[amerflats jeugdvakantiewerk in goes INDUSTRIEBOND TEGEN UITBREIDING PECHINEY „Kleiwinning Aardenburg in toekomst nader bezien" VOLVO-GENT BREIDT UIT Geen ruilhandel om economie gezond te maken" Stichting Zeeland mag pand kopen I. R. van Dam D. H. de fa I kerkdiensten CNV-er Jorritsma: Geen tweede kerncentrale Uitslagen van schiet ingen Aschoff opent gebouw Centrale Stichting Roosendaier landt met vliegtuigje op Zeeuwse akker D k G. L. de Kol WOONHUIS Kloosterzande: NHUIS nt. Zemad b.v. HUUR LANGO ourt B V. 9 streek Oud-mariniers helpen Zonnebloem aan geld VAN VEEN IN VLISSINGEN: Kernenergie Westdorpe Goes Burgerlijke stand Reimerswaal GS op vragen: OUDE SMIDSE TE CU\ te HULST mei 1975 om 4 uur im,, •n de heer B. Stienen p ten verzoeke van de hw jllek verkopen t woonhuis en tuin, te Clinge, aan er gemeente Huist, sectie v en. >ij de betaling van de r rekening van de kop^°! osom binnen een maand es dagen na de veiling, ag 14 mei en dinsdag"® en kantore van de notaris i n de ïroe- en ene- kad. lijke 'root weg een >5.00 per iede weg een 8.80 3er- Ujk ka- vei- som de maf via bij iry- a.s. >.00 ge- rbij ïzig te no- voorlopkTb^; NOTARIS te IJZENDIjkj zal op nader aan te digen datum ten v«3 mevr. Plasschaert-va? Vijver bij inschrijving verkap het ruime, goei onderhouden (voorzien van cv-« Nieuwst raat 54 te (2 burg met boomgaard garage, autoboxen, m loodsen, kad. bek. burg sectie E no M groot 32.40 aren (grot deels gelegen langs Het woonhuis is vrij aanvaarden, de autobcc en loodsen zijn verhui voor auto- en caravi stalling. De inschrijving zal ope staan voor verschilla gedeelten van het obi« Eerste bezichtiging vrijdag 23 mei tussen S en 5 u. n.m. en overigi na tel. overleg (OU 259). Inlichtingen bij genoen notaris tel. 01176-1558 32 VEILING TE SAS VAN GENT NOTARIS te AXEL zal op donderdag, 22 m 1975, des namiddags uur in hotel „De Bourse" te Sas van Gei Westkade 67, ten verzoe van zijn principale, krac tens artikel 1223 B.W. publiek verkopen: Het woonhuis met aanh horen en erf te Sas Gent, Oostdam 2, kad straal bekend gemeen Sas van Gent, sectie nummer 1600, groot 2 a 8 centiare. Voorschreven onroeren goed geheel ontruimd aanvaarden bij de betalil van de koopsom, wei binnen één maand na veiling moet worden va daan. Betaling onkosta binnen 6 dagen. Lasten voor rekening ra koper vanaf 1 januai laatstleden Bezichtiging op dinsdai 20 mei aanstaande des M middags van 3 tot 4 uur. Nadere inlichtingen te kantore van voornoemd notaris. ;r goed onderhouden tuin. lexanderstraat 22 tc ande, tel. 01148 - 1366 of mrand van Breda an Breda in de wijk Up«r Os en Ulvenhoufse bossen ok dicht bij België •flats 81 m2, excl. ^er- 3 m2. Deze flats boiler voor de bad" in de keuken, een bad en een 3Pf?® 3-kamerflats vanaf naf f 450,- p.m., garages irijzen zijn incl. service- fen). welke is ingericht door Breda, is elke woens- an 12.00 tot 15.00 uur. chtingen bij: 298 - AMSTERDAM D - 249527 ZATbko/- 1 (Van een onzer verslaggevers) GOES Het sociaal-kultu- fcel werk in Goes houdt van 28 juli tot en met 8 augustus het jeugdvakantiewerk. De ac tiviteiten vinden plaats in het buurthuis De Pit in Goes- Zuid, het ontmoetingscentrum De Veste en de Hollandse Hoeve. De kleintjes van 4 en 5 jaar worden in de ochtenduren hez ggehouden in De Pit en De Veste, de kinderen van 6 en 7 jaar kunnen de hele dag in De Veste terecht en voor de jeugd van 8 tot en met 12 jaar j5 de Hollandse Hoeve de ge hele dag beschikbaar. Er zullen zoveel mogelijk eltoe dag vaste activiteiten als handenarbeid, stokbroodibak- ken en huttenbouwen op touw worden gezet. Daarnaast komt zowel in De Veste als de Hol landse Hoeve een redaotiebu- reau waar de jeugdvakantie- kramt wordt samengesteld. An dere programmapunten die voorbereid worden zijn een optreden van het circus Hoger op, demonstraties van volks dansen door VODAGO en filmvoorstellingen. In de eer ste week zal speciaal aandacht worden geschonken aan het dier. Op vrijdag vindt een dde- renkeurlng plaats. De tweede week heeft nog een geheime inhoud. Op vrijdag wordt een spel opgevoerd rond „een ge heimzinnige filguur". In Woïphaartsdijk en 's- Heer Arendskerke zullen de plaatselijke werkgroepen hun eigen jeugdvakantiewerkpro- gramma organiseren met o.a. een speurtocht, handenarbeid en pannekoe kbakke n Een groot probleem voor de leiding van het jeugdvakantie werk vormt het aantal vrijwil ligers diat nodig is om de ver schillende activiteiten in goede banen te leiden. Er zijn 25 van deze vrijwilligers nodig. Tot dusver hebben zidh nog maar tien aangemeld. De minimum leeftijd van een vrijwiMdger Is zestien jaar. Het jeugdvakantiewerk heeft verder dringend behoef te aan allerlei afvalmateriaal om te gebruiken bij de handen arbeid. Verder zijn giften en bijdragen im natura van harte welkom ten behoeve van een bingomiddag. Vorig jaar na men tussen de 300 en 350 kinderen deel aam het jeugd- valkamtiewerk im groot-Goes. De deelnameprijs voor de kleintjes bedraagt 75 cent voor een halve dag en f 1,50 voor de grotere kinderen voor een hele dag. (Van een onzer verslaggevers) OOSTKAPELLE Een de legatie van het Contact Oud- Mariniers, afdeling Zeeland, heeft het zeehospitium Zonne veld in Oostkapelle een be drag van f 700,- geschonken. De voorzitter van het COM, de heer Oosterveen, overhandigde donderdagmiddag de cheque aan dr. Roebers, geneesheer directeur van Zonneveld. De delegatie van het COM maakte vervolgens een rond gang door de gebouwen van het zeehospitium .De gift van het COM is een verlaat ge schenk van de oud-mariniers ter gelegenheid van het eerste lustru mvan de afdeling Zee land van het COM. dat in november 1973 werd gevierd met o.a. het optreden van de Marinierskapel in de sporthal te Vlissingen. De eventuele baten van dit optreden zouden ten goede komen aan het zee hospitium Zonneveld. De pu blieke belangstelling voor de Mariniersfcapel viel echter zo tegen, dat er geld overbleef voor Zonneveld. Bij het opma ken van de verenigingskas en kele weken geleden bleek evenwel dat er toch nog een bedrag van f 700,- aan het zeehospitium ter beschikking kon worden gesteld. (Van een onzer verslaggevers) GOES Omdat een. eventuele uitbreiding van het bedrijf mede afhankelijk is van de bouw van een tweede kerncentrale, is een productievergroting van de aluminiumfabriek Péchiney Nederland in Vlissingen-Oost voor de industriebond CNV niet aanvaardbaar. De bouw van een tweede kerncentrale in Zeeland is, volgens deze industriebond, gezien de hedendaagse kennis van de veiligheidsaspecten bij kernenergie, niet verantwoord. Dat schrijft districtbestuur der S. Jorritsma in een brief aan de directie van Péchiney Nederland B.V. te Vlissdngen- Oost Daarmee schaart de In dustriebond CNV zich achter liet eerder door de industrie bonden NW en NKV ingeno men afwijzende standpunt met betrekking tot de uitbreidings plannen van Péchiney. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Door ruilhandel oplossingen zien te berei ken voor de huidige economische problemen is een manier, die de vereniging van Nederlandse ondernemers beslist afwijst. Met nadruk stelde dit mr. C. van Veen, voorzitter van de Vereniging van Nederlandse Ondernemers (V.N.O.) in hotel Bribannia te Vlissingen. De heer Van Veen sprak daar voor de algemene leden vergadering van de afdeling Zeeland van het V.N.O. over een aantal actuele sociaal-eco nomische problemen. Hij ging uit van een drietal regerings nota's: de werkgelegenheids- nota de nota inkomensbeleid markten TERNEUZEN-KAPELLE, 16 mei —Per stuk sla 1 13200, sla 2 13, bloemkool a 184491, b 139—166, b2 135—137, c 89—114, c2 60116, afwijkend- 85—99, per bos selderij 912, peen 84—1009, kroten 6170, radijs 2451, per kilogram komkommers 6675, andijvie 12—34, prei 3853, rabarber 34—39. spinazie 50, kassnijbo- nen 450462, per doos aard beien 1 146156, aardbeien 2 65-97. KAPPELLE-TERNEUZEN 15 mei GoldeEn Delicious 170- 65 62, 1170-80 87,10—90,660, 1165-70 73—79.60. Glasaardbei en doos van 200 gram 1140 159, II 99152. Kasfraimbozen Per doos van 200 gram, 1 420. Groenten: bloemkool X6 1.23, X8 5689, afw. 2638, rabar ber 3039,. Dinsdag 20 mei 11.30 uur aardbeienveiling. Woensdag 21 mei 122.45 uur groenteveiling 13.00 uur fruit veiling w.o. aardbeien. Vrijdag -3 mei 11 30 uur «ardbetenvei- ung en voorkoop appelenn. en de energienota. De heer Van Veen hield een somber verhaal voorzover het ging over de situatie waarin het Nederlandse bedrijfsleven momenteel verkeert. Een der' de van alle ondernemingen is zelfs niet meer'gebaat bij ver lichting van belastingdruk, maar heeft rechtstreekse im- Jekties nodig om staande te blijven. De algemene financië le positie van het Nederlandse bedrijfsleven is bijzonder zwak. Het kan extra-financiële tegenvallers niet meer opvan gen. De concurrentiepositie is slecht. En verder wordt het bedrijfsleven volgens de heer Van Veen geconfronteerd met een aantal politieke en sociaal maatschappelijke ontwikkelin gen, die het voor grote moei lijkheden plaatst. Het Nederlandse bedrijfsle ven is in de knel gekomen tussen enerzijds de loonkosten ontwikkeling en anderzijds de sociale lasten en premie druk. De sociale voorzieningen dienen kritisch te worden be keken en opnieuw te worden gewaardeerd. Hierdoor kunnen de lasten worden teruggedron gen. Het wezen zelf van de sociale voorzieningen mag niet worden aangetast, aldus de heer Van Veen. Verder diende een loonmatiging tot stand te komen. Dit kon worden gerea liseerd zonder aantasting van het werkelijk besteedbaar in komen. De overheid zou een stapje terug moeten doen, hoe onplezierig dit ook zou zijn voor de bestuurders die dit zouden moeten uitvoeren. De industriebond CNV stelt voorop dat het scheppen van meer arbeidsplaatsen gewenst is. maar de aspecten die be trekking hebben op het milieu moeten een zeer hoge prioriteit krijgen. Tot uitbreiding van de aluminiumfabriek mag niet worden overgegaan voor de nodige vergunningen zijn ver leend, Ook dient de veiligheid van de werknemers gegaran deerd te worden. Het meest belangrijke pro bleem voor de christelijke in dustriebond is de energievoor ziening, die nodig is bij uit breiding van Péchiney. „Wij stellen ons volledig achter het standpunt van de gezamenlijke vakcentrales, zowel landerlijk als regionaal, dat de bouw van een tweede kerncentrale niet verantwoord is omdat de vei ligheid bij kernenergie niet gewaarborgd is. Bovendien vinden wij dat niet vooruit gelopen kan worden op de dis cussie in de Tweede Kamer over de energienota", aldus de Industriebond CNV aan de Pe- chiney-directie. De brief aan Péchiney wordt besloten met de vraag wat Péchiney heeft gedaan aan ontwikkeling van andere energiebronnen en of is nagegaan wat eventuele an dere energiemogelijkheden zijn. Loterij De voetbalvereni ging „R.I.A.-W." heeft een verloting op touw gezet ten bate van denieuwe clutoaccom- modatie op het sportterrein in de Kapitelstraat. Voor deze lo terij worden prijzen beschik baar gesteld in de vorm van waardebonnen, die besteed kunnen worden bij e plaatse' lijke middenstanders. De trek king van deze loterij zal voor het eind van deze maand ge schieden. Geboren: Danny zv R. Schipper-V.d. Heijde, Amanda dv J Brouwer-V.d. Moere, Marco zv H. Ditzel-Maat, Ra- chid zv M Ajanoua-Robijn, Alexander zv P Boonman-Ver donk, Aart zv M van Steven - inok-De Pundert, Nicolette dv W Govers-Verzeeuw, Cornells zv G Clement-Bouterse, Leen- dert zv A Minderhoud-Van Klooster. Natascha dv C de Poorter-Schrier, Richard zv D vd- Veiden-Roskam. Ondertrouwd: J Nieuwen- huyze en A Mol, A Moerbeek en J Hibbels. J de Krijger en W de Schipper. Overleden: D. Walhout 65, M vd Flasse 70, C Gaedegebu- re 85, P Dekker 84. E op 't Hof 69, J Fansse 77. G Daane 83, T van Gorsel 93. Getrouwd: F Buijs en A Lambert, P Menheere en M de Baar. CNV-districtsbestuurder S. Jorritsma: Péchiney mag niet uitbreiden. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG —Het pro vinciaal opbouworgaan Stich ting Zeeland mag het pand kopen, dat naast het huidige onderkomen ligt. eDZeeuwse staten gingen gisteren akkoord met het verstrekken van een lening aan de Stiohtiing Zee land voor dit doel. De instemming werd echter pas gegeven, nadat gedepu teerde J. Stenvert had toege zegd dat het pand voorlopig niet verbouwd zal worden. Dit laatste lag namelijk wel opge sloten ni liet voorstel van G.S. CDA-woordvoerder Geuze stelde, dat eerst een inventari satie op tafel moest komen van de behoefte aan wer kruimte van de diverse pro vinciale diensten. Ook WD-er Elenbaas toonde zich weinig geestdriftig over dee voorgeno men aankoop. Want ij zag die aankoop tocoh als voorbode van personeelsuitbreiding bij de Stichting Zeeland en dat wenst zijn fractiee niet. Men kon in een kleine provincie als Zeeland nu eenmaal niet voor elme zaak een specialistt hebben, betoogde hij PvdA- woordvoender Van Overbeeke had ook behoefte aan een to taaloverzicht van de behoefte «an werkruimte. Hij was het eens met de aankoop, omdat het werk van de stichting be langrijk was en toch diende te worden uitgebouwd Gedepu teerde Stenvert maakte zonne klaar dat de Stichting Zeeland het aan te kopen pand op dit moment niet per se nodiig had. De gelegenheid was er echter te mooi om voorbij te laten gaan. Hij zegde wel toe te zuilen wachten met verbou wing en inrichting, totdat de staten een totaal overzicht van de behoefte aan werkruimte van provinciale diensten had den. Uiteindellijk stemden 9 s?tatenleden tegen de aan koop. Zwembad Op zaterdag 24 mei om 10.30 uur zal wethou der J. A. Nieuwenhuyse van Reimerswaal in Kruiniagen het 50-meter b-d van het zwembad Den Inkel officieel in gebruik stelen. Prot. Diensten ZONDAG 18 MEI 1975 NED. HERV. KERK Aardenburg, 10.30 uur: da. H. Valk. Axel, 10.00 uur: ds. PJ. Pen- nings. Biervliet, 9.30 uur: ds. P. J. Leenmaas. Cadzand, 9.30 uur ds. J.W. Schokking. Hoek, 10.00 uur ds. W.J. van Meeuwen. Hontenisse, 9.00 uur: da. H. B. de Needing. Hoofdplaat, 11.00 uur ds. Ph. J. Leenmans. Hulst, 10.30 uur: d H.B. de Neeling. Nieuwvliet, 10.30 uur ds. E v.d. Bij. Oostburg, 10.00 uur: ds. G. J. Geurtsen. Retranchement, 11.00 uur ds. J.W. Schokking. Sas van Gent, 9.00 uur ds. J.L. v.d. Eijk. H.A. Schoondijke, 9.30 uur ds. P.A. L. Brinkman. Openb. bel. St.-Anna ter Muiden, 11.00 uur: ds. C. Balk. St.-Kruis, 9.00 uur da. H. Valk. Sluis, 9.30 uur ds. C. Balk. Sluiskil, 10.30 uur: ds. J. L. v. d. Eijk H.A. Terneuzen Grote kerk 10.00 uur ds. D.H. Bosma. Goede Herderkerk, 10.00 uur ds. G.C. Vijzelaar. 19.00 uur da. H.B. de Needing. Opstan- dingskerk, 10.30 uur: ds. E. J. Rietveld. Waterlandkerkje, 10.45 uur: de heer I. Verduijn. IJzendijke, 11 uur ds. W. Meeuse. Zaamslag, 10.00 uur ds. A.T. Deinum. Zuidzande, 9.00 uur: ds. J. v. d. Hoek. Terneuzen, Noordstraat, 10.30 uur ds. P. v.d. Veen, H.A. Opstand-ingskerk, 9.00 uur ds. P. v.d. Veen, 17.00 uur ds. A. Vos. CHR. GEREF. KERK Zaamslag, 10.00 en 14.30 uur ds. D.J. van Vuuren. GEREF. KERK (Vrijge maakt) Axel, 10.00 en 15.00 uur ds. J. Verkade. GEREF. GEMEENTE Hoek, 9.30 en 14.00 uur: lees- dienst. Terneuzen, (Vlooswijkstraat): 9.30 14.00 en 18.00 uur lees- dienst. GEREF. GEMEENTE (Syno daal) Axel, 10.00 en 14.30 uur: lees- dienst. Terneuzen (Frans Halslaan): 10.00 en 15.00 uur ds. Van Ravenswaay. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen, 9.30 14.00 en 18.00 uur ds. A. de Reuver. LEGER DES HEILS Terneuzen, 9.30 uur: bidstond 10.00 en 19.30 uur samen komst. MAANDAG 19 MEI 1975 CHR. GEREF. KERK Zaamslag, 9.30 uur: ds. D. J. van Vuuren. MIDDELBURG G.S. van Zeeland delen op vragen van de statenleden dr. A. Vaas-van Oven en M. Antonisse mee dat in het kader van vaststelling van streek- en bestemmings plannen. In West-Zeeuwsch- Vlaanderen zal worden beke ken waar men het beste klei kan winnen voor aanleg en verzwaring van zeeweringen, voor de industrie e.d. De vragen werden door de twee statenleden met name gesteld in verband met de af graving van de Oosthavendijk bij Aardemburg door de Aar- denburgse Steenfabriek c.v. de statenleden mevrouw Vaas en de heer Antonisse zeggen het jammer te vinden diat in deze zaak werkgelegenheid belang rijker werd geacht dan het milieu. Uit de antwoorden van G.S. op de gestelde vragen blijkt echter dat de afgraving van de Oosthavendijk en een perceel bouwland gewoon door zal gaan. De steenfabriek heeft daardoor klei genoeg voor on geveer vijf jaar. Bezien moet worden waar daarna de klei vandaan moet worden gehaald. an onze correspondent) HULST Aan een schie- >ng op de liggende wip in P. Leeraert te Hulst na- 42 schutters deel. Et erd geschoten op twee wip- P?n De uitslag luidt als volgt: „ii!P 1; de hoogvogel en eerste werden geschoten j°°r Koster te St. Jansteen, tweede zij vogel ging naar ''•van Immerseel te Hulst. 'P_ 2: de hoogvogel was S. Boon te Hulst, de eer ste zijvogel voor J. de Koster Lraauw, de tweede zijvogel as voor A. de Koster te sauw. De meeste kleine vo- Ef- vijf stuks, werden ge- u, en door A. de Wit te ""1st. In café W. Blommaert •"duist wenden twee kermis- lii>,!etl5gen gehouden op de Jv W'P- Voor de eerste relingen waren 40 schutters tolgt men """lag is als •JS? hoogvogel werd svschoten door L. Lauret te Terhole. de eerste zijvogel door R. van Esbroeok te Lamswaarde, de tweede zijvo gel ging naar J. van Belle te Koewacht. De meeste kleine vogels waren voor L. de Kesel te Kapellebrug met vijf stuks. Wip 2: de hoogvogel was voor W. de Schrijver te Ka pellebrug, de eerste zij vogel voor R. Heymans te Boschka- pelle, de tweede zijvogel voor A. Prenen te Hulst. Het hoog ste aantal vogels, vier stuks, schoot J. van Darsselaer te Terneuzen. Aan de tweede kermisschie- ting namen 65 schutters deel. De uitslag luidde als volgt: Wip 1: de hoogvogel was voor J. Verhoeven te Klooster zande, de eerste zijvogel ging naar A. Maayen te Koewacht, de tweede zijvogel was voor J. Vetter te Kapellebrug. De meeste kleine vogels, zes stuks, waren voor W. Koe mans te Hulst. Wip 2: de hoogvogel werd geschoten door R. van Steen bergen te De Klinge (België), de eerste zijvogel schoot J. Vetter te Kapellebrug, de tweede zij vogel ging naar P. Steyaert te Heerle. E. van Laere uit Hulst en P. 'de Kerf uit Graauw schoten beiden met zes stuks de meeste klei ne vogels. KWADENDAMME De Nederlandse Bond van Wip- schutters heeft de eerste van de drie te houden peloton- schietingen gehouden. Niet minder dan tweeëntwintig viertallen naimen hieraan deel. Het viertal van Vios uit 's Heerenhoek, met de heren P. J. Traas, C. P. Timmerman. Johnny Boonman en A. A. Martens presteerden het om 17 punten te schieten; hierop volgde Zorgvliet met 15 pun ten; J-uliana uit Oudelande haalde 14 punten; Spes-Nostra 1, en Willem-Teil uit Ovezan- de, Soranus 2, en A.D.L.M. haalden elk 12 punten, maar met nog twee wedstrijden kan er voor de mindere goden nog van alles gebeuren. Op de tweede wip gaf de handboog vereniging Victoria van Kwa- dendamme een gewone schie ting waarvan hier de uitslag. Hoofdvogel J. Pompernolle van Vios uit 's Heerenhoek; lste zijvogel C. Baart van Ju liana uit Oudelande; 2e zijvo gel G. Verheyke van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk; lste boven- kal F. J. Ossewaarde van Doel naar Hoger uit Wolphaarts- dijk; 2e bovenkal A. Comelis- se van Diana uit Yerseke; lste onderkal Job. Koens van Vic toria uit Kwadendamme; 2e onderkal H. Koena van Spes- Nostra uit Ovezande, bij lo ting; lste klep Leo de Jonge van A.D.L.M. uit Kwadendam me; 2e klep P. Verheyke van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk; 3e klep A.A. Geense van Zorg vliet uit Ellewoutsdijk; 4e klep: A. de Jonge jr. van Sora nus uit Heinkenszand. Meeste kleine vogels C. v. d. Plasse van Diana uit Yerseke, vijf vogels: Aan deze schieting na men 87 schutters deel. ELLEWOUTSDIJK De handboogvereniging „Ons Ge noegen" uit Oudelande heeft op de staande wippen te Elle woutsdijk een schieting gege ven. Hieraan namen 48 schut ters deel. Uitslag van de eer ste wip; Hoofdvogel I. Helm- strijd van Juliana uit Oude lande; lste zijvogel Sj. de Jon ge van A.D.L.M. uit Kwaden damme; 2e zijvogel W. dé Jonge van A.D.L.M. uit Kwa dendamme; lste bovenkal Jac. de Baar van Willem Teil uit Ovezgnde; 2e bovenkal Jac. Westveer van Edele-Handboog uit Oudelande; lste onderkal C. v. d. Guchte van Spes- Nostra uit Ovezande; 2e onder kal J. F. de Rijke van Edele- Handboog uit Oudelande; lste klep J. F. de Rijke voor noemd; 2e klep Jac. de Baar van Willem-Teil uit Ovezande; 3e klep P. Rentmeester van Willem Teil uit Ovezande. Meeste kleine vogels G. M. Geense van Eensgezindheid uit 's Heerenhoek; vijf voigels; Uitslag van de tweede wip; lste hoofdvogel C. v. 't Wes teinde van Soranus uit Hein kenszand; 2e hoofdvogel A. Voet van Soranus uit Hein kenszand; lste zijvogel A. A. Geense vain Zorgvliet uit Elle woutsdijk; 2e zijvogel Jac. Westveer van Edele-Haradboog uit Oudelande; 3e zijvogel H. Goetheer van Juliana uit Ou delande; 4e zijvogel C. Lous van Edele-Handboog uit Oude lande, beide laatste zijvogels bij loting; lste kal C. v. d. Pl-asse van Diana uit Yerseke; 2e kal H. Goetheer van Julia na uit Oudelande; 3e kal G. M. Geense van Eensgezidnheid uit 's Heerenhoek; 4e kal Sj. de Jonge van A.D.L.M. uit Kwadendamme. Meeste kleine vogels; Leo de Jonge van A.D. L.M. uit Kwadendamme, vier vogels. ELLEWOUTSDIJK De handboogvereniging „Edele Handboog" uit Oudelande heeft een sohietlng gegeven op de beide staande wippen te Ellewoutsdijk. Er waren 68 schutters. Uitslag van de eer ste wip; Hoofdvogel J. v. d. Walle van Eendracht uit Vlis singen; lste zijvogel A. Boon man van Vrüe Schutters uit 's-Heerenhoek; 2e zijvogel: B. Schrieks van Spes-Nostra uit Ovezande, bij loting; lste bo venkal C. Grimminck van So ranus uit Heinkenszand; 2e bovenkal J. Rijk van Zeelan- dia uit Ovezande; lste onder kal J- Goetheer van Juliana uit Oudelande; 2e onderkal Jac. Smallegange van Zorg vliet uit Ellewoutsdijk, bij io- ting; lste klep J. de Jonge Pz van Willem-Teil uit Ovezande; 2e klep H. Koens; 3e klep Alb. Hoondert beiden van Spes-Nostra uit Ovezande. Meeste kleine vogels P. P. Stouthamer van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk, 10 vogels. Uit slag van de tweede wip; lste hoofdvogel J. v. d. Walle van Eendracht uit Vlissingen; 2e hoofdvogel A. A. Martens van Vios uit 's Heerenhoek, bij loting: lste zijvogel B. Schrieks van Spes-Nostra uit Ovezande; 2e zijvogel H. v. d. Walle van Eendracht uit Vlis singen; 3e zijvogel Johnny Boonman van Vios uit 's Heer enhoek; 4e zijvogel W. de Jon ge Jr. van A.D.L.M. uit Kwa dendamme; lste kal J. Rijk van Zeelandia uit Ovezande; 2e kal W. de Jonge Jr. van A.D.L.M. uit Kwadendamme; 3e kal Johnny Boonman van Vios uit 's Heerenhoek; 4e kal A. v. Loo van Vooruitgang uit Kwadendamme Meeste klei ne vogels M. J. Allemekinders van Victoria uit Kwadendam me zeven vogels. ROOMS KATH. Axel, H. Gregorius de Grote, tel. 01150 - 1532. zaterdag 19.00 u., zondag 9.00 en 11.00 uur. Aardenburg O.L.Vr. Tenhemel opneming zaterdag 19.00 uur, zondag 9.00 en 10.00 uur Breskens. H. Barbara, tel. 01172-1587. zaterdag 17.00 uur, zondag 10.00 uur. Cadzand, parochie H. Henri- cus, zaterdag 19.00 uur en zondag 8.00, 10.00. 11.30 en 19.00 uur en zondag 10.00 uur. Clinge, H. Henricus, zaterdag 19.00 uur, zondag 8.30 en 11.00 uur. Goes, H. Maria Maagd, telefoon 01100-6754, zater dag 19.00 en zondag 8.30 en 10.00 uur. De Hoogte, Popu lierstraat, zondag 11.30 uur. Groenedijk ,H. Martinus. tel. 01148-382. Zaterdag 18.30, ZONDAG 7.30, 9.00. 10.30 en 17.00 uur. Hansweert, O.L. Onbev. Ont. zaterdag 18.00 uiur, zondag 10.30 uur. 's-Heerenhoek. Sint Willebror- dus, tel. 01105-264, zaterdag 19.00. zondag 7.30, 9.10 en 10.00 uur. Heinkenszand, H. Blasius, tel 01106-1216, zaterdag 19.00, zondag 7.30, 9.30 en 10.30 uur. Hoek, H. Kruiskerk, zaterdag 10.00 en zondag 10.30 uur. Hoofdplaat, H. Eligius, zater dag 19.00 en zondag 9.00 uur. Hulst, H. Willibrordus, zondag 8.30, 10.00, 11.30 en 17.00 uur. Kamperland, Molenhoek, zon dag 10.30 uur. Koewacht, H.H. Philippus en Jacobus, tel. 01146-360) Za terdag 19.00, zondag 8.00 en 10.00 uur. Kwadendamme, H. Bonifacius, tel. 01194-219, zaterdag 10.00, zondag 8.00 en 19.00 uur Kruiningen. hotel De Koren beurs, Markt, zondag 11.15 uur. Lewedorp. H. Eligius, tel. 01196-12336, zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 en 10.00 uur. Middelburg, Kerk Lombard straat, zaterdag 19.00 uur, zondag 10.15 en 19.00 uur, De Hoeksteen, zondag 11.30 uur. Oostburg. H. Eligius, tel. 01170-2003. zaterdag 19.00 uur zondag 8,30 en 10.30 uur. Ovezande. O.L.V. Hemelvaart, ten 01105-214, zondag 8.00 en 10.00 uur. Philippine, zaterdag 19.00, zondag 10.00 uur. Rilland-Bath. zaterdag 19.00, zondag 10.00 uur. Sas van Gent, H. Maria He melvaart, tel. 01158-1661, 9.30 en 11.00 uur. Sasput, zaterdag 17.00 uur, zondag 9.00 uur. Schoondijke, zaterdag 19.00 uur, zondag 10.00 uur. Slijkplaat, Hulpkerk zaterdag 17.00 zondag 8.30 uur. Sluis. St.-Jan de Doper, tel. 01178-208 Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 en 10.00 uur. Sluiskil, Ant. van Padua, tel. 01157-418. Zaterdag 9.00 en 10.45 uur. St.-Jansteen, zondag 11.30 uur. Terneuzen. H. Willibrordus, tel. 01150-2327. Binnenstad, zondag 11.45 uur, Triniteits- kerk, zaterdag 19.00 uur. Zondag 9.00 en 10.15 uur. Kruiskerk (Hoek), zondag 10.00 uur. Opstandingskerk, zaterdag 19.00 uur, zondag 9.30 en 11.00 uur. Vlissingen, parochiekerk Sin- ge, zaterdag 19.00 en zondag 9.30 en 12.00 uur. Open Het Paauwenburg, zondag 11.00 en 19.00 uur. V.O.W. Souburg, Martinus- kerk, zaterdag 9.00 en zon dag 10.30 uur. Westdorpe. H. Maria Visitatie, tel. 01158-527. Zaterdag 19.00, zondag 8.00 en 10.00 uur. IJzendijke, O.L.Vr. Tenhemel opneming, tel. 01176-234. Zaterdag 19.00. zondag 8.30 en 10.30 uur. Zandstraat, zaterdag 19.15 uur. Yerseke, H. Anna, zaterdag 19.15 en zondag 9 uur. Weert zondag 10.00 uur. uur. Zuiddorpe, zaterdag 17.15 (Van een onzer verslaggevers) GENT De Gentse Volvo- fabriek gaat drastisch uitbrei den. Het ligt in de bedoeling dat in juli 1977, 345 nieuwe arbeidsplaatsen op het bedrijf zijn gecreëerd. Hiermee is een investering van ruim tachtig miljoen gulden gemoeid. Het investeringsplan van Volvo omvat twee fasen. De eerste fase is de bouw van een aantal magazijnen tegen het eind van 1976. Hier kunnen rond de honderdtwintig man te werk warden gesteld. In de eerste helft van het daaropvol gende jaar wordt dan de pro- duktie-eenheid van de Volvo- vrachtwagens flink wat groter. Deze laatste uitbreiding geeft een werkverschaffing aan nog eens tweehonderdvijfentwintig personen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op vrijdag 6 juni opent burgemeester J.C. Aschoff van Terneuzen offi cieel de verbouwde mare chaussee-kazerne aan de Nieuwstraat te Terneuzen. Het gebouw is de huisvesting van de Centrale Stichting. De openingshandeling wordt om 16 uur verricht. In de voormalige kazerne zijn geves tigd. de administratie, direktie en staf van de Centrale Stich ting. Het Jongerencentrum „De Kousepael", de Sosjale Joenit, een projektleider drugs, een projektleider jongeren werk, de onderhoudsdienst en het magazijn van de Centrale Stichting en het provinciaal orgaan voor wijk-, buurt- en clubhuiswerk. (Van onze correspondent) RILLAND Op een land- bouwterrein van de heer van der Werf aan de Bathseweg 50 te Rilland is donderdagmiddag een zweefvliegtuig geland met aan boord de piloot J.J. Lem- mens uit Roosendaal. De heer Lemmens was met zijn zweefvliegtuig opgestegen te Woensdrecht en trachtte het vliegveld Midden-Zeeland te bereiken. Onderweg kwam hij echter tot de ontdekking dat het weer tegen zat en trachtte hij terug te vliegen naar Woensdrecht. Ter hoogte van Rilland kreeg hij echter onvol doende thermiek waarna hij zijn toestelletje op het land van de heer Van der Werf plaatste. Het toestel werd niet beschadigd evenmin als de ge wassen op het land van de heer Van der Werd. Wel was er spoedig zeer grote belang stelling.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 7