elijke tarieven (P lOtheeiise Kreek I Eind dit jaar bouw bibliotheek van Terneuzen Cultuur- expo in Gent BRADERIE IN SLUIS STAAT DIT JAAR IN HET TEKEN VAN DE MIDDELEEUWEN De Stem/De Vrije Zeeuw rATERSPORTVERENIG ING Raad van Terneuzen beslist over woningmarkt studie afgelast volle bloei Keukenhof nüln stad streek THEATER OOSTBUrJ IQUE -VENals r de karateklappen vaüenj EMENE LEDENVERGADERING! ïlen Ëaalvoetbal een winst Ipor ^ier Emmers raauw Ontspannings middag voor bejaarden uit West- Z.-Vlaanderen Ruimtenood in Terneuzense bibliotheek. Boeren hebben wateroverlast Zuiddorpe zeeland tlJb, nderdag 17 t.m. woensdag 23 april 8 zondagmiddagaanvang 4.30 uur wij de beroemdste film van NEDïj le film die reeds door meer dan lerlanders is uitgeroepen tot de ANDSE film ooit gemaakt. ote Nederlandse Speelf TIPPEL, de assepoes die het ver brat de harten met humor en emoties tesaa ITGER HAUER in een film zoals u D gelijk houdt. ond van de week voorstelling 18 jJ Zondagmiddag aanvang 2 uur wij een kostelijke KARATEFILM i oud waar u om zult schateren st komische KARATEFILM ooit gemaa. schateren van plezier om de klappen i gedeeld worden. Alle leeftjjdj de nodigen wij U uit tot het bijw ,HET WIT-GELE KRUIS" afdeling Sas van Gent dag 22-4-1975 om 20 uur in het wij] ichulpenpad te Sas van Gent. Agendapunten -treding tot de basiseenheid kanaalzone.] ïeffing van de werkzaamheden van atselijke vereniging met ingang van um, waarop de basiseenheid kana; ir werkzaamheden aanvangt, juidatie van de bestaande vereniging erlijk 31 december 1975. rkiezing van leden voor de plaatsel tactcommissie. :ing:' m deze vergadering het vereiste aant iet aanwezig is, wordt voor hetzelfde da «adering gehouden maandag 12 mei IS elfde uur en zelfde plaats als boven vi HET BESTUUR re be- bezwa- ijk ma- bepaal- bwerpse n, dat de Wa sing zou ier ge- de van indsdien is vol- ale ge- over- formu- kunnen de be nd van -commu- naie dringt er op aan, deelname van het Land Waas in het havenbeheer garandeerd wordt. Men verder een spoedige regi zodat een verdere planmati uitbouw van het gebied m< lijtk wordt. De intercommunale bekli toont nogmaals dat geei geraakt kan worden aan essentiële rechten en bel: van de streek in verband de linkeroever. De raad h( het bestuur van de intei munale verzocht om zich de Wase parlementsleden de overige verantwoordelif streekinstanties te beraf over de toestand en de te men maatregelen. Men er verder op, dat de intei munale werd opgericht toekenning aan het Land Waas van de normale rechtmatige bevoegdheden zake het grondbeheer op linkeroever mogelijk te ken Met het oog daarop hf de intercommunale haar baal verhoogd- ste snel- minuut, 0, 3. A. 1, 5. J. :pper, 7. tooij en jpeneren Bosch- jiven: 1, «laar, 4. Schai'k, 28 jaar- Dobbe- Nijs, 4 aar uit haick, 7. ig, 9. A. an Gent ite snel- minuut: s, 2. R. I. B. van Zele, 8. van de ëstdorpe snelheid nnnende minuut: imel, 2 A. de Krijger, 3,4,6,8 en 8. de Smet, 7. Em.Baecke.lM van Acker. Met 14 jaarling ven: 1 en 7. R. Goetr' (757.34 mpm), 2. Ren£ Kwikkelberghe, 3 en 5. U. 1 Acker, 4 en 6. Joh. de Mul. - Verwachting te Axel mo.j duiven: 1. P. Lenos, 2 en Klaassen, 3 K. Verbunt, 5 8 D Dieleman. 6. J. No d. R Herman, 9. Fl. van A®6 10. F. Schoof. Recht voor Allen te Sluis- 2 en 6. J. La u ret, 3, eJs Th. de Buck, 7 en 8. B' v' De Snelle Duif te wedvluchten vanuit Quku1 met 34 oude duiven, bocffl snelheid 1443,58 mpm. Vos, 2. C. van de Velde, 4' 9. J. van Vlierberghen I A. Jartsen en zoon. S. C. 8. R. van Gaever, 10- J- va",.I Banden en zoon. Met 1' -*.u| lingen- 1 en 6. J. 1481 83 mprn2. P. Bo)s*£| 3. P, Nachtegaal-Van 1.1 band. 4. U. Wilkert, 5- C. Goe them. (Van een onzer verslaggevers) ÏEKNEUZEN De watersportvereniging „De Otheense teek" wil geen ongelijke tarieven voor de vaarvergunningen I de Otheense Kreek. De gemeente Tcrneuzen wil dat wel en „ik! voor de geldende tarieven en ook voor de toekomstige fn scheiding tussen zeilboten en roei- en motorboten. Met dien ïstande dat de roei- en motorboten aanzienlijk minder moeten Stalen dan de zeilboten. -ecretaris van de water- rtvereniging, de heer P. de Lelie, voelt zich bo en een beetje in de kou door de gemeente Ter- j.n: ..Ik voel me zwaar Inariipuleerd, na die hoorzit- van dinsdagavond. We n - !s vereniging inspraak Ijjf 1 en mochten wijzigin- Ti aanbrengen in die Othee- I Kreeknota. We stelden wij tingen voor over die tarie- fc; gelijke tarieven voor ie- Jreen, omdat iedereen ook jpenveel ruimte ;nn.«amt in |ven grote boxen in de jacht- |ven. Maar de wethouder recreatie de heer Huij- ht zag dat niet zitten. Het |ook niet gewijzigd". De watersportvereniging wil aarts rie ven voor de beense Kreek zo laag moge- Ijk houden. De heer Van de |Ke: „Er is hier geen Braak- psituatie, met allerlei wed- pjdzeilers. Hier wordt meer '(bakjes gevaren. De Kreek I geen domein worden r mensen met veel geld. moet voor ledereen zijn". Irsoonlijk heeft de secretaris de watersportvereniging let idee dat de gemeente Ter- fuzcn de zeilers als een (kkoetje wil gebruiken. „Ik 'f de indruk dat ze denken de zeilers hier kapitaal- ■jbhtige figuren zijn", zo pit hij. Tjijn indruk baseert hij ge- feitelijk op een uitspraak fn wethouder Huijbrecht. die fc geleden tegen de water- iorters zei dat de exploitatie (in ie Kreek voor een deel laste van de gebruikers est komen. „Dan konden er |(Van onze correspondent) jlOSTBURG —In de derde (sse van het Oostburgse Bvoetbal heeft koploper fer emmers zijn laatst wed- |jd niet in winst kunnen |zet(en. Bar Bistro hield de Iers op 3-3. iepvries zag zijn kans op kampioenschap verloren t een 1-4 nederlaag tegen King. Het deze week spelende Riemens zag zijn (sen op die titel door deze 'lagen sterk stijgen. Stand de kop: Vier Emmers 18- Riemens 16-22, Aers 17-22. lbo King 17-22. In de eerste klasse leed pioen M C Fiehuiqua een leen doelpuntenrijke wed- Ijd een 6-8 nederlaag tegen tsen Sport. Peugeot schoot ig uit zijn slof en klopte zicht Varkens met niet 'der dan 10-1. De toesehou- irs in de sporthal De Veer- >k kregen op deze competi- 'ond toch veel oelpunten ten, want ook Verdoijn irde 8 maal tegen Admini- itief Personeel dat hierte- slechts twee doelpunten tegenover stellen. In de :de klasse won Triconoble u van de Oostburgse ten Vereniging (OBV) "en 1de Winkeliers 3-3 gelijk n Amro. Jjbgramma voor maandag ■pril: Verduijn 2-OBV, Hof niude-Oktopus..Verduijn 1- Velocitas-Jansen Sport, paren KWL-Hokey Pokey. dag 22 april: Leraren Rif mens. Aers-Blijf Fit. *i King-Bar Bistro. ■erkoping De heer M. ^Btveau uit Antwerpen heeft j woonhuis met schuur en i cn bijbehorende grond aan KI Theenaertstraat 1 te auw voor 36.500 gulden Rht van de wed. Van Goe- T' Dat gebeurde tijdens de jptmeke verkoping in rafé- paurnnt De Zandberg, waar- veel belangstelling bc- Pd De verkoop werd geleid Ir notaris W. Vroome. Dansavond Ten bate van I tafeltennisvereniging Sint :ovi wordt zaterdag een ^Kvond gehouden in het ta- Jten niscent rum bij R Mang- Muzikale medewerking «t verleend door het jum ^j9r.:est. Men begint om ■lfnegen en iedereen heeft nsmg. desnoods meerpalen met gou den koppen komen als de wa tersporters dat wensten", zo steldie de wethouder. Overi gens is hij en zijn vereniging niet tegen een verhoging van te tarieven voor alle boten die de kreek bevaren. „Maar het moet niet te ver gaan", zo vindt hij. Van der Lelie vindt dat de situatie op de Braakman abso luut overgelijkbaar is met die vain de Kreek. Hij kenschetst de Braakman als een soort pretpark, waar een zeiler al gauw driehonderd gulden voor een ligplaats moet betalen. Op de Otheense Kreek blijft het nog ver beneden de honderd gulden. De watersportverel- gulden. De watersportvereni- voorloipig nog zo houden, maar dan wel voor iedereen. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Vanmiddag om 13.30 uur begint in het Ledeitheater in Oostburg een ontspanningsmiddag voor de West-Zeeuwsch-Vlaamse be jaarden. Vertoond wordt de Belgische film "Home sweet home" om 15.40 uur gevolgd door een optreden van Sandra en Andres. Na hun muzikale show zullen solisten van de Stichting Zoma met pianobe geleiding duetten uit verschil lende operettes zingen. De middag wordt verder muzikaal omlijst door Cees Hoogesteeg- er op hammond-orgel. De film "Home sweet home" geett een beeld van een te streng geleid bejaardenoord, waar de bejaarden onder lei ding van een struise weduwe tegen in opstand komen. Ze willen een vrijer leven krij gen. De toegang voor deze mid dag, waarvoor inmiddels ruim 309 kaarten zijn verkocht, is 1 7,50, Hierbij is vervoer per bu3 en een kopje koffie inbe grepen. Kaarten zijn vanmid dag nog verkrijgbaar aan de kassa van het Ledeitheater. De stichting Dienstverlening Be jaarden heeft een drietal bus diensten ingelast, die de be zoekers naar en van het thea ter vervoeren. De routes en tijden van de bussen zijn als voigt: bus 1: Breskens - Goe dertij d 12.25 uur, Groede, Markt 12.35 uur, Cadzand-Ned herv. kerk 12.45 uur, Zuidzan ue - Hotel de Zwaan 12.55 uur. Bus 2: Breskens - Goe. dertijd 12.25 uur. Groede- Markt 12.35 uur, IJzendijke - Markt 13.05 uur. Waterland- kerkje-bushalte Rijksweg 13.15 uur. Bus 3: Hoofdplaat-bejaar- densociëteit 12.25 uur, Schoon dijke Markt 12.35 uur, Eede- fi.K. Kerk 13.05 uur, uur, AaT denbarg-bushalle Markt 13.1b uur- Van een onzer verslaggevers)' TERNEUZEN B. en W van Terneuzen zijn van me ning dat er meer inzicht moet worden gekregen in de kwan titatieve woningbehoefte. Om te weten te komen hoeveel woningen in de toekomst in deze gemeente nodig zijn wordt aan de gemeenteraad van Terneuzen in de raadsver gadering van donderdag 24 april voorgesteld om een wo ningmarktonderzoek te laten houden. Met de gegevens, die dit om derzoek oplevert, kan een be ter bouwbeleid worden ge voerd. En dat dan zowel wat de kwantiteit als de kwaliteit van de woningen betreft. In overleg met de woningbouw vereniging en de nationale woningraad is een opzet ge maakt voor het woningmarkt onderzoek. Ongeveer tien procent van de bevolking van Terneuzen zal hierbij worden betrokken. De kosten ervan worden betaald door gemeente en woningbouwvereniging, terwijl twee makelaarskanto ren In Terneuzen hebben mee gedeeld een bijdrage te ge ven. Uien. ander voorstel dat op 24 april aan de orde komt, gaat over het openbaar ma-ken van commissievergaderingen. B. en W. willen niet al deze vergaderingen oipenba-ar ma ken. maar willen een proef nemen met een aantal com missies, zoals de commissies voor de verkeersmaatregelen, onderwijs, sport en cultuur, sociale zaken (voor een ge deelte). volksgezondheid en jeugdzaken, gemeentefinan- ciën, volkshuisvesting, recrea tie en toerisme. In het z.g. seniorenconvent (wa-ar de voorzitters van alle raadsfrac ties in zitten) is hierover al overeenstemming bereikt, zo dat de raad met dit voorstel waarschijnlijk weinig moeite zal hebben. Klooster Het kopen van het klooster gebouw aan de Korte Kerk stra-at door de gemeente, komt ook op 24 april in de raad ter sprake. B. en W. stellen voor het gebouw te kopen. De over eengekomen koopsom ls vol gens B. en W. aanvaardbaar. Aan de raad wordt toestem ming gevraagd om het gebouw, als de gemeente dat koopt, te cerhuren aan de Stichting Sja- loom Thudslozenzoi-g, die zich ten doel stelt het beheren en exploiteren van therapeutische tehuizen voor thuislozen man nen en vrouwen. De stichting heeft al van deze tehuizen in Vlissiragen, Koudekerke, Goes en Zierikzee en vindt dat ook ln Terneuzen zo'n opvangmo- gelijkheid moet komen. Het kloostergebouw wordt voor dit doel geschikt -geacht. (ADVERTENTIE) Mooi ideetje: bezoek de Keukenhof in Lisse Want nu ziet u Europa's grootste bloementuin op 2'n best. In volle bloei. Kom kijken hoe gekleurd de Keukenhof erop staat. (Van onze correspondent) WATERVLIET Bij land bouwers uit het gebied van de Generale Vrije Polder te Watervliet groeit ontevreden heid over het functioneren van liet polderbestuur. De reden is dat sinds vorig jaar in het vooruitzicht gestelde waterbe- heersingswerken uitblijven en dat daardoor de boeren onge rief ondervinden van het over tollige water. Momenteel is de waterstand zelfs 30 centimeter hoger dan normaal. Dit is juist de reden dat de werken nog niet aangevat zijn, zegt het bestuur van de pol der: „Wij staan machteloos en kunnen met de werken niet beginnen wegens deze hoge waterstand". Normaal moesten de waterbeheersingswerken in oktober begonnen zijn. Het slechte weer belette echter dat de Nederlandse aannemingsfir ma Van den Hemel de hand aan de ploeg kon slaan. De kostprijs van de werken be draagt bijna 8 miljoen Belgi sche frank. Daarmee zal drie kwart van de polder gedrai neerd worden. De werken hebben betrekking op de vol gende grensgemeenten St.-Jan- in-Eremo, Meykenshoek, St- Margrietc. St-J-anspolder, Wa- terlan.j-Oudeman, Oud-Jeroni- muspol-der-Jonkvrouwpolder, St.-Anna-polder, Christoffel- polder. Gehoopt wordt nu dat de draineringswerken deze maand of ten laatste in mei kunnen beginnen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Hoewel hij bij zijn uitspraak de nodige voorzichtigheid in acht neemt, hoopt drs. R.C.E. Barbé, wet houder van Openbare Werken en voorzitter van de Stichting Openbare bibliotheek te Ter neuzen, dat er eind 1975 kan worden begonnen met de bouw van een nieuwe biblio theek, die dan de aanzet zou worden voor een multi-functi- oneel gebouw. Het stich tingsbestuur, denkt aan een terrein op het Java. Maar daarover is men het in de Terneuzense raad nog niet he lemaal eens. „Het huidige gebouw aan de Leeuwenlaan is met 350 vier kante meter vloe-roppervl-ak veel te klein", gldus de heer Bailbé. Om meer armslag te krijgen heeft de stichting het gedeelte van garage Mann-aert, aan de Rooseveltlaan, d-at door het makelaarskantoor Rouw werd aangekocht, gehuurd voor 85.000 per jaar. Deze ruimte heeft een vloeropper vlak van 1250 vierkante meter en zal, althans voorlopig, als filiaal voor Terneuzen-Zuid dienst doen. Het huren van dit pand hangt samen met de nieuwe bibliotheekwet, die per 1 juli van kracht wordt. „Zou de huidige situatie na 1 juli ge handhaafd blijven, dan bost dit degemeente 62.000. Het huren van de ruimte aan de Rooseveltlaan, betekent voor de gemeente een bedrag van ƒ143.000. De vraag w-as of het Terneuzense gemeentebestuur bereid zou zijn 80.000, het verschil tussen 143 000 en 62.000, bij te betalen". Tijdens de vergadering van 27 maart j.L heeft de raad zich daartoe bereid verklaard op voorwaarde dat de provincie de gebruikelijke subsidie 112.000 blijft verlenen en dat er gewerkt wordt aan een fili aal te Hoek. „Als de provincie geen subsidie meer zou geven, hetgeen ik niet gelooi, dan is er in de bgroting van de bibli otheek ruimte om dit bedrag op te vangen. Dat komt omdat Tterneu-zen volgens de rijks normen over een bibliotheek met 2000 vierkante meter vloeroppervlakte zou moeten beschikken en de rijkssubsidie wordt berekend naar het aan tal inwoners. Door die te krappe ruimte hebben wij de exploitatiekosten laag kunnen houden", aldus de voorzitter. Anderzijds heeft het ruimte gebrek wel degelijk zeer na delige invloeden. Op de eerste plaats voor de leden. Van de Terneuzense bevolking is 25 procent lid van de bibliotheek hetgeen landelijk gezien zeer hoog is. Vervolgens is het ruimtegebrek oorzaak van een voortdurend personeelstekort en niet op de laatste plaats, het boekenbestand lijdt er ge weldig onder- De heer Banbé zegt voor wat Hoek betreft, dat hij kan begrijpen dat de mensen zich daar achtergesteld voelen. „Dit komt, omdat de inspectrice voor het bibliotheekwezen heeft gezegd dat wij, voor wij in Hoek een filiaal kunnen vestigen, eerst het probleem in Terneuzen moeten oplossen. Met Hoek zijn wij al sinds 1972 bezig". Verwacht wordt dat in mei aan de raad een planologische maatregel ter goedkeuring wordt voorgelegd. Als deze er mee akkoord gaat, kan het plan besteikklaar worden ge maakt. Het is al bij de Dienst Aanvullende Cultuurtechni sche Werken, DACW aange meld, want men wil proberen om voor dit project, dat 2,5 a 3 miljoen gaat lcosten, zoveel mogelijk subsidie te krijgen. Men „mikt" dan ook op acht honderdduizend gulden uit de regionale welzijnssubsidie. Uitbreiding van de openbare bibliotheek acht drs. Barbé zeer noodzakelijk in verband met de toekomstige ontwikke ling van de audio-visuele hulpmiddelen en omdat de bi bliotheek als informatiecen trum steeds belangrijker wordt. BERGEN OP ZOOM. Roxy, 20.00 uur: Keetje Tip pel 18 j. Luxor, 210.00 uur: The good the bad and the ugly 18 j- Plein XH1, Voorjaarsker- mis. Etcetera, Molstr. 10a exposi tie aquarellen, tekeningen en pastels van Vivienne Bogan en Willem Minjon (t.m. 24 april). Open dag. 13.30—17.00 uur, vn j cl. ook 19.0021.00 uur, zat. en zond 13.3018.00 uur. Het Markiezenhof, Steenberg- sestraat 6 expositie van Russi- (Van onze correspondent) GENT Op 18 april wordt in het Museum voor Schone Kunsten te Gent het eerste luik geopend van de tentoon stellingen „Gent 1000 jaar kunst en cultuur". Op een persconferentie die een dezer dagen werd gehouden zei schepen Vandewege dat door het stadsbestuur van Gent een reeks exposities gepland is en in het kader van het Europese jaar voor het Bouwkundig erf goed. Van 19 april tot 26 juni herbergt het Museum voor Schone Kunsten, Gentse schilderkunsten, muurschil derkunst, beelhouwkunst, te ken- en graveerkunst van tie Gentse scholen door de eeu wen heen Het Bij tokemuseum te Gent verschaft onderdak aan een tweede tentoonstelling die gewijd is aan de edelsmeed kunst, borduurwerk, minia tuurkunst, boekdruk en boek banden. Deze tentoonstelling loopt van 21 juni tot 31 augus tus. De derde tentoonstelling loopt van 11 juli tot 15 sep tember in het centrum voor kunst en cultuur, de oude St. Pietersabdij. Deze expositie is gewijd aan architectuur, ta pijtkunst, meubelkunst, kera miek, tin, ijzer, koper en bronswerk. Op verzoek van- het Gentse Stadsbestuur krijgen ook ande re Gentse instellingen en ver enigingen met het inrichten van gelijkluidende initiatieven hun aandeel in „1000 jaar Gentse kunst en cultuur". De ze activiteiten bestrijken de twee kunsttakken die wegens financiële en technische mid delen niet in de officiële ten toonstellingen konden worden opgenomen, met name muziek en- letterkunde. Een van deze initiatieven is Panoramisch ge- zidht op Gent in 1534. De map bevat het geschilderde stads portret uit 1534, het oudste topografische document over Gent (Van een onzer verslaggevers) SLUIS Het historische grensstadje Sluis zal van 4 tot en niet 8 tiuni nog een histori sche dimensie extra krijgen. De Braderie die de plaatselij ke middenstand, in samenwer king met Horecavereniging en VVV van 4 tot en met 8 juni zal houden, slaat namelijk dit jaar in het teken van de Mid deleeuwen Een idee dat blij kens reactie op een goedbe zochte vergadering in hotel Central bii de deelnemers zal aanslaan. Het organiserend co mité heeft de medewerking weten te verkrijgen van een ontwerpster van middeleeuwse kostuums en een stoffenlever- ancier, zodat iedereen ln staat is met een minimum aan kos ten op dit idee in te haken. Enkele modellen die tijdens de vergadering geshowd wer den kregen dan ook een ap plaus. Maar het historische tintje is niet het enige dat de braderie zal begeleiden. De kom van Sluis zal tijdens de Braderie weer autovrij gemaaikt worden en in de bomende weken zul len 30.000 folders en 20.000 stickers worden verspreid om de aandacht op dit evenement te verstigen. De opening op woensdag 4 junj zal geschieden door een spectaculaire ballonoplating. een optreden van een muziek korps met majoretten en voor stellingen van het jeugdrireus Charivari. Donderdag 5 juni is een z.g. ..ambachtendag", waarbij be zoekers gratis kunnen deelne men aan een wedstrijd waar bier getapt, flensjes gebakken en kaas gesneden moet wor den. Vrijdag 6 juni zal de wekelijkse warenmarkt extra aandacht krijgen. Zaterdag 7 juni is er een rommelmark! in de Vrij straat, gevolgd door een optreden van stee-lbands en zondag 8 juni tenslotte wordt een jeugdviswedstrijd gehouden, terwijl De Wieler toerist speciaal voor de brade rie een toertocht houdt met start en finish in Sluis. De braderie zal worden besloten met een taptoe verzorgd door de alom bekende scoutsharmo nie van Brugge en als hoogte punt natuurlijk een groots op gezet vuurwerk. Dit is echter nog niet alles. Op donderdag en vrijdag zall gelegenheid 'bestaan tot het maken van een rondvlucht in oen helikopter a raison van ƒ25,-. Middels acties van de winkeliers worden 'bezoekers in de gelegenheid gesteld een gratis rondvlucht te winnen. Tijdens het bra-derieweekend zal voorts een zeppelin op een hoogte van rond 100 meter boven Sluis zweven. Het organiserend comité, dat sinds kort onder voorzitter schap staat van burgemeester mr. H.P.L. wan de Beid. kon tijdens de vergadering de goedkeuring verwerven voor dit programma. Gerekend wordt op zo'n 100 deelnemers, waarvan er zich inmiddels reeds 30 opgaven. De deelna me staat uitsluitend open voor leden wan Mididenstandsvere- niging horecavereniging of VVV Sluis onder de voorwaar de echter dat de financiële verplichtingen ten opzichte van die organisaties zijn nage komen. De Braderie-organisatie zal rond een kwart ton kosten, op te brengen door de deelne mers. Burgemeester Van den Beid wees in zijn inleiding echter op het succes van de braderie 1974 en sprak de hoop uit dat de organisatie ook dit jaar weer een succes zou wor den. De wijkcomité's, gevrrrmd door de deelnemers in de ver schillende straten, zijn inmid dels ook ai weer druk bezig om tijdens de komende Brade rie noig eens te onderstrepen dat dit aloude grensstadje ais koop- en winkelcentrum aan trekkelijk is. Bejaarden De afdeling Zuidd irpe van de r.k. bond van bejaarden belegt op don derdag 24 april de jaarverga dering in café Centraal. Men begint om half twee met een misviering. Daarna wordt kof fie geserveerd. Er kan verder worden gedobbeld en gebaart cm prijzen. Tijdens de verga' dering komt, behalve de ver- slagen en een bestuursverkie zing, een voorstel aan de orde om elke veertien dagen een prdjskaartrng te beleggen sohe iconen (tm. 22 mei) Ge opend dag. van 9.0017.00 uur, zon- en feestdagen 12.0017.00 uur. Tweede hal stadhuis, kunstwerk van de maand van W. Beerman uit Wouw (t.m. 30 april). Open ma. t.m. vrijd. van 8 3012.30 en 13.30—17.30 uui. GOES. Grand, 20.00 uur: Het zwar- .e goud van Oklahoma 14 j. 23 00 uur: Slaapkamermazurka 18 j. Prins van Oranje, 20.00 uur: De getatoueerde roos, van Tennessee Williams. HULST. Bioscoopgebouw, 20.00 uur: Keetje Tippel 18 j. KLOOSTERZANDE Krokodil bar The Willi ams. MIDDELBURG. Citytheater, 20.00 uur: Kee tje Tippel 18 j. Vleeshal, Grafiek van Wally Elenbaas (t.m. 12 mei). Geo pend ma. t.m. zat. 10.0017.00 uur, zond. van 15.0017.00 uur. Zeeuws Kunstenaarscen trum, Lange Noordstr 59, Ge tijdenboek, van Joop Dam (t.m. 8 mei). Geopend di. t.m. zat. 14.0017.00 uur. OOSTBURG. Ledeitheater. 20.00 uur; Keetje Tippel 18 j. ROTTERDAM. Theater in den Twijfelaar, 12.45 uur: Lunchtheater. De Doelen (Grote zaal), 20.15 uur: Radio Sinfonie Orchester Frankfurt Groote Schouw burg, 20.15 uur: Zuidelijk to neel Globe met „Spoken". Hofplein Theater, 20.15 uur: „De da:g waarop de Paus ge kidnapt werd". Schouwburg, 20.15 uur: Nederlands Dans theater. Piccolo Theater, 20.15 uur: Nieuwe Komedie met „Voor een bloemetje en een zoen". Theater de Lantaren, 20.30 uur: Acazantez, ensem ble uit Joegoslavië. Trefeen- tn 20.30 uur: Tref-in, con tactavond. Eksit, 21.30 uur: Amerikaanse jazzgroep Steve Lacey. De Doelen (Hal), 23.30 uur: Knaakooncert. SAS VAN GENT. Galerij Uilenspiegel, West kade 71Expositie schilderijen van Rik Jager (t m. 30 april). Open van 9.0012.00 en 13.30—18.00 uur. Vrijdag tot 21.00 uur, zond. van 14.00 18.00 uur. Op woensdag geslo ten. TERNEUZEN. Luxortheater, 20.00 uur: The man with the golden gun a.l. VLISSINGEN. Alhambra, 20.00 uur: Keetje Tippel 18 j 23.00 uur: Karate op leven en dood 18 j. Vest- zakthealer, 20.30 uur: Günter Hampel Galaxie Dream Band. ANTWERPEN. KVO, 20.00 uur: Madame Butterfly. KNS, 20.00 uur: Dreyfus" door J. Grumberg. Prov. Centrum Arenberg, 20.00 uur: „Het gezicht van Pae- mel". Fakkeltheater, 20.30 uur: „Alfa Beta" een alfabet van man en vrouw. Meirtliealer, 20.30 uur: „Antwerp X" van John Murat. GENT. Kon Opera, 20.00 uur: Rigo- Tetto (Giuseppe Verdi). Schouwburg, 20.00 uur: „Dit leven, jouw leven" van Wlilli- an Saroyan door NTG. Uitaave Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN: Nieuwstraat 9. tel. 01150-7929 (4 liinen): HULST; Steenstraat 14. tel. 01140-3751 (3 lijnen); GÓES: Klokstraat 1, tel. 01100-803Ó (3 ljinenj. KANTOORUREN Maandag t.m. vrijdag 8.15 - 12.30 en 13.30 - 17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m. vrijdag van 19.00 - 20.00 uur, tel. 01600 - 22341; zondag van 20.00 - 22.0C uur. tel. 01600 - 22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140-3751: Midden-Zeeland: teL 01100 -4944. REDACTIE Chef Zeeuwse redactie: S. C. Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9. Terneuzen, tel. 01150 -7920; privé Lorentzlaan 50, Terneuzen. tel. 01150- 5745; algemeen redacteur Zeeland: dis. J. Bouwmans. kantoor Kickstraat 1, Goes, tel. 01100 - 8030: privé Zuidvlietstraat 53. Goes, tel. 01100- 8138, redacteur Midden-Zeeland: G. van Ber- kel, kantoor Klokstraat 1. Goes, tel. 01100-8030: privé Voor burcht 37, Kapelle, tel. 01102 - 2320; redacteur voor Terneuzen en Kanaalzone: P. de Schipper, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen. tel. 01150-7920: privé Noordstraat *5, Hoek, tel. 01154- 1556: redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: H. Postma. kantoor Steenstraat '4, Hulst tel. 01140-3751: privé Walmolenstraat 32. Hulst, tel. 01140 - 4159 Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen: R van der Helm, Melkweg 40, Oostburg. tel. 01170 - 3370: foto-journalist voor Zee land: C. J. de Boer. kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel.'01150 - 7920; privé Langs de Kreek 56, Terneuzen, tel. 01150 - 3137: snort- redactie Zeeland: A. Koomen. Troelstralaan 8. Axel. tel. 01155- 2594. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: W. Hendriks, tel. 01140-3751. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: C. Menu. tel. 01150- 5839.

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 5