rap li rs :ande naar Vvel Van de Bunder stapt af Na solo van vijfentwintig kilometer Bal winnaar F toosterzande RON SMIT VLUCHT OP TIJD IN WOUW Overwinning Ad Versluis Osler wint bergrit Kneteman tweede Lts RESULTATEN WATERLANDKERKJE JOUW Het gerucht gaat dat de juffrouw van de juiste tijd op een Philips kwartsklok kijkt. sport PHILIPS Rellen bij Inter - AC Milan 14 I het toen nog compacte f.n, wisten al snel Jr forlijke voorsprong te Dit gebeurde echter alK l niet zonder tegenaJ: de achterhoede een viertal renners los t! |n Wim Westdorp, Ad'van ■kker, Jaap Marijs en J™ *tin. Zij zetten een ver de achtervolging in. y felijk Wim Westdorp en l Marijs werkten bijzonder bij deze achtervolging I omdat Cor Vervaet er- Ie kopgroep geweldig aan l kwam het viertal maar Jzaam nabij. Toch zouden ■koplopers aan de finish lts een zestal seconden ■sprong meer over hebben fle eindspurt toonde John Ings zich overduidelijk de "te door met meer dan volle lengte voorsprong Ko Tolhoek te zegevie- De spurt van het achter- knde Viertal werd gewon- I door Wim Westdorp. Bii I nieuwelingen was h»t Jan Biels uit Breda die jor in Kaatste vijf kilometer te Jhten de zege voor zich pte. Gubbels deed dit op dergelijk overtuigende I dat hjj in die laatste vijf 'eter maar liefst een prong van 45 seconden uwde op nummer twee. fwel een serie v®n 91 ca- oles en trock daarmee de winst naar zich toe. Hij fcte die partij in 14 beur- uit en won dus met 275 I Als hiij twee beurten min- Ihad gemaakt, was hij ge moveerd naar de ereklasse et anker-kader 47-2, Louis ermans had zijn vierde fj in liet toernooi royaal bren van Van der Veer. I was vrijdagavond laat rna mocht hij geen fouten maken. Dat deed hij ook Verschillende supporters Eundert hebben de jeugdi- tundertse biljarter bij het bioenschap gesteund. De Iw Theo Platjouw uit 1 was na een goede start kzins teruggevallen. Zijn Iddelde was met 20,34 be ll niet slecht maar gezien [resultaten in de voorwed- llen had hij een betere Is in de eindrangschikking |iend. Dat zat er evenwel pn. De eindstand was: Louis Haversians 7 12 J 122, 2 Feeke 7 1 2 23,01 13 Van der Veer 7 8 20,49 14 Flip Beekman 7 6 24,15 15 Jas Bongers 7 22,51 16 Theo Platjouw 7 6 20,34 I" Van der Wal 7 4 15,06 Blankenstein 7 2 19,49 SPORTPAGINA VAN MAANDAG 26 ME119751 et 30, maar kwam in uel tegen een elftal van vsch-Vlaamse trainers verder dan een 11 ge- pel. De derde en laatste rijd tegen de Axel-vete- werd een krappe 1—0 ginning. De veteranen AZVV behaalden even- junten, maar Fluks werd winnaar dank zij een be- oelgemiddelde. In de B- werden de veteranen Terneuzen winnaar. >egn achtereenvolgens met 30. Hontenisse —0 maar speelden daar- 1 gelijk tegen een elftal de scheidsrechters. Hei e AZVV kwam hier ook met Terneuzen op de plaats, maar een beter middelde van Terneuzen beslissend. In de plaat- wedstrijden voor de der- n vierde plaats tussen en het elftal van de rs eindstand 11 -n strafschopoen de R brengen. De „trainers 'n zich hierin de beste en stelden hiermee hun plaats veilig. Voor de en zesde plaats tussen - nonteams van Honteniss 'erhole werd het een inning voor de vetera an Terhole. Voor de ze en achtste plaats tussen eranen van Axel en 11 van de „voetballende srechters" moesten ms strafschoppen aa s komen. Na een l-~ md. schoten ^e Axelaa este strcfschopnen raa and: 1 Fluks Dordrecht' enzen. 3 De T-ainerS. o Tprll„|p. fi Hontenw- Axel. 8 Scbe'dsnechters- ging Zeeuwsch-Vlaan (Van onze sportredactie) ULESTRATEN - Lachen en huilen was het voor Toine van de Bunder in het weekeind van Olympia's Toer. Zaterdag be haalde de Zeeuw een schitte rende triomf in de etappe van gchijndel naar Ulestraten en gisteren staakte hij na een val in bet prille begin van de uit erst zware rit van Ulestraten naar Ulestraten na ongeveer 120 kilometer de strijd. Zaterdag imponeerde Van de Bunder in de slotfase van de wedstrijd. Kort nadat een einde was gekomen aan een ontspanning van Huveneers, die totaal geen werk had ge daan, Havik en de zeer strijd lustige Batavusrenners Fran ken (die bijzonder actief was, hij was daarvoor ook al bij een vlucht betrokken met onder meer zijn ploeggenoot Lie- bregts) en Van Lamoen, begon Van de Bunder aan een ruim 25 kilometer durende solo, die hem aan de finish exclusief de bonificatie een winst van 59 seconden opleverde. Van de Bunder: „Door het slechte rij den van vrijdag was ik enorm geprikkeld en omdat het weer liep zoals het moest waagde ik aan het eind mijn kans. Ik wist dat er nog een paar bergjes kwamen en het terrein lag me dus wel. Ik heb alleen voor de zege gereden, want ik mocht toch niet verwachten dat ik mijn hele achterstand nog goed kon maken". Van de Bunder begon giste ren vol goede moed aan de rit door het Limburgse heuvel landschap. Hij had er zoveel 'in in dat hij direct na de start op de Raarberg al tweemaal demarreerde, maar een val partij na enkele kilometers boorde zijn illusies op stunt werk op dit lastige traject vol ledig de grond in Soka- Snacks-Flandria-ploegleider Ben van Erp: „Hij liep bij die valpartij open wonden aan zijn heup op en het duurde drie a vier minuten voor hij weer op de fiets zat. Hij had daarna ontzettend veel pijn. Hij kreeg er iets voor van de dokter, maar dat baatte niet". Na 47 kilometer had Van de Bunder al een achterstand van 12 mi nuten. Hij zette nog door tot 120 kilometer koers, maar stapte toen af. Ben van Erp: „Ontzettend jammer, want volgens mij had hij hier nog een paar minuten kunnen te rugpakken" Sponsor Kars van Soka, dat alleen Fons van Katwijk nog als hooggeklas- seerde renner heeft relativeer de: „We mogen nog niet klagen want wij zijn tenslotte de enige Nederlandse ploeg die een etappe heeft gewonnen". Peer Maas, de ploeggenoot van Van de Bunder, had er gis teren een rustige dag van ge maakt. Maas: „Toen de kop groep eenmaal weg was, heb ik me niet druk meer gemaakt. Het had voor mij geen enkele zin, omdat ik nu eenmaal zo ver achter sta in het algemeen klassement. Ik wilde me in geen geval forceren, want ik wil proberen nog een rit te winnen". Ad Tak. die koersen in het Limburgse bijzonder goed ligt (tenslotte werd hij tweede ach ter Dohmen in de Hel van het Mergelland), was evenals Van de Bunder slachtoffer van de valpartij in het begin van de koers. Jaap Ameis ploegleider van de militairen: „Hij moest eerst een ander wiel hebben en later nog eens een andere fiets. Hij verloor daardoor ontzet tend veel tijd. Tak was er he lemaal gedemoraliseerd door. Hij zat te huilen op de fiets. Begrijpelijk, want hij had hier hoge ogen kunnen gooien en ik had hem ook hoog zien eindi gen in het algemeen klasse ment". Ton ter Harmsel hand haafde zich gisteren goed. Hij finishte direct achter de groep met onder anderen Hassink en Pirard. Ter Harmsei: „ln het begin ging het erg slecht maar op het laatst reed ik erg ge makkelijk. Toen ging het als vanzelf" Ad Tak. valpartij ook betrokken bij (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE - Een bijzonder zwaar verzet ronddraaiend bouwde de talentrijke professional Cees Bal zijn voorsprong uit in de Grote Prijs Kloosterzande. Een voorsprong die hij verkreeg door met zo'n twaalf ronden voor de boeg (ongeveer 25 km) zijn medevluch ters met een vinnige demarrage in de steek te laten. Na twee ronden had Cees Bal (de fotogenieke coureur) reeds een voorsprong van 30 seconden opgebouwd op de zeventien achtervolgers. Maar dit was nog niet het maximum aan voorsprong wat hij kreeg. Ronden later was dit inmiddels opgelopen naar 40 sec. Toen begonnen de reacties los te komen in de groep. Maar al deze demarrages konden niet verhinderen dat Cees Bal in een mooie stijl rijdend de 40 sec. be hield. Het scheelde af en toe wel wat, de ene ronde was zijn voor sprong 37 sec. en de andere ronde 45, maar Cees Bal bleef vorstelijk alleen aan de leiding om tot slot met 44 sec. voor sprong op zijn zwager Cees Priem over de finish te gaan. De in behoorlijke getale opgeko men toeschouwersschare heeft kunnen genieten van een spec taculaire en afwisselende wed strijd. Vanaf het begin al vielen er vrij veel schermutselingen te noteren hoewel deze op zich nog maar bitter weinig voorstelden. Zo lieten in het begin Cees Bal. Cees Priem en Jan Raas al duide lijk hun aanwezigheid blijken door kleine weinig betekenende aanvalletjes. Maar toch al gauw na zo'n 20 km rijden viel de eer ste serieuze aanval te noteren. Cees Priem, Bas Hordijk en de actieve Belgische renner Jean- Pierre Bergmans sloegen een gat wat al snei opliep tot 20 a 25 seconden. Inmiddels had dit drietal ook versterking (indien je het zo zou mogen noemen) ge kregen van de renner Jan Sterk. Dit viertal bleef geruime tijd door eendrachtig (er moet ge zegd worden dat Cees Priem de meeste arbeid verrichtte) samen te werken om de voorsprong te consolideren. Maar na zo'n 60 km moest het viertal toch be zwijken en konden Cees Bal, Jan Raas, Donald Allan, Cees van de Meyden en Jan Aling door mid del van een felle jacht aanslui ting te krijgen. Deze acht koplopers hadden de groep renners op een ronde gezet maar ook met een samen werking met de gedubbelde renners konden deze renners niet verhinderen dat nog een tiental gedubbelde renners aan sluiting kreeg. Op dat moment sloeg Cees Bal zijn slag en kon een gat verkrijgen van zo'n 50 meter voorsprong. Even aar zelde de groep wat voldoende was voor Cees Bal om groten deels op het twee kilometer lange parcours uit het gezichts veld te blijven. Met nog 6 ronden te rijden gingen Jan Raas en Cees Priem in de tegenaanval maar al snel gaf dit tweetal de moed op Een ronde later pro beerde Jan Raas het nog eens maar met bijzonder weinig over tuiging. Cees Bal bouwde in de laatste twaalf ronden zijn voor sprong voorspoedig op. Nationaal kampioen Cees Priem op kop in de ronde van Kloosterzande De uitslag van de professio nal wielrenners: 1 Cees Bal, Kwadendamme, 110 km in 2 uur, 32 min. 14 sec.; 2 Cees Priem, Goes, 2.32.58; 3 Wil de Vlam, Sambeek; 4 Donald Al lan, Australië; 5 Jan Raas, 's- Gravenpolder; 6 Richard Buc- kacki, St.-Gillis Waes (B); 7 Jan van Katwijk, Bladel8 Bas Hordijk, Rotterdam; 9 Albert Huizebosch, Nijeveen; 10 Klaas Balk. Nieuw Vennep; 11 Cees van de Meyden, Dord recht 12 Jean Pierre Bergman (B): 13 Roger Swerts (B); 14 Willy van Este (B); 15 Donald Lloyd, Australië, 16 Jan Aling, Bladel; 17 A Bakker, Amster dam; 18 G Habets; 19 E. van Braekel (B), 20 A. Jongkind; 21 J Wennekens; 22 Harm Ot- tenbros; 23 Theo Smit, 24 J de Cauwer (B); 25 Ben Janbroers. Amateurs afstand 80 km: 1 John Konings, Sprundel 1 uur, 52 min.; 2 Ko Tolhoek, Yerse- ke; 3 Henk de Jong, Goes, 4 Ger de Schepper. Ter Apel; 5 Cor Vervaet, Walsoorden; 6 Teny Carrol. Philippine; 7 Robert Oreraft, Philippine; 8 Frans de Belie, Hulst; op 6 sec.: 9 Wim Westdorp, Kapelle; 10 Ad van Elzakker, Steenbei-, gen; 11 Jaap Marijs, Arnemui- aen; 12 Jaap Courtain, Hein- kenszand; 13 op 1 minuut Charles de Smit, Biervliet; 14 Piet van de Zwart, Woerden, 15 Roy Dellaert, Goes; 16 Willy de Feber, Sluiskil. 17 M Wouters. Zevenbergen; 18 G. Haantjes (B); 19 Marien Jon- genelen. Oudenbosch; 20 Henk Nieuwdorp, Wemeldinge. Nieuwelingen: 1 J. Gubbels, Breda, 40 km in 1 uur; 2 M. van Vlimmeren, Hoeven op 45 sec.; 3 A Huismans,Stampersgat; 4 L. Kouijzer, Goes; 5 J Vermeu len, Kloosterzande; op 1 min 50 sec.: 6 W van de Heyden, Eindhoven; 7 R van de Sijpt. Koewacht; 8 P. Kouijzer, Ter neuzen op 2 min. 9 P Dekkers, Eindhoven; 10 A. van de Poel, Hoogerheide; 11 K. Vleugel, Wemeldinge; 12 G der Wedu we, St.-Jansteen; 13 C. Tolle- man, Hoedekenskerke; 14 A. Schanck, Waterlandkerkje (ADVERTENTIE) 't Zat er dik in,wantPhilips heeft nu een klok gemaakt die net zo precies is als de telefonische tijdmelding. Philips kwartsklok. Tot op de sekonde nauwkeurig. Resultaat van een unieke elektro nische uurwerk-techniek op basis van een kwartskristal. Z'n voedingsbron: 2 batterijtjes van 1 'A volt U ziet, de wonderen zijn de wereld nog niet uit. (Dit gerucht voorlopig ook met). Verkrijgbaar in velschillende uitvoeringen vanaf f109.-* bij de clekwnUche vakhandd *bruto adviesprijs. [muumI (Van onze sportredactie) WOUW - Ron Smit zag het gevaar in de ronde van Wouw gisteren op tijd. Terwijl zijn mede-vluchters weigerden in de slotfase van deze lood zware wind, veel bochten plus een stuk keien - koers het tempo hoog te houden, waardoor de achtervolgende groep zeer dichtbij kwam, snelde de Haarlemmer naar voren. Attente Thijs Fase kon zijn wiel nog pakken, maar de renner uit Sint-Annaland moest met nog vier van de vijftig ronden van twee ki lometer voor de wielen Smit alleen verder laten gaan. Achter Smit trachtten Bert Broere en de laatste tijd sterk rijdende Jan Damen de kop loper nog tot de orde te roe pen, maar bij het ingaan van de laatste ronde bleek dat Smit nog iets meer dan tien seconden over had. Voor de 24-jarige Haarlemmer vol doende om te winnen. De solo van Smit vormde het hoogtepunt van een uiterst boei aan de haal ging, sloot een groep die iedereen gezien achtte toch weer aan bij de andere vluch ters. Daarna roerde Broere zich, maar ook Nico Valkenburg liet zich wel degelijk zien De man die elke dag per bus naar Brussel rijdt om daar te werken en dan op de fiets terugkeert naar Wouw, wilde voor eigen publiek zich waarmaken. Dat resul teerde uiteindelijk in een vijf tiende plaats, in feite te karig voor zijn prestaties. Bij de junioren ging de over winning naar Reinier Stroosnij- der die Verstijlen ën Post klopte, terwijl Nico Snijder via een solo van twintig kilometer de zege bij de nieuwelingen voor zich opeis te. UITSLAGEN Amateurs: 1 Ron Smit (Haar lem) 2 37 45, 2. Bert Broere (Ou denbosch), 3 Jan Damen (Ul- venhout), 4 Kas Fiktorie (Be rgen op Zoom), 5. Thijs Fase (Sint-Annaland). 6. Siem Be rkhout (Den Hoorn), 7 Jan Cooremans (Breda), 8. Adri van Opdorp (Woensdrecht), 9 Ton Verheezen (Bergen op Zoom), 10 Frans van de Enden (Mon ster), 11. Hans Boonman (Hal steren), 12 L. Noppen (Dord recht), 13 Jan Bakker (Zaan- (Roosendaal), 18. Ch. Dietvorst gen), 9. N. Bunnik (Den Haag) (Bergen op Zoom), 19 G den 10. J. van Noort (Roosendaal) Hartog (H. I Amba P rtog (H I Ambacht), 20 Borremans (Woensdrecht). Nieuwelingen: 1. Nico Snijder (Hoeven) 30 km in 47 46,2 W de Bruijn (Oud-Gastel), 3 C. Kuys- termans (Bosschenhoofd). 4 P. Heeren (Sprundel), 5 A Man- nién (Roosendaal), 6. H van Weerden (Sittard), 7. R. Motke (Beek), 8. P. Broere (Zevenber- 11 H. Zoom) J. van Beers (Sprundel), 12 van Steenpaal (Bergen op 13. H. Frijters (Moer dijk). 14. D. Evers (Sprundel), 15 J Mertens (Zunaert), 16. J van Hooydonk (Wernhout), 17. H. van de Nieuwenhof (Eindho ven) 18. A. van de Poel (Hooger heide), 19. R. Lemmens (Veldho ven), 20. P. Ruitenberg (Pijnac- ker). ende koers. Doordat de sterkste dam), 14 Theo Venix (Zeven- bergschen Hoek), 15 Nico Val kenburg (Wouw), 16 R Petie (Halsteren), 17 F Brand (Dord recht), 18 B Mutsers (Steenber gen), 19 J de Loose (Haarlem), 20 Jos Rijnen (Breda) Junioren: 1 Reinier Stroos- nijder (Moerdijk) 60 km in 1.35 52. 2 A. Verstijlen (Sint- Willebrord), 3 P Post (Oogst. 1 geest), 4 A Polak (Heinkens zand) 5 T Petie (Halsteren), 6 J van de Velde (Rijsbergen) 7 Th van de Boom (Roosendaal) 8 A van Geel (Zundert), 9 R Kouijzer (Goes), 10 Chr Holle- mans (Bergen op Zoom). 1-1 F Steen, Bert Broere, Frans van de Gommers (Heerle) 12 H vandt Enden en Kas Fiktorie zich bij Berg (Den Haag), 13 Th van Tol de vluchters en de slag was ge- (Poeldijk), 14 P Vaientijn vallen Tenminste wat de eerste (Sint-Willebrord), 15 W Van plaatsen betreft, want op het Dongen (Breda). 16. R Diele moment dat Ron Smit met Fase man (Loosduinen), 17 A. Buijk kleppers uit Zuidwest- Nederland hun krachten be proeven in Olympia's Toer had de ronde van Wouw een deelne mersveld. waarin de krachten •ongeveer gelijk verdeeld lagen Dat bleek ook wel want na een serie van speldeprikken kwam het veld steeds weer bijeen Tot dat met nog 28 ronden voor de wielen Cees Maaskant uit Zoe- termeer het sein op rood zette Plaatselijk favoriet Nico Val kenburg en Adri van Opdorp reageerden Smit ook en er ont stond een kopgroep van viet man Even latei voegden Jan Damen, Thijs Fase Toon van dei (Van onze sportmedewerker) IVATERLANDK ERKJE - Onder matige belangstelling is Ad Versluijs zaterdag overwinnaar geworden van de veertiende editie van de Zeemeerininronde, in en om Waterlandkerkje. Voorzitter De Milliano, in de organisa tie bijgestaan door de grote stimulator de heer Bron, stuurde de renners om twee uur van start. Van de zijde van de renners was er overigens wel een goede belangstelling, maar dit kwam niet tot uitdruk king in het verloop van de wedstrijd. Het werd in Waterlandkerkje een vrij matte vertoning waarin wellicht het gure en koude weer deze middag een negatieve rol speelde Er moesten 21 ronden van 4800 meter worden afgelegd onder de begeleidende woorden van speaker Eijsackers Al na acht ronden viel in deze wed strijd de beslissing Negen man sloegen op de vlucht waaronder de latere winnaai Van de kop groep viel later Charles de Smit uit Biervliet wegens een band breuk nog terug. De achtervolgers toonden in het verdere verloop van de strijd niet veel animo om de kopgroep nog te achterhalen, mede door het feit dat het tempo in de kop groep redelijk hoog lag Opval lend was dat Cees Spaans uit 's-Gravenpolder - voor het eerst weer aan de start na een ernstige val - een vrij goede wedstrijd reed maar later wegens materi- éalpech ver terug viel Er waren meer uitvallers Van de 42 ge starte renners wisten er slechts 25 de eindstrijd te halen. In de sprint van de kopgroep wist Ad Versluijs zich het sterkste. Al leen Charles de Smit en Wim Westdorp wisten tegen het einde van de wedstrijd nog aan de aandacht van de achtervolgers te ontkomen en eindigden res pectievelijk op 45 seconden en 1.28 sec. De winnaar beëindigde de wedstrijd in een tijd van 2.44.15 sec Uitslag: 1 A. Versluijs (Amci- de), 2 D Groen (Sint-Pancras), 3 B Broere (Oudenbosch), 4. J. Verbeke (IJzendijke), 5. A. Ver- steijlen (St -Willebrord), 6. K. Tolhoek (Yerseke), 7. C. de Smit (Biervliet), 8 W Westdorp (Ka pelle), 9 A v.d. Steen (Etten- Leur), 10 M Jongeneelen (Ou denbosch). 11 A Cooremans (Breda). 12 K St.-Nicolaas (Dordrecht), 13. J Harinck ('s- Heerabtskerke), 14 J. Marijs (Arnemuiden), 15 T. van de Brande (Heikant), 16 W. Jere- miasse (Wemeldinge), 17. W. E verse (Tholen), 18 A van Tre- yen (Halsteren), 19 C. Michiel- sen (Fijnaart), 20. W de Feber (Sluiskil). MILAAN <SU>) - Ondanks een laagterecord wat betreft het aantal toeschouwers (I5.0IMI) is het gisteren bij de 169e afleve ring van de derby Internazio- nale - AC Milan (kwartfinales Italiaanse beker) tot ongere geldheden gekomen. Aanhan gers van Gianni Rivera be stormden in grote getalen het veld, onder het meevoeren van spandoeken, gericht tegen AC Milan-voorzitter Buticchi. On der supporters van AC Milan is een stroming, die Rivera als cluhpresident wil. De politie moest er aan te pas komen, maar na enkele onderbrekingen kon de wedstrijd toeli worden uitge speeld. AC Milan won met 1-0. Uitslagen kwartfinales Itali aanse beker groep A. Napoli - Fiorentina 1-0 Torino - Roma 3-0. Groep B Bologna - Juventus 0-5; Inter - AC Milan 0- l JOOP ZOETEMELK is zaterdag in een wielercnterium te Castres als tweede geëindigd achter de Fransman Esclassan, die de 48 kilometer aflegde in 1 uur en 15 minuten Derde werd de Spanj aard Ocana en vierde de Frans man Thevenet. Voorts won Es classan een tijdrit voor Ocana en Zoetemelk en zegevierde Zoe temelk in een afvalrace voor de Portugees Agostinho en Esclas san. ROY SCHUITEN is zaterdag in een internationale wielerwed strijd vooi profs in de Belgische plaats Sint-Amands aan de Schelde tweede geworden ach ter de Belg Frans Mintjens Theo Smit eindigde als veertiende, Richard Buckaki als achttiende en Bas Hordijk als 25ste. HENK PRINSEN bezette in de profkoers van het Belgische Liel de 27 ste plaats Winnaar werd Ronald de Witte. AD VERSTULEN reed in het Belgische Essen naar een vierde plaats Winnaar werd de Belg Ludo Loos. Cees Stoutjesdijk werd achtste. Johan Loonen elf de, Ad Damen vijftiende, Ad van Peer zestiende en Louis Schenk twintigste. RICHARD TUYL uit Breda werd in Valkenswaard in een koors voor junioren tweede. Fred van Dongen eindigde als vijfde Peter Vaientijn als zesde, Ruud van der Rakt als achtste en Verheijen uit Breda legde beslag op de achttiende plaats FRANK LAURIJSSEN uit Zundert eindigde in het totaal klassement van het bergcrite- rium in Ulestraten op de tweede plaats. Laurijssen legde beslag op respectievelijk de 9e en 12e plaats. Peter Heeren bezette de eerste dag de eerste plaats en De Bruijn uit Oud-Gastel werd ze vende. KEETIE VAN OOSTEN-HAGE zegevierde in de dameskoers van Uden Haar zus Bella van der Spiegel-Hage werd hier derde. Bij de junioren in Uden reed Po lak uit Lage-Zwaluwe naar een zestiende plaats. KEETIE VAN OOSTEN-HAGE zegevierde ook in de ronde van de Rotterdamse wijk Crooswijk. Gre Knetemann-Donkers uit Huybergen werd in deze koers zevende. (Van onze sportredactie) FROSINONE - In de ne gende etappe van de ronde van Italië waren de renners, na de zeer zware krachtsin spanning van de bergetappe van de dag tevoren, niet be reid om een bijzondere pres tatie te leveren. In de vlakke over 222 kilometer lange etappe van Sorrento naar Frosinone, triomfeerde En-i rico Paolini in zes uur 49 mi nuten en 40 seconden voor de Belg Roger de Vlaeminck en de Spanjaard Eloriago. Zo traag was het tempo dat de renners meer dan een uur achter waren op het tijd schema. De achtste rit van Potenza naar Sorrento, een uitermate zware bergetappe werd door de Italiaan Marcello. Osler met grote voorsprong ruim acht mi nuten voor de Italiaan Battag- lin, die de sprint won van een groepje van viei man gewon nen Osler was na 12 kilometer uit het peloton weggesprongen en had. met grote regelmaat nj dend. zijn voorsprong steeds meer uitgebouwd Deze bedroeg aan hel eind van de 220 kilome ter acht minuten en 50 seconden Het achtervolgend kwartet, waarin de Italiaan Battaglin veel werk verzette, kon echter tegen het geweld van Osler niet op In de sprint greep Battaglin de tweede plaats voor Conti, Be- rtoglio en de drager van de rose trui, de Spanjaard Francisco Galdos. De uitslag van de negende rit is: 1. Enrico Paolini (Ita) 222 km in 6 49 25, 2 Roger de Vlae minck (Bel) Z.t., 3. Jesu Elor- naga (Spa) z.t., 4 Patrick Sercu (Bel) op 7 seconden, 5 Piero Ga- vazzi (Ita) z.t., 6 Borgognoni (Ita) z.t., 7. Marcello Bergamo (Ita) z.t., 8 Louis Pfenninger (Zwi) z.t., 9 Luigi Chinetti (Ita) z.t., 10. Bazzan (Ita) z.t., 11 Cre- paldi (Ita) z.t., 12 Salm (Zwi) z.t., 13 Panizza (Ita) z.t., 14. Bi- tossi (Ita) z.t., 15 Basso (Ita) z.t., 57 Fedor den Hertog z.t., 78 Nidi den Hertog op 1 46.79 Ge- rard Kampei z.t.. Het algemeen klassement 1 Galdos (Spa) 55 10 54,2 Battag lin op 23 seconden, 3 FaustoBe- rtoglio(lta)op 1 24,4 Conti (Ita) op 1 55. 5 Lasa (Spa) op 3.07, 6 Perletto (Ita) op 3.11, 7 Be rgamo (Ita) op 3 28, 8 Fabbri (ita) z.t., 9 Baronchelli (Ita) op 3 30, 10 Gimondi (Ita) z t„ 40 Fedor den Hertog 55 33.24, 78. Gerard Kamper 56 33 11, 81. Nidi den Hertog 56 50 19 CREIL (AFP) - De Westduit ser Dietrich Thurau heeft giste ren de ronde van de Oise gewon nen. Gerrie Knetemann ein digde in het algemeen klasse ment op de tweede plaats mei drie seconden achterstand op Thurau De derde en laatste etappe van Beauvais naar Crei) over 114 kilometer werd gewon oen door de Belg Herman Feir tinek in uur 47 minuten en 40 seconden Uitslag eerste etappe 1 Thu- reau (WDL) 5 10.21 (met bon 5 10 16). 2 Plankaert (Bel) z.t (met bon 5 10 18), 3 Malfait (Bel) z.t. (met bon. 5.10.19), 4 Gilson (Lux) z.t (met bon. "5.10.20). 5 Ovion (Fra) z.t., 6 Guimard (Fra) z.t7. Vianen (Ned) z.t 8 De Waal (Ned) z.t., 14 Pijnen (Ned) z.t De uitslag van de tweede rit was I Malfait (Bel) de 134,5 km in 3 15 53 (mei tijd vergoeding 3 15 48), 2 Dolhats (Fra) zt (3 15 50) 3 Jean-Louis Dan- guillaume (Fra) z.t (3 15 51), 4 Delepine (Fra) z.t (3 15 52), 5. Thurau (Wdl) z.t., 6 De Waal (Ned) z.t 7 Ovion (Fra) z.t., 8. Dillon (Bel) z.t., 9 W Planc- kaert (Bel) z.t., 10 Pijnen (Ned) z.t Uitslag derde etappe 1 Teir- linck (Bel) 2 47 40 (met bon. 2 47 35), 2 Coroller(Fra)2 47 41 (met bon 2.47 38), 3. Ovion (Fra) 2 47 43(metbon 2 47 41) 4 De- lephine (Fra) 2 47 43 (met bon. 2 47 42) 5 Plankaert (Bel) z.t., 6. Pijnen 2 47 43, 11 Van den Hoek z 1.59 De Waal 2.55 05. Eindklassement: 1. Thurau (WDL) 11 uui 17 minuten 41 se conden, 2 Knetemann (Ned) I 1.17 44 s Teirlinck (Bel) II 17 49, 4 Ovion (Fra) 11 17 52, 5 Chassang (Fra) 11 17 53. 6. Hinault (Fra) z.t., 7 Poulidor (Fra) z.t., 8 Plankaert (Bel) 11 17 54, 10 Pronk 11 17 54, 14. Pijnen 11.17 57, 18 Van den Hoek 11.17.58, 24. Vianen 11.18.01.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 11