ijken ïederlandse kerken vragen extra ield voor hulp aan indo-china Straaljager verongelukt Regering ongeschonden uit bouw-debatten c AKZO PLEEGT CHANTAGE 4 f 1 2 ÜT eïreiud Eis van twintig jaar en t.b.r. moordenaar Carolientje Pessers voor VERDEDIGER: VERDACHTE DOOR DEMON BEZETEN WENNEKER Zes jaar voor Augustin Portugese president roept op tot stemmen g Win 1 jaar V, gratis rijden op'n 1 FEUOfcfJT binnenland buitenland commentaar Ja en Nee INDUSTRIEBOND NVV: koop nw'npeugect bïomm&i! Voorlopig kosten VRIJDAG 25 APRIL 1975 Bij vonnis van 71 bank te Breda april 1975 is j, faillissement verV?' VI. van Bake], ba Produkties, Breda aan de' p 298, zulks met (vj van mei. Mr. J^l Gras tot rechte,! saris en van ondi de tot curator. Inmiddels is dooj ter-commissaris J a. dat de schuljl gen uitepijj 30 mei 1975 bii J tekende moetal diend. "I b. dat de verifier dering zal houden in het j gebouw te bJI Kloostermaan 4 op maandag 1975 te 3 middags. De curaiSor, Mr. R.P.H, Sophiantraat 28, Uur i PEN HAAG (ANP) De hulpverleningsorganisaties van Ide r.k. en protestantse kerken van Nederland hebben een be nen gedaan op de christenen tan Nederland voor een groot- cheepse hulpverlening aan de orlogsslaehtoffers van Viet nam en Cambodja. De hulp verlening loopt via de Wereld- ad van Kerken in Genève |én de r.k. internationale Cari- i-organisatie, welke beide mn kanalen hebben naar de lulpstations. zowel in de be tte gebieden van de voorlo- lige revolutionaire regering In luid-Vietnam, als in de trebie- len rond Saigon. De katholieke nationale ichtang voor bijzondere no ten «n vluchtelingenzorg iensen in Nood-Caritas 'eerlandica'' heeft een beroep aan op alle parochies om in het weekeinde van 3 en 4 mei een speciale collecte te houden voor de hulpverlening in Viet nam en Cambodja. In een brief aan pastores en gelovigen in ons land beveelt kardinaal Alifrimk, namens alle bisschop pen, deze collecte van harte aan. Hij beklemtoont, dat alle giften via Caritas Internatio- nalis zullen worden aange wend tot leniging van de nood ondier alllle bevoükingsgroepein in -alle getroffen gebieden. De stichting „Mensen in Nood" verzioekt d« opbrengst der col lecten zo spoedig mogelijk over te maken op giro 1111.222 t.n.v. stichting „Men sen in Nood". Den Bosch, on der vermelding „Vietnam". Ook particulieren bunnen hierop hun giften overma ken. De stichting „Mensen in Nood" maakt van deze gele genheid gebruik verantwoor ding af te leggen van de gel den. die zij in de periode van 1973-1974 aam Vietnam heeft besteed. Voor aankoop van voedsel, heropbouwmatnialen, enz. heeft „Mensen in Nood" voor Zuid-Vietnam een bedrag besteed van ruim 150.000 gul den. Voor Noord-Vietnam ginig een bedrag van 300.000 gul den. waarvan tweederde be stemd voor de bouw van een kinderziekenhuis in Haipong en een centrum voor moeder en kinderzong in Hanoi. Cari tas Internat iionalis besteedde in die periode 4 miljoen gul den aan Noord-Vietnam, ruim 6 miljoen aan Zuiiid-Vietnam. De laatste weken kwam daar bij nog een bedrag van 2 mil joen gulden voor Zuid-Viet nam voor voedsel medicijnen, kleding en tenten. Eenzelfde oproep heeft de stichting Oecumenische Hulp aan Kerken en Vluchtelingen gericht aan de elf kerken en kerkgenootschappen, welke bij deze stichting aangesloten zijn. Zij sluit hierbij aan bij de eerste oproep van de Wereld raad van Kerken, die als eer ste voorlopige hulpverlening een bednaig heeft overgemaakt van twee en een half miljoen gulden voor de leniging van de menselijke nood in geheel Zuid-Vietnam. Naast deze algemene oproep van de Stichting Oecumeni sche Hulp heeft de generale diakoiiale raad der Nederland se Hervormde Kerk een extra oproep gericht tot de diakonie ën en corresondenten van het werelddiakonaat van de Ne derlandise Hervormde Kerk. Iet de belofte nog 'ns één miljard gulden in de bouw te zullen stoppen heeft het kabinet-Den Uyl weer wat meer Ujd gewonnen om maatregelen te bedenken tegen de werk- oosheid, die het probleem fundamenteel aanpakken. Tot dus verre heeft men eigenlijk alleen maar met lapmiddelen ge kerkt. Is het kabinet dus in zijn plicht te kort geschoten? Ja en nee. Het is duidelijk, dat de wereldwijde economische terug- I slag van de laatste maanden ook in Nederland negatieve effec ten veroorzaakt, die zelfs met de aardgaspot niet zijn weg te iverken. Aan de andere kant kan men de regering ook niet eheel vrij pleiten inzake de huidige werkgelegenheidsproble- jwtiek. Het kabinet heeft de ondernemerswereld onnodig van zich ervreemd. De bouwsituatie is verkeerd beoordeeld. Zo kon (te vernieuwbouw onvoldoende nieuw werk scheppen, omdat Ie voor renovatie benodigde (hoog)geschoolde bouwvakkers |n onvoldoende mate voorhanden zijn. Niet iedere werkloze puwva-kker is een vakman. Den Uy) c.s. hebben zich ook te laat gerealiseerd, dat de beloften van Keerpunt '72 niet allemaal in zo'n korte tijd Waargemaakt konden worden. Ze hebben dat althans tot op de ég van vandaag niet ruiterlijk durven toegeven. Alleen heel voorzichtigjes laat men nu doorschemeren, dat de loonkosten ch wel wat uit de hand zijn gelopen en dat er voor de naaste |toekomst niet op welvaartsvermeerdering gerekend behoeft te worden. Door dit alles heeft het kabinet wat aan geloofwaardigheid verloren. Dat was niet nodig geweest. Het is geen schande om tijdens een internationale economische crisis een beleidslijn bij [te stellen. Het is ook geen schande om te erkennen dat men Ivandaag nog niet de oplossing kan aangeven voor proble- |men, die zich gisteren pas hebben aangediend. Enkele jaren geleden werd ons van alle kanten voorgehou den dat de wereld een tijd van ongekende welvaart tegemoet ging. Nu overheerst het koor van de onheilsprofeten van de nullijn en van de afremming van de economische groei. Zou de waarheid ook hier niet zoals meestal in het midden liggen? Naarmate het kabinet meer realiteitszin en [politieke moed kan opbrengen zal het, menen wij, die waar- I heid eerder (terug)vinden. (Van onze parlementaire redactie) den 1IAAG Het kabinet Den Uyl is vrijwel ongeschon den uit de debatten in de Tweede Kamer over de bouw en de werkgelegenheid tevoor schijn gekomen. Slechts één motie van de oppositie, waarin weid gevraagd om een soepe ler bouwbeleid in de kleine kernen, werd door een kamer meerderheid aanvaard. Overi- geus heeft de regering bij monde van minister Gmyters (Volkshuisvesting en Ruimte lijke Ordening) al lateis weten de motie niet te zullen uitvoe ren. Alle pleidooien van de libe rale positie om het beleid van het kabinet ten aanzien van de werkgelegenheid in een ande re richting om te buigen wa ren tevergeefs. Niet alleen de linkse regeringspartijen ver wierpen de WD-moties over verdergaande lastenverlichtin- ADVERTENTIE gen voor het bedrijfsleven, uok de regeringspartijen wil len wel een lastenverlichting voor het bedrijfsleven, maar dam op hun ma-nier: via de verlaging van de vennoot schapsbelasting met één punt, Dat voorstel wordt binnenkort in de Kamer behandeld. De motie van -afkeuring van de VVD ten a-anzien van mi nister Gruyters' bouwbeleid kreeg alleen maar de steun van de WD zelf en de rechtse partijtjes SGP, Boerenpartij en RKPN. Moties van regerings partijen waarin wel duidelij ke kritiek werd uitgeoefend op sommige onderdelen van het werkgelegenheidsbeleid van het kabinet werden na toezeggingen van de ministers of ingetrokken of aangehouden tot een later tijdstip. (ADVERTENTIES) LISSABON (RTR) Presi dent Francisco Da Costa Go- mes heeft gisteren aan de vooravond van die algemene verkiezingen in Portugal, ge pleit voor een uit meerdere partijen bestaande socialisti sche democratie. In een RTV-toespraak zich tot de ongeveer zes miljoen kiezers richtend zei de presi dent dat verkiezingen de beste manier zijn om de wil van het volk vast te stellen. Da Costa Gomes week hierbij duidelijk af vtn de opvatting van zijn meer radicale militaire colle ga's die het houden van ver kiezingen zo kort na de machtswisseling openlijk heb ben afgekeurd. In kort EEN 20-jarige Israëliër is ge dood door een exploderend bompakket, dat hij juist had afgehaald op het postkantoor van Herzliya, een kustplaatsje ten noorden van Tel Aviv. DE universiteit van de stad New Uork heeft een eredocto raat in de rechten verleend aan Amsterdams burgemeester mr. Ivo Samkalden. DE opbrengst van de Khider- zegelactie heeft vorig jaar f 7.250.000,- opgeleverd, een miljoen gulden meer dan het jaar ervoor. PRINSES Margriet is met haar zoon Floris uit het Nij meegse Radboutziekenhuis ontslagen en op Het Loo te ruggekeerd. HET bureau vande Verenigde Naties voor hulp aan Pales tijnse vluchtelingen (UNW- RA) heeft voor 1975 van Ne derland een bijdrage van f 2 min ontvangen. Naar het bu reau donderdag in Beiroet be kendmaakte, is deze bijdrage ongeveer 250.000 dol-l-ar hoger dan die van vorig jaar. •r.Xl;'- -V- LAATSTE WEEK! het Wereldrijk der Farao's U-boek-voordeelprijs nog tot 1 mei a.s. f 17,50 daarna f 27,50 Verkrijgbaar in de boekhandel Fibula-van Dishoeck Bussum DEN HAAG Een North rop NF-5 B-str-aalja-ger van de Koninklijke Luchtmacht is gistermiddag bij Mol in België verongelukt. Het vliegtuig, af komstig van de vliegbasis Eindhoven, had twee vliegers aan boord. De 33-jarige ge huwde kapitein J.R. Smit uit Oostelbeers is omgekomen. De tweede vlieger, J. Kühne uit Veldhoven is met een gebro ken been opgenomen in het ziekenhuis te M-ol. Het toestel is terecht gekomen op gebied van een landgoed bij Retie aan de autoweg Turnhout- Mol. Op de foto: de omgekomen kapitein Smit en de schietstoel van de straaljager. BÜCKEBURG De Am sterdamse graficus Ronald Au- gustin (25) is gisteren door de rechtbank van Osnabrueck veroordeeld tot zes jaar ge vangenisstraf met aftrek van voorarrest (bijna twee jaar). (ADVERTENTIE) NUNSPEET (ANP) Uit de opstelling van het AKZO- concern bij de cao-onderhandelingen blijkt duidelijk wat voor „chantage-politiek" AKZO bedrijft. „Die chantage- politiek komt ook op tal van andere terreinen tot uiting". Dit heeft secretaris J. de Jong van de Industriebond NVV verklaard op een vergadering van de AKZO-wereld- raad in Nunspeet. De Jong vroeg de wereld raad, waarin vakbondsbe stuurders uit landen met AK- ZO-bedrijven zitten, in inter nationaal va-kbondsverband te gen de praktijken van AKZO in het geweer te komen. De Jong herinnerde eraan, dat in ternationale vakbondsacties in 1972 ontslagen bij AKZO-be- drijven in Breda en Wuppertal hebben voorkomen. Ook het ontslag van negen stakingslei ders vorig jaar bij een AKZO- bedrijf in Barcelona is op die manier afgewend. De vak bondsbestuurder constateerde <""\i 1 De winnaars van deze week: Mevr. H. W. Hoevenaar, Nieuwegein (foto) Petra Holla, Amsterdam M. Meerwijk, Heerhugowaard Mevr. Postema, Nijmegen Mattie Jansen, Hoek A. Hietkamp, Veenwouden dat AKZO de laatste tijd hele en halve dreigementen uit op het gebied van het milieu vestigingsfaciliteiten en lonen en salarissen. De sluiting van AKZO-onderneming Enka Company in de V.S., waar 1700 man in maart j.l. werden ont slagen, heeft AKZO verdedigd met het argument dat een in vestering van tegen de tien miljoen dollar nodig zou zijn om aan de milieu-eisen te vol doen. En dat, aldus De Jong, terwijl de Amerikaanse AK- ZO-tak in de eerste negen maanden van 1974 recordwin sten maakte, vervolgens met minder -genoegen moest ne men, maar nu al weer aankon digt dat de chemische vezelin dustrie opleeft. „AKZO-tapman Kraijemhof mag nu wel poneren, dat de voorbeelden van opzettelijk machtsmisbruik en wangedrag beperkt zijn, z'h eigen concern bewijst het tegendeel", stelde De Jong". Werner Beck, een hoofdbestuurder van de Duitse vakbond I.G. Chemie, vreest dat er bij het AKZO-concern weer een crisis op komst is die een getrouwe afspiegeling zou kunnen zijn van de crisis in 1972, toen AKZO probeerde 6000 arbeidsplaatsen op te heffen in de sector chemische vezels. Wij steken van wal. Varen af op de woelige baren van de wereld waar kommer en kwel lijken te overheersen. Maar ik zag ook een welp de tas dra gen voor een mevrouw. En dat deed een lichtje in mijn hartje schijnen. Zoals er trouwens wel meer lichtpuntjes te zien zi in St Die schijnen momenteel niet in Stockholm, of Indochina, of hongerend Bangladesj of noem maar op- Daar is het donker, een stikdonkere nacht „Alle Nederlanders boven de veertien jaar beschouwen zich als buitenland-deskundi ge" (Max van der Stoel, mi nister van Buitenlandse. Za ken J. Die geslaagde noodlanding heeft in ieder geval veel Leed(s) voorkomen, Tk Komt een grootgrondbezitter in Portugal op een morgen buiten en ziet hij dat. zijn knecht een vlag heeft uitge vouwen met hamer en sikkel en de bekende sterretjes. „Maar wat moet dat?", vraagt de grondbezitter „Dat betekent", zegt de knecht, „dat jij voortaan de sikkel moet gebruiken en als je het niet doet, dan pak ik die hamer en sla je op je hoofd, zodat je vanzelf sterre tjes ziet", Heren, heren van b. en w, van Rotterdam. Wat is er nu toch in u gevaren? Eerst de boel op stelten zetten met de mededeling dat de rode vlag uitmoet op 1 mei, een minister uitspraken laten doen om dan ijlings op de schreden terug te keren? Dat is geen consistent beleid heren, dat is dun- doek)-door-de-hroek-lope- rij- En van André met de snor en de pijp valt het me hele maal tegen. Het klimaat is daar toch nog Rotter-dam in Amsterdam. „Zo'n scheidsrechter ben ik op de voetbalvelden nog maar zelden tegengekomen. Alles van ons floot hij af en de Russen mochten alles" (De PSV—oefenmeester na afloop van PSV - Dinamo Kiev). Kees (doord) Rij vers. Nu moet ik eigenlijk nog iemand zien te vinden - een deskundige - die mijn Ver- voersblik wil wassen. Ik denk dat ik iemand weet. En dan te bedenken dal ik als kleine jongen Kiske Rijvers nog in mijn woonplaats heb zien voetballen. Maar waar dat op slaat ontgaat mij ook. Gegroet dus- MERIJN. JONGE DUBBELE I tjiiimoRtu proeven, dieisaewekliq NAAR in Bangkok vernomen wordt, heeft een Binnaanse kanonneerboot drie Thailandse vissersvaartuigen beschoten, waardoor 26 vissers het leven ieten. Drieëntwintig vissers konden zwemmend de kant bereiken. DEN BOSCH Tegen de ontvoerder en moordenaar van de 5-jarige Carolientje Pessers te Waalre, is een gevange nisstraf geëist van twintig jaar met aftrek en daarna ter beschikkingstelling van de regering. Dit was de climax van een urenlange zitting voor de Bossche rechtbank die deels met gesloten deuren plaatsvond. als opschrift „Van de d'ader", getekend: J. R. Hij voelde zich superieur om-dat de politie hem niet op het spoor kwam. Hij besloot een ontvoering op touw te zetten. Edigar bereidde zich grondig voor, ontwierp zelfs een draaiboek, schreef alvast twee brieven aan de ouders van zijn toekomstige slachtoffers: een witte brief voor het geval alles goed zou gaan en een zwarte voor ais hij het kind zou moeten do den. Begin augustus obser veerde hij twee weken lang de prinses Marijkelaan in Waalre, waar o.a. de familie Pessers woont. Hij koos een nissemhiut in de bossen rond Vessem als schuilplaats. O-p 19 augustus deed hij zijn eerste poging. Hij wilde twee kinde ren ontvoeren ma-ar omdat er teveel mensen in de straat wa ren ging hij niet tot actie over. De volgende dag slo-eg Edgar toe. Hij greep Caro lientje van haar fietsje, sleur de het kind zijn auto in en reed met haar naar de nissen- hut. Toer. maakte hij, naar eigen verklaring, zijn eerste fout. Hii reed in de zenuwen door rooc licht, en maakte zich zor gen dat hij genoteerd was. Hij bond het meisje in de hut vast met een boei aan een beentje en de ander aan een buis in de grond. Hij reed terug naar zijn ou derlijk huis in Einboven, haal de dekens, want het was koud in de hut en reed weer terug, speelde even met het kind, gaf het een draagbare radio en eten maar geen drinken, „want ze wilde niet zeggen ben zitting bovendien, waarbij de verdediger zioh baseerde op demonische bezetenheid, en die als bizar slot een laatste verzoek van verdachte had, waarin hij verzocht aan de rechters en de nabestaanden van zijn slachtoffers om een handtekening te zetten op een door hem gemaakte totempaal (Zie ook elders) Edgar van de L., 20 jaar, moest zich niet alleen verant woorden voor ontvoering plus moord op een kind, maar ook voor een doodslag, gevolgd door een poging tot diefstal, waarbij de 59-jarige mevrouw Petra Biggelaar-Vogels, winke lierster te Best. om het leven kwam. Bovendien werd hij ook be schuldigd van een reeks bran den en vernielingen, een po ging tot verkrachting van een 13-jarig meisje, en het bewust rijden met een auto op een groep mensen in. Maar deze beschuldigingen werden giste ren alleen maar geuit ter be schrijving van de achtergrond van verdachte. De president, mr. Th. Geen- se, ging eerst de gebeurtenis sen rond de doodslag o-p me vrouw Biggelaar na. Verdachte was op 1.2 maart, gewapend met een mes- haar winkel bin nengekomen. Hij eiste geld Mevrouw Big-gelaar weigerde. Er ontstond een worsteling. Edgar stak toe en vluchtte, een juist binnenkomende klant omver lopend. Hij schreef de politie een brief, waarin stond dat hij ndet doelbewust gedood had. Bij de begrafenis van het slachtoffer stuurde hij een krans van zestiig gulden met hoe ze heette") en reed naar huis. Pas 's middags om vijf uur maakte hij zich telefonisch bij de politie als kidnapper be kend „om de ouders zo lang mogelijk in de angst te laten". Op dat moment wist hij nog niet de identiteit wan zijn slachtoffer. Hij eiste een los geld van 50.000 gulden. Hij belde de politie weer om 17.30 uur en keek 's avonds thuis naar de tv. Van de tv vernam hij dat zijn blauwe Fiat was gesignaleerd. „En d-at was mijn tweede fout"- Edgar belde de politie vanuit een oei met de mededeling, dat hij het losgeld verdubbel de, gezien de welvaart van zijn slachtoffer (de vader van Carolientje is sigarenfabri kant).Hij ging vroeg naar bed, deed geen oog dicht. Om half zes 's morgens ging hij weer na-ar de hut, nu met een schop en een polaroid-kamera. Hij maakte foto's van het kind, om daarmee zijn claim te be wijzen. Toen sloegen plotseling alle stoppen bij Edgar door. Hij wurgde het kind en in zijn razernij sloeg hij het met een schop, waarna hij het kind begroef. Naderhand, het was de och tend van de twintigste augus tus, belde hij enkele malen de ouders op met eisen zoals Kleine coupures en de plaats van afgifte. Hij stuurde een „zwarte brief" naar de ouders, maar deze werd door de politie onder schept Psychiater, dr. J. Schnitzel, noemde verdachte ernstig gestoord. Zijn intelligentie wa3 niet hoog, maar hij was zeker geen debiel. Als hij zich gefrustreerd voelde, liet hij zich tomeloos gaan. De psychi ater constateerde een ernstige neurotische ontwikkeling, nei ging tot hysterie en theatraal gedra-g en schizoïde trekken. Dat wil zeggen, verdachte kon van het ene moment op het andere totaal veranderen. Enerzijds speelde hij met het kind en maakte hij zich zor gen dat ze het k-oud kreeg Anderzijds vermoorde hij haar op gruwelijke wijze. Mogelijk had Edgar ook orga nische ziekten (hersenletsel), maar deze waren moeilijk aantoonbaar. Vast stond dat herhalln-g zeker niet uitgeslo ten was, en de kans op gene zing achtte dr- Schnitzel ui terst gering. Hij adviseerde spoedi-ge tbr. De officier van justitie, mr. J. Hulleman, hield een requisi toir van 70 minuten, waarna hij tot zijn eis van twintig j-aar en tbr kwam. In de affaire Best constateerde hij duidelijke opzet door het toebrengen van een diepe steek. Beroep op noodweer kon mr. Hullem-an niet accep teren Verdachte deinsde voor niets terug aldus de officier want na zijn daad probeer de hij nog de kassa te plunde ren. Over de ontvoering en moord zei hij: „Ik zal nooit die tocht vergeten 's ochtends in de mist, toen hij ens wees waar het kind begraven lag". Ver dachte had deze daad lang van tevoren beraamd. Van paniek door eventuele perspublicaties kon geen sorake zijn, N-a de moord heeft Edgar zelfs nog geprobeerd nog het geld los te krijgen e.n vergat hij niet een schoen van het kind mee te nemen. Uitspraak op 7 mei. DEN -BOSCH Verdachte is door een demon bezeten ge weest en heeft dan ook boven natuurlijke bescherming van een negatieve intelligentie ge noten". Dit verklaarde gistermiddag de verdediger van de moorde naar van Carolientje Pessers mr. N. va,n Bakel. .,Hoe komt deze raadselachti ge, verwrongen en complexe psyche tot zo'n daad? De rap porten zijn diep, maar verkla ren niets. Ik heb langdurig contact met mijn cliënt gehad. En ik h-eb gedacht: tjonge, tjonge, tjonge, wat is er in jou gevaren. Wat heeft jou ge dwongen van kwaad tot erger te vervallen. Wat heeft jou naar jouw ondergang geleid? En na uitvoerige studie, veel lezen en zo, ben ik tot de gedachte gekomen dat er een soort bovennatuurlijke, nega tieve intelligentie in hem ge varen moet zijn. Een soort de monische gebondenheid". Mr. van Bakel wees op de mensenmoord in Amerika en op het feit, dat steeds meer wetenschappers tot de conclu sie komen, dat demonische be zetenheid mogelijk is. Hij wees op de talloze films en boeken („the Exorcist") op dit thema, dat plotseling zeer al gemeen geworden is en ver meldde het Rotterdamse op vangcentrum „de Oase" van dominee Van Dam, waar beze tenen worden behandeld. Mr. van Bakel meende dal zijn cliënt door de duivel ge dreven was tot, ziin daden en wees in dit verband op de Indonesische afstamming van zijn cliënt. Maar zelfs het nuchtere psy chiatrische rapport gewaagt indirect van demonische beze tenheid. M Van Bakel: ,,Op pagina 35 lees ik over verdachte die ge zegd zou hebben „Ik sprak over die duivel en die ander die in mij is. Als er geen hulp komt, wil ik dood gaan". Ook spak Edgar volgens datzelfde psychiatrische rapport over zijn witte en zwarte zelf (vergelijk de witte en zwarte brieven). Klasgenoten verklaarden over hem: .Op eens kon zijn gezicht angst aanjagend worden, waarna hij agressief werd en zich ach terover liet vallen". Volgens dominee Van Dam zijn juist kinderen kwetsbaar- voor demonische invloeden. En Edigars' criminele leven begon plotseling op zijn 15e jaar. Mr. Van Bakel: „Hij is 15 als de demon binnenkomt. De ne gatieve geest heeft nu dp macht. Dan krijg je die eigen schappen die omschreven wor den als kil, koud en meedo genloos. En mijn .cliënt heeft ongewtijfeld van een negatie ve intelligentie hoe -Hr-rwinp gehad", aldus de advocaat „Het is toch meer dan toeval dat het politieonderzoek vlak voor de nissenhut ophield, toen het kind nog leefde. En de politie heeft alle LTS-en m Eindhoven iangsgegaan, behal ve uitgerekend Edgars' LTS. Dat noem ik een zuiver magi sche formule". -.Deze jongen is al op jeugdige leeftijd geïnfecteerd. Mede door de schuld van dc maat schappij, maar ook door die bovennatuurlijke invloed". De officier, mr. Hulleman, ging in zijn dupliek maar even in od de suggestie van mr. Van Bakel „Ik weet dnt er meer is tussen heme! en aarde, en het betoog kan waardevol zijn. maar ik had we! iets rationelere verwacht. Dip Kovennatuurtiike bescher ming kan hee! rationeel ver klaard worden. Ik vraag me trouwens af of commando's v-r, Pen bozg geest mogelijk zijn". V.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 13