uum Alternaticf plan voor illegale buitenlanders Gevel-grapjes Cambodja uitgestreden lifedle „STROMAN" SIHANOEK SPEELDE GROTE ROL lie uitverkoop al 395- 280,- Hulpzoekenden bellen op na „zelfmoordfilm' op televisie Kwikvervuiling Middellandse Zee binnenland buitenland 1■IIMIIIIMII1III— >f van Westerlo r volledig mee NU 12.500 F eten weg ËkïÖ,, EN MSTAD ER" I digd. Jongen uit Gissingen onttrokken aan ouderlijk gezag Controle aute koningin Juliana Bij beroving in pink geschoten n METZLER- Senator bestolen in garderobe Eerste Kamer Verval Onafhankelijk Adviseurs Laatste kans In conflict Patriotten pwulep oor iw pen Rode vlag Vorstelijk geluk Siamese tweeling gescheiden -^ëestJ VRIJDAG 18 APRIL 1975 15 itscheldlng v. bedrijf, GE EIKEN EVE WAND Ir lengte 136.950 F) |en open van 10 uur agen. Jrgebied met historisch land- lie vaart langs Delta-werken pk met o a. het grootste bin- sncomplex van Europa: Af- |)-12 00 uur en 14.00-16 00 - september - oktober rond- herdagen, zondagen en pini, juli, augustus, rondvaar i HUUR per dag voor groe I buiten de tijden van ronc warming It 26, Willemstad. DEN HAAG (ANP) Het Nederland-s Centrum Buiten landers (NCB) en de Stichting Ombudsman hebben een alter natieve regeling ontworpen voor de regularisatie van ille gale buitenlanders in ons land. Met andere organisaties die ócli inzetten voor het welzijn van de buitenlanders hebben de beide stichtingen eerder al laten weten onoverkomelij ke" grote bezwaren te hebben tegen de regeling die de rege ring hiervoor heeft afgekon- Het voorstel van de hulp verleningsorganisaties wil een I alternatief zijn in de politieke I discussie rond het vraagstuk T van de illegalen die binnen kort in de Tweede Kamer rdt gevoerd. NCB en „Om- vudsman" hebben hun alterna tief aangeboden aan de vaste commissies voor justitie, socia- le zaken en cultuur, recreatie I en maatschappelijk werk in de Tweede Kamer. Het uitgangspunt van het al alia tief plan is in de eerste plaats de sociale en menselijke .nood van de illegalen en sluit I nauw aan bij de reeds be- I staande wettelijke regelingen en procedures. Voorgesteld DEN HAAG (ANP) We gens het onttrekken van een 14-jarige jongen aan het ou derlijk gezag, heeft de reclit- bank in Den Haag gisteren de j 44-jarige standbouwer J. C. I veroordeeld tot tien maanden I cel, waarvan drie voorwaarde- I lijk, met aftrek van het voor arrest. De rechtbank achtte ook bewezen dat de man on- I tucht met de jongen heeft ge- j pleegd. De man heeft vorig jaar ne gen maanden lang met de jon gen door Nederland gezwor ven. Zij logeerden steeds on- I der valse namen in hotels. C. was de jongen in Vlissdngen tegengekomen. Hij vertelde hem dat hij een film ging 1 maken en dat de jongen daar wel een rol in kon krijgen. De jongen, die thuis moeilijkhe den had, ging mee. Zij werden tenslotte in Den daag aangehouden, nadat een foto van de jongen was ver- i spreid. Volgens de jongen had hij tegen C. gezegd dat hij 17 jaar oud was. Ook zou C. hem niets hebben voorgespiegeld. (Van een onzer verslaggevers) EDE Koningin Juliana Is gistermorgen aangehouden tij dens een verkeerscontrole op papieren en technische gebre ken bij de parkeerplaats „De Scharrenburg" op de provinci- ale weg Ede - Ba.rneveld. De auto was niet kenbaar als koninklijke wagen en voerde geen standaard. De chauffeur stopte uiteraard toen hem het stopteken gegeven werd door de politie. Hij stap te uit en legde de situatie uit. De auto met de koningin kon daarna doorrijden. BfJ de Italiaanse luchtvaart maatschappij Alitalia is don derdagochtend een staking van 24 uur begonnen onder het vlieg- en grondpersoneel. wordt verbetering aan te brengen dn de onaanvaardbare situatie waarin de reeds in Nederland verblijvende illega len leven en werken en tege lijkertijd de nieuwe illegale binnenkomst en klandestiene tewerkstelling tegen te gaan. Het voorstel van NCB en Ombudsman kent maar een beperkende voorwaarde die het aantal illegalen beperkt, dat voor deze regeling in aan merking komt. De illegalen zullen namelijk moeten aanto nen sedert 1 december 1974 in Nederland te hebben verble ven, Het tijdstip is gekozen om dat dit ligt voor de datum (7 december 1974) waarop de re gering de voorwaarden bekend maakte waaronder regularisa tie mogelijk zou worden. De beide stichtingen hebben afgezien van een „generaal pardon" waarvoor zij steeds gepleit hebben omdat daarvoor In de Tweede Kamer geen steun gevonden is. In grote lijnen komt het voorstel van NCB en Ombuds man er op neer dat de illegaal die voor legalisatie in aanmer king wil komen zich met een verzoek om een vergunning tot verblijf bij de vreemdelin gendienst meldt. De vreemde lingendienst verleent deze voor de duur van 6 maanden wanneer vastgesteld is dat de illegaal aan drie voorwaarden voldoet: in het bezit is van een geldig paspoort, 2 aantoont sedert 1 december 1974 in Ne derland te hebben verbleven. 3 een antecedentenverklaring kan ondertekenen. Bij de verlening van de ver gunning tot verblijf is eèn einde gekomen aan de rechte loosheid van de illegaal en wordt een sociale begeleiding mogelijk. Verder is de illegaal, aldus NCB en Ombudsman, in tegenstelling tot de huidige re geling, niet meer afhankelijk van de medewerking van zijn werkgever voor het verkrijgen van een verblijfstitel. De orga nisaties wijzen erop dat in dit verband bij een eventuele af wijzing van de verblijfsver gunning alle daaruit voort vloeiende rechtsmiddelen voor de'illegaal open staan. DEN HAAG (ANP) De 16-jarige Haagse timmerman C. Zwiep is woensdagavond laat aan zijn linkerpink ge wond door een schot toen een onbekende man hem geld af handig probeerde te maken. Zwiep liep rond halftwaalf op de Hofweg toen een man naderde en om geld vroeg. Zwiep zei dat hij geen geld bij zich had, waarop de man een pistool trok. Zwiep pro beerde het wapen weg te du wen. Er viel een schot en Zwiep werd aan zijn pink ge raakt. De diader nam intussen de benen. De timmerman is in een ziekenhuis behandeld. (ADVERTENTIE) bril: ieders oogmerk! DEN HAAG (ANP) De PvdA-senator A. A. C. Maas kant uit Zwolle is in de gar derobe van de Eerste Kamer aan het Binnenhof in Den Haag beroofd van zijn tas. In de tas zaten paspoort, rij- en kentekenbewijs en enkele staatsstukken. Deze zijn vol gens de Haagse politie niet geheim. De tas werd dinsdagmiddag gestolen, toen de heer Maas kant die even in de garderobe had neergezet. De senator heeft woensdag aangifte ge daan. HILVERSUM „De zelfmoordfilm die de KRO donderdagavond uitzond heeft niet geleid tot een verhoogd aantal zelfmoorden of pogingen daartoe. „In het Amster damse Wilhelmina-gast- huis werd in de loop van de nacht slechts één patiënt binnengebracht en - ai klinkt dat wat cy nisch - we kunnen stellen dat dit op een stad als Amsterdam normaal te achten is". Aldus zei ons desgevraagd prof.dr. K.J.M. van de Loo, ver bonden aan het zogehe ten crisisproject van de psychologische faculteit van Nijmegen. Hij heeft met een team onderzoe kers meegewerkt aan de voorbereiding van de KRO-film waarin de problematiek van zelf moord aan de hand van interviews werd geïllus treerd. ,,Ik heb ook een steek proef genomen bij het Canisiusziekenhuis waar ik voor een specia le opvang had gezorgd. Hier was geen enkel ge- val binnengekomen." Het is ook voor prof. Van de Loo en de zijnen „een pak van 't hart" vlak voor de uitzen ding waren boze en be zorgde telefoontjes bij de KRO binnengekomen, die de uitzending ont raadden. Van meer be lang echter zijn de tele foongesprekken die na de uitzending gevoerd werden. „Toen ik van nacht om kwart voor drie bij de KRO Weg reed hadden we er zo'n 160 gehad", aldus prof. Van de Loo. „Met twin tig man, allemaal men sen met ervaring op dit gebied, hebben we lien te woord gestaan. Som migen urenlang." Dit getal van opbellers is waarschijnlijk nog groter geweest, maar omdat er in de loop van de nacht een storing in de centrale bij de KRO heeft plaatsgehad kan men dit niet meer pre cies nagaan. Gisteren begonnen de telefonades opnieuw. Een volledige indruk van deze ge sprekken heeft prof. Van de Loo nog niet kunnen krijgen. „Wel kan voorlopig gesteld worden dat de hulpzoe kenden de overgrote meerderheid vormden en dat deze groep kennelijk erg Mij was het hart nu eens te kunnen uitstor ten". „Eén had de pillendoos in de hand, en dat was geen dramatische over drijving. Er zaten trou wens vele acute gevallen tussen." Aldus prof. Van de Loo. Alle bellers is toegezegd dat ze met de mensen van het crisis project in contact kun nen blijven om hun pro blemen verder uit te spreken. Wie deze na zorg wil hebben kan ook een brief naar de KRO zenden met op de enve loppe de letter „Z" ver meld. Discretie is dan gegarandeerd. Opvallend was ook, ald- sus prof. Van de Loo. het grote aantal klachten over de gebrekkige op vang van de eigen hui sarts. Er zijn vele manieren om een r.uis-in-de-rij toch net even ®en :gen gezicht te geven, nie een voortuin heeft, kan daarin al een stukje identiteit 'leggen, door een indeling die helemaal afwijkt van de buur- tuintjes, door leuke planten bakken, door bet tuinpaadje naar de voordeur op te knap pen met grindtegels of ge kleurde tegels, keitjes, klin kers in een bepaald patroon. Als het houtwerk geschil derd wordt in een andere kleur dan dat van de huizen ernaast, springt een huis er ook ineens helemaal uit. Dat kan meestal alleen wanneer u een eigen huis bewoont, en ''Clfs dan kan het nog gebeu ren dat de gemeentelijke in stanties bezwaar maken. Lang zamerhand wordt die neiging v-n de overheid, om de strak, ke uniformiteit ten koste van alles te handhaven, gelukkig Wel wat minder. Daarom zeit men tegenwoor dig ook veel variatie in het schilderwerk van de voorge vels. De donkere kleuren in transparante houtafwerking zijn erg populair. Om dat goed te doen. moet wel alle verf er helemaal af, en dat is een hele klus. Doe dat niet met de brander, want de kans op brandplekken in het hout Is dan erg groot. En ongevaar lijk is het ook niet. Dus ge bruik liever het veilige verfaf- bijtmiddel, dat elke sfchilders- of doe-het-zelf-zaak verkoopt Er zijn overigens nog ande- ~e, eenvoudiger middelen om het „gezicht" van het huis op te vrolijken: planken voor de ramen, met daarop planten en siervoorwerpen bij voorbeeld, zo'n plank hoeft niet ingewik keld vast gemaakt te worden. Met dikke touwen ophangen aan het plafond, vlak voor het raam, dat doet het erg goed Veel mensen hebben al ont- d jkt dat de planten op die manier veel beter uitkomen (en vaak ook beter floreren) dan op de vensterbank. De moderne vensterbank is trou wens meestal te smal om er behoorlijk planten op te kun nen zetten. Wat extravagante siervoorwerpen, tegen de ven sterruit bevestigd, met hun gezicht naar buiten, doen een huis ook ineens sterk opvallen. En dan zijn er tegenwoordig de aantrekkelijke plastieken van aardewerk of metaal, die b.v. naast de voordeur tegen de gevel aangebracht, iets kunnen zeggen over de bewo ners van het huis. Beroepen- plastieken zijn er te kust en te keur. Je moet al een erg gek beroep hebben, wil er geen aardige afbeelding van zijn. De voorstellingen zijn meestal een beetje middel eeuws van «tijl. Over het bevestigen daarvan kunnen we wel even wat zeg gen, evenals over het aanbren gen van de losse huisnummers die je tegenwoordig kunt ko pen. Die met schroef gaten ge ven natuurlijk de minste pro blemen, maar ze zijn niet het mooist. Huisnummers van aar dewerk, die gelijmd moeten worden, doen het veel beter. Zulke cijfers kan men, en dat geldt dan ook weer voor die beroepenplastieken, met een elle tweecomnonentenlijm direct op de muur lijmen. Die lijm is binnen tien minuten hard genoeg. Die paar minuten hoeven de eijfers of het plas tiek maar even ondersteund te worden, b.v. met een schuine lat. (Van onze redactie buitenland) PHNOMPENH Over het Cambodjaanse strijdtoneel is het doch gevallen. Ditmaal niet na een internationale con ferentie gevolgd door een be stand en een vredesakkoord zoals in Vietnam (waar nog steeds hevig gevochten wordt) en Laos het geval was, maar door een rechtstreekse over winning van de communisti sche Rode Khmer op de recht se regeringstroepen van gene ra'/ Lon Nol na een strijd van dr.» jaar. De burgeroorlog waarin Cambodja sinds vijf jaar ge wikkeld is geweest, vormde de climax van meer dan zeven eeuwen welke de gestage neergang van het eens machti ge rijk te zien hébtoen gege ven. De door het oerwoud hero verde ruines van Angkor in Noordwest Cambodja waren eens de tempels en paleizen van een keizerrijk diat het grootste deel van het Indochi- nese schiereiland omvatte. De burgeroorlog van de laat ste jaren heeft een zware tol gevraagd: 13 procent van de bevolking is gedood of ge wond, meer dan de helft dak loos geworden. De lanbdiouw is verwoest, de economie in de steden ineengestort. De laatste grote koning van de Khmers, die het grootste dieel van de Cambodjaanse be volking uitmaken, was Jaya- verman VTII. Hij overleed in 1219. Cambodja kende toen een modern irrigatiestelsel Angkor was uitgegroeid tot een hoofdstad met prachtige monumenten en tempels, maar de Cambodjaanse samenleving begon sporen van verval te tonen. In het noordwesten drongen de Thais op en namen de rijke rijfstgebieden in bezit, latei- kwamen langs de Zuidchmese kust de agressieve Vietname- zen opzetten. Toen Frankrijk, nu honderd jaar geleden, Cam bodja als kolonie innam, was er weinig meer over van het eens luisterrijke keizerrijk. De Fransen legden in Cambodja rubberplantages aan, stichtten scholen maar beschouwden Cambodja voor het overige toch als niet veel meer dan een aanhangsel van hun kolo nie Vietnam. De Fransen waren heer en meester in Indo-China tot de tweede wereldoorlog. De Ja panners lieten er een schijnre- gering van Vichy-aanhang aan het bewind, maar deelden zelf de la'-ens uit. In 1941 riepen de Fransen een 19-jarige prins, uit een zijtak van de oude keizerlijke familie, tot koning uit. Zij verwachtten dat de jonge prins als was in hun handen zou zijn en met zijn half- goddelijke positie de Fransen zou kunnen steunen, terwijl hij hun bevelen opvolgde. De naam van de jonge prins was Norodom Sihanoek, en hij bleek niet als stroman van de Fransen te willen fungeren. Toen de Japanse regering in 1945 geheel Indo-China onaf hankelijkheid verleende, maar de Fransen snel daarop hun gezag herstelden, riep Siha noek de onafhankelijkheid van Cambodja uit. In de jaren na 1945 heeft hij voor die onaf hankelijkheid gestreden. In november 1953 werd Cambodja tenslotte de onaf hankelijkheid verleend en in die Geneefse accoordien over Indlo-China werd het land on afhankelijkheid en neutraliteit toegezegd. De Geneefse conferentie van 1954 bevestigde de onafhanke lijkheid en integriteit van het koninkrijk Cambodja. Seder- dien voerde de koning een behoudende politiek, waax hij steeds de nadruk legde op de neutraliteit van zijn land. De traditioneel anti-Thaise instelling belette Cambodja steun te zoeken bij de Vere nigde Staten omda Thailand al siterke 'banden met Was hington had aangeknoopt. No rodom Sihanoek zocht daarom steun bij China, maar om niet al te veel aan Peking gebon den te raken, onderhield de Norodom Sihanoek regering in Phnom Penh ook goede betrekkingen met Mos kou. In 1955 droeg Norodom Si hanoek de troon oveir aan zijn vader Nobodom Soeramarit om zelf in de politiek te kunnen gaan als leider van een nieu we partij, de Sodalis ische Volksbeweging. Na de dood van zijn vader in 1960 liet Norodom Sihanoek zijn moe der op de troon om zelf als „staatshoofd" in staat te blij ven zich meit de politiek bezig te houden. Men heeft hem wel een po litiek evenwichtskunstenaar genoemd omdat hij trachtte zo te manipuleren dat hij zijn land buiten het Indocliinese conflict kon houden, iets wat hem uiteindelijk niet is ge lukt. Uitgesproken slécht werden Sihanoeks betrekkingen met de Amerikanen na een gren sincident in 1964 waarbij Amerikaanse mili aire „advi seurs" van de Zuidvietnarr.ese strijdkrachten betrokken wa- yen. In 1964 bereikte de econo mische situatie van Cambodja een dieptepunt. Sedert die tijd nam de activiteit van linkse groeperingen toe tot het in 1967 tot openlijk geweld kwam. Het land was toen al passief bij de oorlogen in Laos en Vietnam betrokken. De Noord- vietnamezen en de Vietcong gebruikten Cambodja als ba siskamp voor hun strijd in Vietnam en als dioorvoerweg voor mensen en materieel van uit Noord-Vietnam naar Laos en Zuid-Vietnam, de Ho Tsji Mimh-route. In 1973 kwam aan het licht dat de Amerikanen al in 1969 en 1970 tot diep in Cambodja duizenden geheime bombardementen uitvoerden. Om aan de interne en exter ne moeilijkheden het hoofd te kunnen bieden, vormde Noro dom Sihanoek in augustus 1969 een „regering van de laatste kans" onder leiding van generaal Lon Nol. volgens waarnemers een verschuiving naar rechts. Het zou voor Si hanoek een gemiste kans wor den, althans voorlopig. Toen de prins in januari 1970 naar Frankrijk ging voor een medische behandeling groeide thuis snel het verzet tegen de aanwezigheid van de Vietcong- en Noordvietnamese troepen en de frustratie over de snel stijgende werkeloos heid. De Cambodjanen gingen demonstreren en de diploma- ADVERTENTIE tieke vertegenwoordig! de Vietcong en de No. namese ambassade werden ge plunderd. „Evenwichtskunste naar" Norodom Sihanoek liet vanuit Frankrijk weten de woede te begrijpen, maar zei dat de betogingen waren geor ganiseerd. door lieden die Cambodja vanuit het sociail'isti- sche in het imperialistische kamp wi'lden drijven. Hoewel de onrust voortduur de, besloot Noroidom niet rechtstreeks maar via Moskou eri Peking naar huis terug te keren. Op 12 maart eiste de regering-Lon Nol het vertrek voor 15 maart;uit. Cambodja van de Vietcon^-troepen, maar uit niets bleek dat aan de eis. gevolg werd gegeven. Daarna volgden de gebeurte nissen elkaar steeds sneller op. Op 18 maart 1970 zette de regering-Lon Nol prins Noro dom Sihanoek af als staats hoofd. De prins reisde door van Moskou naar Peking en deelde mee van daaruit zijn verzet tegen het nieuwe be wind te zullen leiden. In het land begon de Rode Khmer de strijd met de regeringstroepen. Eind april vielen de Amerika nen en Zuidvietnamezen Cam bodja binnen om de bases van de Vietcong en de Noordviet namezen te vernietigen, waar mee het tand rechtstreeks bij het Indo-Chinese conflict be trokken raakte. Ondanks grote materiële Amerikaanse steun en massale bombardementen door de Amerikaanse luchtmacht ver loren de slecht geoefende troe pen van Lon Nol steeds' meer terrein aan de. strijders van de Rode Khmer, die zouden wor den gesteund d'oor de Vietcong en de Noordvietnamezen. Dit laatste is echter van commu nistische zijde steeds met klem tegengesproken. Toen begin 1973 in Zuid- Vietnam en vervolgens in La os een wapenstilstand van kracht werd, was een groot deel van Cambodja in handen van de Rode Khmer. Op 15 augustus, toen de Amerikaanse luchtmacht op last van het congres de bombardementen moest staken, beheersten de troepen van Lon Nol vrijwel alleen nog maar Phom Penh en enkele andere steden. Dat is zo gebleven tot begin 1975 ook de voornaamste aanvoer- weg naar Phnom Penh, de ri vier de Mekong, door de Rode Khmer werd afgesneden. De wegverbindingen waren toen al lang niet meer begaan baar. Een sterk opgevoerde Ame rikaanse luchtbrug mocht niet meer baten. Lon Nols troepen kwamen steeds meer in het nauw en hebben tenslotte de strijd moeten opgeven. Prins Norodom Sihanoek heeft vanuit Peking zijn poli tieke strijd gevoerd tegen Lon Nol met wie hij geen enkel compromis wenste te sluiten. Hij noemde president Nixon van de Verenigde Staten een „oorlogsmisdadiger" die met zijn bombardementen slechts de vernietiging van Cambodja wenste. Sihanoek weigerde Nixons top-adviseur Henry Kissinger te ontvangen om over de mogelijkheden van een regeling te praten, maar scheen toch ook niet erg ge charmeerd van de Rode Khmer. Zelf zei hij al in juli 1973, „Ik trek mijn handen af van de gang van zaken nadat Phnom Penh is bevrijd. Ik mag de Rode Khmer niet en zij waarschijnlijk mij niet maar het zijn zuivere patriot ten en geen marionetten van de Sovjet-Unie. China of Noord-Vietnam en zij zijn eer lijk en bekwaam". Men zou hieruit kunnen opmaken dat de prins niet meer wenst te regeren, maar zeker kan men daar met „evenwichtskunste naar" Norodom Sihanoek niet van zijn. be komende dagen zullen meer duidelijkheid brengen. Brieven voor deze rubriek moeftf» met volledige naam en adres worden ondertekend. Bi) publikatie zullen deze virrrtold wordon. Slechtbij hoge uit sondering zal van deze regel weden afgeweken. Naam en adres zijn dan b|| de redactie bekend. Publlkatle van brie- vmn (verkort of onverkort) bwtekent nle? dat de redactie het In atle gevallen eens b met Inhoud, c.q. strekkin» Het is onbegrijpelijk dat men in het zuiden zo fel rea geert op het voornemen om in sommige gemeenten op 1 mei de rode Vlaig uit te steken. Waan" men ziich nooit druk over heeft gemaakt is het feit dat driekwart eeuw lang bij katholieke festiviteiten het pauselijk geel-wit werd uitge hangen. Dat vond men kenne lijk wel normaal. Niet-katho- lieken hebben daar toch ook nooit tegen geprotesteerd. Mag er nu dan misschien een klein stukje rood getuigenis kamen op de dag van de arbeid? BAVEL ANNE BLIEK LONDEN (REUTER) Als de kwikvervuiling van de Middellandse Zee op deze voet voortgaat zullen bijvoorbeeld de vissers binnen een periode van zeven jaar de eerste teke nen van vergiftiging vertonen en binnen twintig jaar zal het vergiftigingspcil van het zee water de dodelijke grens heb ben bereikt. Deze waarschuwing komt van een Franse oceanograaf die de kwikvervuiling van de Middellandse Zee heeft bestu deerd. Dat vooral de vissers gevaar lopen komt doordat zij meer vis plegen te eten dan de rest van de bevolkingen in aan de Middellandse Zee gren zende landen. In zeventien van de 31 vis soorten heeft het kwikgehalte al de grens van het aanvaard bare overschreden, aldus dr. Maurice Auibert, directeur van het biologisch en pceanogra- fiSdh onderzoekingscentrum in Nice. (ADVERTENTIE) w i?.j5Ami»75 iasss*t EN CNPs BLZ.10 Nu ook prinses Christina de ware liefde 'leeft gevonden, is het geluk van koningin Juliana compleet. Lees Libelles ontroerend dubbelportret. BLZ. 20 Moeder Rodigues kreeg voor één zielig dubbelwezentje twee schatten van kinderen. BLZ. 1 -120 Op alle andere bladzijden van deze Libelle vindt u nog heel wat uurtjes leesplezier en veel informatie. ij- ELKE WEEK THUIS Ukunt abonnee worden door een open envelop zonder postzegel, met uw naam en adres op de achterkant, te sturen naar Libelle, Antwoordnummer 7146, Amsterdam. Of bel overdag 020-541134 5

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 15