RACZ-bestuurslid legt functie neer Vfcaag gerust om 'n wolkje. campina Mistbanken tijdens wedvlucht DIJKVERZWARING BIJ KATS VERKEERS- OVERTREDERS BERECHT Kopprijzen voor G. Dusarduijn „GEEN SAMENWERKING EN ONZORGVULDIG BELEID" Dierenbeschermers nemen 't op voor schapen Green Spot zonder prik Green Spot zonder prik Engelse popgroep in Marine wint pistool wedstrijden Zeeuwse Kruis kreeg vijftig mille GEEN RODE VEAG OP STADHUIS VAN ROTTERDAM Uitslagen van schietingen UGBLIK stad streek IMil ■lil—HU Hansweert Campina-koffiemelk, 't wolkje lékker voorde koffie! VRIJDAG 25 APRIL 1975 marktien I GOES - KRABBENDIJKE, 24 april Golden Delicious KI I 80-85 8286, 70-80 87 a«50 65-70: 80—81, 60-65 68. KI. II 80-85: 78, 70-80: 74—82, 65-70 7177, 60-65: 63, 55-60: 3948; 70-80x: 54, 70-75: 71, 15-70- 66. 60-70x: 3537 60- 15' 51. Winston KI. II 80-85: 17' 75-80 98—114, 70-75 93— 106 65-70: 86—92; 60-65: 73— '9 55-60: 50—54, 75-80x: 30, 55-75x: 37, 55-65x: 30. Confe rence- KL I 65-70: 101—106, 60-65; 93-97. 55-60; 83. KL II 65-70 86, 60-65 80, 55-60: 61-64, 50-55 31, 60-70x: 61— 63, 50-60x: 28—29. Kasaard- beien per doos I 168. Totale ajnvtier hard fruit 4250 cod- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De die- •enbeschermende verenigingen in Zeeland hebben een oproep gericht aan alle eigenaren en verzorgers van honden hun leren voortdurend onder toc- cht te houden. De oproep aat in verband met het feit, jl in Zeeland nog steeds •bapen in de weiden worden öpgejaagd, verwond of ge dood. Over het doden van schapen poor honden werd onlangs een bespreking belegd door het pchapenstamboek voor Zee land. Aan deze bespreking r wera deelgenomein dooi- verte- I genwoordigers van het land- i bouwschap, staatsbosbeheer, de Nederlandse Jagersvereni ging, het parket van de offi- joder van justitie, de Vereni- I ging van Nederlandse Ge- meenten en de inspectie van I de dierenbesohermingsvereni- I gingen. Volgens de voorzitter j van het Zeeuwse sohapenstam- Iboek. de heer Nieuwenhuijze, Zijn de laatste jaren tientallen sphapen door honden gedood. Het schapenstamboek wil op korte termijn maatregelen te gen loslopende honden. De die- renbeschermende verenigingen zéggen nu, dat met medewer king van de eigenaren het verscheuren van schapen tot pen minimum te beperken noet zijn. Ze wijzen er boven dien op. dat honden 's avonds of 's nachts niet alleen buiten moeten lopen en diat de eige naren te allen tijden aanspra kelijk zijn voor de aangerichte schade. MIDDELBURG In de opstelling: van het bestuur van het regionaal pedagogisch centrum Zeeland ten aanzien van de struk- tuurwijziging in verband met de financiële problemen is van een werkelijke samenwerkingsgeest weinig te merken. En gezien het grote belang van een snelle oplossing van de financiële proble men kan het R.P.C.Z.-bestuur een onzorgvuldig en niet doeltref fend beleid worden verweten. VLISSINGEN Voor het I tiende achtereenvolgende jaar zijn deze week de Zeeuwse pistoolschietwedstrijden ge- 1 houden in de marinekazerne te VMssingen. Aan deze wed- 1 strijden werd deelgenomen door de marine, de rijkspolitie in Zeeland en de gemeentelij ke politiekorpsen van Goes, Terneuzen, Middelburg en I Vlissingen. Het openingsschot van deze tweedaagse wed strijd werd eergisteren gelost I door de commandant maritie me middelen Schelde, kapitein ter zee vlieger A. Hagdorn, die gisteren ook de prijzen uit reikte. De eerste wedstrijd dag werden de individuele schietimgen gehouden. Als I winnaar kwam uit de bus wachtmeester Van Kaam van de rijkspolitie. Tweede werd ma- I rinesergeant Geerling en der de adjudant Aerts van de I Goese politie. Gisteren werden de korpswedstrijden gescho- ten. Winnaar werd hier voor de zesde achtereenvolgende keer het marine bewakingS' korps. Tweede werd de ge meentepolitie van Terneuzen en derde de Zeeuwse rijkspo litie. Hervormde vrouwengroep De Hervormde Vrouwengroep te Hansweert kwam een de- zei' dagen bijeen in de oonsis 'orie van de Nederlands Her vormde Kerk. De presidente, mevrouw Van Eenenaam-Wis se opende de vergadering met gebed en medidatie. Mevrouw M. Quaak-Buteijn uit Kruinin- gen vertelde na de pauze een en ander over boeken en las gedeelten voor uit het boek „En in z;ir arm de Inmme- jen' De olgende bijeenkomst 's op 15 mei. Dit zijn naast persoonlijke redenen enkele zakelijke gronden waarom het RPCZ- bestuurslid M. A. Hage uit Domburg, die zitting had na mens het openbaar onderwijs besloten heeft zijn bestuurs functie neer te leggen- Het bestuur van het gewest Zeeland van de vereniging openbaar onderwijs (VOO) heeft in een brief aan haar leden het aftreden van de freer Hage en zijn redenen be kend gemaakt. De heer Hage verwijt het RPCZ-bestuur verder, dat het aan objectieve wensen en motieven voor een goed functioneren van het RPCZ geen of onvoldoende aandacht besteedt. De beslis singen tenslotte van het be stuur tegenover de ontworpen gemeenschappelijke regeling getuigen volgens de heer Hage niet van een consequent be leid. Het Zeeuwse districtsbe- stuur van het VOO schrijft haar leden de motieven van de 61 te aanvaarden. Maar het is huiverig om daar- hh ook de conseqenties te trekken met betrekking tot deelname van de vereniging in het RPCZ-bestuur. Het be stuur van het Zeeuwse VOO heeft daarom besloten als voorlopige opvolger voor te dragen VOO-directeur mei. mr J. Whitlau uit Amsterdam Zoclra de ontwikkeling van de struktuur van het regionaal pedagogisch centrum Zeeland tot een bevredigender situatie heeft geleid, hoopt VOO-Zee land een nieuwe Zeeuwse ver tegenwoordiger aan te wij zen. u Intussen heeft zowel het district Zeeland van de vere mging voor openbaar onder .,a'k ,het district Zeeland van de algemene bond onder wijzend personeel (ABOP) een brief gestuurd aan de Zeeuwse gemeenten met een dringende oproep de ontwor pen gemeenschappelijke rege gezien moet worden als een compromis, waarop de be tlokkenen elkaar moeten kun nen vinden, zij het soms met H.aT 5waren' Ten t wee- li?; ii j eenwse gemeenten een volledig veto hebben ten aanzien van kostenverhogin- ?2f als het gaat om uitbreiding van activiteiten als om het personeelsbestand. Ten daf de gemeenten vol kunnen meespreken gezien hun verantwoordelijk heid voor het onderwijs als J?et welzijnsbeleid. te5 vlerde, dat de inspraak van de gemeenten niet zou worden vergroot middels een groter aantal bestuursplaatsen SdeM VjJ?k Va? het bedeel beleid. Meer bestuuraplaatsen voor gemeentelijke vertegen- woordigers brengt daarentegen wel het gevaar mee, dat de PPrVu!Lhet ontwijs in het n FCZ-bestuur te gerina wordt, aldus het schrijven. VOO-Zeeland en de ABOP-Zeeland stellen ook, dat het tenslotte om een tijdelijke regeling gaat, aangezien een rijksregeling al in voorberei ding is. Pogingen om alsnog een- andere struktuur te vin den voor oplossing van de fi nanciële problemen wordt daarom te tijdrovend, uitzicht loos en onverantwoord geacht. Een snelle aanvaarding van de gepresenteerde gemeenschap pelijke regeling biedt dan ook de garantie voor een goed werkend Regionaal Pedago gisch Centrum Zeeland, is de slotsom van het schrijven van VOO-Zeeland en ABOP-Zee land aan de gemeentebestu ren GOES De stichting het Zeeuwse Kruis te Goes heeft ten behoeve van de aankoop, de verbouw en de inrichting van een medisch centrum aan de Beatrixiaan in Goes een gift ontvangen van f 50.000,- De gift kwam van het comité kinderpostzegels. Daarnaast heeft het Zeeuwse Kruis van hetzelfde comité voor hetzelf de doel een renteloze lening gekregen van eveneens f 50.000,- (ADVERTENTIE) ■melkvarwties natuurlijk lekker (Van onze duivensportmede werker) TERNEUZEN In kring Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen waar de meeste verenigingen zondag 20 april een wedvlucht vanuit Quievrain op het pro gramma hadden verliepen de vluchten niet zo snel als bij hun collega's uit overig Zee land, die een Doornikvlucht vlogen. Dat kwam omdat wat meer landinwaarts 'nkele mistbanken de vlucht beïn vloedden en daardoor de snel heden drukten. De postduivenvereniging De Snelle Duif uit Terhole nam met 45 oude duiven deel, hoogste snelheid 1194.- meter per minuut. 1,7 en 10. A. H«- meloar, 2,3 en 9. L. Heymans, 4,6 en 8. W. Cambeen, 5. Alf. Freyser. De Postduif te Heikant, deelname 43 oude duiven, hoogste snelheid 1248,- mpm. I. J. Jansens, 2. Th. de Block, 3. H. van Himsdhoten, 4. Ge broeders Smet, 5,9 en 10. Ed van Goethem, 6. J. Everaert, 7. Oh. de Beule, 8. Combinatie (ADVERTENTIE) Thijs-Danckaert. Met 48 jaar- lingduiven, snelheid van de eerste prijswinnende diuif 1266.- mpm.l ,3 en 9. Ed van Goethem, 2 en 5. J. Everaert, 4. J. Jansens, 6 en 10. J. Rottier, 7. Th, de Block, 8. J. Leenknegt. De reisduif te Graauw in samenwerking met De Post duif te Laimswaarde met 70 oude diuiven, 1. J. Valck, 2, 5 en 10. P. Bouwens, 3 en 7. Ed. Miatthieijssen, 4. P. van Dalen, 6. Th. Bisschop, 8. Alp-h. de Block, 9. Anton de Koster. De Snelle Duif te Clin-ge met 79 oude duiven, hoogste snelheid 1379.53 mpm. 1 en 5. A. Jansens en zoon, 2 en 3. J. Goovaert, 4. C. van de Velde, 6. Fr. Vos, 7. Ch. Willaert, 8. W. de Cock, 9. J. Lernout, 10. R. Bracke. Met 31 Jaarl in gidui- ven, 1. en 4. P. Bolssens (1197.09 mpm), 2 en 8. Alb. Segers, 3. J. van Vlierbetighen, 5 en 6. A. Reunis, 7. P. Nach tegaal-Van Helsiiand, 9. P. Bracke, 10. J. Lernout. Concours Combinatie Hulst met 90 oude duiven, hoogste snelheid 1304.16 mpm. 1. J. Weemaes, 2 en 8. All d' Hemt en zoon, 3. Th. Casteels, 4. L. van de Gucht, 5, 7 en 10. L. Jansen, 6. Ed. Rioelands, 9. J. I Asselman. Bij Kats, op de noord-oostelijke helft van Noord-Beveland, wordt de eerste dagen van mei begonnen met het op Delta-hocgte brengen van de dijk bij de Jonkvrouwe Annapolder, vlakbij de verbinding over het Veerse Meer met Zuid- Beveland. Het is voor het eerst sinds de tweede wereldoorlog dat op Noord-Beveland een dijk verhoogd wordt. In no vember hoopt men het karwei geklaard te hebben. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) OOSTBURG De bejaarde J. van de IV. uit Berchem (B.>, be merkte op 26 februari op rijksweg 58, nabij Sluis, dat hij ver keerd was gereden, en draaide zijn auto in de goede richting, hetgeen verboden is en door de politie werd opgemerkt. Hij zei tegen de waarnemend kantonrechter, mr. II. A. R. de Mui uit Oostburg, dat hij het daarop betrekking hebbende verkeersteken niet kende en dat dit ook in België onbekend was. Mr. E. Engelsman, de officier van justitie, vond in de omstan digheden waaronder de over treding was gepleegd, aanlei ding om de oorspronkelijk op gelegde boete van 100 te hal veren. De kantonrechter ver oordeelde hem conform. J.A. van L. uit Maldegem (B) bestreed dat hij op 28 februari op rijksweg 58, nabij Aardenburg 115 kilometer zou hebben gereden. De politie was hem over een afstand van 2 kilometer gevolgd. „Ik heb zelfs geen 100 gereden", pro beerde verdachte zich te ver dedigen. Maar hij kon noch de officier van justitie, noch de kantonrechter daarvan overtui gen. Eis en uitspraak 105. A. van G. uit Eede moest zich eveneens verantwoorden voor het rijden op 4 maart op rijksweg 58 nabij Aarden'burg, met een veel te hoge snelheid, namelijk 123 kilometer. De politie was enkele minuten nadat hij thuis was gekomen bij hem gekomen en hij kon maar niet begrijpen, waarom hij dan eerst was verhoord. Eis en uitspraak 130. H.J.B. uit Groede was op 11 oktober 1974 nabij Sluis in botsing gekomen met een te gemoet komende autobus. Ge tuige I.W. Jansen, de bestuur der van de bus had geen auto gezien, d,ie volgens verdachte de bus zou hebben ingehaald en waarvan de lichten ver dachte zouden hebben ver blind. De officier van justitie eiste een boete van 150. De kantonrechter nam met f 100 genoegen. De vrachtautobestuurder A.J. uit Oostburg kreeg een boete TERNEUZEN Bij <le postduivenvereniging Strijd in Vrede te Groede behaalde G. Dusarduijn in de wedvlucht vanuit Doornik gehouden op zondag 20 april de eerste drie prijzen. De snelheid van de eerste prijswinnende duif be droeg in Groede 1412.41 meter per minuut. De laatste kwam tot een snelheid van 1233.41 mpm, bij prijzen per drietal. In concours waren 174 dui ven. 1,2 en 3. G. Dusarduijn, 4. L. van de Wege, 5. I. Ver meulen, 6. J. van de Wege, 7. A. Beun, 8. G. de Roeok, 9. G. Dusarduijn, 10. A. Merre- laar. Uitslag Doornik van het Rayon West-Zuid-Beveland met een deelname van 454 duiven, hoogste snelheid 1334.64 mpm. 1. 3 en 5. G. van Strien uit Wolfa-artsdijk, 2. G. Verbart uit 's-Heerenhoek, 4, 8 en 10. J. van de Velde uit 's- Heer Arendskerke, 6. D. Rijk uit Heinkenszand, 7. C. Rijk uit 's-Heere.nhoek, 9. A. Haven uit Lewedorp. Gevleugelde Vrienden te Zieriikzee met in concours 228 duiven, snelheid eerste prijs winnende duif 1364.20 mpm. 1, 3 en 10. W. Blom, 2. M.A. Gieskens, 4 en 5. H. van de Linde, 6. Combinatie Sohiette- katte-Stoutjesdijk, 7. A. Sout- jesdijk, 8. C. Bervoets, 9. A. Verwest. De Getrouwe Duif te Cad- zand met 187 oude duiven, hoogste snelheid 1382.35 mpm. 1 en 10. A. Vasseur en zoon, 2. W. van Akker, 3. D van Hou- te. 4. A. Mabelis, 5. I. Porrey, 6. J. van der Plasse, 7. A. Dudninck en zoon, 8 en 9. J. Pleijte. De Snelvliegers te Oostburg met een deelname van 158 ou de duiven, snelheid van de eerste prijswinnende duif 1394.- mpm. 1 en 4. M. Buys- se, 2. W. van Hee, 3. J. Wille, 5. W. van Unen, 6. I. Aalbregt- se, 7. 8 en 10. A. Risseeuw, 9. H. Brevet, Nog Sneller te Breskens met 389 duiven: 1 en 2. I. de Jonge 1402.- mpm) 3 en 9. M. Qu-aars, 4. I. Riteoo, 5. H. Mookhoeik, 6. J. Faas, 7. J. de Meester, 8. Gh. de Looze, 10. L. Bas. Eerste De Beste te Schoon- dijke met 91 oude duiven, hoogste snelheid 1362.- mpm. I. Klaassen-Tallie, 2. en 9. J. Buijze, 3. H. Verherbrugge, 4. en 7. Combinatie Beyer-Dob- belaere, 5. J. Toernoois, 6 en 10. Gebroeders Huigh, 8. R. Postma. Nieuw Leven te Koewacht met 58 oude duiven, hoogste snelheid 1399.1 mpm. 1. G. Schaikens, 2, 4, 5 en 9. R. van Hijfte, 3. en 7. L. Belaert uit Zuiddorpe, 8. R de la Ruelle uit Zuiddorpe, 10. G. Jansens. Met 31 jaarldngduiven, snel heid eenste prijswinnende duif 1386,-mpm. 1. G. Jansens, 2. R. de Laruelle, 3 en 6. R. van Hijfte, 4 en 10 A. Geers, 5. 8 en 9. W. Verbiest, 7. R. van Hove. De Bonte Duif te Aarden burg met De Grensvliegers te Ede met 87 duiven, hoogste snelheid 1364.44 mpm. 1. en 3, H. Cocquit, 2 en 5. R. Braet, 4 en 8. O. van Queckelberghe, 6. I. Duininck, 7. L. de Clerck, 9. W. de Clerck, 10. R. de Geet- er. VZV te Hoofdplaat met 235 duiven hoogste snelheid 1416. 46 mpm. Snelheid laatste prijswinnende duif 1303.- mpm. 1. A. de Wever, 2. Th. van de Velde, 3. A. van de Broecke. 4 en 5. B. de Poorter, 6. E. Scherbeijn, 7. H. de Ruij- söher, 8. J. Cornelis-Van W. 9. W. Maas, 10. J. Steijaeri Vrije vlucht te Sasput met 101 duiven. 1. Cl de Wever, 1400,- mpim. Snelheid laatste duif 1260 mpm. 2 en 4. B. de Poorter, 3. C. de Poorter, 5. A. de Wever en zoon, 6. P. de Poorter, 7. Oroosman, 8. H. Clon. 9. C. Boogaerd, 10. J. 'Dhont. van 25 omdat hij op 5 no vember zijn vrachtauto had geparkeerd op de Helsinki- straat in zijn woonplaats, het geen in strijd is met de ge meentelijke verordening. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN In het Vlissingse ontspanningscen trum de Piek treedt zaterdag avond de Engelse popgroep Zzebra op. Deze groep, die on geveer een jaar bestaat, wordt gevormd door een zevental muzikanten, di e bun sporen binnen tal van bekende groe pen en studio's in Engeland en Amerika hebben verdiend. Dave Quincey (blaasinstru menten en elektrische piano) speelde bijvoorbeeld bij IF, Steve Bird ('gitaar, blaasin strumenten en percussie) bij Osiibisa, toetsenbespeler Tom my Eyre werkte samen met Alan Price, Joe Cocker, Ayns- ley Dunbar enz. Het gezel schap staat borg voor stevige muziek met jazz, rook, afro, blues, soul en zelfs folk-in- vloeden. Het concert vindt plaats in het kader van het deaf pygh- circuit waarvan ook de Melk weg en de Lantaarn deel uit maken. Het concert begint za terdagavond om halfnegen. ROTTERDAM (ANP) —Op 1 inei zal er op het stadhuis van Rotterdam geen rode vlag wapperen. Het college van b. en w heeft gisterenmiddag besloten op de eerste mei (e volstaan met het hijsen van de nationale driekleur. Doorslaggevend voor dit be sluit is geweest „de wens om een waardige viering van 1 mei - zonder incidenten - in Rotterdam mogelijk te ma ken. Bepaalde reacties - niet in de gemeenteraad geuite be zwaren - wijzen volgens b. en w. op het ontstaan in Rotter d'am van een agressief klimaat met uitgesproken onverdraag zame kanten. Ook de ambtenaren van het openbaar lichaam Rijnmond zijn vrij op 1 mei. de dag van de arbeid. OVERZANDE De handboog vereniging „Willem-Teil" gaf een schieting op de staande wip. Er waren 76 schutters van 14 verenigingen aanwezig. Uitslag van de eerste wip: lste hoofdvogel C. v. 't West einde van Soranus uit Hein kenszand; 2-de hoofdvogel A. de Jonge Pz. van Willem-Tel bij loting; lste zijvogel I, Helmstrijd van Juliana uit Oudelande; 2 de zij vogel A.A- Geense van Zorgvliet uit Ei- lewoutsdij'k: 3e zijvogel P. Rentmeester van Willem- Teil uit Ovezan'dic; 4de zij vo gel C. .v.'t Westeinde van So ranus uit Heinkenszand; 2 te kal R. Verdonk van Vios uit 's Heerenhoek; 2de kal A. de Jonge-Rij-k van Willem-Teil uit Ovezande; 3de kal C. v.'t Westeinde van Soranus uit Heinkenszand, deze had een goede middag door drie van de tien hoge vogels te schie ten: 4de kal E. Engels van Eendracht uiit Vlissingen, bij loting; Meeste kleine vogels A. Rentmeester van Willem- Teil uit Ovezande, zeven vo gels. Uitslag van de tweede wip: Hoofdvogel F. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande, bij loting; lste zijvogel C. Remijn van Spes-Nostra uit Ovezande; 2de zijvogel J. Korstanje van Spes-Nostra uit Ovezande; lste bovenka! P. Steketee van Diana uit Yerseke: 2de boven- ka-1 C. Lous van Edele-Hand- boog uit Oudelande. bij loting: lste onderkal J. Bongers van Zeelandia uit Ovezande; 2de onderkal A. de Jonge Pz. van Willem-Teil uit Ovezande, bij loting; lste klep P. Rentmees ter; 2de kiep A. de Jonge-Rijk beiden van Wi'llem-Tell uit Ovezande; 3de klep W. de Jonge jr. van A.D.L.M. uit Kwadendamme; 4de klep I Helmstrijd van Juliana uit Oudelande; meeste kleine vo gels G. Verheyke van Zorg vliet uit Ellewoutsdijk. WOLPHAARTSD1JK In liet verenigingslokaal gaf de handboogvereniging „Doel naar Hoger" een sc'hieting op de liggende wippen. Van 15 verenigingen waren 56 schut ters aanwezig. Uitslag van de eerste wip: hoofdvogel P. Peeters van Victoria uit Kwadendamme; lste zijvogel M. v.d. Guchte van Spes-No stra uit Ovezande; 2de zijvo gel C. v. Weele van Juliana uit Oudelande; lste bovenkal F. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande; 2de bovenkal C. v. Weele van Juliana uit Oude lande; lste onderkal M. Grim- minck van Willem-Teil uit Ovezande; 2de onderkal F. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande; lste klep W. de Jonge jr.; 2de klep W. de Jon ge sr. van A.D.L.M. uit Kwa dendamme; 3de kiep H. de Fouw van Jacoba van Beieren uit Goes; meeste kleine vogels R. Steenbakker van Victoria uit Kwadendamme, negen vr gels. Uitriag van de tweede wip; lste hoofdvogel C. v.d. Plasse van Diiana uit Yerseke; 2'de hoofdvogel C. v.d. Gubhte van Spes-Nostra uit Ovezande; lste zijvogel C. v.d. Guehte voornoemd; 2de zijvogel H. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande; 3de zijvogel C. Westdijlc van Vios uit 's Heerenhoek; 4e zijvogel M. Grimmincik van Willem- Teil uit Ovezande, bij loting; lste kal F.J. Ossewaaxde van Deel naar Hoger uit Wol- phaartsdijk; 2de kal J. Goet- heer van Juliana uit Oudelan de; 3de kiail W. de Jonge van A.D.L.M. uit Kwaidenidamme: 4de kal mevr. v. Loo van Vooruitgang uit Kwadendam me; meeste kleine vogels F.J. Ossewaarde van Doel naar Hoger uit Wolpbaarts- dijk, vijf vogels; de vliegende vogelprzen waren voor R. Steenbakker van Victoria uit Kwadendamme en F.J. Os sewaarde van Doel naar Hoger uit Wülphaartsdijk. Scheepmaker schrijft dat je tegenwoordig niet alleen Maai bent met de aanschaf van een televisie maai' dat je bijtijds een girorekening moet openen en een telefoon bij de hand moet hebben. Het eerste giro nummer verscheen net na de aflevering van Vara's Julia en haar nachtpapa, een aardige serie, af en toe wat langdra dig, maar heel wat beter dan veel andere Mnderprogram- ma's. Het boek waarop de se rie is gebaseerd is volgens Mi- scha de Vreede „zeldzaam goed en grote mensen vinden het ook leuk". Ik neem het klakkeloos over, want dat be spaart me veel lees- en een hoop denkwerk. Op giro 1991 bij de Vara in Hilversum te verkrijgen. In een korte Achter het Nieuw-uitzending werd inge gaan op de gijzeling in de Westduitse ambassade. Bakker Schut probeerde de beweegre denen aap te geven van de Rote Armee Fraktion en Johan van Minnen meldde uit Duits dilemma staat: of Bader en land dat het kabinetvo or het Meinhof en een aantal anderen vrijlaten of aansturen op een bloedbad. Ik had best de me ning willen horen van Bakker Schut die toch in de studio was. Berend Boudewijn heeft al heel wat gedaan aan de inte gratie van onze zuiderburen, maar naar net idee van Brand- punt kunnen de wederzijdse vooroordelen verder afgebro ken worden. Vandaar dat Brandpunt stuivertje wisselde met BRT's Pano 75. Een regel matig luisteraar van Radio Vrij België weet dat daar op journalistiek gebied niet alles kan. Htt leek wel of Brand punt zich a an de Belgische normen had aangepast. Ach tergronden over de Antwerpse metro werden maar summier gegeven, en de vragen aan de equivalent van Lammers had den kritischer kunnen zijn. Geen antwoorden dus over de alternatieven voor het Lijntje, hoe gedacht wordt over de ar gumenten van de actiegroep, en of er een Nieuiwmankt-situ- atie gaat ontstaan. Willebrord Nieuwenhuis leek wel overdonderd door ee nko- ionel die het onderscheid tus sen soft en hard drugs simoel- weg onder tafel veegde. Maar net wordt niet een en al mise ry. Behalve dat Ad Langebent een ander telraain dan minis ter De Clerq, ging hij ook dieper in o p de antwoorden van de bewindsman. De hoorn noefde gisteravond niet van de naak omdat i'k vooraf niets te vragen had over het loon- en prijsbeleid. Als ik een Belg over het overheidsbeleid hoor zeggen: Ge kunt er toch niks aan doen, en verneem dat een millimeter metro honderd gul den kost, dan betwijfel of het wel vooroordelen rijn waar ik mee behept ben.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 7