STERKER VELD DAN OOIT TEVOREN FC niks blijft aan de leiding LILIAN GILISSEN SNEL OP HONDERD METER Yan Rooyen klopt Timmermans Sluiskil dwingt DOW gelijkspel af. tele ontr inric parachute- Uitzendii St. Aloy onttroont sport Klapstuk. Troeven. Huwelijk Piet Vonck Toernooi zege De Schelde Effecten Onderduiken WOENSDAG 30 APRIL 1975 DECOSTER IN CROSS VAN AXEL (Van onze sportredactie) AXEL - Op maandag 5 mei, de nationale feestdag, zal Axel weer overspoeld worden door Zeeuwse, Brabantse en Belgische motorcross-enthousiasten. „Niet te verwonderen", zegt manager Harry Goossens - die samen met voorzitter Jan den Doelder en penningmeester Jan Rouw (van ReBuRo) het organisatiecomité vormt van deze achtste internationale motorcross „want we hebben een sterker bezet veld dan ooit tevoren". Goossens, die in zijn hoedanig heid van manager en internationaal jurylid enorm veel contacten heeft is er in geslaagd „voor een zacht prijsje" de Europese top - zo niet wereldtop - naar Axel te loodsen. Niemand minder dan Roger Decoster (favoriet voor de wereldtitel dit seizoen) en zijn landgenoot de Belg Jaak van Velthoven en de Nederlandse internationalen Frans Sigmans en Gerrit VVolsink staan op de deelnemerslijst, die niet zonder trots door het „gouden organisatietrio" gepresenteerd werd. „Namen om je vingers bij af te likken", zegt Harry Goossens, die de cross graag op koningin nedag in Axel had gehad. „Maar dat is niet gelukt jammer ge noeg. Op 30 april is er in Marum al een wedstrijd die meetelt voor het kampioenschap van Neder land. Wij hadden de KNMV ge vraagd een wedstrijd voor se nioren en internationalen te mogen organiseren, meetellend voor het Nederlands kampioen schap, maar dat kon nu helaas niet. Men heeft ons beloofd dat wij volgend jaar aan de beurt zijn. We hebben 30 april al drie keer eerder gehad als datum voor onze cross, maar het is een veel gevraagde datum op de ka lendervergadering Daarom zijn we nu uitgeweken naar 5 mei, maar volgend jaar wordt het in ieder geval weer koninginnedag. Een gelukkige bijkomstigheid is dat we nu in ieder geval Roger Decoster en Jaak van Velthoven hebben kunnen contracteren. Normaal gesproken zijn die mannen niet te betalen. Nu doen ze het, omdat er zondag een cross in België verreden wordt en Axel voor hen gemakkelijk te koppelen is. Het is een unicum om die spetters aan de start te krijgen. Buiten de Nederlandse Grand Prix zie je ze nergens in Nederland aan de start. Toch een verdienste voor de Axelse organisators", meent Harry Goossens, die terecht kan pron ken op een deelnemersveld dat er niet om liegt. (Van onze sportredactie) AXEL - Bij redelijk goed weer geeft de Eerste Nederlandse Parachutis ten Club de paraclub van het vliegveld Seppe een demonstratie parachute springen op het cross terrein van de Motorclub Axel achter de waterto ren. De demonstratie be gint om 13.30 uur, tijdens de pauze van de interna tionale motorcross. De springers van de ENPC, één van de tien para-verenigingen die Nederland rijk is, zullen uit de Cessna van de club een sprong maken van on geveer 1500 meter hoogte. Hebben zij het afspring- punt goed bepaald, de pa rachutes op de juiste hoogte geopend en bestu ren zij de parachutes goed, dan zullen zij voor de voeten van het publiek landen. De demonstratie zal alleen niet kunnen doorgaan als de wolken lager zijn dan 700 meter en er een harde wind staat. Dit in verband met de nationale en interna tionale regels van het sportspringen. De organisatoren van de internationale motorcross in Axel - het rio Den Doelder-Rouw-Goossens toont zich bijzonder ver heugd door de medewer king die men bij de orga nisatie heeft gekregen van de Motorclub Axel en de Belgische motorclub Sa men Sterk uit Moerbeke. Harry Goossens: „Die samenwerking is prettig, en heb je nodig, anders is het vrijwel onmogelijk zo iets voor elkaar te krij gen". Klapstuk vormt natuurlijk de strijd van de senioren en inter nationalen in de 500 cc-klasse. Hierin gaan 33 crossers van start. Boeiend kan het duel wor den tussen Yamaha-coureur Jaak van Velthoven en zijn grootste concurrent de Suzuki- rijder Roger Decoster. Decoster is favoriet. Hij schreef immers al de Grote Prijs van Zwitserland op zijn naam, meetellend voor de strijd om de wereldtitel. Vo rig jaar zou Decoster eveneens in Axel in actie komen, maar moest het met een blessure op het laatste moment laten afwe ten. Goosse/is: „Nu komt hij zeker. Het contract is binnen en hij is fit". Het Belgische topduo kan de meeste tegenstand verwach ten van Nederlands kampioen Gerrit Wolsink en Frans Sig mans. Daarnaast kunnen Pols voort op Maico, Benny Wilken en Peter Herlings (eveneens be iden op Maico) voor verrassin gen zorgen Wilken uit Nieuw- Schoonebeek is een 18-jarige in ternational, die pas nog heeft deelgenomen aan een sterk, be zette cross in Frankrijk en er een fraaie vierde en vijfde plaats in de wacht sleepte. Senior Peter Herlings uit Gemert reed zich in het Gelderse Hengelo in de kij ker, door achter Wolsink en Sigmans op de derde plaats be slag te leggen. Harry Goossens is verheugd dat alle jongens uit zijn „groep" Axel met een be zoek vereren. Manager Goos sens: „Ik heb de jongens niet ge vraagd of ze wilden komen. Het moest spontaan gaan. Ze moch ten zelf kiezen. Daarom ben ik blij dat op de deelnemerslijst ook de namen staan van Jo Lammers, Peter Willems, Tini van Erp en Mattie Ghielen. Stuk voor stuk knapen die voor sensa tie kunnen zorgen in de 500 cc- klasse". De internationalen rijden twee manches van 20 minuten en twee ronden. Daarnaast ko men in Axel nog junioren aan bod in de 50 en 250 cc-klasse. Goossens: „Het aantal inschrij vingen bij de junioren was weer enorm groot Tegen de zestig in elke klasse. Hierdoor zij n we ge noodzaakt zowel in de 50 als in de 250 cc-klasse twee series en een finale te laten verrijden. Twee series van twaalf minuten en twee ronden en een finale van vijftien minuten en twee ron den". •Roger Decoster, de grote trekpleister tijdens de internationale motorcross in Axel op maandag 5 In de 50 cc-klasse komen nogal wat Zeeuwse troeven aan bod. Roel van de Pol (Vlissingen) op AGS; Tinus van Drongelen (Vlissingen) op Crosta; Dennis den Engelsman, Kees Joosse en Henk Aarnoutse (allen Middel burg) op Kreidler en Floor van Drongelen (West-Souburg) op Kreidler zullen in de lichtste ju niorenklasse de Zeeuwse eer verdedigen. In de 250-cc-klasse eveneens een grote deelname van Zeeuwse crossers, te weten: Jan Kodde (Vlissingen) op Maico; Tonny van de Broeke (Oostka- pelle) op Montesa; Sjaak Meul- meester (Vlissingen) op Maffco; Jan Bouten (Vlissingen) op Husqvarna; Leo Ovaa (Oost- Souburg) op Montesa; Pieter de Visser (Middelburg) op Bultaco; Wim Matthijssen (Middelburg) op Montesa; Jan Berendsen (Vlissingen) op Maico; Jaap Ver ton (Burgh) op Yamaha; Wim van de Berg (Middelburg); Jan Wondergem (Oostkapelle) op Maico en Jan Brand (Oostkapel le) op CZ. „We rekenen op veel publiek", zegt Harry Goossens, die bin nenkort naar Italië gaat als in ternationaal jurylid. „De be langstelling voor de motorcross, zowel van de zijde van deelne mers als publiek neemt steeds meer toe. Drie jaar geleden had den we een topjaar met 38 00 toe schouwers. We moeten er 2500 binnen onze poorten krijgen wil len we er financieel uitspringen. Ik denk dat we met dit deelne mersveld dit jaar alle records zullen breken". TON KOOMEN (Van onze sportmedewerkers) HULST - In de vierde 0Z0- bedrijfsvoetbalcompetitie die gespeeld wordt op de OZO- terreinen in Hulst, bleef FC Niks l aan de leiding door een 2-0- overwinning tegen V.V.S. Ter- neuzen. Een eindstand die reeds met de rust was bereikt. H. Stolte zorgde ervoor dat FC Niks reeds na een tiental minu ten een 1—O-voorsprong nam, terwijl E. Matthijs enkele minu ten voor rust er 2-0 van maakte. Na rust kwam V.V.S. Terneuzen nog sterk opzetten, maar de hechte FC Niks-verdediging gaf geen enkele scoringskans meer weg. De Hulsterse voetbalfor matie hield voornamelijk de bal in eigen bezit, terwijl hun uitval len nog het nodige gevaar in hielden. FC LAmpo uit Hulst heeft sinds lange tijd weer een wed strijd in een overwinning weten om te zetten. Het was FC Het Centrum II dat een 1-0- nederlaag leed. Het Centrum was zeker niet de mindere van FC Lampo, maar de afwerking liet veel te wensen over. Voor rust schoot P. Lampo zijn ploeg op voorsprong, en wat FC Het Centrum ook probeerde, FC Lampo hield de kleine voor sprong tot het laatste moment vast. FC de Parochie-Bar De Klinge (B) sloeg zijn slag in het duel tegen FC Het Centrum I uit Hulst al in de eerste helft. W. Verschueren zorgde al vrij vlug voor een 1-0 voorsprong en door J Pauwels werd het zelfs 2-0. FC Het Centrum was in de tweede helft duidelijk de betere ploeg, maar het team kwam niet tot scoren. FC Monkey II uit Kloosterzande speelde vriend schappelijk tegen FC Niks II uit Hulst, maar verloor dit duel met 3-2. FC Monkey nam eerst door R. Duerinck een 1-0- voorsprong, maar F. Huygens zorgde voor de gelijkmaker. Door opnieuw Huygens nam FC Niks een 2-1-voorsprong, maar aan de andere kant bracht P. Rademakers de gelijkmaker op het scorebord. In slotminuten zorgde Tonny Hillaert ervoor dat de overwinning bij FC Niks terechtkwam. Huidige stand: 1 FC Niks Hulst 17 15 1 131 pnt. (60-9), 2. FC Monkey I Klooster zande 18 15 0 3 30 pnt (59-14), 3. FC de Roeck OZO St.-Jansteen 15 13 1 1 27 pnt. (49-12), 4. Trimvereniging I Hulst 16 12 2 2 26 pnt. (58-9), 5. FC Het Cen trum I Hulst 18 10 3 5 23 pnt. (50-22), 6. FC de Parochie-bar De Klinge (B) 17 7 3 7 17 pnt. (36-37), 7. FC Monkey II Kloos terzande 16 7 2 7 16 pnt. (38-30), 8. V.V.S. Terneuzen 17 6 3 8 15 pnt. (31-38), 9. FC Niks II Hulst 17 8 0 9 16 pnt. (42-51), 10. FC Het Centrum II Hulst 18 6 2 10 14 pnt. (33-43), 11. FC Lampo Hulst 18 6 1 11 13 pnt. (26-44), 12. Trimvereniging II Hulst 18 4 3 1111 pnt. (33—44). Programma voor vandaag: 9.00 uur FC de Roeck-OZO - Trimvereniging I, FC de Parochie-bar - FC Mon key III, 9.15 uur FC Het Centrum I - FC Monkey II, 10.40 uur FC Lampo - FC Niks I en WS Ter neuzen - FC Niks II, 11.00 uur FC Monkey I - FC Het Centrum II en Stadsherberg - Trimver eniging II uit Hulst. AARDENBURG - Stoeterij „Paardenburcht" te Aarden burg heeft weer belangrijke uit breidingen ondergaan. Ten dienste van de Zuidnederlandse paarden- en ponyfokkerij staan momenteel: de negenjarige vol bloed Arabische Keurstam- boekhengst „Goldbey", de vier jarige Arabische volbloed „Ibn Argos van Hulst" wiens groot vader „Nabor" destijds in Ame rika op 20-jarige leeftijd werd verkocht voor 150.000 dollar, de Engels gefokte 8-jarige volbloed Arabier„Sehan". Verdero.a.:dc W.P.N.-hengst Eufraat, de En gelse volbloeds „Game-Park" en „Roe-Head" en de Dart- moorhengst „Vean Sweet Wil liam". (Van onze sportmedewerker) ZIERIKZEE - Ruim 150 jon gens en meisjes, waaronder ve len ook van buiten Zeeland, hebben zaterdag in Zierikzee deelgenomen aan de atletie kwedstrijden voor A,B,C, en D-jeugd die Delta Sport organi seerde. Het prestatieniveau was zeker bevredigend. Zo verbe terde bij de 100 meter voor meis jes B Lilian Gilissen van het Middelburgse Dynamo haar persoonlijke beste tijd op dit nummer (12.7) met een seconde. Op de 60 meter voor meisjes D kwam Ingrid Vader van Zeeland Sport tot een knappe tijd van 91 terwijl Hedy Pokorni (Delta Sport) opviel bij het hoogsprin gen meisjes D met 1 meter 30. Hoog aangeslagen werd ook de prestatie van Eric de Bruijn van Sliedrecht Sport die bij de jon gens D U15 meter bereikte met de kogel. Paul Sturm en Jan de Bart excelleerden weer op de bekende nummers 100, 400 en 3000 meter. De Bart (meer een lange afstandloper) deed het zelfs op de korte afstand (400 meter) ook goed door een derde plaats te bemachtigen. De voornaamste uitslagen waren: 60 meter meisjes B: 1. In grid Vader (Zld. Sport) 9.12. M. Jongschap (Delta Sport) 9.5; 3. H. Verbeek (Delta Sport) 9.9. 800 meter meisjes B: 1. Ria Nijs- kens (R.K.H.A.V.) 2.40.7; 2. M. Stoel (A.V. '56) 2.51. 80 meter meisjes C: 1. M. Olieslager (Schelde Sport) 11.1; 2. L. van Vossen (Delta Sport) 11.9; 3. M. Hendrikse (Delta Sport) 11.9. 100 meter meisjes B: 1. Lilian Gilissen (Dynamo) 12.6; 2. Mar jan Nolet (Delta Sport) 13 1; 3. A. Dietvorst (Spado) 13.8. Ver springen meisjes B: 1. Marjan Nolet 4.64 meter. Kogelstoten meisjes A: 1. T. Kaaysteker (Delta Sport) 9.8 meter Kogel stoten meisjes D: 1. M v.d. Kreeke (Delta Sport) 8.32 m Hoogspringen meisjes D: 1. H. Pokorni (Delta Sport) 1.30 me ter; 2. J Koudijzer (Delta Sport) I.15 meter. Verspringen meisjes C: 17 deelneemsters waaronder als enige D meisje Hedy Pokorni die won met 4.08 meter. Discus werpen meisjes A: 1. T. Kaays teker (Delta Sport) 29.38 m.; 2. M. Cruq (A.V. '56) 25.98 m.; 3. N.G eluk (Delta Sport) 23.04 m; 600 meter meisjes D: 1. J. Ver- meule (Dynamo) 2 min rond. 600 meter meisjes C: 1. C. Gijsbertse (Zld. Sport) 1.58.8.4 x 100 meter meisjes A: 1. Delta sport 55.00; 2. Spado 57.00 100 meter jon gens B: 1. P. Sturm (A.V. '56) 118. 80 meter jongens D: 1. N. van Houte (A.V. '56) 11.9; 2. A. Tavenier (A.V. '56) 11.9; 3. Eric de Bruijn (Delta Sport) 11.9. 1500 meter jongens C: 1. Kim Reijnierse (Dynamo) 4.49.2; 2. Joris Ivens (R.K.H.A.V.) 4.50.5; 3 C. Vermeule (Dynamo) 4.54.7. 300 meter jongens B: 1. J. de Bart (A.V. '56) 9.24.4; 2. H. Gillis (Dynamo) 10.14.6; 3. H. van Tillo (Spado) 10.25. 400 meter jongens B: 1 P. Sturm (A.V. '56 54.5; 2. M. Njepse (Spado) 57.7: 3. J. de Bart (A.V. '56) 59.1. 100 meter jongens D: 1. P. Suy (Schelde Sport) 3.21.4. Speer werpen jongens D: 1. Alex v.d Zwaan (Sliedrecht) 45.10 m Kogel jongens D: Eric de Bruijn (Sliedrecht) 11.15 m. Versprin gen jongens D: 1. P. Suy (S S.) 4.41 m.; 2. A. Tavenier (A.V.R. Rotterdam) 4.28 m.; 3. Eric de Bruijn (Delta Sport) 3.80 m. (Van onze sportmedewerker) HEIKANT-HULST - De be kende Heikantse atleet Piet Vonck - lid van Hulsterse atle tiekvereniging - treedt vrijdag 16 mei in het huwelijk met me juffrouw Marja Lauwers uit Ra penburg. De kerkelijke inzege ning vindt plaats in de paro chiekerk in Rapenburg, 's mid dags om 14 00 uur. Na afloop is er een receptie die gehouden zal worden in café „De Ster" bij de J Polflietvan 19.30tot21.00uur in Hulst. (Van onze sportmedewerker) VLISSINGEN - Het door de badmintonclub „Marathon" uit Vlissingen georganiseerde bondsbadmintontoernooi is een groot succes geworden, zo deelde wedstrijdleider Tobi Lammers in zijn slotwoord ze ker namens alle aanwezigen bij de prijsuitreiking mede. Het toernooi was iets anders van op zet dan vorige jaren, want de or ganisatie wilde voorkomen dat het weer een Zeeuws onderonsje zou worden. Daartoe was er al les aan gedaan om ook een sterke deelname uit België te krijgen en dat is wonderwel ge lukt. Bovendien was er een goede deelname van B.C. „De Zwaluwen" uit Roosendaal, zo dat het toernooi qua badmin- tonniveau zeer goed was bezet. Toch kwamen de Zeeuwse deelnemers op diverse onderde len goed uit de bus. Ruud van Rooyen, lid van de organise rende vereniging stond in twee finales in de C-categorie. In het herenenkel versloeg hij het oud-Marathonlid Timmermans terwijl hij in het gemengd dub bel een tweede plaats behaalde met Yvonne Keyzer van B.C. Terneuzen. De laatste stond ook in de damesdubbelfinale met de steeds in vorm groeiende Bri gitte van de Water. Ze versloe gen het Avanti-duo Toos Ver beek en Herma Vermeirse. De herendubbelfinale was een her haling van het Wingstoernooi, vorige maand gehouden. Weer zegevierden veteraan Latuheru en Mickey Titaley over Cees Ou- termans en Nico Smolders, de laatsten beiden van Avanti. Op de B-categorie, de hoogste van dit toernooi drukte Dammy Mol een heel groot stempel. In de halve competitie, vanwege het geringe aantal inschrijvingen, versloeg hij al zijn tegenspelers en hij is derhalve hard op weg om een serieuze kans te maken, het volgend seizoen na Coen Valckenier de tweede Zeeuwse (Van onze tafeltennismedewerker) GOES - De Zeeuwse finale voor de A-klas der afdelingsbe- kercompetitie is opnieuw een enerverend en spannend duel geworden. St. Aloysius I, dat in drie voorgaande jaren steeds MZ I als tegenstander had ont moet en ook steeds had geklopt waardoor de eerste wisselbeker definitief eigendom was gewor den, ontmoette dit jaar het sterke Wilno I uit Vlissingen met het duo Jeras en Dert. De eind strijd werd gehouden in de sportzaal van de T.T.V. Goes. Al in de eerste partij tussen Matthijssen en Jeras viel van goed tafeltennis te genieten waarbij het tot een derde game kwam die Matthijssen bij een 20-16 voorsprong in zijn voor deel leek te gaan beslissen toen Jeras punt na punt terug kwam en uiteindelijk tóch met 22-24 wist te winnen. De tweede partij tussen Dumez en Dert gaf eerst via 12-21 een voorsprong aan Dert waarna Dumez goed te rugkwam en via 8 en 13 de stand op 1-1 bracht. Bij het dubbel spel was ook al een beslissende game nodig - en opnieuw nam Wilno hierbij een voorsprong dank zij 12-21. Matthijssen en Dert vochten daarna een volko men gelijkwaardig duel uit die door de Zeeuwsch-Vlaming met 21-19 en 22-20 ip zijn voordeel werd beslist. De wedstrijd tussen de mo menteel sterkste Zeeuwse spe lers n.l. Wilfried Dumez en Dick Jeras zou dan de beslissing moe ten brengen. Beide spelers gaven elkaar dan ook niets toe en de iets scherpere aanval van Jeras bracht via 18 en 19 de eindzege op 2-3 waardoor de Zeeuwse beker voor de eerste maal naar Wilno verhuisde. Tegelijkertijd werd ook de fi nale in de B klas verspeeld tus sen St. Aloysius II, met het duo Jeanne de Waal en Eric Kindt en Wilno II met Ton Slager en Henny van Hengst Het jeugdige Zeeuwsch-Vlaamse koppel ver loor hierbij alleen het dubbel spel zodat bij een 3-1 stand de winst was bereikt en in deze klas de titel van Wilno naar St. Aloy sius verhuisde. Over enige tijd komt Wilno I in de Zuidelijke finale in Bran- bant uit tegen de bekerwinnaars van Limburg, Brabant en Noord-Limburg (Van onze handbalmcdewerker) MIDDELBURG - Bij de afde- lings handbal eerste klasse da mes wees Olympus koploper Zeeland Sport terug door een krappe 3-4 overwinning. De be tere handbal kwaliteit kwam Olympus hierbij duidelijk ten goéde, want qua conditie had Zeeland Spyrt zeker de beste papieren. Toch bleef Olympus overeind en behaalde een zeer belangrijke overwinning. Sluis kil had uit bij GSC weinig moeite met de Goese ploeg. Het eindsignaal kwam bij een ver diende 12-4 eindstand. Honte- nisse behielde de winstpunten in eigen huis want tegenstander Marathon kwam niet opdagen. Bij de heren in de eerste klasse liet Haringman in Goes duide lijk zijn bedoelingen zien Stad genoot Volharding tweede op de ranglijst kwam in de eerste helft bijna niet in het stuk voor. Na een 14-4 ruststand kon Volhar ding door een grote inzet een be etje van de achterstand afknab beien. Haringman won verdiend met 23-9. De reserve van E.M.M hielden de punten in Middel burg door GSC met 18-14 neder laag naar huis te sturen In de tweede klasse dames waren weinig verrassingen te melden. De titel-kandidaat E.M.M. II won vrij gemakkelijk van Zee land Sport II met 12-5 Het Ter- neuzense DOW spelend zonder wisselspelers had haar handen vol aan Olympus II. Toch bleef DOW zijn overwinningsrace voortzetten al was het ditmaal een krappe overwinning 3-2. De reserves van Marathon be haalde met dezelfde cijfers een overwinning op E M M III Bij de heren in de tweede klasse haalde Sluiskil, een streep door de rekening van DOW, vooral in de eerste helft speelde het Sluiskil-team een uitstekende partij Het licht gladde veld werd goed benut De schoten werden te weinig door de Ter- neuzense verdediging gekeerd Sluiskil kon daardoor met een 3-2 voorsprong gaan rusten Na rust een iets feller aanvallende DOW dat de fout van te hoog schieten iets verbeterde, maar toen bleek Sluiskil-doelman Sjaak Valks het grootste strui kelblok te zijn, op fabelachtige wijze keerde hij de moeilijkste schoten. Bij de stand 5-5 nam DOW steeds de leiding en Sluis kil volgde steeds dezelfde mi nuut met een tegen doelpunt. Zeer verdiend nam Sluiskil door het goedespel een gelijkspel mee naar huis: 10-10. A-speler te worden. Ook in het I herendubbel behaalde hij d,| eerste plaats met Tobi Lammen van Marathon. Bij de jeugh I gooiden de Belgische deelne-1 mers hoge ogen. In de herenen. kelfinale stonden Jan Roose e„ Patrick de Ruisseaux. De eerste I won gemakkelijk met 15-2 en I 15-9. Bij de meisjes versloeg I Yvonne de Weert Ingrid (jtl Clercq met 11-3 en li-j I Yvonne de Weert stond ook in de I damesdubbelfinale met Ingrid I de Clercq waarbij ze de eerste I plaats voor zich opeisten door Pauline Tichelman en Elvira I Vermeulen in de beslissende! partij van de halve competitie te verslaan. Rob Zweedijk en I Oscar Bax grepen de heren-1 dubbeltitel bij de jeugd vóór Ar. I nold van Sommeren en Ad Da. vidse. UITSLAGEN B-categorie: herenenkel I (halve competitie): 1. Danny I Mol, 2. Geert van Meer; Heren. I dubbel (halve competitie): i I Mol-Lammers, 2. Ressort! Lauweyssen. C-categorie: herenenkelfina. Ie: Ruud van Rooyen - Evert I Timmermans 12-15 15-815-12; damesenkelfinale: Brigitte van I de Water - Herma Vermeirat I 11-4 11-0. Damesdubbelfinale;" Van de Water-Keyser Verbeek-Vermeurse 15-111 18-15. Herendubbelfinale: Latuheru-Titaley Outermans-Smolders 15-! 18-16. Gemengddubbelfinale: Ressort-Laureyssen - Keyzer. I Van Rooyen 15-13 15-12. Jeugd: Damesenkelfinale: Yvonne de Weert - Ingrid de Clercq 11-3 11-1. Herenenkel- finale: Jan Roose - Patrick de I Ruisseaux 15-2 15-9. Dames- dubbel (halve competitie) 1. De Clercq-De Weert, 2. Tichelman-Vermeulen. Heren- dubbel (halve competitie): t, Bax-Zweedijk, 2. Van Sommeren-Davidse. (Van onze sportmedewerker) OOSTBURG - Het dooi zwemvereniging „Schelde- stroom" uit Breskens georgani seerde waterpolotoernooi is ge wonnen door „De Schelde" uü Terneuzen. De Terneuzenaren hadden over het algemeen weinig moeite met hun tegen standers. Alleen tegen „De Gan ze" uit Goes moesten de over winnaars alles geven om de overwinning te begrijpen. Hier door bleef het toernooi tot het allerlaatste moment spannend, want dit treffen was het laatste van het hele toernooi. „De Schelde" zegevierde met 2-1 en won daarmede voor de derde maal dit zeer geslaagde toer nooi. De wedstrijdleiding was in de zeer bekwame handen van Piet van de Heuvel, Henk Lucieeren Bram van Haneghem. De orga niserende vereniging „Schelde- stroom" legde beslag op de vierde plaats, wat langzamer hand een traditie begint te wor den in dit toernooi. Steeds ein digt deze vereniging op de derde of vierde plaats. In dit toernooi was De Schelde overigens niet de meest produktieve ploeg, wat het aantal doelpunten betreft. „Luctor" uit Middelburg scoorde een maal meer dan „De Ganze" en eindigde op een to taal van dertien doelpunten, „Scheldestroom" en „Stormvo gel" waren het minst produk- tief. Slechts één speler van de „Krabben" uit Bergen op Zoom, moest voor één wedstrijd de strijd van de kant van het bad volgen, samen met een redelijk aantal bezoekers, dat door de open wand langszij het zwem bad de diverse wedstrijden goed kon volgen. In de pauze van het toernooi werd een wedstrijd ge speeld tussen het Zeeuws aspi rantenteam en een combinatie van veteranen en deelnemende teams. De combinatie zege vierde met 4-0. De prijzen, de "Veerhoek" wisseltrofee en voor elke plaats een beker, werden aan het eind van het toernooi uitgereikt door wethouder Clays van Oostburg. Uitslagen. Scheldestroom Luetor 1-3, De Krabben Stormvogel 2-3, Luctor Schelde 2-4 De Ganze - Schel destroom 3-1, Stormvogel - De Schelde 0-4, Scheldestroom - De Krabben 3-1, Luctor - De Ganze 1-2, De Krabben - De Schelde 1-5, Luctor - De Storm vogel 4-2, De Ganze - De Krab ben 6-2, De Schelde - Schelde stroom 2-0, Stormvogel - De Ganze 1-3, Luetor - De Krabben 3-3, Stormvogel - Schelde stroom 1-2, Schelde - De Ganze 2-1. Eindstand: De Schelde (Ter neuzen) 8 pnt, De Ganze (Goes) 6 pnt, Luetor (Middelburg) 5 pnt, Scheldestroom (Breskens) 4 pnt, Stormvogel (Vlissingen) 2 pnt. De Krabben (Bergen op Zoom) 1 pnt. WOENSDAG 30 APRIL 1£ (Van onze rtv-redactie) HILVERSUM - Op 23 ja nuari 1943 ontruimden d Duitsers het Apeldoornsci Bos, een Joodse psychiatr: sche inrichting die in zijn g< heel op transport werd gi steld naar Duitsland. Van 2IOO patiënten en 50 dokte ren en verpleegsters keerc niemand levend terug. 2 werden vrijwel onmiddellii na aankomst vergast en g< deeltelijk zelfs levend ve brand. Van deze gruwelijke episc uit onze bezettingstijd heeft i schrijver Dick Walda voor NOS een tv-spel geschreven i zondag 4 mei - dodenherde kingsdag - van 20.10 tot 21.: uur via Nederland 1 zal wordt uitgezonden. Het stuk, Esthi wordt geregisseerd door Jo Odufré, met in de hoofdrol! Henk van Ulsen en Josée Ruit( De wijze waarop de Nazi's de Joodse patiënten en hun ve zorgsters hebben vervolgd I vermoord gaat elk begripsve mogen te boven, zo weet o Dick Walda wel, maar niettem heeft hij zich aan het onderwe gewaagd. Hij heeft daarbij g. kozen voor een uiterst sobere j terughoudende benadering wijze. Daardoor komt de fil vooral in het begin wat traag gang, maar het zou zonde z als men te snel naar het andc net overschakelde". Juist in zijn terughouderl heid heeft Dick Walda pracht! effecten bereid. Meer nog d| schreeuwende Duitse soldatj en ronkende transportauton bielen, wordt de sfeer opger. pen door de kleine dingen in 1 ziekenhuis zelf. Verpleegst! die de laatste nacht voor het v| trek keurig medicijnflesjes len en lunchepaketten klaar: ken, terwijl toch het transpor onverwarmde beestenwagi zal plaatsvinden en naar een kere dood ging leiden. Ook patiënten zelf en hun verzorg| hebben tot op het laatste r ment niet kunnen geloven het afschuwwekkende in al omvang inderdaad zou plaa vinden. Tot op het laatste r ment hield men zich vast aan hoop „dat men in Duitsland moeten werken of op zijn verpleegd zou worden". Toen het eenmaal duide| werd dat de inrichting zou den ontruimd, heeft een aa patiënten en enkele leden het personeel nog kans gezl elders onder te duiken. De mq ten echter dorsten dit niet Zij verkozen de gehoorzad heid boven het avontuur. Act raf is het bijna ondenkbé maar voor wie in die tijd lee was deze keuze een voor de h; liggende. Een van de ver piep die het konvooi niet heeft wi| meemaken heeft de rest van leven grote wroeging en spijt voeld. Deze mann enkele ja geleden overleden, heeft Dick Walda vele gesprekken had. Op grond van de ervarin van dete verpleger heeft Wi zijn verhaal geschreven, manuscript van Esther is d< gesproken met o.a. professo N Speijer, de arts die de ruiming meegemaakt heef

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 16