IE N Bedrijf gedeeltelijk dicht VUUR LAAIDE WEER OP Feestdag voor Zeeuws-Brabantse Turnkring DE SMIDT LEIDT IN KLASSEMENT OM STEM-TROFEE COLLEGE GOES WIL VERKEERS MAATREGELEN OP LAST GEDEPUTEERDE STATEN Behendig laveren met auto's Woning bouw Borsele in studie UGBLIK stad streek 1 1HILLEN In Vlissingen Scholen gemeenschap voor lager beroeps onderwijs begint 1 augustus Shot '6^ geeft film cursus Goes Trimclub hielcl fietsenrally Wolphaartsdijk Nog deze zomer Feestelijke ouderavond in Kruiningen 's-Gravenpolder y DINSDAG 10 JUNI 1975 30 Altweibersommer, he tv-film. 21 00 Jour- 15 Duits uit Oost en .00 Die Bettwurst, hu- 'i spel. 23.15 Journaal. (Nederl.) 'aulus de boskabouter, enerprogramma. 19.40 ngen. 19 45 Journaal, mn'on, tv-serie. 21 05 itair programma. 21.55 ;n vrouw van deze tijd, 22.45 Journaal, met straat. (Frans) 9 45 Journaal. 20.15 e sans visage, tv-serie. issier F, gevolgd door issie. 22.40 Journaal. Wachten op midder- ,02 (S) Nacht-drie- 2 HELP!: voorwerkers, rplegende en verzor- oepen. 4 02-6 00 Tuck: "chtwagenchauffeurs 1-7.00 (S) Scheer je SSEL (NEDERL.) •evarieerd programma. Nieuws en SOS- 13.00 Nieuws en •hten. 13.10 Aktuali- .25 Buitenlands perso- 13.30 Spiegel van cultuur. (14.00 15.00 Nieuws. 15.03 d programma met in- (16.00 Nieuws). 16.30 ziek met verkeerstips. 18.00 Nieuws. 18.15 00 Nieuws en weerbe- 0 Aktualiteiten. 19.30 en. 19.33 Een toe- 19.35 Vakbondskro- V.V. 19.45 Muziek- a met groenten en in- 20.30 Nieuws. 20.33 met alle genres van ngen toneel. 22.00 2.05 Gevarieerd pro- (23.00 Nieuws). 5 Nieuws. nuj ui uddis 'jaip 3nj 'UdAoqs^qoaj RP ui >fuis uaai&rooqog NA/VP? DECHINSSS WldK'. OA AR 2 ve Vê2ll_(<3 esj AAIO- 'CHISN1 WETEM 2TÊ£ iKJT^^&eh4 WEI_ WA AP? RATAPUANJ |Z=il hst kantoor lRö C5AAKJ O AA Te T VERDWIJNEN VOOR KONGE V«R<3IMIA GITV (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN-MIDDELBURG Gedeputeerde Staten van Zee land hebben Maxalloys B.V. te Vlissingen bevelen een gedeelte van het bedrijf aan de Oost Souburgseweg te Vlissingen dat niet voldoet aan de op 18 juni 1974 verleende oprichtingsver- gunning ingevolge de wet luchtverontreiniging, te sluiten. Omdat Gedeputeerde Staten geen bevoegdheid tot sluiting hebben op grond van de hin derwet hebben zij B. en W. van Vlissingen gevraagd Maxalloys op grond van deze wet te sluiten, ook weer voor zover de inrichting niet vol doet aan de opriohtingsvergun- ning op grond van die wet. B en W. van Vlissingen hebben het verzoek inmiddels inge willigd. Bij Maxalloys worden meta len gewonnen uit metaalhou dende afvalstoffen. Over het gedeelte waarvan thans slul ting is bevolen, hebben ambte naren van de studiedienst van rijkswaterstaat aan de Prins Hendrikweg iit Vlissingen, half februari bij Gedeputeerde Staten klachten ingediend van wege de luchtverontreiniging. Twee maanden later verzoch ten veertien bewoners van de Zeewijksingel in Oost Sou burg. sluiting van het bedrijf omdat het chemische en me tallurgische afvalprodukten verwerkt zonder dat hiervoor vergunningen zijn verleend. Dat bij Maxalloys activitei ten worden verricht zonder dat daarvoor de vergunningen aanwezig zijn werd geconsta teerd door de milieudienst van provinciale waterstaat. Tegen het besluit van Gede puteerde Staten kan binnen dertig dagen beroep worden aangetekend bij de kroon. Te gen het besluit van B. en W. van Vlissingen moet dat bin nen twintig dagen geschieden. Als van deze mogelijkheden gebruik wordt gemaakt bete kent dit dat de bedrijfsactivi teiten tijdens de beroepsproce dure mogen worden voortge- Z€t. Maxalloys heeft voor zijn activiteiten vergunningen aan gevraagd. Een procedure hier voor is reeds in werking ge zet. Zo zal op 7 juli in Vlissin gen een hoorzitting worden gehouden. Gedeputeerde Sta ten zullen een beslissing ne men na behandeling van even tuele bezwaren die zijn inge diend tegen verlenen van ge vraagde vergunningen. markten GOES-KRABBENDIJKE 9 juni 1975 Groene bessen exp. 290, Groenten per stuk: kropsla 39-59. Komkommers 58. Bloemkool 8 per kr. 80, 10 per kr. 46, afw. 25 per bos: kroten 58-91. Uien 34-49. per kg.: aardappelen 11. Spitskool 44-48. Rabarber 57-60. Dubb. pc. bonen 510. KAPELLE 9 juni Aardbeien per doos van 200 gram; 1 1.58-1.88. 1IX 1.59- 1.75. I I 1.27-1.54, aardbeien 1.75 II 1.27-1.54, aardbeien per kg.; I 5.50-6.50, IX 4.50- 5.80, II 2.60, frambozen per doos van 200 gram; I 5.60-6.70. loganbessem per doos van 200 gram; I 3.60, rode bessen per doos; I 4.10-4.40, .kruisbessen; I 2.90, groenten; bloemkool 59- 1.44. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De voorbe reidingen voor het vormen van een scholengemeenschap voor lager beroepsonderwijs zijn in Vlissingen nu zover dat met ingang van augustus begonnen kan worden met brugklassen. Dit is dan de aanzet voor de gehele scholengemeenschap die per 1 augustus 1976 moet draaien. Deze scholengemeenschap wordt de enige in Zeeland waarin behalve de technische en huishoudelijke vakken ook administratieve opleidingen mogelijk zijn. Het wcrdt ook de enige school met een oplei- dingsmogetijkheid in proces techniek. Een belangrijk aspect aan een school van deze opzet is de keuzemogelijkheid binnen één instituut van de diverse beroepen. In de nieuwe scho lengemeenschap werken sa men de gemeentelijke l.t.s., de gemeentelijke school voor l.e- a.o. Voordeel is ook dat de scheiding „jongens-meisjes scholen" die bij het lager be roepsonderwijs nog bestaat, wordt opgeheven. Verdere pluspunten zijn o.m. het geza menlijk optrekken van jon gens en meisjes waardoor meer inzicht en waardering voor eikaars werk wordt ver kregen, meer mogelijkheden voor het samenstellen van leerstofpakketten, de opleiding na de brugklas kan aan de zelfde school worden gevolg en in een scholengemeenschap is de kans groter dat nieuwe vakrichtingen eerder worden ingepast of aangevraagd. Erop gewezen wordt voorts dat ook meisjes nu kunnen deelnemen aan het z.g. T-examen en daarmee toegelaten worden tot b.v. de m.t.s, het T-diploma staat gelijk met een mavo diploma. Vanzelfsprekend zijn er in Vlissingen nog wensen. Zo zou men graag de gehele scholen- gemeensctei.p zo sne' mogelijk in én gebouw ondergebracht zien en een inbouw van een mavo-opleiding zou de keuze mogelijkheid van de leerlin gen nog meer verruimen. „Bo vendien zou dit nog een stapje verder in de richting van een middenschool betekenen", zo weid opgemerkt Een uitbrei ding in verticale richting wordt eveneens wenselijk ge acht omdat afgestudeerde leer lingen van het lager beroeps onderwijs in dezelfde school organisatie kunnen d -irstude- ren in ricbtinger van het mid delbaar beroepsonderwijs. (Van een onzer verslagge vers) GOES De Vlissingse filmclub Shot '68 gaat infor matieve bijeenkomster houden voor filmers. De eerste wordt gehouden °P 16 juni in Slot Ostende aan de Singelstraat in Goes, de tweede op 17 juni in het club gebouw van Shot '68 aan de Spuistraat te Vlissingen en de derde op 18 juni in Mossel- en Palinghuis Lensen aan de Tuinstraat te Axel. De toegang >s gratis. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Op het ter rein van de Gasunie in de Coegorspolder is het afgelopen weekeind een caravan met in houd gestolen. De politie van Terneuzen stelt een onderzoek in naar deze verdwenen ze- venpersoons caravan, merk Ca valier. ZAAMSLAG Bij een bot sing tussen twee personenau to's op het kruispunt im de buurtschap Zaamslagveer wer den vijf personen gewond. Het ongeluk gebeurde doordat J. de W. uit Terneuzen geen voorrang verleende aan een op de provinciale weg rijdende auto bestuurd door J. P. uit Hoek van Holland. Vier inzit tenden liepen lichte verwon dingen op doch konden na be handeling huiswaarts keren. De W. werd dusdanig gewond dat hij per ambulance moest worden overgebracht naar het ziekenhuis in Terneuzen. ZIERIKZEE Maandag morgen is op een kruispunt bij de Va] te Zierikzee een personenauto bestuurd door J. B. afkomstig uit Vlaardingen aangereden door een achterop komende personenauto. De au to van J. B sloeg over de kop waardoor de bestuurder ern stig rugletsel opliep. Zijn achtjarig kleinzoontje liep een zware hersenschudding en een gebroken sleutelbeen op. Bei den zijn zij overgebracht naar het Rode-Kruis-ziekenhuis te Zierikzee. De auto was total loss. GOES Flinke rookwolken" stegen gistermorgen uit de vier afgebrande panden aan de Papegaaistraat - Lange Vorst- straat in Goes. Gemeentelijke dranghekken beschermden een ladderwagen van de Goese brandweer vanwaar het opge laaide vuurtje werd bestre den. De gehele dag door bleven veel voorbijgangers bij de ra vage staan. Zij bekeken vol belangstelling onder meer bet werk van de experts van de verzekeringen, die de schade, aangericht door de uitslaande brand zaterdagnacht, kwamen schatten. In opdracht van openbare werken van de gemeente Goes zijn bij een paar panden stut ten aangebracht. „Uit veilig heidsoverwegingen", zo werd meegedeeld. Van een der pan den in de Papegaaistraat helde de gevel van oudsher al enigs zins over naar de straat. Nu de balklagen door de brand flink zijn aangetast is het niet denkbeeldig dat de gevel er uit zooi vallen, iets wat men met stutten wil voorkomen. Het wachten is dan op de uitspraak van de verzeke ringsexperts, die namelijk kunnen adviseren de zaak maar te slopen. Overigens was men van mening dat de Ca- lypsobar en het boetiekje op de boek wel slooprijp wa ren. Een 7-jarige jongen Basti- aan T. uit Goes, diie de uitge brande panden van heel dicht bij wi'lde bekijken en onder de afzetting doorgekropen was kreeg een plotseling naar be neden vallende dakpan op het hoofd. Hij werd met een sur veillance-auto van de politie naar het ziekenhuis gebracht Daar bleek de verwonding nogal mee te vallen. Na ver bonden te zijn mocht Bastiaan weer naar buis. Tafeltennis Na het suc cesvolle seizoen van de tafel tennisvereniging Goes heeft het bestuur van deze vereni ging besloten ter afsluiting van bet seizoen een internatio nale ontmoeting te houden tussen de drie eerste teams van Goes tegen drie teams van Vernidh uit West-Duitsland. De wedstrijden vinden plaats zaterdags 14 juni in de zaal Albert Joachimkade. Toe gang gratis, aanvang 19.30 uur. (Van onze correspondent) BERGEN OP ZOOM Be gunstigd door ideaal zomer weer werd de door de Zeeuws- Brabantse Turnkring in de bossen van het gemeentelijke landgoed Lievensberg te Ber gen op Zoom georganiseerde jeugddag een ware feest voor de ongeveer drieduizend deel- nemertjes. Hiervoor zorgde in de eerste plaats de heer A. Tieman met zijn gymnastiek vereniging BTV, die het orga nisatorische deel van de dag voor zijn rekening had geno men, daarin bijgestaan door de technische commissie van de Zebra met aan het hoofd de wedstrijdleider de heer C. van Weele uit Krabbendijke. De sportieve- en spelopdrachten die de deelnemers moesten af werken waren bijzonder goed gekozen en daarnaast bijzon der attractief. Dat waren: bal letje rol, kleed je rot, pollepel loop, raden maar, ballen wer pen in een rijdend wagentje, haasje over, doelschieten, ring- werpen, evenwichtsoefening en ringsteken op eikaars schouders. De uitslagen zijn; BTV Ber gen op Zoom lx eerste en 2x tweede prijs. UDI Bergen op Zoom 2x eerste en tweede prijs. SV Grijpskerk eerste en tweede prijs, Thor Sas van Gent 2x eerst en tweede prijs, SV Driewegen 2x eerste prijs, KWV Kniiningen eerste en derde prijs, de Springplank Biervliet 2x derde prijs, VZOS Yerseke 3x eerste en tweede prijs, De Flippers. An na Jacobapolder eerste prijs, CGV Clinge eerste en 2x twee de prijs, Mygiëa Westkapelle 2x eerste prijs, GV Koudekerke 3x eerste prijs, Astrow Souburg 2x eer ste en 3x tweede prijs, MTV'69 Middelburg 3x eerste en tweede prijs, Olympia Ka- pelle 3x eerste en tweede prijs. Sportlust Hansweert 3x eerste prijs, DIO Breskens 2x eerste prijs, Sparta Krabbedij- ke 3x eerste prijs, Spido Oud Vossemeer eerste en derde prijs, WWV St. Maartensdijk lx eerste prijs, Kwiek Slave- nisse 2x eerste prijs, WIK St. Annaland 3x eerste prijs, In- terscaldis Waarde 2x eerste prijs, Volharding Wissekerke 3x eerste prijs, Excelsior Poortvliet 2x eerste prijs, Vol harding Goes 4x eerste prijs, OKI Kortgene eerste en twee de prijs, Atlas Heinkenszand 2x eerste en tweede prijs, UDI Wolphaartsdijk eerste prijs, DAW 's Gravenpolder 3x eer ste prijs, SSS 's Heerenhoek 2x eerste prijs, Prins Hendrik Breda 4x eerste en tweede prijs. Kwiek Bruinisse eerste en tweede prijs, WIK Wemel- dingen eerst en 2x tweede prijs, Turnlust Ovezande 2x eerste prijs, KGV Kloetinge 2x eerste prijs, Olympia Tho- len 3e eerste prijs, Deltasport Zierikzee 3x eerste prijs, Dui- veland Oosterland 2x eerste prijs, WIK Rilland Bath 2x eerste en tweede prijs en SVS SerOoskerke 3x eerste prijs. (Van onze correspondent) VOGELWAARDE Zater dag vierde de trimclub Vogel waarde haar eerste lustrum- 's Middags stond er een fietsen rally op het programma, 's Avonds hadden de leden met echtgenoten en verloofden een feest. Aan de rally namen tien paren deel. Dit kleine aantal was waarschijnlijk te wijten aan het mooie weer dat velen naar het strand lokte. Voor de deelnemers was bet een gezel lige fietsmiddag De rit was 20 kilometer lang. De uitslag: 1. de heer de Schepper en de heer Hame- linck, 2. de heer van Goethem en echtgenote, 3. Gebvs. Strob- be, 4. de heer van Jole en echtgenote, 5. de heer Durinck en echtgenote. Ouderavond De openbare Prins Wilhelminaschool heeft een feestelijke ouderavond ge houden in het dorpshuis- De ouders der leerlingen en ande re belangstellenden konden na de opening door de heer G.D. Ravestein genieten van het sprookje „De Gouden Gans" opgevoerd door leerlingen van de eerste en tweede klas. De klassen 3 en 4 brachten de musical „Teun de Speelman" en de twee hoogste klassen voerden het toneelstuk „Het Spiegelbeeld" op. Als dank voor het verzette werk moch ten de leerkrachten bloemen in ontvangst nemen. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG In totaal 23 deelnemers en een deelneem ster namen zaterdagmiddag deel aan de behendigheids wedstrijden voor auto's, die werden gehouden op de Oost- burgse markt. De proeven waren - al leek het anders - niet eenvoudig. Het vereiste beheersing van de auto. rijvaardigheid en ti ming. Na een slalom moest eerst vooruit in een denkbeel dige garag» geparkeerd wor den, daarna achteruit tussen een paar paaltjes om vervol gens de auto achteruit een ga rage binnen te rijden. Vervol gens moest gestopt worden te gen een paal, waarbij deze niet mocht omvallen. Dan moesten rechter voor- en ach terwiel over een balk gereden worden en het volgende punt - het moeilijkste - die wa-gen in een evenwichtspositie op een wip krijgen. Als laatste proef moest een cirkel gereden wor den, waarbij de bijrijder een touw moest vasthouden. Een van de deelnemers was bij dit onderdeel iets te enthousiast en kwam met zijn linkervoor bumper tegen een lantaarn paal, wat hem een dankbaar applaus van het publiek en veel belangstelling voor de dieuk van de jeugd oplever de. Winnaar werd de heer J. Beerendonck uit Vlissingen. die het traject in de kortste tijd aflegde. Hoe het nog beter kan de monstreerde Lains Carlsson, lid wan het Opel rally team, die dank zij de medewerking van de fa. Van de Bliek uit Bres kens, zijn vaardigheid met de auto tentoonspreidde. Belang stelling was er ook voor een aantal autofilms die zaterdag middag in het Ledeltheater werden vertoond. (Van onze correspondent) KRUININGEN De open bare basisschool uit Kruinin gen heeft de feestelijke ouder avond gehouden in Ons Dorps huis te Kruiningen. Namens de oudercommissie en de leer krachten kon voorzitter G. Noot van de oudercommissie een bijzonder groot aantal ou ders verwelkomen. Namens bet gemeentebestuur waren aanwezig de heer Slabbekoorn, wethouder van onderwijs en de heer B- G. Munnik, secreta ris van de gemeente Reimers- waal. Voorzitter van V.O.O., de heer R. D. Söhouwvlieger, dominee H. Bossenbroek, de heer J. Sanderse, hoofd van de school met de Bijbel uit Krui ningen, zuster Annemarie uit Hansweert en de heer R. G. Meester waren eveneens aan wezig. De kinderen brachten op een uitstekende wijze de hun geleerde toneelstukjes voor het voetlicht waarmee zij een warm applaus oogstten. Benoeming De opbouw werker van de Stichting Op bouw West-Zuid-Beveland in de gemeente Borsele, de heer C.H. van Woerkom te 's-Gra- venpolder, is ingaande 1 au gustus a.s. benoemd bij het Sal co te Middelburg. (Van onze duivensportmede werker) TERNEUZEN De Terneu- zense liefhehher J. de Smidt heeft de leiding genomen in het klassement voor de Stein- trofee door in de eerste voor deze trofee meetellende pro vinciale wedvlucht vanuit Or leans zijn eerste getekende duit' ook als eerste in deze wedvlucht te klokken. Winnaar van de vlucht werd een duif (vierde getekende) van de Biervlietse combinatie Van de Linde-Du Puy met een snelheid van 1099.08 meter per minuut Het behoorlijk vlot verlopen concours sluit op een snelheid van 969.38 mpm. De officiële uitslag is als volgt: 1. Van de Linde-Du Puy, 2,15 en 16 J de Smidt, die ook de perste hoofdprijs, de eerste koningspoule, de eerste extra prijs, de eerste serie van dui ven aangeduid en de eerste serie van duiven onaangeduid won. Ook succesvol was een an dere Terneuzense liefhebber, namelijk H. Koch en zoon die de derde en de tiende prijs won. 4. H. Beulens uit Kwadendamme. 5. A de Krij ger uit Westdorpe, 6. G. Du- sarduijn uit Groede, 7 A. Dui- ninck en zoon uit Cadzande, 8. J. Willaert uit Clinge, 9. Com binatie Lensen-Visser uit Axel, 11. J- Kuijcks uit Hulst, 12 E. Vermast uit Yerseke. 13. J. van Spaandonk uit Sint Jansteen, 14 A. Bouchaut ir. tut Sluiskil. 7. J. Wille uit Zuidzande, 18. J. van Gijs uit Breskens, 19. R. de Lauelle uit Zuiddorpe, 0. A Bosman uit Heikant, 21. S. van de Velde uit Breskens, 22. H. de Schep per uit Clinge, 23. G. Snelders uit Sas van Gent, 24. Combi natie Van de Bossche-Steen- bergen uit Oostburg, 25. M. van de Bussche uit Sluis In concours waren 2260 oude dui ven Heeft-wie-heeft en de eerste ploegenprijs gingen naar de combinatie Van de Sinde-Du Puy. Uitslag wedvlucht vanuit Orleans van de Kring West- Zeeuwsch-Vlaanderen en Wal cheren met. een deelname van 878 duiven, hoogste snelheid 1099 08 mpm. 1. Van de Lin- de-Du Puy uit Biervliet, 2. G. Dusarduijn uit Groede, 3. A. Duininck en zoon uit Cadzand, 4 Wille uit Zuidzande. 5. J. van Gijs uit Breskens, 6. S. van de Velde uit Breskens, 7. Combinatie Van de Bossche- Steenbergen uit Oostburg. 8. M van de Bussche uit Sluis, 9. Combinatie Riessen-Strijd uit Souburg, 10. A. van Peenen en zoon uit Souburg, 11. A. En gels uit Driewegen bij Bier vliet, 12. J. Bakker uit Oost burg. 13. J. van de Broecke uit Breskens, 14. G. Lampaert uit Eede, 15. A. Vasseur en zoon uit Cadzand. De Concoursbond Zuid-Be veland nam met 396 duiven deeJ aan een wedvlucht vanuit Moulins, hoogste snelheid 1038 08 mpm. 1. J. en P. Voois uit Kruiningen, 2. A. de i-eeuw uit Hansweert, 3. J.Le Conté uit Goes, 4. E. Vermast uit Yerseke, 5,10 en 14. H. Janse uit 's-Heerenhoek, 6 en 9 H Vermeulen uit Schore, 7. M. Poley uit Kruiningen, 8. P. Steketee uit Yerseke. 11. Ge broeders Dommanschet uit Hansweert, 12. J. Poley en zoon uit Kapelle, 13. P. Butler uit Biezelinge, 15. M. Pieterse uit Wemeldinge. De Concoursbond Zuid Be veland hield met een deelna me van 1338 duiven een wed vlucht vanuit Compiègne, hoogste snelheid 1233.30 mpm. I F Franse uit Kwadendam me, 2. W. Visser uit 's-Heer Arendskerke, en 12. G. Feleus uit Kattendijke, 4. M. Blaauw- kamer uit Waarde. 5. Gebroe ders Mange uit Schore, 6. J van Hekken uit Goes, 7. A. de Leeuw uit Hansweert, 8 en 13. W. van Stel uit Wemeldin ge. 9. J. Kaho uit Goes, 10. P Oele uit Oudelande, 11. H. Beulens uit Kwadendamme. 14 J. van Iwaarden uit Krui ningen, 15. Combinatie Steen- htrd-Princen uit Goes. (Van een onzer verslaggevers) GOES Reeds geruime tijd heeft het gemeentebestuur van Goes zich gebogen over de no ta „Parkeren Binnenstad", die vorig jaar is samengesteld. In aanvulling op deze nota doet het college van B. en W. de raad voorstellen een paar aan vullende maatregelen te tref fen. De Goese raad, die 19 juni om 19 uur bijeenkomt, krijgt voorstellen te verwerken om de z.g. blauwe zone uit te breiden met Grote Kade en Tuirfkade. Het college ziet nog geen aanleiding om par- keermeters aan te brengen op Vlasmarkt en Singelstraat. Wel wil men de mogelijkheid scheppen op de Grote Markt van 11.30 tot 14,30 uiur parke ren toe te staan, dit ten behoe ve van de restaurants. Voorts wil men in de Korte Kerk straat tweerichtingsverkeer herinvoeren met dien verstan de dat aan beide zijden van deze straat een stopverbod moet geiden- Zoals op bijna iedere raads- agenda ontbreken ook in Goes de voorstellen met be trekking tot de woningbouw niet. Zo wordt de raad toe stemming gevraagd grond in Wolphaartsdijk, gelege nabij de Papeweg, te verkopen voor de bouw van twaalf premie woningen. De raad zal ook het bestemmingsplan „Honderd Gemeten" moeten vaststellen terwijl voor dóf plan een kre diet wordt gevraagd voor aan leg van een z.g. tangent door dit gebied en het plaatsen van een verkeerslichtinstallatie. Verder wordt 65 mille ee vraagd voor vernieuwing van de riolering in de Slotstraat te 's Heer Arendskerke. Bij re genval thans stijgt het grond waterpeil erg hoog en doen ziah problemen voor met de afvoer van septic-tanks. De raad zal ook een voorbe- reidingsbesluit moeter nemen teneinde het dorpsgezicht van Kloetinge te beschermen. Een zelfde besluit wil het college graag hebben voor de aanleg van een gemeentelijke kweke rij die men wil realiseren op gemeentelijke grond rond de t.v.-toren. Op de begroting was voor drie peuterspeelzalen f 4.500 uitgetrokken. Het aantal speel zalen heeft zich inmiddels verdubbeld terwijl er plannen zijn voor een dergelijke voor ziening in Goes-Oost. Omdat nog drie andere zalen indirect gesubsidieerd worden, telt Goes thans tien peuterspeelza len. Het college wil maximaal f 1500,- per zaal subsidiëren, met uitzondering van Goes- Centrum, Goes-Zuid en Goese Polder (d o geen huisvestings kosten hebben), die men 750,- wil geven- Totaal is aan subsi die begroot f 12.750.-. Het college wil de initiatie- In 'I kort DE KLM heeft ook dit jaar weer extra vluchten uit Suri name aangekondigd voor de maanden juni en juli. Deze maand zal de KLM voorlopig zes extra vluchten maken cp de route Paramaribo-Amster dam v.v. ven van de Stichting Stadsher stel Goes, die werkzaam wil zijn op het gebied van de volkshuisvesting en zich daar bij wil beijveren voor handha ving en verfraaiing van dorps- stads- landschapsschoon belonen met een eenmalige startsubsidie van f 1.500, (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND Het gemeentebestuur van Borsele zal bekijken of een werkgroep samengesteld uit vertegen woordigers van de woning stichting Borsele en de ge meente in het leven kan wor den geroepen om een studie te maken van de mogelijkheden „gaten" in de diverse kernen van Borsele op te vullen met nieuwbouwwoningen. Tijdens de gisteravond ge houden bijeenkomst in de raadzaal van Heinkenszand werd dit idee geopperd door de heer Eversdijk. Hij vroeg zich hierbij tevens af of het niet mogelijk was de plaatse lijke aannemers bij dit soort bedrijvigheid in te schake len. Wethouder A. Jansen, die wegens vakantie van burge meester G. van Waes de bij eenkomst voorzat, zei dat bet een moeilijke en dure zaak was. Hij zei dat met het mi nisterie van volkshuisvesting contact was opgenomen om de specifieke woningbouwproble- men in Borssele door te lich ten. De woningstichting is van plan in 1975 11 woningwetwo ningen te bauwen in Hein kenszand, 17 in 's Gravenpol der en 6 in Nieuwdorp. Zoals gisteravond werd op gemerkt een relatief laag aan tal terwijl de vraag naar wo ningen blijft aanhouden in de gemeente. Erop gewezen werd dat in Borssele geen leeg stand voorkomt en men toch eigenlijk niet gestraft wil worden voor problemen op dit gebied elders in de provin cie. De gemeente Borsele, zo zei de heer Jansen, wijst de sub urbanisatiegedachte zoals die is neergelegd in een ETI-rap- port af. De wethouder zegde voorts toe dat in een volgende raadsvergadering bekeken zal worden of het mogelijk is in o.m. 's Heerenhoek garages door de woningstichting te la ten bouwen. Van die zijde werd overigens opgemerkt dat de grondprijzen nogal aan de ho ge kant zijn voor de bouw van garages. De jaarlijkse bijeen komst tussen raad en woning stichting zoals die gisteravond is gehouden, is mede op aan drang van de raad ingesteld. Daarom betreurde de heer Jansen het in zijn openings woord dat een zevental raads leden was weggebleven. Televisiekijken doe je altijd met een aantal mensen, zei ex-tv-recensent Scheepmaker afgelopen zaterdag in een ra dio-interview. De tijd dat je bij de buren gezellig een avondje tv ging kijken, is de finitief voorbij, hooguit de be zitter van een kleurentoestei krijgt om die reden mensen over de vloer. Dat geldt voor mij bij voetbalwedstrijden, Neerlands Hoop en een toneel stuk waarvan de verwachtin gen noog zijn. Zondagavond zond de NOS Pas de Deux van Hugo Claus uit. Alle stoelen waren bezet en na een half uur kijken was iedereen het er over eens dat het weer kunst was met een grote K of t.v. met een grote T zo u wilt. In de schouwburg blijf Je zitten maar in de huiskamer is zoiets funest voor de aandacht. Pas na de middels het jour naal ingelaste kunstmatige pauze kreeg Pas de Deux dank zij Annelies Vaes het levendige karakter. Alle cita ten met lovende woorden die de NOS verstuurde mogen dan opgaan voor een toneelavond in de schouwburg, bij tv-opna- me spelen er andere dingen mee. In NCRV's Kenya Kwaheri sprak prins Claus met vijf kinderen die drie weken lang dit land hadden doorkruist. In en ontspannen sfeer probeer de Claus het ingewikkelde proces van ontwikkelingshulp voor kinderen begrijpelijk te maken en dat lukte wonder wel. Een man moet worden overtuigd door de gezonde kinderen van zijn buurman dat rijst beter is dan knollen („Je moet de mensen laten zien") en meer van dit soort simpele, maar bevattelijke voorbeelden zorgden ervoor dat deze uitzending meer dan de moeite van het aanzien was dan drie uur Amerikaans poli- tiegeweld bij elkaar. Ook al is Kojak van de lollies op de kauwgom overgestapt. In NCRV's Ander Nieuws deed futuroloog Robert Jungk opmerkelijke uitspraken. Zo zei hij dat de Bijlmermeer binnen 20 jaar zal zijn ver dwenen. „Ik heb dat gezien in St.-Louis het was verziekt door de misdaad". Het zijn beweringen waar ik het moei lijk mee eens kan zijn. al geven de recente ontwikkelin gen eerder de juistheid van zijn stelling aan. Dat Jungk tegen alle redeüik denken en moderne techniek is en voor de zachtaardige techniek is zeer discutabel Wat je van zo'n discussieprogramma ver wacht gebeurde- Er werden nieuwe perspectieven geopend en de contrasten werden hel der naar voren gebracht. Of je het er nu wel of niet mee eens bent, staat op de tweede plaats. Deze uitzending maakte van deze overbodige tv-avond toch nog iets. JOHAN DIEPSTRATEN

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 7