REAIT' PAAN s reserve ;erust Verdeeldheid over compartimentering ONDER WIJS INSPECTEUR J. GELIJNS OFFICIER ON Gedeputeerde Van den Bos ridder Nederlandse Leeuw Leerkrachten schrijven minister over RPCZ Geen bezwaar tegen nieuwe fabriek van Hoechst Inspraak bevolking ernstig in gedrang zonderprik meier prik VOORLOPIGE COMMENTAREN Statenleden stellen vragen over Baalhoek Postdistrict- directeur C. S. Vis officier ON stad Samenwerking kleuter- en basisonderwijs Hulst Sasse zusters kregen [onderscheiding Koeler hoogwater AANPASSING VERGADERING Bezorgd Middelburgse GAB-directeur ridder O.-N. Aantasting Procedures Reimerswaal WOENSDAG 30 APRIL 1975 gebrek aan helpers te hebben een beroep kv doen op vrijwilligers' zich via zo'n bureau 1 baar hebben gesteld, manier zouden de clulis dien nodig kunnen besc'. ken over chauffeurs, l6;i administratieve medewerk enz. Vanuit de groep naar voren, dat de creu vorming beschikt over"' vrij groot (betaald kat, Verder werd opgemerkt de jeugdraad niet al te' h zou functioneren. De bij», komst werd door ongev» IS inwoners bezocht GROOT HULST Het op elkaar afstemmen van ter- en basisonderwijs meer gestalte krijgen, herbrengen van deze vormen van onderwijs ii gebouw wil nog niet i dat er goed genoeg samengewerkt. Deze gedi je wordt naar voren gebri door de inspraabgroep, zinh met het onderwijs £1 zighouidit. De groep wil va de inispraokgroepen in dorpen en wijken weten of daar peuterspeelzalen nodij zijn. Ook wil men meer in formatie over het al dan niet' handhaven van de verschik lende lagere scholen in de dorpen. Kinderen van worn- wagenbewoners moeten oü in het lespatroon op de sch» len kunnen worden hijs voegd. Het onderwijs aa kinderen van buitenlands noemt men een probleem, te groep constateert, dat er groot Hulst voldoende lager beroepsonderwijs is. De M formatie over het lager be roepsonderwijs aan de ou ders vindt men gebrekki} Ook nieuwe inwoners wor den maar gebrekkig op w hoogte gesteld van de onder wijsmogelijkheden, zo word gesteld. Gelet op de Kunstige: ervaring met het ihno-onda- wijs wordt het geven van in lividueel tecnisch onder wijs (ito) aan de lts aanbel volen. Bij de huishoudschool zou ook lager economisch a administratief onderwijs ge geven kunnen worden. Stich ting van een school voor middelbaar economisch-» ministratief onderwijs vil» men gewenst in Zeeuw» Vlaanderen. FENTIE) bij de verschillende is men het nog niet neler" eens. De mededelingen van hoofd werden door dev<- melde manschappen- "ie de laatste weken T1 - f lerlei oefeningen danig 111 publiciteit hebben ie' met vreugde begroet. Tijdens de nabcsprf^J '(hoofi** Zodr" waarbij ook majoor L C lisse aanwezig was (hooW^ de Nationale Reserve 0 land) en regionale commandant Faisseur. c® teerde men dat sr til"er}" laatste oefening nogal wa'j -t ten waren gemaakt. Voo het begin liep het kaartlezen en het OP ken nogal eens *iis. we in een groter moeten werken, *r0 Li# nogal moeilijk", zo verKP» de oefenleiding desgevraas Tophit,(art De ,eduuHf hun dames van de topbiljartclub 't Anker [f vrijdagavond om 19-3° het café van Eddy Waut Hulst bijeen voor het n van de jaarlijkse teeravon" h- rfr ij - j Koninklijke waardering voor onderwijs-inspecteur Gelijns. (Var een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De zus- L ters Thea en Suzanne, veroon- den aan de orde van de fran- inessen te Sas van Gent .negen gisteren uit handen I van burgemeester W. Dusar- i duiju van Sas van Gent de eremedaille in goud verbon den aan de orde van Oranje- Nassau. I Beide zusters ontvingen de onderscheiding uit dame voor I hun verdiensten voor het bij- zonder onderwijs in Sas van Gent. Zowel zuster Thea ais zuster Suzanne hebben het veettagjarig jubileum in dienst I van het onderwijs al achter de irug. Zuster Thea, mejuffrouw G. -len, deed op 18-jarige leef tijd mtrede in het klooster. Via Den Haag en een zestal andere standplaatsen kwam ze in Sas van Gent terecht, waar zij nu onder meer ook nog de zorg over de kerk heeft. Zuster Suzanne, mejuffrouw F. van de Heijden, startte haar loopbaan als onderwijzeres eveneens in Den Haag. Mo menteel is ze nog werkzaam aan de Sasse Sint-Michaël- achool. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Een van de markantste figuren uit het Zeeuwse onderwijs, de heer J. Gelijns uit Vlissingen, benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. De 59-jarige heer Gelijns is al 37 jaar aan het onderwijs ver bonden, waarvan 20 jaar als inspecteur bij het lager onderwijs). Naast de familie van de heei Gelijns waren ook ver schillende prominente verte genwoordigers uit het onder wijs en van het ministerie vari Onderwijs naar het Vlis- singse stadhuis gekomen om hem te feliciteren met de be noeming tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Vooruitzichten voor donder dag en vrijdag, opgesteld door het KNMI op dinsdag om 18 uur: Overwegend droog met zonnige perioden en middag temperaturen ongeveer 14 gra den. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Neder Voor donderdag: Aantal land. Voor donderdag: Aantal uren zon: 3 tot 12. Min. temp.: omstreeks 5 graden. Max. «mp.: omstreeks 13 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 pro- een'. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. Voor vrijdag: Aantal uren 2®: 0 tot 9. Min. temp.: om streeks 7 graden. Max. temp.: omstreeks 14 graden. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans P een geheel droog etmaal w procent. Morgen, donderdag 1 mei. ^fn op Zoom 7.27 en Hansweert «.33 en 18.51 ie.-nmuen 6.0C en 18.19 Pissingen 5.29 en 17.51 «vmeldin-ge 7.18 en 19.39. Het heeft heel wat voeten in aarde gehad voor hem dins dagmorgen de onderscheiding kon worden uitgereikt. Daar voor was het zelfs noodzake lijk dat de heer Gelijns door het hoofd van de Vlissingse politie om de tuin werd ge leid. De burgemeester van Vlis singen, drs. Th. Westerhout, stortte veel lovende woorden uit over het hoofd van de man, die zo intens met het onderwijs bezig is, dat voor hem niets onmogelijk is. Dat kwam tot uitdrukking in de woorden van de heer Wester hout De heer Gelijns is een van de inspecteurs bij het la ger onderwijs, die altijd weer bereid is oplossingen te zoe ken in het belang van het onderwijs en dat hij daarbij ook het belang va® de ge meente dient is wel duidelijk, zo stelde de heer Westerhout. De heer Gelijns is niet alleen als inspecteur bij het onder wijs betrotoiten, hij neemt ook actief deel ais bestuurslid aan diverse organisaties op het ge bied van het onderwijs. Daar naast is hij consul van het Veilig Verkeer- Buiten het on derwijs om is hij bestuurder van het Gasthuis Middel-burg en van het Jacob Roggeveen huis in de Zeeuwse hoofdstad. Vooral in deze laatste functie heeft hij enorme invloed ge had bij het plannen maken en de realisering van dit tehuis voor bejaarden. waterstanden Konstanz 346 plus 1, Rhein- felden 269 min 6, Plittersdorf 449 plus 6, Maxau 506 plus 2, Plochingen 160 min 3, Mann heim 340 min 8, Steinbach 157 plus 16, Mainz 349 min 9, Bingen 205 min 11, Kaub 260 min 12, Trier 303 plus 3, Ko blenz 271 min 19, Keulen 270 min 15, Ruhrort 441 min 10, Lobith 1080 min 6, Pannerden- se Kop 1045 min 0, Nijmegen 877 min 7, IJsselkop 931 min 0, Eefde IJssel 478 min 10, Deventer 350 min 12, Kater- veer-Spoordersluis 75 min 6, Monsin 5448 plus 2, Borgharen 3945 min 25, Belfeld 1156 plus 13, Grave beneden de sluis 511, plus 12. De minste waterdiepten in de vaargeul, heden vermeld in centimeters: Driel-Amerongen 270, Ame rongen-Lekkanaal 300. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Sta tenleden H. Eversdijk (CHU), P. Everaert (K.V.P.) en C. Balkende (A.R.P.) hebben het college van Gedeputeerde Staten een aantal vragen voor gelegd met betrekking tot het Baalhoekstraat. ,De Statenleden willen van G S- weten of het juist is dat de tractaatvoorwaarden niet in de Provinciale Staten behan deld zullen worden, voordat deze tractaten ter goedkeuring aan het parlement worden voorgelegd. „Is dit dan niet in strijd met de Statenuitspraak over Baf Ihoek en wat denkt uw college te doen om deze uitspraak van de Staten van Zeeland alsnog te honoreren"? zo wordt gevraagd. Verder willen de Statenle den weten of met het colla ge van G.S. voldoende overleg is geweest over de tractaats- voorwa-arden en of G.S. vin den dat Zeeland voldoende in spraak heeft gehad en of dit tot resultaten heeft geleid. Ook wil men weten of G.S. inmiddels akkoord ziin gegaan met de ontwerptractaten. Tot slot willen de CDA-leden graag weten of G.S. bereid zijn reeds nu mee e dien of zijn reeds nu mee te delen of naar hun oordeel in de ont werptractaten voldoende ga ranties met biibehorende sanc ties zijn ingebouwd om te voorkomen dat het met de na leving dezelfde kant opgaat als met de naleving van de trae- taten ten aanzien van het kanaal Gent-Terneuzen. (Va® een onzer verslaggevers) BREDA-BERGEN OP ZOOM-GOES Het rapport dat de commissie Comparti mentering Oosterschelde maandagavond laat heeft uit gebracht over de indeling van de Oosterschelde, is in Zee land en West-Brabant met ge mengde gevoelens ontvangen. Vreugde en optimisme waren er vooral bij de landbouw, de schelpdierenvisserij, de mi lieugroepen en de gemeente Reimerswaal, teleurstelling en ergernis bij de gemeente Tho- len en waarschijnlijk ook bij Bergen op Zoom. Hoewel niemand gisteren al in staat was meer dan een voorlopig commentaar te leve ren, bleek dit toch het over zicht van de veldslag, die de afgelopen maanden om de in deling van de Oosterschelde gevoerd is. De bioloog dr. Par ma namens het Zeeuws Coör dinatie-orgaan- oester- en mos selhandelaar P. Verwijs en burgemeester van Reimers waal mr. C. Pijl Hogeweg toonden zich erg gelukkig, dat de Wemeldingedam (van Tlro- len naar Yerseke) in het rap port van de compartimente- ringBcommissie niet voorkomt. Heel wat minder gelukkig daarmee was gemeentesecreta ris Benou van Tholen. „Hier blijkt voor de zoveelste keer, dat aan streekbelanjgen geen aandacht geschonken wordt. Tholen ligt met allerlei ont wikkelingen een stuk achter ap overig Zeeland, juist door gebrek aan goede verbindin gen. Zo Müfit Tholen het ex centrisch gelegen gebied wat het altijd geweest is. Maar we hebben gelezen dat de kosten de limiet aardig gaan over schrijden, dus daar is onze hoop op gevestigd: dat de Oos terschelde toch no-g helemaal afgesloten wordt". Lid van de actiegroep Oos terschelde Open Cees van Leeuwen begrijpt niet dat de gemeente Tholen zo naïef heeft kunnen zijn nog op een Wemeldingedam te hopen. „Als je je zoveel geld en moeite getroost voor deze half open oplossing is het toch duidelijk, dat je daarna niet de rijke oostelijke kom zo maar om zeep kunt helpen", zegt hij. Van de varianten die de comipartimenteringscommis- sie heeft aangedragen ziet hij het liefst een combinatie van Fhilipsdam met Oesterdam kaarsrecht lanigs het Schelde- Rijnkanaal, en een verbeterde caissondam. „Je kimt dan later altijd het tijdverschil nog aan passen", meent hij. Burge meester Pijl Hogeweg steunt hem in die gedachte. -,Je kunt je schelpdieren-percelen hand haven, je hebt geen nieuw ka naal nodig bij Waarde of Krabbendijke en als je dan het kanaal Wemeldinge-H-ans- weert nog aanpast, zijn die dorpen ook uit de problemen ZLM-voorzitter ir. D. Luteijn liet zich gisteren met evenveel lof over een aanpassing van het Kanaal door Zuid-Beve land uit. „Geen Waardekanaal betekent ook: geen extra- doorsnijd-inig van landbouw gronden, en dan zijn wij al akkoord", zo liet hij ons we ten. Eduard Boissevain, coördina tor van zestien samenwerken de Oosterscheldegroepen (SOS) kon gisteren nog wei nig commentaar kwijt. „We vergaderen volgende week om onze standpuntbepaling voor te bereiden. Eén van de daar opvolgende weken geven we dat nog wel formeel uit. En gezien de aard van het rapport nemen wij aan, dat de keuze van de variant verder in een openbare procedure nog wordt uitgemaakt", aldus Boissevain. Dr. Sikko Parma, eveneens lid van het Oostersoheldecomité: „Voorzover ik het kan over zien is de commissie uitgegaan van het zo goed moge tijk in stand houden van het bestaan de milieu. En dat uitgangspunt komt op ons zeer geloofwaar dig over". Voorzitter van de oester- en mosselhandelaren P. Verwijs is a-I even bondig in zijn commentaar: „De Oester- dam zo oostelijk mogelijk en het kanaal zo oostelijk moge lijk. Dan hebben wij niet te klagen". Bij de gemeente Ber gen op Zoom was gisteren nie mand in staat al commentaar op de compartimenteringsnota te leveren. Wel zal nog deze week het rapport in Bergen op Zoom nauwlettend bestudeerd worden. Gedeputeerde J. v. d. Bos dankt voor onderscheiding. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Gedepu teerde J. van den Bos is giste ren onderscheiden met het ridderschap in de orde van de Nederlandse Leeuw. De ver sierselen werden hem in de G.S-zaal van het provinciehuis opgespeld door de commissaris der koningin, dr. C. Boertien, in aanwezigheid van zijn ge- tin. collega-gedeputeerden en ekele ambtenaren. Commissaris Boertien ty peerde de heer Van den Bos als een man, die zichzelf vanaf de grond (letterlijk en figuur lijk) heeft opgewerkt. Na een start op de akker stapte de heer Van den Bos ruim 40 jaar geleden over naar de ge meentesecretarie van zijn ge boorteplaats. Sindsdien heeft hij diverse bestuurlijke funk- ties vervuild, onder meer die van burgemeester van Ame- muiden en St-Annaland. De band met de landbouw had de heer Van den Bos echter nooit verloren, stelde commissaris Boertien. Gedeputeerde Van den Bos zei in zijn dank woord, dat het moeilijk pra ten over jezelf was. Ben ding hiad bij hem al die jaren ech ter centraal gestaan: „Ik heb geprobeerd het belang van mijn medemens te dienen, ook al ging het daarbij soms om kleine zaken Of ik daarin ge slaagd ben, moeten anderen beoordelen", aldus de nieuwe ridder die zei erg dankbaar voor de onderscheiding te zijn. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De leer krachten van de bijzondere scholen voor lager onderwijs in West-Zeeuwsch-Vlaanderen spreken in een brief die onder meer is gericht aan de minis ter van Onderwijs en Weten schappen hun bezorgdheid uit over de te verwachten ver mindering van diensten aan en begeleiding van hun scholen. Aanleiding hiertoe zijn de moeilijkheden rond de subsi diëring van het Regionaal Pe dagogisch Centrum Zeeland (R.P.c.Z) de problemen die hieruit kunnen voortvloeien en de berichten dat medewerkers vertrekken wegens onzeker heid rond het voortbestaan van het RPCZ. De leerkrachten schrijven dat ,de diensten van het cen trum niet mogen wegvallen of verminderen en wel om de volgende redenen: Regionale schooladviesdiensten zijn in het hedendaagse onderwijs on misbaar; het RPCZ heeft reeds een belangrijke aanzet tot ver nieuwing van het kleuter- en basisonderwijs bijgedragen, iets wat te waarderen is ge zien de behoeftige omstandig heden waaronder gewerkt moet worden; Behalve steun aan het onderwijzend perso neel mag het belang van het schoolkind toch wel het zwaarst wegen- „De totale in zet vain het RPCZ en het door ha-ar begeleide personeel richt zich op het kind. Moet dit kind d-an „het kind van de rekening" worden, die rijk, provincie en gemeenten elkaar toeschuiven"? zo vragen de briefschrijvers zich af. Volgens hen zou het een ge weldige klap voor het Zeeuw se onderwijs en het Zeeuwse schoolkind zijn ails het cen trum in deze situatie zal moe ten blijven werken en zelfs haar werkzaamheden zal moe ten beëindigen. Men vraagt zich af waarom het in Zeeland niet mogelijk i* ƒ1.55 per in woner op te brengen, terwiil in de landelijke situatie 8,- per inwoner wordt opge bracht. Waarbij opgemerkt wordt d-at in Zeeland mede werker van het centrum op 19.000 inwoners werkzaam is Landelijk is dit 1 op 8.000 inwoners. „Wii hooen en ver wachten in het belang van het Zeeuwse schoolkind dat een zeer spoedige beslissing wordt genomen, die hef mogelijk maakt dat het RPCZ ontimaal kan functioneren", zo beslui ten de leerkrachten hun brief. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De plannen van Hoechst voor de bouw van een fabriek voor reiniging van ruw fosforzuur in Vlissingen- Oost zullen geen vertraging ondervinden van ingediende bezwaarschriften. De hoorzit ting op grond van de wet luchtverontreiniging en de hinderwet die gisteren in het stadhuis van Vlissingen was belegd, kon meteen na ope ning weer worden gesloten bij gebrek aan bezwaarden. Werden gisteren geen i mondelinge bezwaren ge maakt. eerder zijr evenmin schriftelijke bezwaren inge diend. Behalve vergunning voor de bouw van de nieuwe fabriek vroeg Hoechst ook vergunning voor enkele wijzi gingen in de bestaande natri- umtripolyfosfaatfabriek. Deze wijzigingen zijn nodig om de ze bestaande fabriek geschikt te maken om het gereinigde ruw fosforzuur te kunnen ver werken. Na de ingebruikname van de nieuwe fabriek zal de fluoruitstoot ten hoogste 6,338 kg. per uur bedragen. Dit is 12,5 procent beneden de toege stane hoeveelheid. De fluoruit stoot van de nieuw te bouwen fabriek voor reiniging van ruwfosforzuur ligt 50 procent lager dan die, welke een vier de fosforoven met zich meege bracht zou hebben. Hoechst voert overigens een meetpro gramma uit, dat onderdeel vormt van het Hoechst-milieu- plan voor de komende ja ren. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG-MIDDELBURG De directeur van het ge westelijk arbeidsbureau te Middelburg, de heer D. Boog- erd, is gisteren op het ministe rie van sociale zaken in Den Haag onderscheiden met het ridderschap in de orde van Oranje Nassau. De bijbehorende versierse len werden de heer Boogerd door minister Boersma per soonlijk opgespeld. De heer Boogerd werd onderscheiden vanwege zijn verdiensten op het gebied van de arbeidsbe middeling en de arbeidsvoor ziening. Minister Boersma wees daarbij op de actieve taak, die de arbeidsbureaus hedentendage te verrichten hebben. In directeur Boogerd wilde de minister het gehele team van het Middelburgse ar beidsbureau onderscheiden, zo zei hij. MIDDELBURG -De heer C. S. Vis, directeur van het postdistrict Middelburg, is be noemd tot officier in de orde van Oranje Nassau, de officië le uitreiking van de versierse len behoren bij deze benoe ming vond plaats bij de cen trale directie van de PTT in 's-Gravenhage. Bij deze uitreiking waren zijn vrouw, de leden van de directieraad van de PTT en enkele genodigden aanwezig. De heer Vis werd bij deze gelegenheid toegesproken door de directeur-generaal van de PTT, drs Ph. Leenman. Deze kenschetste de heer Vis als iemand die op L-escheiden en indringende wijze zijn mening geef* en een gewaardeerde bijdrage levert aan de oplos sing van algemene beleids vraagstukken. Zijn gevoel voor veranderde sociale om- stanuigheden en zijn vermo gen hierop in te spelen verdie nen alle lof aldus de direc teur generaal De heer "Vis be zit een grote sociale en cultu rele belangstelling en vervult verschillende bestuursfuncties. „Zo is hij o.m. lid van de oudercommissie van de stede lijke scholengemeenschap en plaatsvervangend lid van de raad van kerken te Middel burg Hij is teven. 'V rn hot landel.jk bestuuj van de doopsgezinde gemeente. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG Als de rege ring kiest voor de comparti mentering van de Oosterschel de met kanalen door Zuid- Beveland dreigt de inspraak van de bevolking ernstig in het gedrang te komen. Een van de belangrijkste conclu sies in het rapport van de commissie compartimentering Oosterschelde, dat gisteren bij de regering is ingediend, is namelijk, dat deze twee alter natieve oplossingen nauwelijks op tijd - voor 1985 - kunnen worden uitgevoerd. Er zullen speciale procedures nodig zijn om snelle beslissingen te ne men. De commissie zelf zegt te vrezen dat de inspraak van de bevolking dan ernstig in het gedrang komt. Aangezien de commissie ook niet zoveel voelt voor het al ternatief waarbij in de lengte richting van het Volkerak een da Ai wondt aangelegd om zout en zoet water te scheiden, blijft de verbreding van het bestaande kanaal door Zuid- Beveland met de Phüipsdaim en de Oesterdam de beste op lossing. Maar ook hiervoor geldt dat binnen zeer korte tijd een definitief besluit daarover moet worden geno men, wil men niet in tijdnood geraken. Verbreding van het kanaal is ook op een na de goedkoopste oplossing. Het alternatief, waarbij bij Krabbendijke (ten oosten van Waarde) een kanaal door Zuid-Ceveland moet worden gijgraven, heeft als groot na- d-el dot het landschap ernstig wordt aangetast door hoge op ritten van bruggen. Ook ten aanzien van het agrarische grondgebruik wordt het ka naal bezwaarlijk geacht. Maar het grootste bezwaar, ook door de provincie Zeeland aange voerd tegen het kanaal bij Waarde, is wel dat het smalle gedeelte van Zuid-Beveland opnieuw wordt doorsneden. Dat bezwaar geldt ook een kanaal bij Rilland. De rijksplanologische com missie (die nog een oordeel moet geven over de vier voor stellen van de commissie) stelt dat de. totale voorberei dingstijd van beide kanalen minstens vier a vijf jaar is. Men is daarbij uitgegaan van de normale procedures. Een voorbereidingstijd van drie jaar (uiterste termijn om op tijd in 1985 klaar te zijn) is slechts haalbaar als er speciale procedures worden toegepast. Hierbij kan de direkte in spraak van de bevolking uit de streek in het gedrang ko men wat door de commissie wel bezwaarlijk wordt ge acht. Deze problemen zijn er niet hij een eventuele verbreding van het bestaande kanaal door Zuid-Beveland. Daar is al lan ge tijd rekening gehouden met een mogelijke verbreding. Mat bovendien staat deze verbreding in feite los van de bouw van de Philips- en Oes terdam. Daardoor kunnen de normale procedures - inclusief inspraak van de bevolking - worden gevolgd. Bovendien heeft een verbreding van dit bestaande kanaal het voordeel dat de bevolking van de streek daar de afgelopen jaren al op gerekend heeft. Verbre ding ontmoet vergeleken bij de kanalen bij Krabbendijke en Rilland maar heel weinig planologische bezwaren, ter wijl het landschap nauwelijks wordt aangetast (behalve een deel van het moerengebied). Wat Reimerswaal betreft, bij alle tternatieven komt dit plan voor industrievestiging in het oostelijk bekken van de Costerschelde in het gedrang. In alle gevallen zal er een speciaal zeevaartkanaal gegra ven moeten worden. Overigens hestee 't de commissie in haar rapport praktisch geen aan dacht aan het Reimerswaal- plan. Wel wordt uitvoerig in gegaan op de mogelijkheid dat de kustvaart Bergen op Zoom ook na de gedeeltelijke afslui ting var. Oosterschelde kan blijven aandoen. Het enige be- vva'.r is dat de schepen wat meer sluizen moeten passe ren. Directeur Vis.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 3