Overlegorgaan van het NKV vertrouwt Hulster wethouders niet meer Actiegroep Baalhoek Omsch< steun van bevolking Wer. mei ged Wethouder: NKV wil terug naar armenbestuur over beschermd stadsgezicht Hoorzitting in N. Namen Avondvierdaagse in Hontenisse fiORI! Nacht v; nu eind „WE VOELEN ONS BEKOCHT DOOR ONZE EIGEN MENSEN" Uitslagen van schietingen Harmonie met cle pet rond Eindstanden bridgeclub Stem-beker voor Marionette in Hulst stad streek Gestaafd Mening Gefietst HENGEL- WEDSTRIJD Heikant IJzendüke IJzendijke Philippine Zonnig DINSDAG 10 JUNI 1975 DINSDAG 10 JUNI 1 ,(Van een onzer verslaggevers) HULST „Wat het NKV-overlegorgaan wil is de klok terugdraaien. Het instellen van een bij- standscommissie betekent de weg terug naar het armenbe stuur. Daar zijn wc indertijd niet voor niets van afgestapt". Dat is een van de argumenten, waarmee wethouder B. de Keyzer (sociale zaken) zijn plotselinge afkeer motiveert van een bijstandscommissie. „De wethouder wordt erdoor met handen en voeten gebon den. waardoor een slagvaardig beleid onmogelijk wordt, maar het belangrijkste is wel, dat een besloten behandeling van de bijstandsaanvragen erdoor in het gedrang komt", aldus wethouder De Keyzer. Volgens hem wordt een bij standcommissie, die moet oor delen over bijstandaanvragen een veel te log apparaat. Als we het eerlijk doen, moet er minstens een vertegenwoordi ger uit elke kern inzitten. Zo'n commissie gaat uit meer dan elf mensen bestaan. Om goed te functioneren zou die commissie elke week moeten vergaderen. Dat betekent, dat die mensen wekelijks de stuk ken toegezonden moeten krij gen. Ik vraag me in gemoede af hoe ik daarmee moet wer ken. Bovendien, er zijn men sen die er nog een hekel aan hebben om hun aanvraag door vijf mensen te laten behande len. Verscheidenen zouden het liefst alleen mét mij te maken hebben", aldus wethouder De Keyzer, die daarbij een vijftal commissieleden noemt, die zich al bezighouden met het adviseren over bijstandsaan vragen in Hulst. „Daarnaast is het altijd nog mogelijk om be roep aan te tekenen bij GS of de kroon, als men het niet eens is met een beslissing". Volgens de heer De Keyzer heeft hij tijdens een onlangs gehouden vergadering een compromisvoorstel gedaan aan het NKV-overlegorgaan: het instellen van een commissie, die moet adviseren over be zwaarschriften. „Daar is men niet op ingegaan", zo zegt hij. De argumenten van het NKV om wel een bijstands commissie in te stellen: „De gemeente is zo groot gewoi- den, dat B. en W. zich niet voldoende kunnen verdiepen in de aanvragen om bijstand. Men steunt daarbij alleen op ambtenaren. Via een bij standscommissie kunnen de aanvragen beoordeeld worden door mensen, die veel beter van de situaties op de hoogte zijn". .(Van een onzer verslaggevers) BOSCHKAPELLE Aan de zaterdagschieting op twee wippen, gehouden in café A. Stallaart, namen 41 schutters deel. Uitslag: Op wip één: ho- ge vogel: P. Pauwels uit Kloosterzande eerste zijvogel: R. de Guytenaer uit Stoppel dijk; tweede zijvogel' E. Lam bert uit Boschkapelle; grootste aantal (5): C. Burm uit Hengstdijk- Op wip twee: ho ge vogel: J. van Leuven uit Stoppeldijk; eerste zijvogel: R. van Esbroeck uit Lamswaarde; tweede zijvogel: H. van Wa terschoot uit Hengstdijk: grootste aantal (4): J. Collet uit Hengstdijk. HENGSTDIJK Aan de zondagschieting op twee wip pen, gehouden in café P. van (Van onze correspondent) HULST In het goed be zette café van Willy van Swaal in Hulst is de algehele topbiljartkampioen seizoen 1974-1975 uit de Oost- Zeeuwsch-Vlaamse topbiljart- competitie aangewezen. Dat was Marionette. Aan Mario- nette-speler Peter de Smet werd de beker uitgereikt, door De Stem beschikbaar gesteld. Vertegenwoordigers van alle zeven topbiljartclubs waren aanwezig. Naast het uitreiken van die Stembeker werden ook nog de prijzen uitgereikt van het door Marionette geor ganiseerde nederlaagtoer- nooi. Daarvoor had Marionette zes trofeeën beschikbaar gesteld. De eindstand van het neder- laagtoemooi luidde als volgt: 1 Bc Ona Hulst, 2 KOT Hulst, 3 STC Sluiskil, 4 Bc 't Raedhuys Westdorpe, 5 Tovak Koewacht en 6 't Anker Hulst. De competitie-eindstand sei zoen 1974-1975 kwam er als volgt uit te zien- 1 Marionette Hulst 12-20, 2 KOT Hulst 12- 17, 3 bc t Raedhuys Westdorpe 12—14, 4 STC Sluiskil 12-11, 5 bc Ona Hulst 12-10, 6 't Anker Hulst 12-9 en 7 Tovaik Koe wacht 12-3. Na afloop van die diverse prijsuitreikingen vond er nog een koppelbiljarlprijskamp plaats. Als eerste kwam Mari onette uit de bus met de spe lers W. van Swaal en P. de Smet. De verdere einduitslag luid de als volgt: 2 KOT 2 (J. de BurgeT en A_ de Wilde), 3 bc 't Raedhuys (C. van Afrker en K Vonck), 4 KOT 1 (G. de Feber en A. Piavet), 5 Mario nette 2 (E. Bogaerd en A. Seghers), 6 Tovak 2 (F. Buis en P van Gassen), 7 Tovak 1 (A. Coppieters en C Martens), 8 bc 't Raedhuys 1 (M. Teii'- linck en M. de Smet), 9 't Anker 1 (J. Kayser en J. Hau- lez) en 10 't Anker 2 (J. Boe ding en W. Wöginger), Dijk, namen 27 schutters deel. Uitslag: Op wip één hoge vo gel: P. Pauwels uit Groenen dijk; eerste zijvogel: A. Lau- werijs uit Hulst; tweede zijvo gel: R.van Esbroeck uit Lams waarde. Op wip twee: hoge vogel: A. Lauerijs uit Hulst; eerste zijvogel: H. van Water schoot uit Hengstdijk, tweede zijvogel: J. van Leuven uit Vo gelwaarde; extra hoge vogel: P. Claessens uit Lamswaarde; grootste aantal (6): J. van Dijk, uit Vogelwaarde. HULST Aan de zaterdag schieting op twee wippen, ge houden in café P- Leeraert, namen 36 schutters deel. Uit slag: Op wip één: hoge vogel en eerste zijvogel: W. Koe mans uit Hulst: tweede zijvo gel: E. de Schrijver uit Hulst. Op wip twee: hoge vogel; J. Oosting uit Axel; eerste zij vo gel: E. de Paepe uit De Klinge (B): tweede zij vogel: P. Christiaans uit Koewacht; grootste aantal (5): J. Brand uit Hulst en F. de Block uit Sint Jansteen. KLOOSTERZANDE Aan de zondagschieting door de so ciëteit „St. Sebastiaan" op twee wippen gehouden in ho tel „De Linde", namen 37 schutters deel. Uitslag: Op wiR één: hoge vogel: Th. de Kort uit Kloosterzande: eerste zij vogel: G. Paiuwels uit Kloos terzande tweede zij vogel: E. de Maat uit Ossenisse. Op wip twee: hoge vogel: en eerste zijvogel: P. van Goethem uit Noorestraat; tweede zijvogel: Th. de Kort uit Groenendijk; grootste aantal (5): P. van Gassen uit Kloosterzande. KLOOSTERZANDE Aan de zaterdagschieting gehouden in café „De Linde" namen 28 schutters deel. De uitslag: ho ge vogel: Th. Cambeen uit Walsoorden; Eerste zijvogel G. Pauwels uit Kloosterzande; tweede zijvogel: A. Verhoeven uit Kloosterzandegrootste aantal (4): R. Durinak uit Walsoorden. Extra hoge vogel: P. Claessens uit Lamswaar de. TERHOLE Aan de zon dagschieting door de sociëteit „De Kraai" op twee wippen, gehouden in café G. Boogaert, namen 61 scholiers deel. Uit slag: Op wip één hoge vogel; C. de Poorter uit Koewacht; eerste zijvogel; P. Blommaert uit Hulst; tweede zijvogel: A. Mahu uit Lamswaarde: groot ste aantal (4): mevr. Verschu ren uit Lamswaarde. Op wip twee: hoge vogel: J. Lauwers uit Terhole: eerste zijvogel: J. Strobbe uit Hulst; tweede zij vogel: J. Picavet uit Zand berg grootste aantal (5): P Strobbe uit Lamswaarde. TERHOLE Aan de ko- ninigsschieting gehouden in ca fé „De Kraai" namen 32 schutters deel, Uitslag: Als ko ning werd uitgeroepen B. de Roov uit Vogelwaarde. ZUIDDORPE In café De Block werd een schieting ge houden waaraan door 25 schutters werd deelgenomen. De uitslag hiervan was als volgt: hoogvogel: A. Slock uit Koewacht; eerste zij vogel: A. Rombout uit Koewacht: twee de zij vogel: Em. Bouwens uit Zuiddorpe: meeste vogels (4): E Baert uit Koewacht. Vol gende schieting zaterdag 14 juni. ZUIDDORPE Tijdens de aanstaande kermisdagen te Zuiddorpe kunnen de boog schutters danir aan hun trek ken komen. In café De Block worden op 14, 15 16 en 17 juni schietingen gehouden op de ligeende wip. De aanvang van alle schietingen is steeds om halfdrie 's middags. (Van een onzer verslaggevers) HULST Tijdens een vergadering van het NKV-over legorgaan Groot Hulst hebben de aanwezige bestuursleden besloten om het vertrouwen op te zeggen in de beide wet houders J. Blommaert en B. de Keyzer. Aanleiding hiertoe is de weigering van burgemeester en wethouders om een bijstandcommissie in het leven te roepen. Door dit besluit brengt het NKV-overlegorgaan een conflict binnen de eigen gelederen naar buiten. Wethouder J. Blommaert is namelijk zelf voorzitter van het overlegorgaan. Wethouder B. de Keyzer was voorzitter van de NKV-centrale Clinge. De tijdens de vergadering van het overlegorgaan aanwe zige bestuursleden beschuldi gen wethouder De Keyzer er van zijn verkiezingsbeloften te hebben gebroken. Ze verwij ten hun eigen voorzitter Blom maert (die zaterdag niet kwam opdagen) een te slappe houding aangenomen te heb ben ,.We voelen ons bekocht om niet te zeggen verraden door onze eigen mensen. Wethouder De Keyzer is de verkiezingen ingegaan met de belofte een bijstandcommissie in het le ven te roepen, die aanvragen om bijstand krijgt te behande len. We hebben dan ook be wust al het mogelijke gedaan om hem die wethouderszetel voor sociale zaken te geven. Nu laat hij ons in de steek". Zo zegt secretaris H. van Raemdonck van het overlegor gaan. Zijn beweringen worden ge staafd door uitlatingen van de heren Blommaert en De Key zer tijdens een raadsvergade ring in 1973, waarin aian de orde kwam, dat B. en W. de beslissing over een bijstand- commissie tot na de verkiezin gen uitstelden. De heer Blom maert destijds: „Komen moet ie er. Hoe dan ook". De heer De Keyzer (toen nog raads lid): „Een goedkope manier van het college om er zich vanaf te maken". De heren De Keyzer en Blommaert blijken zich, om commentaar gevraagd, nauwe lijks aangesproken te voelen door die beschuldigingen van het overlegorgaan. Wethouder De Keyzer: „Ik hoef geen verantwoording af te leglgen aan het NKV. Ik ben gekozen door de bevol king op een vrije lijst". On dertussen geeft hij grif toe zijn verkiezingsprogramma niet na te komen. „Ik ben van mening veranderd nu ik de achtergronden ken. Ik heb me te vuiur en te vlam gelopen om alle mogelijke adviezen en in lichtingen en ik heb overal de kous voor honderd procent op de kop gehad. Ze hebben me overal gezegd, dat zo'n com missie niet in het belang van de bevolking is. Ook voorzit ter P. Everaert van het NKV- overlegorgaan in Hontenisse en voorzitter van de regionale commissie van advies voor bijstandverlening heeft dat gezegd. Ik vind het jammer, dat het allemaal zo gelopen is, maar een programma bijsturen in het belang van de gemeen schap, dat is geen schande". Wethouder Blommaert over de uitlatingen van zijn mede- vakbondsbestuurders: „Ze zoe ken het maar uit. Ik heb ge zegd. dat ik geen zin heb om tegen wethouder De Keyzer te keer te gaam, maar ik heb wel gezegd, dat ik zijn houding betreur. Ik heb tijdens het B. en W.-overleg gezegd, dat ik er tegen ben". Ook zijn afwezigheid tijdens de vergadering van het overleg orgaan wil wethouder Blom maert verklaren: „Ze hadden me laten weten, dat die in Nieuw-Namen gehouden werd. Daar ben ik toen met veel pijn en moeite naar toe ge fietst. Toen bleek het in Hulst te doen te zijn. Met mijn ge stel had ik geen fut meer om diaar toen nog naar toe te rij den". (Van een onzer verslaggevers) HULST - De Koninklijke Stedelijke Harmonie Hulst (de op een na oudste muziekvere niging in Nederland) is druk bezig met de voorbereidingen voor het 175jarige bestaan, dat volgend jaar wordt ge vierd. Allereerst wil men de in strumenten en uniformen-be stand op peil brengen, zodat men tijdens de feestelijkheden goec voor de dag kan komen. De harmonie zal volgend jaar ter ere van het jubileum ver schillende muziekfestivals voor harmonieën, fanfares en drumbands organiseren. Ook een festival met boeren en ti- rolerkapellen staat op het pro gramma. Hoogtepunt wordt wellicht de organisatie van het federatief bondsconcours. Men wil verder probere de mari nier skapel naar Hulst te krij gen. Om alles te bekostigen doet de harmonie binnenkort een beroep op de bevolking. Over ongeveer veertien dagen wil men huis aan huis in Hulst een drmateurscollecte houden. Alleen al voor nieuwe uniformen denkt men een be drag nodig te hebben van 5000 gulden. De aanschaf van in strumenten loopt ooik in de duizenden guldens. (Van onze correspondent) HULST De volledige en totale eindstanden van de tweede competitiehelft seizoen 1974-1975 van de bridgeclub Hulst komen er als volgt uit te zien. Groep A: 1. mw. Bies- broeck-hr. Blommaerrt 491,25 pet (gemiddelde score 61,41pct.), 2. mevr. v.d. Dries- hr. Biesbroeck 468,67 pet., 3. het echtpaar Nijenhuis 418,67 pet-, 4. d.d. Louwen-Neve 411,34 pet., 5. h.h. Reunis- di'Hondt 401,56 pet., 6. het echtpaar Holla 396,66 pet., 7. d.d. Aronson-Vroome 394,24 pet., 8. h.h. Snuverink-Burg- grave 379,55 pet., 9. hf-h. Neve- Bar 374,06 pet., 10. het echt paar Deltour 367,02 pet. en 11. d.d. Van Roosmalen-Beaart 322,98 pet. Groep B: 1. h.h. Gard-Zwa rekant 467,63 pet- (gemiddelde score 58,45 pet.), 2. mw. De Jong-hr. Van Beurden 443,81 pet., 3. h.h. Koopman-Zilver- sahoon 432,33 pet., 4. mw. Borm-hr. Dujardin 415,35 pet. 5. het echtpaar Wendels 41 4.50 pet., 6. dd. Den Boer-Smul- ders 409,14 pet., 7. mw. Hille- ge-hx. Melc'hers 402,44 pet., 8. het echtpaar Heyndrickx 396,04 pet., 9. het echtpaar v.d. Velde 371,84 pet., 10. d.d. Stol- te-Van Esbroeck 364,81 pet- en 11. het echtpaar De Kerf 356,77 pet. Groep C: 1. het echtpaar Van Dijk 482,82 pet. (gemid delde score 60,35 pet.), 2. het echtpaar Beusenberg 455,71 pet. 3. d.d. Bosch-Bogaert 431,32 pet., 4. h.h. d'Hondt- Hermans 423,22 pet-, 5. dd. Weemaes-Verstraetein 405,16 pet., 6. mw. De Booy 400,48 pet.. 7. het echtpaar Bakx 399,27 pet., 8. d.d. Melchers-Van Damme 366,26 pet., 9. mw. Bassie-hr. Speekenbrink 360,84 pet. en 10. het echtpaar De Kort 358,42 pet. )van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Dc zeehen gel vereniging „De Vo gel" hield de derde clubwed strijd op de Westerschelde tussen Zeedorp en het gemaal nabij Ossenisse. Hieraan deden 70 leden mee. De uitslag was: 1. A. Roctus. Vogelwaarde 13 vissen 1990 punten; 2. J. Boeding, Kloos terzande 9 vissen 1329 punten; 3. mevr. Van Deursen uit Kloosterzande 6 vissen 1129 punten; 4. 'M. van Damme, Kloosterzande, 6 vissen en 981 punten; 5. H. Jonkheym uit Kloosterzande 4 vissen 979 punten; 6. E. van Troost uit Kloosterzande 4 vissen 899 punten; 7. P. Jonkheym uit Vogelwaarde 8 vissen 824 punten; 8. R. Boogaert jr., Kloosterzande 4 vissen 822 punten: 9. R. Boogaert sr. Kloosterzande 4 vissen 808 punten: 10. P. Crombeen, Vo gelwaarde 3 vissen 765 pun ten. De traditionele pijp was voor A. Mangnus uit Vogel waarde met 4 vissen en 425 punten. HULST In Den Dullaerl is gisteravond een actiegroep opgericht die zich gaat bezig houden met de ontwikkelin gen rond het Baalhoekka- naal. Eerste activiteit is het vragen om steun „in onze strijd om het behoud van onze streek, die onleefbaar zal worden, als het kanaal op nu bekende voorwaarden zal worden gerealiseerd". HULST „Ik hou ook van mooie geveltjes en ge bouwen, maar rioht het dan zo in, dat we onze kost kun nen blijven verdienen". „Zorg er dan ook voor dat onzt mooie geveltjes niet be- kladderd en beschilderd wor den, zoals nu gebeurt". Dat waren enkele opmer kingen te beluisteren tijdens dc gisteravond gehouden hoorzitting voor de bewoners van de kern HuLst. Zo'n 55 bewoners waren er op afge komen. Grote problemen zul len blijkens de uitspraken van de twee Hulster In- spraakgroepen worden: een evenwicht vinden tussen de belangen van middenstand en bewoners, moet Hulst be schermd stadsgezicht worden of moet er een grote vrijheid komen met name voor mid denstanders om in te kunnen spelen op nieuwe ontwikke lingen. Er werd gisteravond overi gens niet alleen over groot schalige problemen gespro ken. Ook over de kleur van dakpannen en hondepoep werd driftig gediscussieerd. Andere belangrijke onder werpen die aan de orde kwa men- handelsvestigingen, wo- nthgbouw. woonomgeving, verkeer, vervoer en maat schappelijke dienstverle ning Gisteravond werd door j(| ongeveer vijftien initiatiefnjl mers een verklaring uitgege.| ven, waarin aam o^l Zeeuwsch-Vlamingen wordiË gevraagd mee te doen mej| de activiteiten van de groen I om deze financieel te stea.| nen. Deze verklaring I men zo snel mogelijk verme-l nigvuldi.gen en verspreidt I onder de inwoners. „Moet®! in deze tijd nog veel honder'.I den hectare kostbare land. bouwgrond worden opgeojJ ferc aan vervuilende Indus-1 trie? De voorwaarden voorh het graiven van het Baal hoekkaoaal worden ons niet eens meegedeeld, in strijd I me1 ieder democratisch be-ll ginsel. Zijn wij dan Nederlanders?", zo vraagt del groep zich af. Tot de initia- II tiefnemers behoren vertegen, ■woordigers van verschillende I Hulster instanties en organi. satles. De groep is uit de II gesprekken over ontstaan. NIEUW NAMEN Mor genavond wordt in Nieuw Namen een hoorzitting ge houden in verband met de inspraakprocedure. Bewoners van Nieuw Namen kunnen dan de tot nu toe naar voren gebrachte wensen en sugges ties verder toelichten. Een I forum van deskundigen zal dan ook een eerste reactie op deze wensen geven. De bij eenkomst begint om acht I uur en wordt gehouden üi het Verenigingsgebouw. Muziekfestival Zaterdag avond werd het tweedaags muziekfestival in Heikant geo penei. De Koninklijke Stedelij ke Harmonie uit Hulst die het openingsconcert op de kiosk zou verzorgen kwam niet op dagen. Dit was voor de organi serende muziekvereniging uit Heikant een geduchte tegen valler. Zondag was een tiental Familietoernooi Zaterdag werd op de voetbalvelden van het sportpark in IJzendijke een familietoernooi gespeeld. Het werd georganiseerd door de familie Pielaat. Voor dit toernooi bestond een goede publieke belangstelling. De uitslag werd: 1. fam. De Booy Lamswaarde 8 pnt., 2 Familie Boogaart IJzendijke 7, 3 fam. Martens Koewacht 5. 4 fam. Taelman Hulst 4. 5 fam. Van de Voorde IJzendijke 3, 6 fam. Pielaat 3 p. De wethouder van sportzaken de heer G. Claeijs- reikte na afloop de bekers uit. De sportiviteitsbeker was voor de fam. Pielaat: de familie Boogaart kreeg de pechbe- ker- i De start van de avondvierdaagse van Hontenisse vanuit hotel Van Leuven in Kloosterzande. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Gis teravond is de traditionele avondvierdaagse door de ge meente Hontenisse begon nen. Het aantal deelnemers was weer groter dan vorig jaar. Meer dan 250 wandelaars ver trokken op deze eerste dag vanaf ltotel Van Leuven te Kloosterzande. Er zijn ver schillende afstanden te lopen, nl. 5, 10 en 15 km- De routes waren uitgezet rondom Kloos terzande. Morgen, de tweede dag ls het vertrekpunt bij oafé P. Claessens te Lamswaarde waar nog een aamtal nieuwe deelnemers zal starten. Morgen is tevens de laatste daig om te beginnen, want wie de herinneringsmedaille voor deze vierdaagse wil verdienen kan morgen ook nog van start gaan omdat zaterdag 14 juni als reservedag dient Voor die genen die slechts een dag meedoen is ook een zomera vondmedaille beschikbaar. Woensdag 11 juni de derde dag heelt als startplaats het dorpshuis te Terhole. Donder dag 12 juni, de vierde en de laatste dag wordt gelopen langs het natuurgebied de Putting naar het recreatieter rein de Vogel te Hengstdijk. Voor de deelnemers die daar arriveren is er een bloemen- ontvangst gepland. muziekverenigingen present I en had alleen de muziekveie-1 niging Sluiskil bericht van verhindering gezonden. De muziekverenigingen voerden een muziek- en showprogram ma op bij de voor deze gele- genheid gebouwde kiosk. Af gevaardigden van de muziek verenigingen werden in het j verenigingsgebouw ontvangen en toegesproken door de voor zitter van de muziekvereni- ging Heikant, de heer F. Mar- tinet. Vanwege het 25-jarig lidmaatschap van de muziek vereniging Heikant werd de heer J. Thuije gehuldigd en de hiierbij behorende bronzen ro®* daille opgespeld terwijl zij» echtgenote bloemen kreeg aan geboden. Schooldag De leerlingen van de Openbare Lagere School te IJzendijke hebben hun jaarlijkse schooldag ge had- Onder leiding van het onderwijzend personeel en en kele leden van de oudereom- missie is een bezoek gebraffl aan het vogelpark in het Zwin nabij Knok'ke. 's Middags was er een picknick, in de versier de schooltuin, verzorgd door actieve moeders. Verder wer het programma gevuld met film en muziek van de «al- ch-erse groep Beautiful Ida ho. S.K.W. Afgelopen w®* end zorgden het S.K.w.-be- stuur en helpers voor een mu zikale afsluiting van het afge lopen seizoen. Men begon op zaterdag met een optreden va de Brabantse popgroep Mad- dog. Tijdens deze avond wa ren 200 jongeren aanwezig. D muziek, die gebracht was voornamelijk in het genij van Urian Heep. Op zondag) Juni was er een optreden va Ivan Heylen. Deze zanger W- een zeer grote belangstelling Er waren naar scnatting ong® veer 300 man aanwezig- D muziek viel in goede aarde, vooral na het zingen van en kele bekende succesnummers zoals .-schoon wijvenken „mijn pintje". Het bestuur va S.K.W. Philippine is van plan om in het vervolg meer van dit soort optredens te orgjini- seren. De lichtshow tijden, beide avonden werd veri door discotheek Flash, BIJ een overval op «en w renhuis in Keulen heeft .®e man ongeveer een mlJ. mark buitgemaakt. De onö kende, ongeveer 45 jaar ouo rover, drong gisteren het k toor van hel warenhuis W' nen. MIDDELBURG - Nog j heerst er in Zeeland, evenl ders in het land, een grote j naar personeel in de sectq taalbewerken. De hiervo antwoordelijke instanties f gebied van de arbeidsben ling proberen op alle mod manier vraag en aanb| evenwicht te krijgen, worden in Nederland ond 16.000 metaalbewerkers] vraagd. Een van de middelen on (ADI (Van onze corresponds /.AAMSLAG - De eeij dit jaar vastgestelde - maa de weigering tot het rijdej het grondgbied van enkel Igische gemeenten - nietl den 8ste Nacht van Zaal Zeelands grootste kaartf voor auto's, zal dit jaar vJ eerst in een zomermaand! den worden en wel in de| van 23 op 24 augustus. Hoewel het in eerste ins| moeilijk was een nieuwe vast te stellen vanwege dd volle rittenkalender kol medewerking van een t| andere autoclubs alsno| weekend worden vrijgen De standen voor het oenschap van de Zeed Vlaamse Automobielspoij (ZEVAC) na drie gereden zijn als volgt: Klasse bestuurders a-| 1T van Tiggelen uit Bier De vooruitzichten woensdag en donderdag, teld door het KNMI op m; om 18.00 uur: Droog en in het alj zonnig. Middagtemper van ongeveer 20 graden. Weersvooruitzichten i gemiddeld over Nederlai Voor woensdag: aant; zon: 5 tot 16; min. tem streeks 10 graden; max omstreeks 20 graden; een droge periode van m 12 uur; 95 procent; kans geheel droog etmaal 90 p Voor donderdag: aant zon: 5 tot 16; min. tem streeks 10 graden; max omstreeks 20 graden; een droge periode van m 12 uur: 95 procent; kans geheel droog etmaal90 p waterstanden De waterhoogten van dagmorgen, meegedeeh Rijkswaterstaat: Konsta min 3, Rheinfelden 279 Plittersdorf 455 min 12, 504 min 21, Plochingen 1 4. Mannheim 349 min 19 bach 123 min 1, Mainz S 14. Bingen 200 min 12, K min 14,Trier238min5, b 248 min 20, Keulen 235 Ruhrort397 min 15,Lobi min 13, Pannerdense K min 11, Nijmegen 820 IJsselkop 894 min 9, Eefc 428 onv., Deventer 300 Katerveer - Spoolders min 1, Monsin 5461 Borgharen 3865 plu s 5 1097 plus 1, Grave ben sluis 491 min 7 Morgen, woensdag 1! Bergen op Zoom 4 46 Hansweert Terneuzen Vlissingen Wemeldinge 3.54 3.13 2 40 4 37

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2