Aj ax door gelijk spel uit kampioensrace VREIJSEN CLAIMT PENALTY V oetbalveldslagen in Engeland REVANCHE PSV OP FC TWENTE x x x DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND NAC benut mogelijkheden tegen Feyenoord niet TOTO X X X x X Vj' "T -♦V /Irno Steffenhagen, uitblinker bij Ajax belaagt het doel van De Graafschap. In het Doetichemse sta dion „De Vijverberg", waar een week eerder koploper PSV een punt verspeelde, werd ook Ajax van een triomf afgehouden dooreen brutaal en met veel inzet strijdend De Graafschap, dat het stuntwerk kenne lijk tot het einde van het seizoen heeft bewaard. Ajax, met de herstelde Suurbier weer in de gelede ren, kon in de Achterhoek niet imponeren, liet moest een hard gevecht van man tegen man leveren en dat ging de Amsterdammers weinig voortvarend af. Al in de tweede minuut openbaarde zich de kwest- baarheid van de nerveus be gonnen en ongeconcentreerd spelende Ajax-ploeg Horst Blankenburg vergaloppeerd^ zich op een dieptepass, waarop de fanatieke de Jonge dé vrije ruimte kreeg De Doelm- chemse vleugelspits strandde op doelman Schrijvers, maar in tweede instantie leek Veen het karwei alsnog doeltreffend te zullen afronden. De ijlings toegeschoten Dusbaba ont popte zich als reddende engel en lepelde de bal uit het verla ten doel. Het vroegtijdig ge waarschuwde Ajax slaagde er daarna niet in de Graafschap zijn wil op te leggen Deequipe van trainer Teunissen paste een consequente mandekking toe en met name Steffenhagen, die bepaald niet in een slechte vorm stak, werd op het mid denveld door Mintjes in zijn mogelijkheden sterk beperkt. Dat gold in de voorste linie ook voor Geels en Mulder, die in resp. van Londen en Schreur uiterst nauwgezette bewakers troffen. Enkele kansen wist Ajax zich wel te scheppen, maar het enige wapenfeit was een schot van de door Hoen ders aan banden gelegde Bro- kamp tegen het houtwerk. De Graafschap, dat geleide lijk alle schroom aflegde, wierp zich met veel elan op de countertaktiek. Een slagvaar diger voorhoede zou dit in alle linies rammelende Ajax voor rust waarschijnlijk opeen ach terstand hebben gezet. Soms scheelde dat maar weinig, doch Schrijvers kon steeds corrigerend optreden als Blankenburg en Dusbaba het lieten afweten. Ook direct na rust kreeg de Graafschap we derom een levensgrote kans om Ajax nog nadrukkelijker met de neus op de feiten te drukken. Ditmaal ging Krol in de fout, waardoor Overgoor een vrije doortocht kreeg. Doelman Schrijvers behoedde zijn ploeg andermaal voor een achterstand en moest tien mi nuten later zelfs met het volle gewicht naar de noodrem grij pen om Gerrie de Jonge het scoren te beletten Het kostte de Ajax-goalie, die de Doetin- chemmer net buiten het straf schopgebied torpedeerde een gele kaart. Met Rep als vervanger voor de falende Brokamp werd ook de verdediging van de Graaf schap nog enkele malen zwaar op de proef gesteld, maar doelman van Zoghei stak in blakende vorm en stond succes van de Amsterdammers meermalen in de weg. Vlak voor het einde en kort nadat Dusbaba te vroeg juichte omdat de Jonge zich in buitenspelpositie had bevon den, kreeg van Zoghei hoogst- nodige assistentie van Schreur en Steinvoort, die gezamenlijk een inzet van Rep op de doel lijn keerden „In dit stadium was de Graafschap, dat zelf de punten nog hard nodig heeft, een erg moeilijke tegenstander voor ons", aldus Hans Kraay, die tevens van oordeel was dat er minstens één van de kansen verzilverd had moeten wor den Kraay: „Op onze routine en klasse zouden we, als was het maar vlak voor het einde, toch gescoord moeten heb ben". Trainer Evert Teunissen sprak eveneens zijn teleurstel ling uit over het missen van de kansen, maar maakte zijn ploeg een groot compliment voor het uitvoeren van het tac tisch concept, dat bijzonder functioneel was gebleken. De Graafschap: Van Zoghei, Hoenders, Van Londen, Zaai- jer en Schreur, Mintjes, Hid- dink en Schoenaker, Over goor, (Steinvoort), Veen (Ha- zelhekke en De Jonge. Ajax: Schrijvers, Suurbier, Blankenburg, Dusbaba en Krol, Mühren, Notten en Stef fenhagen, Brokamp (Rep), Ge els en Mulder. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM - NAC is er niet in geslaagd titelkandidaat Feyenoord een punt te ontfutselen. De Bredanaars hebben echter mogelijkheden genoeg gehad om de formatie van de scheidende Wiel Coerver een onaangename verrassing voor |j te schotelen. Vooral in de eerste helft kroop Feyenoord en kele malen door het bekende oog van de naald. Bovendien werd NAC door de niet al te sterk leidende scheidsrechter Van der Kroft een zuivere strafschop onthouden, toen Rijs- bergen de doorgebroken Vreysen tot tweemaal toe in het strafschopgebied onderuit haalde. Van der Kroft hierover: „Voor de wedstrijd heb ik met mijn grensrechters duidelijk afge sproken, dat zij - als ze het ten minste beter zouden kunnen zien - overtredingen zouden signaleren. In dit geval stond de grensrechter er beter voor En hij vlagde niet. Dus heb ik niet gefloten". Martin Vreysen ech ter: „Het was een geheide straf schop Rijsbergen zette me klem zodat ik onmogelijk de bal kon spelen". Ook trainer Jo Jansen was van mening dat Van der Kroft, die de geblesseerde Arie van Gemert verving, de bal op de witte stip had moeten leggen. „Het was een penalty. Als die benut wordt sta je toch met 1-0 voor. Voor rust hebben we over igens kansen genoeg gehad En ook na rust nog Henk van Rooy had de gelijkmaker kunnen la ten aantekenen Op die kansen had ik trouwens wel gerekend. Want Feyenoord moest door onze verdedigende instelling massaal aanvallen, waardoor er achterin gaten vielen" NAC liet er vanaf het begin- signaal van Van der Kroft geen twijfel over bestaan dat het gokte op een punt De Breda naars zonder Graumans, Ver meulen en Ad Knjnen (blessuu- ie) bouwden vooi het heiligdom van Jan de Jong een stevige muur op Feyenoord was dus wel verplicht te komen. De Kuip- bewoners deden dat dan ook Maar wel Zonder een greintje fantasie Keer op keer werd de bal door het centrum gespeeld, waar steeds een NAC-been tij dig voor opruiming kon zorgen De Feyenoord-voorwaartsen kregen bovendien geen meter ruimte Delmotte verloor Kreuz geen moment uit het oog, Smits hield Schoenmaker gezelschap, terwijl Dierckx en Vreysen res pectievelijk Van Hanegem en De long schaduwden Feyenoord kreeg in de beginfase dan ook weinig reële kansen, al moest laatste man Budisic eenmaal hard ingrijpen om de op snel heid liggende Ressel een halt toe te roepen Scheidsrechter Van der Kroft sprak de Joegoslaaf vermanend toe maar hield de gele kaart, waarop iedereen re- kendetochopzak NAC met Van Rooy op hel middenveld, had in tussen al enloele malen gevaar lijk gecounterd. Maar de beslissende pass werd veelal Ie laat gegeven Pike Mujkic leed daarnaast veelvul dig balverlies waardoor de Fe yenoorddefensie, waarin Raml- jak (enkelblessure) vervangen werd door Harr.v Vos, de zaak kon klaren. (Martin Vreysen: „Mujkic loopt voortdurend te kankeren, maar afstoppen is er niet bij. Én dat is toch erg be langrijk, want ais dat niet gebe urt komen er drie of vier mensen tegelijk uit de defensie. Als 1 Mujkic de instelling van Budisic had. zou hij heel wat meer waard zijn".) Toch kreeg NAC kansen. Ad Brouwers, die een geweldige partij speelde, kwam enkele centimeters tekort om een pass van Van Rooy te verzil veren. Even later kopte hij uit een corner van Mujkic net naast Even daarna kwam Vreysen al leen voor de Feyenoordgoalie, maar Rijsbergen zorgde er toen echter voor dat Trevtel de ba) toch nog rustig kon pakken Net voor rust kwam Feyenoord op 1-0 Van Hanegem verraste Bu disic en De Jong met een knappe omhaal Ressel had daarna geen moeite de bal in het net te depo neren In de tweede helft kregen de hevig morrende toeschou wers - vooral Kristensen, door Cruvssen goed in bedwang ge houden, moest het ontgelden - eenzelfdespelbeeld voorgescho teld Een fantasieloos aanval lend Feyenoord en een counte rend NAC Henk van Rooy kreeg nog een fraaie mogelijkheid om de gelijkmaker aan te laten te kenen Zijn schot werd door Trevtel echter kundig gekeerd Van Rooy beging later een fatale fout Hij verspeelde de bal en liet daarna Wim Rijsbergen lopen Die kreeg dan ook prompt de bal en uit zijn voorzet kopte Kreuz nummer twee in De strijd was gestreden NAC bleef wei vech ten voor een beter resultaat maar moest Feyenoord waarin Van Daele de falende Schoen maker vervangen had. een derde treffei toestaan Een voorzei van Ressel werd door Cruyssen onvoldoende weggewerkt De volijverige aanvoerder Jansen aarzelde niet en gaf de overigens uitstekende Jan de Jong geen kans Drie minuten voor tijd kreeg NAC dan toch nog loon naai werken Brouwers bouwde met Mujkic een 1-2 op slalomde langs Trevtel en bood de inge vallen Bouwmeester (voor Van Rooy) een niet te missen kans Een doelpunt dat gezien de spannende situatie onderin wel eens erg kostbaar kan zijn. ROMAIN VAN DAMME Peter Ressel passeert de vergeefs duikende Jan de Jong Feyenoord leidt met 1-0. Het is de afgelopen zaterdag bijzonder rumoerig geweest rond de Engelse voetbal velden Opeen aantal plaatsen werden complete veldslagen geleverd tussen supporters onderling en de plaatselijke politie Het heetst ging het eraan toe in Nottingham Sup porters van Manchester Uni ted stroomden na het laatste fluitsignaal het veld op, toen hun club kampioen was ge worden De United-fans bra ken grote stukken hout van de omheiningen af en gingen daarmee de politie te lijf Ook sloopten zij een ruim vier me ter hoge muur Nadat de poli tie een aantal honden in het veld had gebracht, werden de vechtenden enigszins geschei den Er vielen tientallen ge wonden die per brancard wer den afgevoerd De politie arresteerde tijdens de gevech ten niet minder dan veertig personen. IN STRATEN Ook in de straten van Nottingham kwam het tot woeste gevechten. Supporters van Nottingham Forest, die op weg waren naar een wedstrijd in Norwich werden door groe pen Manchester-fans aange houden en in elkaar geslagen Opnieuw moest de politie met behulp van honden ingrijpen. Men had voor de aanvang van de wedstrijd Nottingham County - Manchester United overigens al bijzondere maat regelen genomen, want er wa ren niet minder dan 600 politieagenten op de been. OOK LONDEN In Londen stroomden vlak voor het begin van de wed strijd Tottenham Hotspur - Chelsea duizenden mensen op het veld en begonnen daar een vechtpartij De politie ging er in het White Heart Lane- stadion met de gummiknuppel tegenaan en veegde het terrein snel schoon Spurs-doelman Pat Jennings moest nog met een jeugdige supporter in de clinch, die het doel niet wilde verlaten Ondanks alle scher mutselingen begon de wed strijd maai één minuut te laat. RENSENBRINK Rob Rensenhrink zal in ieder geval wel uitkomen in het duel België - Nederland Bij Ander- lecht bestaat geen bezwaar tegen dit nationale uitstapje. Het rommelt overigens weer bij Anderlecht rond de per soon van Paul van llimst. Van Himst is in de opstelling van de Brusselse club op de rechter spitsplaats gezel, om alvast aan het volgend seizoen te wennen. Door het aantrekken van Arie Haan moest er op het middenveld een vrije plaats gecreëerd worden. Van Himst, die de laatste tijd achter zijn voorhoede speelde, is het met dit besluit helemaal niet eens. GESCHORST Bertus Quaars zal woensdagavond niet uit mo gen komen in de bekerwed strijd PSV - Dynamo Kiev De UEFA heeft Quaars voor een wedstrijd geschorst omdat de PSV-er in het bekertoernooi tweemaal tegen een gele kaart is opgelopen De eerste maal werd hij in de ontmoeting met Gwardia Warschau met het geel bestraft, de tweede kaart liep hij op in de eerste wed strijd tegen Dynamo Kiev BLOEMEN Sepp Maier, doelman van het Westduitse elftal, kreeg zater dag voor aanvang van de wed strijd Buvern Münehen - Ten nis Borussia Berlin de bloemen aangeboden. Maier kwam in dit duel voor de R00ste keer voor zijn vereniging uit. Van deze wedstrijden miste Maier geen minuut. ROYEMENT De KNVB heeft de club DGSC uit Zwijndrecht gero yeerd. DGSC, dat speelt in de tweede klasse afdeling Dord recht van het zaterdagvoetbal, werd a I eerder vij f j aa r wegens wanbetaling door de afdeling geschorst. De club heeft nu opnieuw verzuimd contribu ties af ledragen met gevolg dat de KNVB tot uitstoting is overgegaan. SHIRTRECLAME Het bestuur betaald voethal van de KNVB heeft besloten met ingang van het nieuwe sei zoen alle shirtreclame te ver bieden. Bij wijze van proef was er dit seizoen reclame toeges taan met een afmeting van tien hij tien centimeter. Maar het bestuur is van mening dat dit tot misstanden heeft geleid en heeft daarom nu al het besluit voor de nieuwe competitie ge nomen. BREDA - Deze week reisl een NAC-delegatie naar Joe- goslvié om te proberen de Joe goslaaf Budisic Ie behouden Mogelijk zal NAC tevens trachten Pike Mujkic te kopen maar dan moet de vraagprijs voor de Joegoslaaf wel aan zienlijkdalen Overigens zaten er gisteren bij Feijenoord - NAC scouts van Club Brugge op de tribune voor de Joegos laaf Budisic. (Van onze sportredactie) EINDHOVEN - Zelden heeft de Nederlandse voet balcompetitie een zo span nend verloop gehad als dit seizoen het geval is. Zelden ook zullen de topclubs zulke wisselvallige prestaties heb ben geleverd. Neem bijvoor beeld PSV. Verleden week sleepten de Eindhovenaren met pijn en moeite een gelijk spel bij degradatiekandidaat De Graafschap uit het vuur. Op dat moment zag het er voor PSV, dat de zware com petitie ontmoetingen tegen FC Twente en Ajax te wach ten stond en daarom tussen door ook nog de confrontatie met Dinamo Kiev moest af werken, somber uit. Zaterdagavond was van al deze zware problemen weinig te merken PSV speelde tegen FC Twente een van zijn beste wed strijden van het seizoen. Het PSV dat een niet al te gemoti veerd FC Twente (Kohn „Je kon merken dat sommige spelers al met hun gedachten bij de wed strijd van woensdag tegen Ju- ventus waren met .1-0 opzij zette speelde even sterk als in het begin van de competitie Uiteraard had FC Twente, dat sterk gegroepeerd verdedigend voetbalde, teveel klasse om zich door PSV volledig af te laten slachten zoals veel tegenstan dersin Eindhoven is overkomen. Voor het overige had het duel alles dat PSV op zaterdagavond tot een zo gevaarlijke ploeg kenmerkt Ei werd in een enorm tempo gesjieeld en de tegen- standei werdzodanigupgejaagd dat devotie bak in het Philips- stadion zelfs met de geringste neiging tot behoudend spel van de zijde van zijn favorieten geen genoegen nam „Ze zullen ei toch aan moeten wennen, was de reactie van Rijvers „Ik ben erg blij met deze overwinning op Twente, maai demensen moeten toch begrijpen dat wanneet je met 1-0 voorstaat en ei wacht je nog zon zware wedstrijd als PSV zondag tegen Ajax dat ei dan niet steeds kan worden ge jaagd Ik zit namelijk nu al mei mijn gedachten bij Ajax en niet bij Dinamo Kiev We zullen woensdag uiteraard ons besl doen maai ik zou wel gek zijn als ik met nog drie wedstrijden te spelen en een punt voorsprong de competitie geen voorrang zou geven Overigens is hel niet I O I I O vreemd dat Rijvers om de dooi 1 w in de ploeg van Rijvers. Boven dien nam hij het belangrijke eer ste doelpunt voor zijn rekening in een periode dat PSV een enorm overwicht had maar zich steeds te pletter liep op de met overleg spelende Enschedese verdediging Vanuit die versterkte verde diging wist FC Twente af en toe toch nog tot snelle uitvallen te komen waarhij vooral Zuidema zich onderscheidde. Zuidema had echter de pech dat zijn tref fer die FC Twente aan de leiding zou hebben geholpen door Be- rrevoets door onrechtmatig aanvallen van Van Beveren werd afgekeurd en dal hij een fraaie kans, toen hij alleen voor Van Beveren verscheen onbenut liet door hoog over te schieten. Tegenover deze uitvallen van FC Twente stonden veel goede scoringskansen van PSV waar van Quaars er in de 38e minuut een benutte. Uit een pass van Nordqvist kopte de voor het eerst sinds maanden weer sterk draaiende Edstlöm door naar Quaars die via de binnenkant van de paal voorbij Gross kopte. Na de rust zakte het tempo aan merkelijk, hetgeen enerzijds kwam door hel behoudende spel van PSV en de weigering van Twente om, ondanks de achter stand, anders dan verdedigend te spelen. Het was uiteindelijk René van de Kerkhof die zijn ploeg vijf minuten voor tijd de finitief naar winst schoot. Hij won een duel van Pahlplatz, so leerde vanaf het middenveld door de Twente verdediging en schoot voorbij Gross Willv van der Kuijlen bepaalde enkele se conden voor tijd de eindstand op 3—0 HARRY VERMEULEN A'dam - Telstar Roda JC - Wagen. GA Eagles - Exc. Utrecht - Sparta Haarlem - MW AZ'67 - Den Haag DeGraafsch. - Ajax VW - PEC Zwolle SC Camb. - Veend Willem II - Bosch V Gron. - Heerenv. Fort. SC - Eindh. Vlaard. - Heracles hem verlangde rust in de ploeg te krijgen steeds meei gebruik gaat maken van Bertus Quaars De balbekwame Quaars speelt de laatste week erg sterk Tegen FC Twente was hij, samen met de verrassend goed draaiende Bengl Schmidl Hansen (hij ver ving de geblesseerde fïarrv Lubse die tegen Ajax speclklaar moet 7i|nl een r-ae 1, DEN HAAG (ANP)-Dewin nende cijfers van lotto no. 16 zijn 1 - 2 - 3 - 6 - 12 - 17 - res. getal 10. HAMBURG - De winnende getallen in de Duitse Lotto zijn: 1 - 4 - 19 - 33 -38-30. Reset vegg- tal 36. Het winnende ea'al in hst -•P',.1

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 7