Sasse dames praten met KVP-kamerfractie zeeuws Molthoff nog edelachtbaarder Mevrouw Bakker kreeg reis naar Australië stad streek -i Vrij zonnig Sidmar legt uitbreidings - plannen in ijskast VAN HULTEN HAALT BANDEN AAN Rectificatie Gent legt minister kanaal - wensen voor Roosendaalse boekhandelaar beroofd School uit Maartensdijk kampioen school - voetbal Olie op kanaal verdween snel Gesprek over rechten geestelijk gehandicapten T rimclub •DINSDAG 27 MCI 1975 3 (Van onze correspondent) SAS VAN GENT - Een dertigtal dames van de Katholieke Vrou wen Organisatie (K V.O.) uit Sas van Gent gaal donderdag 29 mei onder leiding van de Sasse burgemeester drs. W Dusarduijn in Den Haag praten mei K V.P.-kamerleden over onderwerpen, waarvoor deze dames zich interesseren. (Van onze correspondent) TERNEUZEN - De weduwe JH Bakker-De Klerk uit de Veste te Terneuzen, beleefde maandagmiddag de verrassing van haar leven toen zij te horen kreeg dat haar reis naar haar zoon in Sidney (Australië) be taald wordt uit deopbrengst van het NCRV -programma „Zo vadei zo zoon" Mevrouw Bakker was juist te rug uit Australië, waar haar zoon getrouwd is met een Aus tralisch meisje, dat zij nooit eer der ontmoet had Zij was des te verheugder omdat het geld dat zij er voor gespaard had, tijdens een uitstapje voor het grootste gedeelte was gestolen, zodat zij zich verplicht zag geld te lenen om de reis te kunnen maken Nu kreeg zij van de N C.R V het geld voor een retour, plus de on kosten van verzekering e d De dames van de vrijwil lig-* stersgroep in de Veste, waartoe ook de gelukkige mevrouw Bak ker behoort, wisten de verras singtot het laatste ogenblik ge heim te houden Zij begreep er mets van dat zij werd uitgeno digd om bij de groep, die uit der tig dames bestaat, te komen en hoorde dat ene mijnheer Noordam van de N.C.R.V. er was Toen die zei wat hij voor haar in petto had, was mevrouw Bakker de gelukkigste mens van de wereld. Vooruitzichten voor woens dag en donderdag droog en vrij zonnig Weinig verandering in temperatuur Vooruitzichten in cijfers gemiddeld over Neder land Voor woensdag- aantal uren zon 5 tot 16 min temp. om streeks 9 graden, max temp omstreeks 20 graden, kans op een droge periode van minstens 12 uur 95 procent, kans op een geheel droog etmaal 90 procent Vooi donderdag aantal uren Hon 3 tot 13 min temp om streeks 9 graden. max temp omstreeks 19 graden, kans op een droge periode van minstens '2 uur 95 procent, kans op een geheel droog etmaal 90 procent DEN HAAG - De waterhoog ten van maandagmorgen mee gedeeld dooi Rijkswaterstaat Kunstanz 411 (plus 1) Rheinfel- den 313 (0nv) Plittersdorf 475 IP'dsi) Maxau 529 (min 7). Plo- chingen 141 (plus I) Mannheim «9 (min 1Stembach 128 (plus Mainz 340 (plus 3). Bingen tplus 4), Kauh 248 (plus 5), Iner 249 (plus 31 Kohlenz 247 iP'us 2) Keulen 213 (plus 8), Kuhrort 362 (plus, 5) Lobith975 tp us 2) Pannei dense Kop 944 plus 2) Nijmegen 768 (plus 2), "welkop 869 (onv) Eelde Ussel 401) (plus2), Deventei 274 (onv), 4, £rveer Poldersluis 40 (min 1 ,ö!Jsl" 5464 l"nv>, Borghu is V (plus 28) Belfeld 1093 IP us Grave beneden de sluis (min 6) Morgen woensdag '28 mei Beigeyip Zoom 5 48 en 18 13 Hansw,W 4 56 -n 17 10 Terneuzen 4 17 en 16 33 Vlissiiigen 3 44 en 16 03 Wemelduige 5 39 en f8 114 (Van onze correspondent) GENT - Uitbreidingsplannen van het Belgische staalbedrijf Sidmar, gevestigd in de Gentse kanaalzone, zullen voorlopig niet doorgaan. De raad van be heer besloot tot deze voorzich- tigheidspolitiek wegens de on zekere economische evolutie. Het nieuwe expansieplan werd begroot op 2 760 miljoen frank Er was nauwelijks mee begonnen toen beslist werd de investeringen tot het hoogst no dige te beperken Sidmar telt thans 6 300 personeelsleden, van wie l 368 hoofdarbeiders Vorig jaar investeerde men reeds 3 369 miljoen frank, meer dan het dubbele van de in 1973 geïnvesteerde bedragen Door deze investering werd de jaar lijkse produktiecapaciteit van deze modernste Belgische staal- onderneming van 2,5 op 3,2 mil joen ton gebracht Vorig jaar le verde Sidmar in totaal 2 016 585 ton staal af Belangrijkste afne mers waren Frankrijk, de Bondsrepubliek, de Sovjet-Unie en de Verenigde Staten. (Van een onzer verslaggevers) GOES - Dr Michel van Hui ten, staatssecretaris van Ver keer en Waterstaat, zal woens dag en donderdag Zeeland be zoeken Doel van dit bezoek is enerzijds de banden, die twee en een half jaar geleden zijn gelegd, aan te halen, anderzijds zich te oriënteren op ruimtelijke orde ning en wegenstructuur op Wal cheren Zo staan gesprekken op het progtamma mei de Stichting Zeeland de Stichting Walche ren en het waterschap Walche ren, beide te Middelburg, als mede het Landbouwcentrum te Goes Woensdagavond om 8 uur is er een openbare bijeenkomst in de Biasserie te Middelburg, waar Michel van Huiten zal spreken over het kabinetsbeleid van de afgelopen twee jaar en Constant van Waterschoot over het veel omstreden Baalhoekkanaal Donderdagmorgen wordt een bezoek gebracht aan het zee- hospitium Zonneveld te Oost kapelle (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG - Op basis van gegevens, ons verstrekt dooi de rijkspolitie te Oostburg, meld den wij gisteren in de krant dat F S uit Nummer Een die in het kader van een gerechtelijk voor onderzoek in een psychiatrisch centrum in Woensel verblijft, hieruit was ontsnapt en nog voortvluchtig zou zijn Blijkens gisteren verstrekte informatie is S echtei al op 21 mei in Woensel teruggekeerd Door een communicatiestoor nis zoals ons werd gezegd, was de politie in Oostbuig van deze omwikkeling niet op de hoogte. Gesproken wordt dan over zaken als de gevolgen van het Baalhoekkanaal voor Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen, over de noodzaak huishoudelijke voor lichting te subsidiëren, over het bieden van hulp aan jonge agra rische ondernemingen, over het feit dat zelfstandigen van som mige sociale voorzieningen reen gebruik kunnen maken, over de positie van de werkende vrouw in het eigen bedrijf, over tege moetkoming in de buskosten voor het naar school brengen van leerplichtigen e d Verder zal door de dames aan de kamerleden worden ge vraagd te bevorderen dat Belgi sche diploma's in Nederland worden erkend Gesteld wordt hiérbij dat inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen dichter bij Brussel, Antwerpen, Gent, Leuven en Brugge wonen dan bij Amsterdam, Den Haag, en Rot terdam. Volgens de dames zijn de kos ten voor het naar school brengen van veel kinderen - nodig omdat ze zo ver van school wonen - vaak enorm hoog Ouders, die tweehonderd gulden pei maand daarvoor moeten betalen, zijn geen uitzondering De dames gaan de kamerleden meedelen dat dit volgens hen door het rijk moet worden betaald Een andere vraag, die gesteld gaat worden is „Kan de K V P ons garanderen dat wij geen ontslag uit onze betrekking zul len krijgen als wij dronken ach ter het stuur zittenVerder wil men welen waarom een vrouw geen A O W -uitkering krijgt als haar man nog geen 65 jaar is Nog een andere vraag „Waarom kan een meewerkende vrouw op het bedrijf van haar man niet in aanmerking komen voor sociale voorzieningen, die wel gelden voor de buitenshuis werkende gehuwde vrouw"? De meeste vragen komen uit de agrarische hoek In dit ver band de vraag of minister Van der Steen de georganiseerde landbouw serieus neemt, gezien de lange studies over diverse onderwerpen Hierbij wordt dan gedoeld op de opdracht, die prof Hofstra van deze minister heeft gekregen Ook wensen de K V O -dames haast met het veranderen van het belastings telsel, zodat men wat kan reser veren. „Waarom beneemt U elke dag steeds meer jonge mensen de ondernemerslust? En waarom geen hulp voor beginnenden, jonge agrarische ondernemers" zijn vragen, die de K V P.-'ers ook krijgen te slikken. (Van onze correspondent) GENT - Tijdens een werkbe zoek van de Belgische minister van verkeer, de heer Chabert, aan Gent is er door de Gentse burgemeester, de heer Van den Daele, nogmaals op aangedron gen dat Nederland zijn bepalin gen over de toegelaten afmetin gen van binnenkomende sche pen in de nieuwe Westersluis te Terneuzen minder stringent maakt. Gent wil dat er schepen ge schut worden met een lengte van 265 meter, een breedte van 36 meter en een diepgang van 12,5 meter Nederland laat maar de volgende maximale afmetingen toe 225 meter. 33 meteren 12,25 meter De sluis is 40 meier breed, 325 metei lang en heefl een diepgang van 13,5 meter De ministei beloofde daarop te zul len aandringen bij zijn Neder landse collega Onder de haal bare projecten die verder nog ter sprake kwamen zijn er het op stellen van een met Nederland uniform politiereglement op hel Kanaal Gent - Terneuzen Een commissie zal daar werk van maken Gent vroeg ook of het kanaal aangesloten zou kunnen worden op de i adarketen van de Westerschelde De heer Chabert zei dat deskundigen menen, dal een dergelijke radannstallatie alleen renderend zou zijn voor de monding van het kanaal in de Westerschelde De rest van de vaarweg zou beter met t v camera's kunnen worden uitge rust De mimstei beloofde voorts nog uitbreiding' van het loodsenkadei en aan te dringen om baggerwerken uil te voeren teneinde de drempel van Borsele te verdiepen Nederland zou evenwel moeten zorgen, dat een daar liggend wrak verwijderd wordt (Van een onzer verslaggevers) ROOSENDAAL - De Roosen daalse gemeentepolitie heeft gistermiddag de 30-jarige J. B uit Den Bosch en de 17-jarige A V uit St.-Michielsgestel aange houden, kort nadat het tweetal de zoon van boekhandelaar Verduit uit de Brugstraat in Roosendaal een geldbedrag van 85 gulden afhandig had ge maakt. B en V werden gearres teerd in de trein, vlak voordal die richting Breda zou vertrek ken. Om drie uur gistermiddag stapte het tweetal de boekwin kel binnen. V., die een glimmend voorwerp onder zijn jas verbor gen hield, zei de heer Verduit, dat hij geld nodig had. Waarop hij de boekhandelaar opzij duwde en een greep in de geldla deed Daarop werd de heer Ver duit door de overvallers in de kelder gestopt Zij trokken de telefoondraad stuk, voordat ze het pand verlieten Bij de onder vraging door de politie bleek V noch zijn maat in het bezit van een vuurwapen. Het „nepwa- en" bestond uit een metalen and, die V om een van zijn vin gers had gespalkt. Beiden zijn ingesloten In verband met ver mogensdelicten met geweld zijn zij al eens eerder met de politie in aanraking geweest. (Van onze correspondent) THQLEN - Het elftal van de B L O. in St.-Maartensdijk is voetbalkampioen geworden van de Zeeuwse basisscholen. In de Tinale werd door dit elftal het team van de r.-k. school uit Hoofdplaat met 4-2 verslagen. De fysiek grotere spelers, die gemiddeld ook vier jaar ouder waren, stonden al na tien minu ten met 3-0 voor. Vlak voor de rust scoorde Hoofdplaat een tegendoelpunt In de tweede helft nam Hoofd plaat het initiatief over, maar kon het overwicht niet in doel punten tot uitdrukking brengen. Vlak voortijd maakte St.- Maar tensdijk echter wel een vierde doelpunt. In de voorronden hebben meerdere ploegen moeite gehad met het elftal van St.- Maartensdijk, waarvan som mige spelers eigenlijk in een an dere afdeling thuishoren. In to taal deden acht ploegen mee, verdeeld in twee poules van vier De uitslagen poule A. O.L.S Oostkapelle-O L.S Kamper land 0-2, O.L.S Yerseke-R.K.S Hoofdplaat 0-2, O.L.S Oostkapelle-R.-K S Hoofdplaat 0-0, O L.S. Yerseke-O L.S Kamperland 3-0, O.L.S Yerseke-O.L.S Oostkapelle 6-0, O L.S. Kamperland-R.K.S Hoofdplaat 0-3 Eindstand poule A: 1. R.K.S Hoofdplaat,2 O.L.S Yerseke,3 O L.S Kamperland, 4. O.L.S Oostkapelle. Poule B O L.S. „Het Kof schip" Zierikzee-B L O St.- Maartensdijk 2-2, R K Sint- Willibrordus Hulst-Chr School „De Terp" Terneuzen 2-2, Chr School „De Terp' Terneuzen- BLO St.-Maartensdijk 0-4, R %K Sint-Willibrordus Hulst-O.L.S. „Het Kofschip" Zienkzee 1-2, r-k Sint- Willibrordus Hulst-B L O St -Maartensdijk 0-5, Chr School „De Terp" Terneuzen- O L.S „Het Kofschip" Zierik- zee 3-0 Eindstand Poule B 1 B L.O. St -Maartensdijk,'2 Chr School „De Terp" Terneuzen, 3 O L.S „Het Kofschip" Zierikzee, 4. r -k Sinl-Willibrordus Hulst Eindronden Voor de zevende en achtste plaats O.L.S Oostkapelle-r -k Sint- Willibrordus Hulst 0-4 Voor de vijfde en zesde plaats O L.S Kamperland-O L S „Het Kof schip" Zienkzee 4-4 (O L S Kamperland wint na straf schoppen) Voor de derde en vierde plaats O L S Yerseke- Chr School „De Terp Terneu zen 2-2 („De Terp" wint na strafschoppen) Voor de eerste en tweede plaats BLO St- Maartensdijk-R.K.S. Hoofd plaat 4-2. Confrontatie burgemeester P. Molthoff en Bromsnor: „Jawel, edelachtbare Burgemeester P. Molthoff van Hulst was afgelopen zaterdag tijdens de opening van de tot promenade omgetoverde Bierkaaistraat nog edelachtbaarder dan anders. Het Hulsterse politiekorps was namelijk voor deze gelegenheid „aangevuld" met de bekende televisieveldwachter Bromsnor, die in plaats van met de burgemeester in het dorp van Swiebertje nu met burgemeester Molthoff te maken had. Overigens verliep de confrontatie van de edelachtbare heer burgemeester van Hulst en Bromsnor in een prima sfeertje, waarbij over en weer kwinkslagen werden geproduceerd. Stemfotograaf Cor J de Boer was ter plaatse om het treffen te vereeuwigen. Eveneens was hij erbij toen Bromsnoi een praatje ging maken met „collega's" van Hulst, die het met hun pseudo-vakbroeder best konden vinden. Collega's onder elkaar Wie van de drie? (Van een onzer verslaggevers) ZELZATE - Als gevolg van een gesprongen buis bij de So- ciété C emuj'U' de Selzaete (S C S - tijdens het afgelopen weekeinde een olie-achtige sub stantie terechl gekomen in het kanaal van Gent naar Terneu zen. Meteen werd alarm geslagen en de dienst civiele bescherming van Liedekerke was snel ter plaatse om de vloeistof in te dammen en te voorkomen dat het spui naar Sas van Gent zou afdrijven. ■Tnmjup-.v-Fwr (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - De ouderve renigingen „Voor hel zorgen kind' en „Helpt elkander" heb ben hun leden opgeroepen voor een vergadering die komende zaterdag om (wee uur beginl in de Opstandingskerk (Bellamy- straai te Terneuzen) Men gaat dan onder meer praten over de rechtspositie van de geestelijk gehandicapten. Men wil samen de problemen onder woorden brengen, die kunnen ontstaan rond rechten en bezittingen van geestelijk ge handicapte kinderen De ver enigingen constateren, dal het met de rechtspositie van de zwakzinnigen niet zo best ts ge steld De gesprekken zijn zaterdag gebaseerd op een rapport van de stichting nationaal orgaan zwakzinnigenzorg, waarin en kele voorstellen ter oplossing van de problemen worden ge daan Tijdens de vergadering zijn zaterdag enkele deskundi gen op juridisch gebied aanwe zig (Van een onzer verslaggevei-s) TERNEUZEN - De trimclub Neutraal in Terneuzen, een ver eniging, die is aangesloten bij de Nederlandse Rijwieltoerunie, fietst zondag 1 juni dez g n Wa tertorenroute over een afstand van honderd kilometer Gereden moet worden een gemiddelde snelheid van ongeveer 22,5 ki lometer per uur Gestart wordt óm 9 30 uur bij cafe Neutraal in Terneuzen en daarna gaat de tocht via Dow, Braakman, Hoofdplaat, Bres- kens, Groede, Oostburg (hier is een pauze), Waterlandkerkje, Philippine. Sas van Gent. West- dorpe en Axelse Sassing weer terug naar Terneuzen.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 3