KAH DÏT WINST VOOR VAN VELTHOVEN Even Kijken promoveert OLYMPIA AAN DE KOP m mm Toernooi van Athanatos groot succes Winst Morres l Succes KMI in Vogelwaarde Presentatie ploegen Tour de Flic KORFBALCOMPETITIE De Valcke wint Zege FC Taelman VOGELWAARDE SPELERS GEHULDIGD OVERWINNING VERLINDE- COMBINATIE horpanta ING an Zeeland GOES bekendmaking idingshesluit Bankstellen JA •nissie Compartimentering inzage gelegd ter Pro- n de gemeenten op Schou- id-Beveland en ter secre. rts ter griffie van de wa. Joord Beveland en de id van het rapport zijn of maken aan de Staten der 42 Middelburg). waarnemend voorzitter griffier. DINSDAG 6 MEI 1975 diversen oorlopig bericht: Vr SCHIETING j P. v. Dijk. Hengstdijk BEJAARDEN SCHIÈTÏNG Dinsdag 6 mei bij P. van r Hengstdijk, aanvang j In de gemeente Goes maakt rtikel 22 van de Wet op de g bekend, dat de gemeente- •ing van 17 april 1975 heeft ïerziening van het bestem- lingsplan in onderdelen kom 's-Heer Hendrikskin- ereiding is voor de percelen, Smeente 's-Heer Hendriks- •s 1178, 1179 en 1181, plaat- 20 en 22 te 's-Heer Hen- voorbereidingsbesluit ligt. •ende tekening, ter gemeen- Algemene Zaken). Oost een ieder ter inzage. burgemeester voornoemd, A. Huber. uit eigen fabriek Grote I sortering Kwaliteitsstullen f 5 laar garantie op binnen werk Norm. prijs I 14011,. voor 1 795.-. DEM Meubel- 'abriek. Toonzalen Cuiem- borg, fabriek, Houtwea I Bergen op Zoom, Wisse-1 laarstraat 15 Urunen.'Jro-1 testraal 98 Geopend di. 11 e m za. van IU - 18 u Vr f tot 21 uur. Voor alle in lichtingen- Culemborg, •KI450 - 2802. voor de kuur (foto's Hr. Aartsen, Best) na do kuur met» haarpreparatcn maar natuurlijk niet bjj iedereen horpanta, steeds samen ge steld naar de nieuwste w tenschappelijke biedt u echter wel het ma- mum aan mogelijkheden. Omdat Horpanta besctuK over: .n.V0 uiterst krachtige Jaar. tonicums. Naast Standa en Forte nu ook Supereur (extra sterke samenstel* in kuurflakon) r geheel nieuwe, bUzfo°;l huidvriendelijke shampoos met een ort kend grote wasaktiviK' (voor normaal, te vet h en te droog haar) c. massage-olie d. haarkrème Deze vier vormen jez^5 bij tijdig gebruik, de m werkzame haarkuur. Ieder Horpanta-produKtp zichzelf is ook de mo van het gebruiken waara. Verkr. bij drogist of P^u afd. Op verzoek ontva;Dg ?n lijst met verkoopadre :n. 7,Cf. "Alvermll" -.«warden tel. 05fOO-?"33 *mmmrn**00 (Van o«ze sportredactie) AXEL - „Natuurlijk is het leuk om te winnen. Maar zo verliezen of uitgeschakeld worden jsvoor mij geen ramp. Het belangrijkste is voor mij dat ik in de Grand Prix Races goed voor de dag kom," zei Roger de Coster, het Belgische motorcrossfenomeen, dat gistermiddag op bet crossterrein in Axel regelrecht op de eindoverwinning leek af te stevenen, maar door stomme pech geveld werd in de tweede manche. De Coster, kandidaat nummer een voor de wereldtitel - hij schreef al de grote prijs van Zwitserland op zijn naam - gierde als een wervelwind over het zware parkoers in Axel. Hij won met groot machtsver toon de eerste manche, spottend met de concurrentie En die con currentie was toch werkelijk met mis De organisatoren van de tradiotionele motorcross in Axel - het „Gouden trio" Harry Goossens (manager en promotor die de mannen in zijn zak heeft om het voorzichtig uit te druk ken), Jan den Dolder en Jan Rouw - waren er in geslaagd een aantal topvedetten uit de inter nationale motercrosswereld naar Axel te trekken. Suzuki- coureur de Coster kreeg af te re kenen met niemand minder dan zijn landgenoot en Yamaha- nvaal Jaak van Velthoven, onze vedetten Frans Sigmans, Gerrit Wolsink, Jo Lammere en nog tal van klinkende namen. Het loog er niet om in Axel. (Van onze sportmedewerker) VOGELWAARDE - Hadden er bij de senioren en junioren zo'n kleine 80 judoka's inge schreven, bij de jeugd die 's middags hun partijen afwerkten kwamen ongeveer 150 judoka's op de mat. Bij de junioren en vooral ook bij de jeugd waren de judoka's van de vereniging „K1AI" uit Souburg succesvol. In de finale junioren A-groep werd hel een overwinning voor Lies de Jonge van K1AI die Ro nald de Wever met een houd greep prachtig onderhield. In de B-groep werd de Belg Bernard Dacco uit Brussel win naar Hij versloeg met een houd greep Dirk van Dosselaar uit Hulst In de C-groep werd het opnieuw een titel voor de ver eniging „KIAI" uit Souburg. Jack de Nooyer won hier van Frans Karsman uit Vlissingen dooreen verwurging. Uitslagen jeugd A-groep: 1 Werner Wau- ters Hulst, 2 Martin Pauwels Kloosterzande. B-groep: 1 T Catoir Hulst, 2 Ronald Wernei Terneuzen C-groep: 1 Robert Geleeds Terneuzen, 2 Walter v d Wege Souburg. D-groep: 1 Robert Carol Souburg, 2 Paul Willems Kloosterzande. E-groep: 1 Rens van Alphen Souburg, 2 Freddy Reyn Ter neuzen F-groep: 1 Rudy de Keuster Brussel (B), 2 Bennie Boon Zaamslag G-groep: 1 Fi- lip Lippens Brussel (B), 2 G Heijs Axel. H-groep: 1 René de Vos Souburg, 2 Ronald Nicolaas Vogelwaarde. 1-groep: 1 F Adriaansen Terneuzen, 2 B. van Waterschoot Terhole Bij de se nioren zwaargewichten trad Sjaak Avot uit Schoondijke op als scheidsrechter, nadat hij on langs als zwaargewicht besloot een punt te zetten achter zijn ac tieve loopbaan als judoka. Avot „Als je dat allemaal ziet valt het wel enigszins tegen, maar ik heb mijn tijd gehad Maar door met de jongens te blijven omgaan, Wijfje toch helemaal bij de sport betrokken Misschien trek ik la- ter nog wel het scheidsrechtere vak in" Als scheidsrechters fungeerden verder buiten Avot, de Moor, Verschuren, ook een aan twee vingers (linkerhand) geblesseerde Anton Wattel uit Terneuzen. Wattel: „Het is jammer, maar deelname was gewoon onmogelijk" De kers verse zwarte band Kees Dtele- man uit Axel stelde bij de senio ren hal (zwaar gewichten teleur Reeds in de eerste ronde werd hij oor Eugène van de Driesse Kansloos verslagen Deze kam pioenschappen werden een groot succes, burgemeester So bers onderstreepte dat tijdens delfk'SU"re'k'n® n°® eens du'" n onze sportmedewerker) zawHNEUZEN Afgelopen vtr, j ,ussen de wielerwed- «rtlden van de liefhebbers en 7irh eUrs bobben de ploegen Z„ «vpresenteerd die deelna- n aan de Tour de Flic van 2 tot (n nel 5 juni cesioid2' P'°egen werden voor- r„nj en reden hierna een Tour a°Vr[ parcours Aan de d8 f mogen alleen ploe- werJ. nemen: dle ofte wel uii i ilHm 'n Terneuzen of Ul' Terneuzen afkomstig De manier waarop Rogier de Coster in de eerste manche het gehele veld zijn wil oplegde was zonder meer imponerend. Hij spoot over het terrein wolken zand en stof achterlatend. Sig mans mocht pr '-si nog even de leiding nemen inuar de Coster ging meteen in zijn spoor, ge volgd door Wolsink en van Vel thoven. De Witte volgde op korte achterstand. De Coster gunde Sigmans de voorsprong maar korte tijd Al vrij rap nam hij de koppositie van Sigmans over, om onbedreigd als win naar te finishen. Vlak voor het einde ging zelfs Jaak van Vel thoven - niet te veel risico's ne mend - Sigmans zelfs nog voor bij. Pech was er tegen het einde weggelegd voor Gerrit Wolsink, de „Vliegende tandarts" die een kapotte schokbreker opliep en voortijdig de strijd moest sta ken. De tweede manche werd be paald door pech van de favorie ten. Sigmans was opnieuw het eerst uit de startblokken gescho ten, gevolgd door de Coster en van Velthoven met daarachter Wolsink. Van Velthoven en de Coster bepaalden het rythme in de tweede ronde, tot in de derde ronde het noodlot toesloeg voor Sigmans en van Velthoven die bij een valpartij betrokken raakten. Beide coureurs hervat ten de strijd, maar ze hadden inmiddels fikse achterstand op gelopen op het leidende duo De Coster en Wolsink. Totdat de Coster, de gedoodverfde win naar in de slotfase een lager in de krukas vernielde en moest uitvallen. Zo werd Wolsink fortuinlijk winnaar van deze manche. In de totaal rangschikking ging de winst toch naar België. Jaak van Velthoven bleek de meeste pun ten te hebben verzameld. Uitslagen 50 cc klasse: eerste serie: 1. Peter Groeneveld (Zwijndrecht) Kreidler 2. Wil lem de Wit (Leiden) Special 3. Paul Rimmelzwaan (Letdsen- dam) Kreidler. 4 Gert Beekman (Apeldoorn) Kreidler. 5 Ton ter Hoven (Eerbeek) Kreidler. Tweede serie. 1. Jan Postema (Gierveen) Kreidler. 2. Jeffry Melger (Schoonhoven) EMS 3, Erik Mulder (Eerbeek) Kreidler. 4. MikeOmtzigt (Leiden) Kreid ler. 5. Willem J. Verdoold (Nieuwerkerk aan de IJssel) Puch 8. D den Engelsman (Middelburg) Kreidler. Finale: 1 Peter Groeneveld. 2. Willem de Wit. 3 Jan Postema, 4 Jeffrey Melger, 5 Henk Lever (Lekkerkerk) op Vawi. 250 cc klasse junioren: eerste serie 1. Harry Haaker (Vijfhui zen, Montesa), 2. Joost Gunne- man (Eindhoven, Honda), 3. Dick de Kunder (Kapelle, Mai co), 4. Leo Ovaa (Oost Souburg Montesa), 5. Gert Aantjes (Stol wijk, Ossa), 6 Jan Bouten (Vlis singen, Husqvarna), 7 Wim Matthijsse (Middelburg. Monte sa), 8. Jac Meulmeester (Vlissin gen, Maico), 10. Jan Kodde (Vlissingen, Maico). Tweede se rie: 1. Ton Voesenek (Ooster hout, Ossa), 2. Jaap Niholt (Eindhoven, Husqvarna), 3 Piet de Vries (Aalst Husqvarna), 4 Jaap Haaker (Badhoevedorp, Bultako), 5 Janssen (Mook. Bul- tako). Finale: 1. Ton Voesenek, 2. Harry Haaker, 3 Piet de Vries, 4. Joost Gunneman, 5. Leo Ovaa, 10. Piet de Kunder. Internationalen 500 cc klasse: eerste manche: 1 Roger de Cos- ter (België, Suzuki), 2. Jaak van Velthoven (België, Yamaha), 3 Frans Sigmans (Bakel, Maico), 4. Peter Herlings, (Gemert, Mai co), 5 Antoon Vink (Bultako), 6 op een ronde Jan Polsvoort (Lo- chem, Maico), 7 Jo Lammere (Schijndel Bultako). Tweede manche: 1, Gerrit Wolsink (Lochem, Suzuki), 2. Willy de Witte (België Maico), 3. Peter Herlings, 4 Jaak van Vel thoven, 5. Beeny Wolken (Nieuw Schoonebeek, Maico), 6. Frans Sigmans, 7 Antoon Vink. Eindstand: 1. Jaak van Vel thoven 50 punten, 2. Oeter Her lings 48 punten, 3. Frans Sig mans 45 punten, 4 Antoon Vink 40 p. 5. Benny Wilken 39 p. 6 Jo Lammere 36 p. 7. Jacob de Jong 35 p. (Van onze volleybalmedewerker) TERNEUZEN - Even Kijken is erin geslaagd het promotie duel tegen De Lange/Dynamo te winnen en kan daardoor vol gend seizoen na een afwezigheid van één jaar weer terugkeren naar de eerste klas heren van de Zeeuwse volleybalcompetitie. Het duel tussen de twee kampi oenen van de tweede klas vond zaterdag plaats in Aardenburg, waar de beide supporters- scharen konden genieten van een bijzonder aantrekkelijke wedstrijd. Beide ploegen waren ontzettend gebrand op de zege, wat vooral aan de kant van De Lange een ongekende inzet op leverde. De onmogelijkste ballen wer den door de Dynamo-mannen de grond gehouden en men .de er zelfs in om met vlagen een goede aanval te ontwikke len. Dat was echter wel nodig ook, omdat Dynamo een Even Kijken tegenover zich vond, dat technisch en aanvallend duide lijk de meerdere was en ook meer lijn in haar spel kon bren- (Van onze sportmedewerker) OOSTWINKEL-SLUIS - De Aardenburgse volkskoersen. Freddy de Valcke heeft het de vólkskoers in het Belgische Oostwinkel op zijn naam ge schreven. Van de ruim 65 km reed De Valcke er bijna 60 alleen aan de leiding, aan de finish had hij een voorsprong van ruim 40 seconden. J de Schipper uit Oostburg won de spurt van het peloton. (Van onze korfbalmedewerkster) TERNEUZEN - In de Zeeuwse korfbaleompetitie is in de afgelopen week zowel op ko ninginnedag als op zaterdag ge speeld Dil brachl weer wat meer duidelijkheid in de diverse klassen. Vooral in de tweede klas, waar Ol.vmpia er nu erg florissant voorstaat, al staat Zuidwesters 2 slechts één punt achter Toch moest Olympia een punt afstaan. Dat was aan l.uc- tor, dat zich in de tweede helft li deze competitie erg goed manifesteert. Nu door bij Olym pia een gelijk spel weg te slepen. Tegen Tjoha kende Ol.vmpia op het laatst nog benauwde ogen blikken, maar met 3-5 wonnen ze. Top is afgevallen. Eerst een 3-4 nederlaag tegen Animo. Het herstel tegen Atlas was met 6-4 goed, maar ze staan te ver achter om nog een kans te kunnen ma ken. De wedstrijd tussen Zuidwes ters 2 en Olympia zal de beslis sing moeten brengen, want Zuidwesters deed het bij Noad erg zuinig, maar haalde met 2-4 toch de punten binnen Animo nestelde zich naast Top door Seolto 2 met 8-3 kansloos te la ten. Stand: Olympia 1 13-21, Zuidwesters 2 12-18, Animo 3 12-16, Top 1 12-16, .Luctor 1 11-12, Atlas 1 13-U, Tjoba 3 12-6, Seolto 2 12-5, Noad 1 11-3 In de eerste klas wisselde Zuidwesters een goede prestatie trf **uti tegen All Ready af met een min der goede tegen Volharding. In de eerste wedstrijd werden de Zierikzeeërs zonder enige illusie met 12-5 verslagen, maar tegen Volharding kwamen ze tot ie ders verrassing met 2-5 achter. De grotere technische vaardig heid en routine zorgden er voor dat het toch nog een 7-5 over winning werd, waardoor ze nog drie punten nodig hebben om zich weer kampioen te noemen, want Stormvogels liet het bij Animo lelijk zitten. Ze moesten daar een 5-8 nederlaag incasse ren en dat kostte hun een goede positie met de wedstrijd tegen Zuidwesters nog in het vooruit zicht. Weliswaar wonnen ze na derhand van Blauw Wit met 3-8. maar het onheil was reeds ge schied Blauw Wit stelde zich in wat veiliger regionen door rode lantaarndrager Volharding dui delijk te kloppen (9-4). Animo 2 had een uitstekende week. Na de winst op Stormvogels wisten ze ook Togo te verslaan met 3-5, waardoor ze meteen aansluiting hebben met de kopgroep vlak achter leider Zuidwesters. Ondo stelde tegen All Ready wat te leur. Met een 8-4 winst kwamen de Zierikzeeërs naast Ondo. Stand: Zuidwesters 1 13-25, Stormvogels 1 11-17, Animo 2 13-17, Toge 1 11-14, Ondo 1 11-10, All Ready 1 13-10, Blauw Wit 1 10-7, Swift 3 14-6, Vol harding 1 12-2In 3 A had Togo 2 geen moeite met Zaamslag 2 (1-13) terwijl ze de moeilijke „klip" Stormvogels 2 met een 5-3 winst afsloot, waardoor ze nog steeds hun voorsprong be houden. BKC maakte tegen Ondo 2 met 4-9 geen fout, ter wijl Ondo 2 ook tegen Animo 4 het loodje moest leggen met 2-6 Animo had toch een goede week Het laaggeplaatste Atlas 2 was met 4-9 geen partij. Stand: Togo 2 11-19, BKC 10-16, Stormvogels 2 10-13, Animo 4 11-13, Ondo 22 12-10 Atlas 2 12-5, Zaamslag 2 9-4, Zuidwesters 3 9-2. In 3B kwam Zaamslag op twee punten van het kampioenschap Eerst won nen ze met 8-4 van Olympia 2, waarna ze ook tegen Togo 3 zon der puntenverlies bleven (0-3). Top 2 werkte zich wat naar bo ven door een 3-2 overwinning op Swift 4, dat overigens ver raste door Blauw Wit 2 op 3-7 te laten staan. Volharding 2 moest haar meerdere erkennen in Olympia 2, dat met 4-6 winst leider Zaamslag in de kaart speelde. Stand: Zaamslag 1 8-16, Togo 3 11-13, Blauw Wit 2 9-8, Volhar ding 2 7-7, Olympia 2 10-7, Top 2 9-5 en Swift 4 8-4. (Van onze sportmedewerker) HULST - Het volleybalteam van WC uit Hulst bij de heren, Morres-Hulst bij de dames en het eerste meisjesteam van Athanatos uit Kloosterzande bij de meisjes-aspiranten, zijn za terdagmiddag de winnende teams geworden van het eerste „Athanatos-volley bal toernooi", dat gespeeld werd in de sporthal „Den Dullaert" in Hulst. De organisatie was mogelijk door de financiële steun van de verzekeringsmaatschappij „Zü- nch" Na afloop reikte de heer Fons Roctus agent van deze maatschappij in de foyer de prijzen uit Organisator Vosveld toonde zich met de sponsor bij zonder ingenomen. Vosveld: „De naam blijft Athanatos, maar voor toernooien enz kun nen we steeds op de nodige steun rekenen" Bij de heren begon WC niet zo succesvol. In zijn eerste wed strijd tegen Athanatos kwam WC niet verder dan een gelijk spel Athanatos won de tweede wedstrijd tegen Athanatos II Van links naar rechts: Lambert, Vonck en Stallaert. (Van onze sportmedewerker) VOGELWAARDE - Zon dagmiddag, voordat de be langrijke wedstrijd in verhand mei degradatie tussen Vogel waarde en Steen begon, wer den er drie Vogelwaardespe lers gehuldigd Deze drie Vogelwaarde-spelers, Frans Stallaert. William Vonek en Ronn.v Lambert die respectie velijk 400. 4IMI en 200 wed strijden voor hun ploeg ge speeld hebben, werden feeste lijk in de bloemetjes gezet. Uit handen van de Vogelwaarde-voorzitter P Kindt mochten de drie jubila- rissen een ruiker bloemen en een plaquette als aandenken aan dit voor hen zo heuglijke feit in Ontvangst nemen Twee van deze spelers, Frans Stal laert (hij scoorde het enige doelpunt voor Vogelwaarde) en Ronny Lambert speelden tegen Steen in de basisopstel ling De spelers waren on danks de zekere degradatie toch beslist niet teleurgesteld Ronny Lambert „Och, ik til er persoonlijk niet zo zwaai aan Ik vind dal je alles eens mee moet maken Ik heb de promo tie meegemaakt vanuil hel af- delingsvoelbal tot deze plaats Zo kun je over alles meepra ten" En Frans Stallaert „Het volgend jaat gaan wij er weer eens extra tegenaan om zo snel mogelijk terug in deze klasse te komen" (Van onze sportmedewerker HULST - Het Hulsterse zaal voetbalteam FC Taelman dat enkele weken geleden de I weede HuZaVo-zaal voetbalcompetitie won, heeft ook de eerste HuZa- Vo- bekerzaal voetbalcompetitie „Grote Prijs Sporthande) De Moor" op zijn naam geschreven. In de finale waarin het aan de nodige strijd niet ontbrak ver sloeg het FC Bleyko uit Wals oorden/Hulst met 4-3. FC Bleyko had zich in die finale ge werkt door in de halve finale BLZ/Fassaert uit Hylst met 2-1 te verslaan. Reeds na 3 min. spelen nam Bleyko door G. Boogaert al een verrassende 1-0-voorsprong BLZ kwam sterk terug, maar scoorde niet. Toen FC Bleyko in de 22ste min. via G. Boogaert 2-0 maakte, leek men een ge wonnen wedstrijd te spelen Dt spanning keerde echter terug toen J. Dankaert er 2-1 van maakte De laatste negen min trok BLZ fel in de aanval, maar de verdiende gelijkmaker kwam er niet FC Taelman bereikte de finale door zeer verrassend Staf de Feber uit Hulst/Sluiskil een 3-fl-nederlaag te bezorgen Paul Taelman zorgde na een kwartier vooreen 1-0-voorsprong, en 10 minuten later werd het door F v d Vloet 2-0 R Pauwels stelde met een derde treffer de zege he lemaal veilig In de finale nam Taelman door Paul Taelman in de eerste minuut een 1-0- voorsprong, maar het werd door J Pleunis 1-1 gelijk. Het duurde tot de 21e min voordat Ronald Taelman zijn team opnieuw op voorsprong bracht, maar ook nu duurde het niet lang of Bert Weerman zorgde voor de ge lijkmaker Ronald Taelman zorgde vervolgens weer voor een 3-2-vooreprong, maar J Pleunis maakte gelijk In de laatste mi nuten maakte R Pauwels er 4-3 van voor FC Taelman. met 2—0. Maar WC bleef ook aan de winnnende hand. Het versloeg Dourleyn met 2-0. De laatste wedstrijd van WC en Athanatos zoud beslissend kun nen zijn WC versloeg Athana tos II met 15-1 en 15-4, maar ook Athanatos I versloeg Dour leyn met 2-0 Beide teams had den vijf punten maar het betere setgemiddelde van WC bracht de Hulstenaren op de eerste plaats Bij de dames was Morre- s/Hulst duidelijk het betere team Het versloeg als eerste Athanatos I en Athanatos II moest eveneens een 2-0- nedeflaag incasseren. Bij de meisjes-aspiranten was Athana tos superieur. Uitslagen heren: Dourleyn - Athanatos II 2-0, Athanatos I - WC 1-1, Athanatos 1 - Athana tos II 2—0, WC - Dourleyn 2-0, Athanatos II - WC 0-2, Dour leyn - Athanatos I 0-2. Dames: Dourleyn - Athanatos II 0-2, Athanatos I - Morres/Hulst 0-2, Athanatos 1 - Athanatos II 2-0, Morres/Hulst - Dourleyn 2-0, Athanatos II - Morres/Hulst 0-2, Dourleyn - Athanatos 10-2. Meisjes-aspiranten: Mavo Athanatos II 2-0, Athanatos I - SAVOK 2-0, Athanatos 1 - Athanatos II 2-0, SAVOK - MAVO 1-1, Athanatos II - SA VOK 2-0, MAVO - Athanatos I 0—2 Eindstanden, heren: WC Hulst 5 pnt., 2 Athanatos 1 Kloosterzande 5, 3 Dourleyn Sluiskil 2, 4 Athanatos II Kloos terzande 0 Dames: 1 Morres/- Hulst 6 pnt., 2 Athanatos I 4, 3 Athanatos II 2, 4 Dourleyn 0. Meisjes-aspiranten: Athanatos 1 6 pnt., 2 MAVO Hulst 3, 3 Atha natos II 2. 4 SAVOK Sas veetg gen. Deze technische en takti- sche achterstand van Dynamo werd in de eerste set geheel ge compenseerd door een grote vechtlust, waar Even Kijken maar erg moeilijk het hoofd koel bij kon houden De strijd ging volkomen gelijk op, via 11-11 en 13-13 slaagde Dynamo er uit eindelijk in de eerste set met 15-13 op de naam te schrijven, wat de inzet aan de kant van de Middelburgers alleen nog maar vermeerderde In de tweede set kwam echter de aanvalskracht van Even Kijken om de hoek kijken, gebaseerd op de betere techniek en organisatie van het veldspel. Even Kijken had al snel een 6-0 voorsprong op Dy namo genomen, die in het ver dere verloop alleen nog maar meer uitgebouwd werd totdat Even Kijken met 15-4 de stand weer in evenwicht kon brengen. In deze fase van de strijd hadden de Zuidzandenaren het spel vol ledig in handen, zodat Dynamo in de volgende set ook weinig in te brengen had en met 15-7 Even Kijken een tweede setwinst moest toestaan. Dat Dynamo toch niet helemaal kansloos was, bleek wel in de vierde set toen Even Kijken begon te wan kelen door het steeds maar te rugkomen van de bal en ze er niet in slaagden afstand te ne men van De Lange/Dynamo. Even Kijken begon onder de toenemende spanning steeds meer fouten te maken, tot 12-12 ging de strijd nog gelijk op, Dy namo nam daarna zelfs een voorsprong maar kon toch niet beslissend forceren. Even Kij ken maakte met 16-14 een einde aan de strijd, zodat de Zuidzan denaren na deze 3-1 overwin ning de verdiende terugkeer naar de eerste klas uitgebreid konden gaan vieren. Even Kij ken zal in de eerste klas de plaats innemen van Verdegem-Oostburg, dat door een 2-3 verlies door Herstaco- /EWC 2 nu definitief de degra datie niet meer kan ontlopen. Morres-Hulst 3 is zonder te spelen kampioen geworden in de eerste klas bij de dames Degra dant Verdegem-Oostburg kwam niet opdagen, wat een 3-0 over winning betekende voor de Morres-dames en daarmee de verdiende titel. Uitslagen Zeeuwse volleybal Tweede divisie dames C: Sig Pugno- Morres/Hulst 2-3,Sarto Marathon 2-3. Tweede divisie heren C: Her- staco/EWC - Robot/VCT 2 1-3. Derde divisie F dames: Bouw- lust/Orawi 2 - Morres/Hulst 2 3-1, Morres/Hulst degradeert. Dames eerste klas: Kikkers - Herstaco/EVVC 0-3, Wiska - Morres/Hulst 3 0-3, Even Kij ken - Ardito 1-3, Morres/Hulst 3 Verdegem Oostburg 3-0, Morre s/Hulst kampioen. Heren eerste klas: Verdegem Oostburg - Herstaco/EVVC 2 2-3, Verdegem Oostburg degra deert, Blok'73 1 - Ovisa 3—1, Blok'73 2 - Kikkers 3-0, Roelof- s/Scheldesport 1 - Marathon 3-1. Dames tweede klas A: Hersta co/EVVC 3 - Herstaco/EWC 4 3-1, Wiska 2 - PZEM 2 1-3, Ma rathon 3 - Blok'73 2 3-2, Mara thon 4 - Herstaco/EVVC 3 3-0. Heren tweede klas A: Hersta co/EVVC 3 - Ovisa 2 3-0. Heren tweede klas B: De Sterre - Kikkers 2 3—1. Promotiewedstrijd tweede klas: De Lange/Dynamo - Even Kijken 1-3. (Van onze volleybalmedewerker) HULST - De dames van Mor res Hulst hebben in Bergen op Zoom tegen Sic Pugno een ver diende. maar toch onnodige krappe 3—2 overwinning be haald in hun laatste competi tiewedstrijd. Alhoewel de ploeg niet volledig was waren de Hul sterse dames duidelijk supe rieur. tenminste in de eerste twee sets. In de eerste sel kwam Sic Pugno op 4-1 voorsprong. Maar onder impulsen van een geweldig aanvallende Gaby Aarts werd Sic Pugno naar een 15-5 nederlaag gespeeld. Ook in de tweede set nam Sic Pugno een 4-0 voorsprong, maar via een goed blokkerende Yvonne de Booy nam Morres het initiatief over Vooral via Tilly v d Veeken en Arno Ferket die hun afscheidswedstrijd speel den, kon Morres nu regelmatig scooren en werd ook de tweede set met 15-11 gewonnen. Het leek verder een makkie te wor den voor Morres. De derde en vierde set gingen echter verlo ren 12-15 en 8-15 Pas in de vijfde en beslissende set was de concentratie volledig terug Morres speelde weer een dege lijke partij, draaide bij 8-2 en won de set royaal met 15-7 Door deze 3-2 overwinning heeft Morres Hulst nog 9 punten afstand kunnen nemen van Sic Pugno, dat nu degradatiewed strijden moet spelen Minder goed verging het de Morres- reserves in Dordrecht tegen Bouwlust Orawi Het was een zeer moeilijke opdracht waar de jeugdige Hulsterse meisjes voor stonden Bouwlust had, door de terugkeer van enkele gerouti neerde speelstere uit de laatste drie wedstrijden zeven punten veroverd en stond daardoor 1 punt boven Morres Hulst 2 Morres Huist 2 moest daarom met 3-0 of met 3—1 winnen om degradatie te ontlopen Dat lukte echter niet Het werd een 3-1 nederlaag, waardoor degra datie een feit werd (Van onze sportredactie) AXEL - Hel kaderteam „Verlinde-comhinatie" - be slaande uil Theo Verlinde (Zaamslag). Tonnie van Eenen- naam (Terneuzen) en Louis Dal- linga (Sluiskil) heelt een fraaie overwinning geboekt op het Waalwijkse BSW. De Verlinde- comhinatie was kampioen ge worden van het district Zeeuwsch- Vlaanderen van de Koninklijke Nederlandse Bil jarthond en speelde legen BSW zijn eerste wedstrijd in de ge westelijke voorronde. De wedstrijd, die in Sluiskil werd gespeeld, eindigde in een 5-2 overwinning voor de Verlinde-combinalle Louis Dallinga en Tonnie van Eenen- naam wonnen hun partij, terwijl Vertinde een krappe nederlaag leed Hierdoor kwam hel extra matchpunt bij de Verlinde- eombtnatie terecht Op Hemel vaartsdag speelt de Verlinde- combinatte tn Steensel tegen het kaderteam van de biljartvereni ging „De Schuur" Wint de Verlinde-combinatie ook dit duel. dan heeft het zich ge plaatst voor het gewestelijk kampioenschap

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 15