SV-jeugd int ernooï euw :o 4 /2% FEDOR GEEFT OP WIV1 PATER l\ UTRECHT KOOT IH Miilltll-lilltlüM in Znid-lfolland Drie kampioenschappen MIHIMN IN IIEI,DERI,AND MEVINK IN OVERIJSSEL BORDEAUX-PARIJS Wim van Est; „Een afgang" M DE BENDER MAERTENS WINT DE LEREN ZOOL Lomme Driessens staat op straat Ilmiii Neven in Limiiiiio MENIË IJK TEGEN OTLAND Ronde van Italië Ilmwniioorii in Noord-Holiand sport e eid met 8 '/2% 8% 7% 6%% 6'/; - 8% 7 - 8'/;% ng 7% 6'/2% 5'/2% 5% 4'/2% 10 an onze sportredactie» STERDAM PSV heeft internationale jubileum. Soernooi van Ajax ge" :n door in de finale dè iserende vereniging Met te verslaan. De ruststand 1—0 voor de jeugdiee ovenaren door een tref. an De Groot in de 1?» it. de 61e minuut maakte gelijk, maar Francois" t de eerste prijs toch bij door een doelpunt in de minuut. Francois werd ier treffers topscorer van jernooi en kreeg van de ictie van Ajax een horlo ngeboden. Parkinson van United werd uitgeroe ot de beste speler van om ooi. DERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 2 JUNI 1975 1HBHBi IKAREST (AP) I„ vier van de voorronden et Europees landenkam- chap hebben Roemenië hotland gisteren in Boe- met 11 gelijk ge- De ruststand was 1—o Ie Roemenen. 1 punten: Georgescu (221 Queen (90). stand in groep 4: 4-6 inië 4-5 arid 3-2 tarken 3-Z fO - Lo Jacobs is zater- p het van Harnixmaka- labij Leeuwarden Neder- kampioen kl, 10.000 me- 'worden. Hij had op de -eep slechts een voor van 0,1 seconde op Spoelstra. Arend Bloem, rdediger, kwam niet dan de vierde plaats, ar Jacobs maakte over kilometer een tijd van uten en 19 seconden. 5"-" '4/0 tFedor den Hertog, opgegeven in de Giro. ARFNZANO - Fausto Bc- rtoglio (Ita), die zaterdag de 13 kilometer lange bergtijd- rit won met 43 seconden voorsprong op Perlello en daarmee de rose trui over nam van zijn landgenoot Battaglin, heeft gisteren zijn voorsprong van zes seconden in het algemeen klassement van de ronde van Italië ver groot tot twee minuten. Vooral voor Battaglin, die donderdag verrassend de kop overnam van de Spanjaard Gal dos. betekende de 15e etappe van II Ciucco naar Arenzano het definitieve einde als kanshebber voor de eindoverwinning. Hij eindigde met 9 minuten en 41 seconden achterstand op win naar Bitossi en duikelde van de tweede naar de twaalfde plaats met 7 minuten en 47 seconden achterstand op Bertoglio. Hier door kon de Spanjaard Galdos, die al eerder in deze ronde van Italië negen dager het leiderstri cot droeg, opklimmen naar de tweede plaats. De gisteren gere den etappe over 203 kilometer werd pas op de streep beslist. Franco Bitossi toonde zich in de sprint de snelste, met op de tweede plaats Paolini Fedor den Hertog en Gerrit Kamper gaven gisteren op Fedors broer Nidi is nu nog de enige Neder lander in de koers. De uitslag van de veertiende etappe is. 1 Fausto Bertoglio (Ita) 28,01, 2 Giuseppe Perletto (Ita) 28,44, 3 Gianbattista Ba- ronchelli (Ita) 29,00, 4 Franci sco Galdos (Spa) 29,03, 5 Wla- dimiroPanizza(Ita)29,10,6 Fe lice Gimondi (Ita) 29.23, 7 Wal ter Riccomi (Ita) 29.29, 8 Roger de Vlaemtnck (Bel) 29,46, 9. Giovanni Battaglin (Ita) 29.49, 10 Miguel Maria Lasa (Spa) 29.51, 49 Fedor den Hertog 31,08,66 Nidi den Hertog33.18, 78 Gerrit Kamper 35 25 De uitslag van de vijftiende etappe is: 1 Bitossi (Ita) 203 ki lometer in 5 uur, 0 minuten en 10 seconden, 2. Paolina (Ita) z.t., 3 Lasa (Spa) z.t., 4 DeVlaeminck (Bel) z.t., 5 Pfenninger (Zwi) z.t., 6 Gimondi (Ita) z t., 7 Oslei (Ita) z.t., 8 Bertoglio (Ita) z t., 9 Conti (Ita), z t 75' Nidi den Her tog (Ned) 5.22.58. Het algemeen klassement na de 15e etappe in de ronde van Italië is: 1 Bertoglio (Ita) 76 uur 44 minuten 6 seconden, 2 Gal dos (Spa) op 2 min., 3 Gimondi (Ita) op 3 min., 4 Baronchelli z.t., 5 Perletto (Ita) op 4 10, 6 De Vlaeminck (Bel) op 4 46. 7 Riccomi (Ita) op 4.56, 8 Panizza (Ita) op 5 04, 9 Lasa (Spa) op 5.37, 10 Conti (Ita) op 7 08 Nidi den Hertog de enig over gebleven Nederlander, bezet in het algemeen klassement de 78e plaats in een tijd van 79 11 23 (Van onze sportredactie) UTRECHT - Hel kampioenschap van Utrecht was voor Wim Pater uit Barneveld. De uitslag 1 Wim Pater (Barneveld) 2 uur 40 minuten 5 secon den. 2 Coi Schuuring (Breukelen)z t., 3 Piet Blaschke (Hilversum) z.t., 4 Wil Kotterer (Huizen) z.t., 5 Jan Markus (Ederveen) z t 6. Jan Sandbrink (Amersfoort) z.t.; 7. Martin de Vries (Hoevelaken) z.t., 8. Joop v d Broek (Soest) z.t. KERKDRIEL - Hans Kool uit Eindhoven legde beslag op het kampioenschap van Noord-Brabant. Hij won de sprint van een kopgroep van acht renners,^ie zich tien kilometer voor de finish te Kerkdriel afscheidde van net peloton. De uitslag I Hans Koot (Eindhoven) 120 kilometer in 2 uur 47 minuten 15 seconden, 2 Gerard Tabak (Veldhoven) z.t.; 3 Gerrie vanGerwen (Olland) z.t.; 4 Bas van Lamoen (Haarsteeg) z t 5 Wil van Helvoirt (Tiburg) z.t.; 6 Frits Pirard (Breda) z.t.; 7 Toon v.d. Steen (Etten-Leur) z.t.; 8. Jan Damen (Ulvenhout) z.t. OOSTVOORNE - Arie Versluis uit Ameide is amateur wieler kampioen van Zuid Holland geworden Halverwege koers was hij mei nog viei andere renners ontsnapt uit het peloton en bouwde hij een kleine voorsprong op De vijf vluchters lieten zich niet meer terugpakken en een sprint moest uitmaken wie de titel op zijn naam zou brengen Versluis was in de laatste meters de rapste. De uitslag is 1 Arie Versluis (Ameide) 120 kilometer in 2 uur, 52 minuten en 51 seconden, 2 Peter Gödde (Koewacht) z.t.; 3. Wim Lugtenburg (Zuidland) z t; 4 Jan Zuydweg (Rotterdam) z.t.; 5. Jan van Nieuwkerk (Den Haag) z.t.. GIETEN - Onder niet bepaald gunstige omstandigheden - vrij harde wind - weiden de provinciale wielerkampioenschappen van Groningen, Friesland en Drente in een gezamenlijke wedstrijd op een achi kilometer lang parkoers bij Gieten gehouden Bert Scheu- neman, die won, behaalde de titel van Groningen, Dominicus Lol- kema werd Fries kampioen en Roelof Groen mocht zich met de Drentse titel tooien. Deuitslagwas 1 Bert Scheuneman (Veendam) 123,2 km. in2 uur 58 min 24 sec, 2 Frits Schüi (Didam), 3 Dominicus Lolkema(Bols- ward) 2 uur 58 min 28 sec, 4 Roelof Groen (Giethoorn) 2 uur 58 min 52 sec, 5 Gerrii Brokelman (Hardenberg) 6 Jans Vlot (Wanneper- veen), 7 Klaas Hoekstra (Dokkum), 8- Hennie Kuiper (Nieuw- Amsterdam), 9 Leo Hollemans (Emmen), 10 Emi Nieuwenhuis (Surhuisterveen), 11 Jan Niemeijer (Nijeveen), 12 Be Duit (Hoog- ezand), 13 Jan Hendrik Koops (Assen), 14 Piet Kleine (Hotland- scheveld), 15 Bert Balhoorn (Rolde). Kampioen van Groningen: 1 Bprt Scheuneman, 2. FritsSchür, 3. Be Duit. Kampioen van Friesland: 1 Dominicus Lolkema, 2 Klaas Hoek stra. 3 Emi Nieuwenhuis. Kampioen van Drente: 1 Roelof Groen, 2. Gerrit Brokelman, 3. Jans Vlot. EDE - Gerrit Möhlman uit Beekbergen is amateur wielerkampi oen van Gelderland geworden. Hij ontsnapte twee ronde voor het einde van de 120 kilometer uit een groep van veertien renners, die al snel in het begin was ontstaan na een massale valpartij. Möhlman bouwde een voorsprong op van 2 minuten en tien seconden op Alex Bungers en Henk Rijks, die respectievelijk tweede en derde werden. De uitslag is 1 Gerrit Möhlman (Beekbergen) 120 kilometer in 2 uur, 52 minuten en 29 seconden; 2 Alex Bongers (Apeldoorn) op 2 minuten en 10 seconden; 3. Henk Rijs (Dinxperloo) z.t.; 4 Reinier Hassink (Neede) op 3 53; 5. Fred de Kinkelder (Groenlo) z.t.; 6 Jemen Tijdink (Utrecht) op 5 45; 7. Gerrit Roelofsen (Harderwijk) op 8 36, 8 Jos van Leeningen (Zutphen) z.t.; 9 Wim de Ruiter (Hattem) z.t.; 10. Geert Verwaayen (Andelst) op 10.35. (Van onze speciale verslaggever) PARUS - Het was eigenlijk te gek om waar te zijn. In het holst van de nacht kropen zaterdag in Bordeaux tien renners in het zadel van hun racefiets. Bij het licht van autokop lampen reed het kleine groepje naar Parijs. En voor die tien coureurs werd het verkeer op de drukke route national numméro 10 stopgezet en stonden in de nachtelijke uren en 's och tends duizenden en nog eens duizenden politiemannen op kruispunten van wegen om het groepje behouden naar Parijs te loodsen. De 72ste editie van de klassieke wegwedstrijd Bordeaux-Parijs moet de Franse schatkist rond een half miljoen gulden hebben gekost, RAALTE - Herman Snoeyink uit Denekamp is zaterdagmiddag in Rualte amaleurkampioen van Overijssel geworden. Hij legde de '87 kilometer af in 2 uur, 37 minuten en 56 seconden. Snoeyink won de eindsprint van een groepje van zes renners. De uitslag van de wedstrijd om het kampioenschap van Overijssel was 1 Herman Snoeyink (Denekamp) de 107 kilometer in 2 uur, 37 minuten en 56 seconden, 2 Jan Huisjes (Kloosterhaar) z.t.; 3 Nico Hilberink (Den Ham) z.t4 Wim Albersen (Wierden) z.t 5 Jan 01de Meule (Tubbergen) z t; 6 Egbert Koersen (Emmeloord) z.t 7 Jan Lookamp (Vroomshoop) op 2 minuten, 8 Herman Ponsteen (N ij verdalz t 9. Tinus de Lange (Marienberg) z.t 10. Jan Lesker (Almelo) z.t. WEME1.DINGE - Toine van de Bunder is zaterdag in Wemel- dinge Zeeuws amaleurkampioen geworden. De rijder uit IJzendij- ke, die na zijn val in Olympia's ronde van Nederland sinds dinsdag weer in training was, versloeg in de eindsprint Tonnie Huijzen (tweede) - mei een fietslengte en Henk de Jongh derde. Van de Runder maakte over de 120 kilometer een lijd van 2 uur, 51 minuten cn 20 seconden. De uitslag is 1 Toine van de Bunder (IJ zendijke) 120 km. ui Z uur. 53 minuten en 20 seconden, 2 Tonnie Huijzen (Kloetinge) z.t., Henk de Jonghe (Goes) z t 4 Rinus Verboom (Ellewoutsdijke) op 1 minuut 5 sec. 5 Wim de Wilde (Oudelande) z t6„C°r„Verv.?,e^ (Walsoorden) z t 7 Wtm West dorp (Kapelle) op 2 10, 8 Cees Wit kam s-Herenhoek) z.t.; 10. Leen de Kunder (Overzande) op een tonde. AMSTERDAM - Co Hoogendoorn uil Volendam won de provin ciale tilel van Noord Holland llij legde de 120 kilometer (start en finish in Amsterdam) af in 2 uur 47 minuien. De uitslag: 1 Co Hoogendoorn. Volendam 2 47 00. 2 in dezelfde fijd Louis Ruiter. Amsterdam. 3 Martin Visser. Amsterdam 4 led Rlom, Haarlem, 5 Piet Smit. Bergen. 6 Ruud de Vries. Amsterdam, Herman Kuiper Haarlem. 8 Hans van Leeuwen Haarlem, 9 Jan Heikscn Amsterdam 10 jan Kampei St Panera» En waarom? Voor wie? Die lange en barre nacht was er langs de route vrijwel niemand te zien. Het kleine groepje ren ners, dat warm was ingepakt tegen de bijtende kou en de ij zige wind, joeg als een bijna ge ruisloze luchtstroom door de dorpjes en de steden, waar sla perige gendarmes haastig hun beschutte plek verlieten om, als het dan toch moest, even een arm op te heffen, richti ng Parijs. Bordeaux-Parijs, de monster rit, heeft zichzelf overleefd Hij past niet meer in deze tijd, waarin de mens (die wielrenner) zo anders is geworden. De orga nisators moeten dit aangevoeld hebben. In een groteske poging de „derby" voor de ondergang te redden, hadden zij veel geld in deprijzenpotgestopt 9300GUL DEN VOOR DE WINNAAR EN (nog altijd) 650 gulden voor nummer 15 Maar de 72ste editie van Bordeaux-Parijs zou geen nummer 15 kennen. Tien ren ners, en de meeste nog van be scheiden kwaliteit, haalden tegen 1 uur zaterdagnacht hun rugnummer af in hotel Frantel te Bordeaux, waar het akelïg stil was Wim van Est, de „knoest" uit St. Willibrord, held in de Bordeaux-Parijs van weleer, toen die nog een grote koers was, zei onthutst: Maar dit is een afgang, verschrikkelijk, waar zi)n toch de coureurs... Ja, waar waren ze? Wel 30 renners, waaronder de Belg Frans Verbeeck en Gerrie Kne- temann, hadden tevoren aange kondigd dat ze zouden deelne men Tegen kwart voor twee za terdagnacht wisten de organisa tors wel beter Ze konden alvast vijf prijzen in de brandkast te rugleggen, onder de 480 be roepsrenners in Europa, lijken er nog slechts weinig „helden" schuil te gaan. Wat schrikt hen zo af? Is het de afstand van 559 km. tussen Bordeaux en Parijs? De 14 uur op de fiets? Die vrese lijke eentonigheid in de nacht die maar niet voorbij wil gaan? Of is het een overladen pro gramma van de moderne wie erprofs? Wim van Est, van een andere generatie, zei: „De mannen dur ven zich geen pijn meer te doen, Bordeaux-Parijs gaat dood" En het deed hem zichtbaar leed, die goede oude „Wimme", destijds iet idool van de natie Hij fietste tien keer de „derby" en bouwde juist in deze monsterrit een groot deel van zijn faam op. Verbijsterd keek Van Est naar de lege straten waardoor het groepje van tien in het nachte lijk duister denderde. Waar wa ren de bruidsparen gebleven die hun bloemen in het peloton wierpen? Lagen al de mensen, die vroeger in hun nachtkleding bij duizenden langs de weg stonden, nu in bed' Het moest haast wel Voor Wim van Est uit het Heike, was het een schok kende ervaring. Onderweg mompelde hij:en'het is zo'n mooie koers, en er is zoveel geld te verdienenHet mocht zo zijn De latere winnaar Herman van Springel (31) kreeg behalve de eerste prijs van 9300 gulden, ook nog een extra premie van zijn fabriek Flandria ter grootte van 3500 gulden, bovendien een aantal lucratieve contracten. Maar zelfs dit kon de profs niet bewegen zich in het avontuur te storten Bordeaux-Parijs heeft zichzelf overleefd. Toen tenslotte nog slechts zes renners met grote onderlinge verschillen de laatste kilometers naar Parijs aflegden en de Belg Roger Rosiers, brakend van el lende en vergezeld van drie an deren, in de bezemwagen was verdwenen, stonden duizenden Franse automobilisten geïrri teerd stil langs de route national numméro 10 opgehouden door 6 fietsers, het was inderdaad te gek om waar te zijn. In Parijs sprak de oude Jacques Goddet, directeur van de koers „Aange zien de belangstelling bij het publiek en de renners sterk te rugloopt, moet er rekening mee worden gehouden, dat dit de laatste Bordeaux-Parijs is ge weest". Misschien heeft hij be grepen dal langer vechten tegen de veranderde mentaliteit geen zin meer heeft. Als Bordeaux- Parijs inderdaad van de kalen der wordt afgevoerd, als in Frankrijk het verstand het gaat winnen van dat sterke gevoel voor traditie, zullen velen dit toch betreuren. In Bordeaux- Parijs verliest de mens een van dëlaatste proeven om na te gaan waar de grenzen van het mense lijk uithoudingsvermogen lig gen. Wie Herman van Springel na 14 uur en 10 minuten in de Parijse voorstad Evry monter aan de finish zag staan, kwam onder de indruk van het weer standsvermogen van deze atleet. „Hef deed alleen even pijn als ik moest versnellen of tegen een heuvel op moest rijden", zei hij. En zelfs de verslagene, de Fransman Régis Delepine, op 8 minuten en 20 seconden tweede, en Jean-Louis Danguillaume (op mcér dan een' uur achter stand gefinisht) vertoonde geen tekenen van uitputting. Ze had den weliswaar een lijdensweg moeten gaan, maar eenmaal in Parijs, herstelden zij spoedig van de schier onmenselijke in spanningen. Voorwaar, de mens kan veel hebben. De uitslag 1 Herman van Springel Belgie, 559 km in 14 uur 10 minuten en 34 seconden (gemiddelde snelheid 38 km en 315 meter), 2 Delepine Frank rijk op 8 minuten en 20 secon den, 3 Robert Mintkiewics op 34 minuten en 5! seconden. 4 Manuel Gomes Portugal op 52 minuten 15 seconden, 5 Claude Magni Frankrijk op 52 minuten en 16 seconden. 6 Jean Louis Danguillaume op 1 uur 6 minu ten en 50 seconden. Freddy Maertens op het hoogste platform in Rijen. Links van hem Henny Kuiper (tweede), rechts miss Flair Mirella (van het duo Frank en Mirella) en uitblinker Aad van den Hoek (derde). (Van onze sportredactie) RIJEN - Met Freddy Maer tens kreeg de jubileum prof- koers De Leren Zool, die gis termiddag voor de 25ste maal in Rijen werd verreden, een meer dan uitstekend winnaar. Een klasseman, die zonder meer de overwinning verdiende, omdat zijn drie medevluchters (Aad van den Hoek, Wim de Waal en Henny Kuiper) geen passend anlwoord hadden op zijn vlijmscherpe eindsprint. Maar ook veel bewondering ging gisteren uit naar Aad van den Hoek, de Raleigh- coureur, die aan het begin van het seizoen sukkelde met een knieblessure, maar die in Rijen liet zien dat hij echt wel bij de beroeps een woordje meespreekt. Immers, de coureur uit Dirks- land was het die in De Leren Zool ongeveer half koers einde lijk leven bracht in hel gezapig voortpcddelende peloton, waar Joop Zoetemelk na Oosterhout BENNY CEULEN reikte in het Belgische Zaventem naar een 18e plaats. Winnaar werd Julien van Lint Ger Harings bezette de twintigste plaats en Daan Holst de 26ste. ANDRÉ VERSTE1JI.EN uit Sint Willebrord reed in het Be lgische Essen naar een vijfde plaats Winnaar werd hiei Floor van Hooydonk Good- old Gerrit de Wit finishte als tweede, Leo van Vliet als der de, Ad Oprins als veertiendeen Ad Damen als zestiende. (Van onze sportredactie) KERKDRIEL - Alsaver en Jeunet - De Gribaldy, die in het begin van dit jaar een fusie aangingen, zijn dit weekeind na gerezen meningsverschillen uit el kaar gegaan. De Alsaver- ploeg gaat voort onder ploegleiderschap van Ton Vissers en Jeunet de Gri baldy onder leiding van Florent van Vaerenbergh. Lomme Driessens, die ploegleider nummer één van het geheel was (Vissers was toen manager) is op straat komen te staan. De twee ploegen hebben overigens niet dezel fde sa men stelling als voor de fusie. Dourdat rekening gehouden werd met de voorkeur van de renners zijn er wisselingen op getreden. De Alsaver-equipe bestaal nu uit de Belgen Erik en Luc Leman. Staf van Roos- broeck, Runny van Marcke, Frans van Beeck, Yvo Benaets, Tonny Gaekens, de Spanjaard Ton Vissers: op zoek naar tweede sponsor. Castillo en de Nederlanders Jan Aling, Jan van Katwijk. Ben Koken en Jo Vranrken. Ton Vissers: „Die ploeg vul ik nog aan mei een Nederlander en twee Belgen". Ton Vissers, die pogingen in het werk stelt om Becks Bier als tweede sponsor aan te trekken, heeft na de nieuwste ontwikkelingen de Tour nog niet helemaal afgeschreven Vissers „Deze week neem ik een beslissing Hel enige be roerde is dal ik geen klimmer heb en om er nu nog een te vin den zal wel erg moeilijk wor den". en Made weer aantoonde dal hij als criteriumrenner (tegen een honorarium van 2750 gulden) beslist niet voldoet aan de vaak te hoog gestelde verwachtingen. Maar Aad van den Hoek - voor heel wat minder geld naar Rijen gekomen - wilde wel laten zien dat hij er was. Van den Hoek da verde ronden achtereen alleen over het door de wind zware parkoers. Uiteindelijk kreeg de man uit Dirksland gezelschap van Freddy Maertens, Bas Hor dijk, Henk Prinsen. René Pijnen, Harry van Leeuwen, Henny Kuiper en Cees van der Meijden, terwijl nationaal kampioen Cees Priem, André Dicrickx en Wim de Waal nog precies op tijd aan pikten. Want de slag was wel ge vallen. In het peloton ging men opval lend gemakkelijk akkoord met de beslissende coupe van Van den Hoek en zijn vluchtmak- kers Logisch misschien ook wgl omdat beide grootmachten - Ra leigh en Frisol - rijkelijk verte genwoordigd waren in de kop groep Alleen Gan-Mercier had de slag gemist, maar Knete- mann, Bal en dus Zoetemelk wensten zich gisteren niet al te druk te maken, terwijl vechter Gerard Vianen al vroeg naar het rijk der kanslozen was verhuisd door materiaalpech. Aad van den Hoek trachtte voor alles de sprinlkracht van Freddy Maertens te ontlopen Samen met Van Leeuwen, Pij nen en Priem poogde hij weg te komen, maar Maertens reed gis teren erg attent. Met nog twee ronden voor de ranke racewielen kreeg Aad van den Hoek het dan toch voor el kaar. Maar.... Maertens ging mee En met hem Henny Kuiper en Wim de Waal Aad van den Hoek wilde zich nog niet neer leggen bij de bijna zekere over winning van rappe Freddy Maertens. Van den Hoek: „Ik heb vele malen geprobeerd om nog eens weg te komen, maar Henny Kuiper pakte alles terug En dat kan ik niet begrijpen, want ook Kuiper is toch ook minder snel dan Maertens" Van den Hoeks ploeggenoot Wim de Waal dacht zijn medevluchters te verrassen door in de laatste ronde als een raket naar voren te vliegen De Waal'; „ik.heb alles gegeven, maar op een paar hon derd meter voor de meet kwa men ze overmij heenen toen was ik gezien". Maertens was het die De Waal als een ideale spring plank gebruikte Van ver af ging de Belg aan. Kuiper probeerde zijn wiel te houden, maar de echt nog niet voluit sprintende Freddy Maertens won met overmacht. Bij de veteranen en de lief hebbers ging de zege naar Cor van Heivoort uit Nieuwkuijk, Opvallend was gisteren trou wens dat de leden van de BWF- zoals bekend moesten zij wijken omdat de KNWU het niet toe stond dat er gistermorgen op het parkoers in Rijen een wedstrijd van een door de wielrenunie als „wild" betitelde bond werd ver reden - zich uiterst correct ge droegen Slechts een aanduiding op een van de volgwagens en een spandoek waarop de tekst dat men lid kon worden van deBWF toonden aan, dat de B WF'ers het toch niet eens waren met de be slissing van de almachtige KNWU. En misschien wel te recht.... ROB VAN DEURSEN UITSLAGEN Profs: 1 Freddy Maertens (Be lgië) 100 km in 2 18 41,2. Henny Kuiper (Ossendrecht), 3. Aad van den Hoek (Dirksland), 4, Wim de Waal (Axel), 5. op 26 sec. Bas Hordijk (Rotterdam), 6. André Dierickx (België), 7. René Pijnen (Hoogerheide), 8. Cees Priem (Goes), 9 op 56 sec. Cees van der Meijden (Puttershoek), 10. Harry van Leeuwen (Den Haag), 11 Henk Prinsen (Hank), 12. op I 01 Wd de Vlam (Sam- beek), 13 Richard Buckaki (Sint Gilles Waes), 14. Albert Huize bosch (Nijeveen), 15. Ben Jan broers (Amsterdam), 16. Jan van Katwijk (Bladel), 17. Theo Smit (Halfweg), 18. Jean Pierre Be rgmans (België), 19. Tino Tabak (Egmond aan Zee), 20. Jan van Rossum (Den Haag), 21. Ben Groen (Steenwijk), 22. Jan Brinkman (Rotterdam), 23. Klaas Balk (Nieuw Vennep), 24. Jan Breur (Schiedam), 25. Cees Bal (Kwadendamme). Veteranen/liefhebbers: 1. C. van Heivoort (Nieuwkuijk) 60 km in 1 28 11, 2. W. van Dok (Grootebroek), 3. H. Buis (Vijf huizen), 4. L. van de Flier (Delft), 5 J Struik (Medemblik), 6 A van Delft (Drunen), 7. J. 't Hoen (Rijsenhout), 8 H. Uitten- boogaart (Rotterdam), 9. W. Schelle (Vlijmen), 10. J. van Kleef (Poeldijk), 11 D. van Ker- pel (Den Haag), 12 J Schneider (Amslerdam), 13 J van de Kloot (België), 14 A. Gezel (Naald wijk), 15 M Jongkind (Aals meer), 16 W Brouwers (Rotter dam), 17 M Brinkman (Rotter dam), 18 J Stolk (Veldhoven), 19 A. van de Burg (Noordwij- kerhoul), 20. L. van Wiik (Vughl). (Van onze sportredactie) STEIN - Huub Neven uil Hulsberg is te Stein kampioen van Limbuëg geworden. In de eindsprint versloeg hij onder meer Fre dericks en Maas. Na zestig kilometer was er een kopgroep van tien renners ontstaan, die een maximale winsl van I 03 min. haalde. Bij de demarrage ontbraken Fredericks en Neven. 7.ij kwamen na 68 kilometer bij de vluchters en voerden hel tempo hoog op. Deuitslagis 1 Huub Neven (Hulsberg) 100 kilometer in 2 uur, 45 minuten en 17 seconden 2 Reginald Fredericks (Valkenburg). 3. Jo Maas (Eysden), 4 Jan Langen (Kerkrade), 5 Willy Maessen (Maas- bracht), 6. Huub Cnjns (Hoensbroek), 7 Maarten de Vos (Maas tricht), 8. Jan Vranken (Elsloo), 9 Peter Iedema (Heerlen); J0. Puit Janssen (Puth) allen in dezelfde tijd als de winnaar

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 9