St.-W ill il)r ore] us- scfiool Hulst wint paastoernooi Nieuw Namen gaat verenigingen bij inspraakprocedure betrekken Voorv voor in ka 'eel Ze ;een st KAMPIOEN 0.-Z.-VLAA NDEREN - B. en W. Axel volgen ontwikkeling Axelse Vlakte nauwlettend Uitslagen schietingen Bevrijding centraal op manifestatie in Groede LOZING Tk ch W. Axel nu wel voor advies commissie bijstandsaanvragen niet voldoende HEIKANT HULST CLINGE „MACHTHEBB1 VAAK AFWEZIG" VANAVOND ST.-JANSTEEN f». 9 streek 1 BBBSHHBB BRAND OP JACHTWERF Axel Broeder Bosco overleden Hulst \'W St. Jansteen Axel Graauw Kapellebrug Koewacht m Vcmvond openbare vergadering Sluis PPR-voorm an iaar Zeeland [Bewolking DONDERDAG 24 APRIL 1975 (Van onze correspondent) BRESKENS - Woensdagmid dag is door tot nu toe onbe kende oorzaak brand uitgebro ken op de jachtwerf De Klerk in de Dorpsstraat te Bres- kens. De brand onstond in epn hoop platen, d e geheel ver brandde Ook de houten ach- terschutting ging in ie vlam men op. Een tweetal jachten liep schade op. De brandweer van Breskens heeft de brand geblust: de eveneens gearri veerde brandweer van Oost burg behoefde niet meer te assisteren. De grootte van de schade was nog niet vast, te stellen. (Van een onzer verslaggevers) CI.INGE De Sint Willibrordusschool uit Hulst kan zich ua de 1—0 overwinning op De Schakel uit Vogelwaar de, gistermiddag in het sportpark van Clinge behaald, kam pioen noemen van alle voetballende lagere schoolteams in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. De leerlingen van meester Ru- di de Nijs wérden daardoor de opvolgers van De Warande uit Axel De overwinning kwam even voor de kampwisse ling tot stand via een snelle aanval over de linkerflank. Willibrordus' spits Van den Enden stond in het midden klaar om de bal ineens laag over de grond achter de doel man van Vogelwaarde te plaatsen. (Van een onzer verslaggevers) AXEL B. en W. van Axel vinden het bij nader inzien toch gewenst om een advie scommissie in te stellen, die advies moet geven bij de be handeling van bezwaarschrif ten van bijstandsaanvragers. Het verzoek man bet PvdA- raadslid Van Schaick om een dergelijke commissie in te stellen, werd ln eerste instan tie door het college van de hand gewezen. Na advies te hebben inge wonnen bij andere gemeenten stelt het col ege. dat na „am pele overwegingen" tot de conclusie te zijn gekomen, dat adviescommissie voor de be, handeling van bezwaarschril- ten ook in Axel nut kan heb ben. „Het spreekt degene, die een bezwaarschrift indient bij zonder aan, dat zijn bezwaar schrift niet - zoals het norma liter het geval is - door pre cies dezelfde personen (het college van B. en W.), behan- de d en beoordeeld wordt als het oorspronkelijk verzoek om bijstand" zo stellen B. en W. nu. De raad van Axel krijgt in de vergadering van 29 april over de vaststelling van een nieuwe verordening voor de behandeling van de bezwaar schriften te beslissen. B. en W. van Axel willen de eden van de commissie overigens wel zelf benoemen. Men spreekt de voorkeur uit voor een commissie, die half be staat uit raadsleden en hal fuit niet-raadsleden. De wethouder van sociale zaken zou dan voorzitter moeten zijn. Hoewel de spelers van meester Verhagen daarna goed terugkwamen slaagden ze er niet meer in de ge ijkmaker te scoren. Vrouwe Fortuna lonkte daarbij echter wel enkele ma len naar de Willibrardtus-doel man. Voor de derde en vierde plaats ging het tussen De Wa rande uit Axel en Clinge. De Axelse spelertjes, die zich a tijdens de voorronde een lelij ke poets door Vogelwaarde had laten bakken (21), won nen slechts na een 11 stand door het nemen van straf schoppen. De strijd om de vijfde en ze»de plaat» speelde zich af tussen de H. Harlschool uit Groenendijk en de Artoruus- sohool uit Axel Na de eind stand 11 b eken ook bier de Axelaars het beste in het ne men van strafschoppen. Wethouder J. Blommaert van Hulst reikte na afloop van het toernooi de door de ge meente Hulst, ter beschikking gestelde beker uit aan de aan voerder van de St. Willibror dusschool. De uitslagen in finale-poule A: Wi librordus i Hulst - Groe nendijk 10) Willibrordus - Clinge 3o, Groenendijk - Clinge 02. Finale-poule B: Vogelwaarde - Warande (Axel) 21, Vogelwaarde An- toniussehool (Axel) 00. Wa rande Antoniusschool 40. Collecte De collecte van de Nederlandse Hartstichting heef! in Axel boven de 5.000 gulden opgebracht. 1.000 gul den meer dan vorig jaar. Ouderavond Tijdens de ouderavond ln kleuterschool Pinkeltje te Axel heeft mej. Wondergem van het regionaal pedagogisch centrum Zeeland eem lezing gehouden. Ze sprak over de overgang van kleuters naar het basisonderwijs. Na een koffiepauze ontstond over dit onderwerp een discussie. Aan het eind van de avond konden de ouders de resulta ten van hun kleuters bekijken en bespreken. Nieuwe predikant Ds. J. Verkade. predikant van de gereformeerde kerk (vrijge maakt) heeft een lieroep aan genomen in Axel. Zondag 4 mei doet hij zijn intrede in Axel. Dat gebeurt in de mor gendienst van 10.00 uur. Met de komst van de nieuwe uit Groningen afkomstige predi kant wordt de vacature ver vult, die ontstond toen ds. V - Veefkind in september 1973 naar Rijswijk vertrok. (Van een onzer verslaggevers) AXEL B. cn W. vau Axel hebben het raadslid Oggel verzekerd, dat de ontwikkelin gen rond de Axelse vlakte nauwlettend worden gevolgd. Zij geven deze verzekering als antwoord op vragen van d.e lieer Ogge), die tijdens de laatsgeliouden raadsvergade ring pleitte voor meer in spraak van Axel bij de ge plande industrialisering van dit bij de gemeente Saa van Gent horende gebied. B. en W. stellen, dat al ver schillende jaren contact wordt onderhouden met het gemeen tebestuur van Sas van Gent. Van de besprekingen cüe op planologisch niveau in Sas van Gent worden gevoei'd, krijgt Axel verslagen ter kennisna me. Bovendien heeft het colle ge ook kennis kunnen nemen van het - nog steeds vertrou welijke - rapport van een werkgroep, waarin gepleit wordt voor do vestiging van schone industrie. Het gemeentebestuur belooft het raadslid Vink, dat het zal pogen meer betrokken te ra ken bij het havenschap Ter- neuzen. De heer Vink had er op gewezen, dat Axel nauwe lijks invloed kan doen gelden op de activiteiten van het ha venschap. B. en W. vestigen er de aandacht nog een.» op, dat de poging van Axel als volwaar dig lid in het havenschap te worden opgenomen destijds mislukt is. Wel is do gemeente lid van een adviescommissie, die het bestuur van het haven schap over allerlei doeleinden kan adviseren, zo delen B. en W. mee. Het raadslid Vink had er juist op gewezen, dat deze adviescommissie nauwe lijks functioneert. (Van onze oorrespondent) BERGEN O)' ZOOM Op 39-jarige leeftijd is gisteren broeder Bosco van de congre gatie van de broeders van lluybergen overleden. Sinds 1963 was broeder Bosco, gebo ren in Hi vareubeek als Aip- hons Brekelmans algemeen econoom van de congegratie, terwijl hij voor die tijd al menigmaal als assistent van de econoom optrad. Broeder Bosco genoot grote bekendheid als secretaris van St.-Clemens Nazorg, een instelling voor geestelijk gehandicapten die later overging in de sociale werkplaatsen „De Leeuwen berg". Broeder Bosoo was ook zeer nauw betrekken bij de oprich ting van het werkvoorziening- schap West-Brabant. Zijn be langstelling voor de gehandi capte mens was bijzonder groot. Om die reden organi seerde hij voor de geestelijk gehandicapte filmvoorstellin gen. maar ook reizen. Daar naast genoot broeder Bosco. maar dan veel meer als de heer A. Brekelmans bekend heid om zijn verrichtingen in de automobielsport. Hij toonde zich daajrin een bekwaam na vigator en slaagde erin naast rijder A. van Bragt als lid van de g.a.c. ..Krabbenrijders". menige topolaats in de klasse menten te bezetten. 'T-l Hier is Groenendijk in de aanval. Collecte Ruim twintig da mes gaan deze week in Hulst op stap om te collecteren voor de sakor, een landelijke orga nisatie, die zicli ten doel stelt alle gezindten binnen de kin derbescherming in Nederland te steunen. De collecte wordt deze week in het gehele land gehouden. De zorg voor jonge ren en jeugdigen, die niet meer weten waarop zij zich moeten richten eist. volgens de sakor dikwijls meer dan de subsidie die de overheid be schikbaar stelt. Hengelsport De afdeling groot eiland en binnenvest van de Hulster hen gel club de Lus tige Hengelaar hebben verga derd. Groot eiland vergaderde ln café de Ster. Br waren een 45 leden aanwezig. De heren F. Neve en L. de Vos werden als bestuurslid herkozen. Be sloten werd om voor 1.000 gul-! den aan vis uit te zetten in de vorm van paling en voorn. Opj zondag 8 juni wordt een club- wedstrijd gehouden. De binnenvest-hengelaars vergaderden in café Verhulst, j Hier waren twintig leden aan-j wezig. Besloten werd om dit jaar geen clubwedstrijden te houden. Op de binnenvest is al uitgezet. 1.000 voorn, 400 karper, 250 baars en er wordt nog 200 paling bijgepoot. Rode Kruis Tijdens de vergadering van het Rode Kruis afdeling Hulst werden ook medailles uitgereikt aan de donors, die in 1974 vijfmaal bloed hebben afgestaan. In to taal waren dat er 28. Carnaval Uit 'ie ver.wn.H- lende verenigingen en de mid denstand in Sint Jansteen heb ben zich 35 nieuwe medewer kers gemeld aan de te organi seren carnavalsactiviteiten. Dat bleek tijdens de vergade ring in café de Kroon, die was belegd om te kunnen bekijken hoe groot cle animo in St. Jan- teer. is om de camavalsactivi- teiten ook voor de komende 'aren veilig te stellen. Zoals bekend hebben vele leden van de carnaval-stichting besloten om hun functie ter be schikking te stellen van verse krachten. Uit de nieuwe en nog resterende oude mede werkers wordt te zijner tijd de raad van elf en de nieuwe prins gekozen. (Van een onzer verslaggevers) GRAAUW Aan de zondag gehouden „openinjpss-hieting op twee wippen, in de zaal Van café „De Zandberg", na men 106 schutters deel. Ter gelegenheid van deze opening was de heer J. Blommaert, wet houder sportzaken in de ge meente Hulst aanwezig, diie de opening verrichtte. Uitslag: Op wip een: hoge vogel; G. Her- wegh uit Hiulst: eerste zijvo gel: J. Christiaans uit Koe wacht; tweede zijvogel: P Strobbe uit Lamswaarde grootste aantal (4): J, Picavet uit Zandberg. Gp wip twee: hoge vogel; W. Strobbe uit Lamswaarde; eerste zijvogel: P. Claessens uit Lamswaarde: tweede zij vogel: P. Bncnne uit Hulst: grootste aantal 6): G. de Bakker uit Zandberg. HENGSTDIJK Aan de za te r Aagsohi etin g op twee wippen, gehouden in café P. van Dijik. namen 36 schutters deel. Uitslag: Op wip één: ho- ge vogel en eerste zdjvagel: P. Claessens uit Lamswaarde; tweede zijivogel: R. de Guyte- naere uit Vogelwaarde. Op wip twee: hoge vogel: A. Hey- mans uit Axel,'eerste zijvogel: F. van Kruyssen uit Klooster- zand e tweede zij vogel- R Kint uit Koewacht; de kleu- renprijzen: P. Claessens uit Lamswaarde en J. Heymans uit Axel. LAMSWAARDE Aan de zondagschieting op twee wip pen, gehouden in café R. Hey- ens, namen 48 schutters deel. Uitslag: Op wip één: hoge vo gel: R. Herwe ih; eerste zijvo gel: J. Maas; tweede zij vogel: R. van Esbroeck, allen uit Lams vaardeextra hoge vo gel: J. Pauwels uit Axel; grootste aantal (4): D'hondt uit Kloosterzande. Op wip twee: hoge vogel: R. van Es broeck, eerste zijvogel: G. van Driessche. loeiden uit Lams waarde tweede zijvogel ver loot: grootste aantal (4): A. van Schoten uit Hulst. De vol gende schieting zal plaatsvin den op 5 mei bij café R. Heyens. NOORDSTRAAT Aan de zatendagschueting op twee wippen, gehouden in café A. Menlfoere, namen 29 schutters deel. Uitslag: Op wip één,: ho ge vogel: F. Jansen uit Kloos terzande; eerste zij vogelA. Verhoeven uit Kloosterzande tweede zij vogel: F. Kouyzer uit Kloosterzande; extra hoge vogel: J. Sponselee uit Kloos terzande; extra zijvogel: J, Verhoeven uit Klcaater/ande: grootste aantal (5): P. D'hondt uit Kloosterzande. Op wip twee: hoge vogel: A. Verhoe ven uit Kloosterzande; eerste zijvogel: J. de Waal uit Osse nisse tweede zijvogel: E. de Maat uit Osseni-'se; grootste aantal (5): J. de Waal uit Groenendijk. NOORDS PRAAT Aan de zondagschieting geouden tn ca fé A. Menheere. namen 43 schutters deel. Uitslag: hoge vogel: J. Verhoeven uit Kloos terzande: eerste zij vogel: H. Hoop uit Kloosterzande; twee de zij vogel: P de Bakker uit Klaversddjk grootste aantal (4): J. Derweduwe uit Groe nendijk. AXEL Op 28 april wordt de capaciteit van de telefoon centrale te Axel uitgebreid met 200 nummers waardoor PTT in de gelegenheid is te voldoen aan verzoeken van adspirant-abonnees. Slechts in die gevallen, waarbij de ka bel veri inding tussen de wo ning en rie centrale ontbreekt, zal aansluiting eerst op lange re termijn kunnen plaatsvin den. Vierkamp voetbalclub De leden van de voetbalclub Graauw hebben in het clublo kaal bij V. de Caluwe een vierkamp gehouden. De vier kamp bestond uit kaarten, sjoelend vogelpiek en dobbe len. Er deden 60 leden aan mee. De eindstand: 1. E. van Damme - P. de Bakker, 371 pnt.; 2. C. Hofman - Th. Buijs, 370 pnt.: 3. E. Sorbeir - Th. G. de Bakker, 383; 5. E. Dbl- forge - V. de Caluwe, 362; 6. J. Heyens F. van Water schoot. 359: 7. J. d'Haens - J. Kips. 346: 8. Th. d' Haens - J. Grob, 333 en 10. J. de Bur lier - J d' Haens, 311. Bij het kaarten was het koppel J. d' Haens -J. Kips winnaar, bij de vogelpdek E. - Sorber - Th. Leeraert, bij het sjoelen J. Sorber - G. cle Bak ker en bij het dobbelen J. Heyens - F. Waterschoot. Schieting Aan de twee schietingen op de liggende wip in zaal Fabie te Kapelle brug namen 93 'schutters deel. De uitslag: op wip 1: hoge vogel Th. de Saegher Kemse- ke-Paal; eerste zijvogel A. de Bruiin Hellestraat: tweede A. Haegeman Kemseke- Paal. Op wip 2: hoge vogel R. Sneghers Stekene- eerste zijvogel L. Dullaert St. Pau wels; tweede niet afgescho ten. Schieting De schuuers- maatschappij de Sportvrienden hield in café J. de Guehteneire in Belgisch Koewacht een schieting. 72 whutters deden er aan mee. De uitslag: hoog vogel R. Saman; eerste zij vo gel O. Saman; tweede C. Ön- genae (allen uit Koewacht). De meeste vogels vielen tn handen van R. de Vliegtoer uit Moerbeke (vier). De vogende schieting in het café is zondag om drie uur. (Vaui een onzer verslaggevers) LIZENDIJKE - De gistera vond gehouden bliksemaktie ln IJzcudijke om f 2300,- in te zamelen voor een demonstratie ringsteken met versierde sje" zen heeft nog niet tot het be oogde resultaat geleid. De op brengst van de huis aan huis collectie was f 1565,12. Een particulier gaf extra f 250.-. Men hoopt nu op nog wat meer giften Ineens van parti culieren en bedrijven. I Jj tï, *1 - it? NÉ i lil. - -i - i m 'f**: Om zoveel mogelijk inwo ners van Nieuw Namen hun zegje te laten doen wil de dorpsraad Nieuw Namen hen via de verenigingen in het dorp benaderen. Het ligt in de bedoeling om de komende v/eken vergaderingen te be leggen, waardoor dan steeds de leden van vier of vijf verenigingen worden uitge nodigd. Bij el'ke vergadering komen weer andere vereni gingen aan bod. Op die ma nier hoopt men alile groepe ringen in het dorp (zoals de ïeugd, de bejaarden de vrou wen) aan het woord te laten komen. Als op die manier alle ver enigingen aan de beurt zijn geweest, wil men een grote algemene vergadering gaan houden voor iedereen in het dorp. Tijdens de vergaderin gen, die speciaal voor be paalde verenigingen zijn be doeld hebben belangstellen- oen ook vrij toegang. Vanavond om acht uuir vindt in zaai Thilleman een voor iedereen toegankelijke vergadering plaats, waarop men de laatste hand wil leg gen aan de organisatie van de inspraak in Nieuw Na men. De Inwoners uit Nieuw Namen, die zich al hebben opgegeven als deelnemers aan de gevormde inspraak- groepen zullen speciaal voor deze bijeenkomst worden uitgenodigd. In Nieuw Nanen in men momenteel het verst gevorderd met het op poten zetten van de inspraak in de eigen kern De inspraakgroep, die zich bezig gaat houden met de kern Heikant wil volgende week in het dorp zelf van start gaan door het houden van een vergadering voor al- D Inwoners- Men wil een aantal mensen uitnodigen aan wie vragen kunnen wor den gesteld tijdens de bij eenkomst. Contactpersoon is de heer A Zwartelee. Vv- lainlaan 1' Het is nog niet bekend wanneer de inspraakgroepen Hulst binnen de wallen en Hulst buiten de wallen weer bij elkaar komen. Afgespro ken is in ieder geval, dat de deelnemers zich zullen gaan buigen over het door de stichting gemeenschapswee)' vervaardigde uittreksel uit cle structuurstudie. Bekeken zal verder worden, welke verenigingen, organisaties of g'oenen nog niet voldoende in de groep vertegenwoor digd zijn- Door middel van te voeren publiciteit of mis schien zelfs huis aan huisbe zoek wi) men de ontbreken de groeperingen nog probe ren te bereiken. De heer Van Leuven van de stichting ge- meenschapswerk heeft de groenen gevraagd zich open te stellen voor iedereen, die zijn visie kenbaar wil ma ken Op donderdag 1 mei wordt ui Graauw de dorpsraad op gericht. Dat gebeurt om acht uur in het gemeenschapshuis. Dan zal beleend worden wel ke verenigingen een afge vaardigde in het te vormen bestuur van de dorpsraad hebben benoemd. Zoals he kend zijn alle verenigingen daartoe uitgenodigd. Boven dien wil men tijdens die bij eenkomst een dagelijks be stuur kiezen. Volgens de lieer O. Kips, een van de initiatiefnemers voor het vormen van een dorpsraad, zal dan wellicht ook aan de nnde komen op wel'ke manier Graauw deel gaat nemen aan de inspraakprocedure In Clinge gaat de Inspraak- groep op dinsdag 29 april van start met een bijeen komst, waarvoor ook de Cliingese deelnemers aan de andere insorpskgroepen wor den uitgenodigd. Zoals alle tot nu toe belegde vergade ringen is ook deze bijeen komst voor iedceen toegan kelijk. Ze vindt plaats in Maloertuus. Tijdens de bijeenkJ van de deelnemers die met hun eigen dorp of i bezig gaan houden, dind vond in 's Landshuis, <1 ken enkele aanwezificr." hun bevreemding over dat de inwoners met machtigste posities, in inspraakgroepen verstei I ten gaan. „Zitten die ma| soms zo stevig dn het i dat ze de hele inspraakpij dure niet nodig hebben I hun belangen erdoor teel ken. Als de belangrijks ;f snnen in de gemeend i niet nodig vinden on 1 kostbare tijd met inspwil verdoen, heeft het voel lagere goden dan wel zi:ï eraan mee te doen", 201 gezegd. ..Wil men ooit idj vertellen krijgen, dan deze inspraakprocedure e bijdragen", zo werd vai| derp ziide geantwoord. Tijdens de bijeetisd van de deelnemers aa| inspraakgroepen. die met de kern Hulst gaail zig houden,, vroeg een ral aanwezigen zich af of" naar een vertegenww var de groep „arbeiderfl zocht moet worden. Val de vergadering kwam f antwoord, dat de beta van de kern Hulst niet4 een bepaalde klasse den zijn. Vanavond om acht 1 men weer twee groepend de eerste keer bij taa ..Landinrichting en mife heer" en „Verkeer en voer". Beide bijeenkot lieginnen om acht uur.r den gehouden in het g* Steenstraat 37 en zijn iedereen toegankelijk. G'j avond is er in de Slif straat 37 gesproken over] nen en woonomgeving, aal-culturele voorzien'!") onderwijs en vrijetijdd1 ding. Daarover meer volgende rubriek. In Sint Jansteen wi-j, gevormde inspraakgroep f start gaan door van eikel etiiging in het dorp verte] woordigers uit te voor een bijeenkomst. Carnaval De Sluise car- navalsprijs Cam,iel 1 was met een gedeelte van zijn gevolg aanwezig op het afsche-idsbal dat do, r zijn West-Vlaamse collega Prins Felix 1 in de Thier-Braü-Ho-f te Oostende! werd gegeven. De Sluise Kaaispuigers waren de emge aanwezige buitenlandse groe pering en werden dan ook met een speciaal applaus verwel komd. De kennismaking met de diverse Belgische carna- valsgroeperingen, waar"4] Kaaispugers in het a'8' carnavalsseizoen - succes contacten hebben gele?»» den hernieuwd. Met de elkaar in het carnavals» 1975-1976 weer te ontm werd in de vroege uurt!e| scheid genomen. (Van een onzer verslaggevers) GROEDE Jongeren van verschillende kerkelijke ge zindten in Zeeland zullen op Hemelvaartsdag bijeenkomen voor een „bevrijdingsdag" in Groette. Een aanvankelijk West-Zeeuwsch-Vlaamse opzet dijde binnen de kortste keren, dank z(j enthousiaste reacties uit tot een Zeeuwse zaak. In spirator Is de Streek Jeugd Centrale in West-Zeeuwseh- Vlaanderen. Hoogtepunten van die dag zijn een „bevrijding»r!ienst", I waarin 's morgens om 11 uur voorgaat ds. Slpke van der Land. De dag wordt besloten met een dienst waarin bis schop Ernst van Breda de be sluiten van de laatste kenken- oonferentie zal toelichten en trachten door - te spelen voor concretisering naar de aanwe zigen. Fred Wergwerff streek- icugdwerkleider, is blij met. de gunstige reacties die op de verstuurde uitnodigingen ziin binnengekomen, ..Het blijkt dat op het gebied van kerke lijk jeugdwerk echt nog wel wat mogelijk is en op de vraag: Wat doet de kerk en waar is de jeugd, is nu een duidelijk antwoord geko men". Een kleine en actieve groep die regelmatig jeugddiensten voorbereidt ligt aan de basis van „Irevrijdingsdag". „Tijdens een bijeenkomst in Aarden- burg kwam iemand met het idee Sipke van dei- Land uit ie nodigen voor een alternatie ve jeugddienst. Besloten werd er een dia.g voor uit te trekkei Hemelvaartsdag, En die dag ligt in de buurt van onze be vrijdingsdag zodat hel thema „bevrijding" voor de hand lag", aldus Fred Berg werf f. „Tegenwoordig praten over be vrijding brengt bijna automa tisch Amnesty Internaiomal met zich mee, zodat 00)5 die organisatie voor „bevrijdings dag" is uitgenodigd". De activiteiten spelen zich af over de gehele kern Groe de. De kerken zijn beschik baar evenals de ruimten van de lagere scholen. Na de dienst om U uur kunnen de deelnemers aan allerlei activi teiten deelemen Er zijn drie info-matiestands: A.I.. Neder- land-Israë). en Zuid-Afrika „Hebben wij er part aan" Er kan aan bijbelstudie wor den gedaan, evenals aan medi tatie. Er komt een speakers-, corner en in hét c" wordt een koffiebar W® Muziek kan gemaakt op zelli meegebrachte menten. Om niet. te ve' in Groede zal een aantal wijzers worden gepl?'1-, 16 uur worden de acta; gestopt en begint de s eenikamst met v-" 4 Hoewel gerichte uitnoatj. zijn verstuurd, is 120 v'e de werkgroep die oer heeft voorbereid - eeo^ welkom. Een geluid»*9"' op 7 mei door West-Zeel Vlaanderen rilden cm d dacht op deze manifest» richten DONDERDAG 24 APRIL 197 ■■/Van een onzer verslaggevers) IHEINKENSZAND Bas de inaav Fortman, fractievoorzit- ter van de PPR Tweede-Ka merfractie komt 26 april naar het Zeeuwse provinciaal con- «■es van de PPR om te spre- ■ken over „Knelpunten en pro blemen van een radikale rege- Imgsfractie". De spreekbeurt van De Jaay Fortman zal beginnen 's niddags om 14.30 uur. In de morgenuren zal het congres, Ljat wordt gehouden in de ■porthal van Heinkenszand, een aantal organisatorische za ken bespreken. Om 12 uur rordt begonnen met een dis- ussie over de procedure voor en nieuw regeerakkoord, het mderweirp voor het landelijk ongres op 31 mei in Nijme gen. Tijdens het provinciaal icongres zal de statenfractie en verantwoording van zijn eleid afleggen. KVan een onzer verslaggevers! MIDDELBURG Woens dagmorgen om 9.08 uur is tij" Hens een schakelhandeling in het 50 kv-schakelstation Bors- «ele, door een nog onopgehel derde oorzaak de beveiliging van de beide stroomrails in werking getreden, het gevolg daarvan was dat een deel van fceeland zonder stroom zat Zo werd de 150.000 Volt- nding naar de 150 kv- (tations te Westdorpe en Ter- euzen spanningloos waardoor Ie stroomleverantie gedurende a. 20 minuten onderbroken is eweest, aldus de n.v. PZEM i een gisteren uitgegeven persbericht. Tegen halftien srerd weer energie en wel via pel landelijk koppelnet gele gerd. De storing in het 150 rv-station Borssele heeft geen —ietsei aan personen of schade aan de installaties veroorzaakt. Door het uitvallen van de 150 fcv-waterka'bel door de Wes- tersehe'de kwamen de huis houdelijke verbruikers iin de kanaalzone Zeeuwsch-Vlaande ren zonder stroom te zitten. Ten gevolg vam de korte dluur van de storing, alsmede door (iet tijdstip waarop deze op- Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag. Veel bewolking maar overwegend droog. Wei nig verandering in tempera- tuur. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder- r land. Voor vrijdag: aantal uren zon 0 tot 7; min. temp.: om streeks 5 gr. max. temp.: om streeks 13 gr.; kans op een droge periode van minstens 12 uiur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal: 70 pro- cent. waterstanden De waterhoogten van woens dagmorgen, meegedeeld door Rijkswaterstaat: Konstanz 329 pl. 6. Rheinfelden 290 -5, Plit- tersdorf 482 -1, Maxau 543 - 11, Plochin.gen 180 40, Mann heim 395 -7, Steinbach 190 - 16, Mainz 394 -4, Bingen 254 - 8, Kaub 322 -14, Trier 353 -33, Koblenz 340 -17, Keulen 355 23, Ruhort 539 -29. Lobith 1188 -28, Pannerdense Kop 1150 -29, Nijmegen 986 -27. ÏJsselkop 1027 -24, Eefde IJs- sen 576 -12, Deventer 449 -9, Katerveer-Spooldersluis 131 1. Monsin 5464 -4, Borgharer 4037 pl.8, Belfeld 1218 -29 Grave beneden de sluis 532 17. hoogwater Morgen, vrijdag 25 april Bergen op Zoom 305 15.34 Hansweert 2.20 en 14.47 Terneuzen 1.44 en 14.10 Vlisri.ngen 1.13 en 13 37 Wemeldinge 2.56 en 15.25

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 2