•AKKE) WêêM LEESHAl iKamer akkoord met herstructurering luniversitaire wereld I rede is meer dan geen oorlog ANS ONTDEKT HETE STERREN BEZETTERS" VAN ISRAËLISCHE CONSULAAT BLEKENÉÉN MAN TTENTIE! ERESABEL MET GESP Israëlische regering ernstig in verlegenheid Wie7% rente wenst zonder boete rmijn SPIKSE VLEESHA1 JniMills B.K rcsse? Geen Bokma onder de prijs binnenland buitenland naf 10 uur jt voor U klaar. c, NHUIZEN rken°ed Ivoorsmokkel PAX CHRIST! OVER 5 MEI: door JAN WINÏRAECKEN KLUIS ZES UUR ONTSLAGEN IJZIG KALM Reserve-geldrekening 7 Spaar bij de Banque via uw bank-, post-, of gemeentegirorekening. panier iw pen DENSDAG 30 APRIL 1975 11 1 lp K af - BBWjagm yl gn i ifi 3 1 go t I* -i r "IA 4 1 fg H let, keuken, berging, garag», ■vL v.o.n. - 501802. Tel. 04168-2167 die zijn belachelijk. nafname 2 kg. 17.00 uur 21.00 uur 14.00 uur C. WELTEN een goed loon zijn da >ire arbeidsvoorwaarden en ale voorzieningen op r-niveau. Wij kennen naast intietoeslag een 13e maand, wordt u opgenomen in het r pensioenfonds, ensen die uit West-Brabant komen rijden er dagelijks ussen, vanuit Roosendaal» en Waalwijk en tussen* plaatsen. naar UniMills B.V., lijk 8, Zwljndrecht, ta.v. da Personeelszaken. Ie telefoon, draai 078 *25144 g naar de heer Zonnenberg. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG In grote lijnen gaat de Tweede Kamer akkoord niet de wet tot herstructurering van het weten- schappelijk onderwijs ondanks de felle kritiek die daarop I door de gehele universitaire wereld en door de vakbewe- [ging is uitgebracht. Het wetsvoorstel werd vier jaar gele- den ingediend door minister Veringa. Vier achtereenvol- l geI1de ministers van onderwijs en wetenschappen hebben Ier aan gesleuteld. Desondanks bleef het voor de universitei ten en hogescholen verenigd in de academische raad I en voor de studentenorganisaties onaanvaardbaar. Het wetsvoorstel dat in de ifgeiopen jaren reeds herhaal- jeliilt werd gewijzigd, voor ziet o.m. in een verplicht propaedeutisch examen na het ■rste studiejaar, een cursus- rkorting van vier jaar (en in uitzonderingsgevallen vijf ,r), afschaffing van het kan- iaatsexamen, vastlegging ji de maximale inschrjj- igsduur voor studenten lat is de periode waarin de illeges en practica kunnen orden gevolgd en waarin ge- ruik kan worden gemaakt an de gesubsidieerde studen- mvOorzieningen en een re ding van het onderwijs na it doctoraalexamen. Het bezwaar van de acade- lische wereld tegen deze op zet is, dat hierdoor in feite de elfstandigheid van de univer- iteiten en hogescholen wordt angetast. Een meerderheid an de Tweede Kamer vindt lat niet eng. Integendeel zelfs. Ie uitgaven voor het weten- •happelijk onderwijs zijn zo- ler de pan uit gerezen dat len duidelijk orde op zaken il stellen. Stroomlijning van studie en verkorting van dieduur ziet men als goede logelijkheden om de uitgaven or het wetenschappelijk on- rwijs wat meer binnen de irken te houden. De heren Kolthoff (PvdA) en Ter Woorst (KVP) hadden kritiek op de academische raad, die op intrekking van het wetsvoorstel had aange- ongeil. Wel wilden zij op ikele punten nadere verdui delijkingen in de wet aan brengen. Over de wenselijk heid van een kortere cursus duur en dus van een kortere ucieduur bestond in de ka mer nauwelijks verschil van mening. Wel was er twijfel over de grote bevoegdheden, die de minister krijgt in twij felgevallen over de vraag of een bepaalde studie vier of vijf jaar moet duren. De con- ifessionele fracties wilden deze bevoegdheid liever in handen leggen van de onderwijs raad. De heer Van Leijenhorst (CHU) vreesde, dat een cur susduur van vier jaar toch voor heel wat studierichtingen te weinig zou blijken te zijn. Hij wilde ook graag namens de drie confessionele fracties Van de regering horen wat er gebeurt met die theologische studies- Komt men daar met een algemene cursusduur van vier jaar niet in strijd met bepalingen en richtlijnen van het kerkelijk gezag?, zó wilde bij weten. Van verschillende zijden werd de vraag gesteld of een enkel jaar propacdense wel voldoende is om zich voldoen de te oriënteren op de studie die men gekozen heeft. Ook was er allerwegen twijfel over de mogelijkheden om na dat propacdentisch jaar te switchen tussen het wetenschappelijk onderwijs en het hoger be roepsonderwijs. Men zag daar zelfs grote praktische moei lijkheden. Een duidelijke samenhang tussen het wetenschappelijk onderwijs en het hoger be roepsonderwijs ontbreekt nog volledig. Bovendien zijn er binnen het HBO nog sterke verschillen in niveau en aard van onderwijs. De heer Her mes (KVP) wees er verder op dat de „ingang" verschillend is, namelijk HAVO voor het hoger beroepsonderwijs en gymnasium of atheneum voor universiteit of hogeschool. Daarom zal er volgens hem voor beide onderwijsvormen 'n gelijkwaardige propacdense moeten komen. De heer Kalt- hoff (PvdA) sprak daarente gen juist van een noodzakelij ke differentiatie naar aard, moeilijkheid en duur. De heer Ter Woorst (KVP) BRUSSEL (ANP). Vol gens twee internationale orga nisaties, het World Wild Life Fund en de internationale unie ter bescherming van de na tuur. is België momenteed het centrum van een grootscheep se ivoorsmokkel uit Afrikaan se landen. Het WWLF heeft meegedeeld dat er vorig jaar 1.5-000 kg ivoor langs sluikwe gen België binnengekomen is. HAARLEM (ANP) Bok ma mag niet voor onder de prijs worden verkocht. De president van de rechtbank in Haarlem heeft dat gisteren be sloten in een kort geding tus sen de b.v. gedistilleerd groep Nederland uit Schiedam (de producent van Bokma) en de drankenhandels De Wit in Be verwijk en Vomar in Haarlem. Als die bedrijven nog Bokma aanbieden beneden de vastge stelde prijs, kost ze dat 250 gulden per keer. Advertenties met Bokma beneden de prijs komt ze op 25.000 gulden per keer te staan, zo bepaalde de president van de rechtbank in Haarlem. I den HAAG (ANP) Het woord bevrijding roept niet alleen de uitbundige vreugde op van 1945, maar ook wat wij en onze tijdgenoten doen, „soms met enig resultaat, maar heel dikwijls met ont moedigende terug- en tegen slagen". een verklaring over 30 jaar bevrijding van het lan- i delijk bestuur van de katho- vredesbeweging „Pax Christi", mede ondertekend door het Interkerkelijk Vre desberaad en deze week gepu bliceerd in weekblad „De Ba- 'i zuin". De term bevrijding - aldus Pax Christi - omvat nu meer dmgen en meer mensen dan jaar geleden: heel de mens en alle mensen. De bevrijding in eigen leven en het samenle ven is volgens de beweging ™eer dian een utopie, maar vjpds plan met deze wereld. „Ue bevrijding of verlossing wordt met meer opgeschort tot maals" VCT hoog hierna Evenals de bevrijding werd ook vrede sinds 1945 meer een beuren dan een datum op de kalender- Vrede is niet iets j automatisch overblijft als de oorlog voorbij is geraasd, won rustpauze tussen het OOrlogsgrbe iren. Zelfs die ït-j ontbreeVt Tro- =ns de oorlog zijn er in de wereld meer dan honderd ge wapende conflicten geweest. Volgens de vredesbeweging kan de verdediging van de eigen situatie als voornaamste doel om de oorlog te voorko men moeilijk „vreedzaam" worden genoemd. Vrede komt niet vanzelf te rug als de rustverstoorders zijn verslagen en de oude orde weer wordt gerespecteerd- De ze „orde" beneemt anderen de kans op vrede en bevrijding. Een reden te meer om aan de vrede te werken is de „af schuwelijke dreiging van de atoomwapens". Deze stok ach ter de deur dwingt ons orde op zaken te stellen. Dat is meer dan een adempauze om op verhaal te komen, maar een tijd om voor het te laat is te werken aan een andere orga nisatie van de wereld. „Van afschrikkingsevenwicht naar samenwerkingsplieht, omdat we op genade of ongenade zijn aangewezen op elkaar". Ondainks de vaak ontmoedi gende ontdekking dat er nog veel moet gebeuren en veel moet ophouden voordat er vre de en bevrijding is. mag de mens niet langer speelbal zijn van beheersende krachten en machten, maar meesDeler en drager van de geschiedenis, ook in eigen land. „De zon debok wordt niet alleen in het buitenland gezocht". vroeg aandacht van minister Van Kemenade voor bepaalde groepen studenten die door speciale omstandigheden niet binnen ae vastgestelde tijd kunnen afstuderen. Daarvoor is in de wet al een vluchtmo- gelijkheid opgenomen doch de heer Ter Woorst dacht in het bijzonder nog aan militairen die in diensttijd studeren, stu denten, die een jaar van hun tijd gegeven hebben aan het besturen van erkende studen- tencorpora, en aian vrouwelijke studenten wegens gezinsom standigheden. Kamer-voorzitter dr- A, Vondeling heeft gistermiddag op het Binnenhof enkele dui zenden handtekeningen in ont vangst genomen van studenten en staf van de universiteit Leiden, de TH Delft en de landbouwhogeschool Wage- ningen. Dr. Vondeling kreeg ae handtekeningen uitgereikt tijdens een demonstratie van een kleine 200 studenten op het Binnenhof tegen de rege ringsplannen voor herstructure ring van het wetenschappelijk onderwijs. UTRECHT (ANP) De vo rig jaar augustus gelanceerd: astronomische Nederlandse sa telliet (ANS) heeft het be staan van zeer hete sterren in de Melkweg aangetoond. Er zijn sterren met temperaturen tot honderdduizend graden Celsius bij. Dergelijke tempe raturen zijn niet eerder gere gistreerd. Ze zijn aanzienlijk hoger dan tot dusver werd aangenomen. Astronomisch ge zien staan de sterren in de buurt van ons zonnestelsel. Men neemt aan dat ze aan het einde zijn van hun bestaan. Het industrieel consortium astronomische Nederlandse sa telliet, dat deze gegevens heeft bekendgemaakt, meldt verder dat de ANS begin mei het vijfhonderdste observatie programma krijgt toegezonden. Elke twaalf uur krijgt de sa telliet zio'n nieuw programma- Begin mei zal ANS zevendui zend maal gericht ziijn geweest op meer dan 3500 sterren om er metingen aan te verrichten. Alle apparatuur aan boord van de ANS heeft tot nu toe goed gefunctioneerd. Ook de bruik baarheid van de satelliet is goed gebleken. 95 pro cent van de metingen slaagt en twee keer per dag seint ANS de meetgegevens naar de aarde. Soms via de NASA- volgstations worden deze ge gevens uitgelezen en direct verwerkt in het experimenters processing centre in Utrecht. Van de wetenschappelijke ge gevens is nog maar een klein deel geanalyseerd. De resultaten diie er zijn worden echter van bijzonder belang genoemd. Zo wijzen de metingen aan de zogenaamde grote Magelhaense Wolk, een sterrenstelsel in de buurt van de Melkweg, op een jonge sterbevolking van „slechts" drie miljoen jaar oud. Andere waarnemingsprogramma's heb ben zich gericht op de röntgendubbelster Cygnus X-l in het sterrenbeeld te Zwaan en op de Knabnevel, het over blijfsel van een supernova, die volgens de Chinese kronieken van het jaar 1054 overdag als een heldere ster zichtbaar was. Inmiddels ds besloten, de operaties van de eerste Neder landse kunstmaan te verlengen tot in ieder geval oktober 1975. Nog in december was de voortzetting van het project voor na 15 maart twijfelachtig, omdat ook de ministeries van economische zaken en onder wijs en wetenschappen hun goedkeuring eraan moesten hechten. Voortzetting van het project kost ongeveer f 8.000,- per dag. Op grond van de resultaten zal worden bezien, of ook na oktober de waarne mingen nog zullen worden voortgezet. In ieder geval zal de ANS in november 1978 ter ziele gaan, als de satelliet te rugkeert in de dampkring en zal verbranden. Eind mei zullen de regelma tige wetenschappelijke metin gen worden onderbroken tot 14 augustus. In die periode komt de satelliet regelmatig in de schadu-w van de aarde, waardoor de vaste stand ten opzichte van de zon wordt ontregeld en ANS een langza me tuimelbeweging gaat ma ken Toch zal met behulp van de batterijen de apparatuur van ANS kunnen werken in die periode, zodat toch waar nemingen gedaan kunnen wor den- De arts dr. H. Gottlieb die zich op zijn onderbroek na moest uitkleden alvorens hij het bezette consulaat mocht binnengaan. De arts, die hier een teken geeft naar de wach tenden beneden, behandelde de gewonden en ontdekte dat er maar één bezetter was. Met de instelling 'van een on derscheiding in de vorm vam een medaille voor „moedig en beleidsvol optreden" zal voor zien worden in een reeds lang en pijnlijk gevoelde behoefte Dit gedurfde initiatief vanwe ge het kabinet verdient hulde en zelfs lof. Personen die bij toekomstige gijzelingsaffaires uitblinken in dapperheid zul len niet langer afgescheept hoeven te worden met de Huis orde van de Gouden Leeuw van Nassau. Neen, zij zullen geeerd en gesierd worden met een vuistgrote medaille, die op verjaardagen van leden van het koninklijk huis en dus vrijwel voortdurend, doch niet op quatertemperdagen, aan een koord om de hals gedra gen wordt. Dc onderscheiding kent zeven klassen. De eerste klasse wordt uitslui tend toegewezen aan die dap peren wier bloed vloeide. Het hoeft niet veel te zijneen klein beetje is al genoeg, maar zonder bloed geen eerste klas se. Verder speelt ook de tijd een rol. Wie maair heel even, als het ware slechts in een flits dapper is, haalt hooguit de vierde, eerder nog die vijf de klasse. De zevende en laat ste klasse is eigenlijk nog maar nauwelijks een onder scheiding en moet meer gezien worden als een zachte beris ping van lieden, die dapper waren, maar er wel bij in hun broek deden. De dra door minister De Gaay Fortman in te voeren onder scheiding voor moedig en be leidsvol optreden is ook de eerste Nederlandse waar geen miniaituuronderscheidinkje of een zogenaamd knoopsgatlintje bij geleverd wordt. De dappe ren dragen dc hele medaille om de hals, of ze dragen hele maal niets. Ze zullen -en ook ■dait is nieuw- wel altijd te herkennen zijn aan een tatoe ëring of tatoeage op de rug van de linkerhand voorstellende een brullend leeuwenjong met kroon ter grootte van een dub beltje. Over het eventueel wijzigen, ja zelfs afschaffen van ons ge hele decoratiestelsel wordt niet veel meer vernomen. Het is daaromtrent erg stil gewor den. De aanstaande invoering van de medaille voor moed en beleid wijst er op, dat het roer om is. De decoraties blijven ons behouden en we krijgen er zelfs nog bij- En dat is juist. Want een volk zonder decoraties is als een grauw en om-beschilderd doek waar geeneens een lijst om zit. Het is hard maar waar, dat hij die ongedecoreerd de pijp uitgaat in feite niet geleefd heeft, doch slechts aan ons is voorbij gegaan, hetgeen hij net zo goed had kunnen laten. Neder land kent negendertig ridder orden, kruisen medailles, ere penningen en eretekenen. Zorg ervoor dat minstens één daar van de uwe wordt. Het afschaffen der decoraties zou de regering ook niet glad gezeten hebben. De ge deco reerde Nederlanders, de elite des volks dus, was en is als het nodig zou zijn nog steeds voornemens actie te voeren en daarbij zelfs geweld niet te schuwen. Het begint dat» met een mars op Den Haag. Voor op de Gouden Schoenen die het tempo aangeven. Dan de dragers vam de Militaire Wil- lems-Orde, gevolgd door de Eresabels en de Eretekenen voor mr ester-scherp schuit er cp geuteer voor schepelingen van de Koninklijke Marine. De bulk wordt gevormd door de bronzen penningen en de mobilisatiekruisew Op de flanken de grootkruisen van de Leeuw en van Nassau, Achteraan de Bronzen Leeu wen, de Pro Ecclesiasten en de president-commissaris vam Pro Infantibus. Het geheel wordt doorspekt met een enkele drager van de Orde van de Luipaard, met de Kousenbanden die zichtbaar worden gedraigen en met de feestelijk uitgedoste torsers van de Orde van Manuel Amador Guerrero. De Groot kruisen rukken gespoord en gelaarsd in carré op en de Commandeurs van Oranje Nassau zijn te fiets. Langs de weg staan de Herinnervngs- kruisen en de nog ongetrouw de kapelaans vam de Orde van Malta. Tempeliers worden ge weerd. De Kruisen voor Recht en Vrijheid mét Gesp bezetten de bezemwagen waarin ook plaats is voor de Erepenningen voor Menslievend Hulpbetoon in zilver. Dezelfde penningen in brons volgen de zaken op de televisie. Wamt als eenieder die psnminghouder of lintgat- drager is toegelaten wordt, resteert niemand om te kijken en beïndrukt te worden. De petitie wordt door de oud ste Eresabel met Gesp over handigd aan De Gaay, die zelf ook drager is en dus wel snor zit. In de petitie is vervat de eis tot het verlenen van recht van opvolging aan' alle hou ders van gouden kruisen en van de De Ruyter-medaille in goud én. in zilver, en vervol gens het instellen van de Zachte Orde van de Zijden B H. (Van onze correspondent) TEL-AVIV De onverwachte ontknoping van het drama in het Israëlische consulaat in Jo hannesburg heeft Israël van morgen in ernstige verlegen heid gebracht. Het bloedbad in het consulaat en in de straten erom heen werd niet aangericht door Pa lestijnse commando's maar door een bij het consulaat werkende joodse veiligheidsa gent, de 26-jarige David Prot- ter van Zuidafrikaanse natio naliteit. Volgens het bureau van eer ste minister Rabin werden in het consulaat een Israëlische veiligheidsagent en een Zuid afrikaanse bediende gedood, terwijl er vier gewonden in het gebouw vielen. Op straat zijn ook twee doden gevallen. 32 mensen werden tijdens vuurgevechten tussen de ter rorist en de Zuidafrikaanse politie rond het gebouw ge wond. Volgens radio Israël gij zelde David Protter in totaal 21 mensen in het consulaat. Gisteren is duidelijk ge worden dat hij zijn actie te gen het Israëlische consulaat ondernam uit sympathie voor de Palestijnse zaak. Hij wilde een pro-Palestijnse verklaring over radio Zuid-Afrika afleg gen en naar Israël vliegen om bij eerste minister Rabin voor de Palestijnse zaak te pleiten. Een bevoegde woordvoerder in Jeruzalem zei ons vanmorgen dat het reeds geruime tijd be kend was dat David Protter „niet goed bij zijn hoofd was.' Op onze vraag waarom hij dan in dienst van het consulaat als veiligheidsagent werd gehou den werd ons gezegd: „üaar- naai zal een onderzoek wor den ingesteld." Gebruak makend van zijn functie wist David Protter in zijn eentje 21 mensen te gijze len en een dpel van hen in de grote kluis van het consulaat te stoppen. Hij was gistermor gen met twee mitrailleurs, twee pistolen en een grote hoeveelheid springstof naar het consulaat gekomen en had het personeel gezegd dat het om een vailigheidsoefening ging. Gezien zijn functie ais veiligheidagent bij het consu laat was daar niets verdacht aan en kon David Protter ge ruime tijd in het consulaat zijn gang gaan. hij alleen was. Hij had de autoriteiten geruime tijd we ten te misleiden door voor te wenden dat zes mannen het consulaat bezet hielden. Premier Rabin zei dat maandagavond laat aan het licht was gekomen dat de vei ligheidsbeambte Protter de enige was, maar dat Israël in samenwerking met de Zuidafri kaanse autoriteiten had be sloten dat men dat niet aan Protter zou laten merken. Dat het om slechts één bezetter ging kwam uit toen een arts op verzoek van Protter in het consulaat was geweest om me dische hulp te verlenen- De Israëlische en de Zuidafri kaanse autoriteiten waren er al zes uur voor het einde van de affaire van op de hoogte dat slechts een man het consu laat van Israël in Johannes burg bezet hield. Premier Ra bin deelde gisteren in een ver klaring mee dat dit feit ge heim was gehouden uit be zorgdheid om de veiligheid van de 21 gijzelaars. De bezetter had namelijk ge dreigd dat hij hen zou ver moorden als bekend werd dat De gijzeling begon maan dagmorgen om halfnegen plaatselijke tijd toen het per soneel in het consulaat arri veerde voor zijn dagtaak. Een van de eersten was de consul, Arieh Dustan. Protter opende de kogelvrije en elektronisch beveiligde deuren en vroeg de consul hem te vergezellen naar de kluis voor een veilig heidsinspectie, eenmaal daar aangekomen keerde de veilig heidsbeambte zich naar de tot dat moment niets vermoeden de consul met een pistool in de ene en een machinepistool in de andere hanid en zei dat het een gijzeling betrof. Op deze wijze liepen ook de an dere leden van de staf in de val. Davi-d Protter is een 24-jari ge blonde joodse Zuidafri kaan. Hij heeft een aantal ja ren in Israël gewoond en vocht in het Israëlische leger tijdens de oorlog van 1973 Sinds enige tijd was de onge huwde Protter. een karate-ex pert, veiligheidsbeambte van het consulaat en als zodanig beschikte hij over een flinke hoeveelheid wapens. Protter is drie jaar geleden uit het Israëlische leger ont slagen wegens „geestelijke on evenwichtigheid", zo wordt in Israëlische radio- en persbe richten gezegd. Hij kwam in 1972 dn militaire dienst. Zijn ontslag volgde drie maanden la tea Protter kwam in 1966 uil Zuid-Afrika naar Israël om er te studeren. In verband met zijn geestelijke onevenwich tigheid werd hij enige tijd la ter van school gezonden en moest hij het land verlaten. Toen hii na-ar het vliegveld werd gebracht probeerde hij zelfmoord te plegen en bracht hii zicb met een mes verwon dingen toe Hiervoor werd hij in een Israëlisch ziekenhuis vernleegd voordat hij het land verliet. Later keerde hij naar T«raël terug, nam dienst bii het le ger. waaruit hii na drie maan den werd ontslagen. Voordat hij opnieuw het land verliet deed hij zich enige tijd voor als parachutistenofficier. Tij dens de oorlog van 1973 was hij niet in Israëlische dienst. Vorig jaar werd hij door het Israëlische oonsulaat an Johan nesburg als veiligheidsbeamb te in dienst genomen- Protter werd in Oostenrijk geboren. Met zijn joodse ouders emi greerde hij na de tweede we reldoorlog naar Zuid-Afrika. De man toonde tijdens de onderhandelingen met de poli tie een ijzige kalmte. Dat werd geïllustreerd in een ge sprek via een portofoon met generaal Hendrik van den- Berg, hoofd van het Zuidafri kaanse bureau voor staatsvei ligheid. Eerst zei Protter dat de be zetters met de Israëlische am bassadeur, Itzak Unna, wilden praten om tegenover hem hun „principes" uiteen te zetten. Geen sprake van, zei de gene raal, ik heb hier de leidinig en niet de ambassadeur. Protter vroeg toen of hij de ambassadeur alleen kon ont moeten. Al-Leen als je ongewa pend naar buiten komt, was het antwoord van generaal Van den Berg. Kan ik dan naar mijn mensen terugkeren? De generaal: Absoluut niet Generaal Van den Berg zei dat hij bereid was zijn man nen terug te trekken en met Protter te praten als deze naar buiten zou komen en de gijze laars zou vrijlaten, Protter: „Ik moet u waar schuwen dat mijn mannen erg nerveus zijn en ik verzoek uw mensen zich rustig te houden". De generaal: „Hoe rustig wil je dat ik ze houd? Ik heb de hele dag de tijd. Maar ik bied je een eerzame uitweg uit de troep waarin je zit". Protter zei toen dat hij en zijn „mannen" met een vlieg tuig van El Al naar Israël wilden. De generaal antwoord de dat zo iets nog wel even kon duren. Protter: „We zul len wachten". De generaal: „O nee, dat zullen jullie niet. Jul lie een goede nachtrust genie ten en wij niet? Het spel is uit en dat weten jullie"- Later begon Protter een voor een gijzelaars vrij te la- ADVERTENTIE) BANQUE Zonder opzegtermijn kunt u bedragen op nemen tot f 3000,- per maand. Voor bedrageri boven f 3000,- per maand geldt een opzegtermijn van 1 maand. In ieder geval berekent de Banque géén retour-rente over opgenomen bedragenl BANQUE DE PARIS ET DES PAYS-BAS NV ~J PARIBAS Amsterdam - A'dam Buitenveldert - Arnhem Breda - Den Haag - Dordrecht - Eindhoven - Haarlem - Heerlen Maastricht - Roermond - Rotterdam Utrecht - Venlo. ten tot hij tenslotte ook zelf naar buiten kwam. Het drama had toen vier doden en 30 gewonden geëist. Een van de gijzelaars heeft verklaard dat vijf tot acht van hen door kogels van de politie waren geraakt. Twee gijze laars bezweken aan hun ver wondingen. Volgens de zegs man had Protter niet op hen geschoten. Bri«v«n voor dez« rubriek meert* met volledige neam en adree worden ondertekend Bij pgblikatie sullen des* vemrfeld worden. Slecht» bi| hoge uit sondering zei van dese regel worden afgeweken. Naam en edree zijn den bl| de redactie bekend. Publikatie van brie ven (verkort of onverkort) betekent nleC dat de rtdacffe het In alle gevallen •ene I» met Inhoud, C4 strekking Autosport Naar aanleiding van de dra matische Grote Prijs van Spanje voor Formule 1 renwa- gens van afgelopen zondag, zou ik het volgende op willen merken. Naar mijn mening wordt er in de Nederlandse dagbladpers een beetje discri minerend gehandeld t.o.v. de autosport. En wel om het- vol gende. Het raceseizoen voor FI is reeds begin januari gestart met de GP van Argentinië. Vervolgens waren daar de GP's van Brazilië en Zuid- A-frika, wedstrijden die alle maal meetellen voor het we reldkampioenschap der cou reurs; dus voor de liefhebbers van groot belang. Maar wat heDben wij daarvan in de kranten gelezen? Nagenoeg niets. Speurdersogen zouden op de sportpagina een kolom metje van drie of vier regels kunnen ontdekken, maar daar blijft het dan meestal wel bij. Totdat er iets fout gaat, zoals zondag 27 april. Een crash waarbij een aantal slachtoffers vallen. Natuurlijk is dit een betreurenswaardige zaak en ze zal de autosport dan ook niet ten goede komen. Maar juist dan komt men met een uitge breid artikel. Alleen dan schijnt het mogelijk te zijn een plaatsje in te ruimen voor deze sport. Een beetje discri minerend dacht ik zo. Ook als er geen ongelukken gebedren zouden wij. autosportliefheb bers, geïnformeerd willen worden. Dat lijkt me rede lijk. BREDA J. V. D. ZANDEN

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 11