Bastionstraat in Axel op feestelijke wijze geopend Kloosterzande werkt aan bamisfeesten K.v.k. prénabal G MUZIEK FESTIVAL SLUISKIL AUTO UIT DE BOCHT Uitslagen van schietingen HOOP OP MEER VAN DIT SOORT WERKEN" Vernieuwbouw- plan in Sas van Gent Cursussen voor visueel gehandicapten stad streek 1 Aanbesteding riolerings werken in Hontenisse DOORBRAAK BALAVOND CAMPING „DE VOGEL" Terneuzen Voorlichting over LEI-cijfers Axel Clinge Hulst Nieuw-Namen Vrouwengilde gaat fietsen Later droog mei 1975 (Van een onzer verslaggevers) AXEL In een feestelijk met vlaggen versierde Bastion straat (praktisch vanuit elk huis hing er wel één) hebben de bewoners gistermiddag de viering ingezet van de ge daanteverwisseling, die hun straat heeft ondergaan. Het voor de auto nauwelijks interessante woonerf, waarin de straat is herschapen, werd om precies twee uur geopend door wethouder M. IJsebaert. „We hopen dat er meer van dit soort werken in de ge meente zullen plaatsvinden", verklaarde daarna Jan Serpen- ti, lid van het bewonerscomité, toen hij kort daarna in de Bastionstraat iedereen dank (ADVERTENTIE) Natuurlijk is tiet weer Prénatal die met u op de kleintjes let Kom naar de winkels en overtuig u zelf Tuinbroek en bretelrokje, beiden met afknoopbare bretels, gemaakt uit 1e klas polyester/ katoen. Strl|ken dus niet nodig Wassen en zo ophangen Maten 86-93-98 Prolileer meteen bij: Breda: Torenstr. 11 Tel. 01600-37875 Roosendaal: Winkelcentrum „De Rozelaer" 33 Tel. 01650-37891 (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE P.G. Spon- selee uit Walsoorden was gis- teren de laagste inschrijver voor het verleggen van de ri- oollozingspunten te Hengstdijk en Ossenisse. Hij heeft voor het werk 189.000 gulden no dig. De gunning is nog aange houden. De verdere inschrijvers wa ren: P. Lucasse Kloosterzande 191.000 gulden, M.P. Hol Hulst 193.000 gulden, K.T- de Oude (Biervliet) 194.000 gulden. Fa. de Ruysscher (Biervliet) 194.500 gulden, Fa. Jansen en De Vos Sehoondijke 200.000 gulden, Hameliok B.V. Hoek 200.000 gulden en Aug. van Dijck-Petit Bergen op Zoom 203.000 gulden. zei, die aan de totstandkoming van het woonerf lieelt bijge dragen. Wethouder IJsebaert toonde zich blij met de goede ont vangst die het gemeentelijk plan om van de Bastionstraat een woonerf te maken, bij de bewoners heeft gekregen. De heer Oggel deelde als voorzit ter yan de stichting De Axelse Boerenkamer mee, dat dit mu seum aan de Bastionstraat uit vreugde tot en met zaterdag (vandaag) gratis toegankelijk is. De visie van de bewoners werd verwoord door mevrouw Anita van Britsom-Van Hoee- ke, die als lid van het feestco mité een gedicht van één van de oudere Bastionstraters voorlas. Jan Serpenti bleek er daar naast nog een hele filosofie op na te houden. „Pas in zo'n straat kunnen de mensen zich een beetje uitleven In hun woonomgeving. Dat is hard nodig. Ik vind het vooral voor de kinderen belangrijk, dat ze de verandering van deze straat tot woonerf meemaken. Daar om dat we hen juist bij het feest betrekken. Dan vergeten ze dit nooit meer". Volgens Jan Serpenti (tot voor kort nog een bekend wielrenner) wordt het door de bewoners gevormde feestcomi té niet opgeheven na de festi viteiten, „We gaan door als actiegroep, want deze straat kan nog leefbaarder worden gemaakt. Bovendien leeft hier altijd nog de wens van een doorbraak langs de molen naar de Noordstraat-promenade. In de molen kan dan een restau rant komen", zo zegt hij. Wat de festiviteiten betreft, die gaan vandaag gewoon door. De jeugd mag een rom melmarkt houden en in de feesttent kan weer worden ge danst. Gistermiddag deden 150 kinderen uit Axel mee aan de spelletjes, als bloempotlopen, koekhappen, kussenvechten enz. Er waren meer liefhheb- bers, naar de Bastionstraatbe- woners vonden het onverant woord om meer kinderen mee te laten doen. Voor iedereen was er gisteren wel poppen kast, en een draaimolen. In de tent werd werd 's avonds ge danst op muziek van de Gua- nlta's. (ADVERTENTIE) OFF. DEALER K.T.V. H1FI-STEREO APPARATUUR l - r» Het bloempot-lopen was één van de spel onderdelen gistermiddag in de Bastionstraat. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Op carnavalvereniging van Kloos terzande heeft in samenwerking met de plaatselijke midden standsvereniging de plannen klaar liggen voor de bamisfeesten, die dit jaar voor de tweede keer in Kloosterzande worden ge houden. De feesten spelen zich dit jaar af tussen 26 september en 1 oktober. Men is van plan van de bamii'.'eesten een traditie te maken. Het ligt in de bedoeling de zaak grootser aan te pak ken dan vorig jaar. Hoewel er nog verschillende contracten moeten worden ge tekend, durven de organisators nu al te stellen, dat het pro gramma voor elk wat wils biedt. Enkele succesvolle pro gramma-onderdelen van vorig jaar zijn gehandhaafd terwijl verschillende nieuwe activitei ten in voorbereiding of zelfs al helemaal rond zijn. De tota le oppervlakte van de tent, die op het Marijkeplein komt te staan als middelpunt van de feesten bedraagt ongeveer 1000 vierkante meter. 18 Standhouders van de midden standsvereniging zullen er hun waren etaleren en door allerlei activiteiten het publiek voor hun spullen proberen te inte resseren- Voor de zaterdag sta-at een feestavond op het programma, waarvoor contac ten zijn gelegd met het orkest Nico Haak en de Paniekzaai ers. Voor zondagmorgen staat, evenals vorig jaar. een tiener- mis gepland, 's middags is er dan een verkoop van allerlei courante en incourante goede ren. 's avonds een disco-wed strijd Op zaterdag- en zon dagmiddag zal ook weer een helikopter aanwezig zijn om rondvluchten boven de stad te verzorgen. Op maandag 29 september vindt een gezellig- heidsguiz plaats voor teams uit de verschillende buurten. Men wil alle vrouwenvereni gingen dn oost Zeeuwsch- Vlaanderen uitnodigen voor demonstratiemiddagen op maandag en dinsdag. Voor dinsdagavond is verder een bingo-avond gepland met een optreden van een Vlaamse ar tiest Op de woensdag (de sluitingsdag) wordt een bal lonwedstrijd gehouden voor de kinderen. Ook wordt op die dag een filmimpressie gegeven van Kloosterzande en omgeving in de jaren 1950- 1960, samengesteld uit dorps films uit die tijd. Naast deze al bekende hoogtepunten 'zijn nog veel andere activiteiten gepland, zoals seihietinigen. (Van onze correspondent) SLUISKIL In Sluiskil treden vandaag vierhonderd muzikanten aan ter gelegen heid van het veertigjarig be staan van de fanfare „Sluis kil". De jubilerende fanfare houdt tevens een receptie in het gebouw „De Ark". De receptie in „De Ark" duurt van 13.30 tot 15.00 uur. Omstreeks half drie starten de bezoekende muziekkorpsen een wandeling door het dorp- Op het Leyplein en bij de kiosk zullen de verschillende fanfares en majorettenkorpsen hun shows geven. Het Sluis- kilse majorettenmepoton opent om 14.30 uur de feestelijkhe den. Andere korpsen die hun beste beentje voorzetten zijn: de Sluiskilse fanfare, het Eer ste Terneuzense Majorettenpe- loton, de harmonie De Vlie gende Hollander uit Terneu zen, de fanfare van Heikant, de Volharding uit Zaarnslag, Cecilia uit Kloosterzande en de harmonie ,-De Verenigde Vrienden" uit Sas van Gent. Mocht het weer de activitei en vandaag in de war schop pen, dan vinden de muzikale festiviteiten plaats in de Rooms-Katholieke Kerk van Sluiskil. (Van onze correspondent) BRESKENS Op de Pro menade te Breskens is een personenauto bestuurd door T.H. uit Terneuzen door onbe kende oorzaak uit de bocht gevlogen en tegen een licht mast tot stilstand gekomen. De auto werd hierdoor geheel vernield en moest worden weggesleept. Er waren geen persoonlijke ongelukken. (Van een onzer verslaggevers) HENGSTDIJK Vanavond (zaterdag) wordt het seizoen op camping De Vogel geopend met een bal. Voor de muziek zorgt Johnny Contra met zijn band- Men begint om acht uur. De toegang is gratis. Morgen (zondag) worden al le moeders op de camping in de kantine gehuldigd vanwege moederdag. Dat gebeurt om half elf 's morgens. Ze zullen op bescheiden wijze een klei ne hulde ontvangen, zo is aan gekondigd. De camping is al enkele we ken open. Er zijn nu al meer plaatsen volgeboekt dan vorig jaar om deze tijd. Opening In Terneuzen opende gisteren „Stijl Jac ques" de deuren voor het kooplustig publiek. ..Stijl Jac ques" is een nieuwe zaak voor damesconfectie en bontmode op de Markt in Terneuzen. De winkel is eigendom vaq Jac ques en Corrie van der Meer. De opening, die gistermiddag om 17 uur plaatsvond begon met e^n open huis voor ken nissen en relaties. Schaken De jeugdige le den van de schaakvereniging W.Z.V. uit Oostburg speelden een vriendschappelijke wed strijd in hotel „De vier Em mers" te Oostburg tegen de schaakvereniging uit Terneu zen. Het werd een gevoelige, maar verwachte nederlaag voor de jeugd uit Oostburg, die zich nog niet zo lang in het schaakspel veHiept. De wedstrijd werd met 13-3 door Terneuzen gewonnen. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE De afd. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen van de KPJ en PJZ houdt op dinsdag een bijeen komst in hotel Van Leuiven te Kloosterzande. Prof. drs. J. de Veer (adjunct directeur van het Landbouw Economisch In- situut (Lei) zal dan iets ver tellen over de manier waarop de LEI-cijfers tot stand ko men- Na de pauze kunnen vra gen worden -gesteld. De bij eenkomst begint om half acht. Noordsfaatpromenade Burgemeester A. de Kam van Axel opent dinsdag 27 mei samen met de heer Korstanje (rijksconsulent voor handel, ambacht en diensten) de Noordstraatpromenade in Axel. Dat gebeurt om vier uur. Men-Cursus De vereni ging tot bevordering van de warmbloedfokkeriij in Zeeuwsch Vlaanderen (WPN) wil het rijden met aangespan nen paard voor wagen of rij tuig stimuleren. Bij voldoende belangstelling wil men een cursus mennen houden. De cursus kan worden gege ven door een bevoegd instruc teur van het ministerie van landbouw; de heer W. Vos uit Gapinge. De cursus bestaat uit 13 lessen en wordt in Axel gehouden. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met de organisators via de tele foonnummer 01-146-670 en 01155-1581. medische diensten Voetbalvereniging De voetbalvereniging Clinge houdt zaterdag (vanavond) de jaarlijkse feestavond ter af sluiting van het seizoen. Men komt bijeen in café de Trou badour. Dameskoers Het feestco mité Clinge, dat de festivitei ten rond de driedaagse kermis in juü verzorgt, mag die da gen geen wielerkoers voor da mes organiseren. Een dergelij ke koers wordt namelijk dan al in Groningen gehouden Per dag mag van de NKWU slechts een koers worden ver reden- Men wil nu een koers voor liefhebbers en nieuwelin gen houden. De koers voor amateurs op de derde kermis dag blijft gehandhaafd. Voetbal Het eerste senio renelftal van de Hulster voet balvereniging HW'24 heeft in een op het Huister gemeente lijk sportpark gespeelde vriendsohapipeldjke wedstrijd met 21 gewonnen van het Al-juniorenelftal van dezelfde vereniging. Rally De Hulsterse Rally club De Vossenrijders houdt zondag 11 mei voor de derde maal in successie de Rotarij rally, oriëntatierit met een lengte van ongeveer 40 kilo meter. De rit die wordt verre den in de gemeente Hulst heeft als start, en finishplaat Kapellebrug. Inschrijving kan gebeuren in café Fabie, wa-ar om 14.00 uur de eerste equipe van sta-rt zal ga-an. Deelname is mogelijk in de A- of B klasse en beide klassen gelden voor het open kampioenschap van de Vossenrijders. Topbiljart De Hulster topbiljartclub Marionette heeft in het kader van het eigen nederlaagtoernooi een wedstrijd gespeeld tegen bc 't Raedhuys uit Westdorpe. Het thuisspe- lende Marionette wist met 146 te winnen- Oudercomité Binnen het onlangs opgerichte oudercomi té voor de basis- en kleuter school in Nieuw-Namen zijn de functies verdeeld. Voorzit ter is de heer J. Lockefeer, secretaris de heer J. Bruynzeel. Leden zijn verder mevr. Blom- maert-Hoefeijzers, mevp. Van Hecke-de Poorter, de heer Van Haelst, de heer Kerck- vaert, mevr. Baecke-Verbist en de heer Notebaert. Men wil contact zoeken met anders oudercomités om zich te laten informeren over de te volgen werkwijze. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg Dokter N- Rijk, Oude Kerk straat 2 te Aarden-burg, tel. 01177-1466. Axel Dokter Frank, Noord straat 9 te Axel, tel. 01155- 1666. Van zaterdagmorgen 8.00 uur tot zondaig 24.00 uur. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijkc Dokter A. Lievens, Beursstraat 6 te IJzendijke, tel. 01176-1266. Breskens en Groede Dokter v. d. Berg, Giroede, tel. 01171-366. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande Dokter de Meijer te Sluis, tel. 01178- 1366- Clinge, St. Jansteen en Koe wacht Dokter Melchess, tel. 01146-326. Driewegen, Hoedekenskerke, 's Heerenhoek en Ovezande De praktijk van de huis artsen J. Geldof, S. Wöstmann en H. Zwartelé wordt tot maandagochtend 8.00 uur waargenomen door dokter J. Kole, Kerkstraat 8 te Hoedekenskerke, tel. 01193-262. Goes Dokter T. van der Werff, Wijngaardstraat 51. tel. 01100-7451. Hulst Dokter J. Gr. Bagijnestraat ïi 01140-3373. Kloetingen, Wemelditw pelle-Biezelingen en - dijke De praktij huisartsen A. Ecklw! Facee-Schaeffer Cr'' Vreeswij k wordt n?.. men door dokter H Kon Julianastraat i- Kloetingen, tel. oiuvi1 b.g.g. 01192-438 Kloosterzande ]w Buwalda, Cloosterstr tel. 01148-1277 Sil Nieuwdorp-Lewedorp e, (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Een tweehonderd leden van de wo ningbouwvereniging Sas van Gent-Vooruit bogen zich woensdagavond over de plan nen voor vernieuwbouw in de witte wijk en in de Burger, meester Hoefnagelstraat. Een deel van de bewoners verklaar de zich zonder meer akkoord met de geplande vernieuwin gen. Een ander deel met name de eigenaars, was niet direct enthousiast. De vergadering !n de Vla an derenhal startte met een toe spraak van de voorzitter van de woningbouwvereniging de heer L.F.S. de Meyer en (Ha- vertoning over vernieuwde woningen. De heer De Meyer kondigde aan dat de kans er in zat dat de witte wijk en de Burgemeester Hoefhagelstraat door het ministerie van volks huisvesting tot rehabilitatie gebied worden verklaard. Na de dia-serie en een korte pau ze stelden de bewoners vragen aan een forum met vertegen woordigers van het ministerie van volkshuisvesting en van den nationale woningraad. En kele reakties over de geplande verbeteringen: „Die halfsteens muur rondom is niet nodig" en „die plannen zijn te duur". Ajar, de amdere kant waren de huurders van de zogeheten muwi-woningen aan de Burge meester Hoefnagelstraat van mening dat direkt met de ver nieuwing begonnen moe t worden. Van de kant van de eigenaren van een aantal du- plex-wondngen kwam de be sehuldiging aan het adres van de woningbouwvereniging, als zou deze instantie de wonin gen jaren lang hebben ver waarloosd. (Van een onzer verslaggevers) HULST De leden van het vrouwengilde uit Hulst, al thans de moedigen onder hen, gaan woensdag 14 med op de fiets naar het procinciaal do mein PuVenbroeck te Wacht- beke. De fietstocht naar dit ongerept natuurgebied begint om h-alf tien 's-morgens vanaf de kerk in Sint-Jansteen. On derweg wondt even een kof fiepauze ingelast. Degenen, die het fietsen niet zo zden zitten kunnen met de bus naar het natuurgebied. Woensdag 28 mei maakt het vrouwengilde het voorjaars reisje, dat ondermeer langs Gorichem en Utrecht voert. In deze laatste plaats wil men de vrouwenemacipade bezoe ken. KOEWACHT Bij do zon dag gehouden kermisschietin.g op de staande wippen bij A. de Schepper namen 74 schut ters deel. De uiislag op wip 1: hoogvogel M. Baes Stekene, tweede hoog vogel J. Vervaert, Sint-Jansteen eerste zijvogel E. Otjes Sint- selaere Sint-Jansteen, derde H. de Schepper Koewacht, vierde Y. van Hoecke Stekene, eerste kal W. Thoen Koe wacht, tweede V. Baes Steke ne, derde W. Verschraegen Koewacht vierde A. van Broe.k Westdorpe. Wip 2: eerste hoogvogel J. Vereecken Kloosterzande, tweede J. Bruggeman West dorpe, eerste zijvogel A. Cop- pens Stekene, tweede F. Seije Inghene, derde Otjes Sint- Jansteen, vierde W. Thoen Koewacht, eerste kal G. van Damme Koewacht, vierde A. Suij Koewacht. Aan de zondag gehouden schieling op de liggende wip in café J. de Kind-Ceelaert namen 70 schutters deel. De uitslag: hoogvogel V. de Schepper Moerbeke, eerste zij- "ogel C Herwegh Sint-Jan- steen, tweede A. de Coninck Koewacht, meeste vogels C. Herwegh Sint-Jansteen (vijf).- De Sportvrienden hield een kermi-sschieting op de liggende wip in café J. de Guchteneire te Koewacht (B). Er deden 74 schutters aan mee. De uitslag: hoogvogel O. Saman Koe wacht, eerste zijvogel R. de Guchteneire Koewacht, tweede zij vogel V. de Schepper Moer beke, meeste vogels A. de Block Koewacht (vier). Bij van de Steen te Koe wacht (B) namen 64 schutters deel. De uitslag: hoogvogel T. Hesters Heikant, eerste zijvo gel A. Riragoot Sinaai, tweede J. Ferker Nieuwdorp, meeste vogels (vier) P. van de Steen Koewacht. Aan de kermisschieting op de staande wip namen in Koe wacht 90 schutters deel. De uitslag op wip 1: eerste hoog vogel Ch. de Meurissi Sinaai, tweeds A. van de Bossche Westdorpe, eerste zijvogel A. Suij Koewacht, tweede E. Landhout Wachtbeke, derde M. Baes Stekene, vierde R. Kind Koewacht, eerste kal A. Langbeen Stekene, tweede R. Puilaert Zuiddorpe, derde Verschraegen Koewacht, vier de R. Kind Zuiddorpe. Wip 2: eerste hoogvogel M. Cerpentier Stekene, tweede Th. van Damme Koewacht, eerste zijvogel F. van de Bossche Westdorpe, tweede E. Landhout, Wachtbeke, derde A. van de Bossche Westdorpe, vierde M. Mathijs Koewacht., eerste kal M. de Cock Zuid dorpe, tweede A. Hillaert Overslae derde R. Kind Zuid dorpe, vierde R. Kind, Zuid dorpe. Aan de kermisschieting op de staande wippen, georgani seerd door St.-Sebastiaan bij A. da Schepper namen 78 schutters deel. De uitslag van wip 1: eerste hoogvogel A. Slock Koewacht, tweede hoog vogel J. Kaarsen Axel, eerste zijvog .1 R. van Waes Zuiddor pe, tweede zijvogel G. Baert Terneuzen, derde R. van Ac ker Safelaere, vierde N. Goos- sens Kloosterzande, eerste kal H. de Schrijver Stekene, P. Martens Stekene, derde A. Kruijland Stekene, vierle G. van Damme Koewacht. Wip twee: eerste hoogvogel J. van de Velde Moerbeke, tweede A. van de Velde Axel, derde F. Herweg Axel, vierde M. Mathijs Koewacht., eerste kal W. Verschagen, Koe wacht. tweede J. Waterschoot Kloosterzande, derde R. van Waes Zuiddorpe. vierde K. Kruipland Stekene. KOEWACHT Aan de schie- tinig op hemelvaartdag bij J. de Kind-Ceelaert namen 47 schutters deel. De uitslag: hoogvogel en eerste zij vogel J. Heijndijk Koewacht, tweede zijvogel R. Baert Koewacht, meeste vogels C. van Grem- berghe Koewacht (vier). KOEWACHT Aan de schieting op de liggende wip, die door de Sportvrienden bij J. de Guchteneire werd gehou den namen 70 schutters deel. De uitslag: hoogvogel Jac. Martens, Koewacht, eerste zijvogel R. de Cock Stekene, tweede zijvogel H. Saman Koewacht, meeste vogels J. de Guchteneire Koe wacht (vier). KOEWACHT In Koe wacht wordt zaterdag bij P. van de Steen een schieting gehouden. Men begint om drie uur. Zondag 11 mei wordt een schieting gehouden bij G. van Rumste. Ook hier begint men om drie uur. KOEWACHT Ter gele genheid van de 1 mei-viering hield Thuis Weg een schieting bij G. van Rumste te Koe wacht. Er deden 54 schutters aan mee. De uitslag: hoogvogel V. de Schepper Moerbeke, bei de zij vogels gebr. O. en R Saman Koewacht, meeste vo gelt J. van Broeck Moerbeke en J. Imschoot Kemzeke (elk vier). Jubileumschieting Ter gelegenheid van het 50-jarig huwelijksfeest van A. Man- nens uit Koewacht (B.) hield Willem Teil een jubileum schieting bij P. van de Steen. Er deden 51 schutters aan mee. De uitslag: hoogvogel J. Christiaansen Koewacht, eer ste en tweede zijvogel A. Rin- goot Sinaai (B), meeste kleine vogels A. de Breuck Moerbeke (drie). sele De prakt," dokter Kiviet word* genomen door dok^. noutse. Reimerswaai Do^, Wijs te Yerseke 01131-1444 voor de Hansweer, Kruinina," Yerseken. Dokter A standse te tel. 01134-1444 vooTj" pen Krabbendiike land-Barh. Sas van Gent e.o. - M Dierick A.184 t 1255. TemeuZc Is ten en H. Zu derba„,, Bijnssteaat 25, tel j- 2324 Sluis, Philippine en Dokter H. Hofstee, j; nastr. 10, Hoek tei 1345. Vlissingen Dokte: j mer, tel. 136]tot 24.00 uur) e- d® p j lema, (van i dag tot 24.00 t v isites gen voor 10.00 uur. uren zaterdag en voor dringende gevel;®!. 12.30-13.*-70 er van I' 18.00 uur. Wolphaartsdijk, H.An kerke en Hrinkensor Dokter H. van Maane Heinkenszand, tel 1234. Zaamslag Dokter boom, Axelse-,traa: Zaamslag, tel. 01153-157 TANDARTSEN O Z.Vlaanderen Tandt, van M'ieghem, Schelde! 58 te Terneuzen, tel. tl] 2685- Spreekuren zate van 10.00-10 30 en 18.00-18.30 uur, zondag I 12.00-12.30 uur. W.Z.Vlaanderen Tan N. Jans en te Aardent tel. 01177-1380. Spreesq zaterdag en 12.00-12.30 uur- Walcheren Tandarts I Westiveer, Lokkade 2; Middelburg, tel. Oil| 26694. Z. en N. Beveland 1 J. ten Haaf, Beatrdxlaar i te Goes, tel. OlKfrlJ Spreekuren zaterdag a a dag van 9.00-10.00 uur. DIERENARTSEN N. en Z- Beveland narts dr. M. Kareis, monswei 2 te Heinken tel. 01106-1-290. O. Z. Vlaanderen Dedii artsen C. Cysouw, Stal straat 10 te Axel, tel 01 1488 en E. de Nijs, WÉ minalaan l lHulst, tel 0111 3004. Walcheren cn deel N. Bfl land Dierenarts 3.1 zer te Middelburg, 01180-13118. Consult na telefonische afspraak. W. Z. Vlaanderen D arts H. v. d. Vijver te IJl dijke, tel. 01176-1388. APOTHEKEN Axel Apotheek Axel tenweg 8, tel. 01155-ül Zaterdag van 10.00-11.00 en van 16.00-17-00 uur. der uitsluitend voor i gevallen en recepten. Goes Goese ap< Klokstraat 19 te Goet i 01100-7104. Middelburg Apotheek Jj R-ingeling, Lange Delft tel. 12538. Terreuzen Apotheek 1 sen. Winkelcentrum polder, tel. 01150-2090. dag geopend van 11.3M en van 17.30-18.30 uur. «I der uitsluitend voor gevallen en recepten* Vlissingen Apo"1®* Tan-Meyer, Schelde» 26, tel. 12025. WIJKVERPLEGING Aardenburg, Cadzand, burg, Waterland» Nieuwviiet en Sluis" Zus Dhondt, WilhelminaweJ St. Kruis, tel. 0U75-447._ Biervliet, Breskens, Hoofdplaat, Schooi* IJzendijke: Zuster Sne-, venstr. 16, Biervliet, 01152-216. Ellewoutsdijk e.o. Hoogenboom, Groene gebouw te Ellewouw1! tel. 01104-259- Goes Zr. C. Jungentis.' 3666, b g.g. 7110. Groot Axel en ZaamsM Zr. M. Geensen-Detot J Middelhovenstraat 11 Axel. tel. 01155—2140* Hoek, Philippine en Zr. Bouwens, LanSWl 88a te Hoek, tel- 1111 lm- S| Hulst en Hontenisse Verver, tel. 01146-12*1' Krabbendi.ike, Waarde e land-Bath - Zr. Math. Buteijnweg 29 te Bath, tel. 01135-481. Kruiningen, Hansweert, (1 re en Yerseken ir Don, tel. 01131-2324. Zaterdag 10 mei 1975 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - De kamer k„ophandel en fabrieken v*"r Midden- en Noord-Zee- Cd acht het onder de huidige „handigheden het meest !^end dat het vliegveld SlTdden-Zeeland wordt «ogenomen in een openbare ai/nst bijvoorbeeld provincia- p waterstaat. Dit heeft de ka- geschreven aan de leden van provinciale staten van ZeTena"e brief van de kamer Jn koophandel wordt verslag Saan var- de besprekingen het bedrijfsleven over de invulling van' het exploitatie tekort van het vliegveld, ont- rtaan omdat diverse gemeente besturen besloten niet langer - Zr. <1 Kr»! (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG Deze zo merworden in het vormings centrum van Eeghenhuis in Aardenburg weer drie cursus sen gehouden voor visueel ge handicapten uit Nederland en België De cursussen duren een week en kunnen door de visueel gehandicapten gevolgd v weten met en zonder bege- 'ers. De eerste cursus is van 9 tot 13 juni en is bedoeld, voor hen die zonder begeleiders komen. Gewerkt wordt hierbij vanuit de persoonlijke inbreng van de deelnemers. Van 16 tot 20 juni wordt een cursus inge richt met „vreemde begelei der1;" een cursus die qua pro gramma erg dicht zal liggen bij de week zonder begelei ders Voor deze cursus kunnen ook ziende mensen inschrij ven. die onder meer geïnteres seerd zijn in contact met visu eel gehandicapten. Van 11 tot 15 augustus tenslotte wordt een cursus voor visueel gehan dicapten met eigen begeleiders gehouden. De cursussen zöjn, aldus de cursusleiding, haalbaar voor iedereen die over wat ge zondheid beschikt. Als mini mum leeftijd wordt gesteld 16 jaar, dit om de verschillen in de problematieken jong en oud niet al te groot te raak<m. De cursussen kosten 150,- per week. Ingeschreven kan worden bij het vormingscen trum van Eeghenhuis, Hene- dreef 67, Aardenburg. De cur- susbegeleiddng is in handen van E. Klaud en J. Baele. Vooruitzichten voor zonda: en maandag, opgesteld dooi het KNMI op vrijdag om 18.0( uur: eerst plaatselijk regenl later overwegend droog me zonnige perioden- Tamelijk fris. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor zondag: aantal urei zon: 2 tot 8; min. temp.: om streeks 8 graden; max. temp, omstreeks 14 graden; kans o een droge periode van mir stens 12 uur: 80 procent; kan op een geheel droog etmaal 50 procent. Voor maandag: aantal ure zon: 2 tot 9; min. temp.: om streeks 7 graden; max. temp omstreeks 15 graden kans o een droge periode van mir stens 12 uur: 95 procent: kar op een geheel droog etmaa 80 procent. waterstanden De waterhoogten van vri dagmorgen meegedeeld do rijkswaterstaat: Konstanz 3 plus 1, Rheinfelden 265 min Plittersdonf 428 min 6- Max, 484 min 8, Plochingen 155 pl 4, Mannheim 322 min Steinbach 144 min 3, Mai 881 min 3, Bingen 192 or Kaub 243 plus 4, Trier 2 ™bi 29, Koblenz 268 plus Keulen 243 plus 13, Ruh< 889 plus 3, Lobith 1007 min Pannerdense Kop 974 min Nijmegen 801 min 1, IJsselk 883 min 1, Eefde IJssel onv. Deventer 295 onv. Kat< veer-Spooldersluis 59 plus Monsin 5454 min 12, Borg! ren 3938 min 11, Belfeld 1 Plus 8, Grave beneden Sluis 503 plus 1. A PI® I dijk - Zr, A- V- Wolphaartsdijk, tel. 862 J ii- Sas van Gent Zr* Dorsselaer, BeneL 128, tel. 01158-1916* Terneuzen Zr. 1*. i sens, Jac. van Leun p 85. tel- 2706, b.gg- 1781. '•jogwatep Morgen, zondag 11 mei: Bergen op Zoom 3.48 en 16.12 Hansweert 2.56 en 15.22 Terneuzen 2.15 en 14-42 Vlissingen 1.43 er 14.08 Wemeldinge 3.39 en 16.03. Maandag 12 mei: Bergen op Zoom 4.25 en 16.* Hansweert 3.31 en 15.57 Terneuzen 2 50 en 15.15 Vhs-Jlnven 10 17 14 42 Wemeldinge 4.13 en 16.39 f

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2