ka l and opent Stelleplas Fruitteelt trekt bezoek uit hele wereld Vreemd dat men met meer kennis van zaken over onze auto's spreekt dan over onze prijzen Ir. Voortman: „Schaalvergroting in landbouw niet altijd gunstig" ILIPS prénotol G rcM LLINS: EDING IIERKSTER ZWEMBAD IN HEINKENSZAND Garage Cito B.V., Cito Service Terneuzen B.V., Het gerucht gaat dat de juffrouw van de juiste tijd op een Philips kwartsklok kijkt. UGBLIK stad streék INEKE: ïen B.V., Antiloop- Tel. 01600-40550. Goes TELEVISIE FILMDE SCHIETING Twee diaman ten huwelijken in Vlissingen Middelburg Terneuzen Onno Boonstra wint opstel wedstrijd Westdorpe PHILIPS 1 VRIJDAG 23 MEI 1975 1 L i leuk hè. Thuis heb ik bok Philips. Tja, fs maken ten minste wal 11 bijna niks. ■sscttc-rccoi-dcr N ■ichtnet en batterijen. Iche opnamesterkterege- pgsvermogen 1000 mW. teen voor: koptelefoon, liening, microfoon, [grammofoon, radio en yrcker. Compleet mei belige microfoon Bbgdiening,verbrndinpg. IssetteT 21x7.5 cm. :jt de komende jaren de Ihclemaal uitzonderlijk vat is mooi geregeld in ïnde tijd voor insiders I ik en wij allemaal die l willen betalen. lio-casseïte-recnrricf FM, lange, midden- f (16,8-50,4 m). Ihe opnamesterkle- oandstop. lie motorregeling. |he FM-fijnafstem - inu regeling van hoge |n- Aansluiting vnnr ZUIVER LEDEREN NAPPA EN SUèBE voor de MODERNE MAN en VROUW Keuze :t pl-rrL STUKS Geopend alle dagen van 9 tot 5 uur, ook zaterdag. Vrijdag koopavond tot 9 uur. Aannemingsbedrijf diensttreding een t bedienen van haar boek-l ind met Mavo of gelijkwaar-i iling als schriftelijk te richten' es' (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND Op vrijdag 6 juni zal gedeputeerde A. J. Kaland in Heinkenszand het nieuwe zwembad Stelleplas offici al openen. De plechtigheid gebeurt om ltj.OO uur. De volgende dag wordt het zwembad daadw erkelijk in gebruik genomen met demonstraties van de reddingsbrigade, een nummer komisch springen door de groep (carus uit Rotterdam, wedstrijden voor de schooljeugd en zal er tevens gelegenheid zijn tot vrij zwem men. Met de ingebruikneming van bet zwembad gaat een lang gekoesterde wens van het ge meentebestuur en de bevol king in vervul ling. Het zwem bad ligt temidden van een re creatiegebied- Het complex omvat "op een oppervlakte van bijna drie hectare waarop drie bassins, een zonneweide en oen ruim parkeerterrein. Het diepe bassin van 25 bij 15 meter is geschikt voor het houden van wedstrijden. In het ondiepe bassin is een glij baan aangebracht. Voor de kleuters is er een bad van 11 hij 9 meter, met een diepte variërend van 10 tot 30 centi meter. Aanvankelijk had het ge meentebestuur van de voorma re gemeente Heinkenszand het zwembad dichter bij de kern Heinkenszand geprojec teerd. De exploitatie van de Stelleplas en de bedrijfsvoe ring berusten bij de n.v. Sportfondsenbad Borsele, die nauw samenwerkt met de Sprotfondsenbaden Nederland N'.V. te Amsterdam, De aanleg nan het zwembad met bijbe horende voorzieningen heeft rond f 2 miljoen gekost. De provincie verleende een bij drage van f 175.000, terwijl van het rijk een subsidie van f 1,3 miljoen werd verkregen in het kader van aanvullende civieltechnische werken. Het nieuwe zwembadcom plex is naar een ontwerp van het adviesbureau Arnhem ge- Orgelconcert Op zaterdag avond 24 mei zal Ary Keij- zer, organist van het Rotter dams Doelenorgel, een concert geven op het Goese Marcus- senorgel. Zijn programma be staat uit vijf zogenoemde oude meesters. Verder geeft de con certgever een improvisatie over een door de bezoekers op te gen-en thema. Het concert begint om 20.00 uur. MIDDELBURG Op het Jaagpad te Middelburg is het 14-jarige Vlissiugse meisje M. I. J. B. aangereden door een bromfiets, bestuurd door F. A. D. woonachtig te Middelburg. Het meisje kwam vanaf het zwembad en kreeg geen vo >r- rang van de bromfietser. Zij is overgebracht met vermoede lijk een hersenschudding naar het Gasthuis-ziekenhuis te Middelburg. markten bouwd door het aannemings bedrijf gebr. Molhoek te Krabbendijke. De waterzuive ring is uitgevoerd door de K.MF. uit Helden-Panningen terwijl de verwarmingsinstal latie is aangelegd door de Zeeuwse Verwarmingsunie. Het entourageplan is ontwor pen door de Heidemaatschap pij Zeeland b.v. te Goes. Na een af spraak met de algemene secre taris van de bond kwaim een voltallige televisieploeg onder leiding van Sonja van Proosdij het staande wipschieter en de folklore daaraan verbonden op de film vastleggen. Binnen en kele weken is dit op de t.v. te zien. De schieting werd gege ven door Juliana en er waren 75 «abutters aanwezig. De uitslag van de eerste wip: hoofdvogel L. de Jonge van Concordia uit 's-Heerenlfoek, lste zijvogel B. Peeters van Victoria uit Kwadendamme; 2e zijvogel O- Steenaert van Vooruitgang uit Kwadendam me. l'ste bovenka! N. Schou- wenaar van Juliana uit Oude- lande, 2e bovenka! R. Belaert van Diana uit Yerseke; lste onderkal C. M. Stouthamer van Zorgvliet uit Ellewouts dijk, 2e onderkal J. Doene van Victoria uit Kwadendaimme, bij loting, lste klep J. Koens van Victoria uit Kwadendam me, 2e klep Alb. Hoondert van Spes Nostra uit Ovezande; 3e klep W. de Jonge sr. van A.D.L.M. uit Kwadendamme, meeste kleine vogels J. van Prattenburg van Vlieghei Gil- ze, deze had acht vogels. Uit slag van de tweede wip: lste hoofdvogel J. de Koeyer van Diana uit Yerseke; 2e hoofd vogel J- v. d. Walle van Een dracht uit Vlissingen, lste zij- vogel J. de Koeyer van Diana uit Yerseke, 2e zijvagel P. Steketee van Diana uit Yerse ke, 3e zijvagel Job. Koens van Victoria uit Kwadendamme, bij loting; 4e zijvogel: J. v. d. Dries van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek, bij loting; lste kal P. Mooyman van Vooruit gang uit Kwadendamme, 2e kal A. Poelman van Édele Handboog uit Oudelande, 3e kal G. Doene van Victoria uit Kwadendamme, 4e kal C. Leus van Edele Handboog uit Oudelande, meeste kleine vo gels M. J. Allemekinders van Victoria uit Kwadendamme en P P. Stouthamer van Zorg vliet uit Ellewoutsdfjk elk ze ven vogels. GOES, 22 mei Appels kroet-wit 23,50, golden delici ous KI. I 80-85 85—92, 75-80 84-89, 70-75 85—87, 70-80 88, 85-70 77—82, KI. H 80-85 79- 87. 75-80 81—84, 70-75 70—83, 70-80 81—86, 65-TO 61—81, 60 85 53-55. 55-60 24—27. Win ston KL I 80-85 92—96, 75-80 99-114, 70-75 105—115, 65-70 98109, 60-65 86—92, 55-60 58-59. KI. II 75-80 85, 70-75 89, 65-70 79, 60-65 66, 55-60 51, 50-55 40, 70x 81. Conferen ce KI. I 65-70 215, 60-65 115. KI II 65-70 92—114 60-65 107-112, 55-60 52—103, 55-65 82—113, 45-55 37—58. Aard beien per doos; Gorella I 92 107, Ilx 98. II 66—70. Red fauntiet Ilx 68. II 64—86. Vola I 105. Ilx 82—90, II 48. Glasa Ilx 88. Totale aanvoer hard fruit 12100 colli. MIDDELBURG, 21 mei Aardappelen: eerstelingen gr- 217—232, dr. 179—206, kr. 150-184; bintje bo. 1520, gr. 4j-18; Kooomans blauwe gr. 25; Irene gr. 27; Furore gr. 1920. Bloemen: Petunia 5 18; Allyssum 6; Ijsbloem 14; Geranium 108109. Tomaten AI 164—177. II 152, B I 150, C I 127-130, II 123, CC I 112. Paprika rood per stuk 1145, paprika groen per stuk 1730; Kasframbozen per doos 184. ^aardbeien per doos 96115. golden Delicious II 70-80 110, Rft'JS Jonathan I 70 111, «M II 84, II D I 50; groenten: jmdijvie 27-36; spinazie 48— Postelein 55—105; sla 30-32 44-41, 28-30 32, 20 19; kas sabonen 257—350; kassnijbo- "en krom 174—196; peterselie P- kist 149—209: prei 15—34; Mderij p,b. 1518; selderij p- jostle 49: boskroten 6585; fcsuien 54-63: uien p. kg rabarber 29—56; radijs ramenas 12—19: kom- ™»mers n 76_91 6„ 61_76 45 41 7,1 37~44- 41 "51 29—37. 36- -8. stek pej- kilogram 32 ,i'„ Woemkool II 6 164— 192, H 8 101—126, Afw 4 113, 19 8 53—89, 10 27—60, 15 11- Eerste bosui- n werden aangeroerd door A "mme, Mei werf weg 2, Ga In het nieuwe zwembad Stelleplas in Heinkenszand is praktisch alles in gereedheid voor de officiële opening op vrjjdag 6 juni. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Op maan dag 28 mei hopen de heer G. S. Kroon en mevrouw J. Kroon-De Nooijer hun 60-jarig huwelijksfeest te vieren. De heer Kroon is 82 en zijn echt genote 83 jaar. Zij wonen Hendrik Berckmanstraat 20, in Vlissingen. De receptie is in Hotel Piocard aan de Badhuis straat- Op maandag 2 juni hoopt het echtpaar J. A. de Buok- Van Riet de dag te herdenken waarop zij zestig jaar tevoren in het huwelijk traden. Hij is 84 jaar, zij 81 jaar. Het echt paar woont aan de Glacisstraat 26. De receptie is op zaterda; 7 juni om 17.00 uur in B-acb ten Komme aan de Badhuis straat. (ADVERTENTIE) Raadsexcursie De jaar lijkse excursie van de Middel burgse gemeenteraad heeft donderdag 29 mei plaats. Ge woontegetrouw wordt als ver voermiddel de fiets gebruikt Om 13.30 uur begint de excur sie met de vertoning van de monumentenfilm over Middel burg in het stadhuis. Vervi' gens worden achtereenvolgens bezoeken gebracht aan het ge bouw van het Leger des Heils, het terrein van de gemeente bedrijven aan het Molenwater, de volkssterrenwacht, de bi stro Michelle in Korte Geere, de werkplaatsen Walcheren aan de Grevelingenstraat, het nieuwe gebouw van de wiik- vereniginig 't Zand „de Vpt- gulde Baars, de nieuwe sport hal bij sportpark Voorboreh. Lezing over yoga Swami Shivapremananda uit India houdt zondag 25 mei om 14.30 uur in de ontmoetingskerk aan de Oosterscheldestraat in Mid delburg een lezing over hatha yoga. (Van een onzer verslaggevers) WILHELMINADORP Het proefstation voor de fruitteelt in Wilhelminadorp heeft vorig jaar bezoekers ontvangen uit alle delen van de wereld. De belangstellenden kwamen uit 41 ver schillende landen. Het aantal bezoekers bedroeg 1152, waarvan meer dan de helft uit het buitenland. Het aantal begunstigers van het proefstation sHceg van 404 tot 419. (3IJ.N3XH3AOV Dit staat in het zojuist ver schenen jaarverslag van het proefstation. I11 een inleidend woord beschrijft de directeur, ir. R. K. Elema, het wel en wee van het proefstation en de Nederlandse fruitteelt in 1974. Het 'grootste deel van (Van een onzer verslaggevers) GOES De stichting voor huishoudelijke voorlichting ten platteland heeft ter gelegen heid van het veertigjarig be staan voor de leerlingen van de twee hoogste klassen van de basisscholen een teken- en opstelwedstrijd uitgeschreven. Het motto is „Het huishouden in het jaar 2000"- hl Zeeland zijn de scholie ren uit Oosterland, Kerkwerve en Oostburg met dit onder werp bezig geweest. Volgens de toekomstvisie van de kin deren wordt in het jaar 2000 met de hand geen stof meer afgenomen. Dit werk wordt gedaan door een machine, die alleen werkt als het nodig is. Andere huishoudelijke hulp middelen in 2000 zijn een aan- en uitkieedapparaat, een voe- dingspillenmachine en een elektrische w.c. Uit de vele ingezonden opstellen blijkt dat de pillenrna-altijd het niet heeft gewonnen van het zelf bereiden van gerechten. De winnaars van de teken- en opstelwedstrijd zijn in Ooster land Jaap Brekelmans en Freddie Royé, in Kerkwerve Ellen Boot en Joop van der Sluis en in Oostburg Annie Moens en Onno Boonstra. De provinciale prijs voor bet bes te opstel ging naar Onno B' onstra en die voor de beste tekening naar Freddie Royé. De prijswinnaars zijn op 23 mei een hele da.g de gasten van de commissie voor huis houdelijke voorlichting in Den Ha"" Zij brengen onder meer een bezoek aan het planetari um van de Haagsche Courant, het museum voor het onder wijs en de zuivel keuken. Damstraat 3. Schoondl|ke Tel. 01173-369 Schuttershofweg 15, Terneuzen. Tel. 01150-5648. (Van een onzer verslaggevers) COLIJNSPLAAT - „De schaalvergroting in de land bouw heeft niet die oplossing gebracht, die ervan werd ver- Wacht. Er kleven zelfs ernsti ge bezwaren aan het gefor ceerde structuurbeleid, zoals dit de laatste jaren is gevoerd. Het wordt hoog tijd, dat daar voor in de plaats een meer geleidelijk structuurbeleid komt", aldus het Tweede Ka merlid voor de PvdA, ir. A.J. Voortman, gisteravond op een vergadering van de afdeling Noord-Beveland van de PvdA in Colijnsplaat. Ais één van de kwalijkste kanten van een ge forceerde schaalvergroting in de landbouw noemde ir. Voortman de te zware investe ringen, die vaak 111 dergelijke vergrote bedrijven worden ge daan. Een betere oplossing zag hij in een nauwere samenwer king van landbouwbedrij ven. Het kamerlid kon geen ant woord geven op de vraag hoe groot een bedrijf moet zijn om een reëel inkomen voor de het jaarverslag geeft in be knopte vonm de recente resul taten weer van de talrijke on derzoekprojecten, zoals voor groot fruit het rassenonder- zoek, de eerste resultaten met virusvrij plantmateriaal, het mechanisch snoeien, proeven met windschermbomen en met groeiregulators. Ook voor aardbeien en houtig kleinfruit zijn nieuwe ervaringen van teelt- en rassenonderzoek op genomen. Voorts worden de uitkomsten gegeven van het bemestingsonderzoek bij appel en de invloed van de bemes tingstoestand van de bóom op de vrudhtkwaliteit. De afde ling fysiologie rapporteert over het onderzoek uit appel boompjes in de klimaatkamers en over de invloed van de herkomst, het pluktijdstip en de bewaaromstandigheden op de smaak van appels. Het jaarverslag wordt afgesloten met een lijst van door de me dewerkers van het proefstati on in 1974 gepubliceerde arti kelen. boer te garanderen. Dat ha"gt van teveel factoren af. Ir- Voortman wees op verscheide ne toeslagsystemen, die het in komen van de zelfstandige agrariër kunnen verbetere" De grote vraag daarbij is ech ter of de financiering van deze toeslagen geheel of gedeelte lijk voor rekening van de overheid moei komen. Een an dere mogelijkheid 011) een zwakke sector ais de land bouw tegemoet te komen, is volgens ir. Voortman een be roep te doen op sterkere sec toren van het bedrijfsleven. Karabijnschietlng De k-a- rabijnclub „Oud Raedhuys" organiseert zondag 1 juni een wedstrijd in de zaal bij J. van der Goes-Pluijm. Aan deze wedstrijd, die om drie uur be gint, mogen ook niet-leden van de karabijnclub deelne men. Geweren zijn in de zaal aanwezig. Veteranen Het veteranen- voetbalelftal van „R.I.A.-W." nee ft. de vriendschappelijke ontmoeting tegen de veteranen van Vogelwaarde verloren met 1-5. Bij de rust leidde Vogel waarde al met 0-5, maar de Westdorpena-ren waren in de tweede helft beduidend ster ker De verdiende tegentreffer kwam van J Herrel'l De wed strijd werd geleid door scheidsrechter E. van Aver- maete. Zaterdagavond om 19.00 uur spelen de R.I.A.-veteranen een thuiswedstrijd tegen "oe- wacht. Door de zorgen van de afde ling Terneuzen van het Neder landse Roodc Kruis zijn acht w nyb vgy rRR chronische invaliden deze week op vakantie in huize de Valkenberg bij Arnhem. De patiënten zijn maandag ver trokken en worden zaterdag 24 mei weer thuis verwacht. Fietsdag De nationale fietsdag, die aanstaande zater dag wordt gehouden, begint 's morgens om negen uur bij het VVV- kantoor aan de Heren gracht en wordt geopend door wethouder drs. R. Barbé, die daarna ook de herinnerings speldjes uitreikt. Braderie Van woensdag 11 tot en met zaterdag 14 juni houdt Terneuzen weer zijn jaarlijkse braderie in de Noordstraat en omgeving. Ook dit jaar wordt er een kunst markt gehouden met daarnaast biertapwedstrijden en mode shows, terwijl de standwerkers evenmin zullen ontbreken. Bridge-examen De heren L. Simpelaar en Z. Risseeuw, leden van resepectievelijk de bridge-club „Luctor" te Ter neuzen en „Oostburg", zijn op een te Breda gehouden exa men geslaagd voor docent bij de Nederlandse bridgebond. De officiële diploma-uitreiking heeft plaats op zaterdag 31 mei te Utrecht. Dit was het eerste examen dat door de Ne derlandse bridgebond werd georganiseerd. Theater Wegens ziekte van Annet Ntteuwenhuijzen zijn twee voorstellingen van De goede mens van Sezuan door het Publiekstheater afge last. Het betreft onder meer de voorstelling van vandaag in Terneuzen. TERNEUZEN De leden van de Koninklijke Neder landse Maatschappij voer Tuinbouw e„ Plantkunde, af deling Zeeuwsch-Vlaanderen gaan op zaterdag 31 mei op excursie naar de bossen rond Breda. Het gezelschap vertrekt om kwart yoor acht vanaf de Markt te Terneuzen. O ider leiding van de boswachter de heer Schoenmakers, wordr cr een wandeling door het Mastbos gemaakt. Na de lunch wordt een wandeling gemaakt rond het Goudbergven. St.-Joris wandeltocht De Doormangroep van de Neder Prénataf bied! alweer zo n profiteer» prijsje in blijde-tijds-mode. A.s, moeders, kunnen dankzij de inspanning van de Inkopers van Prénatal modieus voor de dag komen. 100% katoenen japon. Dessin: „Ot en Sien". Hoofdkleur^ rose of groen. Maten 36-38-40-42. Profiteer meteen bij: - landse Padvindersvereniging organiseert op zaterdag 24 mei voor de 23e keer de jaarlijkse St.-Joriswandeltocht. De start is vanaf de Markt te Terneuzen tussen 14.00 en 14.30 uur. De deelnemers worden uitgeleide gedaan door de padvinders drumband uit Sas van Gent. De aankomst en prijsuitrei king zijn dn de sporthal ,,'t Zwaantje". Receptie In verband met het behaalde kampioenschap en promotie naar de eerste klasse van de afdeling Zee land. zaterdagcompetitie, houdt de v.v. Spui, op zater dag 24 mei een feestavond in het clubgebouw, café Driewe gen, te Driewegen. Om 18.00 uur is er een receptie waarbij bestuur en spelers aanwezig zullen zijn. (ADVERTENTIE) 't Zat er dik in,wantPhi!ips heeft nü eeri klok gemaakt die net zo precies is als de telefonische tijdmelding. Philips kwartsklok. Tot op de sekonde nauwkeurig. Resultaat van een unieke elektro nische uurwerk-techniek op basis van een kwartskristaL Z'n voedingsbron: 2 batterijtjes van l'A volt U ziet, de wonderen zijn de wereld nog niet uit. (Dit gerucht voorlopig ook niet). V« Arijgbaat in verschillende uitvoeringen vanaf f109.-* bi) de elektronische vaktuudeL 'bruto adviesprijs. Benoem in pen DEN HAAG Benoemd tot officier van justitie in het ar rondissement Middelburg in 1e rang van substituut-officier van justitie: mr. A.P Besier, thans secretaris bij het arron dissementsparket te Gronin gen. Het interviewers-duo Frits Barend en Henk van Doip vroeg eens aan Piet Keizer: „Welk deuntje speelt er dror Uw hoofd als U een doelpunt maakt?". Tot driemaal toe moesten zij de vraag herhe.en Om het antwoord te krijgen: „Kom nou, joigens, als jullie aika zinnigers hebben te vra gen, ga ik meteen naai' huis' Eenzelfde reactie was rust vreemd geweest van Kick van der Vall, die gisteravond in FC Avondrood door Frits Ba rend werd geïnterviewd. H le- maal uit Twente was hij naai het verre Hilversum gereis om te antwoorden of de spann.ng van een fullprof anders is dan die van een semi-prof, of Twente lijkt op Leeds en of de eer boven het geld gaat, Dat Flits Barend het nog slechter kon doen dan Henk Terlingen een avond tevoren in Studio Sport had ik met voor mogelijk gehouden. Aarriig om te zien, maar van generlei waarde was het duel Frits Barend - Hans Knay Kraay zat verveeld rond te kijken, antwoordde vinnig en had er duidelijk de pest in. Frits Barend voelde zich nt e maal op zijn gemak, wisseiue jennerige vragen (U bent agressief hè) af met voor de hand liggende kritische ge'i.:- den. kortom: de winst haalde hij gemakkelijk binnen. El kaar proberen vliegen at te vaneen en dan met superieure blik de camera inkiiken. dat vindt ie als kijker nog leuk ook. Het is wéér eens Je's anders, zo ligt dat. Leo Beijers, hoofdrolspeler van Klaverweide, zegt ergens dat hij alle t.v.-recensies over zij„ serie heeft gelezen en constateert, dat ze allemaal hebben gemerkt, dat er iets goeds aan de hand is. De der de aflevering gisteravond be vestigt alleen maar deze woor den. Klaverweide is een goede serie, een herkenbaar verhaal zonder overtrokken romps lomp, overtuigend gespeeld en veel afwisseling in scènes. Als voortzetting van het Wilhelmi- na en Waaldrecht kan ik me geen hoopvoller ontwikkeling indenken. Een klucht onderscheidt zich van een blijspel doordat voor vallen op een boertige manier worden behandeld. De afgelo pen maanden zijn er op de zaterdagavond kluchten uitge zonden van Goldoni met Al- lard van der Scheer als pu- bliektrekker In mij vond hij gèen enthousiast kijker. Giste ravond zond de KRO het Blijs pel Geld te geef uit. Hadden we Lou Steenbergen en Carola van W'ik in een bij rol van Klaverweide gezien, fn Ge'd te geef mochten ze meer van hun kunnen laten zien. Het ene na het andere onwer- keliike tvpe kwam razendsnel oo en °mg in betzelfde tempo weer af. tussendoor werd in vliedende vaart de tekst afge werkt en dat alles om ver kwikkende misverstanden te creëren. F.en klucht zie ik moeizaam uit vanwege de flauwiteiten een bliispel van wege alle ongeloofwaardige toestanden, want die waren er in overvloed. JOU<VV DIEPSTRATEN.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 7