantwoord op vragen van een aantal comissieleden over de concept-overeenkomst. In een aantal gevallen neemt Multivisie voorgestelde wijzi gingen van de tekst niet over Zo vindt Multivisie dat de con tractperiode tussen de ge meente Trneuzen en het be drijf in onverbrekelijk ver hand staat met de afschrij vingsperiode. Die termijn is gesteld op 16 jaar Dus stelt Multivisie voor om in 't con tract de mogelijkheid op te nemen dat de gemeente Ter- neuzen na acht jaar het hele kabelnet over kan nemen, mits de gemeente Multivisie hiervan een jaar van tevoren op de hoogte stelt. (Van een onzer verslaggevers) SINT NIKLAAS De BSP-fractie in de gemeenteraad van Sint Niklaas (die vertegenwoordigd is in het bestuurscollege) heeft aangekondigd een debat uit te zullen lokken over het ge ruchtmakende faillissement van de firma Immo van der Stallen, dat de stad Sint Niklaas volgens Belgische perspublicaties voor grote financiële problemen zou hebben gesteld. Zoals gemeld heeft de stad nog meer dan honderd miljoen frank van het failiete bedrijf tegoed om de onteigening te kunnen bekostigen, waartoe men is overgegaan ter realise ring van een ambitieus woon project in het centrum van de stad. Volgens het weekblad Het Vrije Waasland hebben de ontkenning van burgemeester F. van Dorpe. dat de stad in financiële problemen is ge raakt en zijn mededeling al maanden van Vfet dreigende faillissement op de hoogte te (Van een onzer verslaggevers) HULST Het komende weekeinde vormt voor het jongerenkoor Hulst het sluit stuk van een druk seizoen. Zaterdagavond wordt om ze ven uur in Hulst de laatste Jongerenviering gehouden met als thema: „En de zevende dag". Kerngedachte bij deze dienst is de rust. de ontspan ning na het werk. In de -dienst komen lezingen, bewegingsex pressie en liederen terug op dit thema. Zondagmorgen ver trekt het gezelschap van onge veer 75 personen naar Bergen op Zoom, waar om halftwaalf dezelfde dienst wordt gebracht m de parochiekerk can O.L. Vrouw van Lourdes. Nadien gaat men in Brabant een dagje samen uit. Het jongerenkoor verzorgde dit seizoen samen met zijn combo. Vele diensten in Hulst, maar ook in Terneu zen. Hoofdplaat, tweemaal in Clinge en in het cultureel een trum Den Dullaert. Ook voor het volgende seizoen zijn al aanvragen binnen vanuit om liggende parochies. Bovendien is men van plan het vijfjarig bestaan in november danig te vieren. Daarom liggen de arti viteiten deze zomer niet zo 'ang stil. Begin augustus start mer weer met repeteren, tek sten maken en zingen. Bij de ingang van de basiliek worden zaterdag tekstboekjes verkocht waarin de dienst nader wordt omschreven. zijn, „in politieke milieus gro te beroering en verontwaardi ging doen ontstaan". De uitspraken van burge meester F. van Dorpe werden gepubliceerd in De Stem- Men zou hem vooral kwalijk ne men, dat hij de fractieleiders ln de gemeenteraad niet (des noods op vertrouwelijke wij ze) van de gang van zaken op de hoo-gte heelt gesteld. „De burgemeester", zo bena drukken plaatselijke politieke leiders, „wil voortdurend een one-manshow opvoeren, hij krijgt nu de neervallende brokstukken op zijn hoofd en moet de gevolgen van zijn ui terst persoonlijk beleid onder ogen zien. De heer Van Dorpe is het slachtoffer van zijn nei ging alles als een soort God- de-Vader alleen te willen be redderen", zo schrijft het weekblad, dat eerder zeer uit voerig aandacht aan de affaire heeft besteed. Ondertussen heeft het be drijf, dat bezig is met het bouwen van de stadsbiblio theek in Sint-Niklaas gedreigd het werk te zullen stopzetten, omdat ondanks bijna dagelijk se telefoontjes al maanden geen cent meer zou worden uitbetaald voor al uitgevoerde werken. (Van een onzer verslaggevers) HULST „Bij het buitengewoon onderwijs kun je crea tief meer bezig zijn, dan op een gewone lagere school. De leerlingen hier uiten zich meer via hun handen. Dat trok me wel aan. Zo beredeneert broeder Arthur (hoofd van de jongensschool voor buitengewoon onderwijs in Hulst) de slap die hij 34 jaar geleden zette naar het buitengewoon onderwijs. Vrijdag viert hij samen met zyn leerlingen het 40-jarig onderwijsjubileum. Broeder Arthur krijgt daar naast binnenkort een uitbreiding van zijn taak. Per 1 au gustus zal hij ook de scepter gaan zwaaien over het huiten- gewoon onderwijs voor meisjes in Hulst. Beide naast elkaar gelegen schoolgebouwen in nieuw Hulst worden dan samen gevoegd. Door de samenvoeging van het meisjes- en jongensonder- wijs komt een oude situatie terug. Vanaf 194-6 toen hij als hoofd van het buitengewoon onderwijs benoemd werd in Hulst tot 19-5-5 toen de meis jesschool gebouwd werd, had broeder Arthur namelijk ook zowel de jongens als de meis jes, zij het in aparte klassen, onder zijn hoede. Broeder Arthur kwam in 1941 vanuit Breda naar Hulst, waar hij smamen met een broeder en zuster, die zioh al twee jaren met het buitenge woon onderwijs in Hulst be zighielden, stapje voor stapje de school heeft opgebouwd „Zo'n twaalf en een half jaar heb ik hier met mijn leerlin gen rondgezworven. Ik heb hier les gegeven in allerlei school lokalen, in horecabedrijven, in het patronaat noem maar op. De meisjes waren in die tijd bij de zusters ondergebracht" zegt broeder Arthur. In 1952 kwam de streek school voor jongens gereed, in 1958 die voor meisjes. „Ik had de school toen het liefst bij de tuin willen laten bouwen, waar nu het 's-Gravenhofplein is. Dat was een ideale plek. Achteraf gezien hebben we hier in Nieuw-Hulst ook niet te klagen. We zitten hier nu ook prachtig" aldus broeder Arthur. Over het wat negatieve stempel, dat er wel eens op het buitengewoon onderwijs gedrukt wordt is de bj-oeder wat minder te spreken. „Veel mensen hebben er geen idee van. dat we hier onderwijs gever, aan gewone jongens en meisjes, die wat moeilijk kun nen leren. Je maakt gevallen mee van mensen die hemel en aarde bewegen om hun kind van deze school af te houden. Daar sta je soms nog van te kijken. Dan denken ze nog. dat ze hun kind er een plezier mee doen terwijl ze ervoor zorgen dat het steeds grotere sukkelaars worden". Broeder Arthur steekt overi gens tijdens de lessen niet on der stoelen of baraken, dat er nog steeds mensen zijn, die vinden dat zijn leerlingen minderwaardig zijn. „Dan kunnen ze zich tegen dat soort mensen straks tenminste we ren. Mijn leerlingen hoeven vaak voor niemand in de maatschappij onder te doen. Ik ken niemand van mijn oud leerlingen, die geen werk heeft of niet op school zit", aldus broeder Arthur. In de acht te vormen klas sen krijgt hij straks zo'n hon derd meisjes en jongens uit O- Z.-Vlaanderen onder z'n hoede. Acht vaste leerkrachten, twee vakleerkrachten, een part-time kracht en een team van speci alisten staan hem daarin bij. (Van een onzer verslaggevers) HULST Vrijdagavond geeft de organ-ist Johamn Th. Lemckert een orgelconcert in de basiliek van H-ulst. Het is het tweede orgelconcert in de serie zomerconcerten, die dit jaar wordt gehouden. Johann T emokert treedt op in plaats van mw. Ynko Hayashi uit Japan, die haar toernee door Europa moest afgelasten. Jo hann Lemckert is momenteel organist in de grote kerk te Rotterdam. Hij is verder do cent aan het koninklijk con servatorium te Den Haag. Hij maakte concertreizen in vele Europese landen en treedt re gelmatig op als solist of conti- nuospeler in radio- en televi sie-uitzendingen. Op zijn con certen vertolkt hij graag im provisaties en hij is een ken ner van de Franse orgellitera tuur. Behalve orgel studeerde hij clavecimbel en -piano. Hij ontving de zilveren fock-me- daille en kreeg de prix d'ex- oel-lence van het koninklijk conservatorium. Hij werd in 1940 gebaren. Het concert dat onder meer bestaat uit werken van Bach, Fra-nck, Laraglais en va-n hemzelf begint om acht uur. Schieting De handboog- maatschappij „Ons Vermaak" te Axel hield voor haar leden de jaarlijkse koningschieting- Al in de derde ronde werd de vogel afgeschoten door Fr. de Dijcker die daarmee koning werd. Eerste minister werd B. Knielst en tweede minister R. Roels. De koning heeft het recht deel te nemen aan de titelstrijd voor koning van Ne derland on '8 iuni (e barden- burg en op 3 augustus te Rijen naar de titel van koning van de Zeeuws-Vlaamse Bond. (V-an een onzer verslaggevers) KOEWACHT In het ver pleeghuis Ter Schorre is giste ren op 77-jariige leeftijd de heer C. C. de Volder overle den. De heer C. de Volder was een bekende verschijning in Koewacht. Hij is oud hoofd van de r.k. jongensschool in Koewacht en ere-voorzitter van de voetbalvereniging Koe wacht. (Van onze correspondent HULST Gistermorgen verloor de Belg R. de K. uit Evergem, die met zijn auto met daarachter een caravan over de barageweg reed rich ting Axel, de macht over het stuur. Zijn auto begon te slip pen en kantelde met de cara van dwars over de weg. De K. kwam er met de schrik atf. MIDDELBURG Dinsdag middag is een personenauto die bestuurd werd door C. uit Amsterdam in de Turfkade recht tegenover de Vismarkt gereden. In de auto bevonden zioh de bestuurder en diens echtgenote. Zij konden - zich zwemmend redden en werden tegen de vrij steile kade om hooggehaald door omstanders. Het ongeluk is op een onbe kende wijze ontstaan. Met ma terie al van de brandweer heeft men de auto uit de Turf kade omhoog gehaald. NIEUW-NAMEN „Ik vind het prachtig, dat ze de Antwerpenaren, de andere toeristen en de stropers uit het Land van Saeftinghe wegjagen, maar dat wij, due er geboren en -getogen zijn er nu worden uitgestuurd, door iemand uit Kloosterzande, dat is heel erg voor ons". De eerste opemërkingen vanuit de zaal tijdens de gistera vond gehouden hoorzitting gaf al meteen aan waarom het op deze avond zou gaan. Burgemeester Multhoff kon de Nieuw-N-amense bevol king echter deze keer nog enigszins bevredigend ant woord geven. „We zullen ons eens gaan verdiepen in de vorm van beheer, want dit gaat te ver. Dat een eeuwen oude gewoonte van de be volking in Nieuw-.Namen wordt teniet gedaan", zo liet hij zich uit over de handel wijze van een door de Stich ting Zeeuwsch Landschap aangestelde beheerder voor dit natuurgebied. De keukenstoelen moesten .gisteravond worden aange sleept om de meer dan hon derd Ndeu w-Namenaars een zitplaats aan te kunnen bie den in het geheel gevulde café ThiUeman. Reden voor inspraakleid-er Van Leuven om zijn „blijde verrassing uit te spreken over het aan tal mensen, dat de dorpsraad in Nieuw-N-amen tijdens de inspraakbijeenkomsten op de been heeft weten te bren gen. Voorzitter Blommaert zag het allemaal a-l-s een uiting van ongerustheid over wat er met Nieuw-Namen gaat ge beuren. Zijn vermoeden werd snel bevestigd, gezien de vele verklaringen vanuit de zaal over de volgens de aanwezigen bedenkelijke ac tiviteiten van de Belgen op de liraker-Scheldeoever. Mede-opsteller van de structuurstudie, de heer De Block, werd in eerste instan tie gezien als de man, die Ndeuw-Namen zomaar van de kaart geveegd had willen zien om langs een tientallen meters diep Baalhoekkanaal tal van rokende zware indus trieën neer te planten. Het koste wat moeite vooraleer ■hij erop kon wijzen dat niet hij, maar de overheden het gewraakte beleid mogelijk kunnen gaan bepalen. Na verklaard te hebben, dat overeenstemming met de in Clinge maar voren geko men wens, gewerkt wordt aan een rampenplan, dt de mensen op de hoogte stelt wat ze moeten doen wanneer er rampen door de industrie- ën of kerncentrales op de linker-Sch'eldeoever worden veroorzaakt, riep bugemees. ter Molthoff de aanwezigen op de stand van zaken rond het Baalhoekkanaal eens reëel te bekijken. „We moeten er rekening mee houden, dat er een ver schrikkelijk -groot kanaal door onze gemeente wordt gegraven en dat het niet de bedoeling van de regering is om daarlangs op Nederlands gebied industrieën te vesti gen, voorlopig", zo zei hij. Dat bleek het wantrouwen jegens Antwerpen en Den Haag nauwelijks te tempe ren. Onvrede over de ge heimhouding van de tractaat- onde-rhandeüngen bleek daar voornamelijk de oorzaak van te zijn. Gewezen op de steun die de eergisteren opgerichte anti-Baal'hoek-actiegroep van de bevolking heeft -gevraagd, bleeik er ondanks alle zowaar oo-k nog iemand aanwezig te zijn, die daarachter een links complot bleak te ontwaren- Uiteindelijk bleken er ook nog heel wat „kleine" wen sen in Nieuw-Namen te le ven: een vaste oonsultatiedag van een dokter, een speelter rein, zwemlessen voor kinde ren, wandelpaden voor oudjes, beter openbaar ver voer, riolering, en bestrating enz. Voornaamste wens bleek evenals bij alle andere tot nu toe gehoorde kernen: vol- d-oende bouwgrond, variatie in woningbouw, behoud van de sfeer van hét dorp. Don derdag is de laatste hoorzit ting. Dan is de beurt Graau-w. (Van onze correspondent) ZELZATE Zolang België via een koninklijk besluit, de Europese verordening voor het verbieden van het parkeren van gevaarlijke transporten zoals tankwagens in bewoonde kernen, niet heeft bekrachtigd, moet Zelzate gedogen dat „rij dende bommen" voor korte of langere tijd halt houden in deze grensgemeente. Raadsleden die onlangs een politiereglement wilden aan vaarden, waarin een verbod was opgenomen, stuitten op bovengenoemde bezwaren. Een van de problemen die het KB in de weg staan, is het ontbre ken van een gepast verkeers- steken. Het moet nog ontwor pen worden! Het gevaar met de tankwagens, die makkelijk te ontbranden ladingen door Zelzate vervoeren is reëel. Het gebeurt regelmatig dat vracht rijders in de nabijheid van de grote Markt overnachten. Hun auto blijft dan op de Markt staan. (Van een onzer verslaggevers) ZUIDDORPE De drum band Zuiddorpe bestaat vijf jaar. Dit feit wordt zaterdag uitbundig gevierd met een groots kermisfestival waaraan maar liefst tien muziekgezel schappen deelnemen. De drumband Zuiddorpe is voort gekomen uit de fanfare „Ons Genoegen". De afgelopen vijf jaar heeft de drumband in Zuiddorpe slechts 900 inwo ners zijn bestaansrecht be wezen. Momenteel telt de drumband 30 spelende leden. Daarnaast zijm er ook nog 15 tromme laars en 20 trompet, cornet- en klaroenblazers in opleiding. Onlangs zijn er nieuwe in-1 structeurs aangetrokken om het te bieden programma te verbeteren en te vernieuwen. De uitbreiding en ver nieuwing van het muziekre pertoire wordt verzorgd door muziekleraar G. Pilaet van de Zeeuwse muziekschool. Drum leraar is Jan Bedeé. Hij heeft heel wat ervaring opgedaan a-ls lid van de militaire drum band en brengt verbeteringen aan met betrekking tot disci pline, marstechniek en samen spel. In het bestaande reper toire worden momenteel mar sen (accentué-marsen) inge voegd om het publiek een zo gevarieerd mogelijk program ma te bieden. Dinsdagavond wordt er veelal individueel geoefend terwijl zaterdagmor gen de groepsoefeningen plaats vinden. Dat deze drumband heel wat meer in zijn mars heeft be wees het onlangs wel in het Belgische Hamont, tijdens de zevende internationale mars en showwedstrij'den der Lage Landen waaraan 74 muziekge zelschappen deelnamen. De drumband Zuiddorpe behaalde daar een fraaie tweede prijs en moöht van de jury goede en opbouwende kritieken in ontvangst nemen. De drum band Zuiddorpe is ook een veel gevraagde gast oo de di verse concoursen die in Zeeusch-Vlaanderen gehouden worden. Zo was de rood-witte formatie reeds in Heikant, ter wijl vrijdag ln Axel tijdens de opening van het nieuwe zwembad moet worden aange treden. Verder staat er. nog een optreden in het Belgische Lange Lede en opnieuw in Axel te wachten. Aan het kermisfestival van zaterdag nemen deel: EMM Koewacht. Hosanna Axel. Weldoen door Vermaak Clin ge, Thalia Axel. Eikels Wor den Bomen Westdorre, Arno's Sas van Gent. RK Muziekver eniging Heikant. Fanfare en Drumband Sluiskil. Flamingo's Westdorpe en uiteraard de, drumband Zuiddorpe. De mu zikale optocht begint om half zeven. Na de optocht zullen de gezelschappen een show of muziekstuk ten gehore bren gen op het Dorpsplein. (Van onze correspondente) AXEL De leden van de Marktcommissie zullen naar alle waarschijnlijkheid B. en W. adviseren de markt op hd Szydlowskyplein met twee maal 10 meter uit te breiden. Zaterdag zal de marktmeester bekijken of deze uitbreiding in de praktijk mogelijk is. Dit werd maandagavond tijdens de commissievergadering, in de raadzaal van het Axelse stadhuis besloten naar aanlei ding van 'n verzoek van lunch- room Schouwaert ook op za terdag een terras te mogen exploiteren. Daardoor zou er een kraam moeten verhuizen naar het Szyd'l'owsikiiplein. Over dit punt werd door de commissie leden langdurig van gedachten gewisseld, omdat er allerlei problemen bleken te ontstaan. Vastgesteld werd, dat lunch room Snhouwaert bij to*" kenning van de vergunning aan bepaalde voorwaaiden zou moeten voldoen zoals een toe zegging, dat het terras van i maart tot en met 31 oktober in bedrijf z.ou -moeten zijn. De commissie hoopt alles voor een augustus rond te hebben. Enkele marktcomm issieleden waren echter wel van mening, dat deze verschuiving „het be gin van het einde" zou zijn en dat er over 10 jaar misschim geei mankt meer zou bestaan in de Noordstraat. Met uitzon dering van enkele marktkoop' lieden, die een beetje ..uit de loop" zijn komen te liggen, is men over het algemeen toen vv«l tevreden over de nieuwe marktregeling in de promena de Voorzitter D.J. Oggel deel de mee, dat veel van de pro' bl&men, die er aanvankelijk waren, zichzelf hebben opge heven. Pvoblemen waren er wel met de betalingen van de marktkooplieden, die niet van de marktfaciliteiten gebruik maken, maar zelf een instant- rar hebben. Zeven kooplieden, die deze vrijwillige betaling vel hadden toegezegd, weigel den te betalen. Commissiele den zullen met hen gaan pra ten met op de achtergrond he dreigement, dat de gemeente bij met-betalen eventueel de vergunning kan intrekken. Voorts werd de wachtlijst be* snroken en werden een aanta nieuwe plaatsen toegekend

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2