Vreijsen rond met Feyenoord Resultaten Van Hanegem: „Het is een misverstand" Eindhoven bijna in eredivisie Battaglin aan kop in Giro Geld lenen V Fokker: koop- oelijkficden sgtuigen redigend Calvé y J UEFA OVERWEEGT MAATREGELEN LOTTO OLYMPIA'S TOER Jacobs: beenbreuk DEBUTANTEN sport Vandaag medische keuring doi. Hein Groothuis borrelnootjes Al eens uitgerekend hoe zuinig een brommer wel r|jdt? Toch wel handig zoli brommer! Willem van Hanegem verschijnt niet op Schiphol 16 21 r I «VRIJDAG 30 ME11975 lercurius 29 vn Amstef. West Indië, Neder Lek 28 to Durban nr Ouessant Linge 29 te Antwerpen', 29 te Curacao, Pericles 28 Cartagena nr Pto Limon of Sheeba 29 te Londen' >rg 28 vn Amsterdam nr jl, Safocean Albany 28 :w Perth nr Pto Elisabeth lelloyd 28 vn Livorno nr urg, Spaarnekerk 28 te dam. Straat Algulhas 28 ?oya TERDAM (ANP) J 'okker acht de verkoop, kheden voor vliegtuigen toekomst zeer bevredi- lierbij moet dan wel een ng worden gevonden e renteproblemen en de Je loonkosten. Tevens VFW-Fokker dat de hui- streme dollarkoers zich zigen. «i de nieuwe voorzitter raad van bestuur, mr. G. iwijk, bij de presentatie jaarverslag. Een nadeel e Europese vliegtuigm- is het ontbreken van een ïrkt. ■ns mr. Klapwijk moet er Je komen aan de situatie [enngen, zoals die van ind, West-Duitsland, Be- Spanje geld steken in een es project als de „lucht, ■rwijl de nationale lucht- aatschappijen onbeperkt aanse toestellen blijven lie vrij kunnen worden rd. In Amerika echter i pet. invoerbelasting betaald op een Europees zo merkte hij op. Tot nu er 25 „luchtbussen" ver- )it is nog te weinig, maar chot in de verkoop. Er :n doorbraak voor dit op de Amerikaanse omen. Fokkerdenkt aan )duktie van twee per en verwacht op vier te maar later dan werd i aldus mr. Klapwijk, j Nederlands-Westduitse jming is bepaald niet te- i jver de huidige rentabi- i ie 0,5 pet. van de omzet Fokker verwacht geen 'erbetering. Wel wordt letering verwacht door ere opvoering van de ef- (reorganisatie en een werkverdeling) en uit- I van de militaire sector, ocent van de omzet als iteit is voor Fokker aldus mr. Klapwijk. okker wordt ingescha de bouw van het Amen- achtvliegtuig YF-16, zal t opleveren voor 1.250 in geld ruim f .800 min. Maar dit bedrag is ge- opde verkoop van 2.500 aldus mr. Klapwijk. door de voorgenomen de produktie van Fel- en het werk aan de 1 het personeelsbestand ter in Nederland stijgen s 6.800 lot 7.000 8.000 e loop van de komende rie jaar. cfe scheepvaartsector te een zeer flauwe ning, waarbij Van eren f 9 moest prijs- i op 261 en aande- IAL 3,50 achteruit- n tot 58. De koers de aandelen Neder- e Scheepvaart Unie met f 4 omlaag tot 50 en KNSM hield iet meest stand door 'rug te vallen tot 50. de bankaandelen e de Amro Bank onder het oude ni- op f 74 en ging de van de ABN met f 5 g tot f 310. Het ver- ngsfonds Nationale landen opende met achteruitgang van op f 79,10. delen Heineken ver- f 0,50 op f 146 en len KLM waren in reactie op f 53. dij. noteerde onver- 1 op ƒ92,50. de lokale markt opnieuw een groot koersverliezen Van de bouwaande- rloor Nederhorst als vam de tussentijdse eling f 1 op f 19 en en BAM-Holding f 2,00 in reactie op Aandelen Ballast" moesten f 2 terug 1 en Rijn Schelde- 00 10. Van der Gies- ie zakte i 1-0,90 IM 10 J. 1 (Van onze sportredactie) ROTTERDAM/BREDA - Slechts de medische keuring, die vandaag in hel Rotter damse Clara-ziekenhuis zal plaatsvinden, staat de over gang van NAC's rechterspits Martin Vreijsen naar Feye noord in de weg. Gisteren heeft Vreijsen. die zich daarbij liet bijstaan door een zakelijk adviseur, een afrondend ge sprek gehad met de beleids groep betaald voetbal van de Rotterdamse club en met Feyenoord-manager Guus Brox. Daarbij werden de laat ste problemen tussen de con tracten die Vreijsen en Feye noord voor ogen stonden uit de weg geruimd. Feyenoord en NAC zelf kwamen al eerder tot een akkoord over de transfer som van ongeveer vijf ton. Volgens Brox - Vreijsen gaf gisteren geen commentaar, omdat hij met Brox afsprak dat alle contacten met de pers via de Feyenoord-manager zouden lopen - zullen Feye noord en Vreijsen vandaag tot een akkoord komen. Tenmin ste als de medische keuring positief uitvalt. Martin Vreijsen wordt dan bij Feyenoord de opvolger van Peter Ressel. die zoals bekend naar Anderlecht is vertrokken. Feyenoord verkoos Vreijsen boven Johan Zuidema van FC Twente, die ook graag naar de Kuip had willen afreizen. ARIE HASSINK VER TERUG GEVALLEN (Van onze sportredactie) NIBBIXWOUD - Hans Langerijs kan de eindzege in Olympia's Tour normaal gesproken niet meer ontgaan. De Caballero-renner verdedigde zijn leiderspositie op uiterst overtuigende wijze in de etappe van Drachten naar Nibbix- woud over de Afsluitdijk, die een triomf opleverde voor Peer Maas, die daarmee zijn tweede rit won en het totale aantal etappezeges van Soka-Snacks-Flandria op vier bracht. Bo vendien raakte de 22-jarige monteur uit Blokker, die giste ren op uitbundige wijze werd ingehaald door zijn Westfriese streekgenoten zijn naaste concurrent Arie Hassink, kwijt Aangenomen mag tenminste worden, dat Hassink, die achte rop raakte door een val, niet meer in staat zal zijn Langerijs uit de trui te rijden. Die tuimeling van Hassink was volgens de Amslelrijder de schuld van Caballerocoureur Rinie Verboom. „Op het laatste stukje van de Afsluitdijk keek De uitslag van de achtste etappe is: 1. Maas (SSF) 147 ki* lometer in 3 uur, 11 minuten en 17 seconden (met bonificatie 3.11.02), 2 Van der Helst (Bel.) z.t. (met bon 3 11 07), 3. Schür (Ket) z.t. (met bon. 3.11 12), 4. Langerijs (Cab), z.t., 5 Gevers (Erp) z t6 Van der Veken (Bel) op 53 seconden, 7. Van Trigt (Mie) z.t., 8 Albersen (Ket) z.t., 9 Bertin (Fra) z.t., 10 Prinsen (Mil) z.t 11 Van Gerwen (Erp) z.t., 12. Lamoen (Bat) z.t., 13 Huveneers (Mil) z.t., 14 Groen (Mie) z.t., 15 Huijzen (Bat) z.t., 16 Van Katwijk (SSF) z.t., 17 Kraskov (Sov) z.t., 18 Osmont (Fra) z.t., 19 Van der Kruijs (Erp) z t., 20 Scheffer (Ket) z.t., 30 R Verboom (Cab) 3 13 07, 32 F Pirard (Ams) 3 13 26, 41. M. Venix (SSF) z.t47 P Fran ken (Bat) z t55 A Tak (Mil) 3 21 57, 65 Van Tilburg (Mil) 3 30.08. De strijd gestaakt hebben: Ja cobs (Cab). De Ruijter (VZL) en Van Groezen (VZL). De stand in het algemeen klassement na de achtste etappe 1. Langerijs, 27 uur, 49 minuten en 13 seconden; 2 Schür 27 50 34; 3 Gevers 27 50 57; 4 Hassink27 51 38,5 Lubberding 27.52.38 6 Huijzen 27.53 33; 7. Scheffer 27 53.40; 8. Pirard -7 54 33; 9 Van der Veken 27.54 47; 10 Kuijs 27.55 00, 11. Van Katwijk 27 55 10, 12 Van der Kruijs 27.55 29; 13 Spijker -<55 39; 14 Van Lamoen 27.55 4115 Dohmen 27 56 18, 16 Koot 27 56 36.17 TerHarm- 07 56 51; 18 Van Helvoirt 19' Van Gerwen :,l -? 94; 20 Hoogendoorn 27.58 19,35 M Vemx^8 17.50; ,p„ Maas 2849 04, 48 A Tak 28 30 42; 50 A Prinsen oo oi I' 54 R Verboom 28 38 12; 55. P Franken 28.59.28.' 61' Va" TÜbUrg Verboom om en ik kreeg gelijk een zwieper van hem. Alle spa ken vlogen uit mijn wiel". Dat Hassink niet meer terug kwam in de dertig man sterke kop groep, kwam doordat hij veel te Iaat geholpen werd. Hassink: „Achter onze groep bevond zich niet eens een materiaalwagen. Toevallig zat Adrie van Houwe- lingen in de volgende groep en die heeft mij zijn fiets gegeven. Maar toen had ik zeker al een minuut gewacht Dat het verdo rie zo moet gaan. Eerst heb je gisteren die combine en nu dit. En dan moeten ze nodig tegen mij tekeer gaan dat ik aan trui tjes trek. Ik heb in ieder geval nog nooit iemand van de fiets geslagen. De jury zit volgens mij gewoon te slapen". De jury had evenwel een geheel andere le zing: „Hassink zat achterom te kijken en reed toen iemand tegen het achterwiel aan. Daar door is hij ten val gekomen". Ook Amstel-ploegleider Her man Krott maakte zich vreselijk kwaad over de gebeurtenissen; „Er was mij helemaal niet be kend dat Hassink was gevallen. Ze hebben er niets over op de radio doorgegeven. Een schan daal is het. Ik kwam het pas te weten, toen ik stopte omdat ik Van Houwelingen langs de kant van de weg zag staan". Dat de neutrale materiaalwa gen niet in staat was Hassink di- rekt assistentie te verlenen, was te wijten aan hel feit dat de val partij, waarbij Michel Jacobs betrokken was. slechts een paar honderd meter eerder had plaatsgevonden. En daar be vond de materiaalwagen zich nog, toen Hassink tegen het wegdek smakte. Meteen na het verdwijnen van Hassink uit de kopgroep, die op de Afsluitdijk was ontstaan (na 103 kilomter) en waarin zich onder meer de Oranje- truidrager, Schür en Gevers be vonden, kregen de vluchters vleugels Vooral door toedoen van gem >emd trio, dat er alle be lang bij had Hassink ver uit de wielen te rijden Langerijs: „Toen ik merkte dat Hassink weg was ben ik als een gek gaan rijden. Ik vind het wel niet zo sportief, maar ik wilde revanche nemen Gisteren tegen vier Am- stelrenners op kop rijden op smalle weggetjes met nul in het uur. Niemand kon er daardoor langs Die Amstelrenners keken daarbij uitdagend grijnzend achterom Daar heb ik me enorm over opgewonden en ik had me Michel Jacobs krijgt eerste hulp na zijn zware val, De Ruyter (79) die ook ten val kwam kijkt toe. NIBBIX WOUD - Michel Ja cobs, die zich in deze Olympia's Toer heeft aangediend als Ne derlands grootste belofte onder de amateurs, heeft een dubbele beenbreuk in het linker onder been opgelopen bij een valpartij op de Afsluitdijk. Jacobs, die per ambulance werd overgebracht naar het Gemini-ziekenhuis in Den Helder is gisteren nog ge opereerd. Het herstel van de Limburger zal volgens ronde dokter Hendriks zes tot tien we ken duren „Maar", stelde dok ter Hendriks, „het gevaar voot infectie bestaat altijd bij derge lijke gecompliceerde breuken Daar kun je niks zinnigs over zeggen". De valpartij met Jacobs werd veroorzaakt doordat de kop groep van het brede gedeelte van de Afsluitdijk in een „trechter' kwam met een snelheid van bijna zestig kilometer per uur Verschillende renners kwamen met de sturen in elkaar en Ja cobs, de Madenaar Harry van Groezen, die op de elfde plaats van het algemeen klassement prijkte, en de Nijmegenaar Wil de Ruyter gingen onderuit. De laatste twee werden eveneens overgebracht naar het Gemini- ziekenhuis maar mochten na behandeld te zijn weer naar huis. voor deze etappe, dan ook heilig voorgenomen ze terug te pak ken. En dat is gebeurd". Het had er door het hoge tempo van de leiders alle schijn van dat de rit in een massaspurt zou eindigen. Maar dat pakte anders uit door een actie van André Gevers, die acht kilome ter voor de finish de aanval op Langerijs inzette door alleen weg te demarreren. Gevers leek aanlig wat tijd goed te gaan ma ken, want na nog slechts enkele kilometers van zijn solo had hij al een voorsprong van 37 secon den. Er kwam echter een tegen actie van Peer Maas, die op ruim een kilometer voor de streep aansluiting kreeg met de Van Erp-renner En later sloten ook Van der Helst, Langerijs en Schür aan Maas „Toen Gevers weg was dacht ik dat is een aan gelegenheid voor de man uit de top van het klassement Ik had echter voor mezelf uitgemaakt dat ik zelf zou reageren als nie mand het deed en er nog 2 Vj ki lometer te doen waren, want ik wilde mijn kansen op een etap pezege niet verspelen En omdat er niks gebeurde ben ik zelf maar gegaan. Kort nadat ik bij Gevers was, merkte ik dat de anderen er ook voor waren gaan rijden". In de sprint toonde Maas zich duidelijk slimmer dan de Belg Van der Helst. Maas: „Ik zat bij Van der Helst aan het wiel en die zat in de bocht aan de binnen kant van het achterwiel van Langerijs Omdat ik aan de bui tenkant zat moest hij inhouden en toen was het gemakkelijk om te winnen". (Van een onzer verslagge vers) ROTTERDAM - Volgens Willem van Hanegem is een misverstand er de oorzaak van dat gisteren pas op Schiphol bekend werd dat hij niet met het Nederlands elftal zou meereizen naar Joegoslavië. „Ik heb al weken last van een liesblessure. Ik was in de veronderstelling dat dorkter Abarbanel van Feyenoord dokter Kessel van de KNVB zou opbellen. Zoiets is toch gebruikelijk. Toen Wim Jan sen niet kon spelen, is dat ook gebeurd. Trouwens dokter Kessel wist dat ik die bles sure had, want hij heeft me zelf geadviseerd niet mee te doen aan die topsterrenwed- strijd van de AVRO, vorige week. Alleen, als ik een keer afzeg, is iedereen plotseling in rep en roer' Feyenoord-clubarts Abarba nel heeft echter een andere le zing. „Ik heb Willem duidelijk gezegd dat hij zelf naar Kessel moest bellen Die moet maar be palen of Willem niet kan spelen, dat is een kwestie van de KNVB in dit geval Neem Wim Rijsber- gen, die heeft een schouderbles sure, hij heeft Kessel gebeld, maar die heeft toen beslist dat Rnsbergen toch mee moest (ADVERTENTIE) LPINDA S MEI EEN JASJE Weet u zeil een leuke borrel- jooties babbel? Stuur m naar "-a'vè postbus 1000 Delft (Van onze sportredactie) GRONINGEN/ZWOLLE - De kans is groot dat Eind hoven zondag zijn tweede club in de eredivisie kan be groeten. Gisteravond name lijk won de voetbalclub van die naam in de na-competitie van de eerste divisie met als inzet een plaats in de eredivi sie in Zwolle met niet minder dan 4-0 van PEC Zwolle. Eindhovens naaste concur rent FC Groningen zege vierde ook en wel met 5-2 over het gisteren reeds kans loze Vitesse. In de stand van de na- competitie met zondag het grote treffen tussen Eindhoven en FC Groningen (in Eindhoven) voor de boeg heeft Eindhoven twee punten voorsprong op FC Gro ningen. Belangrijker echter is nog dat Eindhoven een bedui dend beter doelsaldo heeft als de noorderlingen. Vandaar dat FC Groningen zondag met niet minder dan vijf doelpunten ver schil zal moeten winnen om Eindhoven alsnog van een plaats in de eredivisie af te hou den. Wint FC Groningen de uit wedstrijd met 0-4 dan eindigen heide ploegen gelijk, maar wint FC Groningen „slechts" met 0-3 dan stoomt Eindhoven door naar de hoogste afdeling in het Nederlandse voetbal. De karakteristieken van beide gisteravond gespeelde wedstrij den zijn: FC GRONINGEN - VITESSE - 5-2 (rust 2—2) 30 Gntter 1-0 39. Njarne Jensen 2-0, 40 Huls- hof2-1,41 Bursac2-2,64 Glit ter 3-2, 67 Glitter 4-2, 68. Ei- mers 5-2. Scheidsrechter Pijper. Toeschouwers 6000. PEC ZWOLLE - EINDHO VEN 0-». (rust 0-1). 35. Brands 0—1, 69 Senders 0—2, 74. Jacobs 0—3, 83 Krekels 0-4. Scheids rechter Beek. Toeschouwers 10.000. (ADVERTENTIE) let heeft er alle schijn van dat Van Hanegem op dezelfde wijze als maanden geleden, toen hij weigerde naar Coleraine te gaan, hoewel Abarbanel van mening was dat hij kon spelen, zich opnieuw aan een wedstrijd wil onttrekken, waar hij weinig zin in heeft. Maar Abarbanel wilde zich over de liesblessure niet uitlaten, maar Van Hane gem vertelt: „Het is geen kwes tie van niet mee willen doen. Tegen Beerschot kon ik dé tweede helft ook niet meer spe len. Liesblessures zijn gevaar lijk, kijk maar naar Jan van Be- veren. Meer zit er echt niet ach ter". BELGRADO - Henk van Rijnsoever, de 22-jarige AZ- verdediger en de 23-jarige Go Ahead Eaglesaanvaller Bert van Marwijk, debuteren zaterdag in het Nederlands elftal tijdens de vriendschappelijke wedstrijd tegen Joegoslavië. Daarnaast zijn Jan Everse (Feyenoord), Peter Arntz (Go Ahead Eagles) en Bobby Vos- maer (AZ '67, die reeds tegen Be lgië als wisselspelers fungeer den), in Belgrado al in de basi sopstelling te vinden. Het Nederlands elftal speelt in de volgende opstelling doel Jongbloed (FC Amsterdam), achter: Van Rijnsoever (AZ), Rijsbergen (Feyenoord), Over weg (FC Twente) en Everse (Fe yenoord); midden: Peters (NEC), Neeskens (Barcelona) en Arntz (Go Ahead Eagles), aan val Vosmaer (AZ), Kist (AZ), Van Marwijk (Go Ahead Eag les) Als wisselspelers Schelle- kens (NEC), Otto (FC Amster dam), Janssen (FC Amsterdam), Wickel (Excelsior) en Meutstege (Sparta). Knobel blijft improviseren Juist voor het slot van een turbulent voetbalseizoen heeft Feyenoorder Wim van Hanegem voor een gewel dige, zij het negatieve, uit smijter gezorgd. Kort voor het vertrek van Schiphol van het toch al danig geha vend Oranje-team, kwam F eyenoord-verdediger Wim Rijsbergen plotseling met de mededeling op de proppen dat Van Hanegem maar in Rotterdam was ge bleven, omdat „de krom me" tijdens de Feyenoord- training van donderdag morgen plotseling gebles seerd was geraakt. Bondscoach George Knobel werd dermate verrast door het bericht van Rijsbergen, dat hij onmiddellijk naar de telefoon op Schiphol liep om Hendrik Ido Ambacht, de woonplaats van Van Hanegem, te bellen. De telefoon werd wel aange nomen, maar de dochter van Van Hanegem kon niet vertel len waar haar vader op dat moment was. Voor George Knobel, die in eerste instantie misschien nog even aan een grap van Wim van Hanegem had gedacht, bleef slechts weinig tijd over om zijn selectiegroep, die toch al door het wegvallen van de PSV-ers, de Ajacieden en ver schillende FC Twente-spelers alsmede door de afzegging van Johan Cruyff, meer op jong- Oranje dan op de A-selectie leek, in enkele minuten tijds aan te vullen. En de bondscoach was uit eindelijk maar wat blij dat precies op dat moment de FC Amsterdam-middenvelder Heini Otto als chauffeur van zijn geselecteerde ploegmak- kers Jan Jongbloed en Nico Jansen voor de vertrekhal van Schiphol stond. En nog geen twee minuten later had Otto de invitatie op zak om mee naar Joegoslavië te vliegen. FC Amsterdam-coördinator Bruin Slot zorgde er uiteinde lijk voor dat nog juist op tijd in allerijl ergens in Amsterdam koffers gepakt konden worden die nog op tijd voor Otto op Schiphol Arriveerden. Otto, gisteravond in Belgra do: „Zo zie je maar weer hoe ver je het uiteindelijk nog kunt brengen als je chauffeur bent. En steeds komt in mijn ge dachte op dat ik iets dergelijks al eens meer heb meegemaakt. Ik moet zoiets vroeger ge droomd hebben. In mijn ge dachten beleef ik alles voor de tweede keer". George Knobel staat over igens in zijn zevende interland van Oranje voor een onmoge lijke opgave om uit de huidige selectiegroep een homogeen team te formeren. Want van de 16 geselecteerde spelers zijn er liefst zeven die nog nooit in het Nederlands elftal hebben ge speeld. Schellekens (NEC), AZ-spe)er Van Rijnsoever, Go Ahead Eagles-man Van Mar wijk, de FC Amsterdammers Heini Otto en Nico Jansen, Wickel (Excelsior) en Meut stege (Sparta) zijn de nieuwe lingen in Oranje. Daarnaast hebben vijf man (Everse van Feyenoord, Over- Johan Neeskens meldde zich gistermorgen wel op Schiphol weg van FC Twente, Arntz van de Go Ahead Eagles en de be ide AZ-spelers Vosmaer en Kist) er allemaal slechts een halve wedstrijd in het oranje shirt opzitten. Alleen Jan Jongbloed, Wim Rijsbergen, Jan Peters en Jo han Neeskens zijn dus vol waardige internationals die Knobel tot zijn beschikking heeft. Daarom dreigt reeds nu de vriendschappelijke interland van komende zaterdag op een fiasco uit te lopen Joegoslavië zal er immers op gebrand zijn om tegen de zilveren medail lewinnaars van het wereld kampioenschap een klinkend resultaat te behalen. En dat zal dan ten koste gaan van veel jeugdig voetbaltalent dat za terdagmiddag in Belgrado voor de leeuwen wordt gesme ten. De KNVB gaat thans onget wijfeld de wrange vruchten plukken van een volkomen uit de hand gelopen wedstrijd programma voor het Neder lands elftal. Na de wereld kampioenschappen zijn er bij de voetbalbond vele lucratieve aanbiedingen voor vriend schappelijke wedstrijden bin nengekomen, maar op ama teuristische wijze is men in Zeist te werk gegaan. Niets is overdacht gebeurd. En daar door kon het voorkomen dat een wedstrijd tegen Joegosla vië op een bijzonder ongelegen moment komt En dat was niet de eerste maal. Want ook al de wedstrijd van de zaterdag voor Pinksteren tegen West- Duitsland paste in wezen niet in het totale voetbalprogram ma. En waar dat alles toe kan leiden, hebben Wim van Ha negem en Heini Otto gisteren bewezen en de gevolgen van dat alles moet de hardwerken de, maar nu al zeven inter lands lang improviserende bondscoach Knobel maar weer zien op te lossen. En als men zo iets voor ogen heeft, dan moet men alleen maar respect heb ben voor hetgeen Knobel en zijn jonge ploeg komende za terdag wil gaan presteren. JACK ARENTSEN (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) FORTE DEI MARMI - De Ita liaan Giovanni Battaglin heeft gisteren door een overwinning in de dertiende etappe, een tijd rit over 40 kilometer in Forte Dei Marmi, de leiding in het al gemeen klassement van de ronde van Italië overgenomen van de Spanjaard Francisco Galdos. Battaglin won de rit in 47 minuten en 4 seconden, voor zijn landgenoten Felice Gi- mondi (47.17) en Luciano Bor- ZÜRICH (REUTER/SID) - De Europese Voetbalunie (UEFA) overweegt nieuwe en vooral strengere maatregelen tegen misdragingen van supporters en ter voorkoming daarvan. Aan leiding zijn de ongeregeldheden, die woensdag werden veroor zaakt door aanhangers van Leeds United tijdens de eind strijd van het toernooi om de Europese beker voor landskam pioenen tegen Bayern München in Parijs. De gedachten van de UEFA gaan vooral uit naar hel niet verstrekken van kaarten aan supporters van een ploeg die een slechte naam heeft. De voet balunie denkt nog niet aan het volledig afschaffen van de toer nooien om de drie Europese be kers. gognoni (47.20). Galdos, die i het eerste deel van de etappe ten val was gekomen, had een ach terstand van 3 minuten en 3 se conden. De uitslag van de dertiende etappe (tijdrit) was. 1 Battaglin (Ita) de 40 km in 47 minuten en 4 seconden, 2 Gimondi (Ita) op 13 seconden, 3 Borgognoni (Ita) op 16 seconden, 4 Roger de Vlae- minck (Bel) op 18 seconden, 5 Baronchelli (Ita) op 26 secon den, 6 Knudsen (Noo) en Bertog- lio (Ita) op 41 seconden, 8 Pfen- ninger (Zwi) op 1 07, 9 Salm )zwi)op 1,36, 10 Rodriguez (Col) op 1.38, 22 Kamper (Ned) op 2,40, 29 Fedor den Hertog (Ned) op 3,28, 47 Nidi den Hertog (Ned) op 4.37. De top van het algemeen klas sement is na de dertiende etap pe: 1 Battaglin (Ita) 71 uur, 14 minuten en 13 seconden, 2 Be- rtoglio (Ita) op 1 42, 3 Galdos (Spa) op 2,40,4 Gimondi (Ita) op 3,20. 5 Baronchelli (Ita) op 3,43, 6 De Vlaeminck (Bel) op 4,43, 7 Perletto (Ita) op 5.09, 8 Ricconi (Ita) op 5,10, 9 Lasa (Spa) op 5,29, 10 Panizza (Ita) op 5,37, 42 Fedor den Hertog (Ned) op 34,51, 79 Kamper (Ned) op 1.52.34, 81 Nidi den Hertoe (Ned. op 2.00 54 MÜNCHEN - Bayern Mün chen, dat woensdagavond in Pa rijs tegen Leeds United de Eu ropacup voor landskampioenen wist te behouden door een over winning van 2-0, is gistermid dag in München onder groot en thousiasme ingehaald. DEN HAAG (ANP) - De uit slag van de lotto van afgelopen zondag (no. 21) is: aantal deel nemers: 953.595. Bruto inleg: ■L809.717. Prijzenbedrag: '942 152. prijs: 1 winnaar, die netto 1 000 ontvangt. 2e prijs: 1 ir, die bruto f 180.961 t. 3e prijs: 151 win- 4 elk bruto f 1 797 ont- 'e prijs. 9 348 win naars elk per kolom f 42 ontvang ïe prijs 7 869 win naars, di, k per kolom f 42 ontvangen Op grond van artikel 18, lid 4 van het reglement wordt het be- drag van de 4e prijs en de 5e prijs te zamen geteld en gelijkelijk verdeeld over de winnaars van de 4e en de 5e prijs. Jackpot vooi de lotto van zon dag f 99 235 Ol na. van VOETBAL - De Venlose eerste divisieclub FC VVV' heeft hel contract van doelman Eddv Sobczak met drie jaar verlengd Middenvelder Martien van de Tillaar tekende voor een jaar bij (ADVERTENTIE) Gemakkelijk en betrouwbaar bij de NMB. Voor alle doeleinden. Ook voor het verbeteren van uw woning Geen informatie bij werkgever. Kwijtschelding bij overlijden. Inlichtingen bij alle NMB-kantoren. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK voor uw auto voor uw boot voor uw meubilair voor uw keuken voor uw caravan

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 17