Anabole steroiden slecht voor sex KNVB NEEMT HET NIET ViNNAAR OL. TOER KOERST OP GOEDKOOP MATERIAAL Uitslagen Aanval Gevers slaagt niet Rijsbergen laatste man in debutantenelftal Britse supporters „razen" door Calais koe met hangoren „Stuur van ï,angerijs net een Ramirez schakelt Björn Borg nil sport CITROËN*2CV •ZATERDAG 31 MEI 1975 LONDEN (Reuter) - Ana bole steroiden. populair ge zegd „spierpeppiflen", hebben een gunstige invloed op be paalde sportprestaties, maar werken nadelig op de verrich tingen in bed. Dat is in het kort de conclusie van een onder zoek dat vier Engelse dokters over een periode van vier jaar hebben gehouden. De artsen hebben voor eens en voor altijd willen vaststellen wat er waar is van de vele beweringen en geruchten die over het gebruik van anabole steroiden. ver werkt in middelen als durabo- line en dianabol. de ronde doen. De prestaties van dé gebrui kers van anabole steroiden bleken niet onaanzienlijk be ter te worden, de curve steeg in enkele gevallen in zes weken met niet minder dan dertien procent. De met-gebruikers gingen ook wel vooruit, zij het met slechts twee procent, ver moedelijk eenvoudig het ge volg van training. Zeven van de dertien sportmensen lieten het in de loop van de proefne ming overigens afweten Als onaangename bijwerkingen constateerde men onder meer een verhoging van de bloedd ruk, hoofdpijn, misselijkheid, acné (vorming van puistjes) en frequent een afnemende lust tot sexuele activiteiten. De artsen spreken zich uit voor een algeheel verbod in zake het gebruik van de krachtpillen, die zijn samen gesteld op basis van het man nelijk geslachtshormoon tes tosteron ..maar", aldus de Britten, „dil zou betekenen dat twee maanden voor elke grote wedstrijd alle sportmen sen zouden moeten worden onderworpen aan Moed en urineprneven' Van Haneqew (Van onze sportredactie) BELGRADO - De kwestie Wim van Hanegem wordt mo menteel uitvoerig door de sec tie betaald voetbal van de KNVB onderzocht Gistera vond werd in Belgrado al dui delijk dal meu totaal met te spreken is over hetgeen zich gistermorgen allemaal in Ne derland heeft afgespeeld Pt" Amsteiüam-voorzitter Stoop die samen met Henk Zon in Belgrado het sectiebes- tuur betaald voetbal verte genwoordigt, stelde „De wijze waarop Van Hanegem heeft afgezegd, is op zijn minst een kwalijke zaak te noemen Hij wist dat hij zich bi) technisch directeur Knobel had moeten afmelden Alle informatie heeft hij daarover gekregen Nog voor het vertrek uit Ne derland heb ik sectievoorzitter Hogewoning op de hoogte ge steld van hetgeen Van Hane gem had gedaan Het onder zoek tn deze nare zaak is in volle gang Het is een beleids kwestie geworden. Temeer omdat wij de jonge spelers moeten laten zien dat wij van dergelijke zaken niet gediend zijn George Knobel wilde zich nog niet uitlaten over de af faire Van Hanegem „Daar voor ken ik op dil moment te weinig de echte feiten Maar als het sectiebestuur gaat in grijpen in deze beleidszaak, dan stel ik het als technisch di recteur wel op prijs dat ik bij de zaak betrokken blijf" (Van onze sportredactie) AMSTERDAM - Hans Langerijs is een nogal unieke winnaar van Olympia's Tour. Slechts zelden komt het immers voor, dat een renner, die nog maar amper op de fiets zit, in staat is een dergelijke zware ronde te triomferen. En dat is het geval met Langerijs, die zich pas dit seizoen serieus op het wielrennen is gaan toeleggen. Vorig jaar al kwam de Noordhollander in amateurwedstrijden uit, maar hij beschouwde het koersen toen uitsluitend als een goede conditietraining voor het schaatsen, in welke tak van sport hij zich had opgewerkt tot een lid van van de Jong Oranje selectie. Langereijs kreeg echter zo de smaak vn het wielrennen te pakken, dat hij het schaatsen er aangaf. Langerijs :„Het voordeel van het wielrennen t.o.v. het schaat sen vond ik dat het seizoen veel langer duurt. Bij het schaatsen is het altijd zo dat je je maanden voorbereid op een wedstrijd. En als je niet in de A-kernploeg zit, worden die wedstrijden in heel kort tijdsbestek afgewerkt en dan zijn er bovendien nog niet zoveel ook Bij het wielrennen ligt dat heel anders en omdat het vorig jaar behoorlijk ging, be sloot ik maar van het schaatsen af te stappen" Een probleem vooi Langerijs, die ais monteur werkt op een machinefabriek, waarvan zijn vader directeur is - hij beschikt daardoor over voldoende facili teiten om te trainen - vormde aan het begin van het seizoen om onderdak te krijgen bij een sponsor Want. en dat is ook een opmerkelijk facet van de komee tachtige carrière van de coureur uit Blokker, geen enkele ploeg wilde hem aanvankelijk inlij ven Gé Peters de ploegleider van Caballero, waarvan Lange rijs nu deel uitmaakt, zegt daar over .„Schuitemaker van onze ploeg die bij Langerijs in de buurt woont, vroeg of wij geen plaats voor hem hadden Schui- temaker prees hem enorm Maar we hadden daar in de loop der jaren veel meet geld mee be taald We hebben verschillende coureurs gehad, die door hun vrienden in onze ploeg werden aangedragen Volgens zeggen zouden ze ontzettend veel kun nen, maar ze presteerden nooit iets Omdat bovendien onze ploeg eigenlijk al vol zat, beslo ten we Langereijs niet te nemen Ik wilde hem eerst wel eens ob serveren als hij met zijn club in een klassieker uitkwam." Na de afwijzing van Gé Péters werd met Langerijs geleurd bij Michelin en Batavus. Miche- lin-ploegletdei Joop Stoop, een vriend van Gé Peters, stelde „Als Caballero hem niet wil hebben, kan ik hem ook niet ge bruiken" Ook Batavus wenste de Noordhollander niet op te nemen en zo was hij in zijn eer ste klassieker, de Ronde van Zuid-Holland, gedwongen met zijn club aan te treden. In Zuid-Holland reed Langerijs zich echter zo tn de kijker, dat Gé Peters de beslissing nam Langereijs alsnog toe te laten tot zijn formatie En dat blijkt nu een gouden greep te zijn geweest en voor Caballero een geschenk uit de hemel DeCaballeroploeg die op papier altijd wei een of twee sterke renners heeft, stelde immers een lange reeks van ja ren niets meer voor in Olympia's Tour En nu plotseling heeft de formatie eindelijk weer eens de eindoverwinning Langerijs, die in de winter met gewichtstraining en duurlopen in rul zand een geweldige basis legde voor dit seizoen „Ik heb allerlei schema 's van het schaat sen overgehouden en daar ben ik elke dag mee bezig" - heeft zijn eindzege mede te danken aan HET EERSTE gedeelte VAN DE negende etappe 1. Gevers (Erp) de 23,7 kilo meter in 31 minuten en 24 se conden (met tijdvergoeding 3109). gemiddelde snelheid 45 28,3 kilometer pei uur 2. Van Helvoirt (Cab) 31.27 (3! 17), 3 Pansjenkov (Sov) 31 37 (31.32), 4 Schür (Kef) 31 33, 5 Rossen (Zvl) 31 39 6 Van dei Helst (Bel) 32.00,7. Van Gerwen (Erp) 32.08, 8. Osmont (Fra) 32.08, 9. Lenferink (Ket) 32.0R. 10. Has- sink (Ams)32 Ifi, 11 Maas(Mic) 32.18. 12 Langerijs (Cab) 32 24 13 Srheffer (Ket) 32 25. 14 Hoekstra (Bat) 32 31 15 Bertin (Era) 32.32. 16 Srhuurmans (Zvl) 32.34, 17 Kroeglov (Sov) •'2 40, 18 Kraskov (Sov) 32 42. 'S Buschke (DDR) 32 45.20 Pi- rard (Ams) 32 47, Neuer (DDR) was mei gestart. 28 Venix 33 10 ■12 Huijzen 33 25. 38 Ter Harm sel 33 46 «l Van Tilburg 36 01 6.) i-ik 36 lts 64 Franken 36 08 5' Maas 36 46. 68 Verboom 36 47 1 Bruessmg (SSF) 85 kilnme- ter m 1 uut 52 minuien cn 14 seconden (mei bonificatie 151 59), 2 Van der Vekeri (Bel) z t <1 52 04), 3 De Wolf (Bel) '3 16(1 52 11),4 Schuurmans i 1 Huveneers (5£') 1 52 36, 6 Van Katwijk z Groen (Mie) z t8 Maas (SSF) z t9 Venix (SSF) zl" J,0 Tak (VZL) z.t„ 11 Van der Helst (Bel) z t 12 Ptrard Ams) zt„ |3 Ter Harmsel 'Ams) z t„ 14 Albersen (Ket) ie n n Gerwen (Erp) z l.. Pater (Mie) z t 17 Schür lal''18 Huijzen (Bat) z.t.. Kraskov (Sov) zt, 20 Van Lamoen (Bat) z t 22 Gevers (Erp) it, 34 Langerijs (Cab) s t., 52. Van Tilburg z t„ 53. Ver doom z.t„ 56 Franken z.t„ 71 ninsen 1 56 30 HET EINDKLASSEMENT IS: 1 Langerijs (Cab) 30 uur. 14 minuten en 14 seconden, 2. Ge vers (Lrpj 30.14.43, 3. Scnur (Ket) 30.15 04,4. Hassink (Ams) 30.16.31, 5. Scheffer (Ket) 30 18 42. 6 Lubberding (Erp) 30 19 02. 7 Huijzen (Bat) 30 19 25. 8 Van der Veken (Bel) 30 19 43. 10 Kuijs (Bat) 30.2101. 11. Van Katwijk (SSF) 30 21 10, 13 Van Lamoen (Bat) 30.21.37, 14. Van Helvoirt (Cab) 30.21.37, 15. Spijker (mil) 30.21.58. 16. Koot (Erp) 30 22 15. 17 Van Gerwen (Erp) 30.22 43, 18 Dohmen (Erp) 30 22 58. 19 Ter Harmsel (Ams) 30.23 14., 20 Hoogendoorn (SSF) 30 24 03 De prestatiepnjs in de ronde ging naar Michel Ja cobs (Cab). 33 Venix 33 43 37, 40 Maas 30 48 27. 47 Tak 30 59.25 51 Franken 31 (17 03, 52 Verboom 31 07 (6. 54 Prin sen 31 06 03 62 Van Ttibuig 31 29 06 eindstand si'bintk- LASSKMENT: 1 Gevers 48 punten 2 Van der Helst 41. 3. Huijzen 38, H*«kstra 19. 5. Len ferink 17, 6 Schur 15 het ploeg en klas8e- ment van het tweede gedeei.tf. van de laat ste etappe is: 1 België 5 uur, 37 minuten en 5 seconden, 2 Soka Fiandna 5 37 28.3 Miche lin 5 37 51. 4 Militair team z.t., 5 Batavus z.t.. 6 Ketting z.t HET ALGEMEEN PI.OE- GENKI.ASSEMENT IS: I Van Erp 88 uur 40 minuten en 48 seconden, 2 Ketting. 3 Amstel. 4 Caballero 88 50 23 5 België 88 50 35 6 Batavus 88 53 03 het puntenklasse ment is Gevers 123 punten, 2 Van der Helst 96. 3 Van Kat wijk 93. 4 Van der Veken 91. 5 Helvoirt 90. 6 Maas 85 een dosis geluk Zo maakte de Noordhollander, die eerder dit seizoen al drie criteriums won. Jan Ruckert door een val als ge vaarlijke concurrent kwijt en had hij het voordeel dat eigen lijk niemand voor het begin van de ronde rekening met hem hield. De als tweede geëindigde André Gevers zei terecht „Ik werd veel meer in de gaten ge houden. Langerijs lieten ze in de eerste dagen gewoon rijden Hij heeft daar overigens prima van geprofiteerd" Maar voorop staat toch dat Langerijs geweldig heeft ge koerst Nadat hij in Bladei de trui had gepakt, heeft hij hem op eminente wijze verdedigd en .ie Noordhollander toonde daarbij durf. veel coursinzicht en bo venal een verschrikkelijke por tie kracht Gé Peters :„Htj hoeft niet zo op de wieltjes te rijden, want als ze hem niet in de waaier willen laten, rijdt hij er gewoon aan de andere kant door de wind in. Hij rijdt zelfs het liefst wat in de wind. Maar dat kun je na tuurlijk alleen maar als je zo sterk bent als hij" En dan te be denken dat Langerijs op materi aal rijdt, wat de eerste de beste kreukelaar zou verfoeien Caballero-mechanicien John Krijne „Hij heeft uitsluitend het goedkoopste materiaal Dat stuur van hem is net een koe met hangoren. Wij hebben er deze ronde niets aan veranderd om hem niet uit zijn ritme te halen De komende week zullen we er echter andere spullen opzetten" De 22-jarige Langerets die al voor de ronde door wegcoach Joop Middelink geselecteerd werd voor de 100 km tijdrit door opvallende prestaties in de klas siekers, blijft overigens erg nuchter onder zijn succes Zo nuchter als een West-Fries doorgaans is En niemand zal in staat zijn hem naast zijn schoe nen te doen lopen. Langerijs „Ik ben uiteraard bijzondei blij met dit resultaat, maar ik besef ter dege dat ik er nog lang niet ben als coureur. De mensen komen nu allemaal op me ai of ik bij hen wil rijden tn criteriums Ze bie den leuke bedragen, zodat het erg lucratief zou zijn om op alles toe te happen, maar ik zal slechts een paar criteriums rij den. Ik zal beslist niet te gek doen de komende maand, want als je overal op ingaatga je toch mooi ten gronde Het is zaak nu een beetje te remmen Hans Langerijs is de verrassende waar talentvolle winnaar geworden van Olympta't Toer door Nederland (ADVERTENTIE) (Reuter) - Raul Ramirez heeft vrijdag op de banen van het Foro Italico te Rome het optreden van Björn Borg tijdens de open ten niskampioenschappen van Ita lië ontijdig afgebroken. De 21- jarige Mexicaan overrompelde in de kwartfinales de rijzige Noordse jongeling met de koele cijfers 6-4, 6-3. De andere halve finale gaat tussen Manuel Orantes, de win naar van Bournemouth en Hamburg, en de langzaam in vorm komende Argentijn Guil Iermo Villas. Bij de dames gaat de eind strijd tussen Chris Evert en de jonge Tsjechische Martina Na- vratilova, een interessante con frontatie tussen twee jonge speelsters die nu al de belang rijkste rollen spelen op het in ternationale toneel Neeskens boos op Van Hanegem (Van onze sportredactie) BELGRADO - Hei niet ko men opdagen van Wim van Ha negem heeft de huidige spelers groep van Oranje duidelijk tele urgesteld. De nieuwelingen in de formatie van George Knobel lachen nog enigszins om hetgeen Van Hanegem heeft gedaan, maar spelers als Johan Neeskens en Jan Jongbloed veroordelen de handelswijze van de Feye- noorder fel FC Amsterdam-duel man Jan Jongbloed „Van Willem kun je de meest vreemde duigen ver wachten. maai dat hij zo zou handelen als vandaag had ik toch niet voor mogelijk gehou den Dat is geen grap meer te noemen" En Johan Neeskens „Ik kom ondanks dat ik me ook niet voor honderd procent lekker voel wel uit Spanje over om me' Oranje tn Joegoslavië Ie voetbal len Als Van Hanegem dan zo erg geblesseerd was, dan had hij toch wel op tijd George Knohel kunnen inlichten (Van onze sportredactie) AMSTERDAM - Hans Lange rijs, de uiterlijk zo rustige, gaf gisteren op de slotdag van Olympia's Tour. waarop hij de eindzege veilig stelde, eindelijk blijk over zenuwen te beschik ken. „Ik ben blij dal het er op zit", bekende hij. „Het had niet veel langer moeten duren. Li chamelijk kon ik het nog wei aan, want ik herstel zo snel dat ik nu nog net zo fit ben als op de eerste dag. Maar geestelijk is het moeilijk te verwerken. Het vreet aan je. Zeker als je er zo in komt rollen als ik, die helemaal geen publiciteit gewend was". Voordat Langerijs zich in de (Van onze sportredactie) BELGRADO - Voor Bert van Marwijk, de op dit moment nog bij Go ahead Eagles onder contract staande Oranje debutant, maar die met ingang van het nieuwe voetbalsei zoen voor AZ'67 gaat spelen, betekent de vriendschappelijke strijd van vandaag tegen Joegoslavië meer dan alleen maar een toevallige kans van George Knobel. Van Marwijk beseft terdege dat hij onder normale omstandigheden spelers ais Rob Rensenbrink en René van der Kerkhof altijd voor zich heeft. „Maar toch ben ik blij dat ik vandaag mag spelen. En niet alleen om te bewijzen dat ik een plaats verdien in de Oranje-selectie, maar ook omdat in het stadion van Rode Ster ik wil laten zien dat volgend seizoen AZ de opmar», in de binnenlandse competitie gaat voortzetten. En Bert van Marwijk zal van middag kunnen constateren of hij in het spelbeeld van AZ'67 past Want niet minder dan drie Alkmaarse voetballers hebben van bondscoach Knobel het oranje shirt op dë schouders ge kregen. Henk van Rijnsoever als vleugelverdediger, Bobby Vos- maer als vleugelaanvaller en Cees Kist als spitsspeler En de derde plaats in de aanval wordt dan nog bezet door Bert van Marwijk De 22-jarige aanval ler, die al zes maal in jong- Oranje heeft gespeeld, zegt over zijn tiiekomstige clubgenoten „Tijdens de hchle baltrainingen van vrijdag hebhen we wat snelle combinaties gespeeld Het liep en dat moet ik eerlijk zeg gen. niet allemaal vlekkeloos, maar we begrijpen elkaai wel Alleen moet Cees Kist de bal nooit zo diep gespeeld krijgen, terwiji Vosmaer en Kist aan de andere kant wel begrepen heb ben dat mijn loopsnelheid benut moet worden" Het Nederlands elftal dat gis teren de overwegend zonnige dag doorbracht met wat wande len lichte training en bezoeken bij de Nederlandse ambassa deui m Belgrado en een ont vangst dooi de burgemees- ter.moet in wezen gewoon een verplichting aan de Joegoslaven nakomen en ze beseffen terdege jdal er in het Rode ster-stadion 'weJ eens -en hard prestige-duel kan volgen I FC Twente voorsloppei Niels [Overweg die dit maal in Oranje BEKT BROKKE is tijdens een avondentenum in Groot Am mers op de tweede plaats geein digd Winnaar werd Wun van Steems Cees van Bragt finishte jW,J" ^bergen als laatste man als zesde (achter zich heeft, rekent dan ook helemaal niet op een rustig slot van een speciaal voor hém zwaar seizoen. Overweg: „Het is ge woon een duidelijke zaak dat'de mensen die de meeste interna tionale ervaring hebben, tegen Joegoslavië de klappen moeten opvangen Maar de groep, met overwegend jonge spelers, is goed naar de wedstrijd toege groeid Een echt gespannen sfeer hangt er niet Bij een aan tal knapen staat devakantie wel vlak voor de deur. maar zij wil len toch nog even in deze inter land laten zien, daf zij de ont moeting met als een persoon lijke meevaller willen zien En hel zal mei de eerste keer ztjn dat juist een ontspannen ploeg tijdens de wedstrijd voor een verrassing kan zoi gen Maar dat het moeilijk wordt tegen de Joe goslaven staat ook voor mij vast Voor Joegoslavië geldt dit duel immers als een van de laatste voorbereidingen voor de ko mende beslissende wedstrijden in de klassificatie voor het Eu ropees kampioenschap' Voor Nederland liggen die duels tegen Polen en Italië pas in het najaai En dan zullen ei nog maar weinig spelers overgeble ven zijn van hel aantal dal van daag tegen Joegoslavië speelt Alleen Johan Neeskens Wim Rljsbergpn en lari Peters zijn immers de vasie keus Want de 34-jange doelman Jan Jong bloed die vandaag als aanvoe dei optreedt zal ongetwijfelo ook in Belgrado na zijn veer tiende interland, afscheid van Oranje gaan nemen Een van de knapen die nu al denkt dat zijn opstelling in het Nederlands elftal slechts een in cidentele zaak was, is de AZ- verdediger Henk van Rijnsoe ver Zijn internationaleervaring bij AZ, waar hij pas een seizoen onder contract staat, en bij jong-Oranje (waarvoor hij een maal speelde) is nog tè jong om de vaste verdedigers van George Knobel definitief te gaan ver dringen „Maar", aldus de 22- jarige Alkmaarder. „ik ben op de goede weg En als we met. AZ nog eens een plaats in de UEFA-cup kunnen bereiken, dan kan ik ook die achterstand qua internationale ervaring snei inlopen" Van Rijnsoever treft het na tuurlijk niet dat hij juist moet debuteren in een verdedigende linie, waarin niemand op «kaar is ingespeeld Een defensie ook waarin Wim Rijsbergen de taak van laatste man kreeg toegewe zen en dit ondanks het feit dat de proeven die men bij Feyenoord nam met Rijsbergen in deze po sitie, het afgelopen seizoen vol ledig mislukten Maar George Knobel moest - door de ongelukkige planning van deze interland - improvise ren Knobel ..Dat is natuurlijk altijd moeilijk, maar gelijktijdig ook weer gelukkig ik heb in de laatste wedstrijden heel wat kunnen experimenteren en er zijn positieve punten (denk aan Jan Peters, aan Frans Thijssen en onder andere aan Johan Zuidema) uitgekomen Wie weet wat de wedstrijd tegen Joegos lavië mij weer als nieuw gegeven zal brengen" JACK ARENTSEN PARIJS Een aantal van de Britse „supporters" van Leeds United, die enkele dagen gele ien in Partjs rond het Pare des Princes rellen ontketenden en verwoestingen aangericht hadden, hebben in Calais eveneens agressie en geweld gepleegd Ue groepen die van Partjs op weg naar nuis waren „strand den' in Calais, als gevolg van een staking van de Franse en Britse Kanaal-ferry's De Franse spoorwegen stelden de jongelieden een verwarmde trein ter beschikking om de nacht door te brengen maai de wagons van deze trein werden dooi de „gasten" aanzienlijk beschadigd en deels werden de coupés praktisch verwoest Daarop trokken de Jonge Brtt- len de stad in, klommen op ge parkeerde auto's en begonnen op daken en motorkappen daarvan te dansen, verbrijzel den twee winkelruiten en on dernamen een stormloop op een café waai zij zich aan drank te goed deden en de kas roofden. De m Parus dooi de Britse vandalen aangerichte schade is nog niet betekend, maar in het Pan des Princes werden ruim 400 zitplaatsen vernield, een grote elektrische klok, tal van verltchtingselementen. een televisie-camera tei waarde van 26 000 gulden In cafés, winkels en de geplun derde supermarkt nabij het Pare des Pnn<-es zou voor hon derdduizenden guldens gesto len, beschadigd en vernield zijn De Britse ambassadeur in Parijs heeft officieel de ver ont8chuldigmgen van zijn re gering aangeboden en verze kerd dat er een onderzoek in gesteld zal worden De meeste van de ongeveet veertig ge wonden die ais gevolg van de rellen ui ziekenhuizen ver pleegd moesten worden, zijn inmiddels naar huis terugge keerd laatste etappe over 82 kilometer van Nibbixwoud naar Amster dam verzekerde van de eerste plaats in het eindklassment. was zijn positie behoorlijk onder mijnd in de 23 km. lange tijdrit in de polders bij Nibbixwoud. André Gevers en Frits Schür, die in de rit tegen het uurwerk van plaats verwisselden, voerden de spanning daarin namelijk enorm op. Gevers, die zich in ae solorace het sterkste toonde, bracht mede door zijn 15 secon den bonificatie zijn achterstand op Langerijs terug van 1 min 44 tot 29 seconden en Schür, die 31 seconden sneller was dan Lan gerijs, verkleinde het verschil met de leider tot 50 seconden In de korte wedstrijd naar Amsterdam kwam de trui van Langerijs echter niet meer in ge vaar André Gevers, die winnaar werd van het puntenklassement, het combinatieklassement en het sprintklassement - daarmee en de zege in het ploegenklasse- ment bereikte Jan van Erp op het individuele (maar wel be langrijkste) klassement na alle eerste plaatsen - viel we] aan. Maar ook met de hulp van zijn ploeggenoten was het een on mogelijke opgave om uit het pe- leton weg te komen Met de wind meestal pal in de rug en door het veelvuldig op kop sleuren van de Caballeroploeg, was het tempo zo hoog dat aan ontsnappen eenvoudig niet viel te denken. Vier man slaagden erin zich 25 km. voor de streep van het grote veld, dat door de hoge snelheid was uitgedund tot een groep van 40 man, af te scheiden Jules Bruessing, de Belgen Johnny van der Veken en André de Wolf en Gerrie Schuurmans Dit vier tal mocht, weg blijven ook. om dat hun vlucht geen enkel risico inhield voor de mannen uit de top van het klassement Brues sing toonde zich van hen de be ste finisher in de Eerste van Swindenstraat in Amsterdam. En daarmee zorgde de Amstel- vener na de twee zeges van Peer Maas en de eerste plaatsen van Toine van de Bunder en Ko Hoogendoorn voor de vijfde etappeoverwinning van Soka- snacks-Flandria, dat ondanks een zeer bescheiden rol in het algemeen klassement niet te klagen had. AI) TAK uil Oud-Gastel is m de ploeg gekozen die Nederland zal vertegenwoordigen ui de ronde van Oostenrijk een van de grootste etappekoersen voor amateurs. VIER Nederlandse wielren ners zullen starten in de week van het eiland Mann, die van 9 tot 14 juni wordt gehouden De ploeg, onder leiding van Wim Jeremiasse bestaal uit Henk Lubberding (Voorst), Jan Spij ker (Kampen). Tonnie Huijzen (Kloetinge) en Rini Verboom (Ellewoutsdijk) AMSTERDAM De Russi sche schaakbond heefl laten we ten geen internationale groot meesters te kunnen afvaardigen voor hel IBM-schaaktoernooi, daf van maandag 7 tol en mei zaterdag 26 juli in de glazen zaal van hef RAI-gebouw te Amster dam wordt gehouden. Dit in verhand mei de spartakiade. die in de/.ellde period*- plaats vinot

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 13