5 JUNI I waarschuwt: productiecapaciteit spoedig onvoldoende iVV adviseert b. en w. Goes uitbreiding blauwe zone RAAD VOND VOOR REIMERSWAAL COMPROMIS SPEELTERREIN NIEUW TYPE WEGSTA GOES I ETIT, IZEN BIER én gulden AUTOSHOP Nationaal muziek concours in Goes contactlens - specialist AN VC Successen voor De Smidt in kringvlucht Orleans B. EN W. TEGEN PARKEERMETERS Willem Teil, Sint Sebastiaan en de Vlieghei in finale handboogviertallen ANBIEDINGEN FEN: W/ELS UGBLIK stad SLUIS celijk :oekt!ü! nodellen5. 1,50 per meter E ZEEUWS /EBROOD HMS - Sluis DMUZIEK lehele Braderie :S en Braderie 5ARNITUUR INIE en PIET uit )N APPETIT DAG en NACHT GEOPEND Arnemuiden succesvol op eigen toernooi Vrijwilligers nodig om Hansweerter kerk van stoflaag te ontdoen Goed begin van koopochtend gehandicapten DONDERDAG 29 MEI 1975 II oAn An7Al' nArcl'l (T(rAtroi<c\ Tmn».,' nuJ i,„ j. n aancl 6;. d /7,- 1 en Trevira eter/ 7,50-/ 10,- IE PRIJSJES' ct ze zaak binnen evensmiddelen en rookartike- traat 38 Sluis 4 juni ot 23.00 uur li juni )0.30 uur AANBEVELEND iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii""""1! TRICOTAGES ED NG NZ ifiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiinüüiL" Ook het weekend poppen en Rouwlinten (Van een onzer verslaggevers) GOES —De NV. Water- maatschappij Zuid-West-Ne derland heeft in 1974 een ver lies geboekt van 1.639.336,-, hetgeen ongeveer de helft is van het verlies over 1973 3.105.563,-). 'Het nadelig resultaat over 1974 wordt gedekt uit de voorziening exploitatietekor ten, ontstaan door een bijdrage ineens van het ministerie van economische zaken. De exploi- tatiebaten dekten ongeveer 89 procent van de lasten, dat is vier procent meer dian over J9T3. In het jaarverslag wijst de WMZ er op, dat de stijging van het waterverbruik in vrij wel alle regio's van dien aard is dat binnen enkele jaren de maximale capaciteit van het productievermogen bereikt zal zijn. Uitbreiding, gepaard met omvangrijke investeringen, is noodzakelijk. Het beleid is er op gericht, de tarieven in 1976 kostendekkend te doen zijn, zonder dat onttrekking uit de voorziening exploitatietekorten noodzakelijk is. Daarna zullen de verhoogde lasten, als ge volg van de aanvulling van de produkt'iecaipaciteit, moeten worden opgevangen. In de ko mende jaren zal rekening moeten worden gehouden met een jaarlijkse tariefsverhoging van circa 10 procent, los van de inflatie. De totale waterproduktie steeg 39,4 miljoen kubieke meter tot 41,1 miljoen kubieke meter. De stijging van het wa terverbruik deed zich zowel voor bij de supergrootverbrui kers als in de huishoudelijke sector. markten goes-krabbendijke, 28. mei., kropsla II 1332, bloemkool 6 per kr. 207243, i per kr. 219- radijs tl46, selderij 18—21, kroten 91 101, aardappelen 18, groene sav. kool 77, spitskool 7881, rabarber 3842, spinazie 137—140, uiien 66. TERNEUZEN - KAPELLE, 28 mei 1975 Per stuk: Sla 3J-33. Bloemkool A 164-204. A2 100-133, B 153. B2 ê8-125. C2 35-80. Afwijkend 21-68. Per bos: selderij 23-28. Peen 106-112. Kroten al-64. Per ki logram: groene komkommers 84-68. Asperges B2 400-418. b blauw 379, C2 217-230. Aard- oppelen, grof 116, grote 178- 185. Drielingen 182. Andijvie 27-35. Prei 62-76. Rabarber 43- 50. Kassnijbonen 401-459. Aardbeien per doos 1 97-109. 2 32-103. (Van een onzer verslaggevers) GOES Zaterdag 31 mei wordt in de Prins van Oranje in Goes door de „Zeeuwse Bond' een nationaal federatief muziekconcours gehouden. Er nemen vijftien muziekvereni gingen aan het evenement deel. Het concours begint om 12 uur. St.-Caecilia uit 's-Heerenhoek bijt de spits af in de derde afdeling fanfare. Daarna ko men aan de beurt Oosterlands Fanfare, de combinatie Cres cendo/Nieuw Leven Drei- sahor-Ouwerkerk (derde af de ling harmonie). In de tweede afdeling fanfare komen uit: jeugdorkest Vlijt en Volhar ding uit Souburg, Prinses Juli ana uit Baarland. In de twee de afdeling harmonie: harmo nie Theodatus uit Luyiksigestel. Deelnemers in de afdeling l.b fanfare zijn: Euipihonia-Goes, E.M.M. - Kortgene, Tavenu - Schoonhoven en de Bazuin - de Meem. De Shell-harmonie Rotterdam is de enige deelne mer in de afdeling lb harmo nie. De overige korpsen zijn Apollo-Nieuwe Tomge (afde ling la fanfare), Crescendo - Oostkapelle (afld. la brass band), Veronica - Zuidzande 'vaandelafd. fanfare) en Kon. Fanfare Sempre Crescendo - Middelharnis (vaandel afd. fanfare). (Van onze correspondent) YERSEKE Het voorstel om met ingang van 1 januari 1976 de huur van een perceel grond groot 6877 vierkante meter, gelegen op de hoek Rijksweg-Veerweg te Kruinin- gen te doen beëindigen, was in de dinsdagavond gehouden raadsvergadering van de ge meente Rffiimerswaal een heet hangijzer. De bedoeling was, dit terrein te gaan bestemmen als speelveld voor de jeugd, maar dat riep veel discussie op. Het terrein, dat titans ge bruikt wordt voor de paarde- sport en waarop een paarde- stal is gebouwd, zag de meer derheid gaarne dusdanig ge handhaafd dat de paardestal niet dient te worden afgebro ken. terwijl het resterende ge deelte mettertijd zal kunnen worden benut als speelter rein. Wethouder J.A. Nieuwen- huijse meende, dat er voldoen de ruimte aanwezig is, om zo wel de huidige huurder als de belangen van de jeugd in Kruiningen in voldoende mate te kunnen dienen. Het uitein delijke voorstel van het colle ge was tenslotte rekening te houden met de suggesties zo als deze door de raad zijn gedaan, dus primair de ge meentelijke belangen te die nen en zo mogelijk hierin de particuliere behangen in te passen. De WD-fractie wenste echter eerst een concreet voor stel van B. en W. waarna eerst dan de huur eventueel opge zegd zou kunnen worden. B. en W. handhaafden echter hun voorstel dat daarop werd aan genomen met alleen de twee stemmen van de WD-fractie tegen. Eveneens besloot de raad, alsnog garantie te verle nen voor een door de bewoners ie sluiten geldlening voor de aankoop van hun woningen aan de Merledestraat 31 te Krabbendijke en de Arsenaal- straat 13 te Bath. B. en W. wensten dit in eerste instantie niet te doen, aangezien er tus sen de getaxeerde waarden van de woningen een groot verschil ligt. De vrees bestond dat in dergelijke gevallen de gemeente een te groot risico zou lopen. Diverse vertegen woordigers uit de raad meen den dat de taxatie door de gemeente te laag was uitge vallen, waarna alsnog besloten werd, de desbetreffende f ranties te verlenen. Tot lid, respectievelijk plaatsvervangend lid van het algemeen bestuur van de hulp organisaties ambulancever voer Midden- en Noord-Zee land werden gekozen me vrouw N.G. Kamps-Visser WD en H. Cornelisse, (Staat kundig Gereformeerde Partij). Besloten werd ook tot het ver lenen van diverse aanvullende kredieten voor bestemmings plannen binnen de gemeente Reitnerswaial. (Van een onzer verslaggevers) GOES Wanneer B. en W. van Goes het advies van het Ingenieursbureau voor Verkeerskunde uit Oen Haag opvolgen, zal de zoge naamde blauwe zone, waar binnen het gebruik van de parkeerschijf verplicht is, in de Goese binnenstad flink worden uitgebreid. In een discussienota „parke ren binnenstad" stelt het inge nieursbureau voor om het aan tal parkeerplaatsen in de blau we zone (momenteel alleen de Grote Markt kunnen op het tot ruim driehonderd. Op de Grote Makrt kunnen op het ogenblik 138 auto's staan- Dit aantal zal edhter na de aanleg van de promenade Grote Markt, verminderen tot onge veer honderd. Als vergrote blauwe zone wordt voorgesteld het gebied van de Grote Markt, Singelstraat, Kreukel- markt (met uitzondering van het Schuttershofterrein), Vlas- markt, een gedeelte van de Beestenmarkt, Voorstad, J. Vlackstraat en Keizersdijk. Binnen dit gebied voor kort- parkeerders zouden ook par- keermeters geplaatst bunnen worden, waarbij gedacht Is aan de Vlasmarkt, en de Sin gelstraat. B. en W. van Goes kunnen zich met de inlloud van het rapport van het I.V.V. vereni gen, met uitzondering van het advies inzake de plaatsing van parkeermeters. Het college ziet voor de invoering hiervan geen aanleiding. Om het ver keer over de Grote Markt sneller af te wikkelen, stelt het ingenieursbureau voor, tweerichtingsverkeer in te voeren in de Korte Kerkstraat. B. en W. zijn van mening, dat in dat geval in de Korte Kerkstraat een stopverbod voor beide zijden noodzakelijk is. Terwille van de restaurants in de binnenstad overweegt het college het parkeren op de Grote Markt mogelijk te ma ken tussen 11-30 en 14.30 (ADVERTENTIE) opoek Let u eens op het ANVC-bord dat wij voeren. Dat is het bewijs dat wij als erkend en gediplomeerd contactlens-specialist zijn aange sloten bij de Algemene Nederlandse Vereni ging van Contactlens-specialisten. Voor u de meest volledige garantie voor een vakkundige bediening, als u contactlenzen wilt nemen. Korte Nieuwstraat 3 Hulst, tel. 01140 - 2327 Noordstraat 43 Terneuzen, tel. 01150 - 4677 (Van onze correspondent) ARNEMUIDEN De zater dag-voetbalvereniging Arne muiden heeft op de terreinen van die vereniging een voet baltoernooi georganiseerd voo.r a- en b-junioren. Zes teams hebben om de hoogste eer ge streden- Het toernooi kende een sportief en vlekkeloos verloop. Werd Arnemuiden a3 eerste bij de a-junioren, Arnemuiden b2 werd eerste bij de b-junio- ren. De organiserende vereni ging Arnemuiden kan ook daarom terugzien op een voor hun succesvol verlopen toer nooi. De eindstanden kwamen er als volgt uit te zien: Poule A: 1 Arnemuiden a3, 2 Vlissingen a3 en 3 Middelburg A4. Poule B: 1 Arnemuiden b2, 2 Mid delburg b2 en 3 Vlissingen b3. Van onze correspondent) TERNEUZEN Op de wedstrijden om het Zeeuws- 'aamse viertallenkam pioen- schap, eindigde te St. Jansteen 'sector no. 10) Willem Teil u" boosterzande zich met 44 Punten als eerste. Eendracht e" bmedermin te Clinge vero- o?, 35 punten, St. Jan uit Pt Jansteen schoot 33 punten, ndlem Teil uit Kloosterzande «e viertal) 29 punten en De neten uit Graauw 27 pun- Te Koewacht (2e sector) Pkatste het viertal van St. Se- Eaan uit Koewacht zich als „rste met 32 punten. Ons vermaak uit Axel had 31 pun- m I nogmaals Ons Vermaal 27 punten De Vliegt'"' Rijen (N.B.) veroverde te Terneuzen (3e sector) 25 pun ten, en nogmaals Ons Vermaak dorpe 24 punten en St. Sebas tiaan uit Aardentauing, 22 pun ten. Uit elke sector plaatste zich de schutter, die het hoogste aantal punten behaalde als kandidaat voor het persoonlijk kampioenschap van Zeeuwsch- Vlaanderen. De viertallen die In hun sector het hoogste aan tal punten behaalden plaatsten zich voor de finale op 8 juni te Axel. Op 12 juni hebben de wedstrijden voor het viertal len en het persoonlijke kampi oenschap plaats te Ovezande en op 9 augustus worden te Westdorpe de wedstrijden om het Nederlandse kampioen schap gehouden. Hieraan wordt ook deelgenomen door ie kampioen van Zuid-Beve- lanu. De nieuwbouw van rijkswaterstaat langs rijksweg 58 by Goes. Links de opslagruimte, rechts garages, Van e«n onzer kantoor en kantine. (Van onze correspondent) HANSWEERT Deze week worden de ernstig gescheurde murein van de Nederlands Hervorm de kerk te Hansweert hersteld. Dit is een ge weldig' karwei. Niet al leen de scheuren moeten gedicht worden, maar het gehele pleisterwerk moet vervangen worden. Deze week, zo heeft de aannemer toegezegd, zal hij met deze klus klaar kunnen zijn. Als het werk erop zit, blijft er echter wel een hoop stof achter. Dat moet weg, willen de gemeentenaren zondag weer een ere dienst kunnen vieren. Daarom verzoekt de ker- keraad alle leden om op zaterdagochtend de kerk weer te helpen stofvrij maken. (Van een onzer verslaggevers) KAPELLE In Vier- wegen, gemeente Ka- pelle, nabij de kruising van Rijksweg 58 met de provinciale weg Kapelle-'s-Gravenpol- der nadert een voor Zeeland nieuw type wegstation zijn vol tooiing. Het gebouwen complex dat in op dracht van Rijkswater staat is gebouwd, om vat een zoutopslag- loods, een magazijn en een werkplaats. In de naaste toekomst zal hieraan een centrale post van de ANWB worden toegevoegd. Met name bestaat het plan om het ANWB- kantoor met Wegen wachtstation, dat thans bij de Zeelandbrug is gevestigd, naar het nieuwe wegstation bij Kapelle over te plaat sen. Het station zal naar alle waarschijn lijkheid in de loop van volgende maand wor den opgeleverd. (Van een onzer verslaggevers) GOES - Gisteren is in de Goese binnenstad een begin gemaakt met de koopochtend voor gehandicapten. Een twaalftal personen heeft van deze dienstverlening van de afdeling Goes van de Zeeuwse Vrouwenraad gebruik ge maakt. Vrijwilligsters van de vrouwenraad begeleidden de ln wagentjes gezeten gehandi capten door de winkelstraten. Het was duidelijk te zien dat deze service van de vrouwen raad op prijs werd gesteld. (Van onze duivensportmede werker) TERNEUZEN De kring Centrum Zeeuwsch-Viaande- ren van de afdeling Zeeland hield met een deelname van 281 oude duiven een wed vlucht vanuit Orleans- Win naar werd een duif van J. A. De Smidt uit Terneuzen met een snelheid van 1097.11 me ter per minuut. De succesvolle Terneuzense liefhebber won verder nog de zevende en de achtste prijs in dit snel verlo pen concours, waarin de laat ste prijswinnende duif tot een snelheid van 967.- mpm kwam. 2 en 5. H. Koch en zoon uit Terneuzen, 3- A. die Krijger uit Westdorpe, 4. Combinatie Lensen-Visser uit Axel, 6. A. Bouchaute jr. uit Sluiskil, 9. G. Snelders uit Sas van Gent, 10. J. Haak uit Hoek, 11 en 15. P. de Lavoir uit Sluiskil, 12. G. Beghijn uit Philippine, 13- J. Went-/Ier uit Stoppeldijk, 14. P. de Bakker uit Axel. De oostduiven vereniging Eendracht Maakt Macht uit Terneuzen nam met 146 dui ven deel aan een wedvlucht vanuit Survilliers, hoogste snelheid 1090.5 mpm. 1 en 2. A. de Bruijne, 3. P. Scheele, 4. W- van Hoeve, 5 en 7. A. Meeusen, 6 en 9. D. Deurwaar der, 8. F. Verhelst, 10. A. Scheele. De Voorwaarts te Zaamslag- Veer met 164 oude duiven, hoogste snelheid 1089.4 mpm. 1, 6 en 10. H. de Feijter, 2, 4 en 8. Combinatie Harms-Goos- sen, 3 en 7- W. de Putter, allen uit Axel, 5. H. Scheele, 9. D. de Jonge. De Reisduif te Breskens met 94 diuaven: 1 en 9. A. de Poor ter (1058.9 mpm), 2. A. de Nooyer en zoon, 3. J. de Krij ger en zoon, 4. F. Scheele en Zoon, 5,6,8 en 10. R. Versaevel, 7. H. de Smidt. Wedvluchten vanuit Beau- metz: De Eendracht te Ter neuzen met 307 oude duiven- hoogste snelheid 1122 mpm., Laatste prijswinnende duif 1010 mpm. 1. h. Koch en zoon, 2,4,5,9 en 10. A. Smallegamge en zoon, 3 en 6. J, van de Wege. 7. M. de Roo, 8. C. Oppeneer en zoon. Met 94 jaarlingen, hoogste snelheid 1113, -mpm, laatste duif 1011 mpm. 1,3 en 7. A. Smallegange en zoon, 2. J. van de Wege, 4. M- de Roo, 5 en 8. A. Van- trioht, 6 en 9. J. Koch, 10. J. van de Graaf. Combinatie Sas van Gent- Sluiskil met 316 duiven, snel heid van de eerste prijswin nende duif 1144.01 mpmp. 1 en 9. Th. van Zeele, 2,3,5 en 8. B. van de Berghe, 4. H- Marqui- me, 6. G. Snelders, allen uit Sas van Gent, 7 B. de Koeijer uit Sluiskil, 10. O. Martens en zoon uit Sas van Gent. Volharding te Westdorpe met 109 jaarlingduiven, hoog ste snelheid 1115.62 mpm. 1. W. Verhaegen en zoon, 2- J. van Schilt, 3. A. de Krijger, 4. R. Goethals, 5 en 10. J. de Mul, 7. A. van de Vijver, 8. E. Baeoke, 9. M- van Lent, Met 75 oude duiven, hoogste snel heid 1116.46 mpm. 1. M. de Smet, 2. Gebroeders Aude- naerd, 3 en 9. C. van Acker, 4. A. Verhagen, 5. A. van Pae- mel, 6- E. Baecke, 7. P. Heij- blom, 8. A. van Acker, 10. A. de Krijger. Met Moed Vooruit te Bosch- kapelle, met 129 oude duiven: 1 en 5. J. Wauters, 2. E. Pie- ers, 3,6 en 10. A. Dobbelaar, 4. D- Dobbelaar, 7 en 8. A. ficolaas, 9. T. van Schaik Vlet 123 jaarlingen: 1. P. van Joorn uit Zaamslag, 2. J. Stal- aert, 3. .D Dobbelaar, 4 en 8. ■V. Dobbelaar, 5 E. Piesens, 6. A Nicolaas. 7. T. van Schaik, 9. E. Strooband, 10. E. Pieters ers. De Snelle Duif te Terhole net 62 duiven, hoogste snel- teid 1089.- mpm. i en 6. M Vermue, 2 en 4 J, Asselman, 1 en 8. A. Beaurain, 5 en 9. A. Jngenae, 7. J Schonenberg, '0. L- Heijmans. long Maar Moedig te Driewe- ren bij Biervliet met 52 dui ven: 1„8 en 9. A. Jansen (1029.- mpm). 2 en 4. A. En gels, 3. J. Boerman, 5. Klaeij- sen-Von Hout, 7 en 10. W. van de Slifcke. Al behoort het niet in deze niet bestaat uit ordinaire melden dat de Trolsky-clan rubriek het lijkt me juist te straatvechters maar uit vrien delijke mensen, waarmee bes een actvol gesprek te voeren was. Over tot de orde van de dag. Gistermiddag beleefde het KRO radioprogramma van 12 tot 2 haar 1500 ste uitzen ding. Veel promitente Neder landse artiesten hebben hun recentste hit herschreven tot een loflied op dit jubileumpro- graam. Presentator Hans van Willigenburg mag dan bekend staan om zijn welbespraakt heid, het is overdreven om als prestigeslag zo snel mogelijk een aantal zinnen af te rate- en. De betekenis van de tekst ontging me trouwens door dat gekokketeer. Het Nederlandse lied heeft ten opzichte van het Engelse toppop werk het na- del dat iedereen onmiddellijk het lage niveau van de meeste teksten begrijpt. Bij de Engel se tekst let je niet extra op de inhoud, want zoveel stelt het meestal niet voor. Van de mu sici waarvan doorgaans worlt aangenomen dat ze wel iets te zeggen hebben, Dylan, Len- non, Clapton en Harrison bracht het Ikor een program ma met liedjes van hen in Nederlandse vertaling. Vol gens de Ik "matie zijn het auteurs die tijdens hun carrière een geestelijke en ar tistieke crisis hebben meege maakt en-in hun werk worden sporen van die ontwikkeling bezongen. De opzet van voor wie dit ziet schiet in zoverre tekort dat een „spoor" eruit gelicht en uit zijn verband ge rukt in een programma met wger zes andere „sporen" wordt ingepast. De uitzending verduidelijkte nu niets. Ter wijl het overige deel van Ne derland weer bij het voetbal len vertoefde kijk ik naar Avro's Televizier Magazine met Glastra van Loon en Ter louw als gasten. Het aftreden van de staatssecretaris is geen persoonlijke- of beleidszaak en geen prestigekwestie, dat minister van Agt in dit stadi um niet naar de studio wilde komen bevordert hier me ningsvorming als kijker niet. De vragen blijven open tot ze uit het nieuws en wellicht in de doofpot verdwijnen. Wil ik mezelf wel eens aanpraten dat de kwaliteit van een voetbal wedstrijd gemeten kan wor den naar het aantal directe lerhalinigen, zo heeft de kwa liteit van een spectakel film te maken met het aantal drama tische vioolpartijen op de ach tergrond Aanzwellende mu ziek was er volop in Avro's Je mantel en daaruit concludeer ik dat de monsterproduktie liefhebbers aangenaam bezig gehouden zijn. JOH in DIEPSTRATEN

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 7