cl lap in is H t 9-1 ickcr AI Zeeuws wielerkampioenschap een succes Bex sterkste volkskoerser in Lamswaarde VAN DE BUNDER IN AARDENBURG RAPSTE VAN O VER VEI D WINT KOERS HUIJBERGEN AD POLAK RIJDT „BEKEKEN" KOERS B junioren Vogelwaarde succesvol De Zutter achtste Fanatiek Uitslagen sport minuten later al voor waarmede de warmte striid onmogelijk Land sport - zie- US De thuisclub was maar kreeg toch wei- nsen. De uitvallen van s zetten meer zoden p dijk. Doelpunten van [Verkaart brachten de hd al op een ruime 2—0 •ong, die na de rust werd verdedigd. 10 ^ciueuigd. Een ide zege voor de kam- V boys - koewacht gemakkelijk spelend 4it won ruim verdiend. r rust was het 01 door Ja art en Van' Goethem Sn de score na de thee i3 eindstand. HFENISSE - MOOR- EN -Een gelijk spel -ter geweest. Geen van t>loegen kwam tot boei- letbal en er deden zich sinig kansen voor. Pas artier voor tijd scoorde lerckhoven het beslis- loelipunt: 10. STAND: Zierikzee 22— fcS 2235, Hontenisse Zeeland Sport 22—29, 2227, Koewacht 22— ■landia 2117, Domburg Biervliet 2114, Corn 14, Noormannen 22— ikil 22—6. tij. Weinig doelkansen de bezoekers kwamen el verdiend op een klei- -0 overwinning. Een it van Arjaan van de na de rust besliste de JNSPLAATSE BOYS - BOYS Pas in de helft wilde Colijtis- Boys er nog wat aan foor de rust waren de rs beter en namen een ►orsprong door Jaap van fee. Na rust meer even- Jen wat meer sensatie. schoot uit een straf- de stand gelijk 11, De Jonge zelfs 21 nde. Van de Berge opnieuw gelijik 2—2, winst bleef in Colijns- Idankzij een doelpunt pbur.g 32. E - WTK Een slech- strijd die alleen werd ird door de doelpun- ere was slechts zelden ijk maar benutte de kansen wel er werd [-0 gerust maar dankzij Piet Goedbloed maak- de rust zelfs 20 van eindelijk Verhage de 21 bracht. De ver- 'gelijkmaker zat er voor ;t niet meer in. |TD: Sluis 24—39. Co- atse Boys 2435, lorp 2432. WIK 24— [neldinige 2425, Veere 's-Heer Arendskerke Arnemuiden 2431, koys 2320, Brouwers- 23—20, GPC 23—16, 23—14, Wissekerke or Cees Saman. Na de |ng eenzelfde spelbeeld de rust. In de tiende werd het enige, naar ileek, winnende doel- scoord. Het was Axel- 'rans Dieleman die een de HVV'24-verdediging end afstrafte: 0—1 doelpunt ging HVV'24 in de aanval. Axel prug in de verdediging- Biesbroeck kwam in ,al van HVV'24 nog in p voor Ja eq Verbraec- Hulstenaren wisten |g legio doelkansen te maar de uitstekend Axel-goalie Robbie haalde alles uit zijn t er maar uit te halen (bleef uiteindelijk bii overwinning, oop werden op hel pse-terrein de prijzen kt door de voorzitter (jeugdcommissie van dc Zeeland, de heer uc uit Middelburg- Kam in het bezit van Iselbeker Naast een standaard kregen alle Iers een herinnerings- evenals de scheids- I en de twee neutrale en de sportieve s van HVV'24. Boven- eg HVV'24 nog een ngsplaqueite. VIJFDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 2 JUNI 1975 13 1 TOINE VAN DE BUNDER IN WEMELDINGE STERKSTE Ad Polak, de Middelkamp coureur die de Zeeuwse titel bij de junioren in de wacht sleepte. (Van onze sportmedewerker) WEMELDINGE Toine van de Bunder en Ad Polak hebben zaterdag in Wemeldinge niet al te veel moeite ge had om hun titel van Zeeuws wegkampioen, respectievelijk bij de amateurs en junioren te prolongeren. Van de Bunder gaf zijn medevluchters Tonnie Huijzen en Henk de Jong geen kans in de eindsprint al was zijn voorsprong dan ook veel geringer dan die van Polak, die zijn naaste concuren- ten Kouijzer en Verschueren los reed in de laatste meters. Bij de nieuwelingen won George der Weduwe uit St.-Jan- steen en het officieuze kampioenschap voor liefhebbers dat ter elfder ure was toegevoegd aan het programma kwam op naam van Joseph de Bakker uit Westdorpe. Bij dit Zeeuws kampioen schap is in alle categorieën strijdvuur genoeg geweest Natuurlijk is het jammer dat momenteel kwantiteit ont breekt bij de jeugd (zowel bij nieuwelingen als junioren slechts negen vertrekkers 1 maar zij die er waren hebben er tenslotte wel wat van ge maakt. Hetzelfde geldt voor de amateurs, maar bij deze cate gorie had de strijd nog inte ressanter kunnen zijn waar schijnlijk, wanneer het drietal Vester Aarts. Peter Gödde en Thijs Fase (om maar eer» sterk trio te noemen) van de partij waren geweest. Ge noemd drietal is echter geen lid van een Zeeuwse wieler club en de K.N.W.U. hield vast aan het bestaande regle ment dat deelname dan uitge sloten is. Sportcommissieliid Arjaan de Schipper daarover- „Aan deze bestaande situatie zal naar ik aanneem snel een einde worden gemaakt". Zes entwintig amateurs trokken nu de toeclips dicht, nadat Tonnie Huijzen was gehuldigd voor zijn uitstekende presta ties in Olympia's Tour. Van hen werden Pauwe, Nieuwen- huize en Verhoeven al snel op achterstand gezet terwijl Jaap Courtin na 40 kilometer lek reed en daardoor deze titel strijd verder wel kon venee ten. De Bakker uit Westdorpe, die officieus Zeeuws kampi oen werd bij de liefhebbers in Wemeldinge. George der Weduwe uit St. Jansteen, de Zeeuwse kampioen bij de nieuwelin gen tijdens de huldiging. Kort daarop moesten ook Tonnie Huijzen en Henk de ■Tong door een lekke band af haken. Buijzen verloor 20 se conden maar begon aan een fanatieke achtervolging die bij de toeschouwers respect af dwong. Ook Henk de Jong, die nadat hii lek had gereden nog ten val kwam. zette met nogal wat schaafwonden de strijd voort en ook hij bracht de handen van de toeschouwers op elkaar. Beide pechvogels vonden el kaar snel en na twee ronden brachten Huijzen en De Jong de aansluiting tot stand, mede door het feit dat het peloton in een gangetje van 30 kilo meter per uur voortsukkelde. Onbegrijpelijk was het dat bijvoorbeeld een Verboom en een Spaans niet het initiatief namen voor een ontsnapping op het moment dat Huijzen en De Jong even buiten spel kwamen te staan. Cees Spaans waagde pas een sprongetje, toen Huijzen en De Jong „te rug" waren en dit getui'gde toch van weinig koersinzicht. Hij bereikte er dan ook niets mee en sloeg feitelijk alleen een bruggehoofd voor het drietal Huijzen Van de Bunder en De Jong die de vluchter tot de orde riepen, meteen door gingen en voorgoed gezien wa ren. Dat gebeurde na 62 kilo meter. De leiders hadden 20 seconden winst genomen toen Wim de Wilde en Cor Vervaet zich als eerste jagers meldden. Zij pakten vijf seconden van hun achterstand teruig maar bleven toen hangen en verlo ren daarna opnieuw terrein. Toen de jagers steun kregen van Rinus Verboom was de achterstand inmiddels al weer opgelopen tot 30 seconden en het was duidelijk dat de kaar ten waren geschud. De drie leiders waren beslist te sterk voor de rest want ook in een groep van zeven man bestaan de uit Spaans, Westdorp, Nieuwdorp, Jeremiasse, De Smit, Van de Brande en De Belie was geen kwaliteit aan wezig om het verloop nog een andere wending te geven. Uit groep drie vielen trouwens ook Nieuwdorp, De Smit en De Belie nog terug, door ge brek aan courage terwijl Theo van de Brande met nog 20 kilometer te gaan door een lekke band moest afhaken. Van de Brande kwam woe dend bij de jury-wagen ver tellen dat twee materiaialwa- gens hem passeerden zonder Hulp te bieden en riep: „Voor mij nooit geen Zeeuws kampi oenschap meer". Consul Jan Moerdijk stelde daar na afloop tegenover: ..Wanneer de finale is begonnen moeten de ren ners die in kansrijke positie liggen beschermd worden". Zo liep dit overigens vlek keloze kampioenschap bij de amateurs naar het einde. Er kwam namelijk geen wijziging meer in de bestaande situatie. De drie sterkste kleppers had den de koers gemaakt. Van hen trachtten Van de Bunder en Huijzen in de laatste ronde nog om beurten weg te ko men, terwijl Henk de Jong, die in dit kampioenschap evenals zijn twee rivalen sterk reed. niet meer aandrong. Het draaide tenslotte uit op een eindsprint tussen Huijzen en Van de Bunder, die na afloop verklaarde last te heb ben gekregen van kramp toen de finale in zicht kwam. Maar de Zeeuwsch-Vlaming was daar op het kritieke moment toch weer overheen gekomen. Dat was maar gelukkig ook, want al kwam Van de Bunder wel het eerst uit de bocht, op airca 175 meter voor de eind streep, daarna moest hij toch even exploderen om een fel Van links naar rechts: Tonnie Huijzen, T oine van de Bunder en Henk de Jong, die respectievelijk tweede, eerste en derde werden in het Zeeuwse wielerkampioenschap voor amateurs in Wemeldinge. aandringende Huijzen een fietslengte achter zich te hou den. Henk de Jong had al wat eerder afgehaakt, maar de prestatie van deze pure ama teur in deze titelstrijd wa£ toch formidabel. De strijd om de vierde plaats was voor Ri nus Verboom, voor Wim de Wilde en Cor Vervaet, van wie laatstgenoemde in dit kampioenschap toch ook ver rassend goed voor de dag kwam. De uitslag: 1. A v.d. Bunder (IJzendijke) 120 km in 2.53.20, 2. T. Huijzen (Kloe- tinge), 3. H. de Jong (Goes), 4. op 1.15 M. Verboom (Elle- woutsdijik), 5. W. de Wilde (Oudelande), 6. C. Vervaet (Walsoorden), 7. op 2.10 W. Westdorp (Kapelle), 8. C. Wit kam ('s-Heerenhoek). 9. W. Jeremiasse (Wemeldinge), 10. op 1 ronde L. de Kunder (O- vezande), 12. L. de Jager (BiezeEnge). (Van onze soort mede werker! LAMSWAARDE De nog vrij onbekende Marcel B«x uit het Belgische Kuringen heelt zaterdagmiddag de volkskoers in de categorie 16 tot en met 35 jaar in Lamswaarde op zijn naam geschreven. In de eindspurt versloeg hij zijn twee landgenoten Freddy de Vos en Mauricfl Scholier. Een tweetal dat eigenlijk samen met streekfavoriet Fons Schei- fout uit Hengstdijk de wed strijd tot een waar kijkstuk had gemaakt. Toch kreeg de volkskoers in Lamswaarde een verrassende ontknoping. Toen met nog zes ronden te rijden ongeveer 13 kilome ter Scholier, De Vos, Schei- fout en de al op een ronde zittende Piet Everaert uit Hulst aan de finale begonnen, (het jagende peloton bleef steeds op zo'n 200 meter han gen) was iedereen ervan over tuigd dat niemand minder dan Schelfout dc bloemen mee naar Hengstdijk zou nemen. Hij was ook zonder meer de grote animator van de wed strijd geweest. Alleen Scholier zou voor hem in de eindspurt nog wel eens een lastige klant kunnen zijn. Maar zo ver kwam het niet. Nadat eerst Piet Everaert de leiders mocht laten gaan zou een ronde later ook Sdhelfout tot ieders verba zing moeten afhaken. Nadat hij eerst door het jagende pe loton werd oogeslokt. zou hij later de wedstrijd zelfs nog vroegtijdig beëindigen. Hier door werd het vooraan een volledige Belgische aangele- Thijs Fase, Toine van de Bunder, Jeremia sse en Nieuwdorp aan de kop van de leiders- groep in de ronde van Aardenburg. 'Van onze sportmedewerker) WEMELDINGE Bij de junioren in het provinciaal Zeeuws wegkampioenschap reed Ad Polak een tactisch „bekeken" koers. De Middel burger Kooman mocht dan de eerste zijn die al kort na het vertrek de lont aan het kruit stak en enkele ronden voor de anderen uitdraaide, voor Polak was dit weinig verontrustend. Samen met Alfons Verschue ren riep Ad Polak de vluchter tot de orde en ook de anderen konden terug bijkomen. Een nieuwe ontsnapping van Ruud Kouijzer na 40 kilome ter werd opnieuw gecontro leerd door Polak en Verschue ren die in hun jacht Schaalje meesleepten, maar deze moest wat later toch afhaken. Polak en Verschueren, die zonder al to veel inspanning Kouijzer Inliepen, vormden daarna een trio dat steeds verder wegliep en de koers daarna volledig beheerste. Bij het ingaan van de laatste ronde (3 kilometer) demarreerde Kouijzer, maar Polak zat snel aan zijn wiel terwij) Verschueren toen reeds meer moeite had om bij te blijven. Ad Polak liet het niet eens op een eindsprint aanko men en reed Kouijzer in het laatste stuk naar de streep zo'n vijftig meter los. Ver schueren bleef moegestreden nog verder achter. Ludwig Kouijzer verkoos bij de nieu welingen reeds kort na de start dc vrije ruimte. Zijn solo duurde 15 kilometer, maar meer dan 300 meter voor sprong had hij nooit gekregen De heslissende ontsnapping k a am pas 10 kilometer voor het einde toen George der We duwe en Cor Tolleman een offensief begonnen dat alleen nog een tegenactie uitlokte van Kouijzer, Vleugel en Van der SijDt. die echter geen suc ces had Bakker en Meijaard waren bii de liefhebbers de mannen die na 20 kilometer de beslissende bres sloegen. Uitslag junioren: 1. A. Polak Heinkenszand 80 km in 1.59 05, 2. R. Kouijzer Goes, 3. A. Verschueren Axel, 4. op 2.05 A. Schaalje Axel, 5. O. Picavet Axel, 6. F. Kooman Middelburg. Uitslag nieuwelingen: 1. G. der Weduwe St. Jansteen 40 km in 1.01.8, 2. C. Tolleman Hoedekenskerke, 3- op 40 se conden L. Kouijzer Goes, 4. C. Vleugel Wemeldinge, 5. R. v.d. Sijpt Koewacht, 6. P. Koui.izer Terneuzen, 7. J. Vermeule Kloosterzande, 8. C. van Sluiis Vlissingen. Liefhebbers (officieus kam pioenschap): 1. J. de Bakker Westdorpe 35 km in 44 min. 35 sec, 2. F. Meijaard Wemel dinge, 3. op 35 sec. J. Lepneter Souburg, 4. B. Thomas West dorpe 5. Th. de Waele Axel, 6. J. de Vrieze Goes, 7. H. Steenbakkers Heinkenszand, 8. W van Poecke Koewacht, 9. T de Krijger Sluiskil. 10. G. Bijvank Sas van Gent- (Van onze sportredactie) I HUYBERGEN - De 25e ron-l de van Huybergen is geëin digd in een fraaie triomf voor Ad van Overveld uit Zegge.' De Storm-renner sprong onge-| veer acht ronden voor het ein-i de weg uit een tien man ster-' ke kopgroep waarin zowat alle favorieten voor de eindzege een plaatsje veroverd hadden. Toontje van der Steen en Adi van de Elzacker probeerden nog wel de soepel draaiende Ad van Overveld te achter halen, maar uiteindelijk moes ten ook zij zich gewonnen ge ven. De coureurs die op dat moment nog in de koers wa ren zagen de renner uit Zeg ge pas aan de eindstreep te rug. De ronde van Huijbergen heeft dit jaar heel wat „slacht offers" geëist. In het onge veer twee en halve kilometerl lange parcours, was een bij zonder slecht stuk weg, be-' '.aaid met scherpe steentjes enl vol me» kuilen opgenomen, i Heel wat deelnemers moesten dan ook door pech, lekke tu- j be, voortijdig het, strijdperk verlaten. Op dëze manier werd het in feite een loterij, want degene die met een lek ke band aan de kant kwam te staan kon het wel vergeten. Het peloton hield er in de beginfase een bijzonder hoog tempo in zodat er van terug komen geen sprake was. Dat hoge tempo werd eroorzaakt door de vele vluchtpogingen. Heel wat keren werd er ge tracht een snelle beslissing te forceren. Na ongeveer 50 kilo meter kozen Toontje van der Steen en Pennings het haze- pad. Enkele ronden later slaag den Ad van Treyen, Blom en de plaatselijke favoriet Schenk erin bij dit tweetal te komen. Het zag er aanvanke lijk naar uit dat de beslissing gevallen was. Maar zo'n tien renners dachten daar anders over. Onder aanvoering van de Stormrenners Broere, Van Overveld en Ad van Elzacker, die aanvankelijk aan de staart van het peloton kankerend op het slechte wegdek plichtma tig zijn rondjes had meege draaid werd de achtervolging ingezet. En met succes. Want halverwege de koers werden de vluchtrenners - Ad van Treyen was teruggevallen - achterhaald. Tenslotte was het Ad van Overveld, in de rug gedekt door zijn ploegmaat Bert Broere. die voorgoed uit het zicht verdween. Bij de nieuwelingen ging de zege naar D. Evers uit Sprundel, die in d" eindsprint zijn me devluchters Kraaybeek en Seuntiens met ruim verschil kloDte. Amateurs: 1. A. van Over veld, Zegge, 105 kilometer in 2.42.14 uur; 2. G. Blom, Haar lem; 3. J. Molenaar, Koudeker ke; 4. G. van 't Geloof, Ouden bosch; 5, B. Broere, Ouden bosch; 6. f. Brand, Dordrecht; 7. A. van der Steen, Etten- Leur; 8. A. van de Elzacker, Steenbergen; 9. L. Schenk, Huijbergen; 10. W. Neelen, Roosendaal; 11. P. van der Zwart, Woerden; 12. G. Sint Nicolaas, Dordrecht; 13. S. Berkhouwer; 14. Stolwijk Koe tje, Rotterdam; 15. R Jonge- nelen, Sprundel: 16. J. Jonkers, Oud-Gastel: 17. r. Groenen- daal, Sint-Michielsgestel; 18. A. van Treyen. Halsteren: 19. J. van Uriel, Werkendam: 20. R. Petie, Halsteren. Nieuwelingen: 1. D. Evers, Sprundel, 40 kilometer in 1.18.55 uur, 2. R. Kraaybeek Heerle, 3. R. Seuntiens, Bla- del, 4. A. Smulders, Gerwen 5. A. Manniën, Bergen op Zoom, 6. C. Kuystermans, Bos- schenhoofd, 7. P. Heeren, Sprundel; 8. P. Hofland, Roo sendaal; 9. H. van Steenpaal Bergen op Zoom, 10. W. de Bruyn, Oud Gastel, 11. N. Freyters, Moerdijk, 12. H. van de Nieuwenhof, Eindhoven: 13. N. Snijders, Hoeven; 14. P. Hofland, Roosendaal; 15. H. Kox, Veldhoven, 16. C. van Haarlem, Tilburg, 17. R van Hooydonk, Roosendaal, 18. J. van Beers, Sprundel, 19. A van der Poel, Hoogerheide, 20 P. Arnouts, Rijsbergen. (Van onze SDOrtmede werker) AARDENBURG Toine vau <ie Bunder uit 1.L; op kerniiskoers in Aardenburg op ondubbelzinni ge wijze laten zien, dat. de val in Olympia's Toer door Neder land geen nadelige gevolgen V°?r Z'Jn huidige vorm heeft geliad. Het organiserend wie- lercomité IVOS had veertig renners aan de start gekregen die voor een aantrekkelijk schouwspel hebben gezorgd Vooral plaatselijk favoriet Guido Paridaen was erg actief en hij was het die al na drie ronden voor de beslissende ontsnapping zorgde. Toine van de Bunder be greep, dat Paridaen er erg veel zin in had en volgde de moedige Aardenburger met Jeremiasse uit Wemeldinge en Fase (Sint-Annaland), He„ny Nieuwdorp en Kees Spaans trokken ook mee op de vlucht maar Nieuwdorp werd door |en val uitgeschakeld en opaans werd ver teruggesla gen na een bandbreuk. Overi- frW3S I'1 niet de meest ernstige valpartij. Voor .Tan arings liep het allemaal wat minder goed af op het door korte bochten gekenmerkte parkoers. Bovendien was het ere/iltd HP sommige Plaatsen van He b ee" ln het bc-in reaen tr rs Peerplenzendn ht?L, Karings was dan ook betrokken bij een van de vele en moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. Hij had zijn stuur in de buik gekregen wat voor hem het ke He Van de wedstri-id bete kende- De overige renners gingen onverdroten verder en drie ronden voor het einde g'g ,van de Bunder er alleen van door na alle renners van j P? oton allang te hebben gedubbeld. Ko Tolhoek en Johnny Verbeeke, de laatste raakt steeds beter in vorm volgden, weliswaar gedubbelri a s enigen het wiel van de IJzendijkenaar die onbedreigd nfcMVerW1i"^'"g SreeP- Hij fi 9.14 mi'n" tljd Va" twee uur Uitslag amateurs: 1 A. van de Bunder, IJzendijke; 2 W. Jeremiasse, Wemeldinge; 3 G Paridaen, Aardenburg; 4 t Tase, Sint-Annaland: 5 J. Tol hoek, Yerseke 6 J. Verbeke IJzendijke; 7 C. de Smit, Bier vliet; 8 C. Stoutjesdijk, Sint- Maartensdijk: 9 W. de Feber Sluiskil; 10 H. de Jong, Goes! 11 C. Spaande 's-Gra venpol- Her; 12 L. de Kunder, Ovezan- de; 13 Vervaet, Walsoorden; 14 J- Marijs, Souburg.; 15 p van Dalen, Zwijndrecht; 16 Th. van de Brande, Heikant; 17 M. Dijkwel, Yerseke: 18 P Wieles, Terneuzen 19 F. Ver- straete, Philippine 20 G Draamker. Zwijndrecht. geilheid, waarbij Bex zich de sjielste toonde. Lag het tempo vanaf de eerste ronde al bij zonder hoog, het zou tot half- koers duren, voordat de beslis sende ontsnapping kwam. Het was niemand minder dan Schelfout zelf, die hiervoor het initiatief nam. Dit alles gebeurde toen de Belg Marnix van Rijkeghem met een lekke band kreeg af te rekenen. Maar zijn echtgenote altijd met een reservewiel langs het parkoers te vinden was ook nu op haar post, zodat hij de strijd met een kleine achter stand kon hervatten. Op het moment dat Schelfout was ge sprongen had hij onmiddellijk De Vos en Scholier in zijn wiel gekregen. Grote namen zoals Gaston Thuy. Freddy de Valcke. Adrie 't Gilde en Jac- ky Clnuwaert hadden de be slissende ontsnapping gemist. Ma-ar de achtervolging werd ingezet, en toen het peloton de vluchters tot op een 25-tal me ter genaderd was ontstond er een massale valpartij- Thuy en Jan de Schipper uit Breskens moesten met vele schaaf- en snijwonden de strijd staken. De voorsprong van de drie lei ders was hierdoor aanzienlijk gegroeid, met daarachter een uiteengevallen en gehavend peloton. Een peloton dat later terug samen zou komen, maar geen rol meer van betekenis kon spelen. De Valcke en Marnix van Rijkeghem pro beerden nog alleen weg te ko men. maar zonder succes. Toen acht ronden voor het einde Bex ontsnapte, had hij wel succes en reed alleen naar de leiders toe. In de eindspurt had hij zelfs nog genoeg krachten om zijn eerste plaats veilig te stellen. Uitslag cate gorie 16 t.m. 35 jaar: 1. M. Bex Kuringen (B). 2. F. de Vos Aarschot (B). 3. M. Scho lier Jabbeke (B). 4. J. Clau- waert Jabbeke (B), 5. J- v. Raamsdonck St.-Niklaas (B), 6. L. v.d. Kapelle Roselaere (B). 7 S. de Goede Ouden bosch 8. J. Brandt Kapelle (B). 9. M. v. Rijkeghem Meu- lebeke (B), 10. F. de Valcke Aardenburg, 12. A. 't Gilde Hoek- Trimmers: 1. R. Bloim- maert H-a-asdonok (B), 2. J. de Ben Be veren (B), 3. T. De Bakker Vogelwaarde, 4. T. Buys Axel, 5. T. Warrens Sluiskil, 6. J. Haers Philippi ne, 7. J. Teunkens St.-Niklaas fB). 8. B. de Baar Graatiw, 9. R. Noens Terneuzen. 10- J. v.d. Vijver Jabbeke (B). 1 Van onze sportmedewerker) VOGELWAARDE Zater dag speelde Vogelwaarde B 1 en Mevo BI uit Zierikzee de finalewedstrijd om de Zeeuw se jeugdbeker in hun leeftijds categorie. De wedstrijd werd gespeeld als voorwedstrijd van Den Haag. Vogelwaarde bi haalde de Zeeuwse beker bin nen door een 20 overwin ning- Het was een verdiende overwinning want gedurende bijna de hele wedstrijd was Vogelwaarde in de aanval. Toch duurde het tot een kwar tier na rust voordat er ge scoord werd. Ronald Bun scoorde in een rommelige situ atie voor het Mevo-doel: 10. Een paar minuten voor het einde beoordeelde de Mevo- doelman een vrije trap van Jos Lambert verkeerd. Via zijn graaiende handen ver dween de bal in het doel. De overwinning voor Vogelwaar de BI was een feit. De win naars maakten met de gewon nen beker een ereronde langs het talrijke publiek dat al aanwezig was voor de wed strijd Zeeuws elftal - FC Den Haag. <Van onze sportmedewerker) WOESTEN-KACHTEN- SLU1S Het afgelopen wee kend is voor de Zeeuwsch- Vlaamse volkskoersers niet zo succesvol geweest. Waren er zaterdag in Lamswaarde geen ercnlaatsen voor h."n wegge legd, ook zondag wisten ze in Woesten <B> en Kachten (B> niet tot grote successen te ko men. B. de Zutter ui' Aardenburg w-rd in Woester achtste, en T. Hol uit zijn woonplaats ginc als zestiende over de fi nish. W. Deurinck uit Cndzand werd hier dertiende. F. de Valcke uit Aardenburg werd in Knchten zesde van de 84 deelnemers.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 11