.98 3?8 98 4 Drie peuterspeelzalen komen in één 1 Werkgevers verjagen vakbonden van de tafel BRADERIE „HIER IS SLUIS SCHILDERACHTIG GEOPEND De Stem/De Vrije Zeeuw 1.09 1.09 1?8 149 -1?» 1?8 IN GROOT SAS VAN GENT Rechter roept hulp in van deskundigen T voor gouclen paar g|Hüsqvarna, Het gerucht gaat dat de juffrouw van de juiste tijd op een Philips kwartsklok kijkt. ies stad 2tö l.Ug LANDBOUWERS VOORLICHTING Axel Raat! op excursie St. Jansteen I i i t i Leger des Heils sticht j e iigdinuziekkoi ps Kapellebrug PHILIPS DONDERDAG 5 JUNI 1975 Ike dag vindt u dat weer H. Gewone doorde oinder algemene t "t hele jaar door. Want sed in de gaten. En alles 1 de oogst nog naar ezonde groen", de iroentemaao f fles 0.50 liter 2.3t •rol 15 stuks jesbrokjes I gram E35 pak 180 gram lAi flesje 150 ml 3.3ff 1 of groen :tnbe2rW Zolang da voorraad strekt 750605 T%\ flik 200 gram pot 200 gram IPC lesje 0.30 liter /I /I 57 4H I ikje 250 gram Cf) 57 ÜU I Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Du I peuterspeelzalen van Sas van Gent, Westdorpe en Phi lippine komen op korte ter- I jujn onder één stichting Peuterspeelzalen". Voor I ,]k van de drie kernen wordt -aast het stichtingsbestuur feu drietal werkbesturen sa mengesteld. Bedoeling van I Je samenwerkingsvorm bin nen een stichting is om bij voorbeeld gezamenlijk aller lei materiaal in te kopen. Overigens staat het peuter- speelwerk in Westdorpe en Philippine nog in de kinder- schoenen. Zowel in Westdorpe als in Philippine start in september kort na de de vakanties een peuterspeelzaal. Beide kernen hebben inmiddels subsidie van Je gemeente Sas van Gent toegezegd gekregen. Behalve een startsubsidie krijgt de peuterspeelzaal in Westdorpe ook een tegemoetkoming in de aanloopkosten van de gemeen te. Samen met het via inzame ling verkregen gelid, moet dan de start gefinancieerd worden- De peuterspeelzaal-werkgroep van Westdorpe gaat trouwens voor de nodige financiën nog een beroep doen op het koningin Julianakonds. Voor de peuterspeelzaal van Westdorpe, die haar onderko men krijgt op de hoek van de Reedijkstraat, zijn al achten twintig kinderen aangemeld. Binnenkort komen daar nog een aantal Turkse kinderen Hij. Het pand in de Reedij-k- straat is eigendom van de wo ningbouwvereniging Axel. Volgens Boetie Jonker van het SKW in Westdorpe. mede-ini tiatiefneemster, staat de peu terspeelzaal precies op de goe de plaats: „Midden in een buurt met jonge kinderen. Zo'n voorziening is een verbe tering voor die wijk". Op liet ogenblik gaan een aantal Westdorpse kinderen iieg naar „Huimmelhonik", de vuterspeelzaal in Sas van Gent. Het vervoersprobleefh en de brug over het kanaal vormen voor de ouders van deze kinderen echter vaak een grote barrière. In Philippine bleek uit een enquête dat zo'n dertig ouder paren belangstelling hadden voor een peuterspeelzaal .voor hun kinderen. Via de plaatse lijke dorpsraad kwam een werkgroep van de grond. Die Heeft gedaan gekregen dat er een peuterspeelzaal kamt :n een lokaal van „De Meer paal". Er komt evenals in Westdorpe een vaste leidster, met daarnaast een aantal part time krachten. De dertig kin deren worden over drie of vier ochtenden in de week verdeeld. Nel de Waal is voor zitster van de huidige stich ting. „Peuterspeelzaal Sas van Gent", (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „In lege zakken zit niets, alleen lucht Op dat standpunt stond giste ren veehouder A.S. te Hulst, die bij de Terneuzense kan tonrechter C. J. M. v. Hees op het matje moest komen we gens het in bezit hebben van verboden antibiotica. S. bleei strak en stijl vol houden, dat èr niets in de plastic-zakken had gezeten, die ambtenaren van liet labo ratorium voor Geneesmiddelen in Leiden bij hem op de vee houderij hadden gevonden. Mr. Van Plees vroeg de verdachte hoe het laboratorium dan tot de conclusie was gekomen dat de antibiotica zich wel op zijn he drijf had bevonden. „Ils: ge bruik het niet, ik verkoop het niet en ik heb het niet", aldus S tenslotte. Mr. Van Hees hield de zaak aan om getuigen van het laboratorium te ho ren. Tijdens de middagzitting van het kantongerecht kwa den ook de gebruikelijke ver- heerszondaars en hardrijders °pdraven. De boetes die werden opgelegd varieerden van vijfenzeventig tot twee honderd gulden. Tegen A-A.v.d.V. uit Spui eiste de juicier van justitie mr. W-G.C- Mijnssen een boete van tweehonderd gulder voor onverzekerd rijden en vijftig guklen voor het veroorzaken van een aanrijding. Conform heze eis veroordeelde de kan tonrechter Van Hes de be- Klaagde. Van de eis drie baanden intrekking rijbe voegdheid met een proeftijd twee jaar, maakte bij een Proeftijd van een jaar. (Van een onzer verslaggevers) 'm* '{.NEUZEN In zaal At lanta vindt maandagavond een voorlichtingsavond over de ruilverkaveling in het gebied van het waterschap „De Vere nigde Brakknnuipolders" plaats. Er waren zo'n dertig a vijfendertig aanwezigen. Na een uitleg over het hoe en waarom van de ruilverka veling van de kant van de ruilverkavelingscommissie volgde een aantal vragen van de aanwezigen. Het accent lag hierbij op de nieuwe ruilver- kavelingsvvet, die per 1 juli van kracht wordt. In deze wel is onder meer een andere stemmingsprocedure dan voer heen opgenomen. (Van onze correspondent) SLUIS Het echtpaar Ohms-Saeij heeft in SLuis liet gouden huwelijksfeest gevjerd Bakker Ohms (78) en zijn echtgenote (82) hebben drie kinderen. Twee kinderen zijd ongehuwd gebleven en zijn in het bedrijf van hun ouders werkzaam. Op de receptie ga' ven heel wat vrienden -en be kenden van ljun belangstelling blijk, waaronder'ook „Jantje wan Sluis", age V namens hel braderie-eomi|é aen bloemen maker aanbond ;Het college van b. en w. kwam in de morgenuren het echtpaar feli citeren en bood een taart, ge bakken door een collegabak- kev aan. Ook deze peuters van de florende peuterspeelplaats „Hummelhonk" in Sas Van Gent gaan straks, tesamen met Phi lippine en Westdorpe op in een stichting. (Van een ouzer verslaggevers) TERNEUZEN De werk gevers in de kanaalzone heb ben de drie industriebonden NVV, NKV en CNV tijdens de recente CAO-onderhandeliu- gen van de onderhandelingsta fel gejaagd. Via deze weck verspreide pamfletten hebben de drie bonden dit aan hun leden in de kanaalzone bedrij- j ven meegedeeld. Kaderleden van de bonden deelden de pamtletten uit aan de poorten van de vijf betrokken bedrij ven. Volgens de drie vakorgani saties is het aanbod van de werkgevers gesteld op een manier van: slikken of stik ken. „Aannemen", betekent al dus het sqhrijven van de bon den aan Gun leden, „dat do door de vakboden reeds ge constateerde achterstand in Io nen nog groter wordt, dan ze als is". De bonden willen hier voor de verantwoordelijkheid niet dragen. Zev ragen zich verder af of de werkgevers in de kanaalzone: Walsenmoien, OPC. Zuidchemie, Glasfabriek en de Cokesfabriek een spel letje spelen met de angst van de werknemers voor het in gevaar komen van him arbeids plaats. Om het afketsen van de on derhandelingen en de gevolgen daarvan met de bondsleden door te nemen zijn er van daag. donderdag en morgen vrijdag, een tweetal demon stratieve vergadering belegd in Sas van Gent- Vanavond om 19.30 uur is er een bijeen komst in „De Speye" en mor genochtend wordt er om 10 uur vergaderd in café „De En gelenroos". -vx ra- (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Donderdag 26 juni houdt de gemeenteraad van Oost burg een excursie, Bezocht worden diverse cam pings binnen de gemeente. Welke dat zijn moet nog nader worden bekeken. De tocht be gint om 15.30 uur en tegen de avond gaan de raadsleden eten in de kantine van camping De1 Parmenschuur Bcjaardenreis Met drie autobussen maakten ongeveer 150 bejaarden en minder vali den uit Sint Jansteen de jaar lijkse reis, dit keer naar de Vlaamse Ardennen, Via St. Niklaas, Menén, leper, Veurne ging men naar Adiiikenke, waaz halt werd gehouden. De terugreis verliep via Oostende cn Brugge. In de dancing de Wielewaal te Eeklo werd daarbij nog een ^tijdje ver poosd. Zwemdiploma', In de Ëu- rohal in het Belgische Zeizate hebben 97 kandidaten van de zwemschool Arons uit Axel en 25 van de zwemschool De Dolfijn" uit Terneuzen zwem- examens afgelegd. Van het totale aantal waren 74, die de proeven moesten afleggen voor het A-diploma. De rest zwom voor het iets moeilijker B- diploma. Alle leerlingen (hoofdzakelijk kinderen) zijn geslaagd. Na afloop van de examens reikte de heer Ben Arons in de hal van dit sport complex de diploma's uit. Een feestelijke gebeurtenis, want, onder de geslaagden bevond zich de 800ste, die sinds de oprichting van de zwemschool in Axel, een diptoma kreeg; uitgereikt. Dit feestvarken) was R. v.d. Wielen, die een rubberboot kreeg. BERGEN OP ZOOM Roxy 20.00 u-: Towering Inferno 14 j. Luxor 20.00 u.: Paniek in liet Grand Res taurant al. GOES Grand 20.00 u.: De beze ten j-a-cht 14 j. HULST Stadhuis Burgerzaal Kunst uit Zeeland (grafiek). Geopend ma. t.m. za. van 8.30- 12.00 uur en van 13.30-17.00 uur. (t.m. 22 juni). MIDDELBURG Citytheater 20.00 u.' Ma- riken van Nieumeghen. Concert- en Gehoorzaal 20.15 u.: Holland Festival Concertgebouworkest. Zeeuws museum, Middel burg voor, tijdens en na de verwoestingen 1940 (t.m. 31 aug.). Geopend ma. t.m. vrij. van 10.00-12.30 uur en van 13.30-17.00 uur. Zeeuws Kun stenaarscentrum, Frits Lens- velt, grafiek (t.m. 19 juni). Geopend di. t.m. za. 14.00- 17.00 uur. ROTTERDAM Hofplein Theater 20.15 u.: Gerard Cox en Frans Halsema met „Wat ie zegt dat ben je zelf". Schouwburg 20.15 u.: Holland Festival. Nederlands Danstheater met ..Stran gers". VLISSINGEN Alhambra 20.00 u.: The Bridge on the river Kwai 14 'j. IJZENDIJKE Molen -Expositie in en voor de molen: door Maurice Debaille, Miki van der Eec- ken. Joop Kroon, Guido Met sers, Matthy Murre, Maurits Porti'er, Robert Roag, Rólf Schwarz, Pol Verheylezoon en Josephine Rutten. Geopend 10.00-17.00 u. (t.m. 14 sept.). Streekmuseum Markt 28. Zomerexpositie (geopend werkdagen van 10.00-17.00 uur, zaterdag en zon- en feest dagen van 14.00-17.00 uur), (t.m. 14 sept.). ANTWERPEN Meirtheater 20.30 uur: „Betalen zullen we morgen wel" -van Gaston Gheuens. GENT Schouwburg 20.00 u.: Ma- riken van Niemeghen N.T.G. Schaf nu een solide grasmaaier aan, die jarenlang zijn waarde bewijst. Kies @uit Zweden Kleurenbrochures ontvangt u bij portvrije inzending van deze adv. Husqvarna Ned. B.V, Antw.no. 215, Amersfoort adres (ADVERTENTIE) ('Valt een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op 8 juni installeert het Leger des Heiis In Terneuzen officieel het ei gen jeugdmuziekkorps. Dit korps van jonge muzikanten werd een jaar geleden gestart- De installatie vindt plaats tij dens een dienst in de Leger- zaai aan de Douze Visser- straat. De aanvang van deze dienst is 17 uur. Voorganger is briga dier C. Nieuwland, hoofd van de afdeling muziekxaken en kapelmeester van het natio naal stafmuziekkorps van het Leger des Heils, Schieting Aan de schie ting op do liggende wip in zaal Fabie bij A. Schelfhout de Kind is door 83 schutters deelgenomen. De uitslag van wip 1- hoge vogel C. Franc- kaert Kapellebrug, eerste zij vogel G. van de Walle Hulst, tweede zijvogel M. Capers Gent (B). Uitslag wip 2: hoge vogel M Capers Gent. eerste aijvogei J. van Dorsselaer Ka pellebrug, tweede zijvogel J. de Vetter Kapellebrug. Voethal De voetbalvere niging Steen verwacht door overschrijving naar andere verenigingen slechts een spe- lei to verliezen, namelijk P. Mangnus. die overschrijving heelt aangevraagd naar fc De Klinge. Of deze overschrijving doorgaat hangt onder meer af van onderhandelingen over de transfersom. Overschrijvingen van spelers naar vv Steen zijn niet binnengekomen. Teunisoompetitie De ten nisclub Smash 2 uit Sint Jan steen heeft de competitiewed strijd tegen Axel 2 met 80 verloren. De wedstrijd werd op het gemeentelijk tennisveld 1n Sint Jansteen gespeeld. 'c Zat er dik in,wantPhilips heeft nü een klok gemaakt die net zo precies is als de telefonische tijdmelding. Philips kwartsklok. Tot op de sekonde nauwkeurig. Resultaat van een unieke elektro nische uurwerktechniek op basis van een kwartskristal. Z'n voedingsbron; 2 batterijtjes van l'/; volt. U ziet, de wonderen zijn de wereld nog niet uit. (Dit gerucht voorlopig ook niet). Verkrijgbaïii in vtj?chillcnc{eoiiïcvoeringen vanaf f 109.-* bij de elektrotechnische vaKbandel» 'bruto adviesprijs* Vanaf het bordes van het Belfort van Sluis werd de ope ningsproclamatie voorgelezen door schout Christiaan hannes Zeune, Schout van Sluis, Heer van Lammensvlie t en Baljuw van de Vrije Wateren van het Zwinne, Jo- (Van onze correspondent) SLUIS Onder grote be langstelling is de braderie „Hier is Sluis" van start ge gaan. De opening geschiedde door middel van het voorlezen van een proclamatie vanaf het hordes van hel stadhuis door een prachtig uitgedoste schout, in wie men met enige moeite de Sluise burgemeester, mr. II. I". L. van den Beid kon her kennen. Deze had vooral', vergezeld van zijn rakkers, te paard zijn intrede gedaan in het winkel centrum van Sluis, dat zich voor deze braderie extra had opg'emaakt. De winkelstraten zijn met vlaggen c-n wimpels versierd en een honderdtal, aan de braderie deelnemende bedrijven is met hun winkel waar de straat opgetrokken, wat het geheel een feestelijke aanblik geeft. Het tweede deel van de opening, de oplating van een betelueht-ballon ver liep minder vlot. Met een ver traging van ruim twee uur ar riveerde de amateur-lucht vaarder dr. Faithful] uit Wa genberg in Sluis Met mede werking van tientallen hulp vaardige handen werd de bal- lontocht voorbereid, waarna deze, nagestaard door honder den belangstellenden, het luchtruim -koos. Later op de avond werd via de geluidsinstallatie, verzorgd door de heer Theo Tukker, uit Driebergen, meegedeeld dat de ballon een geslaagde landing had gemaakt op een weiland in St..-Kruis. 's Middags brachten honder den kinderen uit Sluis en om geving een gratis bezoek aan het ieugdcircus Charivari dat zijn tenten in Sluis had opge slagen. Ook de kermis op de Markt had natuurlijk de be langstelling van de jeugd. De ouderen richtten hun belang stelling meer op de kraampjes, waar diverse beoefenaars van oude ambachten, zoals klom penmakers. beeldhouwers, sneltekenaars enz. hun kunnen toonden, 's Avonds trad de Koninklijke Muziek Mij met majoretten St. Cecilia uit het Belgische Weskapelle op. ter wijl de leden van het schut- ersgilde Willem Teil op de 3eestenmar-kt een demonstra- tie-schieting gaven. Morgen staat een ambaehte- ijke dag' op het programma waarbij het publiek door het •rakken van poffertjes, kaas proeven en bier tappen fraaie prijze-n kan winnen. Tevens bestaat- er gelegenheid tot het maken van helikoptervluch- ten. Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeehuid RAYONKANTOREN TERNEUZEN: Nieuwstraat 9. tel. 01150 - 7920 (4 lijnen); HULST: Sleensu-aat 14. tel. 01140-3751 (3 lünen); GOES: Klokstraat i. tel. 011110 -28030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag tuin. vrijdag 8.18-12.30 en 13 30-17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENT1E-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m. vrijdag van 19.00-20.00 uur, tel. 01600-22341; zondag van 20.00 - 22.00 uur. tel, 01600 - 22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen 01100- 14944. tel. 01140-3751: Midden-Zeeland: teb REDACTIE Chef Zeeuwse redactie: S. C. Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9. Terneuzen. tel. 01150 7920: privé Lorentzlaan 50, Terneuzen, teL 01150-5741; algemeen redacteur Zeeland: drs. J. Bouwmans, kantoor Kloksiraal 1. Goes, tel. 01100-28030; privé Zuidvlietstraal 53, Goes, tel. 01100-28138; redacteur Midden-Zeeland: G. v. Ber- kel. kantoor Klokstraat I Goes. tel. <11100-28030; privé Voor burcht 37. KapeJle, tel. 01102 - 2320: redacteur voor Terneuzen en Kanaalzone: P de Schipper, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tol. 01150-7920: orivê Noordstraat 45, Hoek. tel. 01154- 1556; redacteur voor Oost Zccuwsch-Vlaanderen; H. Postma, kantoor Steenstraat 14, Hulst te: 01140 3751; orivé Walmolenstraat 12, Hulst, tel. 01140 4159 ledacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen: R. van der Helm, Melkweg 40, Oostburg tei. 0)170 -3370; foto-journalist voor Zee land: C. J de Boer. kantoor Nfeuwstraat 9. Terneuzen, tel. 01150 7920; privé Langs de Kreek 56, Terneuzen, tel'. 01150-3137; sport redactie Zeeland: A. Koomen. Troelstralaan 8, Axel, tel. 01155- 2594. ABONNEMENTEN-1' XPLOITATIE Inspecteur '-eeland: W Hendriks, tel. 01140-3751. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: C. Menu, tel. 01150-5839.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 5