Derde damesteam Morres/Hulst BELANGRIJK DUEL IN HULST Rode Kruis-rit van de WZA West-Zeeuwsch-Vlaanderen: een kerngezonde schaakclub Kampioenschap in 4H: Zierikzee of RCS? Biljartkalender Anabole OP Uitsl; KOERS IX AARDEXBURC DATA VOETBALCOMPETITIE SCHAAKTOERNOOI Stuur i Vlissingen-dames tegen Brabant sport Mixen Sponsoring Opstelling Den Haag Kader JUBILEUM- TOERNOOI BRESKENS Terneuzen A tegen PSV ZATERDAG 31 ME11975 (Van onze sportredactie) HULST Morres/Hulst heeft een bekende klank in het Zeeuwse volleybalwereldje. De formatie van trainer-coach Jo Everaert staat in Zeeland - vooral met de dames - op eenzame hoogte. De glamour van Morres/Hulst werd het afgelopen weekeinde nog eens opgepoetst, toen de jubilerende vereniging - 20-jarig bestaan - met succes de volleybalinterlands tussen Nederland en België organiseerde (voor heren en jeugd). Vandaag staat er in de Hulsterse sporthal „Den Dullaert" opnieuw een volleybaltopper op het programma, al is die dan niet van internationaal kaliber. Het derde damesteam van Morres/Hulst komt in het nationale kampioenschap voor districtskampioenen uit tegen het damesteam van Lekkerkerk. Om 15.15 uur begint het duel in Den Dullaert en zullen de Hulsterse dames trachten weer een ronde verder te komen. Het tekent wel de successen van de sterkste Zeeuwse volleybal-vereniging. Morres/- Hulst is immers de enige vereni ging die twee damesteams op landelijk niveau heeft spelen. Het eerste damesteam komt uit in de tweede divisie (waarin Ma rathon uit Vlissingen de tweede vertegenwoordigster is) en Mor res/Hulst 2 heeft vorig seizoen in de derde divisie gespeeld. He laas voor de Hulsterse coach Jo Everaert, de sportleraar die al-, les over heeft voor de volleybal- sport - zonder hem zou de ver- (Van onze sportmedewerker) AARDENBURG - Op het be kende parkoers in Aardenburg wordt zondag 1 juni een wieler koers gehouden voor amateurs en liefhebbers, georganiseerd door het Aardenburgse wieier- comité „Vios". Bij de liefheb bers, die om 14.00 uur als eer sten van start gaan voor een rit over 50 kilometer bevinden zich alle streekfavorieten. De wed strijd van de liefhebbers telt op nieuw mee voor het speciale klassement van Dagblad De Stem/supermarkt A O. Bij de amateurs - eveneens veertig vertrekkers - die om 16.00 uur beginnen aan hun rit over 80 kilometer bevinden zich enkele klinkende namen. Groot ste trekpleister vormt Toine van de Bunder, de LTzendijkse cou reur die er definitief vanaf heeft fezien over te stappen naar de eroepsrenners. Tenminste, als Toine van de Bunder weer vol doende hersteld is van zijn val partij in Olympia's Toer, waar door hij noodgedwongen moest opgeven. Van de Bunder kan de meeste tegenstand verwachten van Jan Damen, Henk de Jongh, Courtin, Vester Aarts, de plaat selijke favoriet Guido Paridaen, de Engelsen Terry Carroll en Robert Orcraft, Courtin en Tonny Fase, de winnaar van de amateurskoers in Hulst. Het belooft voor de renners een aantrekkelijke koers te worden, want er ligt een fiks be drag aan premies te wachten, mede door toedoen van de plaat selijke middenstand, horeca en bedrijfsleven. Grootste sponsor van de koers in Aardenburg is Leenhouts' Aannemingsbedrijf uit Sluis, waardoor het mogelijk geworden is een attractief pro gramma samen te stellen. eniging nooit deze bloeiperiode hebben kunnen doormaken - degradeerde aan het eind van dit seizoen het tweede damesteam. Maar geen reden voor paniek in Hulst. Immers, Morres/Hulst 3 veroverde na een felle strijd met concurrent Herstaco/E WC I uit Vlissingen het kampioenschap in de eerste klasse dames van het district Zeeland van de Neder landse Volleybalbond. En dat gaf meteen recht op promotie naar de derde divisie. Het gekke geval deed zich dus voor dat het tweede team van Morres/Hulst is gedegradeerd uit de derde di visie en dat het derde team die plaats gaat overnemen. „In zoverre is er niets aan de hand", zegt trainer-coach Jo Everaert glunderend. „Die plaats in de derde divisie blijft behouden. We gaan nu gewoon mixen en een zo sterk mogelijk team in de derde divisie forme ren. Het komt op landelijk ni veau natuurlijk erg veel aan op routine. Dat beginnen we steeds meer te krijgen. Het eerste team van de dames heeft zich keurig gehandhaafd in de tweede divi sie. De kracht neemt toe. Alleen jammer dat we nog niet genoeg kunnen trainen, al is dat wel be grijpelijk, want er spelen ver schillende meisjes in die nog studeren. En dat gaat natuurlijk voor". Het succes voor het Morres/- Hulst 3-team werd nog eens duidelijk onderstreept in de strijd om de districtsbeker. Het damesteam, bestaande uit de ge routineerde Kia Everaert (echt genote van Jo Everaert) die de nodige rust brengt in het team, Roos Ferket-Burm, Marlou de Booij-Buysrogge, Manna Muris, Annelies Peersman, Margot Boeding, Ingrid d'Hooghe, Illy Burm en Chantal van Dam, won de districtsbeker met groot machtsvertoon. Zaterdag tegen Lekkerkerk zal het Hulsterse damesteam op eigen terrein trachten de successenreeks van dit seizoen voort te zetten. Voor Ria Everaert is het geen bijzon derheideen kampioenschap mee te maken. Ze zegt: „In acht jaar zijn we zes keer kampioen ge worden. Je begint er aan te wen nen. Ik heb ook landelijk ge speeld, maar ik ga volgend sei zoen niet mee over naar de derde divisie. Je hebt je gezin, en met die verre reizen vergt dat wat erg veel tijd. Ik speel liever mee met het derde in de districts competitie". Het Hulsterse volleyballeven tje bloeit. Mede dank zij de sponsoring door Morres- Meubelen. Jo Everaert: „We hebben een geweldige vereni ging. We brengen drie dames teams in de NeVoBo-competitie, waarvan twee in de landelijke divisies; een herenteam in de districtscompetitie en drie dames- en een herenteam in de bedrijfsvolleybalcompetitie. De jeugdafdeling is in opkomst. De zaken zien er rooskleurig uit. We kunnen landelijk spelen - dat brengt hoge kosten met zich mee - door onze sponsor Morres. Het damesteam van Morres/Hulst 3, dat kampioen werd in de eerste klasse dames van het district Zeeland van de Nederlandse Volleybalbond. Op de foto: Lia Everaert (aanvoerder): Roos Ferket-Burm; Marlon de Booij-Buysrogge; Hanna Muris; Annelies Peersman; Margot Boeding; Ingrid d'Hooghe; Illy Burm en Chantal van Dam. STAND VLAANDEREN KLASSEMENT NA DE RONDE VAN KLOOSTER- ZANDE: 1 P. Gödde, Koewacht, 70 punten; 2 J. Konings, Sprun- del, 63; 3 H. de Jong, Goes, 60; 4 G. van 't Geloof, Ouden bosch, 48; 5 A. Verheezen, Be rgen op Zoom, 47 6 J. Verbeke, IJzendijke, 42; 7 C. de Smit, Biervliet, 40; 8 W. van Stenis, H. Blokland, 37; 9 T. Fase, Sint-Annaland, 37; 10 W. Je- remiasse, Wemeldinge, 36; 11 W. Westdorp, Kapefie, 34; 12 C. Vervaet, Walsoorden, 32; 13 H. Harinck, 's Abtskerke, 31; 14 J. Koops, Assen, 30; 15 C. Spaans, 's Gravenpolder, 30; 16 A. van Overveld, Zegge, 30; 17 A. van Elzakker, Steenber gen, 29; 18 J. van Dijk, Ulven- hout, 29; 19 T. Carroll, Philip, pine, 28; 20 K. Tolhoek, Yerse- ke, 28; M. Verboom, Elle- woutsdijk, 28. (Van onze sportredactie) OOSTBURG - In Oostburg start morgen opnieuv Ie tradi tionele jaarlijkse Ro Kruis- rit, georganiseerd door de West-Zeeuwsch-VIaamse Au tomobielclub. Alle baten van deze WZA-rit komen ten goede aan het Rode Kruis. De rit heeft een lengte van 45 kilometer en er kan zowel in de A- als in de B-klasse worden ge- Anders zou je dat wel kunnen vergeten. Bovendien is het ge meentebestuur in Hulst sport- minded". Met Jo Everaert als trainer coach van de hoogste teams, Huüb Burm voor de heren, Eddy Bertram voor de pupillen en Ar nold Vercauteren voor de lagere schooljeugd als trainers, heeft Morres/Hulst de beschikking over flink wat kader. Voor het nieuwe seizoen gaat Morres/Hulst zich weer opti maal voorbereiden. Op 27 juni wordt deelgenomen met de da mes aan een sterk bezet toernooi in het Belgische Temse; op 24 en 25 augustus gaan de dames en heren naar Assenede naar een toernooi en diezelfde dames en heren komen eveneens uit op 8 en 9 augustus in een groots toer nooi in Zottegem (België). „Al lemaal om nog meer ervaring op te doen", besluit Jo Everaert, die graag ziét dat zijn Morres/Hulst opstoomt naar de nationale top, al weet hij dat die weg nog lang TON KOOMEN. (Van onze sportmedewerker) BRESKENS - De tijd dat er op de trainingsavonden van de West-Zeeuwsch-VIaamse schaakclub slechts één of twee leden verschenen, lijkt definitief tot het verleden te behoren. Bo vendien lijkt het ledental nu te schommelen op een alleszins ac ceptabel niveau. Een kleine vijf tig zijn het er nu, waarvan een groot aantal ook daadwerkelijk op de trainingsavonden ver schijnt. De huidige vereniging blijkt eigenlijk ontstaan te zijn, nood gedwongen, uit een aantal kleinere verenigingen uit het „landje van Cadzand". In Bres kens, Cadzand, Oostburg, Zuid- zande. Sluis en Groede waren tot voor kort kleine schaakclubs (Van onze sportredactie) KLOOSTEBZANDE/ZIER no8 twee kandidaten over die - Morgen kan dan eindelijk de beslissing vallen in de vierde klasse H van het Zeeuwse amateurvoetbal, voor wat betreft het kampi oenschap en de promotie naar de derde klas. Er zijn aanspraak maken op de titel. Hontenisse, goed gestart met een forse reeks overwinnin gen heeft het in het tweede deel van de competitie laten afweten en heeft moeten af haken. Overgebleven zijn (Van onze sportredactie) ZAAMSLAG - De jaarverga dering van het district Zeeuwsch-Vlaandercn van de Koninklijke Nederlandse Bil jart Bond zal op vrijdag 30 mei worden gehouden in café „Het Wapen van Zeeland" in Zaams- lag. Behalve de gebruikelijke jaarverslagen, komt op deze jaarvergadering, die om 20.00 uur begint, ook de bestuursver kiezing aan de orde. Aftredend zijn de heren A. Meeuwse (voorzitter), C. Pias mans (wedstrijdleider) en M. Verstraeten (penningmeester), die zich allen herkiesbaar heb ben gesteld Belangrijk agenda punt is tevens de verdeling van de districtskampioenschappen voor het seizoen 1975-1976. Het wedstrijdrooster voor het nieuwe seizoen ziet er als volgt uit: Vijfde klas libre: voorwed strijden 25 augustus - 8 septem ber; eindstrijd 27 september - 4 oktober; vierde klas libre: voorwedstrijden 8 september -l 22 september; eindstrijd 11 ok tober - 18 oktober; derde klas driebanden klein: voorwed strijden 22 september - 6 okto ber; eindstrijd 2 5 oktober -1 no vember; tweede klas driebanden klein: voorwedstrijden 6 okto ber - 22 oktober; eindstrijd: 8 november - 15 november; derde fejas libre: voorwedstrijden 20 oktober - 3 november; eindstrijd 22 november - 29 november; tweede klas libre: voorwedstrij den 10 november - 24 november; eindstrijd: 6 december - 13 de cember; beker-kader: eindstrijd 3 januari - 10 januari; eerste klas libre: voorwedstrijden 1 december - 15 december, eind strijd 10 januari - 17 januari; tweede klas bandstoten: voor wedstrijden 1 december - 27 de cember; eindstrijd 17 januari - 24 januari; hoofdklasse libre: voorwedstrijden 31 december - 14 januari, eindstrijd 24 januari 31 januari; eerste klas bandsto ten: voorwedstrijden 5 januari - 19 januari; eindstrijd 14 fe bruari - 21 februari; hoofd klasse bandstoten: voorwed strijden 17 februari - 8 maart, eindstrijd 21 maart - 28 maart. Voor de derde klas kader, extra klasse libre en de eerste klas driebanden klein biljart zullen nationale voorwedstrijden wor den gespeeld. De juiste data hiervoor zijn nog niet bekend. De teamkampioenschappen - een groot succes geweest in het afgelopen seizoen - zullen tus sen november en maart worden afgewerkt. De finaledag van de eindstrijden is bepaald op za terdag. Aanvragen voor een districts kampioenschap, of een geweste lijk kampioenschap, moeten vóór 24 mei worden ingediend bij de districts-secretaris. Schriftelijk aangevraagde kam pioenschappen zullen bij voor rang worden toegewezen boven mondelinge aanvragen tijdens de jaarvergadering. Belangrijk agendapunt vormt eveneens de zaak rond het jeugdbiljarten in Zeeuwsch- Vlaanderen. In verband met de toename van het aantal jeugd- biljarters is het dringend ge wenst, zo meent het districtsbes- tuur, dat er een districts- jeugdconsul en jeugdleiders komen, om de zaak goed te kun nen begeleiden. Tijdens de jaar vergadering in Zaamslag zal voor dit probleem een oplossing uit de bus moeten komen. Zierikzee en RCS uit Sou burg. Zierikzee heeft na het gelijke spel tegen Hontenisse de beste kansen op de titel. Met zondag de laatste wedstrijd in zicht heeft het één kostbaar punt voorsprong op naaste belager RCS. Voor een gemakkelijke op gave staat Zierikzee echter niet uit tegen Zeeland Sport in Vlis singen. Zeeland Sport heeft niets meer te winnen of te verlie zen, het kan vrijuit spelen. En dat terwijl Zierikzee zich geen verlies kan veroorloven, want het is niet te verwachten dat RCS thuis op eigen terrein in de fout zal gaan tegen Biervliet. Zeeland Sport is vast besloten zijn huid op sportief vlak zo duur mogelijk te verkopen. Het zou dan ook niet verrassen als er zelfs nog een beslissingswed strijd aan te pas moest komen. Bij een gelijk spel van Zierikzee en winst van RCS is dat beslis singsduel een feit. Maar ook de kans dat RCS kampioen wordt is niet uitgesloten. Daarvoor moe ten de Souburgers zelf winnen van Biervliet en dan maar hopen dat Zierikzee er onder gehouden zal worden door Zeeland Sport. Een boeiend competitieslot der halve, al heeft net seizoen in déze klasse wel wat te lang ge duurd voor het mooie. De overige wedstrijden zijn van weinig belang meer. Clinge kan tegen Sluiskil nog eens flink uithalen. Guillaume Drumont kan in dit duel zijn schutters- vermogen nog eens aantonen en de Zilveren Stem-schoen in de vierde klasse helemaal veilig stellen. Het is niet te verwachten dat het reeds gedegradeerde Sluiskil erg veel tegenstand kan bieden. Corn Boys-Koewacht is slechts voor de statistiek be langrijk, evenals het duel tussen Hontenisse en Noormannen, dat zaterdagmiddag om vier uur in Kloosterzande wordt gespeeld. De competitie in 4H wordt dan volgende week zondag definitief afgesloten met een tweetal in haalwedstrijden, te weten Corn. Boys - Zeelandia en Domburg - Biervliet. (Van onze sportredactie) MIDDELBURG - Terwijl de competities nog volop draaien van het zaterdag- en zondag voetbal KNVB afdeling Zeeland zijn nu reeds de data bekend waarop de competities 1975- 1976 van start zullen gaan. De zaterdagcompetitie van de KNVB afdeling Zeeland begint voor de klassen met meer dan tien elftallen op zaterdag 23 au gustus en voor die met tien of minder elftallen op zaterdag 30 augustus. Met mogelijk een en kele uitzondering begint de zondagcompetitie van de KNVB atdeling Zeeland op zondag 31 augustus. Voor die enkele uit zonderingen op zondag 7 sep tember. De juniorencompetitie begint evenals voor de pupillen op zaterdag 23 augustus. De damesvoetbalcompetitie start in het weekend van 30 en 31 augus tus. De competitieleiders behou den zich het recht voor om wed strijden naar een vroegere da tum te verschuiven, ingeval de omstandigheden dit noodzake lijk maken. Dispensatie voor het later beginnen van de competi tie wordt niet verleend. (Van onze voetbalmedewerker) MIDDELBURG - FC Den Haag komt vanavond tegen het Zeeuws elftal in het veld met de zelfde spelers, welke de bekerfi nale met 1-0 van FC Twente hebben gewonnen. Den Haag trainer Boskov heeft niet de be schikking over Hans Bres, die in dezelfde finale een spierscheu- ring opliep. Manager Eddy Hartmann van FC Den Haag gaf de volgende opstelling op: in het doel: Ton Thie (rugnummer 1), ausputzer: Aad Mansveld (2), rechtervleu gelverdediger: Leo de Caluwé (3), linkerverdediger: Joop Ko- revaar (4), voorstopper: Simon van Vliet (5), rechtermiddenvel der: Aad Kila (6), Dojo Perazic (7), linkermiddenvelder: Rob Ouwehand (8), Martin Jol (9), spits: Henk van Leeuwen (10) en Barend Heijkoop (11). gevestigd, die het financieel en organisatorisch erg moeilijk hadden. Na verloop van tijd zijn deze verenigingen geleidelijk overgegaan in één combinatie. Deze vereniging blijkt het nu in schakend Zeeland vrij goed te doen. Het eerste team van de schaakvereniging West- Zeeuwsch-Vlaanderen is on langs kampioen geworden van de tweede klasse Zuid van de Zeeuwse Schaakbond. Ook het tweede team mag succesvol worden genoemd, want het ein digde in dezelfde klasse op een eervolle derde plaats. Dit alles maakt, dat het kader van de ver eniging er weer enorm veel ple zier in heeft gekregen. Zelfs zo veel, dat jeugdleider en competi tieleider Jan Louws begonnen is met een grote groep junioren de eerste beginselen van het scha ken bij te brengen. Dat lukt hem sinds een halfjaar wonderwel. Maar hij heeft zijn verwachtin gen dan ook niet te hoog opge schroefd. „Als uit dit groepje van vij fentwintig kinderen tien goede schakers voortkomen, dan ben ik al lang tevreden". Jan Louws heeft nog meer redenen om te vreden te zijn. Voor het eerst na een drietal jaren, moet hij in staat worden geacht de huidige clubkampioen Jan Jansen te onttronen, daarbij gretig profi terend van een aantal misstap pen van de man die de vereni ging als interne competitieleider aanvoert. Jan Louws blijft er overigens vrij rustig onder. Op de vraag wie er dit seizoen club kampioen wordt, antwoordt hij laconiek en rustig: „Dat zou Jan Louws wel eens kunnen wor den". Overigens versloeg Jan Jansen Louws in een direct duel, maar hij verloor tegen andere tegen standers te veel punten. Ook de kansen van de jeugdige Tonnie Riemens uit Schoondijke zijn nog alleszins redelijk op het be halen van het clubkampioen schap, maar voorlopig lijken de kansen van de meer gerouti- neerden in de vereniging toch het grootst. Zoals bijna iedere vereniging heeft ook deze schaakvereniging te kampen met een ernstig te kort aan opgeleid kader. Over igens vangen de bestuursleden dit tekort wel op, maar een paar mannetjes extra zouden er best nog wel bij kunnen. Desondanks' werkt het bestuur hard aan de toekomst. De vijfentwintig jeugdleden bijvoorbeeld, doen binnenkort examen voor het pionnendiploma, ingesteld door de Nederlandse Schaakbond in het kader van het Jeugdplan Nederland. Halen de jonge schaakenthou siasten dit diploma, dan kunnen ze later nog verder door het to rendiploma in hun bezit te krij gen. Een speelse manier om bin nen te treden in de wonderlijke nevelen vatv het schaakspel. De jeugd heeft er inmiddels al zijn eerste schaakwedstrijd op zit ten. De jongens en meisjes wa ren wat zenuwachtig voor deze ontmoeting met de schaakjeugd van de schaakclub Terneuzen. Toch behaalden ze een goed re sultaat tegen het meer gerouti neerde Terneuzense team. Drie van de zestien partijen werden in winst omgezet. Dit optreden van de jeugd van de schaakver eniging West-Zeeuwsch- Vlaanderen belooft veel voor de toekomst. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Op zaterdag 14 juni wordt in het Zuidland- theater te Terneuzen een schaaktoernooi voor de jeugd gehouden, georganiseerd door de schaakclub Terneuzen. Het is voor de eerste keer in het be staan van de Terneuzense Schaakclub dat een dergelijk toernooi wordt gehouden. Het is de bedoeling, dat alle schakers en schaaksters uit de gemeente Terneuzen in groten getale naar het Zuidland-theater komen, om mee te dingen naar de titel „jeugdschaakkampioen van Terneuzen". Er zal worden gespeeld in drie leeftijdsgroepen. Een C-groep van 0 tot en met 10 jaar; een B-groep van 10- en 11-jarigen; een C-groep van 13-tot en met varezlaan 93 in Terneuzen en daarbij hun leeftijd vermelden. De opgaven moeten uiterlijk 4 juni binnen zijn. Elke deelnemer moet ter be strijding van de onkosten - zoals zaalhuur en administratie - op de dag van het toernooi inleg- geld betalen. Dit bedraagt voor de C- en B-groep f 1,50 en voor de A-groep f 2,50. Voor elke deelnemer is er een prijsje, ter wijl voor de besten in elke groep medailles beschikbaar zijn. Het toernooi begint 's morgens om negen uur en de prijsuitreiking is gepland 's middags om onge veer halfvier. lissingsronden de kampioenen (in elke groep één) tevoorschijn zullen komen Het toernooi betekent tevens de af sluiting van het schaakseizoen 1974-1975, waarin de schaak club Terneuzen de activiteiten voor de jeugd sterk heeft uitge breid en het aantal jeugdleden enorm groeide. Behalve onder linge wedstrijden, werden er ook verschillende ontmoetingen fespeeld tegen andere clubs uit eeuwsch-Vlaanderen. Aan het toernooi op 14 juni kan iedereen (ook niet-leden) deelnemen. De deelnemers moe ten zich echter wel schriftelijk opgeven bij het secretariaat: Al- (Van onze sportredactie) VLISSINGEN - Het dames voetbalteam van Vlissingen I is zoals bekend zaterdag in 's- Heerenhoek op het Patrijzen- veld kampioen van Zeeland ge worden, door de beslissings wedstrijd tegen de dames van Kloetinge te winnen. Vlissingen I komt nu zaterdag 31 mei uit tegen de dameskam pioen van de afdeling Brabant. De winnaar van deze wedstrijd speelt op zaterdag 7 juni in Lei derdorp om het kampioenschap van Nederland voor dames teams. reden. De inschrijving is gep- land in café De Vier Emmers op de Markt in Oostburg en het eer ste startsein wordt gegeven om 14.00 uur op het Ledelplein, eveneens in Oostburg. Deze rit telt mee voor het clubkampioenschap van de WZA, waarvoor de stand in de A-klasse er na twee ritten als volgt uitziet: 1 A. de Bart, Schoondijke, 95 punten; 2 J. Ko- lijn, Oostburg, 93; 3 L. Basting, Zuidzande, 93; 4 P. de Bakker, Sas van Gent, 89; 5 J. Brugge, IJzendijke, 87. In de B-klasse luidt de stand: 1J. Peters, Sas van Gent, 98; 2 L Bogte, Breskens, 94; 3 mevr. Phi- lipse, Breskens, 92; 4 P. Huygh, Schoondijke, 90 en 5 H. Geèrn- aert, Schoondijke, 88. De Rode Kruis-rit, die dit jaar voor het eerst niet op Hemel vaartsdag wordt verreden, is de derde rit van het rallyseizoen en staat bekend om zijn prachtige prijzen, die ieder jaar gratis ter beschikking worden gesteld door de middenstand. Het Rode Kruis kan de nodige steun best gebruiken, reden waarom de or ganisators op een groot aantal deelnemers rekenen. (Van onze sportmedewerker) BRESKENS Vandaag start het eerste juniorentoernooi van de v.v. Breskens in het kader van de viering van het 55-jarig be staan van deze vereniging. Er staan drie toernooien op het programma, waarvan vandaag het eerste voor Cl-, C2- en Dl- junioren. In de eerste categorie nemen Terneuzen, RCS, Sluis en Bres kens deel; in de tweede groep Terneuzen, RCS, Cadzand en Breskens en bij de Dl-junioren Sluis, RCS, Terneuzen en weer de organiserende vereniging. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur en worden gespeeld op de terreinen bij de Veerhaven. Za terdag 7 juni is er een toernooi voor B-junioren en op 14 juni voor de A-junioren. (Van onze voetbalmedewerker) MIDDELBURG Terneuzen Al, de kampioen van de hoofd klas van de juniorencompetitie van de KWB, afdeling Zeeland, moet voor het districtskampi oenschap spelen tegen de hoofdklaskampioen van de af deling Brabant, PSV uit Eind hoven. In verband met de deel name van PSV aan het Ajax- jeugdtoernooi in Amsterdam kon de wedstrijd niet op zondag 25 mei worden gespeeld, maar is nader vastgesteld op dinsdaga vond 3 juni, om 19.00 uur op het terrein van de vereniging Steen bergen te Steenbergen. De winnaar van de wedstrijd PSV - Terneuzen neemt deel aan de wedstrijden om het kampi oenschap van Nederland in het KNVB-Sportcentrum te Zeist op zaterdag 7 juni. Indien de wedstrijd na 90 minu ten speeltijd gelijk mocht zijn, wordt met twee maal 15 minu ten verlengd en is de stand daarna nog gelijk, dan worden strafschoppen genomen. ATLETIEK De mogelijkheid is groot dat Rotterdam binnen afzienbare tijd de beschikking krijgt over een 400 meter kunststof atletiekbaan, die aan internationale eisen vol doet. De kunststofbaan komt er - wanneer de plannen van de dienst sport en recreatie van de gemeente Rotterdam doorgaan - in combinatie met een 400 meter-kunstijsbaan. Op het terrein tussen het sportpaleis Ahoy' en het zwembad De Plompert is de gecombineerde ijs- atletiekbaan geprojecteerd. ZATERDAG 31 MEI 197 LONDEN (Reuter) - A bole steroïden, populair zegd „spierpeppillen", hebl een gunstige invloed op paalde sportprestaties, m werken nadelig op de verri tingen in bed. Dal is in het t de conclusie van een one zoek dat vier Engelse dokt over een periode van vier j hebben gehouden. De art hebben voor eens en voor al willen vaststellen wat er w 99 AMSTERDAM - Hans L zelden komt het immers vt een dergelijke zware rondt seizoen serieus op het wiel in amateurwedstrijden uit conditietraining voor het s van van de Jong Oranje se pakken, dat hij het schaat Langerijs :„Het voordeel het wielrennen t.o.v. het sch sen vond ik dat het seizoen langer duurt. Bij het schaa' is het altijd zo dat je je maan voorbereid op een wedstrijd als je niet in de A-kernploeg worden die wedstrijden in kort tijdsbestek afgewerkt dan zijn ei bovendien nog zoveel ook Bij het wielren ligt dat heel anders en omdat vorig jaar behoorlijk ging. sloot ik maar van hel schaa af te stappen" Een probleem voor Lange die als monteur werkt op machinefabriek, waarvan vader directeur is - hl] besc daardoor over voldoende fa teiten om te trainen - vor aan het begin van het seizoer onderdak te krijgen bij sponsor Want, en dat is ook opmerkelijk facet van de kor tachtige carrière van de cou uit Blokker, geen enkele p wilde hem aanvankelijk i ven Gé Peters de ploegle van Caballerö, waarvan Lai rijs nu deel uitmaakt, zegt d over .„Schuitemaker van ploeg die bij Langerijs ir buurt woont, vroeg of wij plaats voor hem hadden Sc temaker prees hem enorm 1\ we hadden daar in de loop jaren veel meer geld mee taald We hebben verschillt coureurs gehad, die door vrienden in onze ploeg wei aangedragen Volgens ze zouden ze ontzettend veel nen, maar ze presteerden r iets Omdat bovendien ploeg eigenlijk al vol zat, be ten we Langereijs met te ner Ik wilde hem eerst wel eens serveren als hij met zijn cli een klassieker uitkwam." Na de afwijzing van Gé Pe werd met Langerijs geleun HET EERSTE GEDEE VAN DE NEGENDE ETA 1. Gevers (Erp) de 23,7 1 meter in 31 minuten en 24 conden (met tijdvergoei 31 09), gemiddelde snel 45.28,3 kilometerpei uur 2. Helvoirt (Cab) 31.27 (31 11 Pansienkov (Sov) 31 37 (31 4 Schiir (Ket) 31 53, 5 Ro (Zvl) 31 59. 6 Van dei f (Bel) 32.00,7. Van Gerwen 32.08, 8. Osmont (Fra) 32.0 Lenferink (Ket) 32.08. 10. 1 sink (Ams) 32 16. 11 Maas( 32.18.12 Langerijs (Cab) 3! 13 Seheffer (Ket) 32 25, Hoekstra (Bat) 32 31 15 Bi (Fra) 32 32. 16 Schuurt: (Zvl) 32 34, 17 Kroeglov 32 40, 18 Kraskov (Sov) 31 19 Huschke(DL)K)32 45.20 rard (Ams) 32 47, Neuer (D was met gestart. 28 Venix 3 32 Huijzen 33 25.38 Ter Hf sel Cl 46 «1 Van Tilburg 3 63 Tak 36 116,64 Franken 3 67 Maas 36 46. 68 Vert 36 47 1 Bruessmg (SSF) 85 kil ter in 1 uut 52 minuten c seconden (mei bomfi 1.51 59), 2 Van der Veken Z.t. (1 52 04), 3 De Wolf 1 52 16(1 52 11). 4 Schuuri (VZL) 1 52 18. 5 Hu vet (Mil) l 52 36, 6 Van Kat (SSF) z t., 7 Groen (Mie) z Maas (SSF) z t9 Venix z-t-, 10 Tak (VZL) z.t, 11 der Helst (Bel) z t12 I (Ams) z.t., 13 Ter Har (Ams) z t.. 14 Albersen z.t 15 Van Gerwen (Erp '6 Pater (Mie) zl 17 S. (het) zt18 Huijzen (Bat *9 Kraskov (Sov) z t., 20 Lamoen (Bat) z t 22 O (Erp) z t„ 34 Langerijs z.t., 52. Van Tilburg z t.. 53. boom z.t., 56 Franken z.t Prinsen l 56 30

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 12