comfort dure slee. |deDai [ongefundeerde aanval .v.d.A.-nota gekraakt Oostburgse raad wil sportcommissie Raadslid beschuldigt fracties van dictatoriaal optreden teimsj Wedvluchten vanuit Landbouwschuur in 's-Heerenhoek levert gevaar op Doornik Sr sen Spot zonder prik VRACHTWAGEN CHAUFFEUR Herman Krebbers in Vlissingen, Middelburg, Goes en Terneuzen Green Spot zender prik UGBLIK stad streek Himschoot en zonenl 4 revangems Ivoor dronken chauffeurs I .MIDDELBURG De 41-ja- pige A. B. uit Waterlandikerkje eeg donderdag één week on- I Brand in Hansweert Graanschip op zandplaat Jeugdraad Kruiningen Goes DAMESTE4M V.Y. HULST WINT STEMBEKER Goes Peelandmars op 26 april Schoolraad Goes vergadert Vlisingse bejaarden helpen ponyclub gehandicapten KI Raadslid Borsele: Ri!land-3ath Vlissingen IJ DAG 18 APRIL 1975 Prijzen incl. BTW: Datsun 140 J 4-tieurs 10.99?,-; Ixe 11.850,-; 160 J SSS hardtop 13.990,-; 160 B 4-dcurs 12.275,-; 4-deurs dc luxe 12.800,-; 180 B de luxe 13.550,-; rffl&fo, L> 12,950,-; hotdtop SSS 15.700,-. - AXEL - TEL. 01155-1997! I - TERNEUZEN - TEL. 01150 -656J - GOES - TEL. 01100-623! 1 Id OOSTBURG - TEL. 01170 -267)1 (DORPE Groothandel in frisdranken ei levensmiddelen Vraagt voor zo spoedig mogelijk een ïngen Dorpsstraat A 157 on 1829 of 1328 DES - KRABBEND1JKE, 18 „ril Gulden Delicious KI. I 10 sa 87 70-80 8392, 65-70 -82 60-65 70, Kt.II 80-85 75-80 76-78, 70-75 7475, fillO 71, 60-65 67, 55-60 55. toston. KI. I 30-85 108, 75-80 1117 70-75 111-116, 65-70 94 100 60-65 5778, 55-60 51 KI II 65-75 60. Conference, I 65-70 109—115, 6065 llOl106, 55-60 8186. KI. II K5.70 101, 60-65 8890, 55 -60 ■71 60-70 5967, 50-60 2844. Totale aanvoer hard fruit 3400 Eli. (Van onze correspondente) orwaardelijke gevangenis- ral en drie maanden ontzeg- opgelegd voor het rijden inder invloed met een wagen net aanhanger. De politie zag het aanvanke lijk helemaal niet z» somber e nliet de man zelfs met lijn eigen auito van zijn be kijf naar huis rijden. Toch ivees de bloedproef achteraf promillage aan van 1,88 |De verdediger, tnr. P. C. Adri- mse, bepleitte een korte ont- egging in verband met de werkzaamheden van zijn aiënt. De 20-jarige N. S. uit Sluis- Ikil reed op 19 januari in Hoek ■tijdens het passeren van een ■tergend langzaam rijdende au ito tegen dc zijkant van deze uto aan. Hij ging er als een aas vandoor, maar de inzit- enden van de aangereden au- P toevallig twee leden van de lewakingsdienst, hadden de iongeman snel te pakken. De jloedproef wees aan, dat er te veel gedronken was, n.I. 2,26 promille. De politierechter veroordeelde de jongeman tot dagen onvoorwaardelijke gevangenisstraf en zes maan den ontzeg,ging van de rijbe- egdheid. (Van onze correspondent) HANSWEERT Woensdag te 17.55 uur is brand uitgebroken I in een woonhuis aan de Werf- Ifiijk te Hansweert. De hrand- iweei van Kruiningen was ocdig met twee wagens ter piaafse. Het pand, dat eigen- deur. is van het bergingsbedrijf Polderman uit Hansweert en nettertijd in verband met de lijkverzwaring voor de sloop bestemd zal zijn, is aan de binnenzijde grotendeels uitge brand. Omtrent de oorzaak van de irand tast men nog in het Juister. De brandweer van uiningen heeft kunnen orkomen dat de belendende ercelen eveneens een prooi uden zijn geworden van de nmen. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De meerderheid van de Oostburgse raad is van mening dat er voor de hele gemeente een sportcommissie ex artikel 61 moet worden ingesteld. Deze mening vatte raads voorzitter A. Schipper stamen na de discussie die ontstond over een ingediende vraag van de progressieve partijen waarin men aandrong op het instellen van een culturele raad en een sport raad. (Van onze cozTespondent HANSWEERT Op de Westerschelde is teir hoogte I van Zwarteboei 67 op de Mar- lemontse plaat het 13.000 BRT ïetende Panamese zeeschip anta E'lia omhooggevaren. i «vwi SC^P is geladen met l 2-000 ton graan onderweg aar zee. De rijkspolitie te "©ter deelde echter mee dat net schip zeer gevaarlijk zit €n het breken hiervan niet ls "Utgesloten. [HE Rotterdamse politie wil I ©raag weten wie er vijf kost- l'Oare fotocamera's en zestien I ^rwisselbare objectieven I «wijt is. Deze apparatuur wna de politie woensdag op I Êf-nj in de Leuvekolk I 'Dij de Soetensteeg. de kustwacht in het Noord- ichotse Wiek heeft het zoeken opgegeven naar een oliepros- ctievaartuig met een Frans- paanse bemanning van acht tien koppen, dat sinds een week wordt vermist. HAROLD WILSON is de La- "'""-Premier geworden die I net langst aan de macht is. Hij verbeterde het record Ramsay MacDonald 290 dagen neigeringslei- die van zes Overigens moeten deze ra den niet al te snel worden ingesteld aldus het college dat vreest dat de raadsleden over belast zouden worden door al le te.formeren raden en com missies.. De heer J. de Vries (PvdA) wees op de totstandkoming van de jeugdraad en vond dat deze procedure ook gevolgd kan worden bij sportzaken. „Er ligt immers een sportnota". Wethouder C. Glaeijs (KVP) wees hem erop dat voor deze nota tot stand kwam reeds di rect na de herindeling gepro beerd is een gemeentelijke commissie voor sportzaken in het leven te roepen, wat he laas mislukte. De heer T. Cambier (WD) kantte zich tegen het idee voor een nieuwe commissie. „Het kost veel presentiegelden en dat is eigenlijk weggegooid geld dat beter besteed kan worden", zo was zijn mening. Volgens hem is het mogelijk de thans in Breskens opere rende sportcommissie uit te breiden tot een gemeentelijke commissie. „Denkelijk bestaan binnen deze commissie bezwa ren tegen die uitbreiding. Wij moeten oppassen met als maar commissies in het leven te roepen, onze gemeente is niet zo groot". De raad stelde gisteravond de jeugdraad in. Zowel de heer F. Baarends (PPR) als de h eer R. Cal on (KVP) be treurden het dat er geen wer kende jongeren gevonden kon den worden om in de Jeugd raad zitting te nemen. De heer Baarends suggereerde contact met de Levensschool hierover op te nemen. Hoewel de heren I. do Bruijns en R. Calon voorstelden dat iedere raadsfractie een Md voor de commissie zou leveren besloot de raad tenslotte drie leden af te vaardigen met name de he ren J. de Vries (PvdA), H. Thomaes (WD) en A. de Feijter (AR-CH). (Van onze correspondent) VLISSINGEN Het talrijk en enthousiast publiek dat het Vlissingse Scheldekwartier be volkte is wel in hoofdzaak ge komen voor het gedeelte na de pauze. Een onverslijtbaar stuk, dit vioolconcert van Brahms, door Krebbers jiebracht met de noodzakelijke versmelting van discipline en sensibiliteit. Jammer dat bat orkest tegeno. ver dit elan soms wat onzeker afstak. In Psyche van Franck voel de men zich merkbaar beter oo zijn gemak, al moet deze ■strijkersgroep toch een homo gener klank kunnen bereiken. Het stuk zelf blijft voor mi] een wat verkommerde ver want van Francks Symfonie: men herkent melodische en harmonische wendingen, de schone klank verveelt toch ge letdelijk aan in deze al te ongebonden vorm. Gelaten hebben wi] de Fan tasie Burleske van ene Regis ter uitgezeten. Een soort re cept voor talentloze compo- neerders: men neme gelijke hoeveelheden Tovenaarsleei ling Petroush'ka en Notenkra ker en vermenge deze met vulsel uit eigen zagerij. Het zelfde programma brengt men nog m Goes (24 april) en Terneuzen (25 april). Giste- ien, donderdag was er een uit voering in Middelburg. DRS J.J.A. VAN STRIEN (ADVERTENTIE) Het college van B. en W. deelde de raad gisteravond mee voornemens te zijn een onderzoek in te stellen naar het gebruik van alle panden binnen de gemeente. Dit werd gezegd in antwoord op vragen van de Progressieve drie waarin gepleit wardt voor het wijzigen van de algemene po litie verordening teneinde de verkoop van woningen voor vakantiedoeleinden binnen de woonkernen te beperken. De heer F. Baarends zei dat maatregelen op korte termijn nodig zijn, nu veel tweede en zelfs derde woningen hun in trede in de gemeente al ge daan hebben. Hij vond dat een gebruiksverordening hiertege doeltreffender kon optreden dan wijziging van de ABV. De heer T. Cambier zei namens zijn fractie erop tegen te zijn dat de verkoop van woningen voor vakantiedoeleinden aan banden zou worden gelegd. „Onze fractie wijzigt zijn standpunt niet". Hit tweemaal toe is gepoogd een gebruiks verordening vast te stellen. Pogingen die de meerderheid van de raad niet meebren gen. De heer G. van Schaick (KVP) zei dat ook zijn fractie tegen een dergelijk streven zou 2ijn. De heer A. Verhage (dorpsbelangen en Toerisme) en A. de Feijter (CH-AR) zei den dat met hun fracties over dit onderwerp te praten is. „Het is een dringend pro bleem", aldus de beer Verha ge. In de foyer van Ons Dorps huis te Kruiningen is een be- jaardenm iddag gehouden. De Nederlands Hervormde predi kant H. Bossenbroek sprak een kort welkomstwoord. Er was een groot aantal bejaar den. naar het dorpshuis geko men. Met ds. Bossenbroek als voorganger werden o.a. enkele liederen gezongen. Mevrouw M. Verhage bracht een verslag uit van de vorige vergadering en mevrouw Krombeen bracht een tweetal verhalen ln Zeeuws d ialect. Adjudant J. H. Veldmeijer vertoonde voorts dia's over het o nder- werp gedrag van bejaarden in het verkeer terwijl hij daairbi) een lezing hield. CHTT op toren Burge meester en Wethouders van Goes zullen op 2 mei een aan tal kamer- en statenleden van de CHU ontvangen op de tele visietoren in de Goese polder. De ontvangst begint om 10.00 uur. Daarna zal bet gezelschap de lunch gebruiken ln hotel de Korenbeurs aan de Grote Markt. De heer Möhlman (SGP) liet zich ongeveer in dezelfde geest uit. Zijn fractie stelde wat het sociaal beleid betreft wel vertrouwen in het college. Ook sprak de SGP'er zijn gro te waardering uit over het werk van de ambtenaren van de sociale dienst. Mevrouw Mol (VVD) had het gevoel dat de PvdA-fractie bepaalde za ken heeft opgeblazen. Ook zij hiad het vertl ouwen dat B. en W. onvolkomenheden in het sociaal beleid tot oplossing zullen kunnen brengen. Mevrouw Prévoo (PPR) had daarentegen in het antwoord van B. en W. op de PvdA-nota niets kunnen vinden over een gericht sociaal beleid. Onder meer miste zij de visde van het college over de doelstellin gen en de methoden van het sociaal beleid in Goes alsmede de financiële en personele ge volgen van de beloofde verbe teringen van dit beleid. PvdA-woordvoerder Duin kerken zei geen behoefte te hebben aan een geëmotioneer de discussie over de gewraak te nota van zijn fractie. Hij zei genoegen te nemen met het antwoord van B. en W. op deze nota. Wethouder Roose volstond met een opsomming van de verbeteringen die inmiddels bij de sociale dienst zijn door gevoerd, punten die onder werp van kritiek vormden in de nota van de PvdA-frac- tie. Wethouder drs. Dijkgraaf legde er de nadruk op dat B. en W. zullen blijven schaven en bouwen aan het gemeente lijk sociaal beleid. Hij wees er op dat er de laatste jaren op dit gebied veel in gunstige zin veranderd is. Even dreigde er toch nog een incident naar aanleiding van een opmerking van de CHU'er Tanis, die de bewe- (Van een onzer verslaggevers) HULST Onder overweldi gende belangstelling is gister avond in Den Dullaert te Hulst het damesteam van de VV Hulst winnaar geworden van de Stern-beker. Deze Stem-bekercompetitie ln het kader van de bedrijfs- volleybal te Hulst en omge ving kreeg een bijzonder spannend slot met de finale tussen de damesteams van Mores Meubel en W Hulst. Bij de heren was Clitex Sport reeds in het bezit van de Stem-beker door in de finale Luctor te kloppen. Tijdens een gezellige bijeenkomst tater op de avond gaf sportcommenta- tor Wim Hendriks aan de aan voerder van de W Hulst en Clitex Sport de bekers. Op de resultaten en het verloop van de wedstrijden komen wij na der terug. Bejaardenbond Het rayon Zeeland van de algemene bond van bejaarden houdt zijn algemene jaarvergadering op vrijdag 25 april in slot Osten- de in Goes. De vergadering begint om 10.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) GOES De meerderheid van de fracties in de Goese ge meenteraad hebben weinig heel gelaten van de nota van de PvdA-fractie, waarin scherpe kritiek werd geuit op het sociaal beleid van de gemeente Goes. De CHU'er Tanis sprak van een ongefundeerde aanval op B. en W., een nota vol kreten en uit spraken die niet bewezen zijn. Hij kon dan ook weinig waarde ring hebben voor de wijze waarop de PvdA-fractie meende het gemeentelijk sociaal beleid aan de kaak te moeten stellen. ring in de PvdA-nota dat bij standsaanvragen van huurders van de Erasmusflat collectief door de gemeente worden af gewezen, een grove aantijging noemde. Wethouder De Leeuw reageerde scherp op deze kwalificatie van de CHU- woordvoerder en stond er op dat deze het woord aantijging zou terugnemen. Zover kwam het echter niet omdat burge meester Huber dit deel van de discussie als zijnde buiten de orde verklaarde. (Van onze correspondent) COLIJNSPLAAT Op 28 april a.s. houdt de W.S.V. „De Patrijzen" uit Colijnsplaat weer de jaarMjkse „Peeland mars". Deze wandeltocht van ongeveer 54 km- gaat via de dijken het eiland Noord-Beve land rond. Het is voor de vijf tiende keer dat deze wandel tocht gehouden wordt. Start is om acht uur vanuit het dorps huis „De Brug" aan de vis sershaven. Ieder die deze tocht volbrengt ontvangt een vaant je als herinnering. (Van een onzer verslaggevers) GOES Op dinsdag 29 april houdt de schoolraad voor het openbaar onderwijs in Goes de algemene vergadering in hotel De Korenbeurs in Goes. Het bestuur stelt de le den voor als voorzitter te be noemen dr. J. Tromp en als secretaris-penningmeester de heer J.A.N. Lenshoek. De agenda vermeldt verder de vastelling van het bedrag per leerling-kleuter voor 1976, waarin opgenomen de kosten van de oudereommissies. De heer E.J. Abspoel, hoofd van de Anne Franksehool voor l.o.m. in Goes houdt een Inlei ding met film over het onder werp „Buitengewoon onder wijs iu bet algemeen en het l.o.m.-onderwijs in het bijzon der"- De vergadering begint om 20 uur. (Var. een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De Enge landvaarders, een groep be jaarden ontstaan door de uit wisseling Vlissingen-Deal, houden op zaterdag 19 april een contactavond in het Schel dekwartier te Vlissingen. Een vijftigtal bejaarden zal het spel „Er was eens" met mu ziek. zang, dans en voordrach ten opvoeren. Verder zullen er zelfvervaardigde artikelen worden verkocht en is er een verloting. De opbrengst is ten bate van de ponyclub voor ge handicapten. Dit is de scheefstaande houten landbouwschuur in 's-Heerenhoek waarover het raadslid I. A. van Royen vra gen aan B. en W. van Borsele heeft gesteld. (Van een onzer verslaggevers) 'S-HEERENHOEK Het Borselse raadslid I.A. van Royen (PvdA-PPR) heeft de aandacht van burgemeester en wethouders gevestigd op d toestand van een houten land bouwschuur aan de 's-Heeren- hoeksedijk 13 tussen 's-Heer enhoek en Borssele. In zijn schriftelijke vragen aan bet college stelt de heer Van Roy en dat bedoelde schuur flink „uit het lood" staat en ernstig gevaar oplevert voor het er naast staande woonhuis. Vol gens iiet raadslid is er 'cifs direct gevaar voor instorting aanwezig. „Bij Instorting van de schuur moet op ernstige scha de aan het woonhuis worden gerekend", meent de heer Van Royen- Hij vraagt of B. en W. kunnen meedelen welke con tacten er tussen de gemeente en de eigenaar van de lahd- Slillandia-feest De v.v. Killandia uit Rilland-Bath houdt zaterdag 19 april haar jaarlijkse feestavond in het dorpshuis Luctor et Emergo. Het bal wordt opgeluisterd door The Rythme Stars. Aan vang 20.30 uur. bouwschuur zijn geweest en wat de reactie van de eigenaar ls geweest. Voorts vraagt de heer Van Royen of het college kan aangeven indien de contacten met tot het door B. en W. gewenste resultaat heb ben geleid welke maatrege len het college heeft genomen om tot afbraak cq verbouwing van de schuur te komen. Tenslotte vraagt de heer Van Royen of B. en W. kunnen opgeven op welke termijn tot een afdoende regeling met de eigenaar kan worden gekomen op grond van gedane aan schrdj vingen. (Van onze duivensportmede werker) GOES Het rayon West Zuid Beveland nam met 159 duiven deel aan een wed vlucht vanuit Doornik. Win naar werd een duif van J. Reijntjes uit 's-Heer Arends- kerke met een snelheid van 1298.39 meter per minuut. De verdere uitslag was: 2. en 6. C. Hermes uit Lewedorp, 3 en 8. J Geijs uit 's-Heeren hoek, 4. P. Pieters uit Lewe- dorp, 5 en 7. W. Raas uit 's- Heerenhoek, 9. H. Beulens uit Kwadendarrtme, 10. D.A. Rijk uit Heinkenszand. In Zieriikzee werden 179 duiven voor deze Doornik in- gekorfd, 1. J. Dekker, hoogste snelheid 1304,34 meter per mi nuut, 2,6 en 10. M. Gieskens, 3 en 5 H. van de Linde, 4 en 7. W. Blom, 8. A. Bakker, 9. Combinatie Feleus - Westen- nrugge. De Getrouwe Duif te Cad- zand, in concours 79 duiven, hoogste snelheid 1478.81 mpm. 1 en 2. J. van de Plasse, 3. W. de Akker, 4. A. de Putter en zoon, 5. J. Kools, 6, 7, en 9. 1. Porreyn 8 M. de Lijzer, 10. A. Fremouw. Jong maar Moedig te driewegen bij Biervliet met 30 duiven snelheid eerste prijswinnende duif 1330.- mjirn. 1 en 2. E. van de He mel, 3,6 en 9. Combinatie Klaaijsen-Von Hout, 4,5, en 10. A. den Hamer, 7. J. Blaszy-k, 8. J. Boerman. Nog Sneller te Breskens met 203 iuiven, hoogste snelheid 1471- mpm. 1. J. Wisse, 2 en 10 M. Quaars, 3. J. Faas, 4. A. Boekhout, 5. J. Notebaart, 6. M. de Reu, 7. G. de Drie, 8. I. van Grol, 9. H. Mookhoek. Uitslag jeugdleden 1 en 4. E. Cornelis (1236.- mpm), 2 en 3. J. Oosterling. Strijd in Vrede te Groette met 79 duiven: 1 L. van de Wege. 2. H. Simpelaar, 3. I. Vermeulen, 4. B. Verherbrug- ge, 5. Ch. Ras, 6,7 en 8..A. Merrelaar. VZV te Hoofdplaat met een deelname van 142 duiven, hoogste snelheid 1436.- mpm. 1 en 6. Waebeke en zoon, 2. H. de Ruijscher, 3 en 5 A. Ger- naert, 4. Van de Broecke, 7. C. Ghijs, 8 en 9. A. de Wever, 10. Th. van de Velde. De snelheid an de laatste prijswinnende duif bedroeg 1202 mpm. Vrij vlucht te Sasput met 20 dui ven. 1,4 en 5. H, Calon, snel- Oid van de eerste prijswin nende duif 1388.- mpm, 2.B. de Poorter, 3. C. de Poorter, 6 E. de Wever, 7. P. de Poor ter. Steeds Sneller te IJzendiijke met 31 duiven, hoogste snel- h.id 1389.- mpm. 1 en 7. H. Dellaertn 2. L. van de Velde, 3,8,9, en 10. Reg. Thomaes, 4. J. van de Sanide, 5 en 6. A Haverbeeke. Platenbeurs De stichting sociaal-cultureel werk .Vlis singen houdt op 'zaterdag 10 mei in „Open Hof" een stekjes-, platen- en zaden-ruil beurs. De beurs is geopend van 13.30-17 uur. Deelname aan en toegang tot de ruil beurs zijn kosteloos. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Tijdens de gisteravond gehouden raads vergadering in Oostburg heeft CK-AR-raadslid I. de Bruijne de beide grote fracties in de raad, de progressieve drie en de VVD, beschuldigd van dictato riaal optreden. Hij kwam tot zijn opmerking in de discussie over de samenstelling van de ieugdraad waarvantevoren al zou zijn uitgemaakt welke raadsleden de commissie zou den bemannen- De heer De Bruijne memoreer de in dit verband de gang van zaken rond de verkiezingen voor de jachthavencommissie in de vorige raadsvergadering die hij „onverkwikkelijk" noemde. „Door de grote frac ties worden dingen gedaan die niet democratisch zijn". Hiertegen kwam de WD- fractievoorzitter T. Cambier in het geweer. Democratische be sluiten worden bij meerder heid genomen. Als het anders om zou zijn dan is er sprake van dictatuur". De heer F. Baarends (PPR) zei met ver wondering het betoog van de heer De Bruijne aanhoord te hebben. „In de commissie ad hoe die de instelling van de jeugdraad voorbereidde is uit voerig over de kandidaatstel ling gepraat. Daarin was iede re fractie vp'-'eeenwoordigd. Nu weet ik het echt niet meer' De heer A Verhagen (Dorpsbelangen en toerisme) beaamde dat het ook bij hem soms zo overkomt. Er kwam overigens nog meer kritiek los gisteravond. B- en W vroegen de raad beroepschriften ingediend wegens het weigeren van meer kampeereenheden op camping de Panneschuur dertig kam peereenheden voor de heer P. van Kruiningen en een bouw vergunning voor „Noordzee kust" B.V. in handen te stel len van het college voor nader advies. „Deze zaken lopen al lang. Waarom komt het niet voor behandeliing in de raad", zo vroeg de heer A. Verhagen. Hij werd hierin bijgevallen door de heer I. de Bruijne en A. Feijter. De heer De Bruijne zei dat B. en W. het standpunt via de wijziging al be kend hadden gemaakt en dat een paar weken voorberei dingstijd voldoende was om de kwestie in de raad te brengen. „Ieder jaar vormen de vergun ningen wrijvingspunten in de raad. Onze burgers krijgen op deze wijze niet het juiste be leid", zo meende hij. Burgemeester A. Schipper zei dat de bezwaarschriften enkele weken geleden waren binnengekomen en dat het col lege de beroepstermijn volle dig in acht neemt. Hij zei dat tijd van beraad noodzakelijk was om de kwes ties van alle kanten te bekij ken. Tav- de weigeringen stelde hij overigens dat het volgens hem niet anders zou kunnen. Waarop verschillende raadsleden opveerden en zei den dat de mening van B. en W. dus bekend was en de zaak best in de raad kon ko men. ..Hopelijk de volgende ■ergadering", aldus de heer Verhage. Kritiek kreeg ook de notu list van de vergaderingen van de jachthavencommissir te ho ren. „De notulen zijn een nietszeggend verslag, wat ei genlijk besproken is moeten wii uit de kranten vernemen" aldus mevrouw C. van de Ree (PvdAV Zij sorak de hooo uit dat voortaan duideliike versla gen aan de raad zullen worden voorgelegd. Gisteravond prins Sihanoek weei eens gezien. Hij was aan het woord in de vroege editie van Achter het Nieuws. Hij wordt het nieuwe staatshoofd van Cambodja nu Phnom Penh lil handen van de Rode Khmer is gevallen. De ene marionet maakt plaats voor de andere want, meer dan een operette prins is Sihanoek klaarblijke lijk ook niet Hij zei trouwens zelf dat hij niet de echte macht zou krijgen. Van hem wordt gezegd dat hij ondanks zijn langdurige logeerpartij in Peking van het communisme niets snapt. Dat kwam aardig tot uiting in zijn opmerking ovet bet verschil tussen het nieuwe linkse bewind en het oude rechtse van Lon Nol. Under het nieuwe bewind verheugen de Cambodjanen zich in de zegeningen van de Volkscomités, aldus Sihanoek. Onder Lon Nol was dat an ders: toen moesten ze het ste:- en met westerse films en nachtclubs en daar hielden al leen de rechtsen van. Zo simpel is dat, voor Siha noek die er zelf niet. alleen geweest is maar er zelfs thuis hoort. Desondanks klonken tte des- Kunriigen die Achter het Nieuws van achter hun Am sterdamse schrijftafels van- iaan r.ad gehaaid heel wal «verlulgender Zekei de be kwame Paul van 't Veer die Vchter het Nieuws regelmatig moet v1 oizien van net in deze -ubr:ek zo broodnodige relati visme. Jammer dat de Neder- anttse actualiteitenrubrieken tegenwoordig hun commenta tors onderwerpen aan dik wijls stompzinnig overko mende „vra-aggesprekjes". Waarom laten ze zo'n man zijn oummentaar niet gewoon in de camera dus rechtstreeks tot ons, kijkers, richten? Dat bespaart hun ook de verleiding om te vervallen in onder-ons-]argon dat onver mijdelijk is wanneer je tegen een collega zit aan te praten. En aan jargon was duidelijk geen behoefte want in de kor te uitzending bleek die toe stand in Cambodja heel wat ingewikkelder te zijn dan de ook in Nederland veelgehoor de simplificatie van een com munistisch komplat. Enfin, het verhaal wordt vervolgd in Vietnam. Nog kansen genoeg lus om het Indo-Chinese pro bleem voor ons uit de doeken te doen. Op het andere net viel ik midden in een succes volle actie prijsschieten op In dianen. De als „documentair" aangekondigde en ook door mij zelf ook als zodanig erva ren film „Cowboy" uit 1958 bleek bij weerzien niet we zenlijk anders te zijn dan 1001 andere westerns. Wei een tik keltje beter. Het viel ons overigens op dat Bob Hope, nu eens niet in een komische rol, ook toen al zoveel weg had van president Nixon. In de riim liep het met Bob overi gens veel beter af dan met zijn vriend Dick in de echte politiek rodeo van Washing ton Nog een weerzien tenslot te: Catherine Valente. We za gen haar voor het laatst lang- (eleden alweer in een Ster spot, reclame makend voor een apijt. Zij lijkt nu te proberen le Vera Lynn van de jaren '70 te worden. En dat is niet eens onaardig bedoeld van me. Ad Interim

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 7