Oefenterrein voor rijleerlingen SLUISE DUIF EERSTE IN KRINGCONCOURS Loodsdienst kan met minder toe „Lagere v< 1 1 9 De liefc Uitslagen wedvluchten vanuit Beaumets kerkdiensten Nationaal succes voor Kruininfse Hackney-rijders stad streek 1 IN GOES-NOORD INBREKER GEPAKT Afscheid van adjudant Hamelink 's-Heerenhoek Heinkenszand Kruiningen Gearresteerde bekende diefstallen Vlissingen Boot minder Dijkverzwaring niet stopgezet DRS. ROGERS SLOTCOMM 't Kan verke ZaIcKl»mo ji mci ly/5 TERN.EUZEN-KAPELLE 30 mei Per stuk sla 2 1832. bloemkool A 178—214, b2 1212126, afwijkend 5585, per bos selderij 2229, peen 90111, kroten 5257, uien 4046, per kilogram asperges b 450—495, b blauw 435, c2 277, andijvie 20—36, kassnij bonen 357462, aardbeiej per doos 1 105—115, 2 79—85. KAPHLLE - TERNEUZEN, 30 mei 1975 Golden Delici ous voorkoop: 17080 80.90, 16070 66.20. Glasaardbeien p. doosje van 200 gram: I 95-117, IIX 89-101, H 71-92. Glasfram bozen p. doosje van 200 gram: I 360-560. Kasrode bessen p. doosje van 200 gram: I 210- 280. Aardappelen oude oogst: grote 14, nieuwe oogst: grote 191. Groenten: Kropsla 8-37 Rabarber 38-47. Boskroten 92. Bloemkool 122-186. Kasprbo- nen 490. Bosselderij lil. GOES - KRAB.BEND1JKE, 30 mei 1975 Groenten: Per stuk: Kropsla I 41, II 9,5-21 Bloemkool 6 per kr. 1 244. Per bos: Selderij 11-13. Kroten 106. Per kg.: Aardappelen gr. 14-15. Rabarber I 50. Spinazie I 115. Dubb.pr.bonen I 430. (Van een onzer verslaggevers) HULST Dank zij de aan wezigheid van een alarmsys teem heeft de politie gisteren kort na middernacht een dief stal van Hi-Ft radio, televisie sn afspeelapparatuur uit het Edah-kooppark In Hulst kun nen voorkomen. Hoewel de daders, die bezig waren met het laden van de apparatuur in een stationcar, op heterdaad werden betraipt kon slechts een van hen wor den gearresteerd. Het is de Antwerpenaar H. G. Q, Vol gens de politie bevond zich al voor minstens zeven tot tien duizend gulden aan apparatuur dn de wagen- De politie wilde gisteravond nog geen nadere gegevens •ver de toedracht van de zaak verschaffen. Wel werd meegedeeld dat in sa menwerking met de Belgische politie naar de gevluchte da ders wordt gezocht. (Van een onzer verslaggevers) GOES Zonder zweet in de handjes kunnen beginnen de automobilisten voortaan de rijkunst oefenen op een spe ciaal oefenterrein in het noordelijk stadsdeel van Goes. Het terrein is in eerste instantie geschikt voor het instuderen van handelingen als schakelen, gasgeven en remmen. Het oefenterrein, dat gisteren door wethouder L. H. de Leeuw werd geopend is een gezamenlijk initiatief van de Beve- landse rijschoolhouders en Veilig Verkeer Nederland. Als een volleerd verkeersre gelaar gaf wethouder De Leeuw op het voormalige evenemententerrein in Goes gisteren via een venkeerslicht installatie groen licht. Vervol gens reden twintig rijschool houders uit Goes en omgeving vergezeld van echtgenotes en leerlingen het terrein op. Na wat kennismakingsoefeningen demonstreerde het geluids technisch bureau Jongenelen uit Roosendaal een lesauto, die op afstand bediend kon wor den. De wagen was tevens van een video-installatie voorzien, om de handelingen van de leerlingen-automobilist op film vast te leggen. Bij de demon stratie en de oefeningen was ook de eerste burger van Goes, mr. F. Huber aanwe zig. Voor de officiële openstel ling van het terrein kwamen de rijschoolhouders en verte genwoordigers van Veilig Ver keer Nederland bij eikaar in de Goese sporthal „De Beve- landen". In een korte toe spraak legde de heer F. van Paasschen de aanwezigen uit welk nut een oefenterrein voor leerling-automobilisten kan hebben. „De doelstelling ls de leerling-automobilist de eerste beginselen te leren van de voertuigbeheersing binnen een afgesloten ruimte", aldus de heer Van Paasschen, tevens voorlichter van Veilig Verkeer Nederland. Hij achtte het Goese oefen terrein, het veertiende in Ne derland van groot belang voor jonge automobilisten, omdat middels in allerlei rapporten is komen vast te staan dat deze categorie weggebruikers zes a zeven maal zo veel bij ongevallen betrokken is, dan ouderen tussen de dertig en vijftig j-aar. „Maar", zo zei hij, „het oefenterrein is een hulp middel en geen geneesmid del." Naimens de gemeente Goes nam wethouder De Leeuw nog even het -woord- Hij legde de nadruk op een intensievere sa menwerking met Veilig Ver keer Nederland bij het behan delen van allerlei gemeentelij ke verkeerstechnische zaken. Verder zei hij van mening te zijn dat Goes er niet onderuit kon om een voorziening als het oefenterrein binnen haar grenzen te hebben „met het oog op de centrumfunktie van onze gemeente", aldus de wet houder. Het Goese oefenterrein kan overigen* niet alleen door leerling-automobilisten ge bruikt worden. Ook ervaren rotten in de rijkunst mogen er gebruik van maken, maar dan voor het uitproberen van en het wennen aan nieuwe au to's. Wethouder De Leeuw zet het licht op groen. (Van een onzer verslaggevers) GOES Gemeentebestuur (vertegenwoordigd door bur gemeester mr- Huber) en ge meentepolitie van Goes heb ben gistermiddag in de kanti ne van het Goese politiebu reau afscheid genomen van adjudant A. K. Hamelink, die wegens het bereiken van de zestigjarig leeftijd met functi oneel leeftijdsontslag ging. Adjudant Hamelink is dertig jaar lang in politiedienst ge weest, waarvan drie jaar in Hilversum en 27 jaar in Goes. De laatste acht jaar was hij daar belast met de leiding van de afdeling verkeerszaken. In hun toespraken prezen burgemeester Huber en hoofd inspecteur korpschef J. L. de Rave de heer Hamelink om zijn ijver en grote accuratesse. De heer De Rave noemde hem een nuchter man, die zijn za ken zeer goed kende. Toegesproken werd de heer Hamelink verder nog door bri gadier A. Aerts, namens de politie sportclub, brigadier F. van den Berge, zijn opvolger op verkeerszaken en adjudant A. Westdorp, namens de Ne derlandse Politie Bond. De scheidende adjudant ont ving onder meer een bank- sohroef en een heggesohaar, voorts een gesohenkenbon om nog ander gereedschap te kun nen aanschaffen. (Van onze duivensportmede werker) TERNEUZEN De Kring VVest-Zeeuwsch-Vlaanderen en Walcheren hield met een deel name van 2204 duiven een kringconcours vanuit Dourdan. Het was een zware wedvlucht, het feit dat bij de eerste tien prijzen niet minder dan acht liefhebbers waren die hun eerst getekende duif dan ook als eerste konden klokken is daar het bewijs van. Winnaar werd een duif van C. van de Walle uit Sluis met een snel heid van 1145.70 meter Der minuut. De eerste hoofdprijs was voor M. Leurgans uit Bres- kens, de tweede voor G. Du- sarduijn uit Groede. Dusar- duijn won ook de eerste serie onaangeduid van twee duiven voor J. Kools uit Cadzand. De eerste aangeduide was voor J. van de Broecke uit Breskens, terwijl ook hierin J. Kools de tweede serie voor zich opeiste. Ploegenprijzen: 1- J. Kools, 2. J. van Driel 'ïit Groede, 3. J. vam Gijs uit Breskens, 4. Van de Linde-Du Puy uit Biervliet, 5. A. de Putter en zoon uit Cadzand. Heeft-wie-heeft J, van Wijsberghe uit Sasput. Koningspoulen: 1. M. Leur gans 2. J. van de Broecke. 3. M. Deveneijn uit Biervliet. De eerste extraprijs een gouden horloge ging eveneens naar M. Leurgons- Uitslag: 1. C. van de Walle uit Sluis, 2. J. van Wiinsberghe uit Sasput, 3. A. Boonman uit Oostburg, 4. R. Verst raeten uit Oostburg, 5. M. Leurgans uit Breskens, 6. W. de Jonge uit Biervliet. 7. H. Cocquit uit Aardenburg, 8. M. Rodts uit IJzendiike, 9. G. Dusarduijn uit Groede, 10. A- Noteboom uit IJzendijke, 11. J. van de Broecke uit Breskens, 12. A. de Boevere uit Bier vliet, 13. J. Lecluijze uit Bier vliet, 14. A. van Hijfte uit Oostburg, 15. J. Quaars-L uit Breskens, 16. J. Bakker uit Oostburg, 17. A. de Putter en zoon uit Cadzand, 18. I. Ver meulen uit Groede, 19- G. Du sarduijn uit Groede, 20. J. Kools uit Cadzand. Het concours sluit op een snelheid van 894.06 meter. De Concoursboud Zuid-Be veland hield met een deelna me van 1398 duiven een wed vlucht vanuit Dourdan, hoog ste snelheid 1209.47 mpm. 1. M. van Hekken uit Kloetinge, 2. H. Janse uit 's-Heerenhoek, 3 en 12. D. Rijk uit Heinkens- zand, 4. M. Blok uit Kruinin- gen, 5. W. Raas uit 's-Heeren hoek, 6- Balvers-Steenhard uit Goes, 7. G. Feleus uit Katten- dijke, 8. C. Vermast uit Yerse- ke, 9. M. Jeremiasse uit We- meldinge, 10. P. van 't West einde uit Lewedorp, 11. C. van de Velde uit Goes, 13. C. Dijl uit Kruiningen, 14. W van Stel uit Wemeldinee, 15. J. de Schipper uit Kapelle. De eerste serie van twee duiven, de eerste serie van drie dui ven. de eerste koningspoule werden gewonnen door D Riik. De tweede serie van twee duiven ging naar W Raas. de tweede serie van drie duiven was voor M. van Hek ken. De Concoursboud Zuid-Be veland vloog met een deelna me van 1337 duiven een wed vlucht. vanuit "ioornik. hoogste snelheid 1347.51 mpm. 1. H. van Es uit Yerseke. 2 en 4. A. de Leeuw uit Hansweert. 3. J. "Zandstra uit Hansweert. 5. K. Tiarks uit Yerseke. 6. J. Raho uit Goes 7. Balvers-Steen, hardt uit Goes, 8- E..Vermast uit Yerseke, 9..C. Goedegebure uit 's-Heer Aiendskerke. 10. A. Snoek uit Kattendijke, 11. P. Kuyper uit Yerseke. 13. J. Steenbakker uit Kwadendam me, 14. P. Ruissen uit Katten dijke, 15. P. Rijn uit Schore. Eerste serie van twee duiven J. Kaho met 6 en 47, tweede serie voor J. van Hekken met 77 en 176. Eerste serie van drie duiven: A. de Leeuw met 2, 4 en 34, tweede serie G. Koks en zoon uit Goes. 12. van drie duiven: J. Zandstra met 3, 55 en 95. Bloedplasma-avond Op de bloed plasma-avond in de jeugdhoeve in 's-Heerenhoek hebben 197 personen elk een halve liter bloed beschikbaar gesteld aan het Nederlandse Rode Kruis uit 's-Heerenhoek, afkomstig uit 's-Heerenhoek, Barssele en Nieuiwdorp. Assis tentie werd verleend door de plaatselijke EHBO-medewer- kers. Bejaardenreis De bejaar- densoos van Heinkenszand maakte een reis naar de Bies bosch waar een uitgebreide vaartocht werd gehouden. Ver volgens toerde men naar Bre da voor een koffiepauze en winkelde men in Tilburg. In Moergestel was een diner. De verzorging onderweg was in handen van dokter Van Maan- en en zr. Corstanje. De 77 bejaarden waren na afloop en thousiast over de plezierige dag. Plattelandsvrouwen De afdeling Kruiningen en om streken van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen heeft een autobusreds gemaakt naar Herenthals in België. Daar werden de Beukelaar- Parein fabrieken bezocht. Na de ontvangst met koffie kre gen de bezoeksters een toe lichting op het fabricagepro ces, waarna een rondleiding door het bedrijf volgde. Ver volgens reed men naar Ant werpen, alwaar de darnes kon den winkelen. In Deuirne wer den enkele musea bezocht waarna men naar de Wouwse Tol bij Bergen op Zoom reed om gezamenlijk te dineren. (Van onze oorrespondent) SAS VAN GENT Tijdens het verhoor van L.C.E. van E. door de groep Sas van Gent van de rijkspolitie heeft deze, behalve de inbraak van zater dag op zondag bij slagerij Gelderland te Sas van Gent, waar hij door de slager werd gegrepen, nog meer inbraken bekend. Hij vertelde de rijks politie dat hü zich ook schul dig had gemaakt aan een in braak in een café aan de Graafjansdijk te Westdorpe, waar hij een portemonnee met ongeveer tweehonderd gulden stal. Verder heeft hij zich sdhuldiig gemaakt aan diefstal len uit auto's waar hij autora dio's, een camera en een scheerapparaat buitmaakte. (Vervolg van pag. 1) In 1972 is in het district Scheldemond een onderzoek in gesteld door de Rekenkamer naar het functioneren van de loodsdienst aldaar. Een jaar later is de minister vin Defen sie van de resultaten van dat onderzoek op de oogte ge steld met het verzoek er wat aan te doen. De J-ekenkamer constateert dat de bewindsman niet heeft stilgezeten. Zo is er een reorganisatie doorgevoerd, omdat de organisatie structuur van de loodsdienst niet goed was uitgewerkt. Taakverdeling en verantwoordelijkheden gaven daardoor by verschillende functionarissen aanleiding tot onzeker heden, die weer een bron van misverstanden vormden. De dienst beschikt landelijk over negen betoreningswerk- plaatsen en -magazijnen. In verband met ee v.erbouwing van de werkplaats in Vlissln- gen en het afsluiten van de zeegaten (waardoor een ver schuiving van taken naar Rijkswaterstaat mogelijk wordt) vond de rekenkamer een onderzoek naar de beton- ningsdienst urgent- Dat onder- zoek kwam er ook. Het district Scheldemond beschikt ten behoeve van de betonning, bebakening, ver lichting en hydrografische dienst vier vaartuigen ter be schikking. De exploitatie be droeg in '73 ruim 2,4 miljoen gulden. Maar bij haar onder- rock constateerde de rekenka mer, dat de betrokken schepen slechts een bedrijfsbezetting van ongeveer 50 procent heb ben. Dat is bepaald niet doel matig te noemen. De minister van Defensie kon het daar wel mee eens zijn. Volgens hem kan de be drijfsbezetting worden opge voerd en het aantal schepen zelf beperkt. Hij overweegt enkele zeegaande schepen niet meer te vervangen. De conse quenties voor het personeel zouden met het georganiseerd overleg worden besproken. Uit het onderzoek van de Kamer bleek ook dat de lood sen aanzienlijk minder uren maken, dan waarop hun dienst rooster is gebaseerd. Per 1 januari van dit jaar bedroegen de salariskosten al 50 gulden per uur per loods. De minister besefte dat ook wel vandaar het instellen van nieuwe dienststaten. Ook de centrale planning in Vlissingen heeft wachttijden aanzienlijk be kort. De Kamer geeft de dienst wel de raad te onder zoeken of op het traject. Vlis singen - Kruispost een snel licht zeewaardig vaartuig kan worden gebruikt. Ten aanzien van het gebruik van taxi's deelt de bewinds man mee dat het aantal im productieve uren daardoor al met bijna 30 procent is ver minderd. Hij zegt de Kamer verder toe de bedrijfsgenees kundige dienst te laten uitzoe ken hoe het komt dat loodsen zich zo gauw vermoeid melden (ze mogen daarna namelijk enkele uren rusten). Tenslotte deelt de minister de rekenkamer mee dat de opdracht voor de bouw van een nieuw loodsvaartulg ls uitgesteld, omdat de vaste be manningen van de loodsdien- sten zijn vervancen door zoge naamde wisselbemanningen De Kamer heeft de regering ook laten weten, dat de sa menwerking zo die er al ls tussen de districten onder ling veel doelmatiger moet worden- Minister Vredeling ls het daarmee eens: al zijn maatregelen te samen hebben zo verwacht hij als ef fect dat in de districten Schel demond en IJmond met een boot minder volstaan kan wor den. (Van onze duivensport medewerker) TERNEUZEN De postdui venvereniging VZV te Hoofd plaat nam met 230 duiven deel aan een wedvlucht vanuit Beaumetz. J. Spinnewijn klok te hier drie vroege duiven en won de eerste, derde en acht ste prijs, de snelheid van de winnende duif bedroeg 1130,- meter per minuut. 2en 9. B. de Poorter, 4. R. Scherbeijn, 5. A- Temmerman. 6 en 7. E. Scher beijn, 10- A. v?.n de Broec ke. Vrije lucht te Sasput: 1, 3, 5 en 10. J. van Weijsbergen (1100,- mpm), 2 en 8 J. van Dieren- donck, 4. en 7. J. Dhont, 9. Cl. de Wever. In concours wa ren 107 oude duiven. Concours Combinatie West- Zuid-Beveland met 536 dui ven. hoogste snelheid 1097,- mpmp. 1. P. Rijk uit 's- Heerenhoek, 2. en 10- C. Rijk uit Ovezande, 3. S. van Eijkeren uit 's-Heerenhoek, 4. J. de Jonge uit 's-Heer Arends- kerke, 6. A. Moison uit 's- Heerenhoek, 7. D. Rijk uit Heinkenszand, 8. J. van de Velde uit 's-Heer Arendsker- ke, 9. L. Traas uit 's-Heeren hoek. Rcht voor Allen te Sluis met 145 duiven, hoogste snelheid 1144.- mpm. 1. O- Moens, 2 en 6. G. Cocquit, 3. M.van de Bussche, 4. J. Louweret, 5. Th. De Buck, 7 en 10. H. Coppens, 8. en 9. G. de Meijer, jer. Verwachting te Axel in sa menwerking met Eerlijk Veest Niemand te Stoppeldijk met 94 oude duiven, snelheid van de eerste prijswinnende duif 1148-5 mpm. 1. J. Vinke, 2,3 en 9. G. Koekkoek, 4. J. Giele, allen uit Axel, 5. en 8. J. Wentzler uit Stoppeldijk, 6 en 14. J. Weesepoel, 7 F. Her man, 10. M. Klaassen, 11. A. Peersman, allen uit Axel, 12. E. Boeijkens uit Stoppeldijk, 13- F.van Aoker, 15. P. de Bakker beiden uit Axel. Met 226 jaarlingduiven, hoogste snelheid 1129.8 mpm. L D. Dieleman uit Axel, 2 en 9. A. Verheijden uit Stoppeldijk, 3. Mevrouw Lippens, 4. Combi natie Lnsen-Visser, 5. C. van Ecke allen uit Axel, 6. en 12. F. Serrarens, 7. J. Wentzler, 8- A. de Poorter, allen uit Stoppeldijk, 10. G. Koek koek, 11. P. de Bakker beiden uit Axel, 13. G. Serrarens uit Stoppelijk, 14. F. Verschelden uit Axel. 15. R. Duerinck uit Stoppeldijk. Nog Sneller te Breskens met 223 duiven, snelheid van de eerste prijswinnende duif 1115- mpm. 1 en 9. Ko de Meester, 2. en 5. W. Vinje, 3. I. Riteco, 4. J. van Gijs, 6. Mej. I. Verstraeten, 7. Gebroeders IJcke, 8. I. de Jonge, 10. J. Jacobs. De Reisduif te Braauw in sa menwerking met De Postduif te Lamswaarde met 60 oude duiven, hoogste snelheid H15.65 mpm- 1, 2, 3 en 5. L. van Vlienberghen, 4. J. van Denderen, 6. Th. Weemaes, 7. Gebroeders Da Koster, 8. J. van Laere. 9 en 10. Ed. Mat- teijssen. Met -105 jaarlingdui ven: 1. P. van Dalen (1101-88 mpm), 2. Th. Weemaes, 3 en 4. L. van Vlienberghen, 5. P. de Caluwé, 6. G. van Dalen, 7. B. Bouwens, 8. Ed. Mattheijs- sen, 9. Gebroeders de Booy, 10. H- van Campen. De Getrouwe Duif te Cad zand met 713 duiven, hoogste snelheid 1151.67 mpm. 1,2,5 en 6. A. Duininck en zoon, 3,4 en 9. J. Kool®, 8. W. Goosset). 10. A. de Groote. De Snelvliegers te Oostburg met 210 duiven, snelheid van de eerst aankomende duif 1116.85 mpm. 1. A. Wage, 2 en 5- Combinatie Van de Bossche- Steenbergen, 3. J. Verkeste, 4. L. Verheije, 6. T de Jonge, 7. A. van Hijfte, 8. J. Bakker, 9. J. de Smet, 10. J. den Hollan der. Eerste De Beste te Schoondij- ke met 73 duiven, hoogste snelheid 1113.26 mpm- 1,6,7.8 en 10. G. de Wever, 2 en 4. S. Taillie, 5. C. Girnaerdt, 9. P. da Hullu. ZONDAG 1 JUNI 1975 NEO. HERV. KERK Aardenburg: 10.30 uur Da. H. Valk H.D. Axel: 10 uur Ds. P.J. Pennings H.D. Biervliet: 9-30 uur Ds. W. Meeuse. Breskens: 9.30 u ur Ds. G.J. Geurtsen. Cadzand: 9.30 uur Ds. J.W. Scbokkinig. Groede: 9.30 uur Ds. W.A- Vrij landt Hoek: 10 uur Ds. W.J. van Meeuwen. Hontenisse: 9 uur Da. H.B. d-t Neeling. Nieu-wvliet: 11 uur Ds. P.A-L. Brinkman. Oostburg; 10 uur Ds. Ph. J. Leenmans Retranchement; 11 uur Ds. J.W. Schikking. Sas van Gent: geen dienst. Schoondijke: 9.30 uur Ds. J. v.d. Hoek. St- Anna ter Muiden: II uur Ds. C. Balk. St. Kruis: 9 uur Da. H. Valk. Aluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. Sluiskil: 14.30 uur Ds. JX- v.d Eijlk. Afsoheid. Temeuzen: Grote kerk: 10 uur Ds. G.C. Vijzelaar, H.D.. Goede Herderkerk: 10 uur Ds E.J. Rietveld H-D. 19 uur Ds. G.C. Vijzelaar. Op- standingskerk: 10.30 uur Ds. D.H. Bosma; 11.45 uur Jeugdkerk. Waterlandkerkje: 11 uur Ds. W-A. vrijland! IJzendijke: 10.30 uur Ds W. Meeuwae. Zaarnslag: 10 uur Ds. A.T. Deimim H.D. Zuidzande: 9 uur Ds. P.AL Brinkman. GEREF KERK Terneuzen: Noordstraat 9 uur Ds. P. v.d. Veen. Opstan- dingskerk: 10.30 en 17 uur Ds. P. v.d. Veen. CHR. GEREF. KERK Zaarnslag: 10 en 14.30 uur Ds- D.J. van Vuuren. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 en 15 uur Ds. J. vjd. Wielen. GEREF. GEMEENTE Hoek: 9.30 en 14 uur Lees- diienst. Terneuzen: (Vlooswijkstraat) 9.30, 14, en 18 uur Lees- dienst- GEREF. GEMEENTE (Syno- daal) Axel: 10 en 14.30 uur lees dienst. Terneuzen: (Frans Halslaan) 10 en 15 uur Ds. Van Ra vens waay. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 uur, 14 en 18 uur Ds. A. de Reuver. LEGER DES HEILS Terneuzen: 9.30 uur bidstond, 10 en 19.30 uur Samen komst (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Westerterp (Verkeer en Wa terstaat) kan de al begonnen dijkverzwaringen langs de Ne derlandse rivierdijken niet la ten stoppen. Wel heeft hij de provincies meegedeeld ervan uit te gaan dat ten aanzien van nieuwe projekten een ze kere terughoudendheid wordt betracht zolang de studie van de onlangs gestaileerde com missie-rivierdijken niet is af gerond. TOERISTENZIELZORG WALCHEREN Dishoek en Koudekerk, 10.00 uur: Toeristenkerk. Domburg 10.00 uur: atieterrein of Bijkerk, uur: Bijkerk. Zoutelande 10.00 e„ 19.00 uur. Middelburg Hoofd;., Lombardstraat, zateriL 19.00 uur en zo--1 10.15 en 19.00 uur. Hoeksteen Roosenbutgk zondag om 11.30 uur. West-Souburg zaterdag 1900 uur en zc~ 10.30 uur. Vlissingen Zaterdag 19.00 uur en zondag om en om 12.00 uur. Paauwenburg Open Hof Gogelweg, Zondag om jii uur en 19.00 uur. Lewedorp Zaterdag 19.00 uur en zondag om en 10.00 uur. NOORD BEVELAND Goes Hoofdkerk, Sim straat, zaterdag om j uur en zondag am 8J0 10.00 uur. De hoogte, Populieren stras; Zondag om 11.30 uur. Lewedorp Zaterdag 19.00 uur en zondag om j en 10.00 uiur. ZATERDAG 31 MEI 1975 '(Van onze paardesportmedeweriter) KRUININGEN-BENNE- KOM Na de b week gemelde goede sein. start op het concours-hippirl te Haarlem, traden de Kr. ninger Hadkney-rijders W. r, Velzen en A.C. Mosselman* nadrukkelijker op de grond tijdens het traditaj concours-hippique van de derlandse Hippische Sport! te Bennekom. Marfleet Ko» scent en Dannelies van van Delden Sr., die sinds l'j verbonden is aan Stal vq Velzen, zelfs tweemaal het oranje-lint gereden. Dit gebeurde in de rubrtl ken tweespannen haclnrl open klasse an tandems-haoi| ney's aangespannen voor i tweewielig rijtuig. A. man deed niet onder en met Moonshine Lightsome i rubriek eenspannen haoknev'j| kleine maat limiet klasse. Vi- kaan King Nick, gereden c A. Mosselman- Jr. werd. in d ze rubriek als achtste l seerd. Nidkery Boy en i:-| dinglas Gay lord van AC Mosselman werden vierde is de rubriek tweespannen klasse. Moonshine Lights gekoppeld aan Harden Mi van C. Schalkers uit Kort hoef werd in deze rubneq zesde. A. Mosselman zeü i tenslotte Nickery Boy en W| caam King Nick naar tweede plaats in het cono tandems hackney's aangesp nen voor een tweewielig nfl tuig. Ook W. van Velzen K'fl de naast zijn dubbele zege «I nog voor een fraaie omlijst::! Great Diplomat werd twee» in het concours eenspar.rs:| hackney's grote maat Until klasse 1000,Dannelies r Marfleet Floirescent klasses'-j den zich respectievelijk 'I derdie en als vijfde in -I Bennekomse concours spannen hackney's maat. Ais beroepskijker zit je niet rikhalzend uit te zien naar avonden mét Top Pop, Rung Fu, Gebroeders Hammond en de Schutters. Heel laat op de avond te laat voor deze ru briek zendt het Ikor „Van Randwijk, stem van ook een Nederlander" uit. Het einde van dit stukje zal ik wel halen maar daarvoor moest ik een aantal uren naar de radio luis teren. Ben onderschat medium trouwens. Gistermiddag reisde VPRO's Nova Zembla naar de Mariawereld in België waar Onze Lieve Vrouwe van Scherpheul of Scherpheuvel dat kon ik uit het rappe Vlaams niet opmaken. Een knappe reportage waarbij vele overeenkomsten met ïkor's tv' serie „Als je toch in de buurt bent" opvielen. Tijdens het af gieten van de aardappelen kon geluisterd worden naar een rechtstreeks debat uit een so ciëteit in Amsterdam met het geluid van biljarters op de achtergrond. De mening kwam op tafel dat de steun van de Leidse hoogleraren aan Mulder in de affaire Glastra van Loon een uitvloeisel is van een juri dische strijd in Leiden. Of dit cafépraat is moet u zelf maar uitmaken. Tijdens de afwas hoorde ik in de tien minuten CHU zendtijd dat Nederland trekpleister wordt van allerlei misdrijven op dmgeebied als het re geringsbeleid over hen- nepprodukten wordt doorgezet, klare taal. VPRO's Embargo la een van de betere radioprogramma's achtergrondinformatie, tages om ingewikkelde poW" ke situatie» te verduidelijk® en zij lichten grote bedrfl'® (o.a. Philips) door. I" wj laatste uitzending werde» vroegere interviews over I thema „Hoe links is l™6 uitgezonden. Herhalingen. »',r' halingen het wordt tijd dat mijn oude recensies in!lrfee; ga doorbellen. Op de T* 1 al evenmin veel te beleg Het jubileumprogramma rond I het trio Louis van Di# I Koos Postema als vaste prijzenuitdeler was slechts ef l gezellig familieonder®..1 waarbij de gasten bewon® end mochten toekijken 1 het pianospel van het brtlis ste jongetje uit het land. uitzending met hindern'- waarbij de Amerikaanse tro l boniste net wel en Rsnises Liesbeth net niet te neut' I LHCSUUU1 IlCl Xlicu I waren. In Avro's Jelfu Magazine vertelde Wiegel'J I de VVD de motie van f™", van Tijn tegen de aank"u van de F16 gaat steunen j de consequentie eraan va dat het kabinet opstap' spelletje van Va een afkeuringsmotie 1 omdat hij anders variW tijraad op zijn duvei moet worden doorgepnu dus Wiegel. Hij verv^ overigens dat het eeri - A motie zal worden ,et kans op een kabinetscn® net met WD en conief"! len zou een beter HMd >n voerde hij er aan toe- Het ls genoteerd- Johan Diepstraten. DËiV HAAG De Ned landse overheid zal de pi van aardgas dat gelevi wordt aan de chemische dustrie in ons land in belai rijke mate moeten verlag en jn concurrerende posl brengen met de aardgaspriji j„ Duitsland, Frankrijk en 1 •eland. Ook zal de overh- ervoor moeten zorgen, dat in de toekomst voor de Ned-I landse chemische indust vs_g De energie waarmee mirt Waterstaat in een kort aangepakt, wordt geëvenaa mee zijn staatssecretaris de te lijf gaat. Binnen het jaar gravende discussienota had nota aan de Tweede Kamer Maar dr. Van Huiten tJ ker, hij kan ook soepel zijn.l vraagstellingen uit de diseul versorganisaties merkwarl lelijke grondslag bijzondj Is getoond, zijn in het nieu:| is de thans verschenen Belel een ontwikkeling naar een vervoer niet elke ondernerrl zou al een kleine stap zijn I maatschappij. Maar dr. Vanl woorden gezegd, beef', zit maatregelen die tot een eve drijfstak kunnen leiden en de eerste reacties van wsr vriendelijk zijn. Wel klinkt in het com| uit die' hoek bekende spoi overdreven is omdat zelfs deel in het goederenvervoe gelukkig zou zijn slecht: vervoerde volume zou uit: rijders onderling is veel gel afbraakprijzen naar Iran wi Dat de vervoersvakorcj| instemming hebben orltvan secretaris is hun trouwe tfl werkomstandigheden Y00r hopen dat ze de achterlig* pelde beleid ook op-hun ac ondernemers en chauffeurs taliteit meer gemeen dan zi LONDEN De nog b| gloednieuwe autoveerboot Edmund vertrok precies tijd van Hoek van Hollanc de Britse stewards, of wie blijkens hun witte jasjes moesten doorgaan, werl niet trager dan gewoo: Niets aan de hand dus. was op datzelfde tijdstip] andere kanaalhavens wel t anders. Ferry-verbindir vielen stil, terwijl er op luchthaven Heathrow ook duizenden toeristen strand: Oorzaak: stakingen, voorna lijk om veel geld. In Haru moest de douane zo n, mijn auto doorzoeken. La; Toch was ik blij dat ik i eigen vervoermiddel had r gebracht, want de eerste beste krant die ik opsl waarschuwde voor een sp wegstak'mg die elk mor kan losbreken en maakte ding van minstens nog vijf andere arbeidsconflictei| Daar staat dan tegenover de televisiemaatschappij na een langdurige verdu ring van het scherm, gist- weer in do lucht kwam. actie van de tv-technici een uitkering ineens van sulden, is opgeschort met oog op het referendum volgende week donderdag, ledereen wil zo snel.mogeli veel geld om het dan onmid dellijk weer uit te geven. D 's de manier waarop de la: resten leeg worden gesclv van het karkas waartoe Britse economie is vergaan. Dc inflatie holt deze mi over de dertig procent-g "e®n. „hoe maak ik het ir van mijn geld? Door he "nel mogelijk uit te gev

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 6