Mr. Luns bezocht werf De Schelde rT f TERUGBLIK PPD gaat wat doen aan milieukartering KINDERFEEST TER ERE VAN JUBILEUM PASTOOR Hulster Ambacht bestudeert zuiveringsplan Antiek op wielen in Vlissingen Bejaarden- bond Hulst groeit flink Voorlichting voor filmers Robur houdt twee toernooien stad streek Zeevis va art- scliool heeft geen brugklas Heinkenszand GEMEENTE GOES Openbare bekendmaking Beheersorgaan: 4000e woning in gebruik Zuid en Noord wil meevaller met ieder delen GEMEENTE GOES Bekendmaking Goes V DONDERDAG 5 JUNI 1975 7 V ADVERTENTIE) Mr. Luns arriveert bij de afbouwkade, waar het nieuwe schip in aanbouw is. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Gisteren heeft de secretaris-generaal van de NAVO mr. J. Luns. een bezoek gebracht aan de werven van de Koninklijke Maatschappij De Schelde Hoofddoel van dit bezoek was bezichtiging van liet nieuwe marineschip „De Ruyter". een hypermodel n fregat, die bij de Vlissingse werf in aanbouw is Mr. Luns werd bij zijn bezoek vergezeld van zestien perma nente vertegenwoordigers van lidstaten van de NAVO. Gistermorgen landde de he likopter, waarmee de heer Luns zich van Brussel naar Vlissingen verplaatste, tegen 10 uur bij de marinekazerne, waar hij werd welkom gehe ten door vice-admiraal E. Roest, ohef van de marinestaf en de commandant maritieme middelen Vlissingen. kaDitein- ter-zee Hagdorn. Het gezelschap begaf zich daarna riohting K.M.3. waar het werd verwelkomd door de directie van de werf* Na de koffie gaf kapitein-ter-zep Mastenbroek een overzicht van het nieuwbouwprogramma van de koninklijke marine en ir. Bouw ging in op de verwe zenlijking van dit bouwpro gramma. Daarna ging men per bus naar de afbouwkade waar de in aanbouw zijnde „De Ruyter" werd bezichtigd. No de lundh, die mr. Luns en zijn gezelschap door de K.M.S werd aangeboden, vertrok do secretaris-generaal rond 4.30 uur van de marinekazerne richting Meisbroek bij Brussel De rest van zijn gezelschap reisde af naar Haamstede vanwaar de reis werd gemaakt eveneens richting Brussel. markter GOES-KRABBENDIJKE 4 juni Per stuk kropsla 1327; bloemkool 6 per kr. 223, 7 per kr. 187; komkommers 44. Per bos: radijs 1451; kroten 93 109: selderij 17*19. Per kg: aardappelen 1315; groene sav. kool 86; Spitskool 93-94; rabarber 48. TERNEUZEN, 4 juni Per stuk. sla 2 4044; bloemkool 163—180, a2 98—117; groene komkommer 2830. Per bos: selderij 2941; bospeen 118 130; kroten 62; uien 53; radijs 57—63. Per kg; aardappelen, grof 172, grote 193; drieling 183; andijvie 3043; kasprin- sessenbonen 510; savoyekool 20—42; spinazie 71; 81; kassnij- bonen I 404, II 321—353; aardbeien I 153156 Fruit; appels Golden Delicious, klas se I maat 70-80; 9193, 65- 79' 78—30, 60-65: 36. Golden Delicious II maat 70-75; 6580 70-80: 71—81, 65-70: 56—70, 60-65; 58—68, 55; 42—48, Gol den Delicious klasse I in voorverkoop, maat 80-op: 86, 70-80 89.40 ct„ 65-70: 76. Gol den Delicious II in voorver koop 70-80 op: 77,3080,60 ct„ 65-70: 70—78, 60-65: 65—66. Totaal voorverkoop 50.00*0 kg; aanvoer 110.000 kg. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Door on voldoende aanbod van leerlin gen kon voor het lopende schooljaar geen brugklas ge vormd worden aan de Zeeuw se school voor de zeevisvaa.rt. öe reeds aangemelde leerlin- sek voor de brugklas zijn over gegaan naar de andere vormen van lager beroepsonderwijs. pit staat te lezen in het jaarverslag van de school. On- anks het ontbreken van de rugklas kon het aantal leer uren bij het begin van het uiduge school jaar op het peil van voorgaande jaren worden benouden. De verwachting wordt in het jaarverslag uitge sproken dat voor het komende schooljaar weer een brugklas gevormd kan worden, zodat de continuïteit van de school ge waarborgd wordt. De oplei- uuiig van de school, zo wordt opgemerkt, blijft gericht de eerlingen zowel praktisch als ueoretisch voor te bereiden hun steeds zwaarder wor dende taak in de zeevisvaart. •Band 1974 was het leerlingbe stand 37. Boor het ontbreken van de Drugklas is ook geen begin gemaakt kunnen worden met Q® gecombineerde opleiding stuurrnan-werktiuirgkundige. het is evenwel de bedoeling dat alle leerlingen deze oplei- ^g gaan doorlopen. examens GOES Eind-examen-uit- slagen Huize den Berg. Eindexamen. Geslaagd: J. Bil, P Blommaert (met tof), Th. Brouwers, E. v. Gadsamd P. v. Damme, E. v. Gessel (met lof), J den Hollander, A. v.d. Malen, C. Princen (met lof), A. Rentmeester, J. Schuurbiers. L. Schoonen. C. Verhagen* C. Vader, T. Ver- kerke (met lo>f) en J. de Zeeuw (met lof). Afgewezen: geen. (Van onze correspomdente VLISSINGEN Ceeland heeft dinsdag het grootste an tieke autofransport over zijn wegen gehad. Het waren 58 pronkstukken voor de tentoon stelling van oude auto's van Lips Autotron, welke van 7 juni t.m. 17 augustus in Vlis singen wordt gehouden. Twiaalf van de 58 oude au to's kwamen op eigen houtje in de karavaan meegereden. De 46 andere waren op grote autotrailers gezet. In ruim 4% uur tro*k de opzienbarende au tostoet van Drunen naar Vlis singen* Onderweg was er veel bekijks en in Goes stoten tien oude Zeeuws sportgenoten zich luid toeterend bij de ka ravaan aan, als een hartelijk welkom voor vrienden onder elkaar. W. Vrijdag om hallzes opent de Ze eu-wse recreati e-;gedeputeer- de A.L. van Geesbergen de tentoonstelling, die volgend jaar wellicht permanent als dependance van Lips Autotron Drunen in Vlissingen geves tligd zal worden. Hengelwedstrijd Henigel- sportvereniging „De Bevelan- den" houdt op 6 juni een vrije den" houdt op 6 juni een vrije viswedstrijd. Gevist wordt in de Bonepolder in 's-Graven- polder van 11.30 tot 14.30 uur. PRESIDENT Louis Echeverria zal wellicht overwegen zich kandidaat te stellen voor de functie van secretaris-generaal van de Verenigde Naties na zijn aftreden als président vo rig jaar. VOORBEREIDINGSBESLUITEN De burgemeester van de gemeente Goes maakt ter voldoe ning aan artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 15 mei 1975, heeft verklaard: a. dat een herzien'ng wordt voorbereid van het bestem mingsplan „Goese Polde, le gedeelte", voor het perceel, zoals dat in rood op de bij dat besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening is aangegeven, zulks ten behoeve van de bouw van 36 eengezinswoningen in de westrand van de Goese Polder; b. dat een nieuw bestemmingsplan wordt voorbereid voor het buitengebied welk gebied nader is weergegeven op de bij dat besluit behorende en als zodanig gewaar merkte tekening. De desbetreffende voorbereidingsbe- sluiten liggen ter gemeentesecretarie (afdeling algeme ne zaken), Oostwal 31 te Goes voor een ieder ter in zage. Goes, 5 juni 1975 De burgemeester voornoemd. (Van een onzer verslaggevers) i GOES In verband metl streekplanwerk is er behoefte aan een algemene inventarisa tie van het natuurlijk milieu in het betreffende gebied. Ir. A.J. Beenhakker, medewerker van de provinciale planologi sche dienst voor Zeeland (P.P.D.) zei tijdens de in Goes gehouden vergadering van het Zeeuws Coördinatie-orgaan voor Natuur-, Landschaps- en Milieubescherming dat de P.P.D. daaraan gaat werken. Begonnen wordt met het streekplangebied Midden-Zee land. Ir. Beenhakker hield een in teressant betoog over milieu - kartering en de methoden, die daarbij worden gebruikt. Mi lieukartering is een jonge we tenschap. Voor Zeeland wordt in dit kader veel onderzoek verricht door het Delta-insti tuut in Yerseke, de afdeling milieu-onderzoek van de Del tadienst en in Zeeuwsch- Vlaanderen met name door do universiteit van Gent. Tijdens deze vergadering meldde vice-voorzit ter dr. W.J. Wolff dat de contacten tussen de Zeeuwse Landbouw organisaties, inclusief de ge westelijke raad van het land bouwschap, en het Zeeuws Coördinatie-orgaan zijn verbe terd. Een eerste gesprek is er geweest en daarbij bleek dat heel wat gezamenlijke belangen gediend kunnen worden. In augustus is er een tweede ge sprek. waarbij waarschijnlijk concrete werkafspraken wor den gemaakt. Verder deelde dr. Wolff mee dat een werkgroep recreatie is opgericht, die eerst de recre atieve ontwikkelingen in Zee land gaat bestuderen en daar na het bestuur van het Zeeuws Coördinatie-omgaan gaat adviseren over een even tueel in te nemen standpunt. Dr, Wolff signaleerde tij dens deze bijeenkomst dat de actie om het bespuiten van wegbermen tegen te gaan. een succes is geworden. „We heb ben nu veel meer bloeiende wegbermen. Toch komt het nog voor dat particulieren de bermen gaan bespuiten. Hier tegen kunnen we geen be zwaarschriften indienen, maar het is wel een mentaliteit, die moet veranderen", aldus dr. Wolff. Hij deelde mee dat tij dens de volgende vergadering de naam van de nieuwe voor zitter van het coördinatie-or gaan zal worden bekend ge- (Van een ónzer verslaggevers) GOES Volgende week donderdag. 12 juni, zal de stichting samenwerking Goes, het beheersorgaan van de sa menwerkende woningbouw verenigingen nieuw Goes, St.- Willibrordus en de christelijke woningstichting Zuid- en Noord-Beveland officieel de 4.000e woning in gebruik stel len. De ingebruikstelling zal plaatsvinden aan de Bechtste- de 22-41. in het bestemmings plan Goese polder 2. De sleu teluitreiking wordt verricht door de heer C.F. van der Peijl, voorzitter van de bouw vereniging nieuw Goes om I 15 00 uur. Pastoor Omer Gieliet is nu vijfentwintig jaar priester en alle kinderen uit de buurt van zijn kerk houden feest. De pastoor ging gistermiddag temidden van de feestvier ders koekhappen. (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS De eerste feestelijkheden ter gelegen heid van het vijfentwintig ja rig priesterjubileum van pas toor Omer Geilleit uit Bres- kens speelden zich gisteren af. Vijfhonderd Breskense kinde ren namen eraan deel. Het feest ter ere van de jubilerende pastoor was een echt gezellig buurtfeest com pleet met een Vlaamse kermis, koekhappen, zaklopen, stoelen dans, film en kinderspelen. Rond zeven uur 's avonds volgde er de prijsuitreiking. Zestig medewerkers, leraren en ouders van scholieren zet ten het feest in samenwerking (Van een onzer verslaggevers) GOES De vereniging voor ziekenhuisverpleging „Zuid en Noord" heeft in 1974 een uit zonderlijk goed jaar achter de rug gehad. Het bleek dat een voordelig saldo van 2 miljoen gulden het financiële resultaat was, enerzijds dank zij een zeer hoge opbrengst van de beleggingen van de vereniging en anderzijds het sterk ge daalde percentage van d-e schadereserve. Blijkens mededeling in de algemene vergadering is het bestuur niet van plan het „ex traatje" bij de reserve te boe ken. Bedoeling is de leden van deze meevaller te laten profi teren, alleen kwam men er niet uiit hoe dat te doen. Pre mieverlaging sprak niet aan omdiat d-e kans dan geschapen wordt dait in de wat magerder jaren de premie onevenredig verhoogd zou moeten wor den. Gediscussieerd werd ook over terugbetaling van een deel van de premie, waarbij gesproken werd over 5 of 10 procent. Omdat ook nog sug gesties op tafel kwamen het extra-geld te gebruiken voor het verlagen van het eigen risico of uitbreiding van de verzekeringsvoorwaarden. werd 'besloten de zaak terug te spelen naar het bestuur. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) HULST De algemene be jaardenband Hulst kan nu, een jaar na de oprichting, bogen op een ledenbestand van 72. De leden zijn in het afgelopen jaar toegestroomd, want toen de club op 28 mei 1974 werd opgericht, gebeurde dat met 22 bejaarden. Doel van de algemene be- jaardenbond, die in Hulst ope reert naast de reusachtige vor mer. aangenomen hebbende kath. bond van gepensioneer den en bejaarden, is het bren gen v>an wat meer leven in de brouwerij. „We willen eens wat anders dan alleen maar kaarten en de hete dag in het café zitten", zegt secretaresse mevr. Rijk-Begheijn. Daarom verzorgen we allerlei verschil lende activiteiten". Werkter rein van de algemene bejaar- denbond is voornamelijk het Hulster bejaardencentrum de Blaauwe Hoeve. Gistermiddag waren enkele leden van de oluib samen met personeel van de Blaauwe Hoeve aan 't olie bollen bakken ten bate van het werk van missiepater Pe ters. Vanavond wordt een spelletjesavond gehouden. 100 prijzen liggen -er al voor klaar. Op de 27ste van deze maand wordt een reis gemaakt door Zuid-Beveland. Ongeveer 45 leden waren deze week aanwezig op de jaarvergadering, waarop de eerste verjaardag werd ge vierd. Voorzitter C. Willem- steijn kon naast zijn eigen le den ook de viee-voorzitter en secretaris van het rayon, de heren Tissin-k uit Wemelda-nge en Potter uit Hansweert, ver welkomen. Beiden bepleitten samenwerking met andere af delingen. Mejuffrouw Rein- bold toonde tijdens de feest- bijeemkomst films over Tirol, Hulst en het kindercarnaval in Hulst. Een tractatie en behan deling van het jaarverslag wa ren andere programmapun ten. met het feestcomité „Jubileum van pastoor Geilleit" op touw. Zondag gaan de oudere inwo-| ners van Breskens het zilve ren jubileum lieren Op het programma staan een mis, 'sj morgens om tien uur waarin de pastoor zelf voorgaat en een receptie. Die receptie be gint om 12.00 uur in zaal de „Uitkomst" te Breskens. (Van een onzer verslaggevers) GOES In Goes, Vlissin gen, Axel en Zierikzee zullen volgende week voorlichtingsa vonden worden gegeven over het maken van amateurfilms. De bijeenkomsten staan onder auspiciën van de NOVA, stich ting ter bevordering van de amateurfotografie- en cinema tografie, en worden verzorgd door de smalfilmciub „Shot 68". Tijdens de bijeenkomsten, die alle om 20.00 uur begin nen, worden tips verstrekt aan de amateurs en wordt met na me aandacht geschonken aan de vakantiefilm. Een specimen hiervan „de Efteling" zal wor den vertoond. In de pauze kunnen schriftelijke vragen worden ingediend waarna een vertoning volgt van een va kantiefilm met geluid „Lon den". In het vragenuurtje ko men allerlei zaken over de smalfilmhobby aan de orde en aan het eind van de avond laat men zien hoe een top- amateurfilmer een goede film in elkaar draait. De avonden worden gehouden als volgt: 16 juni: Goes, slot Ostende, 17 juni: Vlissingen, clubhuis Show 68 aan de Spuistraat 51, 18 jtrni: Axel, mossel- en pa- linghuds Lensen, Tuinstraat 1 en op 24 juni: Zierikzee, Mon- dragon Oude Haven 13. De burgemeester der gemeente Goes brengt ingevolge ar tikel 17 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening ter openbare kennis, dat bij het bestuur van die gemeente is ingekomen een verzoek van de voetbalvereniging „Wol- faartsdijk" te Wolphaartsdijk om vergunning ingevolge ar tikel 47 van de Woningwet voor het plaatsen van een kan tine op het perceel kadastraal bekend gemeente Wol phaartsdijk, sectie F nr. 662, gelegen aan de Sportweg te Wolphaartsdijk. Burgemeester en wethouders van Goes zijn voornemens met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening, vrijstelling te verlenen van de bepalingen van het bestemmingsplan „Plan in hoofdzaak Wolphaarts dijk", aangezien de voorgenomen bebouwing in strijd is met vermeld bestemmingsplan. Deze vrijstelling zal worden verleend voor een termijn van vijf jaren. Rechthebbenden op aangrenzende en nabij gelegen gronden zijn bevoegd binnen veertien dagen, te rekenen met ingang van 6 juni 1975 hiertegen schriftelijke bezwaren in te die nen bij burgemeester en wethouders van Goes. Het bouwplan ligt daartoe gedurende bovengenoemde ter mijn voor een ieder ter inzage op de afdeling algemene za ken van de gemeentesecretarie, Oostwal 31 te Goes. Goes, 5 juni 1975. De burgemeester voornoemd. (Van een onzer verslaggevers) HULST Tijdens de ver gadering van het waterschap Hulster Ambacht op donderda gavond 19 juni beslist de alge mene vergadering over een voorstel om uit haar midden een werkgroepje te kiezen, dat advies uit moet brengen over het waterzuiveringsplan, dat door het waterschap is ODge- steld. In die krant van gisteren is aan dit plan ruime aandacht besteed. Het behelst, zoals ge meld, de bouw van een vijftal zuiveringsinstallaties en een drietal afvalwaterleidingen in de gemeenten Hulst en Honte- nisse. Zodra het overleg met deze ge-meenten over het plan is afgerond» zal het 30 dagen ter visie worden gelegd. Daar na krijgt de algemene verga dering van het waterschap een voorstel te behandelen over vaststelling van dit plan. Daarna wordt het plan verge zeld van eventuele bezwaar schriften ter goedkeuring aan geboden aan het provinciaal bestuur. Andere voorstellen, die de hoofdingelanden tijdens de vergadering op 19 iumd krijgen te behandelen zijn een verhoging van de presentiegel den (van 40 gulden naar 55 gulden), uitvoering van het ontwaterimigsplan Prosperpol- der, die overdracht van een Tentoonstelling De stich ting voor sociaal en cultureel werk in Goes wil in 'septem ber het werk tentoonstellen van de deelnemers aan de cur sussen (de eerste onder leiding van Jeanette Hoviragh, de an dere onder leiding van Don Maris) zijn onlangs met succes beëindigd. groot aantal wagen aan de ge meente Hontenisse en de reke ningen over de jaren 1973 en 1974. De vergadering begint orn zeven uur en wordt gehou den in de Koning van Enge land te Hulst. (Van onze correspondent) GOES Komend weekein de houdt Robur ter afsluiting van de competitie een tweetal toernooien. Zaterdag nemen hieraan deel de junioren B2- en B3-elftallen van Kloetinge, Kapelle, Goes en Robur. Be gonnen wordt om 11.00 uur op sportpark het Schenge. Zondag komen de eerste en tweede elftallen aan de beurt. Dooa het onregelmatige ver loop van de competitie was het moeilijk een aantrekkelijk deelnemersveld bijeen te krij gen, niettemin is het Robur- bestuur daar toch in ge slaagd. In de poule van de eerste elftallen, die in een halve competitie tegen elkaar uitko men. zijn ingedeeld: Vogel waarde (vorig jaar toernooi- winnaar). Steenbergen, Goes, Luctor en Heinkenszand. Bij de tweede elftallen komen slechts 3 teams binnen de lij nen die een volledige competi tie spelen. Het zijn: Goes, Steen-bergen en Robur. Dit toernooi begint om 11.30 urn- en wordt gespeeld op het derde en vierde veld van het Schenge. Raadde ik U eergisteren aan te kijken naar de laatste uit zending van het Simplistisch Verbond op dat moment had ik moeten weten dat er van wat ik zondag via de radio volgde niet alles op de tv uitgezonden zou worden. Ik mieste b.c. een prima toe spraak van heer Kooten over Sinatra en nog ruim een half uur simplistische humor. Wat overbleef was voldoende om laat ik maar zeggen er het rapportcijfer 7 voor te geven. Een redelijk niveau maar niet briljant. „De hel ziet er rood uit en het is er heet" dat was een van de opmerkingen in Ikor's Jouw wereld mijn wereld. Duitse kinderen gaven ant woord op vragen als Hoe ziet de wereld er uit als je ouder bent". „Wie reageert er in Duitsland" „Wat zijn Joden". Voor het grootste deel werden er kennisvragen gesteld en daarom was he programma laing niet zointeressant als Ikor's Jouw Beurt of de korte interviews in Vara's Straten- makeronzeeshow. In deze laat ste twee series staat de kin derwereld met alle emoties centraal. Over onderweroen van het Stvatenmakeraffiche over tijd-lui hoos, dam, verle gen. verdriet. >-•»■"». dan ziet u het verschil m°t Jouw wereld mijn wereld Wel toveren de Duitse hummei-ls het zelfde als het Nederlands» grut: de kinderwerel is in die dingen internationaal. De keuze na het Journaal tussen een dubbele aflevering vain All i-n the Family en de NOS film „De verloren doch ter" is eenvoudig voor Iemand die van zekerheden houdt en niet nieuwsgierig van aanleg is. Ik koos voor het tv spel waarin een priester In gewe tensnood kwam door een vlot te jeugdige huishoudster. Het zou overdreven zijn te zeggen dat deze film problemen van een ln verwaarin geraakte priester over het celibaat weergaf want het is per slot van rekening geen documen taire. Al maakte de inigredie- ten als de abortus van de huishoudster, een racuneuze collega en een die op haar sterfbed God verloekt het ver haal onnodig „lekkereder", echt verveeld heb ik me bij dit spel -niet. De inleider van VPRO's Prelude To War, een serie - ropaganda films zegt de kri tiek al: films geven een sub jectief tijdsbeeld, een relief aan het begrip propaganda en zijn bovendien hoogst amu sant Dat amusante zit hem uitsluitend ln de egotripperij van de kijker die zich niet laat bedotten door de schijn bare objectioviteit die tot pro paganda leidt. Op laag niveau heb je dat bij de Ster reclame op iets hoger niveau bij dit. Om het zomerprogramma met nog twaalf van dit soort films te vullen hoeft voor mi.1 niet. Het is allemaal van het zelfde laken en pak. Volksver lakkerij zie je tegenwoordig al voldoende.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 7