EIREN" [ilitairen illen 'ortugese stem- bureaus lewaken Liesbeth den Uyl biedt excuses aan OVEREENSTEMMING IN KABINET Erkening van nieuw bewind in Cambodja Zware straffen voor Nieuwmarkt- demonstranten Uitzendbureau minderjarige jongens ontdekt Manusama verliest kort geding over mars in Den Haatf handel in meisjes opgerot d Aanbrengpremie arbeidskrachten Demonstraties in Burgemeester van Smallingerland verongelukt Ford wil sociale verminderen binnenland buitenland RINAME en de S1DSE ANTILLEN BUREAU RAASSEN NJE - GOESl PISTE BORSELE OL- ONMAAKSTER [Weer enkele I Zuid-Mol ukkers aangehouden STRIJD IN LAOS VIETNAM DA NANG „WAT ANDERS" Contact met Ford belangrijk I STILLE TOCHT ZONDEBOK TIPGEVER: Ontvoerders Lorenz in Hamburg ZATERDAG 19 APRIL 1975 17 JSTWEZEL België m. 20 km van Breda iM vanaf 1.151,p. en reserveringen bij AAT 36 TERNEUZEN N 01150 2251 n BEMIDDEUNGSKANTOOi ÏOUTSTRAAT 21 3830 of 01103- 1746 sntoor een aankomende acht is er bij ons een pret-|l sselende werkkring metee«| idere sociale voorzieningen.! gaarne ingewacht op bo-1 wethouders van Borsele r»| voor de betrekking van nbare basisschool „de Poel" skern 's-Heer Abtskerke. maand 277,25 bruto, exclu-1 »eslag ingevolge de machti- iding per 1 juli 1975. n worden gaarne verstrekt I rsoneelszaken, de heer Ekn-f 30, toestel 145. 10 dagen na het verschijnt' I ten aan de burgemeester van te Heinkenszand. 0 tot 19.00 uur. 00 uur. d is het rustiger anbiedingen. kwaliteit. 09-3231696235 (Van onze redactie buitenland) LISSABON Militairen en politieagenten zullen ko pende vrijdag de stemloka- bewaken om een ordelijk Crloop van de verkiezingen waarborgen.De veilig heidsdienst van het Portu- ese leger waarschuwde gis teren nadrukkelijk voor po- Jngen de verkiezingen te lerstoren of onmogelijk te haken. In de bekendmaking |erd erop gewezen dat het erstoren van de verkiezin- i strafbaar is. De waarschuwing is waar- hijnlijk een reactie op ge- lehten dat links-extremisten geweld de verkiezingen nOgelijk zouden willen ma ten. Sommige groepen zouden hun aanhangers hebben opge- epen vroeg te gaan stemmen kn vervolgens de overige kie- Trs te intimideren en inciden tal uit te lokken. Daarmee iuden ze de autoriteiten wil- Jen brengen tot het afgelasten ol uitstellen van de verkiezin- Bn. lEen van de leden van de Klitaire revolutionaire raad, pltenant Ramiro Correira, zei een interview met het rsbureau ANI dat de ver- jiezingseampagne „een onbe- ferijflijke verwarring" onder Portugese volk teweeg Rrcoct. Hij meende dat som- (lge partijen ..het Portugese ïocs niet hebben begrepen, ewel ze socialistische woor- n gebruikten, terwijl ande- ien zich min of meer bedekt fezetten tegen de ontwikke ling van het land in socialisti- The richting". Deze aanval is Kennelijk gericht op de socia listen en op de oentrumlinkse |PD LNa de overgangsperiode van tie a vijf jaar zal het voor Kt leger duidelijk zijn welke arten het volk dienen en ïelke socialistische woorden Beruiken om het volk te be- fieaen. aldus luitenant Cor- (eira- Hij bestreed dat er in Portugal sprake zou zijn van eperkingen van de persvrij heid. ..Er is geen enkele vorm lan censuur, er is eerder een Buitensporige vrijheid voor |epa?lde nieuwsmedia, zowel binnenlandse als buitenland- [De Portugese regering heeft naatregelen afgekondigd die het. kraken van leegstaande puizen moeten tegengaan. Ook Jtrenl meegedeeld dat geen landbezettingen door landar- eiders en pachters meer ge luld zullen worden. De land hervorming moet gediscipli neerd verlopen, zo is bepaald, grootgrondbezitters, waarvan Be grond in aanmerking komt loo- onteigening, dienen op straffe van hoge boeten hun [rond en vee in goede staat te fcuden tot het ogenblik van de eigendomsoverdracht- Ver- |konen en Dachtcontracten die ;,r 'dig ziin met de aangekon digde landhervorming worden bil voorbaat nietig verklaard. ARNHEM (ANP) - In <1e I Gelderse plaats Opheusden lijn weer enkele Zuidmoluk- [keis aangehouden, verdacht van samenspanning* tegen le- den van het koninklijk huis. Hoofdofficier van justitie, |nir. A.W. Holsteijn spreekt van „ongeveer vier man". Tot j-fcu toe zaten al veertien Zuid- I poïukkers gevangen. Het on der zoekteam heeft de indruk dat nu vrijwel alle verdachten in de zaak in be- waring zijn. DEN HAAG (ANP) Een grafisch bedrijf in Amsterdam (P. Jurriaans en zn bv) heeft een premie uitgeloofd voor diegenen, die een of meer ar beidskrachten voor zijn uit breiding weet aan te brengen. Ondanks de grote werkloos heid. aldus Jurriaans, blijkt het bijzonder moeilijk om ge kwalificeerde en ook niet-ge- kwalificeerde medewerkers aan te trekken. Personeelsadver tentie', contact met diverse ar beidsbureaus enz. helpen niet en omdat Juriaans zijn groei niet wil laten stagneren, is be sloten tot bijzondere perso- neelswerving, namelijk in de vorm van het verstrekken van werfpremies aan personeelsle den, die een collega aanbren gen. (Van onze redactie binnenland) GOUDA De echtgenote van de minister-president, Liesbeth den Uyl-Van Vessem heeft de heer K. H. Mers- mans haar verontschuldigingen per brief aangeboden over het feit dat zij enige weken geleden tijdens een partijbij eenkomst van de Partij van de Arbeid in Gouda de heer Mersmans een dorpsgek noemde. De Gouwenaa- had over dit gezegde een aanklacht inge diend bij de politie wegens belediging. De heer Mersmans die de brief van Liesbeth den Uyl zeer koel vindt, wil er eerst nog eens over nadenken voordat hij de klacht in trekt. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM De Amsterdamse politierechter mr. G. H. Nomes heeft gisteren in een marathonzitting acht personen onder wie een vrouw veroordeeld tot gevange nisstraffen, variërend van drie maanden tot een maand voor hun aandeel in de Nieuwmarktrellen van 24 maart. Zij werden allen in meerdere of mindere mate door hem schuldig bevonden aan „openlijke geweldpleging tegen de politie door het werpen van stenen". (Van onze redactie buitenland) DEN HAAG/PHNOM PENH/SAIGON Het Neder landse kabinet heeft in beginsel overeenstemming bereikt over het aanknopen van betrekkingen met de nieuwe rege ring in Cambodja. Het is de bedoeling dat deze betrekkin gen worden aangegaan zodra in Phnom Penh een regering zal zijn gevormd. Een formeel besluit van de ministerraad is nog afhankelijk van instemming van de Surinaamse re gering, die thans wordt afgewacht. De Rode Khmers die nu de macht in handen hebben in Cambodja, hebben naar ver luidt hun radib-uitzendiingen naar de buitenwereld stopge zet en zouden opdracht hebben gegeven de twee miljoen in woners van de stad te evacue ren, omdat zij bang zouden zijn voor Amerikaanse lucht bombardementen. De Franse minister van buitenlandse za ken Jean Sauvarnagues beves tigde in Parijs de berichten over de evacuatie. Maar uit Cambodjaanse bron in Peking werd vernomen dat de berich ten onjuist waren. In Wash ington haastte een woord voerder van het ministerie van defensie zioh trouwens te ver klaren dat Amerika geen plan nen had om Phnom Penh te bombarderen. Cambodjaanse vluchtelingen in Thailand hebben laten we ten dat ex-premier Long Boret van Cambodja in Phnom Penh is gearresteerd toen hij pro beerde aan boord van een he likopter te gaan waarmee hij naar Thailand wilde vluch ten. VIENTIANE (UPI) Op drie plaatsen in Laos zijn ge vechten uitgebroken tussen rechtse troepen en de pro- communistische Pathet Lao, die gesteund wordt dooi' mili tairen uit Noord-Vietnam, zo heeft de Laotiaanse minister van defensie Sisouk na Cham- passak vrijdag verklaard. De minister zei dat er in Laos tenminste 15.000 Noord- vietnamese militairen zijn, buiten de 35.000 die in het oosten van het land de Ho Tsji Minhnroute bewaken. (Vain onze correspondent) ROME In alle grote Itali aanse steden, zijn gisteren massale betogingen gehouden om te protesteren tegen het recente fascistische geweld, waarbij twee studenten in Mi laan om het leven zijn geko men. In de voornaamste steden wer den spontane uurstakingen af gekondigd, in Milaan heeft het openbare leven zelfs twee uur vrijwel volledig stilgelegen. De anti-fascistische demon straties zijn in diverse steden uitgelopen op nieuwe botsin gen tussen betogers en politie. Vooral in Napels en Milaan moest de politie opnieuw hard ingrijpen om agressieve beto gers af te remmen. Prins Norodom Silianoek heeft nogmaals in Peiling verklaard dat Khieu Samphan, vice-premier en minister van defensie in de koninklijke Cambodjaanse regering van nationale eenheid (Grunk), de werkelijke macht in het nieu we Cambodja bezit en dait hij zelf, als hij mogelijk over een maand weer in Cambodja is, vrijwel niets te vertéllen zal hebben.' Hij is van plan zich dan bezig te houden met de internationale betrekkingen van Cambodja. De Amerikaanse ambassade in Saigon is vrijdag begonnen met het opstellou Van een nieuw program voor de evacu atie uit de Zuddvietnamese hoofdstad v.an de naar schat ting 3.000 Amerikanen, wier aanwezigheid in Zuid-Vietnam niet direct noodzakelijk meer is. Op de ambassa/de is men ook begonnen met het ver branden van de papieren die „niet echt van belang meer zijn". Commando-eenheden van de VRR hebben vrijdag een aan val gedaan op een belangrijk Zuidvietnamees verbindings- centrum op 8 km van het centrum van Saigon. Zij zou den echter verdreven zijn voor er schade kon worden aange richt. Een andere eenheid van de VRR zou vergeefs gepoogd hebben de Zuidvietnamese le gerbasis Long Binh op 22 km ten noordoosten van Saigon binnen te dringen. De Zuid vietnamese regeringstroepen leden vrijdag zware verliezen in de strijd tegen eenheden van de VRR en Noordivietna- mese troepen die oprukken naar de belangrijke Zuidviet namese luchtmachtbasis Bien Hoa. Uit Manilla Is vrijdag het Amerikaanse kernvliegdek- schip Enterprise vertrokken. De Amerikaanse marine wilde niet zeggen of het schip op weg is naar de Zuidvietname se wateren om Amerikanen op te halen zo Wasghington mocht besluiten tot een spoed- evacuoitie. Amerikaanse functionarissen ln Washington hebben berich ten ontvangen over wreedhe den die door eenheden van de VRR en Noordvietnamezen zouden zijn begaan in de door hen veroverde gebieden in Zuid-Vietnam. De functiona rissen zeiden echter dat de berichten afkomstig zijn van in verwarring geraakte vluch telingen en dat men ze niet heeft kunnen verifiëren. De VRR heeft de haven van Da Nang die haar troepen de vorige maand op de Zuidviet- namezen veroverden, weer ge opend en erin toegestemd dat daar hulpgoederen van de V.N. aan wal worden ge bracht. Tranen biggelen over het gezicht van dit Cambodjaanse kind, terwijl het bloed uit slecht verbonden wonden over zijn gezichtje stroomt. Het kind werd getroffen door gra naatscherven tijdens de laatste gevechtshandelingen. Mr. Nomes liet er geen twijfel over bestaan dat „law and or der" bij hem hoog genoteerd stonden. Getuigende politie mannen werden uiterst vrien delijk ondervraagd, in tegen stelling tot de getuigen die de diverse verdedigers haidlden opgeroepen. Een jonge forse po litieman kreeg terwijl de politierechter mild glimlach tehet compliment toege voegd er uit te zien „als een gezonde Hollandse jongen". Het postuur van deze getuige week inderdaad af van dat dor ■verdachten en hun getuigen, die het inmiddels geijkte af wijkende patroon in kleding en haardracht vertoonden, dat onderhand toch naar men zou kunnen aannemen ook voor een politierechter een vertrouwd beeld moet opleve ren. Keer op keer echter sneerde mr. Nomes tegen deze getui gen en onderbrak hij bun met ironische opmerkingen. „Waar om ging U niet in Artis kijken in plaats van op de Nieuw- markt?', zo voegde hij een van hen toe. Telkens ook veegde hij uitvoerige door hem kribbig aangehoorde getui genverklaringen van tafel met de opmerking dat voor hem de processen-verbaal van de poli tie wettig en overtuigend be wijs genoeg opleverden. Dit, hoewel met name de ad vocaat mr. J.W. van Benne- kom nauwkeurig aantoonde, dat betrokken politiefunctiona rissen op zijn zachtst gezegd „een slecht geheugen hadden voor de feiten". De advocaten toonden voor het emotionele optreden van de politie meer begrip dan de rechter voor het emotionele optreden van de verdachten. Het begon al goed met de eerste verdachte, de 25-jarige Groninger student Jacob D. Drie getuigen verklaarden dat Jacob in hun buurt was geble ven tot vlak voor zijn arresta tie en in die periode geen ste nen had gegooid. Mr. Nomes „ving" hen echter op het feit dat ze geen horloges plachten te dragen en dus niet wisten op welk tijdstip een en ander DEN HAAG (ANP) -- Premier Den Uyl acht het van belang dat hij een mogelijk heid heeft om contact op te nemen met de president van de Verenigde Staten, Ford. Hij zal dat doen aan de vooravond van de laatste ronde van liet overleg inzake de onafhanke lijkheid van Suriname, die van 14 tot 20 mei in Paramari bo wordt gehouden- Den Uyl denkt een groot aantal zaken aan de orde te stellen, zoals de ontspan- ningspolitiek. het mislukken van de voorbereiding der energieconferentie, de nood zaak van een voortgezet ex pansief beleid t.a.v. de depres- in de wereldeconomie enz. Ford komt eind mei naar Brussel voor de topconferentie van de NAVO. De topconfe rentie, waaraan zal worden deelgenomen door de staats- en-of regeringshoofden van de lidstaten van de NAVO vindt plaats op 29 en 30 mei- (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG De Haagse politie heelt de 45-jarige Ha genaar J. A. van E. aangehou- den. De man leidde een uit zend bureau van minderjarige jongens. De politie kwam de [ban op het spoor door een leraar van een Haagse l.t.s. Hij had ontdekt dat een veer- tienjarige leerling de laatste maanden veel lessen verzuim de en dat hij over ongewoon veel geld beschikte. De jonge- I man werd daarop door de po litie gehoord. Hij bekende te hebben gewerkt voor een uit zendbureau, waar hij zich leende voor prostitutie. Hij reisde daarvoor naar diverse plaatsen, onder andere naar Assen, Rotterdam, Amsterdam, Rijswijk en Vaassen, De aangehouden Van E. heeft bekend zelf ook ontucht met de 14-jarige jongen te hebben bedreven, net als zijn 16-jarige huisgenoot, een ma gazijnbediende. In de administratie van het uitzendbureau stonden nog twintig namen van minderjari gen die voor het uitzendbu reau hebben gewerkt. Het bu reau was al Langer bij de poli tie bekend, maar men had geen aanwijzingen diat er ook jongens jonger dan zestien jaar werkten. De Zwo-lse poilitie heeft in samenwerking met de dis trictsrecherche van de rijkspo litie te Leeuwarden een om vangrijke handeil in meisjes aan het licht gebracht. De meisjes werden in Duitsland geronseld en in Zwolle. Om men, De Wijk, Oldeberkoop, Midlum en Luxwoude tegen hun wil als prostituée ingezet. Vaststaat dat de 13-jarige Haike van S. en de Ib'-jarige Karin B., allebei uit de omge ving van Bremen, het slachtof fer van deze praktijken zijn geworden. Het brein achter de meisjes handel is cle 40-jarige Lothar Wilhelm G., van wie uit het onderzoek bleek dat hij de kinderen uitbuitte, onder be dreiging zelf gebruikte en ze van sex-ahop naar sexboerde- rij sleepte waar de meisjes soms vrijwel dag en nacht hun diensten moesten aanbieden. (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG Ir. Manusa- nia en de Badan Persatuan EMS hebben het kort geding verloren dat zij hadden aange spannen tegen de gemeente Den Haag om alsnog vergun ning te krijgen voor een de monstratiemars. De mars zou vrijdag 25 april gehouden moeten worden door 10.000 man ter gelegenheid van de 25ste verjaardag van de republiek der vrije Zuid- Molukken (EMS), waarvan ir. Manusama president in bal lingschap is. De president van de recht bank in Den Haag, mr. J.H. Blaauw wees de eis van de RMS af, omdat de burgemees ter van Den Haag, „in rede lijkheid heeft kunnen komen tot zijn besluit" vergunning te weigeren. De president wees in zijn vonnis naar ongeregeldheden bij eerdere demonstraties van Zuidmolukkers, o.a. de over val op de woning van de Indo nesische ambassadeur in Was senaar en de bestorming van het Vredespaleis in Den Haag. Bovendien zijn de laatste tijd onder de jongere Zuidmoluk kers verscheidene militante groeneringen ontstaan, aldus mr. Blaauw- Hij achtte het begrijpelijk dat de Zuidmolukkers in Ne derland het willen vieren dat 25 jaar geleden de republiek der vrije Zuid-Molukken werd uitgeroepen, maar vond dat de burgemeester van Den Haag in alle redelijkheid dit belang heeft afgewogen tegen andere belangen, eoaU die v»n de Haagse bungerij en de Haagse politie. De viering op 25 april zal nu alleen bestaan uit de reeds eerder aangekondigde bijeen komst in de Houtrusthallen in Den Haag. Ir. Manusama zei meteen na de zitting in een eerste com mentaar dat hij teleurgesteld is. Niet zozeer omdat de mars niet door kan gaan, maar vooral omdat het ging om de vrijheid een mening te uiten. Hij vond het jammer dat de president blijkbaar had gecon cludeerd dat de RMS zijn mensen niet in bedwang kan houden. „Laten we 25 april maar eens afwachten. Dan zul len we in de Houtrusthallen laten zien dat we dat wel kunnen", aldus ir. Manusa ma. De circa tienduizend Zuid molukkers zullen ook moeten afzien van een stille tocht- De Haagse loco-burgemeester Happel en hoofdcommissaris Peijster hebben gistermiddag besloten ook de door ir. Manu sama aangevraagde vergun ning voor een „tocht met inge togen karakter, waarbij alleen zo nu en dan gezongen wordt", niet te verlenen. De Zuidmo- lukse leider had de aanvraag voor het houden van een der gelijke mars vorige week vrij dag ingediend als alternatief voor de verboden optocht. De vergunning voor de stille tocht is geweigerd vanwege het feit dat er onvoldoende garanties aanwezig zouden zijn voor een volkomen ordelijk verloop van de tocht. plaatsvond. Toen een advocaat aan de getuigende politieman vroeg of die soms wél een horloge had op die momenten hoefde deze niet eens te ant woorden. Mr. Nomes na mdeze taak van hem oveh: „De poli tie heeft wel wat anders te doen dan op horloges te kij ken". Ook in pleidooien verwerkte kritiek op het hardhandige po litieoptreden na arrestatie ha merde de politierechter reso luut af: „U bent hiermee aan het verkeerde adres, dien maar een klacht in bij de daartoe bevoegde instanties". De officier, mr. F. H. von Mey- enfeildt, zag in vrijwel geen enkel geval verzachtende om standigheden. „Integendeel", zo zei hij in een algemeen getint requisitoir bij de eerste ver dachte, „de mensen die hier terechtstaan hebben op ge welddadige wijze verzet tegen politieagenten gepleegd, die een op democratische wijze genomen raadsbesluit ten uit voer brachten". Volgens de of ficier hadden deze lieden' „Amsterdam aan de rand van de chaos gebracht, hetgeen geen enkele normale maat schappij kan dulden". Het ei sen van relatief zware straffen past in deze opvatting. Moei lijker te accepteren is echter dat vrijwel alle ontlastende getuigenverklaringen van nul en generlei waarde werden geacht, zonder dat mr. Nomes de consequentie daaruit trok door althans één van de getui gen van meineed te betichten. De indruk werd aldus gewekt dat de „gewone misdadiger" bij de meervoudige rechtbank een zorgvuldiger behandeling kan verwachten dan de „prin cipiële wetsovertreder" bij de snelwerkende politierechter. En dat terwijl men in Neder land toch al veel moet uitspo ken voor en aleer men zonder strafblad tot drie maanden onvoorwaardelijk wordt veroordeeld. De vrees is gewettigd, aldus één der advocaten, dat de ech te relbeluste elementen ont snapt zijn en dat degenen die nu terechtstaan als zondebok moeten dienen. De meeste verdachten bleken in het ver leden herhaaldelijk getuigd te hebben van hun wens dat de demonstraties geweldloos zou den verlopen. .Ondier hen wa ren onder meetr een semi-arts, een psychotheerapeut, een stu dent wijsbegeerte en andere lieden die nu niet direct met gewelddadigheid geassociéerd worden. De politie, aldus die advocaat, pakt gemakkelijker een zich niet verwerende achterblijver na een charge, dan de echte stenengooiers die zich tussen de menigte verschuilen. „Pas op uw woorden", was de eni ge reactie van mr. Nomes, die hierin geen pleidooi voor de verdachten maar een aanval op de politie meende te zien. Naar aangenomen wordt zal de meerderheid der veroordeelden in hoger beroep gaan. Vertelt u eens eerlijk: hoe veel keer per jaar hoort u van iemand dat „de belastingen te hoog zijn", „ik word gesnee- en", „ik werk alleen voor de belastingen", „ik ga uitstel van betaling wagen" en „moet je toch eens kijken hoeveel er bij mij afgaat". Nou, hoeveel keer hoort u dat? Laat dat „hoe" er maar af: u hoort zul' j dingen veel keer per jaar- Belasting (en andere aftrek postenweet u wel, daar krij gen onze werklozen hun ww- uitkering van en de 65-plus- sers hun aow en de arbeidson- geschiktverklaarden hun wao en uit die totale (belasting)pot wordt bijvoorbeeld de huur subsidie betaald en de nieuwe straaljagers moeten daar ook uit bekostigd worden (hoewel Vadertje Staat ook andere bron- nen van inkomsten heeft). De een kijkt nu eenmaal anders tegen belasting aan dan de ander. Ik ben er zelf nooit zo van onder de indruk. Ik kijk altijd wat er netto over blijft op mijn loonstrookje en dan denk ik „hmmm", of „haa", of „tssss" en vervolg mijn weg. Rijk worden doe ik toch nooit, afgezien van de vraag of ik dat wel zou wil len. Daar kunnen lotto en toto ook weinig aan veranderen, want de vette prijzen vallen toch bij anderen. Verder dan 13,43 ben ik nooit gekomen. En ook daar moet je belasting over betalen. Belastingen dus, een bëlast woord als u het mij vraagt. Daarom doet de hieronder vol gende advertentie zo verfris send aan. Iets tastbaars is het haast. De dank van een stu dent. „Nederlandse belastingbeta ler. bedankt voor het medefi nancieren van mijn sociologie- stulie", drs. Stephan W. van der Ven. Hij was te lezen in drie landelijke dagbladen. Drs. Stephan moest er duizend gul den voor lenen om hem ge plaatst te krijgen. (Vain onze correspondent) BONN Een naar de poutie overgelopen anarchist neeft. verteld, dat het waar schijnlijke hoofd van dc „ue- wegmg van de 2de juni", de Nederlander Rolf Reijnders zich in Hamburg bevindt. De ze Dewegmg heeft zich verant woordelijk verklaard voor de moord op de Bet-lijnse rechter Günter von Drenkmann m no vember van het vorige jaar en voor de ontvoering van de Berlijnse CDU-voorzitter Peter Lorenz in februari jongstleden. De overloper vertelde de poli tie aat hij de vlucht van Reijnders leidt, heeft hij seerd en geleid. Wanneet de tip van de overloper tot de arrestatie van het tweetal leidt, heeft hij reent op een beloning van 200.000 DM die door de poli tie werd uitgeloofd. „Goed beschouwd is dit een hed normale zaak", sprak Stephan- „Ik bedank de Ne derlandse belastingbetalers voor het feit dat zij mijn stu die mee hebben gefinan cierd". Kijk, dat maakt een groot deel van de komende dagen weer goed. Een dankbare stu dent. Da's niet niks. De vol gende dag viel er in een van de landelijke bladen dan ook deze advertentie te lezen: „Drs. Stepha- W. van der Ven, graag gedaan". Onderte kend: Nederlandse belasting betaler. Nou, dat zijn u en ik dan. Blij dat we in hetzelfde schuitje zitten- Ben ik uitslui tend nog verbaasd over de W in Stephan W. van der Ven. Het staat chic, maar zelfs Wil lem (O')Duys is er mee ge stopt, dus waarom nog? Toch even kijken hoe het staat: E.J.FH. MERIJN DRACHTEN Drs. Willem Ernst baron van Knobelsdorff, burgemeester van Smallinger land, is vrijdagavond op rijks weg 43 bij Beeststerzwaag verongelukt. Hij was onder weg van Den Haag naar Drachten. Op een uitrijstrook moest hij sterk afremmen voor een personenauto die voor hem reed en ook rechts wilde afslaan. De auto van de burge meester begon te slippen en kwam voor een truck met op legger terecht. Zijn auto werd honderd meter meegesleurd. CONCORD (RTR) Presi dent Ford acht de tijd geko men im een eind te maken aan dc hoge Amerikaanse .•erheicisuilgaven voor sociale zaken. Hij verweet sommige politici „de eindeloze stroom beloften" die zij aan hun kie zers doen. Hij sprak op een bijeen komst van de volksvertegen woordiging van de deelstaat New Hampshire. De landsverdediging moest daarentegen zo sterk mogelijk zijn. Het moet niet kunnen gebeuren, aldus Ford. dat er een Amerikaan wordt opge roepen tot de strijd zonder dat hij over de beste wapens en een ruime hoeveelheid munitie l'eschdkt.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 9