r Fulham underdog in de Engelse cupfinal Vijfde etappezege Basso NEGENDE PLANTS VOOR VALENTIJN Excelsior denkt aan de toekomst ntmode IAC-trainer Optimistisch Daviscupteam kansloos Grasmat Pare des Princes vol met kleine steentjes GROTE PRIJS VOOR ASHE Ardesch en De Vries weg bij FC Twenle Mcqueen geschorst Ir\ ENTE UZEN SE MOORE TEGEN VROEGERE CLUB Drie Frisolrenners uit de strijd LOTTO Finale LEFA-CLP op televisie „LEREN ZOOL" GAAT DOOR VRTTIME •RKOOPSTER SHOP HULST ite Oostburg campina tNDAG 5 MEI DAG GEOPEND I VERGADERING sport Fulham Alsaver geschorst Opnieuw winst Amsterdam ZAIERÜAG 3 MEl ak in van klanten en belangstel- dereen uitnodigen om van e maken ïrneuzen an Terneuzen brengt ter alge- n openbare vergadering van de erneuzen zal worden gehouden 75 te 19.30 uur in het stadhuis }75. gemeester voornoemd. iChoff. enkele dagen in de week je Nieuwstraat 16 wat kunnen onze lezers voor u doen produkten bij u kopen, die ze graag willen hebben zij moeten u dan eerst ywel weten te um „Trefpunt" Hulst jn de gemeente Oostburg maakt lag 6 mei 1975 om 19 30 uur in ;n openbare vergadering van de zal worden gehouden. gemeester voornoemd, ■pper •ZATERDAG 3 MEI 1975 Frans Vermeulen. (Van onze sportredactie) BREDA - NAC staat morgen de belangrijke wedstrijd tegen FC Utrecht te wachten. De Bredanaars die na de fraaie overwinning op Go Ahead Eagles nog steeds uitzicht hebben op be houd van het eredivisie schap zullen morgen in stadion Galgenwaard minstens een punt moeten pakken Belangrijk voor NAC zijn de wedstrijden Haarlem - Excelsior en Go Ahead Eagles - Wage- nmgen Als Haarlem zijn wedstrijd wint en NAC verliest is degradatie een feit Bij een gelijkspel in Utrecht en winst van de Hughes-formatte heeft NAC nog alle kans om het eredivisieschap te pro longeren. Een zege in de thuiswedstrijd tegen Haarlem is dan wel nood zakelijk. Een voordeel voor de Bredase ploeg is het doelsaldo. Dat is heel wat gunstiger dan van de concurrenten Haarlem en Wageningen. Maar NAC- trainer Jo Jansen wil over een eventueel verlies niets horen. „We gaan naar Utrecht om minimaal een punt te pakken. We zullen er alles aan doen om de volle buit mee naar huis te nemen, maar een gelijk spel moet er zeker be haald worden Dat is ge woon een noodzaak". FC Utrecht staat al lang vei lig Dat kan betekenen dat de Galgenwaard bewoners wat minder ge motiveerd in het veld ver schijnen Jo Jansen be twijfelt dat echter. „FC Utrecht staat dan wel vei lig maar dat wil voor mij niet zeggen dat ze niet gemotiveerd zullen voet ballen NAC heeft vorig jaar FC Utrecht in de halve finales om de beker uitgeschakeld en dat kan voor hen misschien aan leiding zijn om revanche te nemen. Bovendien speelt Utrecht vrijuit". NAC zal naar alle waar schijnlijkheid met het zelfde elftal als waarmee het vorige week tegen Go Ahead streed aantreden. Jo Jansen: „Vermeulen en "'an den Dries hebben nog steeds last van blessures. Xe zullen er wellicht niet bij zijn Het meespelen van Ane Delmotte is nog onzeker Maar in ieder ge val is het wel zeker dat de jongens die spelen er kei hard voor zullen knok ken". (Van onze sportredactie) LONDON - De cupfinal van vanmiddag, op de heilige grond van Wembley, roept herinne ringen op aan de strijd van twee jaar geleden. Toen stond het kleine Sunderland in de eindstrijd tegen hel machtige Leeds United, de ploeg die binnenkort in de finale van het Europa-cup-1-toernooi tegen Bayern München moet uitkomen. Sunderland, dat bij de bookmakers als volkomen kansloos werd beschouwd, zorgde voor een sensatie door Leeds met 2-l te verslaan. De wedstrijd van vanmiddag gaat tussen West Ham United (eerste divisie) en Fulham (tweede divisie). Opnieuw een kolfje naar de hand van de gokkers. Want hoewel West Ham geen grote rol heeft gespeeld in de competitie, is de ploeg toch favoriet, te meer daar Fulham in de tweede divisie ook geen poppen heeft kunnen breken. De traditionele afsluiting van het Engelse voetbalseizoen belooft echter heel interessant te worden. De grote man bij Fulham is Engelse nationale ploeg eri niemand minder dan Bobby kwam niet minder dan 598 maal Moore, aanvoerder van het En- voor zijn club uit. De grootste *else team dat in 1966 wereld- zege die Fulham in zijn historie tampioen werd op dezelfde (hei- behaalde, was 10-1 Deze werd |igf) grasmat van Wembley En behaald op tweede kerstdag Bobby Moore is afkomstig van West Ham United De blonde as van Fulham komt dus vanmiddag in actie tegen zijn vroegere club Maar hij is niet de enige kracht. Met Moore vormt international Alan Mullery het bijna onneembare middenveld van Fulham. Het bekertoernooi van dit sei zoen heeft weer veel records ge broken. Records, die in het re- cordgekke Engeland bijna even belangrijk zijn als de wedstrij den zelf. Niet alleen is het jaren geleden dat twee Londense ploegen hun eigen Wembleysta- dion bespelen, maar bovendien was er een recordaantal minu ten nodig voordat de finalisten bekend waren. In de kwartfina les moesten Leeds United en Ipswich Town vier wedstrijden (met verlengingen) spelen voor dat Ipswich dank zij een 4- 2-zege tot de laatste vier kon doordringen Datzelfde Ipswich ging - ook al weer na twee duels ten onder tegen West Ham Uni ted (2-1), terwijl Fulham twee wedstrijden nodig had om Bir mingham City buiten Wembley te houden. °P 1963. Ipswich Town werd toen geslachtofferd Minder prettige herinneringen bewaart men aan 16 september 1959 Toen werd de grootste nederlaag in de his torie geleden. Woverhampton Wanderers won met 9-0 De bij naam van de club is Cottagers Hammers West Ham United werd in 1900 opgericht. Bobby Moore, die nu voor Fulham uit komt, staat nog steeds in de re- cordannalen van zijn oude ploeg. Hij speelde namelijk 545 maal voor zijn ploeg en droeg 108 keer het shirt van de Engelse nationale ploeg. Vic Watson is topscorer voor zijn ploeg In de periode 1920-1935 scoorde hij 306 keer Westham behaalde de grootste zege (8-0) op Rother- ham United (1958) en Sunder land (19 oktober 1968). De bijnaam van West Ham United is Hammers Het record van Aston Villa, dat in totaal 7 maal de cupfinal won, zal dus in ieder geval niet in gevaar ko men Direct na Aston pri jken de namen van Blackburn Rovers, Newcastle United en de Wande rers, die elk 6 keer de ereronde maakten in het Wembleysta- dion. Geen enkele ploeg pres teerde het in de afgelopen tien jaar meer dan één keer de cup te veroveren. De resultaten van het laatste decennium zien er als volgt uit: Everton tegen Shef field Wednesday (1955-1966) 3-2; 1966-1967 Tottenham Hot spur tegen Chelsea 1-0; 1967- 1968 West Bromwich Albion tegen Everton 1-0; 1968 - 1969 Manchester City tegen Leicester City 1-0; 1969-1970 Chelsea tegen Leeds United 2-2, de re play was 2-1, 1970-1971 Arsenal tegen Liverpool 2-1; 1971-1972 Leeds United tegen Arsenal l-0r 1972-1973 Sunderland tegen Leeds United 1-0; 1973-1974 Bobby Moore met Fulham tegen zijn ex-werkgever West Ham United.. Liverpool tegen Newcastle Uni ted 3-0; 1974-1975 West Ham United tegen Fulham West Ham United heeft de afgelopen jaren heei wat bekende voetbal lers in haar gelederen gehad. Geoff Hurst, die in de finale om het wereldkampioenschap 1966 drie van de vier doelpunten voor zijn rekening nam, was in het seizoen 1970-1971 topscorer voor West Ham met 15 doelpun ten. Hij is echter vertrokken en speelt nu bij Stoke City De enige echte vedette die Wets Ham nu nog heeft is de jeugdige buitenspeler Billy Bond. Hij is ieder seizoen goed voor een vijf tiental doelpunten. Beide teams hebben een speler in hun gelede ren die herinneringen oproept aan bekende naamgenoten. Bij West Ham United is dat Best. De voornaam van deze van de Bermuda-eilanden afkomstige spitsspeler is Clyde. Fulham heeft een Busby. John wel te verstaan Ook hij speelt erg aanvallend en heeft een groot aandeel in de doelpunten die Moore c.s. produceren. Het team van Fulham debu teerde vanmiddag in de cupfi nal. West Ham United daaren tegen stond tot nu toe reeds tweemaal in de eindstrijd Een keer als verliezer (1922-1923, Bolton Wanderers tegen West Ham 2-0), een keer als winnaar (1963-1964, West Ham tegen Preston 3-2). Om u een beeld te geven van de beide teams die vanmiddag in het veld komen, volgen hieron der enkele statistische gegevens uit de historie van beide clubs. Te beginnen met outsider Ful ham. De club werd opgericht in 1880 en ging in 1898 tot de con- tréien der beroepsciubs over De bekendste speler die Fulham heeft gehad, is ongetwijfeld John Haynes. Hij heeft dan ook een drietali clubrecords achter zijn naam staan In de periode van 1952 tot 1970 scoorde hij 159 doelpunten voor zijn club, droeg 56 maal het shirt voor de CAMBRILS (ANP) - Ook de tiende etappe van dc ronde van Spanje is een ril zonder historie geworden. Slechts voor de Frisol-ploeg had de etappe van Vinaroz naar Cambrils duidelijk consequenties. De Nederlandse formatie raakte in de 173 kilo meter drie coureurs kwijt. Al bert Huizebosch haalde de fi nish niet. Henk Prinsen en Theo Smit werden na afloop uit de strijd genomen omdat zij te laat binnenkwamen. Strijd is er amper geleverd. In gesloten gelederen legden de renners het parkoers af. Bij de finish moest de eindsprint de be- slissing brengen. Ook nu toonde de Italiaan Marino Basso zich de snelste. Als eerste van een van 68 renners ging de wereldkampioen over de streep. Het was zijn vijfde etappezege in deze Vuelta. De algemene rangschikking na de tiende etappe: 1. Lasa (Spa) 43.57 47, 2. Martins (Port) 43 58.29, 3. Torres (Spa) 43 58 37, 4 Ocana (Spa) 43.58.39, 5. Manzaneque (Spa) 43.58.43, 6. Viejo (Spa) 43.58.49, 7 Pesarrodona (Spa) 43.58.58,8. Perletto (Ita) 43.59.00; 9. Kuiper (Ned) 43.59.04, 10. Rego (Por) 43.59.09; 11. Mendes (Por) 43.59.12, 12. Tamames (Spa) 43.59.13, 13. Martos (Spa) 43.59.19, 14. Fuente (Spa) 43.59.19, 15. Oliva (Spa) 43.59.23, 19. Koken (Ned) 43 59.33, 45. Den Hertog (Ned) 44.07.29, 74. Van Katwijk (Ned) 44.43.09. Oe uitslag van de tiende etappe is: 1. Basso (Ita) 4.39.50, 2. Wesemael (Bel), 3. Fussien (Fra), 4. Leman (Bel), 5. Peru- rena (Spa), 6. Delcroix (Bel), 7. Rosiers (Bel), 8. Medina (Spa), 9. De Cauwer (Bel), 10. Diaz (Spa), 11 Eric Leman (Bel), 12. Kuiper (Ned), 13. Viejo (Spa), 14. Bran- chi (Ita), 15. Menedez (Spa), 19 Koken (Ned), 22. Lasa (Spa), 41. Den Hertog (Ned), allen in 4.39.50, 74, Van Katwijk (Ned) 4.53.29. (Van een speciale verslaggever) BOEDAPEST - Kanslozer nog dan mocht worden ver wacht is Nederland op de eerste dag van het Daviscupduel tegen Hongarije in Boedapest weg gespeeld. Na een hoopvol begin viel Rolf Thung ten prooi aan alle twijfels die er op tennisge- PARUS (SID) - De grasmat van hel Pare des Princes in Pa rijs, waarop woensdag 28 mei de finale van hel toernooi om de Europa cup voor landskampi oenen tussen Leeds United en Bayern München plaatsvindt, "gl vol met duizenden kleine steentjes. Oil is donderdaga vond ontdekt na afloop van de competitiewedstrijd Paris St. Germain - St. Etienne. Jean Michel Larque, een in ternational van St Elienne, moest gewond het veld verlaten, maar zei na afloop, dat het niet door een tegenstander was ge komen Volgens hem waren de wonden, die hij aan beide benen had opgelopen, te danken aan duizenden kleine, scherpe steen- 'Jes Oe oveT de hele grasma' verspreid liggen. „Voor de spe lers is dit levensgevaarlijk", zei Larque „De Franse voetbal bond zal, zeker met het oog op Leeds - Bayern, snel moeten in grijpen, anders krijgen wij tij dens de finale vee) ongelukken" aldus de man uit St Etienne. die in zijn dijbeen drie hechtingen moest laten aanbrengen De Franse pers heeft dit voor val aangegrepen om wederom kritiek te uiten op het Pare des Princes „France Soir" „Er is reeds vee) over het Pare des Pnnces geschreven en gespro ken. maai wat Larque nu vertelt is haast niet te geloven Voetbal is in het Pare des Princes niet mogelijk" L'equipe vraagt zich af, of het mogelijk is voor 28 mei het veld van alle steentjes te ontdoen. bied maar bestaan en gaf zijn partij tegen Balazs Taroczy na anderhalf uur op het eerste matchpunt uit handen met een doelbewust buiten de lijnen ge plaatste bal: 5-7, 0—6 en 1-6. Debutant Louk Sanders be spaarde de 100 bezoekers in het kleine, kille stadionnetje op het Margarethen-eiiand in de tweede partij tegen de 31-jarige Szabolcs Baranyi een dergelijke uiting van negativisme Maar al zijn ijveren bereidheid tot lopen brachten ook hem nimmer in de buurt van het peil van zijn tegenstander: 4—6, 2—6, 4—6 in eveneens anderhalf uur spelen De achterstand van 0-2 kan nog door winst in het dubbel van vandaag en de resterende enkel spelen van zondag worden om gezet in een zege met 3-2, maar daar gelooft zelfs trainer/coach Rinus Buytelaar, die toch wel tot de verstokte optimisten in het Nederlandse kamp mag worden gerekend, niet meer in BRUSSEL - De wielerploeg Alsaver is gisteren door de Be lgische wielerbond geschorst De ploeg van Lomme Dnesens heeft namelijk nog steeds niet de borgsom voor de sociale zaken aan de BWB betaald Of de ren ners van Alsaver die momenteel deelnemen aan de ronde v Spanje zich onmiddellijk zullen moeten terugtrekken was giste ravond nog niet bekend BRUSSEL (ANP) - De hoc keyclub Amsterdam heeft vrij dag in Ukkel ook zijn tweede wedstrijd voor het toernooi om de Europese beker voor lands kampioenen dames gewonnen. De hoofdstedelingen versloegen Campo Madrid met 6-0. De ruststand was 3-0. In de andere ontmoeting voor groep b zege vierde Ukkel Sport met 7-0 over Red Sox uit Zurich. Bij de rust leidden de Belgische dames slechts met 1-0. In de ontmoeting tussen Am sterdam en Ukkei Sport, die za terdag wordt gespeeld, zal wor den beslist welke ploeg overgaat naar de eindstrijd. De uitslagen van vrijdag zijn: groep a: Slavia Praag - Stade Frangais 5-2 (3-0), Eintracht Braunschweig - Harvestehuder Hamburg 2-0 (2—0). Groep b: Amsterdam - Campo Madrid 6-0 (3-0), Ukkel Sport - Red Sox Zürich 7-0(1-0) De uitslagen van de wedstrij den voor het zesiandentoernooi heren zijn: Polen - Tsjecho Slo wakije 2-0 (2-0), Belgié - Groot Bnttanniê 1-0 (1-0), Frankrijk- Schotland 1-1 (1-0) WIM DE WAAL behaalde in een profkoers in Wontelgem een derde plaats. Jan Raas werd zesde en de dertiende plaats was voor Richard Buckacki. Win naar werd deBelg Jos Abelshau- sen WENEN (AP) - De Belg Francky Watteuw heeft de tweede etappe gewonnen van de jeugdronde van Oostenrijk, welke in totaal vier etappes kent. De Deen Lars Udby behield de leiding in het algemeen klasse ment Watteuw legde de afstand van 99 km tussen Korneuburg en Krems af in een tijd van DEN HAAG (ANP) - De cijfers van lotto en toto van 27 april zijn: lotto nr 17: Aantal deelnemers: 1.048.531. Inleg f 4.075.076,- Prijzenbed- rag f 2.172.598,- le pnjs: 1 winnaar, die f 666 666,- bruto (f. 500 000,- netto) ontvangt. 2e prijs: 34 winnaars, die elk f 5693,- bruto ontvangen 3e prijs: 324 winnaars, die elk f 896,- ontvangen. 4e prijs; 16871 winnaars, die elk f 22,- ontvangen. 5e prijs: 17.778 winnaars, die elk f 21,- ontvangen. Toto nr 17: Aantal deelnemers 251 685 Inleg f 696 255,- Prijzenbedrag f 330 721,- le prijs: 8 winnaars, die elk f 16 536,- bruto ont vangen. 2e prijs 151 win naars. die elk f 547,- ont vangen 3e pnjs: 1 687 winnaars, die elk f 68,- ontvangen De jackpot voor de lotto van a.s. zondag (lotto week 18) bedraagt f 247.,752.-. 2.41.33 (met 15 seconden tijd bonus). Tweede werd de Oosten rijker Kurt Urbanic in 2.41.38 derde de Nederlander Ard Vis sers in 2.41.59. Zij kregen een tijdbonus van resp 10 en vijf se conden. De Nederlander Bert Ooster- bos eindigde op de zesde plaats in 2 42.21, en Peter Valentijn op de negende plaats in 2 43.01. Stand algemeen klassement: 1 Udby 5 16.30,2 Bojan Ropret, Joeg. 5.16.35, 3. Valentijn 5.17 57,4 Benjamin Vermuelen, België 5.18.04, 5 Roby Godart, lus z.t. DALLAS (ANP) - Arthur Ashe krijgt de premie voor het hoogste puntentotaal, behaald in de reeks proftoernooien van de organisatie „World Cham pionship of Tennis". Officials van de WCT hebben donderdag in Dallas medege deeld dat de Amerikaan een be drag van 33 333 dollar (ruim 75 000 gulden) zal ontvangen Ashe heeft gespeeld voor de groene groep (met onder meer Borg en Okker) en won vier van de negen toernooien, waaraan hij deelnam. Het puntentotaal van Ashe was 760 Acht spelers hebben zich ge- ilaatst voor de eindronden van iet WCT-profkampioenschap Naast Ashe zijn het Laver (700 punten), Borg (640), Alexander (610), Tanner (590), Ramirez (550), Solomon (540) en Cox (520) De eerste partijen in de eind ronden, de kwartfinales, zijn Ramirez-Borg en Laver- Solomon op 7 mei. en Alexander-Tanner en Ashe-Cox op 8 mei. De finale is op 11 mei. (Van onze sportredactie) HILVERSUM - Op woensdag mei zal de NOS via radio en televisie rechtstreeks verslag geven van de voetbalontmoeting Borussia - Twente, de eerste finale-wedstrijd om de UEFA- cup. Deze wedstrijd wordt 's avonds om acht uur gespeeld in het Rheinstadion te Düsseldorp. Het tv-commentaar wordt gege ven door Theo Reitsma, voor het radioverslag op Hilversum 3 zorgen Wim Hoogendoorn en Kees Jansma. Het aanvangsuur van de tweede finalewedstrijd tussen FC Twente en Borussia Moft- chengladbach om de UEFA- cup, die woensdag 21 mei in En schede wordt gespeeld, is vast gesteld op 18 00 uur Dit is ge daan om een tv-uitzending in kleur mogelijk te maken. (Van onze sportredactie) ENSCHEDE - Willem de Vries en Henny Ardesch zullen het komende seizoen niet langer de kleuren van FC Twente ver dedigen. Centrale verdediger De Vries, 32 jaar en 16 jaar actief in het betaalde voetbal, heeft be- sloten terug te keren naar de rijen der amateurs en wil daar naast trachten het trainersdi ploma b te behalen. Doelman Ardesch heeft geen nieuw contract aangeboden ge kregen van de Enschedese ere divisieclub, die dne doelverde- digers - ook Volkmar Gross en Mare de Clerck staan onder con tract - teveel van het goede vindt en daarom besloot de oud- ste van het trio niet meer te con tracteren. De 31-jarige Ardesch is niet van plan met voetballen te stoppen. 19 29 BOKSEN - De Australische Bokser Tony Mundine heeft in Brisbane een zware nederlaag geleden tegen de Amerikaan James Marshall Mundine, titel houder in het middengewieht van de gemenebestlanden, ging twaalf seconden voor het einde van de eerste ronde knock-out. AUTOSPORT - De West duitser Norbert Diebald is vrij dag bij Varde in Denemarken verongelukt tijdens de Nord- landraHv, die telt voor het Eu ropese kampioenschap. De To yota van Diebald kwam in een traject tussen twee klassement sproeven in botsing mei een stil staande vrachtwagen. Bijrijder Jufgen Freischler werd zwaar gewond. VOETBAL - De Engelse eerste-divisieclub Arsenal heeft toegestemd in het verzoek van zijn speler Alan Ball een trans fer te krijgen. Ball (30), die aan voerder was in de laatste twee ontmoetingen van het nationale elftal, vindt dat de lol er bij Ar senal af is. VOETBAL - De Argentijnse minister van sociale zaken, José Lopez Rega, heeft vrijdag in Buenos Aires voorspeld dat de voorbereidingen voor het toer nooi om het wereldkampioen schap 1978 in december van 1977 afgesloten zullen kunnen worden. „Dan zijn we gereed om ons voor een radio- en televisie publiek van meer dan 100 mil joen mensen te presenteren", zei hij. VOETBAL - De tweede-di visieclub Stal Rzeszow heeft de Poolse voet bal beker gewonnen door in de finale Row Rybnik te verslaan. Na verlengingen was de stand nog altij d 0-0 zodat het nemen van strafschoppen nood zakelijk was geworden. Stal Rzeszow schoot drie keer raak, Rybnik tweemaal. VOETBAL - In het el ftal van Borussia Mönchengladbach voor de competitiewedstrijd van zaterdag tegen VFB Stuttgart ontbreekt schutter Jupp Heync- kes. Deze is vorige week zater dag tijdens de wedstrijd Bulga rije - West-Duitsland gebles seerd geraakt. Het is zeer twijfe lachtig of Heynckes woensdag 7 mei in Düsseldorp de eerste fina lewedstrijd voor het toernooi om de UEFA-cup tegen FC Twente mee zal kunnen maken. OLYMPISCHE SPELEN - James Richardson, minister van defensie van Canada, maakte vrijdag in Ottawa bekend dat er tijdens de Olympische zomer spelen van 1976 in Montreal 10.500 militairen ingezet zullen worden om over de veiligheid van deelnemers en functionaris sen te waken. (Van onze sportredactie) RIJEN - De profronde in Rijen „De Leren Zool" gaat - onder protest - door. Dat wil echter niet zeggen dat het orga nisatiecomité zich zomaar ge wonnen zal geven. Ad Seelen hierover: „We zullen deze zaak helemaal uitzoeken. We zullen nog contact opnemen met de consul en bekijken wat we kun nen doen." Of de BWF-koers die dezelfde dag gehouden zou wor den doorgang vindt, is nog niet zeker. (Van onze correspondent) ROTTERDAM - Bij Excelsior wil men het volgend seizoen tot een nieuwe constellatie komen. De structuurwijziging die men wil doorvoeren houdt in dat het betaald voetbal door een drie manschap zal worden geleid. De 54-jarige Bob Janse zal vrijwel zeker worden benoemd als directeur-sportief, terwijl de training van de A-se)ertie het volgend seizoen zal worden ver zorgd door Thijs Libregts. Jaap Kouters zal het C-team en de jeugd begeleiding onder zijn hoede Inrijgen. Janse trainde in het verleden onder andere Xerxes, NAC, FC Dordrecht en was vier jaar geleden ook al aan LONDEN (Reuter) - De Eu ropese voetbalunie (UEFA) heeft Gordon Mcqueen van Leeds United voor drie wed strijden in Europees verband gesehorst. Mcqueen zal nu in de finale van het toernooi om de Europese beker voor landskam pioenen tegen Bayern München (28 mei in Parijs) niet van de partij kunnen zijn. Ook LaszJo Baiint van Fe- rencvaros (Hon) hep een schor sing voor dne wedstrijden op. terwijl Vladimir Weremejev van Dinamo Kiev vooi twee duels werd uitgesloten Beide spelers missen de finale van het toer nooi om de Europacup voor be kerwinnaars, die op 14 mei wordt gespeeld in Bazel Were mejev werd in de tweede haive- finalewedstrijd tegen PSV in Eindhoven van het veld ge stuurd Mcqueen trof hetzelfde lot in de tweede ontmoeting mei Barcelona, nadat hij Clares had geslagen Baiint zag de rode kaart in het due) tegen RodeSter Belgrado. Excelsior verhonden. De laatste twee jaren stond hij op non- actief als trainer. Alleen de be sprekingen rond zijn salaris moeten nog worden afgerond. Excelsior is vanwege twee re denen tot deze nieuwe opzet ge komen Na het ontslag van trainer Ben Peeters, die gesolli citeerd heeft naar de functie van directeur van een sportcomplex bijdegemeente Den Haag. wilde men bijzonder graag Thijs Li bregts als nieuwe trainer aan stellen Libregts legt echtei het examen voor het A-diploma pas aan het eind van hel volgend sei - zoen af Vandaar dat men ie mand naast hem zocht met deze trainersbevoegdheid, een per soon die men nu in de figuur van Bob Janse heeft gevonden Tevens zijn de bestuursleden die tot nu toe de betaalde afde ling van de Rotterdamse club runden van mening dat hun laa k te omvangrijk is geworden om in de vrije tijd te worden bedreven Zij willen het volgend seizoen overigens nog wel het nieuwe driemanschap begeleiden en de eindverantwoordelijkheid hou den Omdat het een experiment geldt, heeft men Janse ook slechts een contract voor een seizoen aangeboden Tevens zal Excelsior een voet- balschoo) ipnchten om jong ta lent tot ontplooiing te brengen Men vindt het aankopen van nieuwe spelers financieel niet meer te verantwoorden en hoopt nu op deze manier voortdurem aanvulling voor het A-team, dal nog steeds een groot aantal ou dere spelers bevat, te verzorgen. Ondanks het streven naar ver jonging zal overigens 32-jarige Sjaak Roggeveen zijn contract bij Excelsior opnieuw met een seizoen verlengen. (ADVERTENTIE) van de Campina-kok Turnt or. Gesnipperde m. komkommerbos rudi/sies peterselie, olie liter maffere Lamptnu joggttrt, zout, peper, tabasco, walnoten Hak het uitje, de radijstes en de peterselie zeer fijn, men ff du mei kleine dobbel steen! fes komkommer Sprenkel er wal olie over en meng alles door de toggurl. Maak op smaak met peper, zout en tabasco Serveer de tarator ijskoud als voorgerecht en garneer hem met wal gehakte walnotu Per persoon ft(i k caI natuurlijk lakker

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 19