Première nieuwe toneelproductie in Den Dullaert CÉ^JTYux Gemeenschapswerk werkt zich uit de naad OOK WAI VERBREI Bestu veel j FLUORVERONTR iVORIG JAAR A Vanavond nl^^SiSMniE! Derde seizoenzege H. Calon Duitse popgroep en Dylan-film in Clinge luidt noo| I Jn Sloe en Kanac Kringzege P. Claes vlucht uit Compiègne ten bate van gehandicapten Autorally vanuit camping De Vogel Frans jongenskoor op bezoek in Hulst Musica da camera geeft feestconcert stad streek 1MmmmÊÊ—Êammmi OVER TWEE WEKEN DECOR LUSTRUM modes Kermis .Tor Schorre bracht ruim 6 mille op Oudercomité gekozen in V ogehvaarde OZ-Vlaamse invaliden en bejaarden gaan varen Breskens [V.N.G.-VOOR Sluis Plaltelandsjeugd voorgelicht over LEI-cijfers Onbestendig piJOAG 16 AAiEl 1975 VRIJDAG 16 MEI 1975 (Van een onzer verslaggevers) HULST De Hulster camere van rethorica „De Transfiguratie" is momenteel bezig re,„ 1. l.ste oe£en,ngen voor haar nieuwe bijspel: „Het testament van tante Christo- bal Dit uit Engeland afkomstige toneelstuk gaat over veertien dagen, op zondag 1 juni, in premiere in Den Dullaert. Met de opvoering van dit door Ronald Jeans geschreven blijspel besluit de transfigura tie liet toneelseizoen. Regis seur Charles Heirman noemt het een „heerlijk blijspel in een ideale rolbezetting". Over de precieze inhoud van het stuk wil hij nog niet veel kwijt om het verrassingsele ment te behouden. Wel belooft hij, dat het een modern, on deugend spel is met een flit sende dialoog. De Transfiguratie is de laat ste jaren overigens niet alleen veel in de publiciteit geweest (men was zelfs enkele keren op de televisie) men is ook beter in de spullen komen te zitten. Sinds kort heeft de to neelclub naast de eigen studio fn de Steenstraat ook een uit gebreid basisdecor. De aan schaf hiervan werd mogelijk gemaakt door een ruime subsi die van het Anjerfonds. Met dit nieuwe materiaal kan in een minimum van tijd het meest Ingewikkelde decor ge bouwd worden. Toneelmeestei Toine Pollet, die het ontwerp voor het decor van het nieuwe blijspel maakte, zal er dan ook dankbaar gebruik van ma ken. Hoewel het nog te vroeg is om al een uitgestippeld feest programma rond te hebben, worden er bij de Transfigure tie toch al wat plannen ge maakt om volgend jaar het zesde lustrum enigszins feeste lijk te vieren. Men heeft daar voor al enkele speciale toneel stukken op het oog, maar om deze op te kunnen voeren, moet de spelerskern wat wor den uitgebreid. Vooral aan mannelijke krachten heeft de Transfiguratie momenteel ge brek. Men denkt aan minstens twee jongemannen tussen 20 en 30 laar en twee heren bo ven de 30 jaar. Regisseur diaries Heirman, Steenstra-at 15, tel. 2088. kan daarover veTdere inlichtingen geven. ADVERTENTIE) ev grote markt 12 bergen op zoom (Van een onzer verslaggevers) CLINGE Vanavond, op de eerste dag van het eeuwfeest in Clinge, geeft het Belgische gezelschap „Musica da came ra" een feestconcert in de kerk. Het programma, dat om acht uur begint heeft een niet te zwaar karakter. Musica da ca mera speelt voornamelijk mu ziek uit de renaissance en de barok. Het concert begint met wat subtiele klanken en gaat late, over in glorieuze muziek, waarbij het orgel van de kerk een grote rol zal spelen. Zoals bekend is dit op de monumen tenlijst geplaatste orgel nog ouder dan de kerk in Clinge zelf Musica da camera, dat ontstaan is vanuit de stedelij ke muziekacademie in Sint- Niklaas maakt gebruik van viool, blokfluit, hobo. cello, clavesimble, orgel en sopraan- s.tem Het eeuwfeest, dat vandaag voornamelijk gericht is om de jeugd, begint vanmorgen om half tien met een kleutervie ring in de kerk Om elf uur begint daarna de kindervie ring Vanaf een uur worden diverse spelen voor de kinde ren gehouden op het sportter rein Niet alleen de leerlingen van de basisscholen, maar ook die van de kleuterschool mo gen er aan meedoen. Bob Dylan (Van een onzer verslaggevers) CLINGE In het gemeenschapscentrum Malpertuus in Clinge valt zaterdagavond volop van popmuziek te genieten. Op het programma staat dan een optreden van de Duitse popgroep Satin Whale en de vertoning van de film Don't look back, waarin de Amerikaanse popzanger Bob Dylan gevolgd wordt tijdens een weken durende tournee Na afloop verzorgt. Aqua Dest door middel van drive-in show voor het draaien van platen. Deze popavond wordt verzorgd door Jeugd en Mu ziek, een gesubsidieerde Zeeuwse instelling. Hel pro gramma vindt plaats in het kader van het eeuwfeest rond de Clin-gese parochie. Van de Duitse popgroep Sa- tin Whale kan gezegd worden, dat ze bestaat uit vier perso nen. De groep, die in 1972 werd opgericht is afkomstig uit Keulen. Door veel te im proviseren en gebruik te ma ken van ritme probeert de groep een compact soort mu ziek te spelen met invloeden uit de roek, blues, jazz en klassieke muziek, de invloed sferen waaruit de verschillende leden afkomstig zijn. Bob Dy lan over wie de film wordt vertoond, kan gezien worden als een der belangrijkste ver schijningen in de popcultuur van de zestiger jaren. Samen met the Beatles en the Stones die vanuit Engeland de basis legden voor de hedendaagse popmuziek was Bob Dylan in Amerika de belangrijkste mu zikale vertolker van de revo- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De op brengst van de woensdag ge houden kermis in hel ver pleegtehuis Ter Schorre is om precies te zijn 6215,49 gulden. Van dit bedrag moeten nog wat onkosten gemaakt voor de ophouw van de kermis afge trokken worden. De rest, nog een dik bedrag, wordt ge bruikt om de dagverblijven van Ter Schorre gezelliger te maken. De geneesheer-directeur van Ter Schorre dokter R. Coster toonde zich zeer tevreden met het succes van de eendaagse kermis. Hij schatte dat er tus sen de duizend en tweedui zend mensen naar het ver pleegtehuis waren geweest. Het was zelfs zo druk dat het hele parkeerterrein van Ter Schorre vol was. „En dat is nog nooit eerder gebeurd", al dus een voldane dr. Coster. lutionaire ideeën, die in het midden der zestiger jaren on der de jeugd ontstonden. Door de vele stijlveranderingen, die Bob Dylan sinds die tijd heeft ondergaan kreeg hij later een sterk van samenstelling wisse lend publiek, terwijl hij door vroegere fans nogal eens werd verguisd. De film .Don't look back" dateert uit de tijd, dat Dylan nog zeer scherp ge formuleerde protestliederen maakte. De popavond In Malpertuus begint om acht uur met de vertoning van het eerste deel van de film. Daarna treedt Sa tin. Whale op en daarna volgt net tweede deel van de film- Voorafgaand aan deze popa vond begint om zeven uur een jongerendienst in de kerk. Het thema daarvan is „kerk zijn nu". Het jongerenkoor uit Hu 1st werkt er met zijn combo aan mee. (Van onze correspondent) VOGELWAARDE - In het dorpscentrum van Vogelwaar den is tijdens een redelijk be zochte bijeenkomst een ouder comité gekozen voor de plaat selijke kleuter- en lagere school. De bijeenkomst was op touw gezet door het bestuur en onderwijzend personeel van de scholen. Een medewerker van het pedagogisch Centrum Zeeland en de voorzitter van het schoolhestuur en het school hoofd gaven eerst enige toe- lichting on het werk, dat het oudercomité kan verrichten. Voor de kleuterschool Het Kleuterpaleis werdpn in het oudercomité gekozen: W de Bakker, P. Jansen en Th. Ver lui nt. Voor De Srhnko' (gemeen- schaoneliike sehool voor Vo gelwaarde) werden gekozen: Soonselee en W. Vonk (beiden voor de kleuterklas), mevr Lamher» -Vernssel (klos 1). W van Üiik fklas 2), E, de Lock (klas 2), P Burgrave (klas 41. P Crombeen (klas 5), en W Mahu (klas 6). (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Kring Centrum Zeeuwsch-Vlaande ren hield met een deelname van 633 duiven een kring vlucht vanuit Compiègne- Winnaar werd een duif van P. Claes uit Sluiskil met een snelheid van 1377.94 meter per minuut. 2. P. Plaiddet uit Terneuzen, 3 en 9. A. Smalle- gange uit Terneuzen, 4. G. Snelders uit Sas van Gent, 5. J. van Schilt uit Westdorpe, 6 en 7. J. Du Puy uit Sas van Gent. 8. Em. Baecke uit West- dorpe, 10 en 14. B. van de Berghe uit Sa» van Gent, 11, G. Koekkoek uit Axel, 12. J. van de Wege uit Terneuzen, 13. Th. de Poorter uit Stoppel dijk, 15. A. Bouohaute jr. uit Sluiskil. De Reisduif te Philippine met 215 duiven, hoogste snel heid 1336.8 mpm. 1 en 8. L. Moerman, 2. J. Haak, beiden uit Hoek, 3. W. Lauret, 4, 9 en 10. F. Roegiest, 5. F. de Mul, 6. A.Gommers. 7. A. van de Bossche. De Postduif te Heikant met 202 oude duiven, hoogste snel heid 1371.- mpm. 1. E. van Goethem, 2. D. Nisse, 3 en 8. P. Rottier, 4. R. Danckaert, 5. Aug. Bosmans, 6. L. Hefwegh, 7. J. van Spaandonck, 9. P. Rottier, 10. Ed. Verschuren. Met 137 jaarlingduiven: 1. J. Everaert (1370 - mpm), 2 en 6. Ed. van Goethem, 3. J. van Spnandonck, 4. P. Bolssens, 5. L. Thuy, 7. Gebroeders Smet, 8. D Nise, 9. Aug. Boamans, 10. L. de Bruin. Concours Combinatie West- Zuid-Beveland met 547 dui- ven, snelheid van de eerste prijswinnende duif 1353.61 mpm. 1. W. Visser uit 's-Heer Arendskerke. 2. A. Hazen uit Lewedorp. 3. D. Rijk uit Hein- kenszand, 4. I. de Jonge uit 's Gravenpolder, 5. J. Kole uit 's-Heer Arendskerke, 6. C. Rijk uit Ovezande, 7 en 14. M. Boudens, 8 en 10. H. Beulens, 9. J. Wouterse, allen uit Kwa- dendamme, 11 en 13. P. van 't Westeinde uit Lewedorp, 15. H. Janse uit 's-Heerenhoelk. De concourscombinatie West-Zuid-Beveland hield fnet een deelname van 373 duiven een wedvlucht vanuit Doornik, snelheid van de eerste prijs winnende duif 1371.19 mpm. 1, 12 en 13. A. van Bremen udt 's-Heerenhoek, 2 en 9. J. Traas uit 's-Heer Arendskerke, 3 en 15. L. Traas uit 's-Heerenhoek, 4. H. Jansse uit 's-Heerenhoek, 5. A. van de Dries uit Ovezan de, 6. D. Rijk uit Heinkens- zand, 7. G. van Strien uit Wol- phaartsdijk, 8. P. Traas uit 's- Heerenhoek. 10. C. Hermes uit Lewedorp. 11. A. Hazen uit Lewedorp, 14. J. Geluk uit Heinkenszand. De postduivenvereniging Nieuw Leven te Koewacht nam met 33 jaarlingen deel aan een wedvlucht vanuit Doornik, hoogste snelheid 1107,1 mpm 1 en 7, L. Segheps, 2. 4 en 8. V. de Block, 3 en 6. Th. Enghels, 5. G. Sohalkens, 9 en 10. J. de Brui- Martens, 3 en 4. A. de Booij, Jansens (1154.7 mpm), 2. Ach. 5. J. de Bruine. ne. Met oude duiven: 1. G. Wedvluchten vanuit Quié- vrain: De Snelle Duif te Clin ge met 58 oude duiven, snel heid van de eerste prijswin nende duif 1455.86 mpm. 1 en 2. J. Govaert, 3. Ch. Willaert, 4. P. 'd Hondt, 5 en 8. P. Braoke, 6 en 10. B. Piilaet, 7. Em. Piesens. 8. G. Werbroeck. Met 80 jaarlingen: 1. en 8. A. Jansens en zoon (1445.62 mpm). 2. C. van Duyse, 3 en 7. C. van de Velde, 4. P Rasslens, 5 en 10. Ch. van de Branden 6. J. van Vlierber- ghen, 9. A. Bracke. De Reisduif te Graauw in samenwerking met De Post duif te Lamswaarde met 30 duiven, hoogste snelheid 1177.50 mpm. 1, 2 en 7. P. Bouwens. 3 en 8. Ed Mat- theijssen, 4. G. van Dalen, 5. Th. Bisschop, 6. P. de Caluwe, 9. Alph. De Block, 10. Gebroe ders De Koster. Steeds Sneller te IJaendijke (Oompdegine) met 127 duiven, hoogste snelheid 1352.- mpm. 1 en 2. M .Rodtz, 3 en 7. A. Noteboom 4en 6. Ach. Mue- sche. 5. Fr. Dieleman, 8. A. Termofe, 9. A. Haverbeke, 10. J. de Gruytenaere. (Van een onzer verelaggevers) NIEUWVLIET Op hel sportterrein te Nieuwvllet wordt as. zondag le Pink sterdag) een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een veterane- nelftal van Terneuzen en een elftal van camping Pannen- schuur. De wedstrijd wordt dooi de werkgroep van de Pannen schuur georganiseerd t.b.v. de Stichting Recreatie Gehandi capten van de Bond van Ou ders van Spastische kinderen, (B.O.S.K.) afdeling Breda. Zo als bekend heeft burgemeester A. Schipper uit Oostburg on langs op camping Pannen- schuur voor deze stichting een speciaal voor gehandicapt ingerichte caravan geïntrodu ceerd. Aan de wedstrijd, die om half vijf begint, wordt een officieel tintje, gegeven. (Van een onzer verslaggevers) HENGSTDIJK Vanuit camping De Vogel wordt zon dag 18 mei (eerste pinkster dag) een autorally gehouden. De deelnemers aan deze rit, die tussen één en drie uur van start gaat, kunnen zelf hun route bepalen. Ze moeten wel opdrachten vervullen. De prijsuitreiking vindt 's avonds plaats tijdens een voor iederee toegankelijke dans avond in de kantine van de camping. Vanavond vindt in de kantine de wekelijkse kaartwedstrijd plaats, morgen avond kan er weer bingo ge speeld worden. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het bekende Franse jongenskoor „Les RoJdgnoIats de At Martin" uit Roubaix komt tijdens de pinksterdagen naar Hulst. Het koor verzorgt op tweede pinksterdag de Eucharastie- vieringen van tien uur en half twaalf, voor wat het muzikale gedeelte betreft. De „Nachtegalen" van Rou baix zijn mede dankzij vele concertreizen bekend gewor den. Ze traden ondermeer op in West-Europa, Oost-Europa, Rusland, Canada, de Verenig de Staten en Latljns-Ameri- ka. Het repertoire van het koor, waarin zo'n vijfenveertig jon gens tussen 8 en 20 jaar zin gen. bestaat onder meer uit Latijnse motetten, Franse volksliederen en negro-spiritu- als. Een werkgroepje zal zorg dragen voor de vertaling van de tekste» ©n een passende (Van een onzer verslaggever») HULST - Ongeveer 200 oost-Zeeuwsch Vlaamse zieken, invaliden en bejaarden gaan op donderdag 22 mei varen op de Zeeuwse wateren. Dat ge beurt op uitnodiging van De Zonnebloem. De boot vertrekt om tien uur 's morgens vanuit Sluiskil, waarheen de adspirant-passa- giers met auto's on een bus worden vervoerd, 's Avonds worden ze op die manier ook weer thuis gebracht. Een groot aantal vrijwilligers heeft zich beschikbaar gesteld om de helpende hand te bieden. Op de boot, de Grifvallei, kunnen de passagiers genieten van muziek en ontspanning. Waar heen en waarlangs de reis gaat is nog niet duidelijk. Dat zal ondermeer afhangen van de woeligheid van het wa ter. liturgische vormgeving tijdens de eucharistievieringen van maandag. Ook de heer J. Ivens organist in de Basiliek werkt mee. De leden van het Franse koor krijgen tijdens de pink sterdagen tegelijk gelegenheid met een aantal Hulsterse gast gezinnen kennis te maken. Voor enkele jongens wordt nog naar een gastgezin ge zocht. Degenen die één of twee jongens vanaf zondag avond zes uur tot maandagmid dag na het middageten logies aan willen bieden kunnen dit melden bij de pastorie, die telefonisch via nummer 2130 te bereiken is. EHBO-examens —De Kon Nod Ver. EHBO te Breskens hield in Pension De Schelde het examen voor het Een- heidsdiiploma Het examen werd afgenomen door dr. H. Hauer en docent-arts dr. J. v. d. Maas. De volgende kandida ten behaalden het diploma: A. Bolleman, R. Clement, J. Dale man. B. Keymel, J. v. Krui- ningen, mevr, A. Riem se Brugge; mevr. 3. Lucieer - v. d. Sande, mej. M. Rucieer, A. Oosterling, R. v. Buekellberg- he, mej. E. de Reu. J. v. Steenbergen, J. Vergouwe, mej. R. Versprille, mevr. R. de Zeeuw - Asard. Geen der kan didaten werd afgewezen. Jeugdclub De jeugdclub te Breskens geeft vandaag (16 mei) in het jeugdigebouw De Uitkomst om halfacht een uit voering. Het programma be staat uit toneel, dans en zang, Tijdens de pauze wordt een verloting gehouden. Collecte D« collecte van het Ned. Astmafonds heeft in Breskens opgebracht f 660. GROOT HULST „Met de hakken over de sloot kun nen we het aan". Directeur C. van Leuven van de stich ting gemeenschapswerk heeft het er maar druk mee. Nu de inspraakprocedure zo'n drie weken darai tm nrio de etc weken draait moet er in de projectkamer in de Steen- straat langzamerhand op top capaciteit worden gewerkt om de vele gesprekken in goede banen te leiden. Dage lijks gaan de verslagen van en de uitnodiging voor de vele bijeenkomsten bij tien en soms twintigtallen de deur uit. Daarnaast moeten op ver zoek van de groepen deskun digen worden uitgenodigd, moeten vergaderruimtes wor den besproken en worden de groepen met grote stapels paperassen begeleid. Het is de bedoeling om binnenkort met een tweede inspraak krant te verschijnen om de bevolking van Hulst op de hoogte tê houden van wat er tot nu toe tijdens de vele tientallen gesprekken aan de oTde is geweest- In die krant zullen ook de vaste dagen worden genoemd, waarop ie dere groep nu elke week vergadert. Los van de twee de inspraakkrant wordt er momenteel gewerkt aan een Informatiepakket, bestemd voor elke deelnemer aan de inspraakgroepen. Alle con clusies, aanbevelingen en sa menvattingen uit de struc tuurstudie zullen daarin wor den vervat. Bovendien ko men er de vragenlijsten in, die momenteel voor elke groep worden opgemaakt. Inmiddels stijgt het aantal vaste deelnemers aan de ge sprekken nog steeds. Naar schatting van de heer Van Leuven zijn het er inmiddels zo'n 230 tot 240. Wat hem wel tegenvalt ls de enigszins teleurstellende belangstelling van toehoorders of vrijblij vend geïnteresseerde inwo ners. Hij wijt het wegblijven van dit soort belangstellen den aan de geïmproviseerde manier waarop de vergader data tot nog toe werden vast gesteld. Daarom is men er deze week toe overgegaan om zoveel mogelijk groepen een vaste wekelijkse verga derdag te geven. Inmiddels wordt binnen verschillende groepen, zij het soms nog fluisterend, gewag gemaakt van het wegblijven van de meeste gemeente raadsleden. De heer Van Leuven bevestigt desge vraagd de afwezigheid van vele raadsleden' Naar zijn schatting doen er momenteel ongeveer vijf raadsleden in tensief mee met de gesprek ken. „Ze hoeven ook niet allemaal mee te doen, maar ik had eerlijk gezegd ook wel wat meer aanloop ver wacht", aldus de heer Van Leuven. „We hebben ze im mers de mogelijkheid gege ven om eens te verne wat er onder de bev< leelt en wat voor bel er naar voren worden bracht. Hoewel er al in veel spraakgroepen is geco... teerd, dat de tojd voir eigenlijk te kort is, denkt heer Van Leuven het spronkelijk opgestelde ma te kunnen handhaï Dat betekent, .dat de spraakronde half juni ali rond kan worden met sloa eenkomsten. Die afrond., moet volgens de heer Ti Leuven overigens niet een eindpunt worden ge;ij „Ik hoop maar dat het een tijdelijke pas op plaats wordt", zo zegt „Ik hoop dat er groepen l._ ven bestaan, die zich oven onderwerpen zullen büiv beraden". De heer Van Leuven wacht, dat deze groepen de inspraakprocedure evi veel van de diensten zijn instituut gebruik kunne maken als nu. Op het toor van de stichting meenschapswerk werken naast twee extra vaste me werkers, 's middags ook part-time krachten, die zij bezighouden met het uitti ken van verslagen, het ken van knipselkranten het schrijven van envelc enz. Een slachtoffer heeft li] inspraakprocedure innu al geëist. De off-setmachin. die alle paperassen met grotil snelheid moet vermenig di;gen is onder de grote dril] te bezweken. ,van een onzer verslaggevers) k 'middelburg Oplossing 1 voor de compartimente- I van de Oosterschelde ver ft! „t de voorkeur. Dit zeggen l!'e" inciale Waterstaat en de pjpvinciale Planologische „nst van Zeeland in hun „Miisie over een beschou- van het rapport van de Cjiiamissie Compartimentering I mKterschelde. Zoals bekend houdt oplos- I C 3 in dat er een rechte ISerdam 'en een Philipsdam I leed zullen worden en dat f! Kanaal door Zuid-Beve- lUnd vereed zal worden. Er (Van een onzer verslaggevers) v Landinrichting en milieube heer De inspraakgiwp| landinrichting en miliede- heer komt vanavond bij elk aar in de kleine zaal van Den Dullaert. Men begint on acht uur. Binnen deze groep| wordt stevig gediscussieerd tussen vooral landbouwers milieubeschermers. Maatschappelijke dienst; verlening In de grote z van De Dullaert wordt vans-1 vond weer gesproken over maatschappelijke dienstver-I lening. Men begint om acht|| uur. (jOES Het gemiddelde 'fluorgelialte van de onderzoch- te gras- en. bictcbladmonsters i„ de Kanaalzone (Sas van Gent en omgeving) is in 1974 lazer geweest dan in de voor afgaande jaren. Dit is een van de conclusies van de Gezond heidsdienst voor Dieren ln Zeeland in zijn rapport „Fluor- emissie in Kanaalzone en Sloegebied en de m l»74 waargenomen gevolgen voor landbouwhuisdieren". In hoeverre de vele regens een rol hebben gespeeld bi) dit resultaat valt volgens het rapport niet te zeggen. Wel staat .vast, dat het percentage afwasbare fluoriden m groter was dan in 1973. Op één bedrijf in de Ka naalzone moesten begm 19'» nog 12 runderen worden opge ruimd wegens heit jaar teY°* ren opgelopen fluorvergjfti- giivg. Aan „dierschade (melk- derving, vleestekort) werd vo rig jaar in de Kanaalzone een vergoedingsbedrag uitgekeerd Expositie Zaterdagmiddag begint in motel Torarica een nieuwe expositie te lopen. Dan worden werken tentoongesteld van de heer L. Kramer uit Sluis en Lidia Faber uit Aar denburg. Van de heer Kramer worden schilderijen, hout- draaiwerkjes en foto's tentoon gesteld. Van Lidia Faber, thans nog leerlinge aan de Kunstacademie in Maldegem, zullen schilderijen te zien zijn. De expositie zal tijdens de Pinksterdagen en gedurende het volgende weekend te be zichtigen zijn. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Bij de l>ostdui ven vereniging Vrije Vlucht te Sasput boekte zon dag 11 mei in de tweede Com- pagnievlucht H. Calon zijn derde overwinning in dit sei zoen. Voor Calon's winnende duif, ringnummer 2372044, was het de tweede keer dat zij zich in het nog prille vluchtseizoen sis eerste klas seerde, deze keer met een ro yale voorsprong. De snelheid liedroeg 1343,- meter per mi nuut. In concours waren 100 dui ven. De verdere uitslag was: 1 en 2 A. Siben-De Wever. 3. G. de Wever, 4 en 7. J. Dhont 5. H Groosman, 6 en 7. J. van Weijnsbergen, 8 B. de Poor ter. 10. P. de Hullu. VZV te Hoofdplaat met 209 duiven, hoogste snelheid 1343,- mpm. 1. A. de Poorter, 2. R. Rlaakman, 3. H. Calon, 4. J. Boone, 5, t» en 10. A. de Broecke. 6. J. Cornells. 7. A. den Hamer, 8. Ch. de Poorter. de snelheid van de laatste prijswinnende duif bedroeg 1275,- mpm. Strijd in Vrede te Groede met 200 duiven, snelheid eer ste prijswinnende duif 1350.85 mpm. Laatste 1250.76 mpm. 1,2,3,6 en 9. G. Dusarduijn, 4. G. Dusarduijn Gz., 5 en 10. L. van de Weg», 7. J. van Driel, 8. J. Manhave. Hoop te Biervliet met 252 duiven, hoogste snelheid 1335.24 mpm. 1 en 10. Combi natie Van de Linde-Du Puy, 2. A. Neve, 3. H. de Krijger, 4 en 7. A. Du Puy. 6. A. Simon- se, 6. P. ds Winne, en 9. H. Dobbelaere. Uitslag Bonnen vlucht: Heeft: 1. Combinatie Van de Linde-Du Puy, 2. A. Neve, 3. H. de Krijger, 4. P. de Winne, 5. B. Provoost. Series onaange- duid: 1. A. de Puy, 2. H. Dobbelaere, 3. A. Simonse, 4. Combinatie Van de Linde-Du Puy, 5. J. Leeluijze Series aaneeduid: 1. H. Doblielaere, 2. M. Deveneljns, 3. A. Naeije, 4. Joh. de ameijer, 5. P. de Winne. Nog Sneller te Breskens met 370 duiven, hoogste snelheid 1350.- mpm. 1. Gebroeders Pijcke, 2. W. van de Slikke, 3. C. van Opdiurp, 4. Ko de Meester, 5. M. Leurgans, 6. I. Riteco, 7. J. van de Velde, 8 W. Vinje, 9. M. de Reu, 10. Im de Dekker. De Getrouwe Duif te Cad- zand met 139 duiven,, hoogste snelheid 1321.- mpm. 1. A. Vasseur en zoon, 2 en 3. J. Kools, 4. A. de Putter en zoon, 5. I. Porrey, 6. W. van Akker, 7 en 9. J. van de Plasse, 8. W. Goossen, 10. R. de Lijser. De Snelvliegers te Oostburg met 280 duiven, snelheid eer ste prijswinnende duif 1339- mpm. 1 en 10. A. Boonman. 2 en 4. H. Brevet. 3. L. Ris- seeuw, 5. A. van Hijfte, 6. A. Risseeuw jr, 7. L. Verheije, 8. W. van Unen, 9, W. Prenen. De Reisduif te Graauw in samenwerking met De Post duif te Lamswaarde met 89 oude duiven, hoogste snelheid 1358.42 mpm. 1, 3 en 5. J. van Vlieberghen. 2. Th. Weemaes, 4 en 10. G. Vioen, 6. Gebroe ders De Koster. 7. A. Puuwels, 8 en 9. J. Valck. Met 40 jaar lingduiven: 1. A. Pauwel3 (1329.52 mpm), 2. Ed. Mat- theüssen, 3. A. Maes, 4 en 5. B. van Leenput, 6. G. Vioen, 7. G. vim Dalen, 8. P. van Dalen, 9. J. van Sikkelerus, 10. A. de Koster. Eerste de Beste te Schoon- dijke met 143 duiven: hoogste snelheid 1317.58 mpm. 1,2 en 8. G. de Wever. 3. H. van Kauwenberg, 4. Klaassen-Tail- IIe, 5. P. Cornells. 6. R. Post- ma, 7. P. de Hullu, 9. Gebroe ders Huijgh, 10. j. Toernoois en zoon. Volharding te Westdorpe met 97 oud» duiven, hoogste snelheid 1366.10 mpm. 1 en 7. J. van Schilt, 2 en 6. P van Paemel, 3 en 9. C. van Acker, 4 en 5. E. Baecke. 8. R. Pie- laet, 10. A. van de Vijver. Met 60 jaarlingen: 1 en 5. Em. Baecke (1360.12 mpm), 3 en 6. A. Rombout, 4. A. van de Vij ver. 5. R. Goethals 7 en 10 W. Verhaegen en zoon. 8. C. van Acker. 9. A. Verhaegen. (Van onze correspondent! KLOOSTERZANDE - J. de Veer heeft in de u»1 van hotel Van Leuven a» talrijk aanwezige KPJ- PJZ-leden uitgelegd hoe i! cijfers van het landbouw" noniisch instituut 'IJ-i' b* stand komen. De heer De Veer onde* I recteur van het (LEI) ha I daarbij vooral over de s» in Zuidwest-Nederlano. berekeningen van het wordt uitgegaan van si proeven in bedrüfsadminij® I ties van de Nederlandse bouwbedrijven met 60 bednI eenheden en meer. V* de heer De Veer waren «I vorig jaar in totaal 67 deze bedrijven in het zu' telijk kleigebied go^H Hij kenschetste de helft i van als akkerbouvJetojA I rest als bedrijven die g e aliseerd zijn in rundv<*hou rij, intensieve veehouderij gemengde landbouw. De akkerbouwbedrijwo^; gen beslag op twee van de landbouwgrond o'j duceren 60 procent s landbouwproducten. v 6 de heer De Veer heeft het onvoldoende gegevens kleinere hkkerbmiw^ (van 60 tof 118 'jdwest' den) om voor de éu>° hoek betrouwbare Kj te kunnen buU|fef!^genW«h' dat mag worden aan» dat die wgevens ov®1 nere bedrijven In he ff;). ten nauwelijks af ken van de cijfers soort bedrijven waarov elders in het land beschiW- Vooruitzichten voor zaterdaig en zondag, opgesteld dooi* het KNMI op donderdag om 18.00 uur- i Plaatselijk een bui. ook af en toe zon en gematigde tem peraturen. Weersvooruitzichten: in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor zaterdag: aantal uren zon: 2 tot 9: min. temp.: om streeks 10 graden; max. temp.: omstreeks 18 graden; kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent; kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. Voor zondag, aantal uren 2 tot 9; min. temp.: om streeks 10 graden; max. temp.: omstreeks 18 graden; kans op droge periode van min stens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaail: 60 procent. waterstanden Konstanz 364 plus 2. Rhein- felden 276 plus 7, Plittersdorf 418 onv., Maxau 484 min 14 ctochingen 150 min 3, Mann heim 312 plus 7, Steinbach 138 hhv., Mainz 316 plus 2, Bingen 1"7 plus 1, Kaub 222 plus 1. Trier 267 min 13 Koblenz min 2, Keulen 204 min 3. ftanrort 362 min 1, Lobith 989 hhh 4, Pannerdense kop 959 hun 2, Nijmegen 785 min 5. iJsselloip 873 min 1, Eefde tJssej1 4jo min Deventer 235 h 7. Katerveer-Spooldersluis hun 2, Monsin 5443 min 18 Scharen 3892 min 15, Bel-' j mui 10, Grave bene' n de sluis 502 min 2. Moe Bergen 20.07 Sen zaterdag 17 men. °p Zoom 7.46 en Hansweert 6.55 en 19.20 hnieuzej, 6 22 en 18 50 mSÏÏ!6" 550 en I8-23 "hddelburg 7.37 en 19.58.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2