VITESSE HAALT FORS UIT Borussia bijna kamp ïoen Belgische beker voor Anderlecht Twee hoekeytitels voor Amsterdam Rahier sterk in Markelo Andrianov (te) sterk in Bern ABN introduceert nieuw spaardeposito ABN in Drie kampio Spaardeposito 7 jaar vast 8%% PSV-jeugd wint toernooi ROEMENIË GELIJK TEGEN SCHOTLAND Record voor Schutter Autocoureur omgekomen trim je fit met stimorol kauwgom Het gerucht gaat dat de jufifrouw van de juiste tijd op een Philips isklok kijkt. kwarts] 8y2% Wh Wh Wh WIM PATE1 KOOT IN N( MOlll,MAN I SNOEYINK VAN DE BI! Hoogcndoorn sport Vooreen veilige vakantie PHILIPS Met ingang van heden worden de spaarmogelykheden bij de ABN uitgebreid met De andere spaarvormen zyn: Spaardeposito 5 jaar vast Spaardeposito 4 jaar vast Spaardeposito 3 jaar vast 7% Spaardeposito 2 jaar vast Spaardeposito met oplopende rente - looptyd 2,3 of 4 jaar 6V2 - 8% Kasbiljetten 7 - Wh Spaar-Extra-Boekje/Spaar-Extra-Rekening 7% Spaardeposito met 24 maanden opzegging Wh Spaardeposito met 12 maanden opzegging Wh Spaardeposito met 6 maanden opzegging Spaardeposito met 3 maanden opzegging 5% Spaarrekening Spaarboekje 4/2% /Algemene Bank Nederland TWEEDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 2 JUN'I 1975 10 1 lil iifii imwmm - (Van 0112e soortredactie» ABNHEAI - Van de beide periodekampioenen die al in een eerder stadium van de promotierace moesten afhaken bleek Vitesse nog de meeste inspiratie te kunnen opbren gen. De Arnhemmers konden hun laatste nacompetitieduel met een onbedreigde 60 zege afsluiten. De motivatie was by PEC Zwolle ver te zoeken. Omdat de Zwolse verdediging het re gelmatig liet afweten kreeg Vitesse een reeks kansen waarvan slechts een beschei den aantal werd verzilverd. Al na twee minuten werd doel man Nieuwenhout kansloos gepasseerd door Hulishoff en voor de tien minuten vol wa ren, had spits Bursac met nog twee treffers de tekortkomin gen in de Zwolse defensie aan de kaak gesteld. De schaarse tegenacties van PEC werden door Vitesse gemakkelijk be teugeld. Voor de Zwolse top scorer Heskamp was nauwe lijks een kans weggelegd Arnhemse aanvallers daarente gen kregen een zee van ruim te er voor rust voltooide Bar sac zijn hattrick. Na rust bood PEC Zwolle zeer matig tegenstand en liet zich gewillig ovenn eesteren. Het halve dozijn treffers werd vol gemaakt door Veenstra (eigen doel) en Hulshoff. Als Vitesse zich wat gretiger had getoond zouden voor het zelf de geld de dubbele cijfers op het scorebord zijn verschenen. DUSSELDORP Borussia Mönchengladbach kan men selijkerwijs gesproken de Westduitse titel niet meer ont gaan. De ploeg van (nu nog) Hennes Weisweiler won de uitwedstrijd tegen Schalke '04 tachtisch zeer knap met 31 en heeft met nog twee wedstrijden te spelen een voor sprong van vier punten op Hertha BSC (dat vrijdag reeds thuis van MSV Duisburg won) en de doelcijfers van Borus sia fSO39) zijn zoveel beter dan die van de Berlijners (5fi 39) dat niets het kampioensfeest van Borussia meer kan verstoren Trainer Ivdca Horvat van Schalke '04 was vol lof over de tegenstander: „Borussia Mönchengladbach is momen teel de beste ploeg van Euro pa". Voor 65.000 toeschouwers leed Schalke '04 de eerste thuisnederlaag van het sei zoen. Toch was de ploeg vrij wel de gehele wedstrijd in de aanval. De tegenstoten van Borussia waren echter net als in de UEFA-cupfinale te gen FC Twente zo uitge kookt dat Schalke '04 het zich zeker niet kon permitteren massaal naar voren te gaan. In de 34e minuut benutte Simon- son een wat omstreden straf schop en zes minuten later verhoogde Bonhof de voor sprong van de bezoekers na (Van onze sportmedewerker) BRUSSEL Nadat An derlecht reeds in 1965, 1972 en 1973 de beker van België had gewonnen 7(jn de Brus selaars er gistermiddag op nieuw in geslaagd zich be kerwinnaar van België te mogen noemen. In het met circa 50.000 toeschouwers be zette Heizelstadion te Brus sel versloeg de formatie van de scheidende trainer Ur- bain Braems (hij neemt vol gend seizoen Beveren onder zijn hoede), de voetbalclub Antwerp met 10. Het was de 28-jarige André de Nul - die volgend seizoen voor de Brusselse derdeklas ser Union zal uitkomen - die op de 29ste minuut het enige en beslissende doelpunt voor de Brusselaars scoorde en daarmee een gedeeltelijk mis lukt seizoen (derde plaats in de competitie) meer luister bijzette. Toen Antwerpspeler Heyligen op het middenveld balverlies leed en ook de ach terspelers Geen» en Caers ver zuimden om in te grijpen, maakte De Nul handig ge bruik van dit misverstand om de paars-witten aan een voor sprong te helpen. Antwerp heeft in de eerste helft de kansen om na twintig jaar opnieuw de beker van België te grijpen, laten liggen. In die periode had Anderlecht nogal wat overtredingen nodliig om het buitenlandse trio Riedl-Kodat-Lund van doel punten af t« houden. Verder was ook dikwijls het koelbloe dig ingrijpen van doelman Ruiter nodig. Zo kon de Ne derlander in de 33ste minuut met kunst en vliewerk Riedl van een doelpunt afhouden. Eet» minuut later vloerde aeh- terspeler Broos de Oostenrij ker Kodat op dubieuze wijze. Weer een minuut later knalde de andere Oostenrijker Riedl op de paal De 10 voor sprong bij rust voor Ander lecht moet dan ook als zeer geflatteerd worden be schouwd. In de tweede helft hadden de Brusselaars echter het bes te van het spel al kwamen zij rond het kwartier opnieuw goed weg toen Lund op een voorzet vat» Riedil wederom de paai op zijn weg vond. Toen) op de twintigste minuut een doelpunt van Riedl voor bui tenspel wend afgekeurd ge loofde Antwerp niet meer in zijn kansen. fraai werk van Heynckes. Vier minuten na rust schoot Lütke Bohmert van Schalke van 18 meter raak en toen kwam de thuisclub pas goed opzetten Maar de verdediging van Bo russia hield stand en vier mi nuten voor het einde maakte Heynckes er zelfs nog 3J van. Trainer Hennes Weiswei ler, die naar CF Barcelona gaat en opgevolgd wordt door Udo Lattek, zei na afloop.' „We hebben het kampioen schap volledig verdiend. Onze speelwijze is een aanbeveling voor aanvallend voetbal". Trainer Georg Kessler van Hertha BSC moest de realiteit wel onder ogen zien- „Volgend seizoen hebben we drie moge- lijfeheden ons te onderschei den. de Bundesliga, de beker en de UEFA-cup. Daarom ver sterken we onze defensie met de Nederlander Walbeek". Hertha is inderdaad vrijwel zeker van de tweede plaats op de eindstand met drie punten voorsprong op Eintraeht Frankfurt en Hamburger SV. Hoewel Eintraeht Frankfurt een helft zwaar onder druk stond bij Wuppertaler SV werd toch een benauwde over winning behaald (32). Na 37 minuten leek er geen vuiltje meer aan de lucht toen Lorenz en Grabowski (2x) hadden geseoord. Maar na de pauze veranderde het spelbeeld grondig en kwam Wuppertal geducht oozetten. Maar verder dan treffers van Jung (58e minuut) en Lausen (77e) kwam de thuisclub niet. Hamburger SV kwam bij Fortuna Düsseldorf niet verder dan 00. Het was een zeer slechte wedstrijd hetgeen de 20.090 bezoekers dan ook dui delijk lieten merken. FC Köln maakte er thuis tegen het reeds gedegradeerde Tennis Borussia Berlin een doelpuntenfeest van: 71. Bij de rust was het nog pas 20 door treffers van Müller en Overath. Bittlmayer scoorde eerst nog tegen, maar daarna kwam de Keulse produktie goed op gang. Flohe (2), Sim- rmet en Müller (2, waarvan een keer uit een strafschop) waren nog succesvol. Spijkenisse heeft door een verrassende 21 overwinning in Veenendaal op de gedood verfde favoriet DOVO de landstitel bij de zaterdagamateurs gewonnen. Spijkenisse moet nu tegen Emmen aantreden in de strijd om het algemeen kampioenschap voor amateurs. Op de foto een aanval van DOVO, die geen resultaat opleverde. NIJMEGEN (ANP) - Eltjo Schutter (Quick) heeft giste ren tijdens atletiekwedstrijden op de sintelbaan Brakkenstein in Nijmegen het Nederlands record pol-wtokhoogspringen verbeterd en gebracht oo 4.85 meter. Het oude record stond met 4.80 m. eveneens op naam van Eltjo Schutter. Hij leverde die prestatie vorig jaar twee maal op 16 juni op Papendal en op 27 juli in Brasschaat. (ADVERTENTIE) ADENAU (SID-DPA-RTR) - De Westduitse autocoureur Walter Czadek is zaterdag om het leven gekomen nadat zijn BMW 2002 in de laatste trai ning voor de wedstrijd over 1000 kilometer op de Nürbiirg- ring enkele malen over de kop sloeg. Aanvankelijk werden door een arts „slechts" breuken in armen en benen vastgesteld, maar bij nader onderzoek kwamen inwendige verwon dingen aan het licht. De ogen blikkelijk uitgevoerde operatie kon het leven van Czadek echter niet meer redden. Het was het 57e ongeluk met do delijke afloop op de Nürbrug- nng. (ADVERTENTIE) B. F. Goodrich, een goed profiel,een goeie greep. *- MARKELO (ANP) De Belg Gaston Rahier lieeft gisteren in Markelo de Grote Prijs van Nederland in de 125 cc gewonnen. Hij won beide manches, die meetel len voor de strijd om het we reldkampioenschap. De Ne derlander Gerard Rond, die in de manches respectieve lijk vierde en tweede werd, klasseerde zich in de eind rangschikking achter de Belg. De uitslagen zijn: 125 cc: (meetellend voor w.k.): eeerste manche: 1. Gaston Rahier (Bel), Suzuki, 2. Gilbert de Roover (Bel). Zündapp. 2. Antonin Bobo- rovskij (Tsj), C.Z. 4. Gerard Rond (Ned), Yamaha, 5. Aka- ra Watanabe (Jap). Suzuki, 6. IJ van dé Broeck (Bel), Husq- varna. Tweede manche: 1. Ra hier, 2. Rond, 3. Boborovskij, 4. Van de Broeck, 5. Marcel Driebergen (Ned). Tanti, 6. Matti Autin (Fin) Suzuki. Eindstand: 1. Rahier 15 pun ten; 2. Rond 12; 3. Boborovskij 10; 4. Van de Broeck; 5. Drie bergen 6; 6. Autin 5. De stand in de strijd om het wereldkampioenschap is: 1. Rabier 120 punten; 2. De Roover 71. 3. Rond 54, 4. Bo borovskij 50, 5. André Malher- be (Be!) 44. 250 cc: 1. Gerrit Wolsink (Ned), Suzuki, 2 punten.; 2 Frans Sigmans (Ned), Maico, 4, 3. Adolf Weil (Wdl), Maico, 8, 4. Brad Lacky (Vst), Husq- varna, 9 (rondetijd 62,41 se conden) 5. Willy Bauer (Wdl) Suzuki, 9 (62,42), 6. Jim Po- meroy (Vst). Bultaco. 500 cc: (nationaal): 1. Wie- ger Boersma (Bergen). Maico 57 punten, 2. Peter Herlings (Gemert) Maioo. 55, 3. Jan Keizer (Doetinchem), Husq- varna. (ADVERTENTIE) DEN HAAG (ANP) - Het was zondag een glorieuze dag voor de hockeyclub Amster dam. Op de laatste dag van het lange seizoen werden zo wel de dames als de heren kampioen van Nederland. De heren, die de titel voor de dertiende maal veroverden, eindigden bovenaan in de hoofdklasse door 00 te spe len tegen concurrent HCKZ in de dames, die zich in totaal zes keer kampioen van Neder land mochten noemen, versloe gen op eigenveld in de laatste wedstrijd voor de kampioens- competitlc het tot dan even eens nog ongeslagen Were Di met 32. Een dubbele reden voor Amsterdam om 's avonds van af 19.00 uur in het clubge bouw bij het Wagnerstadion feest te vieren. De Amsterdamse heren had den het op Klein Zwitserland voor ongeveer 2000 toeschou wers in feite alleen in de eer ste helft moeilijk. HCKZ, dat moest winnen om kampioen te worden, zette een serie aan vallen op die wel vijf strafcor- ners opleverde, maar niet het zo gewenste doelpunt. In de tweede helft was de fut er bij de thuisclub uit en was het de beurt aan Amsterdam, dat de uit Engeland overgevlogen Frans Spits in de ploeg had, om strafcorners (vijf) te for ceren Maar doelman Derk Doyer weigerde evenals zijn collega Jan Willem Pijpen te capituleren. Na een spannende slotfase was de champagne voor de pupillen van coach Huib Timmermans. 't Zat er dik in, want Philips heeft nü een klok gemaakt die net zo precies is als d«? telefonische tijdmelding. Philips kwartsklok. Tot op de sekonde nauwkeurig. Resultaat van een unieke elektro nische uurwerk-techniek op basis van een kwartskristal. Z'n voedingsbron: 2 batterijtjes van 1 Vi volt U ziet, de wonderen zijn de wereld nog niet uit (Dit gerucht voorlopig ook niet). Verkrijgbaar in verschillende uitvoeringen vanaf f109.- bij de elektrotechnische vakhandeL *bruto adviesprijs. BERN (ANP) De elf de Europese kampioen schappen turnen voor he ren, die zaterdag en zon- dag in Bern werden ge houden, zijn een overwel digend succes geworden voor Nikolai Andrianov. De 23-jarige Rus, die op de eerste dag de zeskamp won met een totaal van 58.00 punten, veroverde op de tweede dag eens vier gou den en een zilveren me daille. Hij zegevierde op de onderdelen: vrije oefening, paardspringen, brug en rek. Bij de vrije oefening en op het rek moest Andrianov de eerste plaats delen met res pectievelijk de Pool Andrzej ISzajna en de Westduitser Eberhard Gienger. Andrianov had zich geplaatst voor alle zes de toestelfinales van gis teren. Bij het paardvoltigeren werd hij tweede. Het enige „schoonheidsfoutje" van An drianov was de vijfde plaats bij de ringen. De elfde ed tie van de Eu- C| ropese titelstrijd werd op nieuw beheerst door Oost- europese turners. Naast An drianov imponeerde in de Russische drie mansformatie de pas 17-jarige Alexander Detiatin. derde in het klas sement van de zeskamp en vertegenwoordigd in vijf fi nales en de oud-Europese kampioen Viktor Klimenko. Een absoluut Russisch succes werd de brugoefening waar in Andrianov. Detiatin en Kiimonko resp. eerste, twee de en derde werden. De enige Westeuropeaan die zich tussen de turners uit de Oostblokstaten wist 'te hand haven was de Westduitser Eberhard Gienger, die in de zeskamp tweede werd met 56.85 punten en op het rek een gedeelde eerste plaats be reikte. D»e enige titels die niet in Russische handen kwamen waren die bij het paardvolti geren en de ringen. Bij de vol tige ging de titel naar de Hongaar Zoltan Magyar, die in Varna op dit onderdeel we reldkampioen werd. Het on derdeel ringen eindigde met een dubbel Roemeens succes door Dan Greeu, die met 19.60 punten tot het hoogste totaal in de finales kwam. De tweede plaats bij de ringen was voor Minai Bors. Opval lend was het feit dat de Oost- du it se turners in Bern geen rol speelden. Zij waren in de toestelfinales niet vertegen woordigd. In de tot een tumarena om getoverde ijshal van Bern, waar de temperatuur vaak niet boven de tien graden kwam, speelden de Neder landse deelnemers geen rol van betekenis. Nationaal kampioen Cor Smulders was met een 34e plaats met een totaal van 52,35 punten de beste landgenoot. Hans Gun- neman en Daan Ooykaas ein digden als resp. 39e en 46e, SCHERMEN - De Deense Anni Max-Madsen heeft voor de vierde maal het internatio nale damesflorettoernooi om de witte beer van Berlijn gewon nen. Zij zegevierde na barrage met de Westduitse Cornelia Hanisch. Beide sohermsters hadden in de finalepoule vier wiristpartijen behaald. De Zweedse Ann Molvidson ein digde met drie overwinningen als derde. ROEIEN - Tijdens de inter nationale roeiregatta van Mannheim heeft het Nereus- duo Horst-Boesohoten het on der deel twee zonder stuur man gewonnen in 6 minuten en 11,3 seconden. Tweede werden de Westduitsers Wol- faert en Holl van RG Frank furt en derde en ander Ne- reuspaar, Van Drooge-Van de Pol, in respectievelijk 6.14.1 en 6.19.3. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM PSV heeft het internationale jubileum, jeugdtoernooi van Ajax 1 wonnen door in de finale jj organiserende vereniging ttt[ 21 te verslaan. De ruststand I was 10 voor de jeugdig Eindhovenaren door een tref. ,i fer van De Groot in 5% I minuut. minuut rriaaki, I maar Fran;0l In de 61e Kok gelijk, I bracht de eerste prijs toch) PSV door een doelpunt in dj 76e minuut. Francois wetj met vier treffers topscorer ta j het toernooi en kreeg van jt A-selectie van Ajax een horlo ge aangeboden. Parkinson van I Leeds United werd uitgeroe- pen tot de beste speler va» I het toernooi. BOEKAREST (AP) - j, groep vier van de voorronden van het Europees landenkam- pioenschap hebben Roemenië en Schotland gisteren in Boe karest met 1—1 gelijk ge speeld. De ruststand was l_o voor de Roemenen. Doelpunten: Georgescu (221 en McQueen (90). De stand in groep 4: Spanje 4-6 Roemenië 4-5 Schotland 3-2 Denemarken 3-1 sport In 't kort KANO - Lo Jacobs is zater dag op het van Harnixmaka- naai nabij Leeuwarden Neder lands kampioen kl, 10.000 me ter geworden. Hij had op de eindstreep slechts een voor sprong van 0,1 seconde op Henk Spoelstra. Arend Bloem, I titelverdediger, kwam niet verder dan de vierde plaats. Winnaar Jaoobs maakte over de tien kilometer een tijd van 48 minuten en 19 seconden. (ADVERTENTIE) 0 DERDE SPORTPAGINA Fedor den Hertog, opgege in de Giro. (Van on UTRECHT - Het kampio Pater uit Barneveld. De uitslag 1 Wim Pater (1 den, 2 Coi Schuurtng (Breuk z.t.; 4 Wil Kotterer (Huizen) Jan Sandbrtnk (Amersfoort) z.t., 8. Joop v.d Broek (Soes KERKDKIEL - Hans Koo kampioenschap van Noord kopgroep van acht rermers^d Kerkdriel afscheidde van he De uitslag 1 Hans Koot minuten 15 seconden, 2. Get vanGerwen (Olland) z.t.; 4 B van Helvoirt (Tiburg) z.t.; 6 Steen (Etten-Leur) z.t.; 8. J 11. OOSTVOORNE - Arte Ve kampioen van Zuid Holland met nog vier andere renners een kleine voorsprong op D terugpakken en een sprint m< zou brengen Versluis was ir De uitslag is 1 Arte Versl minuten en 51 seconden, 2 Lugtenburg (Zuidland) z t 4 van Nieuwkerk (Den Haag) GIETEN - Onder niet bep harde wind - werden de prov Groningen, Friesland en Dre een acht kilometer lang park» neman. die won, behaalde de kema werd Fries kampioen Drentse titel tooien. De uitslag was 1 Bert Sch 58 min 24 sec, 2 Frits Schil» ward) 2 uur 58 min 28 sec, 4 52 sec, 5 Gerrit Brokelman veen), 7 Klaas Hoekstra (f Amsterdam), 9 Leo Hollem (Surhuisterveen), 11 Jan Nie ezand), 13 Jan Hendrik Ko» scheveld), 15 Bert Bathoorr Kampioen van Groningen: Be Duit. Kampioen van Friesland stra. 3 Emt Nietiwenhuts. Kampioen van Drente: 1 Jans Vlot. EDE - Gerrit Möhlman uit oen van Gelderland gewordt einde van de 120 kilometeTui snel in het begin was ontstaa bouwde een voorsprong op va Bongers en Henk R ijks, die re De uitslag is 1 Gerrit Möh uur, 52 minuten en 29 secon» minuten en 10 seconden; 3. Hasstnk (Neede) op 3 53; 5. Jemen Tijdink (Utrecht) op op 8 36, 8 Jos van Leening (Hattem) z.t.; 10 Geert Verw KAALTE - Herman Snoe in Kaalte amateurkampioen 107 kilometer af in 2 uur, 37 de eindsprint van een groepj De uitslag van de wedstrijd was 1 Herman Snoeyink (Dt minuten en 56 seconden, 2 J Hilberink (Den Ham) z.t.; 4 Olde Meule(Tubbergen)z t., Jan Lookamp (Vroomshoop) (Nijverdal) z t 9 Ttnus de L (Almelo) z.t WEMELDINC.E - Toine v dinge Zeeuws amateurkamp be, die na zijn val in Olympia weer in training was, versb (tweede) - met een fietsleng Bunder maakte over de 120 k en 20 seconden. De uitslag is 1 Toine van c 53 minuten en 20 seconden, Henk de Jonghe (Goes) z t 4 minuut 5 sec, 5 Wim de W (Walsoorden) z t 7 Wim W kam ('s-Herenhoek) z.t.; 10 ronde. AMSTERDAM - Co Hoog ciale titel van Noord llollan finish in Amsterdam) af in De uitstag 1 Co Hoogend lijd Louis Ruiter, Amsterda Siom, Haarlem, 5 Piet Smit, Herman Kuiper Haarlem. Deiksen Amsteidam 10 Ju

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 8