zuivert zich van blaam USthuis lz,< n'n^ streekplan geboden WEDVLUCHTEN VAN UIT BEAUMETZ Zeven ontslagen vakantie-oord CNV Oostkapelle Coördinatie-orgaan wil rem op activiteiten Wilma kerkdiensten Inbreker ging er met sieraden vandoor Vereniging voor onderwijs denkt na over toekomst stad :ht sportboten BIJEENKOMST ..STEUN AAN ISRAëL" IN MIDDELBURG Speelstad en kleuterdorp in Vlissingen Coördinatie orgaan: geen verant woording voor plannen van gemeente Tennisbaan Ovezande eind juni bespeelbaar MR. VAN VEEN SPREEKT OP VNO-MEETING ISATERDAG 3 Mc. iy,. WATERSKI'S I BERGEN OP ZOOM «ruw vraagt dokumoitctii Showroom: Breda, Haven 1/, Iel. 0160037K I Rotterdam, Telel.OIO-156630 j Motheneiserdi'jlc 229b. 3,50 per m2. TUINCENTRUM DE BREMBERG 01608 -14113 TUINCENTRUM FLORAMA 01600 - 25800 tst. 25 Emmastraat 81 ST.-WILLEBRORD Telefoon 01653-2713 STENCILPAPIER folio- din en kwarto w' en gekleurd (Van een onzer verslaggevers) GOES Er is niets komen vast te staan van financiële mani pulaties door het bestuur en de directrice van het protestants- tnristelijk rusthuis Nieuw Zorgvliet in Woiphaartsdijk. Gebleken is dat suggesties als zou het bestuur en de directrice op slinkse wijze geld van de bewoners van het rusthuis hebben geleend om eigen schulden te kunnen betalen, elke grond van waar heid missen. Dat is komen vast te staan tijdens de bijzondere vergade ring van de raadscommissies voor volksgezondheid, bejaar denzorg en voor financiën en sociale zorg, die gisteravond in het Goese stadskantoor aan de kwestie, Nieuw Zorgvliet werd gewijd. De commissies onder voorzitterschap van wethouder gis, Dijkgraaf, stelden het be stuur van het rusthuis en di- rectrice mevrouw Kaboord in de gelegenheid te antwoorden op tal van vragen die uit de I commissie werden afgevuurd. In het bijzonder het I pv.d.A.-raadsltd Welleman toonde zich op dit gebied ac- I tief: hij had maar liefst een I serie van twaalf min of meer indringende vragen in petto. Vragen die hij had opgetekend I tijdens gesprekken met bewo- I ners van Nieuw Zorgvliet. Aan het begin van de verga dering stelde wethouder Dijk graaf vast dat bepaalde publi- katies veel onrust onder de I bewoners van het tehuis had I veroorzaakt. „Deze verontrus ting zou kunnen ontaarden in I wantrouwen. Wij zullen moe- I ten streven naar het scheppen van betere verhoudingen tus- r sen het bestuur en de bewo ners". aldus de wethouder. Het raadslid Kaboord (P.v.d.A.) legde een verkla ring af waarin hij de wijze betreurde waarop het rusthuis in de publiciteit is gebracht. Verscheidene commissieleden, onder wie mevrouw Mol (VVD) en Van Ooyen (Christ, groepering) zetten vraagte kens achter de bevoegd heid van de raadscommissies om in deze zaak een diep gaand onderzoek in te stellen. Van de zijde van het bestuur van het rusthuis werd bij monde van secretaris J.P.J. Ruisaard met klem ontkend dat het bestuur geld zou heb ben geleend van de bewoners- Ook had het bestuur van de bewoners geen voorschot ge waagd op de te betalen pensi- onprijs. „Het enige dat wij hebben gevraagd is het pensi- ongeld voor de eerste van elke maand te betalen nadat de ge meente een andere methode te verekening van het aow-geld had toegepast". Volgens de heer Ruisaard is het ook mo gelijk dlat de bewoners een advies van het bestuur om een eigen bankrekening te openen misverstanden heeft gewekt. Bovendien bleek dat kinderen van sommige bewoners geld van die bankrekening hebben rehaald om de pensionprijs te betalen. Daarvan zouden som mige bewoners onkundig ziin geweest. „Er zijn mensen die Zedaoht hebben d'at die per soonlijke ban/krekenine: een bankrekening van het rusthuis ^as". zei de heer Ruisaard. wectrire Kaboord deed noier boek je oven over de moei- nkheden die zii met familie- eden van rusthuisbewoners beert gehad over het advies om voor de bewoners een bank rekening te ooenen. ..Kr is heel wat oo de suits eredreven. ^°or die kranteberichten Ujn de bewoners er ook niet geruster op r^worden". zei de directrice. Een accountant voerde er aan toe diat. hii bii van rpkenim? over van hef rusthuis alles „glad" had bevonden. „Er zijn geen geldleningen noch voorschotten op de pension- prijs ontvangen". onZe correspondent) 1CDDELBURG - Na enke- dagen afwezig te zijn ge- ®®Wekte de lreer JA. i„„ u t"! 'huiskomst dat was gebroken. Vermist worden mverse sieraden, ter waarde n 2060,- Voorts worden 'mist een portemonnee met ta»i en I'en blanco be- wf.ii^qUeu- De daders zijn de oning binnengedrongen door «breking van een ruit aan 0 achterzijde van het pand. Alléén gevestifd Academiesingel 2 BREDA Tel. 3447' markten d Terneuzen-Kapell' hiiiv"1?75- stuk sla I 1W ^o!° A 188—206. B2 95—158, C2 BBid««lj5k|ü.6750-102V^r ÜÜS Per kilogram komkommers 96—98, prei 55- te'n r? tSer 85~92' to™a' 42 „H 11~174> sPmazie 37- witlof B 174—177. 46, A2 37— bos (Van onze duivensportmedewerker) TERNEUZEN De postdui venvereniging Strijd in Vrede te Groede nam met 268 dui ven deel aan een wedvlucht vanuit Beaumetz. G. (Staf) Dusarduijn's duiven vlogen formidabel en wonnen l,3,5en 7. De hoogste snelheid was 1404.03 meter per mi nuut, de snelheid van de laat ste prijswinnende duif be droeg 1256.31 mpm. 2. G. Du- sarduijn Gz. 4. A. Merrelaar, 6 en 8. Ch. Ras 9. L. van de Wege, 10. H. Simpelaar. Uitslag gratis driehonderd vlucht: Heeften, 1. G. Dusar- duijn Gz., 2. A. Merrelaar, L. van de Wege, 4. Ch. van de Bossche, 5. J. Dierkx. Series aangeduid: 1. G. Dusarduijn 2. G. Dusarduijn, 3. H. Simpe laar, 4. Zutter en zoon, 5. Iz. Maas. Series Onaangeduid: 1. Ch. Ras. 2. A. Merrelaar, 3, Ch. Ras, 4. A. Hendriks, 5. Iz. Vermeulen. Hoop te Biervliet met een deelname van 252 duiven, hoogste snelheid 385.83 mpm. laatste duif 120.55 mpm. 1. J. Moens, 2- en 7. A. Jansen, 3. J. Lecluijze, 4. D. Enigels, 5. Joh. de Meijer, 6 en 10. A. du Puy 8. Combinatie De Regt-Bracke, 9. A. de Boevere. De Snelle Duif te Clinge met 51 oude duiven, hoogste snelheid 1361.- mpm. 1 en 9. J. Willaert, 2. J, de Burger, 3. C. Buys, 4. A. Seghers, 5. J. Leihout, 6. P. Bracke, 7. B. Pilaet, 8. J.de Burger 10. G. Werbroeck. Met 21 jaarling- duiven, snelheid eerste prijs winnende duif 1361.- mpm. 1. J. Willaert, 2. Gebroeders Wil laert, 3. G. Werbroeck, 4. J. de Burger, 5. P. Bracke, 6. M. Willaert, 7. P. Bolssens, 8. J. Stevens, 9. U. Willaert lö.H. de Cock. Eerrte de Beste te Sohoon- idijke met 165 duiven: 1, 5, 7 en 9. G. de Bever (1434.- mpm), 2. S. Taillie, 3 en 8 Combinatie Deijer-Dobbelaere, 4, 6 en 10. R. Postma. Steeds Sneller te IJzendijke met 261 duiven, hoogste snel heid 1388.- mpm, 1. Putter en zoon, 2. H. Dellaert, 3. P. Del- llaert, 4 en 5. A. Mussche, 6, M. Notschale, 7. Combinatie Jaeger-De Baere, 8. T. Cruson, 9. R. Thomaes, 10. A. Hever- beeke. De Getrouwe Duif te Cad- zand met 235 duiven: 1, 5 en 9. J. van de Passé, 2, 4 en 7. A. Duininek en zoon, 3 en 6. W. van Akker, 8. A. Fremouw, 10. J. Kools. De Snelvliegers te Oostburg met 322 duiven: 1 en 7. J. Wille (1408.- mpm) 1. I. Aal- bregtse. 3. L. Risseeuw, 4. W. van "Jnen, 5. T. de Jonge, 6. J.de Kijger, 8. B. Veendendaal 9. J. Verkeste, 10. H. Brevet. Combinatie Axel Stoppeldijk met 385 duiven, hoogste snel heid 1412.- mpm. 1,5,6 en 7. M. Klaassen, 2. G. Koekkoek, 3. R. Herman, 4 en 8. J. Ver straten 9. P. de Bekker, 10. G. Meijei, allen uit Axel. - Nieuw Leven, Koewacht, met 203 oude duiven, snleheid van de eerste prijswinnende duif 1412.1 mpm. 1 en 8. J. de Block, 2. P. Goossens, 3. Ch. Suy, 4. L. Seghers 5. F. Ro- giest, 6. R. van Hijfte, 7. J. de Hoekx, 9. Th. Enigels, 10. G. Jansens. Met 162 iaartingdui- ven 1. L. Seghers (1338.6 mipm), 2 en 7. Fl. Bonne, 3. J. de Schepper, 4. F. Roegiest, 5. A. Geers, 6. L. Belaert, 8. R, Borgt, 9. G. de Caluwé, 10. C. Jansens. De Postduif te Heikant met 126 oude duiven: 1 en 7. C. Hazevoet, snelheid 1388.2 mpm, 2 en 8. Gebroeders Van Houten, 3. Gebroeders Smet, 4. Ed. Van Goethem, 5 en 6. A. Pieters, 9. R. Danckaert, 10. J. Rottie Met 90 jaarlingduiven: 1 en 9. J. Everaert 1367 8 mpm), 2. Gebroeders Van Houten, 3 en 10. J. Rottier, 4. Gebroeders Sturm, 5. R. Danc kaert. 6. J. Lambr hts. 7. Ed. van Goethem, 8 Ed Maes. Prominenten van de CHU spreken over actuele Zeeuwse zaken (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Zeer gro te snelheid is geboden met dc herziening van het streekplan Midden-Zeeland. Dit is de CHU-statenleden van Zeeland gisteren bijzonder duidelijk geworden tijdens een gecom bineerd werkbezoek met CHU-kamerleden aan de ge. meenten Goes en Middelburg, zo verklaarde de heer H. Eversdijk na afloop. Volgens de heer Eversdijk geeft het huidige streekplan geen richting meer aan het beleid. Snelheid was daarom zo nodig, om het evenwicht te houden tussen stad en platte land. Duidelijk was volgens de heer Eversdijk ook geworden, dat ook op het platteland meer gewerkt zou moeten gaan wor den met de vernieuwbouw van woningen in het kader van de woningwet. Dan zouden er ook geen grote bestemmingsplan nen voor dorpen nodig zijn. De CHU-kamerfraktie is van (Van een onzer verslaggevers! MIDDELBURG - De Vereni ging voor Wetenschappelijk Onderwijs op Gereformeerde Grondslag belegt een regionale Zeeuwse vergadering op don derdag 15 mei in de Getuize- niskerk te Middelburg. De vergadering begint om 19.30 uur. Op deze bijeenkomst kan kennis worden gemaakt met het nieuwe regionale bestuur van de vereniging. Verder zal prof. dr J. Blauw van de Vrije Universiteit van Amster dam een inleiding houden over het onderwerp „Waarom links om? - Achtergrond en beteke nis van „nieuw links" bewe gingen" De Vereniging voor Weten schappelijk Onderwijs op Ge reformeerde Grondslag is van af haar oprichting het funda-, ment geweest voor de Amster damse Vrije Universiteit en het daaraan verbonden acade mische ziekenhuis. Door de in werkingtreding van de wet universitaire bestuurshervor- ming in 1972 moest de vereni ging de bestuursbevoegheid over de Vrije Universiteit over dragen. Mede door andere veran ringen moest de vereniging zich gaan herbezinnen op haar bestaangrond. Gedachiteniwisse- ling hierover is verder een z.ak. die op de Zeeuwse regi onale vergadering in Middel burg aan de orde zal komen. (Van onze correspondent) MIDDELBURG - Op woens dagavond 14 mei a.s. wordt door de Zeeuwse Werkgroep „Steun aan Israël" een Israël - informatieavond georgani seerd. Deze avond wordt ge houden in de concertzaal (in gang Verwerijstraat) te Mid delburg, aanvang van de avond 20.00 uur. Een welkomstwoord zal ge sproken worden door de bur gemeester van Middelburg, drs. P.A. Wolters. Prof. dr. M. Boertien zal een referaat hou den over het onderwerp: „Waarom staan wii achter Is raël? Voor geïnteresseerden is er een uitgebreide literahuur- stand aanwezig, „bemand" door leden van de Werkgroep. De toegang is vrii. oordeel, dat op het platteland naast de vernieuwbouw de na druk ook moet liigigen op de eengezinswoning, zei fraktie- voorzittter Ur. Kruisinga. Inza ke de land- en tuinbouwpo- litiek is de CHU van oor deel, dat er sterkere steun no dig is. Men vond het te be treuren, dat de regering niet de bedrijfsgebouwen had be trokken bij de suihsidiemoge- lij'kheden voor onderhoud van eigen woningen. Ook kerken en pastorieën hadden hieronder moeten vallen. Het is de Twee de- en Eerste Kamerleden van de CHU gisteren ook duidelijk geworden, dat bij gemeentebe sturen onzekerheid bestaat in verband met de gewestvor ming. De CHU is overigens van mening, dat in Zeeland slechts plaats is voor 1 ge west, maar dat men veel gro ter voorstander is van provin cies nieuwe stijl. Tijdens de gesprekken gisteren met de gemeentebesturen van Goes en Middelburg is tenslotte ook de Oosterschelde nog even aan de orde geweest. De CHU is ab soluut tegen een derde kanaal door Zuid-Beveland. De heer Kruisinga wees inzake de voorgenomen dijkverhogingen nog op het gevaar dat hierdoor het landsohapsschoon kon wor den aangetast en dat dit punt de volle aanac'ht verdiende. (Var een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Het Zeeuws Coördinatie-orgaan voor Na- tuus-, Landschaps- en Milieubescherming heeft gedeputeerde staten van Zeeland erop gewezen, dat projectontwikkelaar Wilma in het recreatieplan Bruinisse intensief voorbereidende werk zaamheden verricht voor een toekomstig recreatieproject. Deze activiteiten vinden plaats niettegenstaande het feit, dat G.S. nog geen beslissing hebben genomen over de bezwaren die tegen het plan zijn ingediend. Volgens informatie van het coördinatie-orgaan zouden de werkzaamheden gebeuren buiten verantwoordelijkheid van de gemeente Bruinisse. De gemeente zou ook geen wettelijke mid delen hebben om aan deze activiteiten van Wilma een einde te maken. Het coördinatie-orgaan vindt deze toestand een ongewenste situatie. Het gevaar dreigt namelijk, dat bij de belangenafweging straks de reeds uitgevoerde werken en de daardoor ontstane verwachtingen zullen worden betrokken. Maar bovendien kan er wel degelijk' een eind worden gemaakt aan de activiteiten van Wilma, zegt het coördinatie-orgaan. De gemeente Bruinisse hoeft slechts een voorbereidingsbesluit te nemen. Voor de werkzaam heden is dan een aanlegvergunning nodig met toestemming van G.S, Daarom dient G.S. de gemeente Bruinisse te ver plichten op zeer korte termijn voor het plangebied een voor bereidingsbesluit te nemen. (Van onze correspondent) OOSTKAPELLE Het bestuur van het CNV-vakantie- oord in Oostkapelle heeft zeven mensen op staande voet ontslagen, omdat deze weigerden nog langer dienst te doen als het bestuur niet terugkwam op zijn besluit 40 Surina- mers in het vakantieoord onder te brengen. De 40 Surina- mers komen vandaag in het kader van het CRM-spreidings- beleid naar Zeeland. De zeven ontslagen werkne mers vinden dat de plaatsing van de 40 Surinamers in het vakantieoord het karakter van dit vakantieoord aantast. Ze (Van onze correspondent) VLISSINGEN Speelstad en Kleuterdorp in Vlissingen-stad en Souburg gaan definitief door. Dezer dagen is de orga nisatie van alle kanten beke ken in een bespreking in het clubhuis „De Globe", waar vertegenwoordigers uit Sou burg en Vlissingen tot over eenstemming gekomen zijn over de te volgen werkwijze. De organisatie en financie ring zijn in handen van de Stichting Sociaal Kultureel Werk Vlissingen (SKW), ter wijl in Souburg medewerking wordt verleend door de Op- bouwcommdssie Souburg en het vormingswerk Jonge Vol wassenen. Er zullen twee speelsteden worden gehouden, namelijk in en rondom de Bonedijkeschool in Vlissingen en aan de Zuider zeestraat in Souburg. Hier zullen twee grote ballonhal len worden geplaatst, waar de evenementen xullen plaats vinden. vinden het verkeerd van het CNV dat dit uitgaat van een beddenbestand er zijn 450 bedden in het CNV-vakantie, oord en dat ze te weinig rekening houdt met het sociale karakter van het centrum. In de zomer zijn alle bedden be zet door CNV-ers. Maar in de tussenperiode, zoals op het moment, wordt het centrum druk bezocht door groepen be jaarden, huisvrouwen en con gresgangers. Vandaag bijvoor beeld vertrekt een groep oor logsinvaliden van de Stichting 40-45 weer naar huis. Dit soort gasten vraagt een aparte ver zorging en een rustige sfeer, vinden de zeven jeugdige ver zorgers die in leeftijd variëren van 18 tot en met 24 jr. Door de een zo grote groep jongere en oudere rijksgenoten tussen te planten, wordt er op ons ver zorgers, een te zware wissel getrokken. Het CNV-bestuur heeft bovendien, met deze be slissing onrecht gedaan aan de vakantiegangers die er al aan wezig zijn, vinden de jongelui. De heer C. Vunderink, hoofd bestuurslid van het CNV die het ontslag heeft aange zegd aan de zeven werkne mers, wilde geen commentaar geven op de zaak- Hij zei wel van mening te zijn dat het CNV een juiste beslissing heeft genomen. Vier van de zeven werknemers waren ai enkele jaren in vaste dienst. De drie anderen hadden een tijdelijk dienstverband met het vakantiecentrum. De zeven jongelui die op staande voet werden ontslagen, hebben de nacht doorgebracht in het huis van de beheerder van het CNV-vakantieoentnum de heer C. Sparreboom. In de loop van vrijdag zijn zij naar hun res pectievelijke woonplaatsen af gereisd. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De stich ting Zeeuws Coördinatie orgaan voor Natuur-, Landschaps- en Milieubescher ming vindt het een onjuiste zaak. dat een DACW-subsidie gekoppeld wordt aan een plan dat de planologische procedure nog niet volledig heeft doorlo pen. Het coördinatieorgaan heeft dit aan Gedeputeerde Staten van Zeeland in een open brief geschreven. Het coöndinatieorgaan heeft een dergelijke gang van zaïken de afgelopen maanden enkele keren beleefd- Zo werd bij het bestemmingsplan Schotsman- Ruiterplaat op voorhand ge steld, dat geen DACW-subsi die verleend zou worden in dien er tegen dit bestemmings plan bezwaren zouden wor den ingediend. „Een verwer pelijke zaak?', zegt het coördi- natieorgaan. Het moet name lijk mogelijk zijn, dat perso nen of belangengroepen bij de tervisielegging van een ont- werpbestemmingsplan de con sequenties van dat plan toet sen aan hun eigen belangen of doelstellingen. „Wanneer de financiële uitvoerbaarheid van een plan wordt gekoppeld aan het al of niet inbrengen van bezwaren, dan bestaat het ge vaar dat de verantwoordelijk heid voor het dioorgaain van het plan wordt verplaatst van bijvoorbeeld een gemeenteraad naar een belangengroep die nu juist geen afwegingstaak heeft", aldus het Zeeuws Coördinatieorgaan. Men voegt nieraan toe, dat het Zeeuws Coördinatieorgaan zich nim mer verantwoordelijk zal ach ten voor het niet doorgaan van een plan wanneer vanwege in gediende bezwaren de DACW- subsidSe wordt ingetrokken. G.S wordt gevraagd de kop peling tussen DACW-subsidie en nog lopende plannen te voorkomen. Prot. Diensten ZATERDAG 3 MEI VOLLE EVANGELIE GEM. Goes Evangeliecentrum, Wijngaardstraat 19.30 uur: speciale Intra Kerkelij ke Opwekkings- en even- ge lisatiedienst voor ieder- ZONDAG 4 MEI NED. HERV. KERK Aardenburg 10.30 uur Da H Valk. Axel 10 uur Ds. P.J. Pen- nings. Biervliet 9.30 uur de heer I. Verduijm Breskens 9.30 uur Ds. Ph j Leenmans Cadzand Geen dienst. Groede 9.30 uur Ds W. Meeuse. Hoek 10 uur Ds. G.C. Vii- zelaiar. Hontenisse 9 uur Da. H.B dc Neeling- Hoofdplaat 11 uiur Ds. Ph J. Leenmans. Hulst 10.30 uur Da H.B. de Neeling. 19 uur (Basiliek) Pastoor Fiök en Da H.B. de Neeling. Nieuwvliet 11 uur Ds. W Meeuse. Oostburg 10 uur Ds. G.J Geuirtsen- Retranchememt 10 uur Ds J.W. Schokfcing. Sas van Gent 9 uur Ds. J.L v.d. Eijk. Schoondijke 9.30 uur Ds, P.A.L. Brinkman; 19.30 uur: Ds. P-A.L. Brinkman, Ds. G. Gerlkema en de heer R de Rijk. St. Anna ter Muiden 11 uur Ds. C. Balk. St. Kruis: 9 uiux Da. H. Valk. Sluis 9.30 uur Ds. C. Balk. Sluiskil 10.30 uur: Ds. J-L v.d Eijk. Terneuzen Grote kerk: 10 uur Ds. D.H. Bosma. H.D. Goede Herderkerk: 10 uur Ds. W.J. van Meeuwen; 19 uur Dienst. Opstanding®, kealk: 10.30 uur Ds. EJ. Rietveld. H.D. Waterlandkerkje 10.30 uur Ds. J. v.d. Hoek. IJzendijke 9.30 uur de lieer Kruidenier. Zaamslag 10 uiur Ds. A.T. Deinum. Zuidzande 9 uur Ds J vd. Hoek. GEREF. KERK Terneuzen Noordstraa't 10.30 uur: Ds. P. v.d. Veen. Opstanddngskerk: 9 en 17 uur Ds. P. v.d. Veen- CHR GEREF. KERK Zaamslag 10 en 14.30 uur Ds. D.J. van Vuuren. GEREF. KERK (Vrijge- maakt) Axel 10 en 1-5 uur Ds. J. v.d Wielen. GEREF. GEMEENTE Hoek - 9.30 en 14 uur Leen dienst. CV an een onzer verslaggevers) OVKZANDE - Als alles naar wens loopt zal Ovezande eind volgende maand een tennis baan rijk zijn. Dat zei de heer C. Verbeek, voorzitter van de tennisvereniging in de in het Trefpunt gehouden ledenver gaderirag van de Tennisvereni ging. De heer Verbeek stond in zijn openingswoord stil bij de voorgeschiedenis van de ten nisbaan. Na een wat moeizaam begin werd uiteindelijk de medewerking verkregen van de gemeente. De Ovezandese tennisvereniging telt thans 84 leden. De köstenbegrotimg voor het eerste seizoen bedraagt f 2400. De contributie werd vastge steld op f 50 voor senioren en f 25 voor junioren per seizoen. Gedurende de wintermaanden zal in de sporthal in Hein- kenszand worden getraind. Het bestuur zal poginigen in het werk stellen een tennisoefen- meester aan te trekken. D~ samenstelling van het bestuur is C. Verbeek voorzit ter, J. Hoogstrate secretaris, M. Ho-ndert penningmeester en dr. S. Wisman, lid Tot besluit van de eerste leden vergadering werd een tennis- mstructiefilm vertoond. (Van een onzer verslaggever) MIDDELBURG - De regio nale kring Zeeland van bet Verbond van Nederlandse On dernemingen (V.N.O.) houdt op donderdag 15 mei een openba re ledenvergadering in hotel Britannia te Vlissingen. De vergadering begint om 16.00 uur. Spreker op deze bijeen komst is de voorzitter van het V.N.O., oud-minister mr. C. van Veen. Hij behandelt een aantal actuele sociaal-econo mische problemen. Verder zal er een film worden vertoond, die in opdracht van het V.N.O. werd vervaardigd: „Investe ren in de toekomst". In deze film geven vooraanstaande vertegenwoordigers van poli tiek, vakbeweging en onderne merswereld hun visie op de invloed van de overheid en werknemers op de investe ringsbeslissingen in de onder- roming. Terneuzen (Vlooswijlt- stnaat); 9.30, 14 en 18 uur Leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syno daal) Axel HO en 14.30 uur Lees dienst. Terneuzen (Frans Hals laan): 10 en IS uur Ds. Van Ravenswaiay. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen 9.30, 1(4 en 18 uur Ds. A. de Reuver- LEGER DES HEILS Terneuzen 9.30 uur Bid stond: 10 en 19.30 uur Sa menkomst. VOLLE EVANGELIE GEM. Goes Evanigeliecentruim, Wijngaardstraat - 10.15 uur: Gezinssamenikomst. DOOPSGEZ. GEMEENTE Aardenburg Geen dienst. PINKSTERGEMEENTE Terneuzen Geb. „Bethel" 2e Verbindïnigstraat 10.00 uur: dienst. Woensdag 8.00 uur. Bidstond (le Verbinding straat 5) MAANDAG 5 MEI NED. HERV. KERK Retranchement 10 uur Ds. J.W. Schokikmg en Ds. E. v.d. Bij. Schoondijke 9.30 uur Ds. P.A.L. Brinkman en Ds. G. Gerlkema. Zuidzande 9 uur Ds- J. v.d. Hoek. ROOMS KATH. Axel, H. Gregorius de Grote, tel. 01150 -1532, zaterdag 19.00 u., zondag 9.00 en 11.00 uur. Aardenburg O.L.Vr. Tenhemel opneming zaterdag 19.00 uur, zondag 9.00 en 10.00 uur Breskens, H. Barbara, ted. 01172-1587. zaterdag 17.00 uur, zondag 10.00 uur. Cadzand, parochie H. Henri- cus, zaterdag 19.00 uiur en zondag 8.00, 10.00. 11.30 en 19.00 uur en zondag 10.00 uur. Clinge, H. Henricus, zaterdag 19.00 uur, zeradag 8.30 en 11.00 uur. Goes, H. Maria Maagd, telefoon 01100-6754, zater dag 19.00 en zondag 8.30 en 10.00 uur. De Hoogte, Fopu- lierstnaat, zondag Hl.30 uur. Groenedi.ik H. Martinus, tel 0H48-382. Zaterdag 18.30, ZONDAG 7.30, 9.00, 10.30 en 17.00 uur. .Hansweeort, O.L. Onbev. Ont. zaterdag 18.00 uiur, zondag 10.30 uur. 's-Heerenhoek, Sint Willebror- dus, tel. 01105-264, zaterdag 19.00. zondag 7.30, 9.10 en 10.00 uur. Heinkenszand, H. Blasius. tel. 01106-1216, zaterdag 19.00, zondag 7.30, 9.30 en 10.30 uur. Hoek, H. Kruiskerk, zaterdag 10 00 en zondag 10.30 uur. Hoofdplaat, H. Eligius, zater dag 19.00 en zondag 9.00 uur. Hulst, H. Willitmordus, zondag 8.30, 10.00, 11.30 en 17.00 uur. Kamperland, Molenhoek, Bon dag 10.30 uur. Koewacht, H.H. Philippus en Jacobus, tel. 01146-360). Za terdag 19.00, zondag 8.00 en 10.00 "uur. Kwadendamme, H. Bonifacius, tel. 01194-219, zaterdag 10.00, zondag 8.00 en 19.00 uur. Kruiningen, hotel De Koren beurs; Markt, zondag 11.15 uiur. Lewedorp, H. EJigius, tel. 01196-12336, zaterdag 19.00 uur, zondag '8.00 en 10.00 uur. Middelburg, Kerk Lombard straat, zaterdag 19.00 uur, zondag 10.15 en 19.00 uur, De Hoeksteen, zondag 11.30 uiur. Oostburg, H. Eligius, tel. 01170-2003. zaterdag 19.00 uur zondag 8,30 en 10.30 uur. Ovezande, O.L.V. Hemelvaart, tel. 01105-214, zondag 8.00 en 10.00 uur. Philippine, zaterdag 19.00, zondag 10.00 uur. Rilland-Bath, zaterdag 19.00, zondag 10.00 uur. Sas van Gent, H. Maria He melvaart, tel. 01158-1661, 9.30 en 11.00 uur. Sasput, zaterdag 17.00 uur, zondag 9.00 uur. Schoondijke, zaterdag 19.00 uur, zondag 10.00 uur. Slijknlaat, Hulpkerk zaterdag 17.00 zondag 8.30 uur. Sluis. St.-Jan de Doper, tel. 01178-208. Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 en 10.00 uur. Sluiskil, Ant. van Padua, tel. 01157-418. Zaterdag 9.00 en 10.45 uur. St.-Jansteen, zondag 11.30 uur. Terneuzen, H. Willibrordus, tel. 01150-2327. Binnenstad, zondag 11.45 uur, Triniteits- kerk, zaterdag 19.00 uur. Zondag 9.00 en 10.15 uur. Kruiskerk (Hoek), zondag 10.00 uur. Opstandingskerk, zaterdag 19.00 uur, zondag 9.30 en 11.00 uur. Vlissingen, parochiekerk Sin- ge. zaterdag 19.00 en zondag 9.30 en 12.00 uur. Open Het Paauwenburg, zondag 11.00 en 19.00 uur. V.O.W. Souburg, Martinus- kerk. zaterdag 9.00 en zon dag 10.30 uur. Westdorpe. H. Maria Visitatie, tel. 01158-527. Zaterdag 19.00, zondag 8.00 en 10.00 uur. IJzendijke, O.L.Vr. Tenhemel opneming, tel. 01176-234. Zaterdag 19.00. zondag 8.30 en 10.30 uur. Zandstraat, zaterdag 19.15 uur. Yerseke, H Anna, zaterdag 19.15 en zondag 9 uur. Weert zondag 10.00 uur. Zuiddorpe, zaterdag 17.15 uui.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 7