Door zege op Hansweertse HOOFDPLAAT PAKT TITEL Carlo Steel winnaar in Terneuzen Junioren van Steen eerste Wielerkoers IJzendijke Theo Ver linde boekt succes SPIJK] INDE Otten Dramont brengt Clinge winst wint Hans DE L I L Opladen sterkste Verberkmoes trainer Biervliet I Vredeskoers Uilslagen Uitslagen RBC klopt Rood Wit sport 1 VIERDE SPORTPAGINA VAN DINSDAG 20 MEI 1975 (Van onze voetbalniedewerker) TERNEUZEN Hoofdplaat is kampioen van het zondagvoetbal van de KNVB afde ling Zeeland. Met een 3—1-overwinning in Hansweert werd de titel binnengehaald. De tweede promotieplaats blijft nog een open st rijd, waarvoor het afgelopen pinksterweek- eind hard geknokt is. Zaterdaguitslagen: DFS—Luctor 1—3, Ha nsweertse Boys—Hoofdplaat 1—3, Aarden burgRia 11, SchoondijkeGraauw 10. Maandaguitslagen: Luctor—Hulsterloo 2—2, Graauw—Aardenburg 4—1, Walcheren— DFS 11, PhilippinePatrijzen 51. SCHOONDIJKE - GRAAUW Een zwakke partij voetbal. Een gelijkspel had de verhou ding beter weergegeven, zeker gezien de grote inzet van de tegen degradatie spelende be zoekers. Schoondijke kwam toch aan een gelukkige 10 overwinning, toen tien minu ten voor het einde Jaap Seen scoorde. HANSWEERTSE BOYS HOOFDPLAAT De eerste helft had de kampioen nog veel moeite met de Boys. E werd zelfs met een 10 ach terstand gerust door een doel punt van Karelse. Na de rust was Hoofdplaat veel beter. Nu kwamen er ook volop kansen en nadat Jonkman gelijk had gemaakt (11), gaven de Boys de moed al op en via nog twee doelpunten van Jan Jonkman werd de eindstand verdiend op 13 gebracht en kon het kampioensfeest begin nen. AARDENBURG - RIA Een matig duel. Belde ploegen ma ken nog kans op promotie. De eerste helft geen krachtsver schil. Aardenburg kwam op 10 door Worst. Ondanks het overwicht van de thuisclub na de hervatting werd het kort voor het einde toch 11 door Egbert Audenaerd 11. DFS - LUCTOR In een bar slechte wedstrijd heeft Luctor voor een daverende verrassing bezorgd Kanshebber voor pro motie DFS werd verdiend met 13 verslagen door degrada tiekandidaat Luctor. Al voor de rust maakte Rijk er 01 v.gn en direct na de thee ver hoogde Priem de score tot 0 2. Kort voor het einde werd het nog wel 12 door Tuin man. maar direct daaroo zette Nuyten de eindstand verdiend op 13. GRAAUW - AARDENBÜEG Met veel inzet heeft Graauw mogelijk een beslis sende wedstrijd gewonnen. Met liefst 41 werd Aarden burg verdiend geklopt en dat ondanks een snelle 01 ach terstand door De Croock. Graauw kwam nog voor de rust sterk opzetten en scoorde door Boone, Grob en Wullems een 31 ruststand. De tweede helft speelde Aardenburg be ter, maar zag geen kans dich terbij te komen en uit een strafschop van Boone werd de eindstand op 41 gebracht. De thuisploeg speelde een sterke eerste helft. Luctor kwam met 10 voor door Ars. De Nijs maakte na de thee gelijk (11), maar weer Ars bracht Luctor op 21. Pas tien minuten voor het einde kon Hulsterloo een toch niet onverdiend 22 bereiken door Kindt. PHILIPPINE - PATRIJZEN De eerste helft speelde Phi lippine een sterke partij voet bal. Patrijsen kwam er niet aan te pas en door de actieve Henk Begijn kwam de rust stand op 2—0 Spuessens scoorde na de thee 3—0, waar na weer Begijn met twee doelpunten de score opvoerde tot 50. Toen pas kon een in feite machteloos Patrijzen de eindstand op 51 bepalen, Een goed uitgangspunt voor de Zeeuws-Vlamingen. De promo- ti<5fomt nu dichtbij! WALCHEREN - DFS Waar schijnlijk verspeelden beide ploegen door de 11 hun pro motiekansen. De 11 geeft de verhouding goed weer. Met de rust was het nog 0Q. Gelen opende de score voor Walche ren (10), waarna Toon Rijn berg uit éen strafschop de eindstand op 11 bracht. Ie klas: DFS 1 - Luctor 13, Hansw. Boys 1 - Hoofd plaat 1 1—3 Hoofdplaat kam pioen. Aardenburg 1 - Ria W 1 l1, Schoondijke 1 Graauw 1 1—0. 3e klas D: Hansw. Boys 2 - Domburg 3 5—3, Vlissingen 8 - Middelburg 5 2—3, Patrijzen 3 - RCS 4 1—1. Zld. Sport 4 Jong Ambon 3 82. 3e klas E: Vlissingen 7 Zld. Sport 5 6—1. Hansw Boys 3 - Robur 3 13, Wal cheren 4 - Zeelandia 4 61. Ie klas: Luctor 1 - Hulster loo 1 22, Graauw 1 - Aar denburg 1 4—1. Walcheren 1 DFS 1 1—1. Philippine 1 Patijzen 1 51. Res. Ie klas: Vreskens 3 Zld. Sport 3 6—0. Walcheren - Terneuzen 3 01 2e klas A: Terneuzen 4 Aardenburg 2 210, Biervliet - Hontenisse 3, 34, HVV Clinfè-' 2 0—3. DFS 2 4—3, Middelburg 4 - Robur 1 11, Robur 2 - Vol harding 1 11. 3e klas A: Ria W. 2 - iV ogel- waarde 3 02. Clinge 3 - HW A 16, Terhole 1 - Steen 3 3—0. 3e klas B: Oostburg 2 - Hontenisse 4 51, Vogelwaar de 4 - Philippine 3 2—2 3e klos C: Hoofdplaat 3 - Corn Boys 4 31, Aardenburg 3 - Sluiskil 3 72, Oostburg 3 - Breskens 4 13. 3e klas D: Zld. Sport 4 - Hansw. Boys 2 14, Zld. Sport 6 - Jong Ambon 3 32, Patrijzen 3 - Domburg 3 01, RCS 4 - Vlissingen 6 16, Lewed. Boys 2 - Noormannen 3 1—1. 3e klas E: Hansw. Boys 3 - Middelburg 6 110, Robur 3 - Walcheren - 4 17, Lewed. Boys 3 - Zld. Sport 5 51, Vlissingen 7 - Goes 3 5—3, Zeelandia 4 - Patrijzen 4 12 4, Volharding 2 - Cortgene 1 1—4. 3e k]as F: Cortgene 2 - Dreischor 3 1—3, SVOWK 1 Zonnemaire 1 23 Het elftal van Hoofdplaat, dat het kampioenschap behaalde in de eerste klas van de zondagcompetitie KNVB Afdeling Zeeland en promoveert naar de vierde klasse van de KNVB. CONCOURS HIPPIQUE AXEL WEER GROOTS (Van onze sportredactie i AXEL Het internationale concours-hippique in Axel om onder meer de grote NCRV- prijs is een ongekend succes geworden. Zo'n dikke 5000 paardespartliefhebbers hebben getuige kunnen zijn van een sportief evenement van groots gehalte. De ruitersportvereni ging Axel met voorzitter Jan den Doelder, penning meester Murre, publiciteits- man George van Remortele en terreincommissieman Den Ha mer kreeg dan ook terecht alle complimenten van de Ko ninklijke Federatie van Lan delijke Rij-verenigingen om dat de organisatie in Axel perfect te noemen was. Dressuurproef voor achttal len paarden (handicap)1 Zwinruiters, Nieuwvliet 139,5 punten; 2 Oranjeruiters, Axel 133,5 punten; 3 Westschouwen 130 punten. Dressuurproef viertallen paarden: 1 Schouwse Ruiters 129 punten; 2 Gouwe Reijers, Serooskerke 124 punten; 3 Weelruiters. Borsele 108.5 punten. Individuele dressuur klasse L paarden: 1 Annette Louwer- se met Goldstar, Reimerswaal 124 punten; 2 J. Sleutel, met Alze, Gouwe Reijers 123,5 punten; 3 A. Sneep met Phi' lip, Oranje-ruiters. Willem stad, 121 punten. Individuele dressuur klasse L paarden: 1 Susan Malcorps met Kalief, Zwinruiters, 151 punten: 22 H. Kooman met Alex, Westelijk Schouwen, 145 punten; 3 C. Vinke met Cham tal, Bonteruiters 141 punten. Individuele dressuur klasse L paarden; 1 Anita Zoetwey met Flortorosa, Paardebloem 147 punten; 2 Hanne de Bruyn met Esteban, Weelruiters, 143 punten; 3 Christel Gabrielse met Jempy, Zwinruiters. 134 punten. Individuele dressuur klasse L paarden: 1 J. Bevelander met Manolito, Schouwse Rui ters 135.5 punten; 2 J. Poly met Zeno, Reimerswaal 135 punten; 3 A. Wattekmet Reza. Oranjezon 132,5 punten. Individuele dressuur klasse L paarden: 1 H. Baert met Magie, Zwinruiters 135 pun ten; 2 C. Steendijk met Luite nant, Reimerswaal 131,5 pun ten: 3 Ineke Bolleman met Mannix, Oranjeruiters, Axel 126 punten. Individuele dressuur klasse L2-paarden: 1 J. Munters met Monark, Oranjeruiters, Wil lemstad 130,5 punten; 2 Ar- noud de Feijter met Tuncar, Oranjeruiters Axel 130,0 pun ten; 3 Klaas van Exel met Avenir, Oranjeruiters, Willem stad 129.5 punten. Individuele dressuur klasse M paarden: 1 Susan Malcorps met Coloriet Zwinruiters 129,5 punten: 2 Ad Mosselman met Junusa, Reimerswaal 115,5 punten: 3 Luc van Mieghem met Domino, Broeder Isidoor. 114.5 punten. Individuele dressuur klasse Z paarden: 1 Guy de Cleene met Colus. Broeder Isidoor 124 punten; 2 Jan de Cleene, Broeder Isidoor, 119 punten. Dressuurproef voor pony's alle categorieën: 1 Gouwe Rei jers, Serooskerke 136 punten; 2 De .Paardebloem, Kloetinge 129 punten: 3 De Klepperties. Axel 128.5 punten. Dressuur voor viertallen po ny's met handicap: 1 De Kien- punten; 3 Walcheren 125 5 punten. Individuele dressuur pony's categorie A klasse L: 1 Corien Nooteboom met Frits 136 pun ten; 2 Wally de Koyer met Rozetta 132,5 punten; 3 Jan van de Kieboom met Ronald 132,5 punten. Individuele dressuur pony's categorie B klasse L: 1 Marie Paul Pica vet met Shobley(De Kleppertjes, 153 punten; 2 An- ja van der Meyden met Avan- ti, De Kleppertjes, 151 punten; 3 Annelies de Nijs met Katy. Hulst, 148 punten. individuele dressuur pony's klasse L: 1 Ina Crucq met Honny, Walcheren, 145,5 pun ten; 2 Liza Sneep met Vera, Oranjeruiters, Willemstad. 135,5 punten; 3 Doeske Delfos met Blue Bell Walcheren. 131,5 punten. Individuele dressuur pony's klasse L: 1 Henny Lantsheer met Salto Oranjezon 147 pun ten; 2 Carolien Suykerbuyck met Patric, Prins Auvergne 141,5 punten; 3 Carla Glas met Jamaica, Paardebloem 138 punten. Individuele dressuur pony's klasse L: 1 Resi Kosters met Bambi, De Kleppertjes, 133 punten; 2 Mon Pica vet met Zeelana, De Kleppertjes 132 punten; 3 Hubert van Dis met Red Old, Oranjeruiters. Wil lemstad 131 punten. Individuele dressuur pony's klasse L: 1 Anita Vermeire met Michu, Auvergne 146,5 punten; 2 Marc Coppoolse met Ramona, Gouwe Reijers, 145,5 punten; 3 Dorien Huybrechts met Prescot, Prins Auvergne 144,5 punten. Individuele dressuur pony's klasse L: 1 Marjo Crucq met Dameldo Walcheren 135,5 pun ten; 2 Petra Kas met Petrusc- ka, Gouwe Reijers, 130,5 pun ten; 3 Leon de Haas met Dori- na, De Kleppertjes, 130 pun- ten. Individuele dressuur pony's klasse L2: 1 Annemieke Pica- vat met Emynent De Klep pertjes 140 punten; 2 Frans Sinke met Maistro, Reimers waal 139,5 punten; 3 Jaap Roose met Amourette, Gouwe Reijers 138,5 punten. Individuele dressuur klasse IVt pony's: 1 Nicole van Re mortele met Juniper, De Klep pertjes, 134,5 punt en; 2 Trese- mieke Pieavet met Küly, De Kleppertjes, 130 punten; 3 Marjan Timmerman met Sabi- na, Paardebloem, 128,5 pun ten. NCRV-prijs: 1 Corfielisse, Hulst; 2 Van Michern, Broeder Isidoor: 3 Hansen. Schouwse individuele springconcours pony's klasse L categorie C: 1 Marjo Crucq met. Dameldo. Walcheren; 2 Jos Heeffer met Rowhead, Prins Auvergne: 3 Toon Suykerbuyk met Torna do, Priils Auvergne. Individueel springconcours pony's klasse L categorie D: 1 Erich de Bruyn met Shirley Brown, De Kleppertjes; 2 Tressemieke Pieavet met Kil- ly, De Kloppertjes; 3 Herman Loekefeer met Roamer. Hulst. Individueel springconcours klasse M pony's: 1 Jaap Joosse met Amourette. Gouwe Rei jers 2 Annemieke Pieavet met Eminent, De Klepperties: 3 Anita Vermewen met Mi- chau. Prins Auvergne. Springconcours klasse L paarden: 1 Harold Cornelissen met Soraya, Hulst; 2 Bram Cambier met Kernic, Zwinrui ters: 3 Inse Verplne-g met Jon- Susan Malcorps met Kalief van de Zwinruiters, die de eerste plaats behaalde in de individuele dressuur klasse L paarden, tijdens het internationale concours-hippique in Axel (Van onze sportmedewerker) KLOETINGE Het elftal van het Duitse Opladen is za terdag winnaar geworden van het veteranen-voetbaltournooi in Kloetinge. De organiserende vereniging Kloetinge dat met twee teams aan dit tournooi deelnam kwam met zijn A- elftal ia de finale tegen Opla den. Deze spannende en op goed peil staande wedstrijd eindig de onbeslist (00). De gastein wonnen daarna via strafschop pen. De eindstand: 1. Opia den: 2. Kloetinge A; 3. Lewe dornse Boys; 4. Everbodegem (België); 5- Arnemuiden; 6. Luctor; 7. Pechiney; 8. Kloe tinge B. De sportiviteitsbeker werd gewonnen door Luctor (Heirakenszand). (Van onze sportredactie) TERNEUZEN In Terneu zen werd zaterdagmiddag een jeugdkoers gehouden voor jeugdlicentiehouders van de wielerverenigingen Zeeuwsch- Vlaanderen en Theo Middel kamp. De ronde werd gespon sord door de familie Van Overmeeren uit Terneuzen en telde tevens mee voor het A en O-supermarktklassement van J. de Caluwé uit Sluiskil. Grote afwezige in de ca- gorie 8- en 9-jarigen was Charles de Caluwé, die we gens ziekte niet kon starten. Pech voor het Shiiskllse cou reurtje, die op deze manier naast de punten voor liet klas sement waarin hij hoog staat genoteerd greep. Kurt van Overmeeren toon de zich nu de sterkste bij de 8- en 9-jarigen. Bij de 10- en 11-jiariigiein was het opnieuw Carlo Steel uit Axel, die de bloemen in ontvangst mocht nemen van de Temeuzense ronde-miss Jessica die Jong. Mare de Dobbelaere, tweede in deze oategorie, kwam even eens om zijn beloning. Bij de 12- en 13-jariigen was Rob Bij- vank uit Sas van Gent de grote pechvogel. Hij kreeg twee keer met pech af te re kenen en legde tenslotte toch nog op een eervolle vijfde plaats beslag. Winnaar werd evenals vorig jaar de Middel burger Ronald Harte, die in de sprint met miniem verschil won van Adrie de Maes- sehalök. Ook de 14-jarigen re den m Terneuzen al was het met één renner minder den gebruikelijk. Maurice de Vleeshauwer uit Westdorpe is namelijk overgestapt naar de nieuwelingen. Peter Scher- beijn uit Oostburg toonde zich d-e sterkste in deze categorie Klapstuk van de wieflermiddag kwam daarna pas, toen de ou ders van de rennesrs een kop- pelkoers moesten rijden over zes ronden. Eerst kwamen de heren in de koers voor twee ronden, daama de daimes voor twee ronden, waarna de heren de laatste twee ronden voor hun rekening namen. Een boeiend spektakel, waarbij vooral het echtpaar Seherbeijn uit Oostburg de nodige aan dacht op zioh vestigde door in boerenkiel op een vreemdsoor tige fiets het parkoers over te ..snellen". De uitslagen luiden: Categorie 8- en 9-jarigen: Kurt van Overmeeren (Ter- neuzen): 2. Robert Smink (Middelburg); 3. Edwin Ent hoven (Stekene België); Ruben van Overmeeren (Ter- neuzen); 5. Brigitte Tieleman (Kloosterzande); 6. Bert-Jan Harte (Middelburg); 7. Jac queline Schoremans (Axel). Categorie 10- en 11-jarigen 1. Carlo Steel (Axel); 2. Mare d-e Dobbelaere (IJzendijke); Jean-Luc Groosman (IJzendij ke): 4. Mario Rammeloo (Phi lippine); 5. Robbie de Vos (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN Het junio- rentoernooi op, tweede pink sterdag, dat gehouden werd te Terneuzen en georganiseerd door de gelijkgenaamde vere niging, werd respectievelijk bij de B-junioren en A-junio- ven gewonnen door Steen B-l en Terneuzen A-l. Steen B-l herhaalde hier mee de prestatie van v-orig jaar, toen het ook dit toernooi won Nadat de finalewedstrijd, tegen Terneuzen B-l met 11 eindigde, toonde Steen B-l zioh de koelbloedigste bij het nemen van strafschoppen. Bij de A-junioren werd het een totale Terneuzense aangele genheid. In de fina-le toonde Terneuzen A-l, dat getraind wordt door Han van der Hooft, zich net iets sterker dan Terneuzen A-2 en zege vierde met 21. De eindstand hij de B-junioren was als volgt: 1. Steen, 2. Terneuzen, 3. GPC, 4- Hontenisse. 5. Ter neuzense Boys, 6. Robur, 7. Hoofdplaat, 8. Vogelwaarde. De eindstand bij de A-junio ren was als volgt: 1. Terneu zen A-l, 2. Terneuzen A-2, 3. Terneuzense Boys, 4. Robur, 5. Vogelwaarde, 6. Hontenisse, 7. De Meeuwen, 8. Terneuzen A- 3 (Van onze sportredactie) IJZENDIJKE Het wieier- comité IJzendijke houdt van daag in samenwerking met de plaatselijke VVV een wieler koers voor liefhebbers ep da mes. De dames beginnen om 14.00 uur aan een rit over 40 kilometer. Het wieleroomité (Van onze sportmedevv-.ker) BIERVLIET Rinus Ver berkmoes, speler van de voet balvereniging Clinge zal in het nieuwe seizoen Jan Kocli op volgen bij Biervliet en de se lectie bij Biervliet gaan trai nen. Dat Rinus Verberkmoes naai Biervliet zou gaan was al enige tijd bekend bij het be stuur van Biervliet en Ver berkmoes zelf maar omdat Clinge nog tegen Biervliet moest spelen heeft men er echter geen ruohtbaarheid asn gegeven. Niettemin won Clin- afgeloneh zondag met 12 (Van onze sportredactie) ZAAMSLAG De „Verlin de-combinatie", het kaderteam dat Ifampioen werd tijdens de clubkampioenschappen van het district Zeeuwsch-Vlaanderen van de Koninklijke Nederland se Biljart Bond, heeft het voortreffelijk gedaan tijdens de gewestelijke voorronden. Het team, bestaande uit Theo Verlinde uit Zaamslag, Louis Dallinga uit Sluiskil en Tonnie van Eenennaam uit Terneuzen, heeft zich geplaatst voor de gewestelijke eindstrijd- De Verlinde-co-mbinatie ver sloeg eerst in Sluiskil BSV uit Waalwijk met 52 en leed een kra-ppe 43 nederlaag in Steensel tegen de biljartvere niging De Schuur. Dallinga leed tegen Janssen een gerin- 7P nederlaag evenals Van Ee- Verlinde stelde de finaleplaats van de Vertinde-combinatie veilig door met ruim honderd caramboles versohdl te winnen van W. Jansen. In totaal be haalde de Verlinde-combinatie acht punten, ruim voldoende voor een plaats in de geweste lijke 'finale in Etten-Leur, die op 1 juni wordt gespeeld. De Verlinde-combinatie komt dan uit tegen het kaderteam van De Linde u-it Goirle. De partij en die in Etten-Leur worden gespeeld zijn; Dallinga (250 caramboles) - Van Pruissen (330 caramboles); Van Ee nennaam (232 caramboles) - Otten (290 caramboles); Ver linde (160 caramboles) - Hol- lants (172 caramboles). Wint de Verlinde-oombiraatie ook deze wedstrijd, dan heeft het teairr uit Zeeuwsch-Vlaanderen zich geplaatst voor de nationa- IJzendijke - bestaande uit Jan de Does (voorzitter), Maurice de Roocker Rudi van Lim- men, Cor Verstraten, Willy Henneman, Meder, Co Segers en Rob de Bruijcker - heeft een twintigtal dames kunnen „contracteren" voor IJzendij ke. Enkele favorietes zijn de dames Abbink (Waalre), Ha vik (Strijen), Kerremans (Ou denbosch), Jongenelen (Sprundel), Riemersma (Am sterdam), Kneteman (Huijber- gen), Streef (Nieuw-Lekker- land) en de Zeeuwse troeven Anette Koeman (Axel) Anette Koole (Goes). De lief hebbers 30 in getal - starten om 15.30 uur voor een koers over 50 kilometer. Belangrijk ste favorieten bij de liefheb bers - deze 41ste ronde van IJzendijke telt tevens mee voor het Dagblad De Stem en O-k-lassement - zijn: Bij vank- (Sas van Gent), Jonk- hei m (Sas van Gent), Lepoe- ter (Oost-Souburg), Thomas (Westdorpe), De Waele (Axel), Wielhouwer (Som melsdijk), Wassin-k (Oost-Sou burg). De Rijke (Sas van Gent) Liibaart (Philippine). Van der Ploeg (Kwadendam me) en De Ridder (Oost-Sou burg). Streekfavorieten ge noeg dus. Het parkoers, met een totale lengte van 3000 me ter, ziet er als volgt uit: Ko ninginnestraat (start). Markt, Oranjestraat, Kerkstraat, Beursstraat, Markt Beurs straal, Nassaustraat, Water- pontstraat, Landbouwstraat Nieuwedijk. Kr>m"o='---( fiets- (Philippine); 6. Peter van At. ker (Koewacht); 7. Heni; Smits (Axel); 8. Stanny VÏ1 Overmeeren (Terneuzen); I Ronry Comelisse (Westfc I peMonique de Vos (PL M] lippi,..11. Ronnie Schort. I mans (Axel); 12. Jan Ever-. I dijk (Kapelle); 13. Patrick de I Beer (Axel). I Categorie 12- en 13-jarigen I 1. Ronald Harte (Middelburg); 2- Adrie de Maesschalc; (Axel); 3. Arnold Claeijs (IJ. zendijke); 4 Karei van Got. them (Kloosterzande); 5. 1 Bijvanik (Sas van Gent); 6. Co Eversdijk (Kapelle); 7. (Ben- f nie Tieleman (Kloosterzanèi: 8. Ab Verplanke (IJzendijke r 9. Johnny van Hoorn (Kapel, lie); 10. Wim Hamelink (Ter neuzen); 11. Ronny van Óver- veld (Middelburg); 12. Erwin van Gimst (Axel). Categorie 14-jarigen: 1. p(, I ter Seherbeijn (Oostburg); I Jan Maayen (Kloosterzande 1. 3. Werner Wieme (Oostburg): 4. Brigitte van Goethe® (Kloosterzande): 5. Alex van Boven (Sas van Gent). Uitslag hoppeilkoers oudere 1. echtpaar Bauer (Goes); 2 De Maessdhaldk (Axel); 3. Schoremans (Axel); 4. Evers- dijk (Kapelle); 5. Cornete (Westdorpe); 6. Verplante- Va-n Acker (IJzendijke-Koe- wacht); 7. Van Goethem (Kloosterzande); 8. De Bee (Axiel); 9. Harte (Middel burg); 10. Clemminck (Ter- neuzen); 11. Maayen (Kloos terzande); 12. Hamelink (Ter neuzen); 13. Van Overmeeren (Terneuzen); 14. Seherbeijn (Oostburg). (Van onze sportredactie) HANK - Niet Frits Pirarc maat zijn Amstel-ploeggenoc B ■untie Spijker schreef gister middag de uiterst boeiend "„„de van Hank op zijn naam En dat terwijl Frits Pirard d laatste ronde van iets meer dai een kilometer inging met eei riante uitgangspositie. De Bre dase coureur snelde bij het lui den van de bel met een voor „rong van honderd meter ot ,f;n naaste concurrenten ovei ■■et parkoers. Maar Pirard re Pende buiten zijn ploeggenoot Oe renner uit Kampen sproni naar Pirard toe en nam he meeste risico bij het uitkomei van de laatste bocht. Op da moment wist Pirard dat hij ge slagen was. Met Jan Spijker kreeg Hank gis I teren een verrassende wmnaai I Immers, naast favoriet Frits Pi I rard waren nog twee coureur era actief gedurende de gehel I koers Ad Prinsen en Piet Fran ken waren de grote mannen, di bergen werk verzetten, maa I m i- (Van onze medewerker) TERNEUZEN In de vier de klas H is Sluiskil nu defi nitief gedegradeerd. Met 2—3 werd van RCS verloren. De bezoekers blijven daarmee kampioenskandidaat. Zo niel Hontenisse, dat met 3—1 ii Koewacht verloor. Zierikiee won met 61 van Com Boys. Domburg had geen moeite mei Noormannen. Biervliet verloor met 21 van Clinge. BIERVLIET - CLINGE - Drumont was weer de grote man bij Clinge. Hij scoorde beide doelpunten, waardoor Clinge gelukkig won. Een ge lijkspel had de verhouding be ter weergegeven. In de gelijk- opgaande eerste helft scoorde Drumont 01, maar er werd met 11 gerust door De Meij er. Pas enkele minuten voor het einde van de wedstrijd kon Drumont eindelijk zijn ploeg op 12 brengen. DOMBURG - NOORMAN NEN Een sportieve derby. Domburg profiteerde voor rust van de geboden kansen e: leidde in de eerste helft al met 30. De doelpunten kwa men van Koops, Van Ierssel (2x). De tweede helft was Noormannen wel sterker, maat' zag geen kans tot scoren te komen. ZIERIKZEE - CORN B0ÏS De eerste helft verliep ma tig. Corr Boys bood toen go® tegenstand. Dank tij een eig doelpunt werd het eerst zei 01, maar door Koster Verkaart kwam de ruststiat» op 2—1. De tweede helft Zierikzee oppermachtig. A tereenvolgens scoorden bos - Vermeulen, Verkaart en y- Vermeulen een ruime en verdiende 61 eindstand. Stand 4e klas H: 20-33, RCS 20-32, Hontenisse 20-30, Zeeland Sport Clinge 20-23. Koewacht Zeelandia 20-16. Corn 20-14, Biervliet 20-14, WW burg 20-14, Noormannen zv-"> Sluiskiil 20-6. (Van onze sportredactie) rrC ROOSENDAAL - en heeft de thuiswedstrijd «5 Rood Wit Amsterdam voor landskampioenschap van zondagamateurs met wonnen RBC nam in de 64e nmw^ de leiding door Verstraa de flOe minuut zorgde va 2—0 Drie -1 gf (Van onze sportmedewerker) HANSWEERT - Kees Prier was maandag de grote animate van de profronde in Hausweer De op deze middag bijzonde strijdlustige Zeeuw moest ech ter de bloemen toch aan zij ploeggenoot HarmOttenbros la ten, die hem in de eindsprir klopte. Tegen de gewoonte i werd de lont in deze profrond al vroeg in het kruit gestoker Het gebeurde reeds na 15 kilo B meter, toen Priem in gezelscha B van Ottenbros, Vianen, Aling e de nog weinig bekende Cor Bak B ker uit Soesterberg doorginge na een premiespurt. In eerste in stantie dienden vijf jagers zie aan, onder leiding van Jan va Katwijk en de Engelsma Lloyd, maar deze poging liep o niets uit. De vijf man sterke kopgroe I boekte op het kleine parkoeiB van 1250 meter steeds meer tei J reinwinst en na 35 kilometeH was de zaak al bekeken. Het re« tant van het veld met matadc® Henny Kuiper en Gerry KneteB mann, was toen op een roncM achterstand gezet. Henny Ku™ per voelde het toen blijkbas I toch wel aan zon stand verplicl I om voor wat stuntwerk te zoi I gen en de Frisol-coureur dee I dit met veel machtsvertoon, b I een fraaie jacht die 10 ronde I duurde, boekte Kuiper aanziet lijke terreinwinst en maakte zij ronde achterstand geheel go en bracht met deze prestatie handen van de toeschouwers elkaar Kuiper was ook preset toen met nog 60 kilometer gaan, 12 man, waaronder mannen van het eerste uu Priem, Vianen, Bakker, Aling t Ottenbros, alsmede De Vlai Huizebosch, Groen Hordijk e I JanBroersopnieuwopdevlucl I sloegen Maar nog was h- strijdvuur niet geblust, wai met nog 20 kilometer voor t I WARSCHAU (Reuter) - r een dag rust is zondag de vr deskoers weer verder gegaa De achtste etappe van Trin naar Opole over 168 km wc gewonnen door de Pool Szu I kowski, die tevens de leiding het algemeen klassement heel De Pool Stanislaw Szoz® heeft maandag de negenB etappe van de vredeskoers el wonnen Hl] legde de 154 kiTB meter, van Wroclaw naar Zfl lona Gora, af in 3 uur en 20 nl nuten De Oostduitser Gerha anke werd tweede Henk B< terhuis eindigde op de der plaats (Van onze sportredactie) RIJEN - De Leren Zool g door. Dat was het grote niec 09 het pinksterheraad tus net organiserend comité enl KNWL liet comité van De ren Zool heeft daartoe wel «n| "oom voor zeer voor tijd redde Visser voor de Amsterdammer xxrpdstr. 4 F" stand: RBC

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 12