:rom s ame idsmonteurs 'S EWERKERS Kermis en gentse floraliën bazaar Ter Schorre DUIVEN M. CALON STERK IN WEDVLUCHT UITBEA UMETZ De Stem/De Vrije Zeeuw Bouwen in kernen zonder leegstand teken B.V. .V. VVD OOSTBURG: CDA nodigt uit voor overleg woonwagens vertrokken =ENTE TtRNEUZElJ stad streek Terneuzen Westdorpe Rommelmarkt Kennismaking IJzendijke VLISSINGER JOHN SIJVAT SPEELT VOOR KRO-RADfO Goes Hulst ZATERDAG Breskens Axel Sluiskil Lamswaarde Axel in zeeland ZONDAG Hulst Terhole Clinge 7AT6RDAG 3 MEI 1975 TIONALE HERDENKING lestei- van Terneuzen maakt j I lijnen bekend voor de National,J e Herdenking van allen, bur. Itair, die sinds 10 mei 194o JJ. ter wereld, in het belang ,.?J ;ijn gevallen, alsmede van al'* Inandelingen en terreur zijn |lit jaar worden gehouden op laam, dat de Nationale Herd, yriijk tevens een bezinning toekomst van ons Jand en Voj] lolking wordt verzocht vanaf pondergang de vlaggen hall Jrr tot 19.15 uur wordt een c Idienst in de Grote Kerk gehouden (plaatsen vrij). 9.30 uur vertrekt de „stille k arkt. Aan de tocht kan ied»ri [het formeren van de stoet 'Jj I verzocht in rijen van 6 li [luiten. I1-11" tot 30 seconden voor 20 Do fokken van alle kerken luiden uur precies zal, nadat dit tijd- oren door ontsteking der strai rngekondigd, in de gehele ge»j n volkomen stilte in acht gi 1 de bevolking wordt verzojwl Ite overal en algemeen in f,„i j- „De Vliegende Hollander" c J'kse nabestaanden van de I hoofd van de stoet loopt Tiument. hn de twee minuten speelt del bij mij Heer", waarna de i vederom met het muziekgezel» ld. De deelnemers lópen na litigheid dus door langs het »«J lij gelegenheid bestaat even 'Jl len voor het brengen van een bil [rug op de Markt speelt het muzi ■wee coupletten van het I wordt de stoet ontbonden. De Sl Irdt tevoet in volkomen stilzwfl ^ier vlaggen of vaandels mee te, van Terneuzen wordt uiteen tocht" deel te nemen. Irdt verzocht niet langs» de weten J iuwsgierigheid of anderszins; i leen aan bij de stoet. im deze herdenking dient de expin Irecabedrijven vanaf 18.00 uurj [Meden, dat hieraan elk vermal Tt ontbreekt. Verzocht wordt van J 21.00 uur de buitenverlichting s I lichtbakken te doven en geen i lten gehore te brengen dan die val brlandse radioprogramma's. |mei 1975 De burgemeester van Terneui J. C. Aschoff UE-BIEZELINGE hnische dienst mensen een zeer goede ian de fabriek of telefonisch, ot 12.30 uur en van 13.30 uur bovengenoemd adres onder BIEZELINGE >g plaats voor nde werkzaamheden in on# stelling van diverse vul- en n de fabriek of telefonisch» 12.30 uur en van 13.30 uur (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op 14 mei draait in het Terneuzense ver- I pleegtehuis Ter Schorre liet rad van avontuur voor iedereen die 8ok wil wagen. Liefhebbers van vogelpiek, ballen- tooien en andere vormen van kermis-agressie, kunnen op die gag eveneens in Ter Schorre terecht. Voor de tweede keer wordt er dan namelijk een grootscheepse kermis, bazaar en rommelmarkt gehouden in het verpleegtehuis. De opbrengst gomt ten goede aan het welzijn van de patiënten. Dat de bewoners van Ter I Schorre en de medewerkers J hun best doen 0111 hun iaar" I [,itee feest te doen slagen. blijkt uit de hoeveelheid akti- viteiten. Om er maar enkele te noemen: sjoelen, vissen, kikker spel. een rozenboom, een boom met' papieren ronden en ver schillende prijzen. Die boom wordr m de hal van Ter I Schone opgesteld. Om te bib- I beren is ei een levensechte spooktent en wie wat meer van zijn toekomst wil weten vali terecht bij een waarzeg- ster. die voor één dag haar renten in Ter Schorre opslaat. Iedere bezoeker kan meedin- I ien in een prijsvraag om de naam van de kapsalon van het I verpleegtehuis te raden, in ,.'t I Praetuus". de conversatietaal I van het gebouw ratelt het rad van avontuur. In diezelfde r Zeehengelen Op doncter- dag 8 mei (hemelvaartsdag) houdt de hengelaarsvereniging ONT een internatinale zee- I hengelwedstrijd, die meetelt voor het Westerschelde Federa- e Kampioenschap 1975. Gevist val worden op het bekende parkoers nabij de watertoren. A's hoofdprijzen zijn vijf rij melen le winnen. Inschrijving voor deelname is mogelijk an- I der de navolgende telefoon nummers in Terneuzen 2540. 2601 of 4898 of op de dag dat de wedstrijd wordt gehouden 111 café La Belle Vue. Deze drie uur durende wedstrijd begint, om halftwaalf. Gambolling In het kader' i an de bevrijdingsfeesten wordt aanstaande maandag 5 mei een wedstrijd gaaibollen gehouden op het terrein achter et Oud Raedhuys in Westdor pe. De opbrengst van de wed strijd komt ten goede aan het Westdorr-se majoretten-, tam boer- en trompetterkorps „De Famingo's". De deelnemers kunnen zich tussen 9 en 10 uur laten inschrijven i Schieting Maandag 5 mei wordt in „De Vlaanderenhal" te Sas an Gent een schieting gehouden. Als prijzen zijn de ze keer koetongen beschikbaar gesteld. De wedstrijd begint middaiRs om drie uur. Bolelub Op de bolbaan van het bejaardentehuis Het Vrijlaet" werd een prijsbollinig gehouden voor de leden van de onlangs opgerichte bolelub Nooit Gedacht". Er was veel belangstelling voor dit gebeu ren. Winnaar: P. de Boek: de twee ie prijs ging naar Hi- chard Janssens en derde werd F Soethaert. De volgende vedstrijd stekbollen vindt plaats op maandag 5 mei. Die dag worden ook andere volks spelen georganiseerd voor de bejaarden van „Het Verlaet". Onder andere korfbal, bussen- werpen en kaarten. zaal zijn er wafels te koop en worden er oliebollen verkocht. Via een bazaar verkopen pa tiënten en medewerkers hun werkstukken, waaraan nu nog de laatste hand wordt gelegd. Op een rommelmarkt, in een van de ruimten van Ter Sdhörre. zijn spulletjes te koop, die cle afgelopen maan den zijjn ingezameld. In verge lijking tot de kermis van vorig jaar is het aantal attracties al flink uitgebreid. Hel geheel wordt georgani seerd door de patiënten-bewo ners, en door de staf van me dewerkers van het tehuis. Al leen tijdens de kermis zelf komt er wat butp van buitenaf in de vorm van de Strandple- viertjes, een groep medewer kers van de diakonie van de Gereformeerde Kerk. Via een grootscheepse actie als deze hoopt de directie van Ter Schorre geld binnen te krijgen voor het wat gezelli ger maken van de dagverblij ven in het gebouw, onder meer met plantenbakken of met schemerlampen. Dat is trouwens een idee van de pa tiënten zelf. Een ander niet minder be langrijk doel van het kermis- gebeuren is de kennismaking '.'an de buitenwereld met Ter Schorre als verpleegtehuis. Mevrouw N.G. Kole-Bour- graaf. verpleegkundig-direc teur van het tehuis legt dat als volgt uit: „We willen de buitenstaanders met het tehuis confronteren, om ze te laten zien dat het geen opberghuis is. Dat de bewoners zelf ook meespelen in de opbouw van Ter Schorre. De mensen raken op die manier meer met ons doen en laten vertrouwd". De openingstijden van de kermis van Ter Schorre op woensdag 14 mei luiden als volgt10.-12 uur. 14-17 en 19-21 uur. Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Terneu zense CDA-gemeenteraadsfrac- tie heeft het senioren-convent, een club van fractievoorzitters in de Terneuzense raad, uitge nodigd om te gaan praten over de vacante wethouderszetel. Het beraad over de opvolging van wethouder Huijbrecht zal woensdag op het Terneuzense stadhuis plaatsvinden. Voorlo pig' blijft de CDA-fractie op het standpunt staan dat de po litieke samenstelling van het college van B. en W. na de affaire Huijbrecht. niet in het geding is. Dat standpunt is trouwens wel gebonden aan het vertrouwen in de PvdA- fractie. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG In een brief aan het college van b. en w. van Oostburg beeft de VVD- fractie uit tie gemeenteraad aangedrongen op spoedige bouw van 6 woningen in Nieuwvliet en voorts het col lege gevraagd in al die kernen van de gemeente te bouwen waar thans geen leegstand voorkomt. De fractie stelt het college voor de bouw in Nieuwvliet le koppelen aan een ander pro ject, dit om de stichtingskos- ten te drukken. „Als de stieh- Koninginneschieting In het „Hoi'richt-theater" werd een schieting gehouden waar aan door 35 schutters werd deelgeomen. De schieting werd geopend met het lossen van het eerste schot door wet houder G. A. Claeys van sportzaken in de gemeente Oostburg, nadat hij met een kort welkomstwoord de schie ting had ingewijd. De beker, beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur van Oostburg werd gewonnen door de heer C. Stoffels uit Terneuzen. De beker geschonken door de ex ploitant van het Hofzicht kwam in bet bezit van de heer J. de Feijter eveneens uit Ter neuzen. de hoogvogel en de beide zij vogels werden afge schoten door de heer R. van Aker van Sporthuis uit Waar schoot (B.). De meeste vogels, 'rie stuks, gingen naar de acht-jarige Rudy Dhont van Vrije Schutters uit Assenede en clubgenote mevrouw M. Dhont-de Rijcke Bevrijdingsscliieting Maandag 5 mei wordt in het Hofzicht-lheater door de schut tersvereniging „Kunst en Ge not" een bevrijdingsschieting op het liggend spel gehouden. Deelname aan deze schieting staat open voor iedereen. Begonnen wordt om half drie. tingskosten een aanvaardbare huur te boven gaan moet de gemeente uit de algemene middelen bijspringen", is de mening van de fractie die be reid is de financiële conse quenties van een dergelijk be leid te dragen. Ten aanzien van de voorgenomen bouw in Nieuwvliet. waar men 6 wo ningen wil stichten, merkt de tractie op het ragische te vin den dat „geringe financiële verschillen in vergelijking met de gemeentebegroting deze kern van nieuwbouw uit sluit". De fractie vindt zelfs dat een leegstand binnen redelijke grenzen te aanvaarden is- De VVD wil met bouwen in diverse kleinere kernen berei ken dal mensen zelf kunnen beslissen waar ze willen wo nen, er zouden kortere wacht tijden ontstaan voor woning toewijzing en de gemeente zal zich als geheel op zijn minst op het huidige niveau kunnen handhaven. Volgens de fractie bestaat er al geruime tijd ver- schal van inzicht in het wo- ningbbouwbeleid tussen raads fracties en het college van b. en w De VVD stelt dat de gemeente moet beslissen waar woningbouw zal geschieden, dat een onderzoek naar de wo ningbehoefte in de verschil lende kernen noodzakelijk is en dat gecombineerde bouw projecten zoals voorgesteld vooi Neuwvliel) goedkoper ge-raliseerd kunnen worden. (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL De vijf woon wagens. die donderdagmorgen in Stroodorpe neergestreken zijn. zijn vrijdagochtend na "verleg met <le Terneuzense gemeentepolitie vertrokken. Drie woonwagens vertrok ken naar het woonwagenkamp bij de brug van Sluiskil. D resterende twee gingen naar Sas van Gent. 'Van 0112e duivensporimede- werker) TERNEUZEN De eerste franse wedvlucht in h et nog jonge vluchtseizoen vanuit Beaumetz heeft vrijwel overal pen normaal verloop gekend al zag; het er niet naar uit, want de weerberichten waren niet 'o rooskleurig en de duiven werden dan ook niet op het geplande tijdstip gelost. Ge lukkig klaarde het later op en Gen over half elf konden Planden worden geopend. Gij de postduivenvereniging vrije Vlucht te Sasput won H Va jH, 1,3 en 7 en 1-0. J. Dhont deed daar nauwelijks voor on der en won 2,4,5,6 en 9. H. Groosman won. zodat de kop- Pfijzen trier vlug waren ver- 'end, De snelheid van de winnende duif was 1408.- me- ler per minuut, laatste 1258.- in concours waren 124 duiven. Bij de PV. „VZV" te Hofd- ';a' Ran A van den Broecke op een succesvoile wedvlucht, terugblikken. Met een eerste, tweede en een negende prijs waren zijn duiven stérk in de kop van de uitslag vertegen woordigd en in totaal komt zijn naam tienmaal op de uit slag 'voor. In concours waren 285 duiven, hoogste snelheid 1406.- mpm. de snelheid van de laatste prijswinnende duif bedroeg 1286 mpm. 2. B. de Poorter, 4. Scherbeijn en zoor>, 5. Th. van de Velde, 6. B. Thomaes. 7. H. de Ruijsscher. 8. A. de Wever. 10. J. Spinne- wijn. Recht voor Allen te Sluis met 150 duiven, hoogste snel heid 1410.- mpm. 1. J. Wege. 2 en 4 G. de Meijer, 3 O. de Mijer, 5. O. Marteijn, 6. O. Mens, 7. J. Cuppens, 8. J. Lou- weret, 9 C. van de Walle. 10 Th. de Buck. De leden van de postduiven vereniging De Eendracht te Terneuzen hadden voor deze Beaumetzvlucht 519 oude dui ven ingekorfd. Winnaar werd een duif van J van de Graai met een snelheid van 1407 mpm. 2. Cr. van Driel. 3. G. van Hout, 4. J. den Exter, 5 en 7. A. Smalleigange en zoon, 6. P. Pladdet, 8. R. van de Veeke. 9 en 10 J. de Smidt. Met een deelname van 53 jaarlingdui ven 1. J. van de Graaf 1407.- mpm), 2en 4. A. Smallegange en zoon. 3. J. den Exter. 5. J. Prince, 6 en 9. J. Geelhoedt, 7. A. van Hout, 8 Jos Koeh. 10 A de Mijer. Rayon West-Zuid-Beveland mei 598 duiven, hoogste snel heid 1401.86 mpm: 1. J. Drie- dijk te Heinkenszand, 2 en 5 G. van Strien te Wolfaartsdijk. 3 J. van de Velde te 's-Heet Arendskerke, 4. J. Wouterse t< Kwadendamme. 6 F. Franse uit Kwadendamme. 7. J. Steen bakker uit Kwadendamme, 8 J. Polfliel uit Lewedorp, 9. M Boudens uit Kwadendamme, 10 J. van Hekken uit 's-Heer Arendskerke. Gevleugelde Vrienden uit Zie- rikzee met 317 oude duiven, snelheid eerste prijswinnende duif 1366.59 mpm. 1 en 4. L. Koster, 2 en 10 Combinatie Sehietekatte-Stoutjesdijk. 3. H. Merle en zoon. 5. M. Gekes, 6. C. Verwesl, 7 W. Blom. 8. H. van de Linde. 9. C. Berrevoots en zoon. Volharding te Westdorpe met 169 oude duiven, hoogste snelheid 1409.70 mpm. 1. P. van Paemel. 2. Em. Baecke, 3. 7 en 8. J. van Schilt, 4 en 6. Ed. de Smet, 5 en 9. A. de Krijger. 10. Gebroeders Ade- nard. Met 124 jaarlingdui- ven: I. C. van Acker (1412.44 mpm), 2, 4 en 7. E-n. Baecke, 3. J. van Schilt. 5. M. de Smet. 6 Arth. van Acker 8. A. de Krijger. 9. R. Goethals. 10. R Soethaert. Nog Sneller 1 Breskens met 486 duiven: 1. J. Vermeulen (1392. -mpm), 2 M. Quaars. 3 J. van Gijs, 4 cr 7. B. Neve- 5 J. vain de Velde. 6 en 10 Th Smallegange. 8 G van Drie. 9 I. van Grol. (Van een onzer verslaggevers) GENT Iu het Gentse Cyla- delpark is tot en met 5 mei de grootscheepse bloemententoon stelling „Gentse Floraliën" te bezichtigen. De tentoonstelling opende deze week de poorten en trok tot nu toe gemiddeld vijfduizend bezoekers per uur. De organisatoren verwach ten een miljoen bezoekers. De oloementenloonstelling wordt een keer in de vijf jaar ge houden, al sinds het begin van deze eeuw. De tentoonstelling geeft een overzicht van de Belgische bloemenpi'oduklie. Koning Boudewijn en konin gin Fabiola van België ver richten de officiële openings handeling van de nationale bloemencollcctie. Aan het begin van de week bedroegen de toegangsprijzen voor cle bloemenexpo twee honderd Belgische francs. Naarmate de bloemen minder fris v/orden van aanzien, wor den de toegangsprijzen door de organisatoren verlaagd- Zo is op 5 mei, de laatste dag. de entree-prijs nog maar zeventig francs. De openingstijd van de Gentse Floraliën is: 7.00- 22.00 uur. iVan onze correspondente' VLISSINGEN - Op 9 mei zendt de KRO van negen tot half elf 's avonds een vraagge sprek uit met de 24jarige John Sijvat uit. Vlissingen op Hilversum X. Tijdens dit pro gramma zal John de sopraan- en de altblokfluit bespelen. Als begeleiders treden op Louis van Dijk en Toni van Verre. John Sijvat bespeelt vanaf zijn 14e jaar de blok fluit. Daar is hij mee begon nen tijdens zijn verblijf op de ■("banna-stichting in Arnhem. John geniet in Vlissingen sul enige bekendheid door zijn optredens waarbij het met be geleiding van muziek op ban den de blokfluit bespeelt. Tij dens het gesprek zal John een beeld schetsen van zi.in leven als spastisch mens en over zijn strijd orn een zelfstandig leven te kunnen leiden. Busdiensten - Op maandag 5 mei 1975 nationale bevrij dingsdag', zullen alle autobus- diensten. alsmede de door de NV R.T.M. geëxploiteerde veerdienst Zijpe - Anna Jzoo ba Polder v.v. v/orden uitge voerd als op zondagen. Programma Het beduur en werkgroep van buurtvere mg'ing „Den DuUaerrt" in Hulst willen op 5 mei oip de herden kingsdag van de bevrijding, enige feestelijkheden in de buurt organiseren waar ieder een kan deelnemen 's Mid dags om 2 uur is er een fiet senrally voor de jeugd van 7 lot 12 jaar. Daarnaast is er ook een fietsenrally voor de oudere eugd vam 12 tot 18 jaar. Om twee uur wordt het startsein gegeven door de bur gemeester of de loco-burge meester aan „Den Dullaert". 's Avonds is er een bevri idiugs- bal BERGEN OP ZOOM Luxor Theater: 20.00 uur: „Tommy" 14 j. 23.30 uur: „Bibi Wilde Wellust"- 18 j. ltoxy Theater: 14.00 uur: „Pippi m Taka Tuka Land" aJ. 18.45 en 21.15 uur: „Rooie Sien" 14 j. liet Markiezenhof, Steen- bergsestraat 6, expositie van Russische ikonen (t.m. 22 mei). Geopend dag. van 9.00- 17.00 uur, zon- en feestdagen 12.00-17.00 uur GOES Museum voor Z- en N-Beve- land, Singelstraat 13, Mathisse, tekeningen en grafiek (t-m. 16 mei), geopend di. zat. 10-00- 12.00 en 13.30-17.00 uur HULST P. Leeraert: 15.00 uur: Scliieting. Burgerzaal Stadhuis, Exposi tie aquarellen (t.m. 16 mei), geopend ma-za. 8.30-12.00 en 13.30-17.00 uur- KOEWACHT J- de Guehteneire: 15 00 uur: Schieting. LAMS WAARDE P. Claessens: 15.00 uur: Bin nenschieting' op 2 wippen. MIDDELBURG City Theater: 20.00 uur: Keetje Tippel 18 j. Vleeshal, grafiek van Wally Leenbaas (t_m. 11 mei), geo pend ma. t.m. zat. 10.00-17-00 uur, zond. 15.00-17.00 uur- Lange Noordstr. 59, Getijden boek van Joop Dam (t.m. 8 mei), geopend di. t.m. zat. van 14.00-17 00 uur. NOORDSTRAAT A, Menheerc: 14.30 uur: Schieting. Oranjeschieting Aan de Oranjesehieting bij café Dal- lhiga te Sluiskil namen dertig schutters deel De uitslag is als volgt: hoge vogel B. de Waal r echterzij vogel B. Luijks, lin ker zijvogel: H. Verbiest. Mees te vogels E. Fermont. drie stuks. Songfestival Op 5 mei wordt er in het Gildehuis van 13.30 uur tot 15 uur een song festival gehouden voor kinde ren van de klassen drie tot en met zes van de lagere school. Ook wordt er tijdens dit pro- gram.na een film gedraaid Ook de bonte Avondclub in Sluiskil verleent medewerking aan hef festival. Autorallv Op maandag 5 mei organiseert het Oranjecomité Sluiskil een autorally met een eenvoudig reglement. De afstand is 30 ki lometer. De snelheid, is 24 ki lometer per uur. Inschrijven kan vanaf 13 uur in het Gilde- huis te Sluiskil. De eerste start is om 14 uur. De deelna me kost vijf gulden per auto. De deelname staat operr voot iedereen, 's Avonds vindt de prijsuitreiking in het Gilde- huis plaats. Hel bevrijdingsbal wordt verzorgd door The Sto ne Stars. Kaïnpioenschieting Op de vijfde woensdag van de kam- pioensehietinig „De Vlaande ren" georganiseerd door de Skiiskilse handboogmaatschap pij kwamen er zes teams op dagen. Ingelrnunster Brigade 2 von met 15 punten. De totaal stand na vijf woensdagen is:l. De Zwaan, uit Terneuzen met 18 punten, 2. Brigades Ingel rnunster 15 3. Brigades 1 In- gelmunster met 12 punten. Schieting In ealé Benelux wei d een schieting op het lig gend spel gehouden. De uit slag hiervan was ais volgt eer ste hoogvogel J. Bracke uit Axel: tweede hoogvogel J. Louwerse uit Terhole. Eerste zij- vogel E. Zagers, tweede zijvo gel P. Oosting. meeste kleine vogels (3 stuks) J. de Waal, allen uit Axel. Volgende -chietirvg maandag 19 mei. aanvang 15 uur Fietsenrally Tij dens koninginnedag is in Lamswaarde een hetsenrally gehouden. Er deden 59 kinde ren en 98 volwassenen aan mee. De uitslag bij de kinde ren- 1 Robby van Laere en Peter Lauwere. 2 Ronald van den Berghe en Jos van der Wiele, 3 René Segherg en Pie- ter Vereecken De uitslag bij de volwasse nen' 1 Linda en Francois Ver schoten. 2 de heer en me vrouw Van de Poel. 3 Th. van Swaal. Hardloopwedstrijd - De langverbeide hardloopwed strijd tussen de 50-jarige G. van Driessche en' de 42-jarige P Kindt (alle t.wee lid van het Oranjecomité in Lams waarde) eindigde onbeslist. Het wachten in Lamswaarde is nu op de revanche Schieting Aan de schieting. die ter gelegenheid van koninginnedag in Lams waarde is gehouden deden 63 schutters mee. Hel evenement vond plaats bij café P. Claes sens De uitslag op wip 1: hoge vogel A. Remijn Ossenis- se. eerste zij vogel P. Claessens Lamswaarde. tweede A, Mahu Lamswaarde, grootste aantal (zeven) R. van Driessche Lamswaarde. Wip twee: hoge vogel G. van Waterschoot' Lamswaarde, eerste zijvogel C. van Gassen Hulst, tweede zijvogel P. Bogaert Wijchen, J. van Dijk uit Bosch-kapel le schoot net grootste aantal (vijf). De volgende schieting vindt plaats <>p zaterdag 3 Feestprogramma Door de Oranjevereniging Prinses Christina te Breskens is bij gelegenheid van de 50-jarige bevrijding een programma op gesteld. Eerst zal zondag 4 mei 's avonds om half 7 een her denkingsdienst plaatsvinden in de Ned Herv. Kerk waaraan medewerkenden mevr. Kareis- declamatie en het koor het hoor God is mijn Leed. Om 19.40 vertrekt vanaf de ze kerk de stille tocht naar de algemene begraafplaats voor de Dodenherdenking. Maandag 5 mei is er om half 10 een hbengenlwewd vowo de jeugd in haven, georgani seerd door de Zeekrab op het sportveld vinden om half 11 voetbalwedstrijden plaats voor pupillen. 's Middags om half 2 moet men opstellen op het branid- plein voor een gekostumeerde optocht van schoolkinderen. Hieraan wordt medewerking verleend door de muziekvere niging „Uit het Volk, voor het Volk"" EMM uit Groede en een drumband met majoretten- groep uit Vlissingen. Men ver trekt om 2 uur naar het sport veld. Waarom half 4 prijzen worden uitgereikt aan de leukste en mooiste deelne mers. Om 4 uur volgen dan op het sportveld, diverse wed strijden. 's Avonds vertrekt orn 8 uur een lamoionoptocht vanaf het parkeerterrein aian de Boulevard Inbraken - E: is ingebro ken bij de lirma Goedkoop en De Geus en de machineifahrieik Van Goor op een industrieter rein in Axel. Men heeft zich toegang verschaft door een ruit in te slaan. Er is door de inbrekers veel schade aange richt aan de inboedel. Men heeft nog niet geheel kunnen nas can wat er allemaal wordt vermist, maar vermoedelijk is er alleen geld gestolen. OOSTBURG Ledel Theater: 20.00 uur: Keetje Tippel 18 j- ROTTERDAM De Doelen (Grote Zaal) 20.15 uur: Politieharmonie vereniging Hermandad, The Dutch Swing College Band en Jeugdband Abbandono. De Doelen (Kleine Zaal) 20.15 uur: Kamerkoor Volksuniver siteit o.Lv. Gerard Akkerhuis. Solisten Horeana Branisteanu, sopraan: Sylvia Schlüter, alt; Robert Holl. bas; James Wag ner, tenor; NJan van der Meer, piano: Leo van Doselaar, har monium. Groote Schouwburg 2-0.00 uur: Populair concert door het Zuidervrouwen koor „Mignong", het dameskoor „Zang en Vriendschap", de Harmoniekapel „Excelsior Rotterdam" en het gastkoor „Sangerverein Arnold 1902" uit Kempen N. Rhein (Duits land). Hofplein Theater 2015 uur: Toneelgroep Thea ter met „Wat een gekke man.... en z'n vrouw dan?" Poppentheater De Regenboog 14.30 uur: Sneeuwwitje en de zevert dwergen Schouw burg 20.15 uur: Stadstoneel Rotterdam met „Mary Stuart" van Hildesheimer terneuzen Luxor Theater: 14.00 uur: De nieuwe avonturen van Torn en Jerry, a.l. 20.00 uur: Tiroler Slippertjes 18 J. vlissingen Alhainbra: 19.00 en 2130 uur: Keetje Tippel 18 j. antwerpen K-N.S.: 2-0.00 uur: Dreyfus. K,VO.: 20.00 uur: Madame Butterfly. bergen op zoom Luxor Theater 14.00 uur: „Robin Hood en de piraten" 14 jr.. 16.30 en 20.30 uur: ..Tommy", 14 jr Roxy Theater 14.00 u-ur: Pippi' in Taka Tuka Lamid", a.l. 16.00 en 21.16 uur: „Roode Sien" 14 jr. Exposities - zie zaterdag. GOES Exposities Zie zaterdag. GRAAUW V. de Caluwé 1-5 u. sohje- ting op 2 wippen. HENGSTDIJK P. v. Dijk 14.30 u sclue- tine op 2 wippen. HULST Bioscoopgebouw 17.00, 19.00 en 21.30 uur: „Keetje Tippel". 18 jr. 15.00 uur': „Lett the good times roll", a.l. Exposities Zie zaterdag. MIDDELBURG City Theater 14.30 uur: „Duel der gele -giganten", 14 jr.. 20.00 uur: „Keetje Tippel"1. 18 jr. Exposities Zie zaterdag. NOORDSTRAAT A. Menheere 14.30 uui Schieting. OOSTBURG Ledel Theater 14.00 uur: „Kuifje en de Zonnetempel", a.l. 16.30 en 20.00 uur: Keetje Tippel", 18 jr. ROTTERDAM Piccolo Theater 14.00 uur: Kindertheater Wiedus met „Het Liegbeest". Poppen theater De Regenboog 14.30 uur: Sneeuwwitje en de zeven dwergen TERNEUZEN Luxortheater 14.00 uur: De nieuwe avonturen van Tom en Jerry, a.l. 16.30 en 20.00 uur: Tiroler Slippertjes, 18 jr. VLISSINGEN Alhambra 15.00 uur: Winnetou. hel grote opper hoofd, a.l. 19.00 en 21.00 uur: „Keetje Tippel", 18 j-r. ANTWERPEN K.N.S. 15.00 en 20.00 uur ..Dreyfus". K.V.O. 15.00 uur „Don Giovanni". GENT Kon. Opera 14.30 uur: La Poupée (Edmund Andrau) 20.00 uur: Othello (Guiseppe Verdi). Dodenherdenking Wan neer zondagavond in het gehe le land de gevallenen uit de aatste wereldoorlog worden herdacht begint om zeven uur een interkerkelijke dienst in de basiliek van St.-Willibrord. Aansluitend daarop begint om half acht de stille toch! naar hel monument voor gevallenen tan de Glacis, waar kransen uilen warden gelegd. De ver enigingen rijn door het ovanje- ■omité verzocht met een af vaardiging aan deze stoet mee te doen. Alle inwoners is ge vraagd om vanaf zes uur de lag halfstok te hangen en lussen zes uur en negen uur geen openbare vermakelijkhe den te organiseren en om licht reclames en buitenverlichting le doven Koninginnedag In 'l'er- tiole bestond van de rijde van de schooljeugd grote belang stelling voor de volksspelen, die met koninginnedag op het Schoolplein en het sportterrein werden gehouden. P. Everaert woonde de festiviteiten na mens het gemeentebestuur bij. 's Avonds trok de fanfare door bet dorp. Schieting Op be vrijdingsdag wordt in café De truy een schieting gehouden Landbouw bij A. van Geer- op de liggende wip. Er wordt om drie uur begonnen- Voor de winnaars liggen Belgische franken klaar. Weldoen door Vermaak De fanfare Weldoen dooi Vermaak heeft een uitno diging ohtvangen van de mu ziekvereniging Vrijheid Een dracht uit. Lamswaarde. Deze muziekvereniging bestaat tachtig jaar en wil aan dit feit een feestelijk tintje geven. Op II mei zal de fanfare Weldoen door Vermaak te Lamswaarde een uitvoering verzorgen Uiteave Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN: Nieuwstraat 9. tel. 01150- 7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14. tel. 01140-3751 (3 lijnen): GOES: Klokstraat 1. tel. 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag t.m. vrijdag 8.15- 12.30 en 13.30- 17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN AD VERTE VT1E-EXPLOITA TIE Breda Maandag t.m. vrijdag van 19.00 - 20.00 uur, tel. 01600 - 22341; zsndag van 20 00 - 22 01 uur. tel. 01600 -22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140 - 3751: Midden-Zeeland: tel. 01100 4944. REDACTIE Chef Zeeuwse redactie: S C. Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen tel 01150 7920; privé Lorentzlaan 50, Terneuzen. tel. 01150-5745; algemeen redacteur Zeeland: drs. J. Bouwmans. kantoor Klokstraat 1, Goes. tel. 01100 - 8030; privé Zuidvlietstraat 53, Goes. tel. 01100 -8138. redacteur Midden-Zeeland: G. van Ber- kel. kantooj Klokstraai 1. Goes, tel. 01100 - 8030: privé Voor burcht 37. Kapelle. tel. 01102 - 2320: redacteur voor Terneuzen en Kanaalzone: P de Schipper, kantoor Nieuwstraat 9. Terneuzen, tel. 01150 7920: privé Noordstraat 45, Hoek, tel. 01154- 1556; redacteur voot Oost Zeeuwsch-Vlaanderen: H Postma, kantoor Steenstraat *.4 Hulst tel 01140 3751; orivé Walmolenstraat 12, Hulst. tel. 01140 4159 Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen: R. van der Helm, Melkweg 40. Oostburg tel. 01170 3370: foto-journalist voor Zee land: C. J de Boer kantoor Nieuwstraat .9. Terneuzen. tel. 01150 7920: privé Langs de Kreek 56, Terneuzen, tel 01150-3137: sport redactie Zeeland: A Koomon. Troelstralaan 8, Axel. tel 01155- 2594. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE Inspecteur 'eeland: W Hendriks, tel. 01140 - 3751. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: C. Menu. tel. 01150- 5839.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 5