teurs eelandaüas Aitgereikt >rante commissar! Ruim driehonderd deelnemers aan zeehengelconcours Man was zoek op Oostersclielde lessenhuis bre Handtekeningen actie voor sociale werkplaatsen UGBLIK stad streek ■—HIM mer timmerwerk JS jian(e nOOllzaak (AN EIJKELENBURG koorschool SECRETARESS joseph ziekenhuisl^f-:^ vlissingen aan oord HH&delburg op hei KLEUREN!ta;" Stormachtig Verhuizing Uitbreiding Scholen k Jt Schadeclaims oesterkwekers eind juni afgewerkt Openbaar onderwijs Goes flink gegroeid IN GOES Openbaar onderwijs wil meer godsdienst lessen Koewacht Jeugdraad Reimerswaal vraagt subsidie voor kinder vakantiewerk Diabetici op bezoek in kinder tehuis „Dubbelspoor" in schouwburg Middelburg 1 Ar .v I l jbject patio-woningen in het Dommelbergen te Oosterhout Ie ruw- en afbouw n kunnen zich wenden tot de ormatieeentrum aan de Kruid, out, tel. 01620-25543: bij geen iur: 01612-2707. 04192-9001 GOES GELDNOOD goeskrabbendijke april 1975 Groenten: .-tuk Kasbloemkool 6 per 57, fw. 36. Winterblcem- ol 4 [per kr. 251, 6 per kr. 127-195, 8 per kr. 62-1103, 10 «r krf 26. afw. 41. Kropsla i -19, ii o. Knolselderij met a 8. Radijs per bos 32-46, kg: Aardappelen 15-19. ene sav. kool i 116, ii 89. 37 Rode kool 42-48, Prei 71-73, b 49-53, Witlof a 440. b 410, Andijvie ii 156, Spinazie ii 177-190, Rabarber 134. Krot -n i 31. ii 17, Uien geschoond 26, ongesorteerd 23, drielingen 12. Peen ii 77, afw. 63, Knolselderij 32-40. naar iemand van ca. 25 jaar immunologie en ervaring Qy Boertieil •aagd worden bij zr. E. (Van een onzer versla; e administratie van rwerken van medische gegêvei ezoekers en patiënten. t het hoofd personeelszaken. langendijk 75, tel. (016CC (Van een onzer verslaggevers) GOES - Op dinsdag 29 april 17.30 uur zal de commissa- der kon.ngin dr. C. Boer- n het nieuwe gebouw van ZÖuse koorschool aan de .ngelstraat in Goes officieel nen om 20 uur wordt in de r.-k. kerk een feesteoncert ge geven. lOp 30 april houdt de I&orsébool apen huis. ■B (Van een onzer verslaggevei MIDDELBURG Op nJahnrnnto provinciehuis in Middelb fc»VJ11 v* r,i;„ p-istprf»!! Ho px( ttige werksfeer op een geheel meu te regeling voor röntgen-personeel Isvoorwaarden. /orden gezorgd. worden gaarne verstrekt dooi tgenoloog. Tel. 01184-5000 d Personeelszaken, el. (01184) 5000. n het bedrijf transporten in «ten. Weet u hel AMEL.INO Voor u geen zra een (Van een onzer verslaggevers) provinciehuis in Middelburg zijn gisteren de eerste exem plaren aangeboden van de „Zeelandatlas voor vakantie en vrije tijd" aan de commis saris der koningin dr. C. Bocr- tien en gedeputeerde a.l. van Geesbergen. De handeling werd verricht door mr. II. bruin, voorzitter van de Zeeuwse provinciale VVV. De Zeelandatlas is een toe ristische primeur voor Neder land, (verklaarde de heer Bruin. I De Zeelandatlas was een vervolg op de toeristen- kaart, -een WV-initiatief en kele jbren geleden, aldus de heer Bruin. Het bizondere van de huidige Zeelandatlas voor vakantie en vrije tijd was echter, dat er naast de kaarten Kampeeruil zeCr Veel toeristische informa- Caravan. i tie OTêr Zeeland werd gegs- Rekreatie-r ven diverse talen. Maar bo en bagagev vendien was er een kaart op genomen, waarop alleen alle Bel 01600-211- kinderattracties in Zeeland of schi stonden aangegeven. En ook een kaart, waarop de sportvis sers alle informatie over hun liefhebberij konden vinden: waar ze mochten vissen en met welke vergunningen. De Zeelandatlas, uitgegeven in een handig zakformaat, gaat f 5,75 kosten en is binnenkort verkrijgbaar in de boekhandel, op alle WV-kantoren, in gro tere hotels en in campingwin- antwoordno. (Van een onzer verslaggevers) GOES De Stichting Ziekenomroep Kadio „No men Nescio" in Goes ver keert in ernstige financiële nood. „Wanneer we geen subsidie krijgen of op ande re wijze aan geldmiddelen kunnen komen, zullen we onherroepelijk onze activi teiten moeten terugdraaien", zegt vice-voorzitter Chris Wessels. De Goese zieken omroep heeft een begro tingstekort van vijfduizend gulden. Daarnaast is voor de inrich ting van de nieuwe studio's in het voormalige St.-Joannazie- kenhuis en voor uitbreiding van activiteiten minstens vijf tienduizend gulden nodig. Om dit geld bij elkaar te krijgen gaat de landelijke Stichting Zonnefonds Ziekenomroep- werk onder de Goese bevol king een actie op touw zetten, waarbij de medewerking wordt ingeroepen van leerlin gen van basis- en middelbare scholen. De ziekenomroep „Nomen Nescio" heeft in zijn tweejarig bestaan een stormachtige ont wikkeling doorgemaakt. Chris Wessels: „We begonnen met vijf medewerkers. Op het ogenblik hebben we tachtig medewerkers, die allen op pro. deo-basis werken. Er is van de zijde van verpleeg- en verzor gingstehuizen zoveel belang, stelling voor onze ziekenom roep dat we velen nog moeten teleurstellen. Met name op Schouwen-Duiveland zou men graag gebruik van onze dien sten willen maken, maar we gens gebrek aan— financiële middelen hebben we een wachtlijst moeten opstellen". Binnenkort gaat de studio in het Bergzichtziekenhuis ver huizen naar de nieuwe huis vesting in St-Joanna. Com missaris der koningin, dr. C. Boertien, heeft in principe toegezegd deze nieuwe zieken omroepstudio's op donderdag 5 juni officieel te komen ope nen- De heer W. van de Berg, medewerker van de Stichting Zonnefonds Ziekenomroep- werk, zegt: „De mensen die aan de Goese ziekenomroep werken, verdienen het ten volle dat wij de komende ac tie begeleiden. Daarom hopen we dat velen, instellingen zo wel als particulieren, dit mooie werk zullen steunen". O Chris Wessels: „Door de sterke uitbreiding van de zie kenomroep moet er ook meer geld op tafel komen. Alleen de aanschaf van nieuwe appara tuur voor de nieuwe studio's kost zo'n tienduizend gulden. Met het geld waarover we nu beschikken, kunnen we nau welijks onze huidige program ma's runnen, laat staan dat we daarmee nieuwe activiteiten kunnen financieren. Nog te veel zieken en bejaarden we ten riog te weinig van ons bestaan, omdat we door geld gebrek deze mensen niet kun nen bereiken". ..Nomen Nescio" <wat zoveel betekent als „Zonder Naam") verzorgt momenteel radio-uit zendingen voor bet Goese zie kenhuis De Bevolanden en de tehuizen Den Berg, Maria Ter weel, Sint Maarten in de Groe en de Werfkampen. Verder maken verscheidene bejaar dencentra geregeld gebruik van de diensten van de Goese ziekenomroepstichting. Ook verzorgt „Nomen Nescio" film- en diavoorstellingen. De komende actie ten bate van de Goese ziekenomroep houdt in dat de leerlingen van middelbare scholen, bij familie, vrienden en kennissen aan kloppen om de ziekenomroep een financiële ruggesteun te geven. Begunstigers ontvangen dan een balpen met de naam van de ziekenomroep. De leer lingen van basisscholen zullen actie voeren door middel van inschrij fkaarten. Naast zorgen op het finan ciële vlak heeft vice-voorzitter Chris Wessels ook een groei end gebrek aan omroepmede werkers (sters)- „Ik kan er di rect zestien gebruiken voor di verse werkzaamheden zoals het presenteren van program ma's. het afnemen van inter views. het ophalen van ver zoekjes bij zieken en bejaarden bet onderhouden van contacten met patiënten, de administra tie, de diadienst en de verzor ging van de technische appa ratuur. Wie voor een van deze takken van onze ziekenomroeo iets voelt, is van harte wel kom". Chris Wessels aan de slag in de studio van de ziekenomroep Nomen Nescio" in Goes, (Van onze parlementaire redactie). DEN HAAG Uiterlijk einii juni van dit jaar zal de accountantsdienst van het mi nisterie van landbouw en vis serij alle schadeclaims van de Zeeuwse oesterkwekers heb ben afgehandeld. Dit heeft mi nister Westerterp (verkeer en waterstaat) gisteren meege deeld in antwoord op schrifte lijke vragen van het Tweede Kamerlid Tuijnman (CHU). De heer Tuuijnman had zijn bezorgdheid uitgesproken over de lange tijdsduur die met de behandeling van de schade claims is gemoeid. Minister Westerterp deelde verder mee, dat het geen zin heeft om, zoals de heer Tuijnman had gesuggereerd, accountants van zijn eigen departement in te schakelen, teneinde de oester- sehaderapporten - sneller te doen opstellen. Volger* de mi nister zijn namelijk de werk zaamheden in verband met de genoemde schadeclaims van zo bijzondere aard. dat niet ge specialiseerde ambtenaren zich eerst in de materie zouden moeten inwerken. Een sneller resultaat is daarom van Titijn- man» suggestie niet te ven wachten. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG Het verloop van dit concours, was prima georganiseerd, aldus een zeer' tevreden A. Steijaert, uit; Oostburg, voorzitter van de Wester Schelde Federatie, za terdagavond vlak voor het mo ment van de prijsuitreiking in „Het Wapen van Zeeland" in de stampzolle zaal van café Zaamslag, van de die middag gehouden internationale zee- hengelwedstrijd, meetellend voor het individuele kampi oenschap van de WSF. „Veel delnemers, veel vissen en een goede organisatie, om jaloers op te zijn", aldus de WSF-voorman, die het bestuur van de Hengelsportvereniging „Sport en Ontspanning" uitl Zaamslag bedankte. HVSO-voorzitter, de heer C. Hamelink dankte alle deelne mers voor hun sportieve strijd tijdens dit sportgebeuren, als mede de mensen van de con troledienst, de Zaamslaigse middenstand en sponsor van de wedstrijd. Driehonderdvijf entwintig hengelaars en hen- gelaarsters verschenen aan de Westeirscheldedijk tussen Ter- neuzen en De Griete. Allen om een „gooi" te doen naar een van de talrijke prijzen met als hoofdprijs een complete tienerkamer met een winkel waarde van ruim zevenhon derd gulden. Winnaar hiervan werd de heer A. Poegaert van ZCS uit Sluiskil met een pun tentotaal van 2735. Hij mocht verder ook de beker als over winnaar van dit concours in ontvangst nemen. De verdere uitslag was als volgt 2. F. Wauters van Gan- da uit Gent met 2242 punten,- tevens beker voor de eerste buitenlandse deelnemer. 3. A. Roctus van Philips uit Terncu- zen 1913,tevens beker als eer ste Nederlander. 4. J. Ver- brugge van .Zeekrab uit Schoondiijtoe 1900. 5. J. de Lei.izer van De Wielingen uit Cadzand 1850 6. D. Slabbe- koorde van EGHV uit Goes 1842. 7. P. de Sooy van De Vogel uit Kloosterzande 1833, 8. M de Bucik van de Noord zeevissers uit Knokke (B) 1811, 9. C. Dees var HVSO uit Terneuzen 1797. Tevens be ker voor het eerste HVSO-lid, 10. W. Taalman van HVSO uit Philippine 1789. 11. F. Potvliegher van GAC- uit Gent 1739. 12. H. Meiresonne van GanSa uit Gent 1737, 13. C. Baumgarte van ONI uit Biervliet 1678, 14. P Faas van ZCS uit Hoek 1594. 15. E. Eersen van EGHV uit Goes 1515. 16. E Passenners van Noordzeevissers uit Knokke 1513, 17. A. Steijaert van Nummer één uit Oostburg 1492. 18. H. Bijstervela van ZCS uit Sluiskil 1434, 19. W. Scheele van ONI uit Terneu zen 1429 en 20. A. van Nieu- waarder van De Wielingen uit Cadzand' 1400 punten. De be ker voor de best geklasseerde Nederlandse dame werd ge wonnen vdoor mevrouw Van Duysse van De Vogel uit Clin- ge en de beker voor de eerste geklasseerde Buitenlandse da me ging naar mevrouw Van Meenen van de Molenvissers uit Zeebrugge. (Van een onzer verslaggevers) GOES Eind 1974 telde de afdeling Goes van de verenl ging voor openbaar onderwijs 356 leden. Een toename van 46 leden ten opzichte van 1 janu ari 1974- De Goese afdeling ls nu een van de grootste van Zeeland. Dat vermeldt hel iaarverslag 1974 van de V.O.O. afdeling Goes. Met vréuede wordt in het verslag melding gemaakt van het feit .dat het ministerie goedkeuring heeft verleend aan de vakschool in Goes om op 1 augustus te beginnen met een afdeling voor individueel huishoud- en nijverheidson- derwi-s (IHNO) en met een opleiding voor inriehtingsassis tente (INAS) Verder wijdt het jaarverslag aandacht aan de bemiddeling van de V.O.O. tussen de ge meente Goes en de oudercom missie van de kleuter- en ba. sisschool Het Binnenhof in de Goese polder met betrekking tot verkeersmaatregelen rond de school. Volgens het verslag heeft vijftig procent van de bevolking van de Goe=e polder behoefte aan eén openbare ba sis- en kleuterschool. „Voor Goese begripoen ls dit een zeer opmerkelijk per centage. maar ook in de nieu we wijken van andere Zeeuw se steden blijkt eenzelfde per centage gehaald te worden voor het kleuteronderwijs en de laagste klassen van het ba sisonderwijs zodat er van een ^algemene tendens gesproken kan worden. Dit jaar bestaat de afdeling Goes van de Vereniging voor Openbaar Onderwiis zeventig jaar. Het bestuur ls als volgt samengesteld' J. Tromn voor zitter. I H. Markusse-Tack se cretaris. L- C. M. Verriizer- Van Laere penningmeester. Ie den P. Kriiger. A. Soee. P Meeuwse, T- Entink-Diikstra (voortgezet onderwijs) H. Ha- ge (basisonderwijs), C. Vis (kleuteronderwijs). (Van een onzer verslaggevers) GOES In de algemene ledenvergadering van de vere niging voor openbaar onder, wijs, afdeling Goes, komt een bestuursvoorstel aan de orde om de gemeenteraad te ver zoeken de vergoedingsregeling van het godsdienst- of vor mingsonderwijs uit te brei den. Het bestuur vindt bet wen selijk dat de gemeentelijke re geling zodanig wordt uitge breid. dat een uur godsdienst- of vormingsonderwijs per week door de gemeente wordt vergoed indien 40 procent van een klas daaraan deelneemt (de huidige regeling), of in dien een groep van tenminste twaalf kinderen van de school daaraan deelneemt- In de praktijk zal dit bete kenen dat er naast de gods dienstles van de hervormde kerk ook andere vormen van godsdienst- of vormingsonder wijs gegeven kunnen worden. „De openbare school staat uit drukkelijk ooen voor de hele bevolking. Het moet dus ook mogelijk zijn om aan de even tuele wensen van minderhe den tegemoet te komen", aldus het afdelingsbestuur. De algemene ledenvergade ring van V.O.O. afd. Goes wordt on donderdag 24 april om 20 00 uur gehouden ln het Goese lyceum aan de Van Dusseldorpstraat Schieting Aan de zondag- sohj'.eting in café J. de Guchte- neire, gehouden door De Sportvrienden namen 73 schutters deel. De uitslag: i hoogvogel C. Rombout Koe-' wacht, eerste zijvogel P. Plage Moerbeke. tweede zij vogel L. Verlee Stekene, meeste vogels A. van Poele Koewacht (vijf). Schieting Aan de zondag schieting in café Oude Molen, gehouden door de Blauwen Hoek namen 45 schutters deel. De uitslag: eerste hoogvogel, J. Christiaansen. tweede zijvo- gel, C. Gijsel, extra hoogvogel V/.' Rombout, vliegende vogel A. Machielsen, meeste vogels C. Gijsel (vier). Alle prijs winnaars komen uit Koe wacht. (Van onze correspondent COLIJNSPLAAT In de nacht van vrijdag op zaterdag is op de Oosterschelde een 51 meter lange motorboot ge naamd Jaco en afkomstig uit Waarde met aan boord twee personen zoek geweest. De heer Van Wijk afkomstig uit Waarde was vrijdagmid dag met zijn auto om h-alfdrie op het havenplateau te Colijns- plaat aangekomen en was met een kennis van hem met de Jaco gaan vissen. Toen hij echter 's avonds om halfeM nog niet thuis was gekomen alarmeerde zijn vrouw de po litie. Te halfelf is de boot van de rijkspolitie uit Wemeldinge de R.P. 18 uitgevaren en heeft met lichtsignalen en schijn werpers de Oosterschelde af gezocht. echter tevergeefs. Het bootje werd niet gevonden al hoewel men in de directe om geving van het bootje geweest was want de heer Van Wijk zelf had de RP 18 wel gezien 's Nachts om halfdrie is de heer van Wijk erin geslaagd de haven van Colijnsplant weer binnen te varen. Hij moest dit roeiend doen want de benzine van de motorboot was op. Vervolgens heeft hij getracht om al roeiend de wal te bereiken doch dit getukte niet. Later, bij hoogwater, heeft hij opnieuw een poging gedaan de wal te bereiken waarin hij toen is geslaagd. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Om bij de minister van CRM ruimere voorzieningen los te peuteren voor de sociale werkplaatsen in heel het land, hebhen ook de vormingscentra in Zeeland besl t -n tot een handtekenin genactie. Die gaat woensdag 16 april van start op het Vor mingscentrum in Middelburg aan het Molenwater. De handtekeningen, die lam delij'.c verzameld worden, ko men onder een stuk waarin voor werkende jongeren uit de sociale werkplaatsen ruimere voorzieningen gevraagd wor den dan voor de werkende jongeren uit het vrije bedrijfs leven. Het Vormingscentrum i Middelburg is voor de handtekeningenactie open op woensdag 16 april van 9 tot 12 en van 1 tot 4 uur. de vor mingscentra in Zierikzee en Goes op dezelfde tijden res pectievelijk op dinsdag 22 en woensdag 23 april. (Van onze correspondent) HANSWEERT In het dorpshuis Kaj Munk is de jeugdraad van de gemeente Reimerswaal in vergadering bijeen geweest. Besloten werd aan de raad van de gemeente Reimerswaal een voorstel te doen om het kindervakantie werk te subisdiëren met twee gulden per deelnemend kind per week. Er zullen kinderva kantiewerken worden gehou den in de kernen Yerseke, Kruiningen, Hansweert en Krabbendijke. Verder is er in mei een kadercursus voor het kinder vakantiewerk. Werkgroeple den uit vier kernen zullen h iet- kennis kunnen opdoen op het gebied van het organiseren en programmeren, maar ook is er ruime aandacht voor handen arbeid. sport. spel. speurtoch ten enz. De gemeenteraad wordt gevraagd om voor een belangrijk deel de kosten op zich te nemen. De jeugdraad vindt unaniem dat de jeugdsoos in Kruinin gen de gelegenheid moet krij gen activiteiten te blijven uit voeren. Zij oordeeit positief over de door het soosbestuur en de jeugdcommissie Krui ningen voorgestelde verbre ding en verbetering der be staande activiteiten. De jeugd raad adviseert B. en W. van Reimerswaal dan ook uit te zien naar een andere ruimte voor de soos. Dit omdat de huidige ruimte moet worden afgebroken. Behalve in Kruiningen zijn er ook in de andere kernen grote problemen rondom de huisvesting van jeugdsozen- verenigin-gen. De jeugdraad besloot daarom een werkgroep in te stellen, die een accom modatie-plan gaat opstellen. Over het verenigingsgebouw boven de R.K. basisschool te Hansweert zal in de gemeen teraad van mei een beslissing worden genomen. Gevraagd werd of in de nieuw te bou wen sportzalen in de gemeente gebrudlk wordt gemaakt van een multi-functionele vloer, B. en W. blijken hier een voor stander van te zijn, doch de eerste gebruikers van de sportzalen hebben hiertegen hun bedenkingen. De jeugd raad komt op 18 juni op nieuw bijeen te Krabbendijke. (Van een onzer verslaggevers) GOES - Afgelopen weekein de heeft de afdeling De Beve- landen van de Diabetes Vereni ging Nederland een bezoek gebracht aan het medisch kin dertehuis Bos en Duin. Men werd daar rondgeleid door zr. J.J. de Visser, de directrice van het kindertehuis. Er werd een filmpje ver toond waarin gedemonstreerd werd dat een kleuter van vier jaar zichzelf een insuline-in- spuiting kan geven. De kinde ren in het kindertehuis Bos en Duin, variërend in leeftijd van vier tot 16 jaar, verblijven daar acht weken. In die tijd bezoeken ze normaal de school. (Van onze correspondent) MIDDELBURG - Voor de Christelijke Pedagogische Academie trad in de Middel burgse schouwburg het Goese duo Dubbelspoor op. Rens Stobbelaar en Huuh Wullems brachte een eigen programma van luisterliedjes dat bij het publiek bijzonder in de smaak viel Opnieuw bleek dat Dubbel spoor tëh onrechte nog in te beperkte kring bekend is. Het. jeugdige duo - beiden nog geen twintig - brengt een uit gebalanceerd programma, hoe wel met name in het instru mentale en melodische vlak verbeteringen mogelijk moe ten zijn. Huub en Rens be schikken over een goede stem. die een belofte voor de toe komst inhoudt. Deze belofte kan door hard werken en een professionelere aanpak moge lijk spoedig ingelost worden. Een van de vereisten is dat Dubbelspoor meer aan de weg timmert. Daarbij is begelei ding van een goede manager onmisbaar. De herhaling van de eerste aflevering van de voortreffe lijke documentaire Mens en Machine van Bob Usehi zond de NOö-radio gistermiddag uit. De conclusies waren nog steeds dezelfde: er zijn te we.nig donornieren te weinig opvangcentra en er is te wei nig geld voor wetenschappe lijk -nderzoek. Er moet maar weer eens snel een omroep het zoveelste lustrum gaan vie ren. Je moet er niet aan denken, maar het was mogelijk van 7 tot 10 uur uitsluitend Ameri kaan o series te bekijken. Een serie, dat lukt nog net, maar én The Six Million dollarman, én vro'venredder Kojak én de verzekeringsjongens van de FBI. dan ben je helemaal doorgedraaid. Jack van Belle kan er best een torumpje te genaan gooien om uit le zoe ken of net wel of geen toeval was dat op het moment dat minister Van Doorn uit Indo nesië terugkwam de NCRV een documentaire over Züid- Molukkers uitzonl Hoogst ac tueel al kon geen reactie op de uitspraak van Van Doorn worden gevraagd die kwam bij Tros Actua op het andere net. Over de NCRV documentai re heeft u in deze krant van 9 april kunnen lezen dat de film in feite een druppel op de gloeiende plaat is. Bovendien dat CRM zich heeft gedistan- tieerd van deze produktie van wege de politieke visie. Nu varen de uitspragen m deze krant van de maker veel feller dan in de film, de documentai re waarde schat ik niet hoog. I-eer dan wat uit de Culem- borguitzen.kng enige tijd gele-1 den bleek: taalachterstand, discriminatie en een onverzet telijk vertrouwen in de RMS kwam niet naar voren. „Het was een leuke film maar wat worden we er wijzer van", vroe de commentator zich af. Kalm blijven en niet te snel met ons oordeel klaar staan, luidde het pasklare antwoord. Er had een diepergaand beeld gegeven kunnen worden van he' omplex van de proble men. Juist het benadrukken van hun fanatisme en de rest maar laten liggen geeft op z'n zachtst gezegl niet het juiste beeld. In de Tros-quiz Alles of Niets kun je als je maar ge noeg standenlijsten uit je hoofd kent heel wat geld wegslepen. Deelnemer Masten- broeck had a! een positief sal do van f 20.000.- maar daar b'eef het bij. Het, was toch ooi: echt te gemakkelijk ver diend. JOHAN DIEPSTRATEN

de Vrije Zeeuw | 1975 | | pagina 7