VRIJDAG 13 JUNI Opening zwembad Axel wordt een groot feest bosch dit is nu die beroemde Grundig Super Color8062 Hontenisse doet niet mee aan actie ziekenomroep een zonnebril is ook een bril Sportdag en negenkamp in Hulst ZEEUWSE GRAFIEK IN HULST Terneuzense kinderen voerden twee musicals op stad streek i ■■mil ma Demonstratie Vanavond hoor zitting in Heikant Parochieraad wel iets duurder... maar dat mag dan ook wel !y Lamswaarde Dag van het paard SPORTIEVE PULLOVER Nü 19.95 Vrij warm DONDERDAG 5 JUNI 1975 DONLltHUAo 0 JUI» (Van onze correspondente) AXEL Als op vrijdag 13 juni 's avonds om zeven uur de commissaris van de koningin in Zeeland, dr. C. Boertien liet nieuwe Axelse zwembad opent, zullen daar zes school kinderen uit de kern Axel nauw bij betrokken worden. Dit zijn namelijk de zes kinderen, die het nieuwe zwembad de naam hebben toebedacht, die uiteindelijk door B. en W. is gekozen Hoe die naam precies zal zijn is nog een grote ver rassing Honderden schoolkinderen hebben gehoor gegeven aan de oproep een naam voor het nieuwe bad te bedenken. „De Dolfijn'' was veruit favoriet, maar die wordt het dus niet. De opening, op zichzelf al een feestelijk gebeuren, omdat dit de eerste maal is, dat dr. Boertien Axel bezoekt, gaat gepaard met Verschillende feestelijkheden. Vanaf half ze- Ven zullen de 4 drumbands "Axel", Thalia, Hosanna en Zuiddorpe vanaf verschillende punten in de kern Ael naar het zwembad aan de Sportlaan marcheren. De muziekvereni ging EMM zorgt intussen bij het bad zeil' voor een „opwar mertje". De commissaris, die 's mid dags om 5 uur al door het college in het stadhuis is ont vangen, zal samen met de on geveer 100 genodigden op het terras plaatsnemen, waar ook de groep van vaste arbeiders een plaats krijgt, die in de meest barre weersomstandig heden aan de totstandkoming van het bad heeft gewerkt, d) akjedeini Na de officiële opening en de daarbij behorende toespra ken kan het gezelschap kijken naar een zwemdemonstratie door leerlingen van zwem school Arons. Tot slot wordt er die avond een receptie ge geven in De Halle. De feeste lijkheden worden de volgende dag voortgezet, als er vanaf 7 uur 's avonds walerpolowed- strijden worden gehouden tus sen twee Belgische en 2 Ne derlandse clubs. De Terneu- zense waterpoloclub „De Schelde" zorgt voor de organi satie. Van 8 tot half 9 worden de wedstrijden onderbroken voor een half uurtje kunst- zwemmen door de Kunst- zwemgroep D.S.Z uit Den Haag De scholen worden evenmin vergeten, want vanaf 2 uur 's middags worden op woensdag 18 juni zwemwedstrijden ge houden door teams van de scholen voor basis- en voort- HEIKANT Het rei zend forum met burge meester Molthoff, in spraakleider Van Leu ven en structuurstudie- samensteller De Block is vanavond in het ge meenschapscentrum vau Heikant. Om acht uur kunnen de inwoners van deze kern er terecht om met hen van gedachten te wisselen over de tot nu toe in Heikant naar voren gebrachte wensen, suggesties en ideeën. Dat alles in het kader van de inspraakprocedu re. Vanavond vergaderen vier inspraakgroepen „Wonen en woonomge ving" vergadert samen met Hulst buiten de wallen" in Den Dullaert. Men begint om acht uur. De groep onderwijs komt om kwart over acht bijeen in de VJV- ruimte van het Houten kwartier De groep Hulst binnen de wallen verga dert vanaf acht uur in het Klein Patronaat. gezet onderwijs in de gemeen te Axel. Alle scholen hebben hun medewerking toegezegd en zullen voor de nodige bege leiding zorgen. Er zal voor ie dere schooi door een 7 man sterk jongens- en meisjesteam worden gezwommen m de schoolslag en de vrije slag. Tenslotte geelt de West- Zeeuws-Vlaamse Reddingsbri gade op vrijdag 20 juni 's avonds om 20.30 uur een de monstratie zwemmend redden. Tijdens de evenementen is de toegang tot het bad gratis. Op 14 juni om 1 uur wordt liet bad voor hel publiek openge steld en zal dan open blijven tot 1 oktober. Het bad, dat bestaat uit een wedstrijdbad, een ondiep fa miliebad en een kleuterbad met water dat tot 22 graden is verwarmd, heeft in totaal ruim 2 miljoen gulden gekost. Vandaar, dat er enige regels, zijn opgesteld om het bad in een goed mogelijke conditie te houden. Ten eerste is het gebruik van douches voor het baden verplicht, op de stoepen rond de baden mag niet wor den gegeten of gerookt en men mag geen frisdrank of bier in glas meenemen. \Dg7.c regels gelden ock voor hc't zwembad in Koewacht (dit sluit 13 juni om 5 uur). Ook mogen er geen luchtbed den of boten in het water komen. De 3,5 ha in totaal, waarop een zonneweide (die dit jaar nog niet in gebruik genomen zal kunnen wor den), een kleuterweide, een kleed- en dienstencentrum, een toko met terras en een groot parkeerterrein, is be plant en omzoomd met 9204 struiken en 162 bomen. Er is een speciaal aangepaste ruimte ingericht voor gehandicapten, zodat die ook van het bad kunnen profiteren. Gemeentepersoneel De personeelsvereniging van de gemeente Axel maakt vrijdag 13 juni de jaarlijkse reis met een tweetal autobussen. De route deze keer: Maastricht vandaar per boot naar Luik, rondrit noordelijke Eifel, Spa, Malmedy, Coo, Auwaiile, Es- neux. Hasselt, S cherpe n h en vel waar wordt gedineerd. Na het diner vertrekt men richting Axel. Onderweg zal nog er- eens worden „aangelegd". (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Tij dens een bijeenkomst in het gemeenschapshuis te Groenen dijk is besloten tot de oprich ting van een definitieve paro chieraad voor de St. Martinus- parocliie. Bijna veertig perso nen hoorden pastoor J. Verster in zijn openingswoord uitleg gen waarom een parochieraad noodzakelijk is. „Niet in de eerste plaats het dreigend priestertekort, ma-ar veeleer het belang een groep parochianen te hebben, die meer helpt het geloof in de gemeenschap levendig te hou den en later eventueel taken van de priester over kan ne men", zo legde hij uit. Dat deze gedachte weerklank vond bleek uit de levendige discus sie, die daarna volgde. Beslo ten werd uiteindelijk te ko men tot een paroohiieraad van 15 personen, waarvan er zeven het dagelijks bestuur zullen gaar vormejn. Met grote na druk werd er op gewezen de jeugd te doen vertegenwoordi gen in deze raad, door meer dere jongeren van 20 jaar en ouder. Verschillende instanties en groeperingen hebben toege zegd in de komende maanden een vertegenwoordiger te zul len aanwijzen, die blijvend lid zal worden van de raad. Na het vakantieseizoen wil men de raad definitief installeren. Pastoor Verster toonde zich na afloop zeer tevreden over het behaalde resultaat en de be langstelling van de parochia nen. verkrijgbaar in wit en noten, mat of zonder matchromen voet Met draadloze afstand bediening. Bel Grundig Amsterdam 020 - 719966 voor 't adres van een erkende vakhandelaar in uvi omgeving. In de burgerzaal van het stadhuis in Hulst is momenteel grafische kunst uit Zeeland te bezichtigen. Er hangen ongeveer veertig werken, die zijn ondergebracht in de rei zende collectie „Kunst uit Zeeland". Negentien Zeeuwse grafische kunstenaars zijn er in vertegenwoordigd met een of meer van hun werken. Daarbij horen slechts twee Zeeuwsch-Vlamingen: Bob Pingen uil Sint Jansteen en William Verstraeten uit Hulst Van Bob Pingen hangen er drie werkstukken in offset, van William Verstraeten is een werkstuk in offset tc bezichtigen. Andere technieken die in het stadhuis ten pronk hangen- lithografie, ets, zeefdruk, boekdruk, linosnede, enz. (Van een onzer verslaggevers) Onder grote belangstelling totaal zeshonderd mensen speelden de kinderen van „De Zeemeeuwschool" in Terneu- zen gisteren een tweetal kin dermusicals. De opvoering in de Opstan- dingskerk was de kroon op het werk van leerlingen, lera ren en het oudercomité van de Zeemeeuw. „Fijn dat er ka bouters zijn" en „Het aller laatste nieuws" waren de ti tels van de musicals. Het eer ste stuk was een sprookje, de tweede musical behandelde wat actueler onderwerpen. Fijn dat er kabouters zijn" stond onder leiding van me vrouw L. Versloot. „Het aller laatste nieuws" werd geregi- seerd door mevrouw J. de Booij en mevrouw M. m Dijke. Het oudercomité van Ji Zeemeeuw zorgde voor de uit. stekende kleding van de kin. deren en de leraren sloofden zich uit om alles op tijd inje. studeerd te krijgen. (Van een onzer verslaggevers) HULST Al voordat burgemeester P. Molthoff van Hulst morgenmiddag het startsein geeft voor de geldinzamelingsactie ten bate van de ziekenbuisomroep in Hulst, worden vanmiddag op een 20-tal scholen in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen de ballpoints en prikkaarten uitgereikt, waarmee lagere- en middelbare scho lieren langs de deuren zullen gaan. Daarbij Is geen enkele school uit Hontenisse. „Men vond er, dat de school jeugd al voor genoeg zaken „misbruikt" wordt", zo ver klaart broeder Herman, een van de stimulerende krachten achter de ziekenhuisomroep. Ook in Hulst waren er enkele scholen, die om die reden niet wilden meewerken. „In Axel doen ze echter allemaal mee, daar is heel spontaan gerea geerd", aldus broeder Herman. Niet alleen het onderwij zend personeel in Hontenisse wil het laten afweten, ook het gemeentebestuur van Honte nisse heeft op een volgens de organisators teleurstellende manier gereageerd. Voor het gewenste tijdvlak kon geen collecte-vergunning worden verleend, omdat de collecte agenda al zou zijn volgeboekt voor die periode. Volgens broeder Herman is het de be doeling om de actie maai- een keer te voeren. Zoals bekend wil men er ondermeer repor tagemateriaal voor aanschaf fen. Geprobeerd zal worden om subsidies los te krijgen voor het ziekenomroepwerk. Toekomstige acties wil men meeT het karakter geven van volikswedstrijden, zoals er vo rig jaar een op de Hulster wallen werd gehouden. Om de actie die morgen officieel start te ondersteunen presen teert de ziekenomroep zich komende en volgende zaterdag via een stand in de Hulster Bierkaaistraat. Vanuit de stand zullen programma-on derdelen ten gehoren worden gebracht. Wanneer burgemees ter Malthioff morgenmiddag om half 1 het startsein geeft voor de actie zal dat gebeuren in aanwezigheid van de hoofd en der deelnemende scholen. Gymnastiekvereniging De jeugdafdeling van de Clingse gymnastiekvereniging neemt zaterdag deel aan de jeuigid- sportdag te Bergen op Zoom. Alleen verenigingen, die zijn aangesloten bij de Kon. Ned. Gymnastiekbond nemen eraan deel. Verschillende andere verenigingen uit Zeeland en West-Brabant geven er blijk van hun aanwezigheid. Er worden in Bergen op Zoom wandeltochten gemaakt, waar in een tiental spelopdrachten is verwerkt. Visconcour* De visclub de Clingse hengelaars houdt op zaterdag 7 juni van drie tot hall vijf het jaarlijks viscon- cours. De wedstrijd wordt ge houden in de flank van de kreek. De deelnemers krijgen een plaatsje toebedeeld door middel van loting. Na afloop van de wedstrijd heeft de prijsuitreiking plaats in de Troiuibadoiur. Dat gebeurt ongeveer vijf uur. De prijzen I bestaan uit visgerief en andere artikelen. Zangkoor Het zangtor van De Klinge heeft enkele leden gehuldigd. Voorzitter Kegels, omidat Unit) veertig jaar getrouwd was. de heer P. 1 Theylaert omdat hij 60 jaar! lid was van het koor en def heer R. van Duyse, omdat hij I 25 jaar laid was. De heer A Wymeersdh diankte deze men-I sen namens de bevolking voorl hun inspanningen voor culturele verheffing". DeJ heer P. Blommaert bood schenken aan namens het I koor. De heer R. van Duyse I vertolkte de gevoelens van de I gehuldfiigden en prees de goede I samenwerking en verstand- houding die er binnen het I koor heerst Een feestmaal I met talrijke genodigden bel sloot de feestelijke bijeen-1 komst (ADVERTENTIE) SDO De voetbalclub SDO uit Lamswaarde houdt 13 juni een feestavond voor de leden van het tweede elftal en de veteranen. Dat gebeurt vanaf halfacht in café Claessens. 't Trio uit Clinge zorgt voor de muziek. Men zal gezamen lijk de maaltijd gebruiken. optiek Een zonnebril uit een grabbelbak kan nooit een verantwoorde aankoop zijn, als het om de bescherming van uw ogen gaat. Laat u zich eens adviseren door de gediplomeerde op ticien, die u de vele nieuwe mogelijkheden kan laten zien. Zoals de zonnebrillen op sterkte, met bijvoorbeeld glazen, die donkerder worden naarmate ar meer zon is. Korte Nieuwstraat 3 Hulst, tel. 01140 - 2327 Noordstraat 43 Terneuzen, tel. 01150 - 4677 r (Van een onzer verslaggevers) HULST Twee hoogtepun ten prijken deze maand op het programma van de KPJ-kring Hulst. De overkoepelende or ganisatie van de acht plaatse lijke KPJ-afdelingen in oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. Het zijn de jaarlijkse sportdag ko mende zondag op het sport park van HVV en een negen- kamp op zaterdag 28 juni ach ter Den Dullaert. Deze negen- kamp wordt gehouden in sa menwerking met de PJZ-Axel en de buurtvereniging Den Dullaert. Evenals vorig jaar begiimt de sportdag zondag om tiein uur 's morgens. Om ongeveer vier uur 's middags hoopt men het programma te hebben afge werkt. Een tachtig leden af komstig uit de acht afdelingen doen eraan mee. Die afdelin gen zijn: Terhole. Lamswaar de. Koewacht, Sint-Jansteen, Nieuw-Namen. Vogelwaarde, Graauw en Westdorpe. Op het programma staan 6 onderdelen voor de meisjes en evenzoveel onderdelen voor de jongens: in beide afdelingen wordt haird- •gelopen over twee afstanden, en staan hoogspringen, ver springen, h irikst apspringen op het programma. De jongens houden zich verder bezig met kogelstoten, de meisjes met balwerpen. Naast deze indivi duele nummers wordt een 4- maaii 100 meter estafette gelo pen De beste sportlui, die op deze dag naiar voren komen worden uitgezonden naar een KPJ-sportdag in Zevenbergen, waaraan behalve Zeeuwse ook Westbrabantse afdelingen meedoen. Wat de negen-kamp betreft,: alle afdelingen, behal ve Nieuw-Nomen doen eraan mee. De buurtvereniging Den Dullaert en de PJZ Axel doen ook met een ploeg mee: de programma-onderdelen: duwen, skiloper, watert™ sport, waterfestijn met »i' gerbal, en een nog ge"e11 opdracht. Na de „gevedwj® wordt een feestavond ge*1J?T den in Den Dullaert. Een cotheek zorgt dan voor de (m ziek. De zeskamp bega» avonds om half zeven W half tien denkt men klaar- te zijn. Een andere^®1' I meractiviteit van de KPJ- kring Huist is liet organise1*® van een voetbaltoernooi J zonaag 20 juli in Koewa Het is bestemd voor ^ereüZ en Westbrabantse KPJ'a£ linigen. IIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Vanmorgen om 9.10 uur be vouwelijke deelneemster, de record paalzitten te verbetert zondagavond tien over half z het wijkcomité Walplein en o de eerste dag veel belangstel sponsors beschikbaar heeft g op 108 uur. (Van onze paardesportmede- werker) SEROOSKERKE - Als tegen hanger van de nationale dag van het paard, op 23 juli op de Ren baan Duindigt" te Wassenaar organiseert men in de provincie Zeeland een eigen "Dag van het Paard". Dit festijn wordt dit jaar gehouden op zaterdag 28 juni te Serooskerke. (ADVERTENTIE) 100% katoen ecru kleur. Ronde hals met contrast kraag. Korte mouwen. Normaal 29.95 Breda Roosendaal Goes Tilburg- Bergen op Zoom Vooruitzichten voor vrijda en zaterdag, opgesteld door he KNMI op woensdag om 18 uur Zonnig en vrij warm. Later kan op enkele regen of onweersbuie en enige afkoeling. Weersvoor uitzichten in cijfers gemiddel over Nederland. Voor vrijdag: aantal uren zon 5 tot 16. Min. temp.: omstreeks graden. Max. temp.: omstreek 22 graden. Kans op een droj; periode van minstens 12 uur: procent. Kans op een gehee droog etmaal: 90 procent. Voor zaterdag: aantal ure zon: 2 tot 10. Min. temp.: om streeks 12 graden. Max. temp omstreeks 22 graden. Kans o een droge periode van minster 12 uur: 80 procent. Kans op ee geheel droog etmaal: SOprocen waterstanden Konstanz 429 onveranderi Rheinfelden 334 -20, PUtters dorf 533 -11Maxau 597 -9, Pk chingen 144 -2, Mannheim 4( plus 22, Steinbach 133 plus Mainz 383 plus 21, Bingen 2( plus 19, Kaub 295 plus 25, Tri< 250 -3, Koblenz 285 plus 2 Keulen 244 plus 11, Ruhrort 3i plus 12, Lobith 1009 plus Pannerdense Kop 977 plus Nijmegen 801 plus 7, IJsselki 881 plus 3, Eefde IJssel 410 pl 2, Deventer 283 plus Katerveer-Spooldersluis plus 13, Monsin 5468 plus Borgharen 3860 -3, Belfeld 11 Plus 1, Grave beneden de slt 497 -5. Morgen vrijdag, 6 juni - Bergen op Zoom 0 55 en J3.2 Hansweert 0 06 en 12.42 Terneuzen 12.11 Vlissingen 11.39 en 23.59 Wemeldinge 0.46 en 13.20

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2