Tkers mts Amerikanen krijgen hun wapens terug VAN MEI TOT MEI FORD KOMT NAAR EUROPA Meerderheid Nederlanders voor herdenking 4 en 5 mei V ermogensaanwasdeling met de jaren heter hangijzer id sttheresia rkers/sters happelijk Irs/sters gsdeskundige l/v) Socialisten betogen in Lissabon Koning Feisal wilde olieprijs verlagen metzler- Het weer in Europa binnenland buitenland iwm—Êmmmmsmwmm THAILAND BESLUIT TOCH MEE TE WERKEN Zambia wil wapens wel Twee en een half jaar voor verduistering commentaar Water en vuur Noodzendingeii Gloednieuwe ramen in ziekenhuis ondeugdelijk Cambodjaanse vluchtelingen naderen grens van Thailand KWJ doet niet mee aan boycot Gesprek met Sadat in Salzburg Testcast saater mee i,iUir vlaren.. JHrOWTJEMJLJLmrD ZATERDAG 3 MEI 19, rker, ktallaties. |and, gen. (ziekenhuis 1 geplaatst worden: VERPLEEGKUNDIGEN iereangekomen worden «VERZORGENDEN pens de richtlijnen van de N.2.R. 1 worden ingewonnen bij tleegkundig directrice. het gegevens over opleiding en ■ericht aan de direktie van het zte- 1 17, te Raamsdonksveer Jl Kultureel Werk s in Noord-Brabant velzijn van Surinamers in de jïnt te bevorderen. (lichting wil op korte termijn filing van: twee twee een S/STERS lesteld in Tilburg, Breda ot als taak de begeleiding van Alsook van vrijwillige mede- ■sre uit hootde van hun funk- zaamheden zullen worden JK WERKERS/STERS purg ot Breda tewerk worden et maatschappelijk werk ten gezinnen en/of groepen, verk behorende administra- t hun tunktie voortvloeiende >ESKUNOIGE Ihet buro van de stichting te bezighouden met het geven osvoorhchting in de gehele terwijl hij of zij tevens een geven informatieblad zal frs/sters en de maatschap- lt het diploma Sociale Aka- gesteid jrlichtingsdeskundige gaan een persoon met Hogere schappelijke of journalistie- unkties gaat uit naar Suri- lekend zi|n met de sociaal van Surinamers daire arbeidsvoorwaarden iinisterie van CRM en verstrekt door drs E tel 013-654070 tussen innen 14 dagen te richten S S K S Postbus 877, KINGSTON JAMAICA (Reuter) President Kenneth Kaoenda van Zambia heeft op de ge menebestconferentie in Kingston, Jamaica, ge zegd dat de Afrikaanse guerrillastrijders in Rho- desië de Amerikaanse wapens die in Zuid-Viet- nam zijn buitgemaakt zullen accepteren als ze hun worden aangeboden. DORDRECHT (ANP) Conform de eis heeft de recht bank in Dordrecht veroordeeld tol twee jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek de ex-directeur van de Raiffei- -enbank (thans Rabobank) te Klaaswaal, de 45-jarige L. G. wonende te Oosterhout. G. stond veertien dagen geleden lerecht op besehuldiging van verduistering en valsheid in geschrifte. In acht tot tien jaar had hij onrechtmatig beschikt over een bedrag van f 6 miljoen en had hij f 2 miljoen verduis terd. Het uiteindelijke nadeel voor de Rabobank bedraagt f 900.000,-. Hiervan kon tot dus ver f 400.000,- niet worden opgespoord. Het onderzoek in de zaak, die aan het licht hvam doordat G. bij een op handen zijnde controle geen uitweg meer zag en zichzelf aangaf heeft ook tonnen ge kost. DE fanatieke protestanten in Noord-Ierland zijn op weg naar een eclatante stembuso verwinning in de donderdag gehouden verkiezingen voor een grondwetgevende conven tie voor het uitstippelen van de politieke toekomst van de provincie. (Van onze redactie buitenland) BANGKOK Vice-premier en minister van defensie van Thailand, Pramarn Adireksarn, heeft gisteren hekend- gemaakt dat zijn land de 129 vliegtuigen en talrijke wapens waarmee Zuidvietnamese vluchtelingen naar Thailand zijn gekomen, zal teruggeven aan de Verenigde Staten. Adireksarn zei dat de Verenigde Staten de vliegtuigen en wapens hadden opgeëist omdat zij aan Cambodja en Zuid- v ïetnani waren gegeven in het kader van hulpprogramma's en onder voorwaarde dat zjj wanneer hun gebruik niet meer nodig was, zouden worden teruggegeven. Aanvankelijk was bericht dat Thailand de vliegtuigen en wapens zou terugsturen naar Zuid-Vietnam, waar ze dooi de WS zijn opgeëist. De Thailandse minister van bui tenlandse zaken.' Chatiehal Ohoonihavan, zei in Bangkok dat de Vgrenigde Staten geen morele verplichtingen jegens zijn land meer hebben en dat het land voortaan zichzelf zal bedruipen. Radio-Saigon gaf bekend heid aan een reeks overheids besluiten die de nationalisatie van alle landbouwbedrijven, fabrieken en zaken in Zuid- Vietnam betroffen. Alle diplomatieke vertegen woordigers van de voormalige Zuidvietnamese regering, de vertegenwoordigers bij de Verenigde Naties incluis, heb ben opgehouden Zuid-Vietnam te vertegenwoordigen, zo ver klaarde radio Saigon. De am bassadestaven moeten voorlo pig blijven waar ze zijn en nadere instructies van de WR afwachten. Alle bezittingen van voormalige buitenlandse ambassades in Saigon zijn ver vallen verklaard „aan het volk van Vietnam". Cliau Phong, een functiona ris van de WR, verklaarde gisteren tegenover het Indone sische persbureau dat de WR bereid was betrekkingen aan te knopen met de Verenigde Staten, „zolang haar soeverei niteit en bestaanrecht worden geëerbiedigd". Hot militaire comité dat Sai gon bestuurt heeft „tijdelijk" de publikatie van boeken, kran ten, tijdschriften en drukwer ken door particuliere firma's verboden. De distributie van reeds gedrukt materiaal „moet onverwijld worden stopgezet", zo beridhtte radio Saigon. Amerikaanse schepen gingen vrijdag, 48 uur na de val van Saigon, nog voort met de eva cuatie van Zuldivietnameizen, zo blijkt uit boodschappen tus sen Amerikaanse schepen die in Singapore zijn opgevan gen. [Ne C.P.N. pleegt over haar politieke lijn te filosoferen in een V taaltje, dat een normaal mens hoofdpijn bezorgt. Dat heeft tot gevolg, dat koerswijzigingen bij de Nederlandse commu nisten dikwijls niet meteen worden opgemerkt. Dat is ook bij de meest recente koerswijziging het geval geweest. Het feit dat de C.P.N. weer braaf achter Moskou aanloopt is hier pas ontdekt na een publikatie terzake in een Oostduits blad. Bedoelde koerswijziging houdt tevens in, dat de C.P.N. zich wat meer distantieert van de linkse groeperingen, die min of meer sympathiseren met het kabinet-Den Uyl. Het komend partijcongres is al voorgehouden dat er alleen mag worden samengewerkt met die extreem-linkse groeperingen, die van mening zijn dat Den Uyl te veel aan de leiband loopt van K.V.P. an A.R. en niet rood genoeg is. Dit is een interessante ontwikkeling zowel voor die naïeve geesten in Den Uyls achterban, die menen, dat met de C.P.N. best kan worden samengewerkt als voor de al even grote naïevelingen in andere geledingen, die socialisten en commu nisten al arm in arm zien opmarcheren. De jongste koerswijzi ging van de C.P.N. bewijst immers weer eens dat communis ten en socialisten a la Den Uyl c.s. water en vuur zijn en blijven. Daarin wordt gezegd dat de evacuatie van twee eilanden voor de Vietnamese kust. Con Son en Phu Quoc, voortduurt. Er zouden ootk nog steeds schepen van hef Zuidvietna mese land vertrekken naar de evaouatiesohepen. Het aantal Zuidivietnamese vluchtelingen wordt nu geschat op 117.500. Het medisch comité Neder land-Vietnam heeft noodzen- dingen ter waarde van ander half miljoen gulden onderweg naar Zuid-Vietnam. Deze week zijn per vliegtuig 1000 kilo kinine tegen malaria, an tibiotica en andere middelen tegen tuberculose, twee mil joen vitaminetabletten, 23.000 blikken babyvoeding en 1500 kg melkpoeder per vliegtuig verstuurd. Met een schip is nog 120 ton melkpoeder voor ineer dan een miljoen liter melk onderweg. De goederen zijn gestuurd op verzoek van de gezond heidsdienst van de voorlopige revolutionaire regering. De verzendkosten zijn grotendeels betaald door het ministerie van ontwikkelingssamenwer king. Nieuwe zendingen worden voorbereid. Ze zullen in de eerste plaats bestemd zijn voor politieke gevangenen, wier vrijlating is beloofd. On der de 200.000 verminkten, lammen en blinden heerst tu berculose. aldus het medisch comité Nederland-Vietnam. Extra bijdragen zijn nodig cwk omdat het comité ver plichtingen is aangegaan voor de bouw en inrichting van het Bie-n Vien Halan ziekenhuis, en voor de outillage van een ziekenhuis in Noord-Vietnam, e (Van een onzer verslaggevers) APELDOORN —Enkele bon derden ramen van bet gloed nieuwe Lukasziekenhuis in Apeldoorn dat op 12 mei offi cieel wordt geopend moeten worden vervangen. De reden: de isolatie en zonwering is onvoldoende. Dat is duidelijk geworden na dat al kort voor de ingebruik neming in december ruiten vervangen werden om dezelf de redenen. Dat de kwaliteit van het glas onvoldoende is wordt veroorzaakt door kleur afwijkingen. Gesproken wordt van oxidatie. Het zie kenhuis heeft er geen extra onkosten door, dé fabrikant evenimin, want die is verze kerd. Door de operatie die vermoedelijk tot augustus duurt zullen patiënten van ver schillende afdelingen tijdelijk moeten verhuizen. PNORJH PENH - PARUS Het eerste convooi met vluch telingen uit de Franse ambas sade in de Cambodjaanse hoofdstad Pnomh Penh nadert de Thailandse grens. Twee da gen lang heeft er onzekerheid geheerst over het lot van het convooi. Volgens Franse radio berichten is men nog 50 kilo meter van de Thailandse grens af. De regering ia intussen erg bezorgd over de gezondheids situatie onder de 610 Fransen en buitenlanders in de ambas sade in Pnomh ïPenh. De vluchte) inigen lijden aan dy senterie en hebben gebrek aan levensmiddelen. Het radiooon cact met hen is sinds 26 april verbroken. De Franse legering ver wierp gisteren de beschuldi ging van de Rode Khmer, dat zich in de Franse ambas sade „oorlogsmisdadigers heb ben verstopt. Engeland heeft de nieuwe regering van Cambodja gisteren officieel er kend. LISSABON (UPI) Dui zenden Portugese socialisten zijn gisteravond in Lissabon de straat opgegaan om „weg met de dictatuur" te schreeu wen en te eken dat de regering rekening houdt met verkie zingsuitslagen en de vakbewc ging niet aan zich trekt. Het leger had pantserwa gens en soldaten in het stads centrum opgesteld, maar het kwam althans in het begin met tot ongeregeldheden. In een poging de zaak te sussen, hadden premier Vasco Goncalves en president Da Costa Gomes dringende be sprekingen met de socialisti sche leider minister zonder por- tefeu'lle Mario Soares, ook de ministerraad werd in bijzon dere vergadering bijeengeroe pen. Politieke waarnemers voor zien een crisis die het bestaan van de huidige, door de mili tairen gevoerde coalitierege ring zou kunnen bedreigen. UTRECHT (ANP) De KWJ, beweging van werkende jongeren, heelt gisteren mee gedeeld dat ze niet mee zal doen aan demonstraties en boycotacties tegen invoering van de tweedaagse leerplicht voor 16-jarigen. Een onlangs opgericht landelijk actiecomité is momenteel bezig dit soort acties te organiseren. Maar de KWJ doet daar niet aan mee ondanks de twijfels die ze heeft over de uitbreiding van de leerplicht, gezien de erva ringen met de tweedagen-pro- gramma's voor 15-jaritgen. AMSTERDAM f ANP) Van de Nederlandse bevolking vindt 67 pet dat de dodenher denking op 4 mei moet blij ven. 64 pet vindt dat men op 5 mei de bevrijding moet blij ven vieren. Dit zijn de resultaten van een Nipo-enquête op 14 en 15 april. Van de 1.039 onder vraagden vindt 57 pet dat zo wel 4 alls 5 mei gehandhaafd moeten blijven, als men de beide dagen te zamen bekijkt. Tien pet vindt dat dat alleen de dodenherdenking hei-dacht moet worden en zeven pet is in dat geval alleen voor het vieren van de bevrijding op 5 mei. Uit de enquête blijkt verder dat hoe ouder de ondervraag den hoe meer men voor blij vend herdenken Is. Van de ondervraagden die ouder dan 65 jaar zijn is 74 pet voor blijvend herdenken van 4 mei en 73 pet voor blijvend her denken op 5 mei. Bij de groep tussen 55 en 64 jaar zijn deze getallen 71 en 67 pet en bij de jongeren tassen 18 en 24 jaar 57 en 55 pet. Het aantal on dervraagden dat geen oordeel heeft lag in alle gevallen on der de tien pet. Het aantal ondervraagden dat vindt dat men beter kan stoppen met de herdenkingen lag bij de oud ste categorie voor 4 mei op 19 pet en 5 mei op 18 pet. Bij de langste categorie is dit 34 en 3-6 pet. Het blijven herdenken van de beide data leelt het sterkst bij de gereformeerden. 76 pet van hen is voor blijven her denken van 4 mei en 72 pet voor blijven herdenken van 5 mei. Het minst leeft het blij ven herdenken bij de niet kerkdijken, 60 en 57 pet. Voor de katholieken zijn deze getallen 68 en 63 pet en bij de Nederlands hervormden 68 en 71 pet. UMj 1 -MM! 9HME In het Museum van On derwijs in Den Haag is gis termiddag de nationale ten toonstelling over de Tweede Wereldoorlog „Van mei tot mei" officieel geopend. Op de foto: een hoekje van de expositie, gewijd aan de con centratiekampen. LITTLE ROCK, ARKAN SAS (UPI) Koning Feisal van Saoedi-Arabië had acht tien uur voordat hij werd ver moord, besloten de olieprijs te verlagen. Dit onthulde donder dag een voormalige arts in Little Rook in Arkansas in een interview met de Arkansas Democrat. Volgens dr. Jasper MtóPhail, nu hoofd-ohirurg aan het king Feisal Specialist Hospital in Saoedi-Arabië. maakte Feisal het voornemen de olieprijs te rug te brengen van 11 tot 6 dollar per barrel tegen de zin van enkele zijner ministers in. „Het besluit werd nooit offi cieel bekendgemaakt, want achttien uur later was hij (Feisal) dood", aldus McFhail tegenover de Arkansas Demo crat. (ADVERTENTIE) bril: ieders oogmerk 1 (Van onze parlementaire redactie) 8EX HAAG Niet alleen i" het kabinet, ook tussen werkgever» en vakbeweging is tie winst- en vermogensaamvas- afdeling een heet hangijzer. Tien jaar gelden verwierpen ondernemers al de werk- nemerswensen voor een prin- ipieel recht om deel te nemen aan de winsten en vermogens van ondernemingen. Een fun damentele nota van de vaklie- Weging uit 19fil waarin de Stonden yoor haar verlangens werden uiteengezet, vond geen enkele genade in de ogen van werkgevers. Het werkgeversverzet tegen de vcrmogensaünwasdeling (in hu, yandelinP' VAD genoemd) lino "u?1 de iaren krachtig. In ratfg bleek dit overduidelijk ef" sterk verdeeld advies a de SER (sociaal-economi- "Ohe raad) over de VAD en andere instrumenten van be- atsvormingsbeleid. De toen malige minister Veldkamp o™ e zaHen) had in 1965 de T.«.n ?i4t, advies gevraagd. ,hnH„ regering geen standpunt over de vermogens- aarawasdeling, nu wel. Nu hangt het van het parlement af, of de werknemers nog dit jaar kunnen profiteren van een winst- en vermogensaan- wasdeling. Uit de nota inkom sten lueleid (verschijnt volgen- d e week) zullen de VAD- plannen blijken en wordt dui delijk of de ministers Den Uyl. Duisenberg en Boersma veel of weinig hebben moeten toegeven aan hun collega Lub bers. De laatste. KVP-minister van economische za'ken, heeft tot bet laatst toe ervoor ge pleit dat er ook terdege wordt rekening gehouden met de be langen van de ondernemers. Drs. Lubers wil alleen VAD invoeren als de loonkos tenstijging niet groter is dan de produktiviteitsstijging. Mo menteel is dit nog niet het geval. Alleen in sterke bedrij ven (met verhoudingsgewijs weinig werknemers) ligt vaak de produktiviteit hoger dah de loonkosten (loon plus sociale lasten). Het kabinet is echter moreel en ook politiek gebonden om de VAD in te voeren. De VAD-plannen zijn een ant woord op de eisen van de vakbeweging. NW, NKV en CNV waren en zijn bereid hun looneisen te matigen als daar tegenover een delen in de winsten en vermogens staal. Premier Den Uyl zegde dit in Oktober toe. Het gaat de vak centrales om deelname van de werknemers in de onevenredig grote winsten van enkele gro te bedrijven, zoals oliemaat schappijen. Een deel van die winsten moest wonden gege ven aan zwakke ondernemin gen voor behoud van de werk gelegenheid en beter pensioen voor iedereen, aldus de vak centrales. Het kabinet moest de VAD maar verder uitwer ken. Wel zou er volgens de vakbeweging een fonds moe ten komen, waarin zgn. over winst moei worden gestort en dat door de werknemers wordt beheerd. De vakbeweging is voor dit kabinet een politieke factor van betekenis, omdat bij rust op het arbeidsfront (geen sta kingen of langduirge cao-on derhandelingen) in ieder gevat een probleem minder aan de horizon verschijnt. NVV-voor- zitter Kok heeft de VAD al een testcase voor het progres sieve beleid genoemd. Tevens voorspelde hij grote sociale onrust als de ondernemers hun negatieve houding tegen VAD blijven volhouden. De werkgevers hebben van hei begin af aan de VAD- plannen van deze regering be streden. Zij rekenen erop, dat daardoor de hele economische en maatschappelijke structuur wordt aangetast. Verdere aan tasting van al teruglopende winsten en meer werkloosheid zullen in hun ogen het gevolg van AVD zijn naast een vlucht van het kapitaal naar het bui tenland. De werkgevers maken nu één front tegenover kabinet en vakbeweging, nu er een com promis is bereikt. De werkne mers hopen, dat volgens de toezeggingen van drs. Den Uyl fte VAD met terugwerkende kracht ook voor dit jaar geldt. Dit hangt af van het in het kabinet bereikte compromis en van Eerste en Tweede Kamer, die de plannen nog dit jaar moeten behandelen. (Van onze redactie buitenland) WASHINGTON President Ford komt eind mei naar Eu ropa. Hij gaat eerst naar Brus. sel waar hij op 29 en 30 mei een topbijeenkomst van de NAVO-landen zal bijwonen. Daarna Baat hij naar Madrid voor overleg met de Spaanse leiders op 31 mei en 1 juni Van Madrid gaat de reis naar Salzburg. Op 1 en 2 juni zal •hij daar van gedachten wisse- Jen met president Sadat van •Egypte en de Oostenrijkse kanselier Bruno Kreisky. Op Salzb rg volgt Rome waar hij op 3 juni besprekingen zal voeren met president Giovanni Leone van Italië en de Itali aanse premier Aldo Moro. Aan het topoverleg in NA- VO-verband, waar Frankrijk tegen is, zal de Franse presi dent Giscard d'Estaing niet deelnemen. Wel zal er een Franse afvaardiging naar Brussel komen. Behalve Franl-rijk hebben ook andere NAVO-landen bezwaren ge maakt tegen het Amerikaanse plan om van de jaarlijkse voor jaarsbij eenlcomst van de NAV D-ministers van buiten landse zaken een topconferen tie te maken. Bij deze landen zijn Canada en Nederland. Zij stelden dat er nog geen jaar geleden in Brussel een topcon ferentie van de NAVOlanden is gehouden en dat er geen behoefte bestaat aan een nieu we topbijeenkomst. Verwacht wordt dat Ford in Madrid zal praten over een nieuw verdrag inzake het ge bruik door de Amerikanen van Spaanse luchtmacht- en marinebases. Het Witte Huis liet weten dat Ford met de Egyptische Iresid-nt Sadat overleg zal plegen over „kwesties van we derzijds belang en de moge lijkheden om de betrekkingen tussen beide landen verder te versterken". Onder leiding van Fo-rd is de Amerikaanse politiek tegenover het Midden- Oosten grondig herzien. De Amerikaanse president zou opnieuw alles in het werk willen stellen om tot vrede in het Midden-Oosten te komen nu de poging van de Ameri kaans minister van buiten landse zaken. Henry Kissin ger. een regeling tussen Egyp te en Israël tot stand te bren gen, is mislukt. Van diploma tieke zijde in Washington is meegedeeld dat Ford ook nop een onderhoud zal hebben met premier Rabin van Israël. Dit is echter nog niet door het Witte Huis bevestigd. Voo- het zover ls gaal pre mier Den Uyl naar de Vere nigde Staten. President Ford heeft ruim een halve dag be schikbaar voor besprekingen met Den Uyl. De Nederlandse mi nister-president gaat op 14 mei 's morgens naar het Witte Huis in Washington waar hij een bespreking heeft met de Amerikaanse president. In het begin van de middag gaat drs. Den Uyl naar minister Kissin ger (buitenlandse zaken), met wie hij uitgebreid luncht. 's Avonds zit de premier samen met Ford en Kissinger aan een werkdiner. Daarna omstreeks half elf houdt de Nederlandse minister-presi dent een persconferentie in Blair House. Den Eyls bezoek aan de V.S. ls een onderdeel van zijn reis aan Canada en de Verenigde Staten. Op 10 mei vertrekt de premier naar Canada, waar hij o.a. veel Nederlandse Cana dezen ontmoet en een boom kwekerij bezoekt. Op 12 mei voert drs. Den Uy] besprekin gen met de Canadese minister van buitenlandse zaRen Mac- eacher. 's Avonds volgt een werkdiner met premier Tru- deau. De volgende dag staat c.a. weer een bespreking met Trudeau op het program, waarna hij naar de Verenigde Staten vertrekt. GISTERMORGEN heeft een onbekende man een gewapen de overval gepleegd op de Ne derlandse kredietbank in Weert. Hij verdween met f 15.000. Omstreeks kwart over negen kwam de man het bankgebouw binnen en be dreigde d" kassier met een klein nistool. Deze tijd is een slappe tijd, waar het om het nieuwsaan bod gaat. Er gebeurt niet zo veel hetzij dat er een mi nister op opstappen staat. En dat komt omdat de meesten uwer deze dagen bar weinig uitspoken. Maar ik gun het u. Zo'n bevrijding, trouwens elke be vrijding, is waard om gevierd te worden. ir Lubbers, quo VADis. •ie Ja, die bevrijding. Wat 2>efft u va-ii het volgende? ,JJe term bevrijding omvat nu meer din gen en meer mensen dan der tig jaar geleden. Het gauit ons nu om integrale bevrijding; v n héél de mens en van alle mensen". ir Dat zegt Pax Christi in een verklaring bij gelegenheid van 30 jaar bevrijding. En bij alle terugdenken ontkomen we er toch niet aan vooruit te kij ken- Al een kist, krat of VAD mm Lubbers gehad? „De vraag of wij ln de ko mende dertig jaar komen tot een meer rechtvaardige en vreedzame wereld, hangt af van de keuze van ieder van ons: of wij de zaken passief onder gaan en laten betijen, dan wel erin slagen ons aller bijziend heid en kortzichtigheid te doorbreken. Die houding is ook bepalend voor de vraag of ons nog dertig jaar gegeven is om orde op zaken te stel len". Aldus nog eens Pax Christi, en da* is volgens mij niet mis te verslaan. it Meneer (of mevrouw) .J V. uit Breda, wilt u uw anonimi teit opheffen en ook meedelen waar uw Marijn woonde of woont? Dat wil niet zeggen dat u met naam en toenaam in de krant komt, maar u moet begrijpen dat ik niet kan va ren op anonieme brieven. Wat tti de VAD rit, verzuurt niet. ir Attentie, hier volgt een op roep voor Peking: wil Noro dom Chinahoek zich in Pnomh Penh melden? it Lubbers: On vermogens- aanwasdeling. it Werkgevers: Vermogensaf- wasdeling. Da's de kif. Ik ben henen- MERIJN Max. temp. Aberdeen half bew. 12 gr. Athene zwaar bew. 21 gr. Barcelona onbew. 21 gr. Berlijn zwaar bew. 18 gr. Bordeaux onbew. 23 gr. Brussel half bew. 16 gr. Frankfort regen 20 gr. Genève zwaar bew. 20 gr. Helsinki regen 14 gr. Innsbruck half bew. 19 gr. Kopenhagen zw. bew. 12 gr. Lissabon onbew. 28 gr. Locarno licht bew. 25 gr. Londen regenbui 17 gr. Luxemburg zw. bew. 17 gr. Madrid onbew. 22 gr Malaga onbew. 21 gr Mallorca onbew. 23 gr München licht bew. 18 gr. Nice onbew. 21 gr. Oslo half bew. 12 gr. Parijs zwaar bew. 19 gi< Rome onbew. 25 gi Split zwaar bew. 20 gr. Stockholm licht bew. 10 gr. Wenen onbew. 20 gr Zürich zwaar bew. 20 gr. Las Palmas half bew. 24 gi. (ADVERTENTIE) Maak nu een voordelige Londen-trip Hoverllovd brengt u in 40 minuten van Calais naar Ramsgate Niet vliegen, niet varen, maar vlaren. COUPON Voor een vakantie tussendoor Aankomst in het mooiste deel van Cngeland Londen vlakbij. U betaalt alleen voorde auto all-in 114,- Gratis overtocht voor u en 4 mede-passagiers Inlichtingen; uw reis- of passagebureau. tarief raarnei zoen raar auto.{.SI m tariefhnagxpSwn f 150.- S 18 Stuurt u mij a.u.b. gratis folder, dienstregeling en prijzen Naam: Straat: Plaats: Versturen als brief aan: Hoverlloyd Reservations, Brabantstraat 3. Brussel Tel 09 - 32 22 19 02 25 I

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 13