Routinier Senders grandioos Eindhoven verslaat Vitesse Borussia: titel bijna in bezit VVCS koert zich tegen Inter Football Bij Borussia Mönchengladbach KAN DETMAR CRAMER DE SCHERVEN LIJMEN? Lauda superieur Turn-nederlaag Goed sparen Is: hoge rente en betere i voorwaarden. Strijd 0 ZIEE DRA Tholense Boys uit vierde klas TOPS Surprise Engeland Brits kampioen van Polane Huub Stevens naar PSY Zege van Barcelona 50 cc klaatf sport am hor «Mp* F. van Lanschot TWEEDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 2é M€l -- 12 l ARNHEM Evenals afgelopen donderdag kon Vitesse tegen een aanvallend zeer slagvaardig Eindhoven een voor sprong niet vasthouden. Met ondubbelzinnige cijfers wer den de Arnhemmers van hun laatste promotie-illusies be roofd. Ditmaal viel er weinig of niets af te dingen op de Eindhovense triomf, die via een vijftal gave treffer* tot stand kwam. Het leek er aanvankelijk op dat de in de eerste minuut door Van Kerkhof gescoorde treffer die thuisclub een men tale opkikker zou geven. Het uiterst geladen Vitesse dat zich met alle geweld wilde revanoheren voor de in de lichtstad geleden nederlaag kreeg echter een gevoelig les je in kansen benutten. Neg voor rust manoeuvreerde de formatie van Rinus Goossen» zich royaal in gewonnen posi tie. Spits Bleyenberg wees zijn ploeg de weg toen hij uit een voorzet van Jacobs scoorde. Kort voor rust sloeg Bleyen berg opnieuw 'n flinke bres in het Arnhemse bolwerk. Via het been van een Vitessenaar schoot Senders de tweede tref fer achter de onzeker ingrij pende Beukhof. Senders werd kort daarna op onreglementaire wijze ge stopt door Heezen. De vrije trap kogelde Senders zelf kei hard in. Vitesse probeerde na rust met Hulshoff als vervan ger voor Heezen het slopende duel een gunstige wending te geven maar bood door zijn al les of niets tactiek bijzonder veel ruimte aan de tegenstan ders. Vleugelspits Jacobs buit te zo'n situatie uit voor een uitstekende rush. Aan het eind werd hij echter door Kunst en Ubbdnk neergelegd en terecht wees arbiter Van der Kroft naar de elf meter «tip. Kree kels voltrok het vonnis. Het doelpunt waarmee Bur-sac uit een hoekschop de achterstand verkleinde gaf Vitesse geen nieuwe impulsen meer. De Arnhemmer» die ver voor het einde een verloren wed strijd speelden moesten in de slotfase nogmaals zwichten. Bleyenberg bediende Jacobs op maat en nadat de Bindho- venaar eerst de kruising had jjetroffen kopte hij in tweede instantie raak- PEC ZWOLL* - FC GRO NINGEN: ZWOLLE Groningen Is terug in de race om een plaats i in de eredivisie, dank zij de •chietgragt Peter Eimers, die zes minuten voor tijd in Zwol le het tot dan meest kansrijke PBC de nekslag toebracht met een via de binnenkant van de paal doeltreffend afstands schot. Dezelfde Edmer» had vlak na het begin van de wed strijd zijn ploeg ook ad hoop gegeven op een gunstig resul taat in het bomvolle gemeen telijk sportpark in Zwolle. Maar enkele minuten na zijn openingsdoelpunt had de zwoegende Hend riksen al weer gelijk gemaakt Beide treffers waren in feate pre sentjes van de zenuwachtige defensies, die nadien met wat Van Kerkhof (rechts) knalt raak voor Vitesse. meer rust en overleg speelden. Kansen ontstonden er daarna maar weinig meer. Na rust maakte Groningen een ver moeide indruk. De door het enthousiaste publiek gesteunde Zwollenaren kregen via Lukac (hij schoot tegen de paal) en spelmaker Rorije (hij knalde van dichtbij net naast) de ge legenheid de volle winst te pakken. Nadat een sterk op dringend PBC er niet In was geslaagd Huberts te passeren, kwamen de Groningers in de slotfase plotseling verrassend terug. Nadat Eimers na voor treffelijk voorbereidend werk van uitblinker Van der Heide de stand. 12 op het bord had gebracht, was het even later de aan zijn voet geblesseerde en onopvallend spelende Grit- ter, die uit een voorzet van andermaal Van der Heide kop pend voor de eindstand 1—3 zorgde. (Van onze sportredactie) DUSSELDORP Drie da gen na het veroveren van de UEFA-beker staat het vrijwel vast dat Borusia Mönchenglad- bach ook voor de derde maal in de geschiedenis van de club landskampioen zai worden. Met nog drie wedstrijden te spelen heeft Borussia een voorsprong van vier punten op llerta BSC, dat vrijdagavond de uitwedstrijd tegen FC Kai- serslautem kansloos met 0—3 verloor. Borussia profiteerde onmiddellijk van deze misstap en versloeg op eigen veld het reeds gedegradeerde Wupper- taler SV met maar liefst 62. ,,De prestaties van mijn ploeg in de laatste weken zijn zo goed geweest dat het lands kampioenschap nu toch wel verdiend is. We moeten echter nog even geduld hebben", zei trainer Hennes Weisweiler, die donderdag zijn ontslag had aangeboden. De doelpuntenmachine van Borussia Mönchengladbach liep tegen het niet eens zo zwak spelende Wuppertaler SV weer op volle toeren. Na Enschede had topscorer Jupp Heynckes opnieuw een groot aandeel in de produktie met drie treffers, waarmee hij zijn totaal op 24 doelpunten bracht. Ook de Deen Allan Simonsen, die in Enschede twee keer raak mikte, heeft de juiste weg naar het doel gevonden en gaf Wuppertal-doelman Muller drie keer het nakij ken. De strijd om plaatsen in het volgende UEFA-cuptoernooi is in volle hevigheid ontbrand. Een belangrijke overwinning boekte Eintracht Frankfurt al op FC Köln (32), waardoor de Frankforters oprukten naar de derde plaats met een punt achterstand op Hertha BSC. Kikkers Offenbach, dat vierde is, verspeelde een punt aan MSV Duisburg. Hamburger SV daarentegen (21 in Braunschweig) leed geen punt verlies, evenals Schalke '04, dat met 10 in Bremen zegevierde. Daardoor behielden beide clubs kansen op een plaats in het volgende UEFA-cuptoernooi Lütke Bohmert zorgde in de 29e mi nuut voor de winnende treffer van Schalke. (Van onze sportredactie) ZEIST De leden ran de Vereniging van Conlractspe- Iers (VVCS) hebben zich, na langdurige discussie, met alge mene stemmen uitgesproken voor een resolutie van het be stuur waarin scherp stelling wordt genomen tegen Inter Football, het arbeidsbemidde lingsbureau voor het betaalde voetbal van het trio Coeter Keizer - De Vos. Tijdens de saterdag in het KNVB-sport- centrum te Zeist gehouden al gemene vergadering, betoog den de leden van de WC 8 hun instemming met dese re solutie, waarin staat dat de WCS, de (weritgeversorgaiil- den van Inter Football ver werpt en wel om de volgende redenen: terecht verbiedt de Nederlandse wetgeving ar beidsbemiddeling op commer ciële basis. Wisseling van spe len van de ene club naar de andere is een zaak van de VVDS, de (werkgeversorgani satie) FBO en de KNVB. Inter Football elaimt ook de sociale begeleiding van de spelers. Dit Is echter bij uitstek de taak van de WCS als vakorganisa tie- Een alternatieve vakbewe ging op commerciële basis is een ongewenste zaak en tast de solidariteit aan die de grondslag vormt van de suc cessen van de VVCS". Twee weken eerder deed In Zeist de Sectie Betaald Voet bal I.F. al in de ban omdat het in de toekomst verboden ts tegen geldelijke vergoeding op te treden als voetbalbemid delaar. Toen werd ook beslist dat de KNVB met de FBO en de VVCS inmiddels neemt ook de vereniging van oefen- meesters In Nederland (WON) aan het project deel als „arbeidsbeurs" op de voetbalmarkt zou gaan optre den. Karei Jansen, secretaris- penningmeester van de WCS, wees verwijten van de leden af dat zijn organisatie zou gaan „heulen" met de vereni ging van werkgevers, de FBO „We brengen sledhts vraag en aanbod bij elkaar", lichtte hij toe, „net zoals bij de geweste lijke arbeidsbureaus gebeurd. Verder kunnen wij niets doen. De speler dient als het gaat om onderhandelen zijn eigen adviseur te kiezen". Vertegenwoordigers van het nieuwe bureau van de KNVB. VVCS, FBO en WON zullen zich in West-Duitsland gaan oriënteren. Daar is al vijf jaar sprake van een dergelijke or ganisatie na een verbod op commerciële basis te bemidde len bij overgang van profvoet- ïjsllprs. Uit de zaal werd het bestuur Mj herhaling geconfronteerd met het verwijt dat pas in een erg laat stadium officieel stel ling werd genomen tegen I.F. Op korte termijn zal ook het hoofdbestuur van het NW, waarbij de VVCS is aangeslo ten, zich buigen over de zaak- Inter Football Dra. Martin Snoeck, opvol ger van Roel Wiersma die vele jaren praeses was, noemde In- ter Football een gevaar omdat spelers er exclusief aan ge bonden zijn waardoor een on gewenste machtsvorming ont staat. Hij kondigde aan dat zijn vereniging pal zal staan voor Invoering van uitkering van het minimumloon ook voor profs en voor een CAO voor het betaalde voetbal- Karei Jansen liet zijn leden weten dat Hij een stormachtige tijd voor het betaalde voetbal verwacht Dit naar aanleiding van de resultaten van de eer ste vergaderingen van de raad voor het betaalde voetbal, waarin naast de sportgroepe- ringen ook de overheid zitting heeft „Er zijn zeer Ingrijpen de maatregelen te verwachten ten aanzien van de structuur en de salariëring van het be taalde voetbal", tel hij. „Iede re speler zal zich bewust moe ten zijn dat het betaalde voet bal op deze basis niet ken doorgaan". (Van onze correspondent) BONN In Mönchengladbach zien voetbalfans de toe komst duister in. Niet alleen trekt de onvervangbare Hen nis Weisweiler naar Barcelona, maar bovendien is de club geest van de Borussen gevlogen. Niet de 55-jarige trainer was het echter, die lont in het kruitvat plaatste en aanstak, maar manager Helmut Grashoff. Toen hij hoorde, dat Weisweiler zijn club „in de steek" zou laten, ontstak hij in woede en liet hij zien, waarin een groot geheten man klein kan zijn. Tijdens het weekeinde waren de spelers voor een bespreking in het clublokaal bij eengeroepen, maar Weisweiler kreeg van Grashoff bij zijn aankomst bits te horen: „Jij niet Jij komt er niet in". lona heeft aanbevolen. „We hebben al jaren een uiterst hartelijke verstandhouding inet elkaar en enkele jaren geleden wilde hij mij al naar Amsterdam halen". Weisweiler is er ook van overtuigd, dat Cruyff het nog een paar jaar in Barcelona zal uithouden: „Zijn verdrag loopt weliswaar het volgende jaar af, maar hij zal wel niet gaan, want bij geen andere club in de wereld kan hij zoveel verdienen als hier". Woensdag wtl Weisweiler In Far ijs zijn contract met Barce lona ondertekenen, maar van daag gaat hij onder leiding van een lerares al Spaans buf felen. Voor hem is de taai het belangrijkste instrument, want hij is op de eerste plaats psy choloog en pedagoog en daar voor moet men zijn mondje goed roeren. Weisweiler: „Laat dat maar aan mij over. In juli is het zover". LONDEN (Reuter) Enge land heeft zaterdag voor de 50e maal het Britse voetbal kampioenschap behaald. In een met 104.000 toeschouwers gevuld Wembley versloeg En geland Schotland met 51. De „slak" tegen de Schotten werd voornamelijk gewonnen op het middenveld waar manager Don Revie Alan Ball, Colin Bell en Gerry Francis had ge posteerd. Al binnen zeven minuten keek Schotland en de 40.000 naar Londen gekomen suppor ters tegen een 2—0 achter stand aan. Eerst was het Ger ry Francis, die met een hard schot doel trof, waarna Kevin Bèattie even later de onzeker keepende Stuart Kennedy met een kopbal passeerde. In de laatste zes minuten voor rust vielen er nog eens twee doel punten. Colin Bell maakte er In de 39e minuut 30 van. Waarna Schotland via een strafschop, benut door Bruce Rioch de achterstand ver kleinde, maar ook in de twee de helft behield het Engelse team het grote overwicht van voor de rust. Schotland dat bij vlagen werd weggespeeld kreeg nog twee doelpunten te incasseren. In de 64e minuut schoot Gerry Francis raak waarna David Johnson in de 72e minuut de eindstand bepaalde o-p 51. De manager van Borussia Mönchengladbach trapte met zijn kinderachtige wraak ech ter niet alleen de succesvolle trainer op zijn ziel, maar ook het hele elftal, dat hem altijd op handen heeft gedragen. Hij had een schok ontketend die de teamgeest so hevig aan het wankelen bracht, dat insiders het betwijfelen of de Bo russen ooi» weer hun huidige hoge peil zullen kunnen evenaren. Niemand gelooft eraan, dat Detmar Cramer van Bayern Mönchen, die Weisweiler gaat opvolgen, de scherven zal kunnen lijmen. In de Duitse voetbalwereld was Weisweiler een monument geworden van het soort, dat men niet kan missen. Met 11 jaren trouwe diensten voor Borussia over trof hij al zijn collega's en de gediplomeerd# sportleraar was er ook een unicum ia, dat hij nooit de clubkleuren wissel de. Als geen andere „maakte" hij voetballers: Vogts, die over het hek klom om Weisweiler na zijn brute afwijzing nog voor een clubfoto op te halen, Wimmer, Bonhof, Danner, Kleff, Surau. Stielieke en Ku- lik. Uit dankbaarheid voor datgene wat zij bdj hem had' den geleerd, liepen zij als geen andere profs vrijwillig en produceerden zij uit pure liefhebberij Duitsland» meest attractieve voetbal. Voor zijn diensten werd de bekwame trainer financieel echter maar schaars beloond. Zonder enige schroom geeft hij daarom toe, dat ook het grote geld hem naar Barcelona lokt. In Spanje krijgt hij voor twee jaar 1 miljoen mark net to en bovendie een villa gratis: „Daar moet ik hier tien jaar voor werken", zegt Weis weiler. Maar het is ook de uitdaging, die hem aantrekt, want het jeukt hem in de vingers om van het beroemde Barcelona een elftal te maken, dat ook echt aanvallend kan spelen. Daarbij rekent hij zeker op Johan Cruyff, die hem volgens zijn eigen woorden als trainer bij het bestuur van Baroe- (Van een van onze verslaggevers) EINDHOVEN Zaterdag heeft Huub Stevens, de 21- jarige Fortuna-verdediger een (voorlopig) tweejarig contract getekend Dij PSV. PSV en hij zijn rond over de zakelijke aspecten Vandaag zal Stevens eerder nog medisch gekeurd moeten worden, maar over de ze keuring maakt Stevens zich geen zorgen. PSV en Fortuna zijn echter nog niet rond over het uiteindelijke bedrag van PSV als vergoeding. Er zal ruim een ton op tafel moeten komen. Vanaf een juli zal Steven» of ficieel in dienst treden van de landskampioen uit Eindhoven. Met ingang van 7 juli begint Hij de training. Ook zal hij met PSV op trainingskamp gaan. „PSV heeft erg veel vertrou wen in me", vertelde Huub Stevens zaterdag na het teke nen van het contract. In zijn gezelschap waren onder meer trainer Cor Brom, die hem ad viseerde, en Harry van Thol, de ex-Rlos-trainer, die Stevens eveneens ter zijde stond. „Ik zal het ook erg zwaar krijgen", vervolgde Stevens. „Ik kom meteen bij de A- selectle en zal me in de ko mende oefenwedstrijden moe ten waar maken. Ik kijk daar echter niet tegen op. Het eer ste jaar zal Ik me volledig toeleggen op het voetbal. In het tweede seizoen zal ik ge test worden voor een eventue le studie-richting". Huub Ste vens, die verloofd Is, zal in Sittard blijven wonen. PSV heeft de contracten mei Adrie van Kraay. de „laatse man" van PSV. die 23 maal met de pasgeccmtracteerae Huub Stevens In het UEFA- elftal speelde, Kees Krijgh en doelman André van Gerwen verlengd. (Van onze correspondent) BARCELONA Op de laat ste wedstrijddag van de Spaanse Liga-competitie verlo ren de kampioen en de onder kampioen, respectievelijk Real Madrid en Zaragossa buitens huis, en won de club, die sinds weken reeds in degreda- tie was, Murda, de enige wed strijd buitenshuis. FC Barcelona, ditmaal zonder Cruyff wegens een lichte aan doening, speelde mooi en aan trekkelijk voetbal tegen Atle- tico Bilbao en won met 4-0 in eigen huis. De doelpunten werden alle ln de tweede helft gemaakt. In de vijftigste mi nuut kopte Marcial, die na lange tijd weer optrad, een lange pass van Cos ln. Zes minuten later maakte Asensi met een boogballetje het twee de doelpunt uit een voorzet van Mlgueli. In de 67e minuut kwam een voorzet van Clares via een kopbal van Marcial voor de voeten van Juan Car los. die inschoot (3-0). In de zeventigste was het Neeskens, die de bal pasklaar aan Clares leverde, zodat hij het vierde en laatse doelpunt kon maken. Neeskens had vandaag een uitzonderlijk goede dag.. Real Madrid, de kampioen, verloor in Gijon aangezien het Duitse sterttandum Netzer en Breltner. die belden herstel lende zijn van recente opera ties, niet meespeelde en Real Madrid zich duidelijk met het oog op de komende bekercom petitie inhield. (Van een onzer verslaggevers) ZOLDER Tevreden kon dok ter Luca Monte Zemolo, de jonge teamleider van Ferrari, gisteravond vanuit Zolder een telefoonverbinding aanvragen inet Modena, waar de grote baas Enzo Ferrari wachtte op het nieuws van de Belgische grand prix. De Italiaanse ren stal had er immers voor ge zorgd, dat de vele Tifosi rond de omloop van Terlaemen trots met de rood-gele Ferrari- vlaggen konden zwaaien. De bolides met het steigerende paard op de neus, toonden zich in het zesde gedeelte van de race naar het wereldkampi oenschap oppermachtig, of schoon naast de overwinning van Niki Lauda de oogst voor Clay Regazzoni beperkt bleef tot de vijfde plaats en de snel ste rondetijd. Het uitblijven van een volledi ge triomf, zoals het Tyrrell- team, die twee jaar geleden tijdens de voorgaande editie van de Belgische grand-prix in Zolder wel kon vieren, be tekende slechts een schoon heidsfoutje. Na 17 van de 70 ronden zag de al naar de der de positie opgeklommen Rega- zoni zich genoodzaakt met een leeglopende voorband de pits binnen te rijden. Ofschoon de banrienwissel niet kon wor de voorbereid, spoot het rode monster van de Zwitser na nauwelijks een minuut alweer weg. De vechtlust van Regazoni bleek bepaald niet te hebben geleden onder de tegenslag. Ferrari's tweede man kwam aan de staart van het veld terecht en voelde de adem van de op dat moment al onbe dreigd leidende Lauda al in zijn hals. Clay maakte er ech ter een geweldige show van. Hij wenste zich niet te laten inhalen door zijn teamgenoot en perste er nog een iets ho ger tempo uit, dan de koplo per, die op zijn beurt enkele tienden van seconden per non- de won op de in tweede posi tie rijdende Jody Scheckter- Een duidelijker indicatie van Ferrari's suprematie viel nau- weljks te geven! Lauda liet zich nu niet me« opjagen, nadat Pace als snelste vertrokken was. Zelfs het feit, dat hij in de derde ronde door de verrassend sterk rijdende Vittorio Brambilla brutaalweg gepasseerd werd, verleide Ni ki niet tot te grote risico's. Even taxeerde hij koel zijn kansen en flitste daarop bin nen twee ronden langs het lei dende duo. De ongelofelijke acceleratie en de grote kracht bij lage toeren van de Ferrari bleken daar nag een doeltref fend waipen. De beproefde tactiek van Em- mersoti Fittlpaldi leverde daarentegen bitter weinig re sultaat op. De Braziliaan wist wel li swear tiet tempo van ae op Lauda en Scheokter jagen de groep te volgen, maar dooi- dat de gebruikelijke serie pechgevallen in de top vrijwel uitbleven - naast Regazom raakte alleen de dappere Brambilla door de zelfde pro blemen achterop - zag hl) geen kans zijn positie tever- beteren. (Van onze sportredactie TUBBERGEN - Nico p ne tekende zaterdag vtr send voor de enige Nedet, se overwinning tijdens d, ternationale motorwegrac Tubbergen, die zaterda. een onderbreking Van i Jaar weer werden gehou. De coureur uit Nieuw Vei finishte na vanaf de ronde op kop gelegen te i, ben in de 50 cc-klas» 1 eerste, onmiddellijk door Gerrit Strikker uit nf drecht. Een onverwachte ij bele Nederlandse trioml j! maar daarbij moet onn».? lijk worden aangetekend een aantal coryfeeën of plot ling verstek lieten gaan ol is dens de race met machintJi te kampen kreeg. Wereldu pioen Henk van Kesstl ml voorbeeld schitterde door J wezigheid omdat de organia tors donderdag weigerden i» zijn hoge financiële eisen te. gemoet te komen. In de zwaardere kl.„ werd de Noordhollander~fJ Hartog node gemist. Ook w vroeg naar de mening van de organisatie te veel startgeit De Nederlanders sloegen «k, ter toch een goed figuur mede omdat de kwaliteit van j, buitenlandse renners niét groot was als vroeger in Til bergen het geval was. Zweed Leif Gustafsson won met een straatlengte voor. sprong de 250 cc-klasse en li als tweede geëindigde Bna Kneubühler nam de 12! co klasse voor zijn rekening, dat de Westduitser Rolf Tfc le, die lange tijd de leiding had gehad, door peah af moet haken. De coureur uit Castrlcum Lees Schermer reed bij li kwartliters op een zelf gepre pareerde Yamaha naar it voortreffelijke vierde plaats, nadat hij pas in de laatste meters nog de Ier Herron had moeten laten passeren. De Westduitser Dieter Hraun had geen enkele moeite de 350 cc-klasse op zijn i te brengen. De meeste lol oogstte overigens hier de ab altijd weer spectaculair rij dende Boet van Duimen, die na een ronduit slechte start van de twaalfde naar de vier de plaats oprukte. Van Dui men slaagde er in de 500 cc- klasse in om notabene met een kapotte uitlaat als derde te finishen. Ook in deze race de zege voor een buitenlander, I nameHjk voor de Australië Jack Findlay, die won o favoriet Peter Mckinley uii Engeland plotseling met ma chinepech werd geconfron teerd. Piet van der Wal legde ln deze race beslag op de fraaie tweede positie. sport in 't Kort PAARDENSPORT - De Westduitser Wolfgang Kun heeft zondag op Sieno besla gelegd op de eerste plaats Ir het internationaal concoun hippique in Keulen. Hij lei het parkoers (14 sprongen en 460 meter lang) foutloos af i 54,5 seconden. DERDE SPORTPAGI BOEDAPEST (ANP) Het Nederlandse dames turn- team heeft de tweedaagse interlandwedstrijd tegen Hongarije, die in Boedapest werd gehouden verloren: 367.00 357.40 punten. Op de tweede dag werden de keuze-oefeningen afge werkt. Nederland, dat op de eerste dag bij de verplichte oefenstof voor de Olympische Spelen in Montreal een achter stand van 6,75 punten opliep, hield de schade op de tweede dag beperkt tot 2.85 punten. In het individuele klasse ment eindigde Joke Kos als vierde met een totaal Van 73,15 puinten. De turnster van Klimop uit Heiloo stond na de eerste dag nog op de vijfde plaats achter de Hongaarse Anna Szommer. Joke Kos zet te de achterstand van vijfhon derdste punt op de Hongaarse om in een voorsprong van 1.15 punten. De eerste plaats in het individuele klassement was voor Marta Kelemen met 74.40 punten. De top van het individuele klassement ziet er als volgt uit: 1. Marta Kelemen (Hon) 74,40 punten, 2. Suzuza Matu- tai (Hon) 73.90; 3. Sauna Nagy (Hon) 73,75; 4. Joke Kos (Ned) 73,15; 5. Anna Szommer (Hon) 72.00; 6. Judith Müller (Hon) 71,63. (ADVERTENTIE) Er zij'n bij Van Lanschot 15 verschillende spaarmogelijkheden. Een uitvoerige brochure over al deze spaarvormen ligt voor u klaar. Op aanvraag zenden wij u deze gaarne toe Breda, Veemarkt straat 44, tel. (01600) 25844. Roosendaal, Molenstraat 8, tel. (01650) 40970/40971 VHertoBenbosch, Amsterdam,Breda,Den Haag,Ei Hilversum, Nijmegen, Roosendaal, Rotterdam, Tilbv (Van onze kloosterzande sterke angstgevoelens de moet gezien hebben, and ze ploeg met een luide het 1—1 geljjke spel tege geen slecht resultaat bij lopers een remise in de wel de mogelijkheid dat gen gelijk eindigen. Zier als een latere zorg bekek van het standpunt uitge; pig voldoende was. Want rikzee voornamelijk op g Toch een verdiend geit spel voor beide ploegen in i behoorlijk aantrekkelijk d waarin de spanning tot het laatste fluitsignaal te si den was. Temeer omdat H- tenisse er in de slotfase aj aan deed om alsnog de zege met daaraan verbonden kleine theoretische kans het kampioenschap in wacht te slepen. Het mo ondanks de kleine kans Hontenisse in deze slotf nog voorgeschoteld kreeg r baten. Het was al vroeg in begin van de wedstrijd Zierikzee een streep door rekening kreeg, want de dc stelling die Zierikzee hoog waarschijnlijk wilde ven zenlijken Hontenisse la komen en dan met sne counters via Adrie Kosten rugslaan ging niet door de derde minuut was het han Sponselee die een voor van rechts intikte: 10. 2 rikzee moest toen wel kon- maar deed dit toch maar mc zaam en in deze beginfase v het Hontenisse dat het be van het spel had voornamel omdat het feller om de vocht dan Zierikzee. In twintigste minuut was het technisch begaafde Johan Rijk die bijna van dichtbij tl 20 op het scorebord liet M teren. Met een loeihard sell vanuit de rechterhoek van 1 veld orobeerde hij doelm Adrie Stoutjesdijk te versla; maar met een katachtige re: tie wist deze bekwame dol man de bal te stoppen. Honl nisse bleef in die eerste he een licht overwicht ho-ud mede doordat het middenv in handen was van hen. Od dit middenveld spee Frans van Meelen een goe partij en in de achterhoef was het routinier Pierre F ters die veel, vaak en gel opruimde. waren 1 Cees V' Bij Adrie Zierikzee Kosten ei (Van een medewerker) TERNEUZEN Thole Boys is uit de vierde klas i de KNVB-zaterdagvoetbal degradeerd. In Rilland wi met 2—1 van Wolfaartsd verloren. De overwinning vi Wolf aartsdijk is niet onv diend. De zenuwen speelt bij beide ploegen een te gr rol. In de eerste helft sloeg V- faartsdijk toe. Van de Kretj en Reinhoud zorgden t< voor een 20 stand, die na rust wel in gevaar is gewe- maar alleen dankzij een ei; doelpunt van Van de Kre- kon worden teruggebracht 2—1. De laatste beslissin; rijn gevallen. In de reserve derde l| SS'C 2 kampioen, daml een 10 zege op Smerdie! Uit de eerste klas degradt behalve Arnemuiden ook Gravenzandse SV en uit tweede klas A verdrwij -höland en SC Voorne. (Van onze voetbalmedev ker). TERNEUZEN De sj nlng valt te snijden in lerde klas H van het KN Zondagvoetbal. Zierikzee koploper, speelde zaterd: °nd al li in Honten «aar zondag kwam RCS ai niet verder dan 0—0 te 'eelandia. Degradant Slu verloor met 3—1 van Zeel ®Port. Koewacht speelde «ger Noormannen en Cl maakte Domburg in: 60. CLINGE - DOMBURG Le bezoekers kwamen er

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 8