DER Veel deelnemers aan rallycross in Goes Sterke ruiters in groot internationaal concours WATERPOLOTITEL VOOR DE GANZE INTERIEUR EKSPOS"jj Fraaie eerste plaats voor Oemoemenoejeugd Volkskoersers in Nieuwvliet Zeeuwse sportraad starten en Eede Zesde plaats Toine de Waele Axel maandag weer in teken van de paardesport Overwinning voor Hulster-Ambacht Ad van Helden naar A-klasse Aspro Bruis bruisr als't ware uw hoofdpijn .EN Jaise sport Afwisseling Parade piet klerkx waalwijk i I ZANDDONK zanddonk ba. I oSSHUi Wisselbeker 'el. 01640 - 33880 ersoneel gevraagd i flinke, zelfstandige UISHOUDING ■v. Meerdere hulp aanwe?i» 219, Rotterdam, telefoOT OloJ thuiswerk aangeboden (Wij verkopen u géén thuis- werkgids o.i.d.). f 50.. t.m 150,- P-W. mogelijk, u moet oeshst tel. bereikbaar zijn. achrijf naar: Tele Cosmic. Wal 0 a Afd. T-K Eindhoven. (Antw. zegel insl. s.v.p MEISJES ranaf 15 jaar, voor diverse nterne werkzaamheden. Vasserij De Dageraad", Grote cwanenstr. 5a. Hulst, tel. 1140-2813. HOTEL „DU COMMERCE MIDDELBURG raagt VAKBEKWAME KOK •el.: 01180-12394. Loskadc 1. ievonden te Oostburg in het entrum een goed gesorteer- GORDIJNENWINKEL •aar gordijnen kiezen een ïest is. Gordijnspeciaalzaak erdegem, Erasmusstraat Jostburg, ZONDAGMIDDAG ijkmiddag bij Verdegem Wo- inginrichtlng Oostburg. GROTE ORGEL- EN PIANO SHOW 2e pinksterdag van 1-6 uur onze zaak Weststraat H xel. Het loont de moeite onze achttge collectie te komen en en horen. OMT U EENS KIJKEN? KOSTER-DEY eststraat 13, Axel. 01159' 30. ize Cokesfabriek zen is de functie praktijk diploma ijk. kbaar. r overeen te ko- ijn. en wordt reke- L258, DONDERDAG 15 MEI 1975 Van rechts naar links op de foto: hoofdinstructeur Jac de Fei] tergde heer Murre en voorzitter van de publiciteitscommissie van het concours hippique in Axel, G. van Remortele en Annelien de Feijter met haar paard Kasander. (Van onze sportredactie) AXEL - De Ruitersport vereniging Axel ontstaan uit „De Oran jeruiters" en de po nyclub „De Kleppertjes" - houdt op tweede pinksterdag op het gemeentelijk sportter rein tegenover de watertoren in Axel een groot internatio naal concours hippique. Be langrijkste bokaal waarom gestreden wordt is de „NCRV Zeeland-springtrofee". Voor het eerst is de NCRV in Zee land sponsor bij een con cours hippique, zeer tot vreugde van de Axelse orga nisatoren. „Het concours dit jaar", zegt de voorzitster van de technische commissie me vrouw De Feijter, „is het grootste dat ooit door onze vereniging is georganiseerd. (Van onze sportmedewerker) ROOSENDAAL-HULST - De teams van de tennisclub Hulster Ambacht uit Hulst zijn de nieuwe landelijke tenniscompe- titie met wisselend succes be gonnen. Bij de senioren is er een vierde team bijgekomen dat in de vijfde klasse speelt. Hulster Ambacht I kende in de thuis wedstrijd tegen Halve Maantje II uit Goes een prima competi tiestart. Het stuurde zijn tegen stander met een kansloze 8-0 nederlaag naar huis. Hulster Ambacht II dat uitkomt in de vierde klasse, deed het eveneens zeer goed in de uitwedstrijd tegen het Oostburgse Ludo et Emergo I. De Hulstenaren wis ten deze wedstrijd in een 3-6 overwinning om te zetten. Voor Hulster Ambacht II ver liep de eerste competitiewed strijd in de vijfde klasse niet zo best Het verloor thuis kansloos met 7-1 van Axel I. Hulster Am bacht IV debuteerde uit tegen Animo II in Terneuzen. Het werd hier voor de Hulstenaren een 8-0 nederlaag Heel wat be ter deden het de junioren van de tennisclub Hulster Ambacht die in Kruinmgen met 3-5 wonnen van de plaatselijke junioren. In de tweede competitiewedstrijd bleef Hulster Ambacht I aan de winnende hand, nu werd het voor het Roosendaalse ARRC III een 5-3 nederlaag. De eerste twee partijen heren enkelspel van de Hulstenaren J.L. Del tour en R van Remorte! tegen resp P van Haren en G. Bouwmans werd een 2-0 voorsprong. J.L. Deltour had in de eerste set geen enkele moeite met Van Haren, "-1 winst. De tweede set schreef bij met dezelfde cijfers op zijn naam R van Remortel had met Bouwmans niet veel meer moei te, hij won met 6-2 en 6-3. UITSLAGEN: Junioren: Hul ster Ambacht - DOS (Vlissin gen) 3-5 individuele uitslagen: R v.d. Berg - R Geerse 6-4 en 7-5, R Schelfout - A. Brinkman 7-6, 3-6 en 6-4 Mej. C. v.d Berg mej. E Mol 6-4,6-7 en 6-3 Mej B. de Nijs - M. Pennaerts 4-6 en 4-6 M. v.d. Voorde/R Schelfout A. Brikman/R. Geerse 7-6 3-6 en 2-6. Mevr. C. v.d. Berg/B. de Nijs - mevr. M. Pennaerts/E. Mol 1-64-6, C. v d Berge/R v.d Berg - E. Mol/A Brinkman 6-3 5-7 en 7-9 B de Nijs/M v.d. Voorde - M Pennaerts/R Ge erse 6-3 2-6 en 5-7. ARRC (Roosendaal) - Hulster Ambacht 1 3-5. Individuele uitslagen: P. v. Haren - J.L. Deltour 1-6 1-6, G. Bouwman - R. v.Remortel 2-6 3-6, M Hillenius - R. Naessens 1-6 6—4 en 6-4 A. v. Pol - R Deltour 6-3 6-4, P v. Haren/G. Bouwman - J.L. Deltour/P. v. Remortel 2-6 2-6 M. Hilleniu- s/A. v. Pol - R Naessens/R Del tour 6-2 6-3. M. Hillenius/G Bouwman - R. Deitour/J.L. Del- tour 3-6 5-7. A. v. Poll/P v. Ha ren - R. Naessens/R v Remortel 2-6 en 3-6 Hulster Ambacht II - BLTV (Breda) 5-3. Individuele uitslagen: J. Weemaes - R. Ver- hagen4-63-6,B deBoy-G v.d. Assum 0-6 6-2 en 6-43 M. de Kerf - A. Heimens 6-1 5-7 en 6-4. H. v Bavel - K Willemen 6-3 6-2 B. de Boy/J Weemaes - R. Verhagen/J Elich 1-6, 7-5 en 3-6. M de Kerf/H. v. Bavel - A. Helmens/K. Willemen 4-6 6^t en 6-4. M de Kerf/J Weemaes - K Willemen/J Elich 3-6 3-6. H v Bavel/B de Boy - A. Helmen- s/G. v.d Assum 7-6 6-3 Hulster Ambacht III moest in Oostburg aantreden tegen het tweede team van Ludo et Emergo en speelde 4-4 gelijk. J. Verstrae- ten en G Naessens van de Hul- sterse ploeg wisten de laatste partij tegen B en G de Bruyc- kere na arte sets 3-6 6-0 en 2-6 te zegevieren, waardoor de eind stand gelijk werd Hulster Am bacht IV ging thuis in zijn tweede competitiewedstrijd tegen De Schelde uit Vlissingen roemloos ten onder, eindstand 0-8 Zondagmorgen wordt de derde ronde van deze landelijke tenniscompetitie afgewerkt. De deelname van 500 paar den en pony's is internatio naal. Er zijn veel Belgische paarden ingeschreven. Het is een soort Nederland-België in de paardesport, met de Be lgen als lichte favorieten". De organisatie van dit con cours hippique is geheel uit de vereniging opgebouwd. De voorzitter van de Ruitersport vereniging Axel, Jan den Doel- der stelt echter nadrukkelijk: „De financiële bijdragen van bedrijfsleven en particulieren zijn echter onmisbaar bij de or ganisatie van een dergelijk evenement. Zo'n concours hip pique met „alles erop en eraan" kost toch altijd nog maar even f 20.000,-". Om de grote deelname van paarden en pony's op te vangen is het springconcours met één omheinde ring uitge breid. P. den Hamer, voorzitter van de terreincommissie, zegt: „Het unieke op dit concours is dat elke deelnemer voor het be gin van de wedstrijden een nummer krijgt toebedeeld, wat voor de organisatie en deelne mer een verlichting kan beteke nen. Zo kan het tijdstip van aan vang stringent worden gehand haafd". De afwisseling in het pro gramma is enorm groot. De voormiddag is hoofdzakelijk be stemd voor dressuur van paar den en pony's. Na de middag komen de geselecteerde sprin gruiters aan bod. Deze selectie ontstaat uit het voorspringen, wat in de voormiddag wordt af gewerkt. Voorzitter van de publici teitscommissie G. van Remor tele, die zich het vuur uit de slof fen heeft gelopen om het con cours hippique tot een succes te maken, meent dat het in Axel een open strijd wordt. Van Re mortele: „Het is het eerste con cours hippique van dit seizoen. Toch zijn er wel kanshebbers te noemen Bijde achttallen pony's zijn dat „De Kleppertjes" uit Axel, Auvergne uit Halsteren en De Paardebloem, de grote voor de provinciale kampioenschap pen. Bij de dressuur voor pony's een viertal favorieten: Nicole van Remortele met Juniper (De Kleppertjes); Trees Picavet met Killy (De Kleppertjes); Ma rianne Timmerman met Sabrina (De Paardebloem) en Jaap Joosse met Amourette (De Gou werijders) Bij het springen po ny's een vijftal kandidaten dat om de hoogste eer zal gaan strij den: Mon Picavet met Cobaca- bana (De Kleppertjes); Frans Sinke met Maestro (Reimers- waal); Annemieke Picavet met Eminent landa Cruci cheren)en Pauluss (De Kleppertjes). Bij de achttallen paarden zal de strijd zich naar verwacht vooral toe spitsen tussen De Zwinruiters uit Nieuwvliet, Reimerswaal uit Kruiningen en de „grote onbe kende", Broeder Isedoor uit Be lgië. De dressuur bij de paarden kent als favorieten Susan Mal corps met Coloriet (De Zwinrui ters); Arnout de Feijter met Tungar (De Oranjeruiters) en een aantal Belgische ruiters van Broeder Isedoor. Bij de dressuur paarden klasse L kunnen H. Cornelissen met Soraya (Hulst); M. Geense met Joska (Hulst) en A. van Turenhout met Kobalt (De Zwinruiters) opnieuw de toon aangeven. In de klasse M-Z zijn A. Hanse met Jordan (Schouwen) en A. Mosselman met Junosa (Reimerswaal) de te kloppen ruiters" In afwijking van het gebruike lijke patroon zal de parade niet aan het eind van het concours hippique worden gehouden, maar direct bij het begin van het middagprogramma, wanneer dit zal worden geopend door burgemeester De Kam van Axel. De opening wordt tevens opge luisterd door de Axelse drum band onder leiding van de heer Schoot jr. De kinderen zijn niet vergeten door de organisatoren. Tijdens het concours hippique zal er vo lop gelegenheid worden gegeven om de kinderen in een afgesloten manege pony te laten rijden. „De kenner en liefhebber van de paardesport zal zijn bezoek op tweede pinksterdag aan dit con cours hippique in Axel zeker niet betreuren", besluit de hoofdinstructeur van de Ruiter sportvereniging Axel, de heer Jac. de Feyter, die minimaal vijfduizend paardesportlief- hebbers verwacht bij dit even ement, dat een traditie moet worden op tweede pinksterdag TON KOOMEN (Van onze sportredactie) MIDDELBURG - Aan de he gemonie van De Schelde uit Terneuzen is een einde gekomen in de waterpolocompetitie van de Kring Zeeland van de KNZB. Via een 8-3 overwinning op het Vlissingse Stormvogel ver overde de Ganzeploeg uit Goes het kampioenschap bij de heren. Voor het zevental van De Ganze betekende het de kroon op een uitstekend seizoen, waarin geen enkele nederlaag geleden werd. Een doorbraak voor de Goese formatie, want van de negen sei zoenen dat de waterpolocompe titie nu draait had De Schelde maar liefst ach) keer het kampi oenschap voor zich opgeëist. Kringvoorzitter Adrie Sam- pon complimenteerde het Goese team meteen na het behalen van de titel en overhandigde de fraaie wisselbeker aan Ganze- aanvoerder Ronald Strackx. De eindstand bij de heren luidt als volgt: Ganze 5 5 0 0 10 Schelde 5 2 0 2 6 Stormvogel 5 2 12 5 Luctor 5 2 12 5 Scheldestroom 5 2 0 3 4 Bruinvis 5 0 0 5 0 Bij de dames speelde Luctor 1 zich naar een ruime 10-2 over winning op Luctor 2. Bij de an dere ontmoetingen was er van weinig krachtsverschil sprake. Zo bleef het in de wedstrijd Luc tor 1 - Ganze tot in de laatste periode de vraag of de Luctor- dames de geringe voorsprong die ze veroverd hadden zouden kunnen behouden Vooral het spel van mevrouw Strackx in de Ganze-voorhoede betekende een voortdurende bedreiging Uiteindelijk wonnen de Middel burgse dames met 4-1. Dat De Ganze over een sterk team be schikt werd nog eens duidelijk in het duel tegen Stormvogel. In een gelijkopgaande wedstrijd kregen de Vlissingse dames mei 5-3 klop. Hiermee zit ook voor de dames het eerste deel van de competitie erop. De wedstrijden voor de tweede competitiehelft zullen deze maand in de open- luchtbaden beginnen. De voorlopige stand luidt: Luctor 1 3 3 0 0 6 De Ganze 3 2 0 1 4 Stormvogel 3 0 12 1 Luctor 2 3 0 1 2 1 (ADVERTENTIE) IN I van Romaans naar Louis Quinze, van Biedermeier naar de meest eigentijdse ontwerpen uit alle toonaangevende landen. Zeldzame, ambachtelijke meubelen en doelgerichte seneprodukten uit onze fabrieken U kunt er mee kennis maKen op 2e Pinksterdag 19 me» AMSTERDAM «.t.ringclrcult («nMflngsctMn. 165). M. 020-2467» MAASTRICHT .Int |ACOb.t'l.t 4. t.l 043-10944 TILBURG h.uvtl.trul 90-92, «I 013320630 QORIHCHEM ...twagenstraat 82. tal 01830-30912 0576313052 (Van onze sportredactie) MIDDELBURG - De jeugd van de eerste Zeeuwse rugby club Oemoemenoe heeft tijdens een internationaal jeugd- seven-a-side rugbytoernooi in Castricum voor een uitstekende prestatie gezorgd. In de groep van 12 tot 14 jaar werd op over tuigende wijze de eerste plaats behaald. In de finale werd AAC uit Am sterdam met 10-0 verslagen Eerder had Oemoemenoe zijn pouie gewonnen dooi overwin ningen op NFC, DIOK (Leiden) RCH (Hilversum) en Boitsfort (Brussel) Aangezien de sterkste jeugdteams uit heel Nederland en België in Castricum verte genwoordigd waren, mag Oe moemenoe zich in deze leef tijdsklasse rekenen tot een van de sterkste verenigingen van Nederland. Ook de Oemoemenoetjes van 10 tot 12 jaar deden het prima Ook zij zegevierden in hun pouie door sterk spel In de halve> fi nale werd echter verloren van de Haagse Rugby Club, waardoor uiteindelijk uiteen veld van der tien teams de derde plaats werd behaald Een week tevoren had het 12-14 jarig team al een goede tweede plaats behaald in een in ternationaal toernooi in Ant werpen, dat door Boitsforl werd georganiseerd. (Van onze sportmedewerker) GOES - Op tweede pinkster dag houdt de autorallycross- club Zuid-Beveland op het ter rein aan de Kattendijkse dijk zijn eerste cross van dit seizoen. Het nieuwe crossterrein (voor heen werd gereden in Goes- Zuid) is door de gemeente Goes voorlopig beschikbaar gesteld tegen betaling van een pacht som. Het terrein moet wel zelf door de ARCZB worden inge richt en onderhouden. Andere verenigingen of comi tés kunnen contact opnemen met het bestuur van de ARCZB om er ook wedstrijden of even ementen te organiseren (tegen een kleine vergoeding). Het ter rein aan de Kattendijkse dijk is in gereedheid gebracht door een bulldozer van de firma Boone en Besuijen uit Goes, die de baan heeft geschoven en verder wer den er tractoren voor dit doel beschikbaar gesteld door Bees- tenhandel Krijger en van een bedrijf uit Kwadendamme. Voor de cross op tweede pink sterdag staan er 68 coureurs in geschreven. De opening vindt plaats om een uur 's middags door wethouder Roose, het raadslid Welleman en de Goese ambtenaar voor sportzaken De Ridder. Die openinggebeurt dan met een sportief tintje, want de drie genoemde heren kruipen in een cross-auto en zullen drie ronden strijd leveren. Na dit intermezzo, compleet met huldiging van de winnaar, komt het spektakelstuk van de actieve coureurs op gang. In de klasse 0-1000 cc rijden zeven tien deelnemers. Bij hen bevin den zich de best geklasseerden van het seizoen 1974: Jan van Iwaarden, Dick Krijger en Leo Bogaars. Omdat de laatste cross van vorig seizoen letterlijk en fi guurlijk in de modder bleef ste ken, tellen de wedstrijden van tweede Pinksterdag nog mee voor het kampioenschap van de club 1974. Dit geldt zowel voor bovengenoemde categorie, als voor de andere categorieën, waarin hierdoor naar venvacht felle strijd geleverd zal worden. In de klasse 1000-1300 cc ko men onder andere aan de start: Martin Verbrugge en Alex de Groene (beiden DAF Mara thon); Adrie de Jager (Simca); Van de Bossche (NSU); Ab den Doelder (Simca) en Dig Sinke (DAF). Totaal aantal vertrek kers in deze klasse: 19. Bij de 1300-1600 cc-ers heeft een van de best geplaatsten - Dick Ver maas niet ingeschreven. Dit gaal hem waarschijnlijk de wis selbeker kosten. Wel van de par tij zijn bij de 21 vertrekkers: Bram van der Does, De Moor, De Haze en Steketee. De hoogste klasse (1600 cc en hoger) heeft heel wat meer deel nemers dan vorig jaar Aan de start komen hier Adrie de Pooter uit Axel met Saab; Jan de Rijke uit 's-Heer Arendskerke met Vauxhali Viva; De Feijter uit Axel met Saab; Eric de Vliegere uit Koewacht met zijn VW met ingebouwde Porsche-motor; Etienne Tieleman uit Klooster- zande met zijn Honda met BMW-motor; Jan van Iwaarden uit Goes met Ford Escort. Dek ker uit Zaamslag met BMW 2000; Van Liere uit 's- Gravenpolder met BMW2000 en Jan de Wit uit Middelburg met Audi. Een omvangrijk programma dus van de ARCZB op tweede pinksterdag, dat garant staat voor uitstekende wedstrijdsport en spektakel. (Van onze sportmedewerker) NIEUWVLIET-EEDE - Het komende weekend, zaterdag en maandag (tweede pinksterdag) komen de volkskoersers en trimmers weer in actie. Zater dag staat er een volkskoers op het programma in de Zeeuwse badplaats Nieuwvliet. Voor deze volkskoers hebben ruim zestig volkskoersers/trimmers ingeschreven zodat het aan de nodige strijd en spanning zeker niet zal ontbreken. Om het ge heel voor de deelnemers aan trekkelijk te maken hebben de organisatoren besloten twee ca- tegoriën te laten starten. Om 14 00 uur gaan de trim- mers/volkskoersers boven de 35 jaar van start, voor een afstand van ongeveer 40 kilometer. De grootste kanshebbers in deze ca tegorie zijn Piet Everaert uit Hulst, J. Pascal uit Jabeke (B), J. de Clerk uit Maldeghem (B) en H. Maenhout uit Brugge (B). Verder gaat ook de oudere ploeg (Van onze sportmedewerker) GOES De Zeeuwse spor traad heeft na de bestuursver kiezing voor het eerst een vrouw in haar midden gekregen, n.l. mevrouw N. Wondergem-de Leng uit Vlissingen, die kandi daat gesteld was door de tennis- bond. Zij werd door de vergade ring van deelnemers van de Zeeuwse Sportraad gekozen met 17 stemmen. Aanwezig wa ren vertegenwoordigers van 28 sportorganisaties. Aftredend ivaren de heren W.F.S. Remery, dr. ir. J. Nijman en H.J. Braker van wie alleen laatstgenoemde zich niet herkiesbaar stelde. Voorts moest worden voorzien in de vacature, die was ontstaan door het overlijden van vice- voorzitter I.W. Bakker. De he ren Nijman en Remery werden allereerst met flinke meerder heid (22 stemmen) benoemd en daarna volgden de heer A.P. Schouwenaar en mevrouw Wondergem (elk met 17 stem men) De heer A.A Marteijn uit Yerseke (korfbalbond) welis waar niet aanwezig achter de bestuurstafel, werd met grote meerderheid gekozen tot vice- voorzitter. Omdat er verder weinig belangrijks ter tafel kwam, bleek het een goed idee geweest te zijn van de Zeeuwse sportraad om de Souburgse huisarts dokter Bloos uit te no digen, die een inleiding hield over medische sportkeuring en begeleiding. Dokter Bloos had ernstige bedenkingen tegen de momenteel gangbare verplichte keuring voor sportmensen. Deze is volgens hem veel te opper vlakkig en feitelijk maar een moment-opname van iemand in rust. Maar wanneer een arts zoals nu teveel sportmensen op één avond moet keuren, kan het niet anders. Bij een serieuze keuring kan men niet meer dan twee gevallen per avond afwer ken. Dokter Bloos heeft zich tien (Van onze sportredactie) BREDA - De Bredase bokser Ad van Helden heeft in Vlissin gen een bokswedstrijd gewon nen tegen de Zeeuw Leo Rozen- boom in de B-klasse licht- weltergewicht. Van Helden die grandioos winnaar werd op punten is door deze overwinning tevens overgegaan naar de A-klasse. In Vlissingen namen ook Jan Boeren en Nico de Jong (beiden uit Breda) deel aan het dooi boksvereniging DOS georgani seerde boksgala Zij moesten echter in respectievelijk R Step uit Vlissingen en de Amster dammer Rotgers hun meerdere erkennen. jaar lang beziggehouden met de door de sportbonden verplicht gestelde medische keuring, maar zijn bezwaren tegen dit nog niet eens, zoals hij het noemde, halve werk waren zo groot, dat hij er mee stopte Dok ter Bloos geeft nu af en toe pro- deo medische begeleiding aan sportmensen, voornamelijk wielrenners. Maar hij doet dat dan nadat zij een inspanning ge leverd hebben. Dokter Bloos: „Speciale apparatuur om tij dens en na een prestatie te keu ren kost zo'n 20 000,- en om dat ik het voor niets doe laat ik de sportman maar zo'n twintig keer de trap op en af rennen" De voorzitter van de Zeeuwse Spor traad, A L. van Geesbergen, wees erop dat er weinig finan ciële armslag is om doeltref fende apparatuur aan te schaf fen. Evenals dat er trouwens te weinig artsen zijn voor de juiste keuring, zoals dokter Bloos be doelde. Daarom zag hij vrijwel geen oplossing. Toch gaf dokter Bloos een suggestie om althans wat efficiënter te gaan werken. Hij stelde: „Iedere bond keurt op zijn manier. Een bokser b.v moet één keer per halfjaar wor den gekeurd, een zwemmer en atleet een keer per jaar en een voetballer één keer per twee jaar. Wanneer we deze periodes zouden verdubbelen, zou er tweemaal zoveel aandacht kun nen worden besteed aan elke sportman of sportvrouw" Een waarschuwing wilde dokter Bloos ook richten tot de trim mers. Bij dit mode-verschijnsel vervalt men al gauw in competitie-systeem, volgens hem. De een wil de ander nadoen en zelfs verbeteren en forceren is daarvan uiteraard het gevolg Op voorstel van voorzitter Van Geesbergen werd na een geani meerde discussie besloten om te overwegen om onder alle in Zee- lan werkende artsen een en quête te houden of zij bereid zijn zich in te zetten voor medische sportkeuringen en/of sport bege leiding. van de wieier- en toerclub „De Shopping Plaza" uit Sluis hierin van start. Om 15.15 uur komen dan de „grote" mannen aan het vertrek, en voor hen bedraagt de afstand 70 kilometer. Hiervoor hebben alle bekende volkskoer sers uit Zeeuwsch-Vlaanderen ingeschreven, zoals B. Zaan uit Hulst, G. Thuy uit St. Jansteen, F. Schelfout uit Hengstdijk, F. de Valcke uit Aardenburg, A. 't Gilde uit Hoek, J. de Schipper uit Oostburg, plaatselijk favo riet H. de Schipper uit Nieuw vliet en de gebroeders Romijn uit Goes. Als tegenstanders mo gen zij op een „leger" van Belgi sche deelnemers rekenen, met als voornaamsten, de gebroe ders Van Rijckeghem, M Scho lier, J. Clauwaert enz. Na afloop volgt in café „Parkzicht" de prijsuitreiking. Maandag 19 mei komen deze renners allemaal aan de start in Eede waar om 14.00 uur alle reerst de categorie boven de 35 jaar van start gaat. Om 15 00 uur gaan de volkskoersers van start, voor een afstand van ongeveer 70 kilometer. Freddy de Valcke die hier voor „eigen publiek" rijdt is de grote kanshebber voor de eindzege. Vorig jaar werd hij hier winnaar. Inschrijvingen voor deze wedstrijden vinden plaats in café „Standaerd", waar na afloop ook de prijzen worden uitgereikt. (ADVERTENTIE) PRIJS-TIP geldig tot 22 mei 8 baans TERLENKA ROKJE in de nieuwste mode-kleuren. Normaal 29,95 Nu 22,50 Breda Roosendaal Goes Tilburg Bergen op Zoom °?0o'Weg. O°o0o oC&O r O QO o o O G o;oO°PO°oO o °„&r00°0 00gO"oQPo§ O°rSi OOCoOo", 0° &0Q'' (Van onze sportredactie) WAAI WIJK - In Waalwijk werd behalve een intereluhwed- strijd voor de jeugd ook een lief- hebberskners gereden Er kwa men 61 liefhebbers aan de start voor een rit over 45 kilometer Jonkheym uit Sas van Gent zag het niet zn zitten met zo n groot peloton en probeerde een paar keer weg te springen, maar hij werd steeds teruggepakt door de jagende meute. Thomas uit Westdorpe en Ge- rrit Bijvank uit Sas van Gent gingen eveneens in de slag, maar een beslissing konden ze toch niet forceren, al pikte Thomas nog vlot even een premie binnen. Bij de prijsuitreiking de nodige verwarring, want de rappe Toine de Waele uit Axel en De Rijcke uit Sas van Gent kwamen aanvankelijk niet bij de eerste vijftien geklasseerden voor De uitslag I Bram van Melis (Oss), 6 Toine de Waele (Axel). 12 B. Thomas (Westdorpe), 14 E de Rijcke (Sas van Gent), 20 Gerrit Bijvank (Sas van Gent) en 26 A. Jonkhevm (Sas van Gent).

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 21