Zuidwesters opnieuw korfbaltitel ïolkskom Aardcnbnrg voor De Valcke Scherpe tijd Clemminck op 100 meter Johan Scheele: motorpech Toernooi-zege voor Arnemuiden DE VALCKE OP DREEF FC Niks-FC Monkey: gelijk sport Sponsor voor twee coureurs Dubbele zege 3 Y V-pupillen Zege van Rick Stars Nederlaag Arnemuiden WOENSDAG 21 ME11975 (Van onze korfbalmedewerkster) TERNEUZEN - De beslissing in de eerste klas van de Zeeuwse korfbalcompetitie is dan toch gevallen. Zuidwesters, niet briljant, was toch wel beter dan Togo, waardoor de Sou- burgse ploeg met 7-4 won, waarmee het onbereikbaar werd voor Stormvogels, dat zijn laatste kans verdedigde tegen Volharding. De Westkappelse ploeg nam geen halve maatrege len en won met niet minder dan 11-0. Togo speelde haar tweede wedstrijd, want reeds eerder in de week had het Ondo een tt-fi gelijk spel moeten toestaan. Ook Blauw Wit kwam tweemaal in hel veld en het werd voor de Kioetingers een aangename week. Eerst boekte men een 6-4 overwinning op Swiftt lil, terwijl het zaterdag Ondo op 8-8 hield. Hierdoor zijn de Blauw-Witten op gelijke hoogte gekomen met All Ready. Stand: Zuidwesters I 15-27, Stormvogels I 15-24, Animo II 15-19, Togo I 14-15, Ondo I 15-15, All Ready I 15-12, Blauw VVit I 15-12, Swift III 15-6, Volharding I 14-2. In 2A is Olympia tot op één punt van de titel gekomen. Zelf nam het ruim afstand van Zuidwesters II, dat ditmaal niet kon imponeren en met 10-5 de aftocht moest blazen. Olympia kreeg echter wel de hulp van Luctor, dat weer eens bewees de opgaande lijn te pakken te heb ben. Luctor legde na een wat aarzelend begin de wil op aan Top en enkel het scoreverloop drukte dat niet uit. Bij het einde kwam Luctor met 4-2 nog in moeilijkheden toen Top via 4-3 en een strafschop in de laatste minuut tot 4-4 kwam. Het mis tasten van de Top-verdediging daarna bracht Luctor de ver diende 5-4 winst. Tjoba deed weer een goede stap op weg naar het behoud. Mede- degradatiekandidaat Noad moest een 8-4 nederlaag incas seren. Stand: Olympia I 15-24, Top I 15-20. Animo III 13-18, Zuidwesters II 14—18. Luctor I (Van onze sportmedewerker) EEDE, - Nadat Freddy de Valeke uit Aardenburg met veel machtvertoon de volkskoers in Nieuwvliet op zijn naam schreef, was er ook maandag middag in Eede niemand be stand tegen zijn vlijmscherpe eindspurt. In die eindspurt ver. wees hij met hel grootste gemak een vijftal Belgische rivalen naar de tweede en volgende plaatsen. De Aardenburgse volkskoer- ser was net zoals tn Nieuwvliet erop uit om ook nu de wedstrijd in een vroeg stadium te beslis sen Voor De Valcke die bijzon der sterk rijdt, was het ook nu allesofniets Vanaf de start nam hij het initiatief in handen, en wie mee kon gaan. ging mee Reeds in de derde ronde plaatste hij zijn beslissende demarrage maar hij kreeg onmiddellijk d« Belgen Grijspaard, Van de Ca pelle, Van Rijckeghem, Van dei Eist en E van R tjckeghem in zijn wiel Dit zevental kreeg al gauw een honderdtal meter voor sprong, en vooraleer het peloton helemaal „wakker" was, waren de leiders al lang buiten schot Enkele ronden voor het einde sprongen Hellebuyk en Thijssen nog uit dat peloton weg. maai dat was wel een beetje aan de late kant Bij het ingaan van de laatste ronde wilde de Belg E van Rijckeghem alleen op avon tuur gaan Hij nam ec hter te veel risico en kwam ten val In de eindspurt toonde De Valcke zich de snelste. Won Freddy de Valcke de grote finale, ook in d» schtflingsreeksen - deorgantsa tors waren dat wel verplicht omdat er zich 84 renners in d< categone 16 t/m 35 jaar lieten inschrijven, waardoor er eerst twee reeksen van 42 renners var start gingen warvan in beid» reeksen de eerste 15 deelnemers overgingen naar de finale - was mj in zijn reeks de etndoverwtn naar De andere reeks werd ge wonnen door Adrie 't Gilde uit Hoek. Eindstand eerste reeks: 1 de Valcke, 2 J Grijspaard. 3 de Stmpelaere; tweede reeks I A 't Gilde, 2 J Hellebuyk. 3 M de Geest, Eindstand finale 1 de Valcke Aardenburg, 2 Grijspaard Riddervoorde (Bj. 3 L v d Capelle Brugge (B). 4 M v Rijckeghem Meulebeke )B), vd Eist Jabbeke (B). 6 E Rijckeghem Meulebeke (B), 7 Hellebuyk Tielt (B), 8 L Thijs sen Eekio(B), 9 J Clauwaert St Andnes (B), 10 J de Sc hippe: Oost burg, Jl A de Munck Waarschoot (B). 12 L v Waar schoot Meulebeke (B), 13 Mouton Tielt (B). 14 G de Sim Pelaere Torhout (Bj. 15 R Pt non Gaven (B), 20 G Thuv St Jansteen, 21 A 't Gilde Hoek boven 35 jaar 1 E v d Beeken Varsenare (B), 2 G Maenhout Knokke (B), 3 G v Maeckelen- berg Brugge (B), 4 M v d Eedc Oudenaerde (B), 5 F de Vos Oostende (B). 6 C de Clerck Jabbeke (B) 7 R Verhelle Ize- 8em(B). 8 J Pascal Jabbeke (Bi. J Blomme Jabbeke (B). 10 J Boekhout Ltchlevoorde (B). 16 Everaert Hulst 14-17, Aflas I 14-9, Tjoba Hl nog genadig af. Stand. Tjoba Jl 13-8. Noad 1 13-5. Seolto ff 1^-22. Stormvogels J 12-20. I3_5 SeoltoJl 12-18, Animo J 12—1 b. Blauw Wit J 11-7, SwtftJ2 12-6, Luctor J 13-3, Togo J 12-2. UITSLAGEN le klas: Ondo I - Blauw Wit I 8-8, Stormvogels 1 - Volharding I U-O, Zuidwesters I - Togo I 7-4, Blauw Wit I - Swift III 6-4. Ondo 1 - Togo 1 6-6 2e klas: Olympia I - Zuidwesters II 10-5, Luctor 1 - Top 1 5-4, Tjoba III - Noad I 8-4 3e klas A: Stormvo gels II - Togo II 3-2, Zaamslag II Atlas II 5-4 3e klas B: Swift IV Zaamslag I 9-6 Junioren 1: Swift J2 - Tjoba J 5-6, Togo J - Stormvogels J 2-10 Adspiran- ten2A:TopAl -Stormvogels Al 0-4, BKC A - Top A 0-4 Ad- spiranten 2B: Swift A3 - Zaams lag A 9-0, Blauw Wit A2 - Vol harding A2 2-3, Tjoba A2 - Togo A2 3-0, Swift A3 - Zuidwesters A2 9-2 Adspiranten 3A: Alias A2 - Animo A2 0-3, Stormvogels A2 - Luctor Al 7-2, Zuidwesters A2 - Swift A4 0-0 Adspiranten 3B: Swift A5 - Animo A3 4-0 Pupillen 5: B K C PI - Zaams lag PI 5-3, Tjoba PI - Ammo PI 12-1 Pupillen 6: Stormvogels PI - Luelor PI 1-0. Pupillen 7 Ondo PI - Blauw Wit PI 6-4 Top PI - Olympia PI 6-0 Pupil len 8: Togo PI - AU Ready PI 6-2 Pupillen 9: Stormvogels P2 Swift P3 0-3 Pupillen 10: Ondo P2 - Stormvogels P3 7-0, Swift P4 - Zuidwesters P2 1-2 Pupil len 11: Luctor P2 - Ammo P3 9-0, B K C P3 - Zaamslag P2 1-1, Zaamslag P2 - Seolto P2 5-0 Pupillen 12: Blauw Wil P3 - Swift P5 2-0, Togo P2 - Olympia P2 0-7 In 3A moest Togo II het kam- ptoenschap nog even uitstellen. Niet verwacht raag echter wor den dat het ook in de laatste wedstrijd tegen Ondo zal strui kelen Stormvogels II bracht de Goesenaren de eerste nederlaag van het seizoen toe met 3-2, waardoor er plotseling voor BKC nog een kleine kans is ge komen Zaamslag II werkte zich wel van de onderste plaats af door een 5-4-overwinnmg op Atlas II, maar beide ploegen zul len het samen mei Zuidwesters III volgend jaar in de vierde klas moeten proberen. Ook Ondo II komt hiervoor in aanmerking. Alleen als hel Togo II verslaat is er een, zij hel geringe kans, om hieraan te ontsnappen. Stand: Togo II 13-23, BKC I 12-20, Stormvogels II 12-16, Animo IV 12-13, Ondo II 13-12, Zaamslag II 11-6, Atlas II 14-5, Zuidwes ters III 11-3 In 3B zat bij Zaamslag het kampioensfeest kennelijk nog in de benen, want normaal zou de sloeg bij Swift IV nimmer een ■6 nederlaag hebben opgelo pen Hel eerste puntenverlies van deze competitie. Voor Swift was het een belangrijke over winning Het heeft nu weeraans- luiting bij Olympia II, Top II en Volharding II Stand: Zaamslag 10-18. Togo II 11-13, Blauw Wit II 10-9, Volharding II 9-7, Olvmpta II 9-7. Swift IV 10-6. Top II 10-4 Bij de junioren blijft het spannend Tjoba II bleef aan de winnende hand, al had het dit maal met Swift J2 de grootste moeite Tjoba won met 5-6 en het moet nu alleen nog met het zwakke Blauw Wit afrekenen en mei Seolto. al zal dat laatste niet zo gemakkelijk gaan. Stormvo gels blijft op de loer. Togo was geen partijen kwam er met 2-10 VOETBAL - Het Zweedse na tionale elftal heeft maandag zonder moeite met 4-0 (3-0) ge wonnen van Algerije door goals van Edström, Sandberg, Grahn en Sjöberg. Johan Scheele door pech aan de motor uitgevallen. (Van onze sportmedewerker) WETTEREN/TERNEUZE - Op een bijzonder zwaar zandparkoers, dat echt wel eens een opknapbeurt nodig heeft, hebben de Axclse mo torcrossers het tijdens inter nationale wedstrijden in het Belgische Wetteren niet makkelijk gehad. Niet alleen de Axelaren ook vele Belgi sche motorcrossers moesten in de zware „zand-knippen" met motorpech de strijd sta ken. In de eerste manche voor internationalen werd de Belg Johan de Cuyper winnaar, Johan Scheele uit Zaamslag die vierde werd moest de Ne derlander Arno Bosch en de Belg René v.d. Vorst voor zich laten gaan. Bij de start van de tweede manche schoot Scheele als een van onze sportmedewerker NIEUWVLIET - Freddy de Valcke uit Aardenburg is winnaar geworden van de volkskoers in de Zeeuwsch- Vlaamse badplaats Nieuw vliet. Een overwinning, die terecht kwam bij diegene die er zonder meer de meeste aanspraak op kon maken. Reeds in de tweede ronde sloeg hij het beslissende gat, maar kon niet voorkomen dat hij Adrie 't Gilde in zijn wiel kreeg. Dit tweetal maakte de wedstrijd, met daarachter een vruchteloos jagend peloton. Viel de beslissende ontsnap ping na twee ronden, twee ron den voor het einde kwam ook de ontknoping Een totaal leegge- reden 't Gilde moest De Valcke laten gaan. en de winnaar was bekend Hel werd ondanks de vroege ontsnapping van De Valcke en 'I Gilde in Nieuwvliet een boeiende wedstrijd Al in de eerste ronde probeerde De Valcke weg te komen, maar de Belg Van Rijkeghen nep hem tot tweemaal toe terug Maar de Aardenburgse volkskoerser wilde koste wal kost een vroege en tevens beslissende ontsnap ping forceren Na twee ronden lukte dat dan wel maar hij kreeg onmiddellijk 't Gilde in zijn wiel De twee leiders werkten voortreffelijk samen, en hun voorsprong groeide ziender ogen Geloofde hel peloton er in de beginfase nog met In, toen hun voorsprong tol zo n 15 se conden groeide kwam er reac tie In het peloton zaten alle gri sitheden uit de volkskoers- wielrennenj zo als Fons Schei- fout, Jan de Schipper, Peet Ver- schueren en de Belgen Marnix van Rijkeghem. Mare Scholiei vooraan Hei regende ontsnap pingen. maai het zou tol half weg koers duren vooraleer dt Belgen Patric van Rijkeghem Jan de Schipper en Marmx van Rijkeghem uit het peloton kon den wegkomen Toen werd de jacht op de twee koplopers ge opend, maar die waren toen al bullen schot In de finale kende 't Gilde een geweldige inzin king Hij zou in de laatste ronde eerst door de achtervolgers worden ingehaald, om daarna ook nog dooi hel peloton te wor den opgeslokt. Uitslagen tot en met 35 jaar. 1. F de Valcke Aardenburg, 2 P v. Rijkeghem Bellem (B), 3 M v Rijkeghem Meulebeke (B). 4 J de Schipper Oostburg, 5 F Schelfout Hengstdijk, 6 J Hel lebuyk Tielt (B), 7 E v. Rijkeg hem Meulebeke (B), 8 J de Muynek Waarschoot (B), 9 J Huvghe Passendaie (B), 10 P Verschueren Hansweert Boven de 35 jaar I J v Mackelberghe Brugge (B), 2. E v. Beken Brugge (B), 3 F de Vos Torhout (B), 4 M v Heeze Oudenaerde (B), 5 C de Clerck Jabbeke (B. 6 H. van de Eede Oudenaerde (B). 7 J v Maenhout Knokke (B), 8 G. Landhoul Beernem (B), 9 J Pascal Jabbeke (B), 10 D Les- craulet Brugge (B), 16 P Ever aert Hulst In de beide categori eën gingen ruim dertig renners van start (Van onze sportmedewerker) KLOETINGE - Het pas naar de tweede klas zater dagvoetbal gedegradeerde Arnemuiden is winnaar ge worden van het Hollandra- toernooi in Kloetingedat ook nu weer grote belangstelling trok. Arnemuiden trof in de finale de organiserende ver eniging Kloetinge (derde klas zaterdagvoetbal) dat in dit toernooi uitstekend draaide. Arnemuiden won de eindstrijd via een doelpunt van Klaas van Belzen, dat in de tiende minuut werd ge scoord. Kloetinge heeft er daarna nog wel alles aan gedaan om terug te komen maar de defensie van Ar nemuiden bleef hermetisch ge sloten In de voorrondes was Kloetinge reeds goed gestart door een 0-0 gelijk spel tegen hetzelfde Arnemuiden terwijl Goes in zijn eerste wedstrijd tegen het Duitse Opladen wel de beste kansen kreeg maar deze mbenut hel en met 2-0 verloor. Opladen sleepte daarna een ge lijk spel 0-0 uit het vuur tegen Good Luck terwijl Kloetinge via een doelpunt van Lent de Zuid- molukkers met 1-0 versloeg. Zuidmolukkers speelde daarna gelijk tegen WHS (Sint Anna- land) 1-1 Good Luck zegevierde over een teleurstellend Terneu- zen met 2-0 terwijl Terneuzen ook van Goes een 1 -0-nederlaag moest slikken WHS hield Ar nemuiden daarna in bedwang (1-1) en ook tegen de Zuidmo lukkers kwam Arnemuiden met verder dan 1-1 Goes speelde ge lijk tegen Goed Luck 2-2 en Kloetinge deed dit tegen WHS 0-0. Terneuzen kwam tenslotte in de voorronden toch nog mei een overwinning uit de bus (3-1 tegen Opladen De eindstand van poule I was: 1 Kloetinge, 2 Arnemuiden, 3 WHS, 4 Zuidmolukkers; Eindstand poule 2 1 Good Luck, 2 Opladen, 3 Goes, 4 Ter neuzen. Daarna speelden de nummers een en twee van beide poules voor de eerste tot en met de vierde plaats, een zogenaamdi kruisronde. Uitslagen verlie- zersronde: Zuidmolukkers- Terneuzen 0-0 (Zuidmolukkers wint na strafschoppen), WHS- Goes 0-0 (Goes wint na straf schoppen) Opladen - Good Luck 0-2 Eindronden: Good Luck- Arnemuiden 0-1, Kloetinge- Opladen 5-0, Finali Kloetinge-Arnemuiden 0-1 Eindstand 1 Arnemuiden, 2 Kloetinge. 3 Good Luck, 4 Op laden, 5 Goes, 6 WHS, 7 Zuid molukkers, 8 Terneuzen (Van onze z w emmed e w er ker) wervelwind als eerste weg, maar met de finish in zicht moest hl. met een gebroken versnellings bak de strijd staken. De Belg G Verburg, die in de eerstt manche met pech uitviel, werd nu eerste ABosch moest even eens met motorpech door d» diepe gaten in het parkoers di strijd staken. De derde manche werd het een eerste plaats vooi Bosch, de motor van Johan Scheele was zo gehavend dat hij niet meer kon starten Bij de se nioren reed de Terneuzenaai Carlo Buysse bijzonder sterk maar was uiteindelijk toch mei opgewassen tegen het Belgisch' geweld bestaande uit Boênne hij won beide manches - en Van Achteren Een derde plaats vooi Buysse in de eerste manche en daarna een vierde plaats, was ruim voldoende voor een vierdt plaats in de eindstand Bij de junioren waren steed: alle Axelaars in de voorste gele deren te vinden De Belg Vai Remoortele won beide manches maar Frans Lensen werd tweedi en derde J. Schelleman schijnt zijn draai gevonden te hebben voor hem werd het een derde er. een zevende plaats Cees Hame- linck moest in de eerste manche met pech de strijd staken C Walhout werd twee keei vierde en Wim van Bruggen twee keer vijfde Bij de nieuwe lingen 250 cc werd Paul Rottiei met een elfdeen twaalfde plaats de beste Axelaar R Vinckging als twaalfde en veertiende dooi de finish. J Dieleman werd achttiende en dertiende en Ver- haegen veertiende en drieënt wintigste. Bij de nieuwelmger 125 cc werd Vael uit Sas var Gent tiende in de eerste mane lie en vijftiende in de tweede man che C Walhoul |un plaatste zich tweekeer op de twaalfde plaats. Eindstanden, interna tionalen 500 cc.: 1. R. v.d. Vorst (B2 J de Cuyper (B), 3 F Verhoeven (B Senioren 1 E Boenne (B 2. J. van Achte ren (B 4. C. Buysse. Terneu zen Junioren: l.J. van Remoor tele (B 2. Fr. Lensen, Axel. 3 C. Walhout, Terneuzen; 4 J Schelleman, Axel, 5 W van Bruggen, Terneuzen. 9 C. Ha- melinck, Axel. Nieuwelingen 250 cc 1 J. Slock (B). 9 P Rottier, Sas van Gent; 13 R Vinck, Axel; 15 J Diele man. Axel, 19 J Verhaegen, Cadzand Nieuwelingen 125 cc.: 1 J v Hvzeghem (B 11 C Walhout jun,, Terneuzen. 12 P Vael, Sas van Gent Zondag 25 mei neemt de Motorcrossclub de MC Axel deel aan internatio nale wedstrijden in de Belgische plaats Svsele SAS VAN GENT - De eer ste zwemwedstrijden in het buitenbad werden in het zwembad van Sas van Gent gehouden. De Schelde uit Terneuzen had de organisa tie. Het kon echter deze wed strijden niet in Terneuzen organiseren omdat het water in het Scheldebad hiervoor te koud is. In het verwarmde water van het zwembad te Sas van Gent werden door de deelnemers uit Zeeuwsch- Vlaanderen - alleen de Gan zen uit Goes had voor deze wedstrijden ingeschreven - goede tijden afgedrukt. Vooral Carin Clemminck (De Schelde) noteerde op de hon derd meter vrije slag de scherpe tijd van 1.12.8. Overigens domi neerde de zwemploeg van De Schelde deze wedstrijden. Gon- nie Clemminck noteerde twee overwinningen (de honderd me ter vlinderslag en de honderd meter rugslag) en ze werd op het derde nummer - de 200 meter rugslag - met klein verschil ge klopt door zijn clubgenoot Bas van der Ploeg. Opvallend was hier de afwezigheid van Koen de Holsters uit Sas van Gent. Hij wil deze zomer niet op wedstrij den uitkomen en dat is toch wel een enorme verzwakking voor de Bruinvis. Vorig jaar was hij nog finalist op de honderd meter rugslag bij de Nederlandse zwemkampioenschappen. De confrontatie op de vier honderd meter vrije slag tussen de dames Meriam Overdulve (Schelde) en Els van Tatenhove uit Hoek eindigde in een ruime zege van eerstgenoemde. Mar lies Vercruijsse (de Braakman) noteerde op de 200 metei schoolslag de knappe tijd van 3.13 9, waarmede zij gelijk di grote favoriete is voor de Zeeuwse titel. De titelstrijd vindt op 21 en 22 juni plaats in het zwembad te Vlissingen. Deuitslagen waren: 200 metei schoolslag dames: 1. M. Ver cruijsse, De Braakman 3.13.9; 2 I Clasen. De Bruinvis 3 16 5; 3. N. Pladdet. De Braakman 3 17.0 100 meter vlinderslag he ren 1. R Clemminck, Schelde 1 16 0. 2 J van der Hooft. Schelde 1 17 7. 3 J De Vries. Scheldestroom 1.22.3. 100 metei vrije slag meisjes onder 10 jaar 1M Kuipers, DeGanzen 1.30.1: 2 T Parma, De Ganzen 1.32.9: 3 J. Goethals, De Bruinvis 1 52 6. 100 meter schoolslag jongens onder 10 jaar: 1 R. Vee 1.30 3; 2. J De Hulsters, De Bruinvis 1.31.4; 3 A Ploegaert, De Braakman 1.34.3. 100 meter vrije slag meisjes onder 12 jaar: 1. A Scherbeijn Scheldestroom 1.22.4, 2. M Nieuwelink, De Schelde 1.25 9. 3 C. Sinke. De Ganzen I 27.3 400 meter vrije slag dames 1 M Overdulve, De Schelde 5 41 9: 2. E. van Taten hove, De Braakman 5.53 4; 3. M. van de Neste, De Schelde 5 54 6 100 meter vlinderslag jongens onder 12 jaar1 A Delzenne, De Schelde 1 40 3,2. N van de Nes- te, Schelde 1.42.0; 3. R. Straekx. De Ganzen 1 42 2 100 meter rugslag jongens onder 16 jaar: 1. R Clemminck, De Schelde 1.16.8; 2. B van de Ploeg, De Schelde 1 17 4, 3 P Vermont. De Schelde 1.22.1 100 meter vlinderslag meisjes onder 10 jaar: 1. T Parma, De Ganzen 1.54 1;2.M Kuipers, DeGanzen 2.10.0; 3 J Goethals, De Bruin vis 2.13.7 100 meter vrije slag meisjes onder 14 jaar: I. K. Clemminck. De Schelde 1.12.8; 2. P. Buijsse, De Braakman 1.13.4; 3 E de Jong, De Schelde 1.16.7. 100 meter schoolslag jongens onder 12 jaar: 1. J Drenth, De Braakman 1.40.1:2. N. van Neste, De Schelde 1 43 1 3 R Straekx, DeGanzen 1.43 9 200 meter rugslag heren 1 B van de Ploeg, Schelde 2.49 6; 2 R. Clemminck, De Schelde 2.49.9; 3. P Vermont, De Schelde 3.00.2. 100 meter vlin derslag meisjes onder 16 jaar: I. C. de Vos, De Schelde 1.27.3: 2 N. Pladdet, De Braakman 1.27.4; 3. C. Haak, De Braakman 1.33.5. MIDDELBURG - De Zuid- Bevelandse amateurwielrenners Wim Westdorp uit Kapelle en Hans llarinck uit 's Heer- Abtskerke zullen voor de rest van dit seizoen worden gespon sord door het Coril straaf- en melaliseerbedrijf Cornelisse en Van Luijk uil Middelburg Belde renners hebben in de afgelopen week reeds wal mate riaal van hun sponsot omvan gen terwijl voor hen ook een aanlrekkelijk premiestelsel in hel vooruitziehl is gesteld Het bedrijf heefl plannen om in hel volgend seizoen een com plete ploeg te formeren of an ders als sponsor te gaan funge ren voor de R T C Theo Middel kamp (Van onze correspondent) TERNEUZEN - De talent volle pupillen van de voethal- vereniging flVV uit Hulsl heb ben het pupillentoernooi te Ter neuzen. wal georganiseerd werd door de voetbalvereniging Ter neuzen, op overtuigende wijze beheerst. Bij de D-junioren (8 tot 10 laar) kwamen HVV D-l en Ter neuzen D-l tegen elkaar uit HVV won deze ontmoeting mei 1-0 Bij de C-junioren (11 en 12 jaar) ging de finalewedstrijd tussen de gell)kgenaamde ploe gen Ook hier toonde HVV zich overduidelijk te sterk vooi Ter neuzen en won verdiend met 3-0 De eindstand bij de D-jumoren was als volgt 1 HVV 2 Terneuzen. 3 Vogel waarde. 4 RIA. 5 Honlenisse 6 Axel 7 Corn Boys. 8 Terneuzen D-2, 9 Sluiskil, 10 Terneuzense Boys De eindstand bij de C-junioren was als volgt 1 HVV 2 Terneuzen, 3 Corn Boys. 4 RIA. 5 Vogelwaarde. 6 Terneuzen C-2, 7 Axel. 8 Hoofdplaat, 9 Hontemsse. 10 Terneuzense Boys Van onze sport medewerker) GOES - Het baskctbaltoer- nooi van Volharding in Goes is zaterdag gewonnen door Rick Stars uit Goriehem, dat in hei afgelopen seizoen kampioen werd van hel distriet Rotterdam en is gepromoveerd naar de tweede divisie. Breda Pioniers en Matador uit Vlissingen. die beide ook in de tweede divisie uitkomen, ein digden respectievelijk op de tweede en derde plaats. De or ganiserende vereniging Volhar ding dal voor dil toernooi was Versterkt met Rene Blom van Dynamo en Jan Elderkamp (2 O F eindigde als vierde en laatste. De uitslagen Rick Stars - Breda 24-17. Volharding - 23-35. Rick Slars - 30-28, Breda Pioniers - waren; Pioniers Matadoi Matadoi Volhar ding 35-19, Breda Pioniers - Matador 43—413, Volharding - Rick Slars 24-37 (Van onze sportmedewerker) MAASSLUIS - Arnemuiden heeft afgelopen zaterdagmiddag zijn laatste competitiewedstrijd in dit seizoen gespeeld. In de competitie-uitwedstrijd voor de eerste klasse A van het KNVB- zaterdagvoetbal tegen het Maassluise Excelsior leden de Zeeuwen een kleine, maar vol komen verdiende 2-1- nedcrlaag. Zo'n 450 toeschouwers zagen Arnemuiden in de vijftiende mi nuut van de eerste helft welis waar de leiding nemen dooi Co Meerman. De Zeeuwen waren in die gehele eerste helft superieur aan Excelsior Maassluis. Toch wist datzelfde Excelsior Maass luis nog voor de rust op gelijke hoogte te komen Voor de ge lijkmaker zorgde H van de Burg. Met die 1-1 gelijke stand werd tevens gerust Na de her vatting werd hel thuisspelende Exeelsior-Maassluis iets ster ker. Het winnende doelpunt werd een kwartier vooi het laat ste fluitsignaal van de overigens matig leidende scheidsrechter J de Looper uit Amsterdam ge seoord door Excelsior- Maassluis-speler H. van de Burg. Arnemuiden heeft zodoende dus afscheid moeten nemen van de eerste klasse, waar men hef vorig jaar naar toe promoveer de. Voor het degraderende Arnemuiden-team dus zaak om zosnel mogelijk hel verloren ge- gane terrein te herwinnen, wanl techniek bezitten de Zeeuwen voldoende maar het ontbreekt hun op dil moment nog aan de nodige hardheid en felheid. (Van onze sportmedewerker) HULST - In de vierde OZO- bedrijfsvoetbalcompeti die gespeeld wordt op de OZO-terreinen in Hulst, kwamen de meeste teams het afgelopen weekeinde twee keer in actie. Hel belangrijke duel FC Niks I tegen FC Monkey I uit Kloosterzande eindigde in een 0-0 gelijk spel. Een eindstand waar be ide ploegen tevreden mee konden zijn, ondanks het feit, dal FC Monkey de beste scoringskansen kreeg. In zijn tweede wedstrijd had FC Monkey 1 tegen FC Hel Cen trum I heel wat moeite met dt Hulstenaren Een 2-2 ruststand zou uiteindelijk ook de eind stand worden Voor FC Monkey scoorden P Moreus en B den Toonder. R Taelman en R de Loos zorgden vooi de doelpun ten van Het Centrum. FC Het Centrum ontmoet maandag morgen FC Hel Centrum II. en na een 2-2 ruststand werd het uiteindelijk een 4-2 overwin ning voor Het Centrum I E Mortier 3x en H de Smit maak ten de doelpunten vooi Hel Cen trum 1, A van Campenhoul en N Nagtzaam zorgden voor de doelpunten aan de andere kant FC de Parochie-Bai uit De Klinge (B) was zondag vrij. speelde een vriendschappelijke wedstrijd tegen De Stadsher berg, dal mei 1(1-0 verloor De doelpunten kwamen op naam van O de Block 3x, F Pauwels fx.J v Rijkeghem 2x en W Ver schueren 2x Maandag kwam de Parochiebar in competitie uit legen FC Monkey II en won mei 4-1 J Bosschaert. P Coone, E Ingels en F Buys maakten de doelpunten F v Kiuvssen zorgde voor het enige tegen doelpunt FC Lampo uil Hulst kwam voor zijn wedstrijd tegen De Trimvereniging I mei opda gen, waardoor hel reglementair een 5-0 overwinning voor de Trimmers werd FC Monkey II won verder met 2-1 van de Trimvereniging II J. de Kort bracht als eersle Monkev II op een 1-0 voorsprong, maar na rust zorgde W Biesbroek voor de geltjkmakei E de Poorter zorgde er tenslotte voor dat de volle wmsl bij FC Monkev te- rechl kwam Ook tegen FC Niks II deed FC Monkey II een goede zaak Na een 0-0 ruststand, wa ren het J de Kort en F Seiarens die FC Monkev naar een ver diende 2-0 eindstand schoten. Hel eerste elftal vande trimmers won gemakkelijk met 2-0 van hel tweede elftal F Serarensen L vd Lavou maakten de doel punten vooi hel eerste team FC Hel Centrum II won verrassend mei 2-1 van VVS Terneuzen. Hel Terneuzense bednjfsteam had mei de rust door R Bos wel een I -0 voorsprong genomen, maai N Nagtzaam en E v Laer bogen de achterstand in een 2-1 voorsprong om In een vriend schappelijk duel won VVS Ter neuzen met 3-0 van De Si herberg. Huidige stand l.FCMonke* Kloosterzande 24 19 2 3 40 pin (79-15), 2. FC Niks I Hulst 20 1: 2 0 38 pnt. (65-8), 3 Tnmvereni- ging I Hulst 20 17 1 2 35 pnt (76-9). 4 FC Hel Cenl rum 1 Hulsl 2] 143 4 31 pnt (74-24), 5. FC de Parochie-Bar De Klinge (B) 21 13 3 5 29 pnt. (66-28), 6 VVS Terneuzen 22 10 2 10 22 pnt.J51-42), 7. FC Monkey II 22 10 2 10 22 pnt. (51-44),FC Niks II 21 100 II 20 pnt (49-63). 9. FC Hel Cenli-um 1122 9 2 1 1 20 pnt. (46-45), 10. Trimvereniging 11 22 7 3 12 17 pnt (49-40), FC Lampo Hulst 21 7 2 12 16 Dut (31-44). Programma voor zondagmor gen 25 mei: 9.00 uur FC Monkev I - Monkev III en FC Niks II - FC Hel Centrum II. 9 15 uui FC de Parochie-bar - Trimvereniging II, 10.40 uur Trimvereniging I - FC Niks I, 11.00 uui De Stads herberg - FC Het Centrum 1 en FC Lampo I - FC Monkev II

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 17